Burgemeester De Kam heit eerste paal voor woningprojekt te Ouwerkerk p rl IE K K f R h LOUIS DE FUNES de gendarme in New-yofK Moord in Belfast Gered na aanvaring met walvis Jongetje vermoord bij overval KUYfl Politie doodt zwarte betogers Zoriierdorp „Grevelingen" Binnenschip na aanvaring in kanaal Terneuzen-Gent gezonken KIND LAG ZES DAGEN ONDER PUIN BEDOLVEN 2 Engelse waterplas Omroepbijdrage omhoog Regerings verklaring over de Europese top De ramp in Turkije GENEVIEVE GRAD REGIE: JEAN GIRAULT AGENDA burgemeester De Kam bedient de heimachine voor' cle sttirt.van een voor Ouwerkerk verheugend bouwprojekt. - (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OUWERKERK, 1-12. Op een bouwterrein aan de Burg. Komijnstraat te Ouwerkerk, gaf burgemeester J. D. dé Kam van Dniveland dinsdagmiddag het offi ciële startsein voor een voor het stilaan „vergrijzende" Ouwerkerk ongetwijfeld verheugend projekt, dat na voltooiing wellicht wat meer „leven" in het stille dorp tot gevolg zal kunnen liebhen. BELFAST, 30-11. Twee gemasker de mannen hebben in een overwe gend protestantse wijk van Belfast een 37-jarige vrouw doodgeschoten. De vtouw zat met haar man en zevenjarig dochtertje naar de tele visie te kijken toen er gebeld werd. Zij opende de deur waarop schoten werden afgevuurd. De daders vluchtten per auto. HIO DE JANEIRO, 1-12. De Zwit ser Patrick van Goltsenhover (35) en zijn 29-jarige Amerikaanse vrouw zijn maandag door vissers opgepikt nadat ze zes dagen lang in een klein rubberbootje hadden rondgedreven. Hun 36 voets jacht was 240 mijl uit de Braziliaanse kust door een woe dende walvis vernield. Doordat hun, jacht pas na drie uur zonk, hadden 'ze tijd gehad om het rubberbootje op te pompen en van v/at leeftocht te voorzien. Ze waren met hun jacht uit Bue nos Aires vertrokken met bestem ming Europa. BRUSSEL, 1-12. Bü een overval op een kantoor waar werkloosheids uitkeringen verstrekt worden, is woensdag in Brussel een vijfjarig jongetje zo zwaar gewond geraakt dat hU enkele uren later overleed. Ook raakten een politieman on vier andere mensen gewond door do veelheid aan kogels die do vijf af vuurden in het kantoor. Volgens een politicverklaring maakten de man nen bij de overval 24 miljoen franc 1.68 miljoen) buit. 'W naar ontwerp van architektonbureau Van Meyeren-Greven uit Hardinx- veld-Giessendam. Het zal 95 appartementen omvat ten, e cnhoofdgebouw, een zwembad, restaurant en tokowinkel. De be doeling is dat begin volgend jaar de eerste paal voor deze hotelbouw zal worden geslagen. Met het heien van een „eerste paal" werd door de burgemeester namelijk het licht op „groen" gezet voor de start van een woningbouw- projekt door het Bouw- en Aanne mingsbedrijf Van Engelen BV te Dordrecht. Door dit bouwbedrijf worden in het uitbreidingsplan Ou werkerk op het bouwterrein „Den Domp", afgesloten door de Geer- truidlaan, vier premiewoningen en twaalf bungalows in de zg. „vrije sector" gebouwd. Het heiwerk voor deze bouw wordt uitgevoerd door de ïleigroep C.V. Andere projekten Bouwbedrijf Van Engelen heeft niet alleen te Ouwerkerk een wo ning- en bungalowbouwprojekt op stapel staan, want het is ook volqp aktief in andere plaatsen op Schou- wen-Duiveland, in hoofdzaak in de gemeente Duiveland. Zo ging in ok tober jl. te Nieuwerkerk de eerste paal in de grond voor de bouw van tien semi-bungalows (vrije sektor) aan de Dolfijnstraat, achter het zwembad. Maar in Ouwerkerk, waar immers in vrij lange tijd niet werd gebouwd, kreeg de bouw - zoals ge zegd - een officieel tintje, omdat deze aktiviteiten voor de toekomst van het dorp van groot belang worden geacht. Van Engelen b.v. heeft verder ge vorderde plannen voor de bouw van twaalf woningen (wellicht premie woningen, maar dat is nog niet ze ker) te Oosterland. Het bouw- en aannemingsbedrijf is ook aktief in Zierikzee, waar in Poortambacht eveneens tien vrije seklor-woningen zullen worden gebouwd. Het heien van de eerste paal voor het Zierik- zeese bouwprojekt zal in januari aanstaande plaatsvinden. Hotel in Westhoek In opdracht van de houdstermij Van Engelen b.v. wordt vorder bin nenkort begonnen met de bouw van een groot hotel aan de Hogeweg te Burgh, Westerschouwen. Het grond werk voor dit grote projekt is reeds begonnen. Hof hotel wordt gebouwd Advertentie fy,wv y KAAPSTAD, 1-12. De politie van de zwarte voorstad Guguletu van de Zuidafrikaanse stad Kaapstad heeft woensdagavond twee zwarte beto gers doodgeschoten. De politie zei dat zij uit zelfverdediging vuurde op ongeveer 80 demonstranten die een politiewagen bestormden. De beide slachtoffers waren ongeveer 20 jaar oud. Het was woensdag de derde dag van onrust in Guguletu, LONDEN, 1-12. De Britse wijnim porteur Bob Vinnicombe dacht dal hij het antwoord gevonden had op de rekorddroogte in Groot-Briitan- nië in de afgelopen zomer: invoer van 20.000 liter bronwater uit Frankrijk. Maar de dag nadat hij een rekla- mekampagne had ontketend om het water aan de man te brengen, begon het te regenen en veranderde de droogste zomer .sinds, een eeuw in een van de natste herfsten. Zijn voorraad van duizend flessen bronwater in Teignmoulh in het zuidwesten van Engeland overzien dezei Vinnicombe dinsdag: „Ik ge loof niet dat ik ze nog ooit kwijt raak, Ik zet ze maar in de kelder". DEN HAAG, 30-11. De Tweede Kamer heeft dinsdagmiddag, met de stemmen van de frakties van CPN, DS'70, SGP en PSP tegen, de voor gestelde verhoging van de omroep bijdrage goedgekeurd. Deze bijdrage wordt verhoogd van 108 tot 114 gul den per jaar voor hen, die tv en ra dio of alleen tv bezitten en van 33 tot 34,50 per jaar voor degenen, die alleen een radio hebben. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 30-11. De regering heeft dinsdag van tweede-kamer voorzitter Vondeling het verzoek ge kregen, donderdag aanstaande in de Kamer een verklaring af te leggen over de maandag en dinsdag in Den Haag gehouden Europese topkonfe- rentie. Op het afleggen van deze verklaring werd aangedrongen door het kamerlid Van der Hek (PvdA). (Vervolg van png. 1) ons Zomerdorp niet voorkomen", al dus de heer Strikwerda. Gebaseerd op Streekplan Hij vond dat het Zeeuws Coördi natieorgaan zich wat genuanceerder had moeten opstellen, temeer daar Kavero haar plannen had gebaseerd op het Streekplan en dc inspraak van de omwonenden altijd lot zijn recht had laten komen. Vervolgens ging het gezelschap naar buiten en begaf de heer Van Geesbergen zich in dc vette klei om de automatische boom planting te verrichten en daarmee het startsein te geven tol het „Zo merdorp Grevelingen". Teruggekeerd van dit koude bui- tengebeuren richtte de heer Van Geesbergen het woord tol de aanwe zigen. „Als ik morgen de kop in de krant mocht maken dan zou die als volgt luiden: „We zijn op de goede weg met onze rekreatieplannen", al dus de gedeputeerde. Spreker zei waardering ie hebben voor het plan en noemde de symbo lisch start illustratief voor de wijze waarop het plan tot stand was ge komen. Gebleken was volgens hem dal overheid en bedrijfsleven door goed overleg tot elkaar kunnen komen. De heer Van Geesbergen maakte van de gelegenheid gebruik zijn zorg uit te spreken voor de gevolgen van de trage besluitvorming betreffende de Inrichtingschets Grevelingenbekken. „Provinciale Staten van Zeeland heb ben thans hun mening uitgesproken. In Zuid-Holland is men nog niet zo ver. Daarna moet de hele zaak naar het kabinet en ik ben bang dat het plan dan een achterhaalde zaak gaat worden. In feite is de inrichtings- schets kwantitatief al een achter haalde zaak door de totstandkoming van het Streekplan", aldus de heer Van Geesbergen. Verder zei hij te vrezen dat het lang zal gaan duren voordat één bestuursstruktuur voor het Grevelingenbekken verwezenlijkt kan worden. Hij zei het terecht te vinden dat grote aandacht aan de natuur en het milieu wordt besteed, maar de aan dacht voor de mens even terecht te vinden. „In deze turbulente tijd heeft de mens behoefte aan rekreatie. Als de mens een grote inbreuk op de na tuur maakt, dan moet de mens wor den opgevoed". Spreker zei verheugd te zijn over het feit dat Rijkswaterstaat een jachtensluis in de Willemstaddam gaat aanbrengen en dat bij de bouw van de Philipsdam eveneens met een dergelijke sluis wordt rekening gehouden. Daar de toegang tot dit gebied voor de watersporters wordt vergroot, moet volgens de heer Van Geesber gen ook gezorgd worden voor de op vang van deze schepen. De angst dat de zaa& uit de hand zal lopen noemde hij „studeerkamervrees". In de praktijk blijken zich geen moei lijkheden voor te doen als op een be paald gebied eenmaal de rem wordt gezet. Ekonomische betekenis Tot slot wees de heer Van Gees bergen op de ekonomische betekenis en het belang voor de werkgelegen- Terncuzen, 1-12. Op het kanaal van Gent naar Terneuzen is ter hoogte van Sas van Gent woensdag aan het begin van de avond het 350 ton metende Belgische binnenvaart schip „Marleen" na aanvaring ge zonken. De twee opvarenden, J. van de Velde (29) en zyn vrouw M. van de Velde-Hendrix (28) beiden uit Schellebelle (gemeente Aalst) België, zijn verdronken. Zij werden na de aanvaring gezien op het dek van de „Marleen" toen zij Export Jonge Jenever ANKARA, 1-12. Een meisje van 12 jaar is levend aangetroffen onder het puin van een by de aardbe- vingsramp in Turkye ingestort huis. Het kind had zes dagen onder de ruïne hegraven gelegen. Zij is in ernstige toestand in een ziekenhuis opgenomen. Hulpverleningsfunktlonarissen verklaarden dat voldoende hulp goederen in het getroffen gebied zijn gearriveerd, maar dat er nog steeds een schrijnende behoefte is aan goed geïsoleerde tenten die bescher ming kunnen bieden tegen de bit- tete kou. In het bergachtige gebied, waar de winter al is gevallen, zijn ongeveer 50.000 mensen dakloos. Een zestiental hoog in dc bergen gelegen dorpen heeft men nog niet kunnen bereiken. De vernielde we gen en de sneeuw maken het con tact nagenoeg onmogelijk. Volgens officiële gegevens zijn bij de aardbeving ongeveer 4.000 van do 250.000 in het getroffen gebied wonende mensen om hef leven ge komen. Hulpgoederen Op het vliegveld van de provin ciehoofdstad arriveren onophoude lijk vliegtuigen, d'ie hulpgoederen uit het buitenland en uit andere de len van Turkije aanvoeren Deze worden door voertuigen van hel Turkse leger en gcvoi-derde vracht auto's over het gebied verdeeld. Er waren ongeveer 1100 zware winter tenten uit de Verenigde Staten en ongeveer driehonderd uit West- Duitsland bij. Er zijn wel duizenden lichtere tenten aangekomen, maar ,die zijn voor het barre klimaat niet erg bruikbaar. heid van de rekreatiove ontwikke ling op Schouwen-Duiveland. De gedeputeerde mocht na zijn toe spraak een fraaie koperen scheepsbel in ontvangst nemen. Voor mevrouw Van Geesbergen waren er bloemen. Daarna was het woord aan de heer Ph. J. van Ast, loko-burgemeester van Brouwershaven. Deze deelde mede dat dinsdag het besluit was gevallen een werkgroep samen te stellen om te komen tot een verantwoorde opzet van een jachthaven. De heer Van Ast zei dat het ge meentebestuur zich aansloot bij de kritiek van de heer Van Geesbergen betreffende de besluitvorming van het Grevelingenbekken. Hij zei te vrezen dat hierdoor spontane ont wikkelingen ontstaan, die later mis schien moeilijk teruggeschroeft kun nen worden. Dc Joko-burgemeester sprak er zijn waardering over uit dat Kavero de schooljeugd door middel van een tekenwedstrijd bij het pro jekt betrokken had. Tot slot wenste hij Kavero veel succes bij de uit voering en zei te hopen dat de goed keuring voor het gehele bestem mingsplan spoedig een feit zal zijn. Dagje wachten Vervolgens was het de beurt aan de heer A. P. Schouwenaar, deze middag veelvuldig aangeduid als de burgemeester van Schoonhoven, maar zelf zeggende aanwezig te zijn als oud-burgemeester van Brouwers haven. Daar de heer Schouwenaar graag de officiële start van het „Zo merdorp Grevelingen" wilde bijwo- nnen, was zijn officiële installatie te Schoonhoven met één dag verscho ven. De heer Schouwenaar gaf een uitzetting van de beweegredenen destijds te komen tot de samenstel ling van de begeleidingskommissie Brouwershaven. Spreker gaf eveneens uiting aan zijn ontstemming over de bij de Kroon ingediende bezwaarschriften. De heer Schouwenaar besloot met de wens uit te spreken dat het plan tot een machtig vekveatiegebied zal uit groeien. Het officiële gedeelte werd afge sloten door de heer Strikwerda met het voorlezen van een drietal op stellen betreffende het Kavero pro jekt, opgemaakt door enkele jeug dige scholieren. NEW YORK. De V.N.-assemblee heeft woensdag met 68 tegen 20 stemmen een resolutie aangenomen waarin staat dat de bevolking van Oost-Timor het recht heeft zelf over haar toekomst te beslissen en waarin aan Indonesië wordt ver zocht zijn troepen uit het gebied te trekken. Advertentie de scheepshond overreikten aan de bemanning van de „Le Havre". Het schip waarmee de „Marleen" in bot sing kwam. Het echtpaar is volgens de Rijkspolitie te water om het leven gekomen omdat zij niet over durfden te springen op de „Le Havre". De nationaliteit van dit schip is nog niet bekend. Het ongeluk gebeurde toen de „Marleen" door nog onbekende oorzaak aan de verkeerde kant van het kanaal kwam. Volgens de Rijks politie is de schipper overvallen door de duisternis. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE A.s. zaterdagavond 20.00 uur Transe humor overrompeltAmerika DIALYSCOPE EASTMANCOLOR UNIVERSAL FILM AGENCY Toegang alle leeftijden Zondag (Sint Nicolaasdag) geen voorstelling Donderdag 2 december Zierikzee Graanbeurs. 19.00-22.00 uur. Vogel vereniging „Ons Genoegen". Oosterland Kerk Gcref. Gem., 19.30 uur. tijdrede SGP. ds. A. Hoogerland. iruinisse Hen-, verenigingsgebouw, Philateli- ca. (19 00-20 00 uur jongeren). Vrijdag 3 december Zierikzee Graanbeurs, 19.00-22.00 uur, Vogel vereniging „Ons Genoegen". Brogum, 20.00 uur, ledenvergadering en filmavond. Plaatsnaam St. Nikolaasavond O.B.S., in het Ver enigingsgebouw, aanvang 19.30 uur. Verenigingsgebouw, St. Nicolaasfeest O.B.S., 19.30 uur. Zaterdag 4 december Zierikzee Graanbeurs, Vogeltentoonstelling „Ons Genoegen", 11.00-22.00 uur Prijsuitreiking, van de kleurwed- strijd van de basisscholen door St. Nicolaas lklassen 1, 2 en 3) om 15:00 uur. 13.30 uur vorming stoet voor ont vangst Sint Nicolaas; 14.30 uur offi ciële ontvangst in Ons Dorpshuis; 15.00 uur optreden jeugdgroep voor kinderen tot. 10 jaar; 16.30 uur film voorstelling voor kinderen. Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling (Le gendarme a New York). Bruinisse ,,'t Durps'uus". Duivententoonstel- iing. 14.00 uur. Bezoek Sint: 15.00 uur. Zondag 5 december Zierikzee „Brogum", 15.30 uur, optreden to neelvereniging. Maandag 6 december Goes „De Prins van Oranje", 13.30 uur, algemene vergadering Z.L.M. „Het Wapen van Zeeland", najaars vergadering V.V.V. „Renesse Voor uit". Kerkiverve Heerekeet. V.O.O., 20.00 uur. Van 6 t'm 24 december Zierikzee Postkantoor, eerste periode van 9.00- 12.00 uur, tweede periode 9.00-12.00 uur en 13.30-16.30 uur, aktie kinder postzegels en wenskaarten. Dinsdag 7 december Zierikzee Huis van Nassau. Ver. v. Oud-leer lingen. 20.00 uur. „Zeelust". Landbouwvereniging „C. et C.'J, 18.15 uur. Woensdag 8 december Zierikzee Hpry. Verenigingsgebouw. Confes sionele Vereniging. 20.00 uur. Vrijdag 10 december Renesse „De Ark", 14.00 uur, ledenvergade ring „Cebeco-Zuidwest". Kerkwerve Verenigingsgebouw, 16.00 uur, film Rode Kruis v. d. jeugd; 20.00 uur, film Rode Kruis (hoofdfilm). Ouwerkerk Dorpshuis, 20.00 uur, ledenvergade- Culturele Vereniging. Bruinisse Herv. Ver.-gebouw, 19.00-22.00 uur, vogeltentoonstelling „De Nachte- Zaterdag 11 december Zierikzee Café De Bierhal, 15.00 uur, postdui- vententoonstelling Gevleugelde Vrienden, 20.00 uur trekking loterij. Dreischor Dorpshuis. Slotavond 75 jaar „Cres cendo", 20.00 uur. Middelburg Schouwburg, 10.30 uur, kringverga dering Rode Kruis. Goes „De Prins van Oranje", 10.00 uur, Z.V. „Het Groene Kruis". Herv. Ver.-gebouw, 14.00-22.00 uur, vogeltentoonstelling „De Nachte gaal". Zondag 12 december Zierikzee Café Dc Bierhal, postduivententoon- steljing Gevleugelde Vrienden. Dinsdag 14 december Dreischor „De Drie Schapen", 19.30 uur. ZLM- vergadering. Zaterdag 18 december Zierikzee Graanbeurs, 15.00-22.00 uur, duivcn- en bijenlentoonstelling „Zierick". (OHIO) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnre. na half les Redaktie: (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01119) 660 Bezorging: (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2