DE GETEKENDE W.A.O.-perikelen: ongeveer 350.000 langdurig zieken Amin „koning van Schotland" VAN HET VADERLANDSE ERF „Flitsert* uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ni»s<iag 20 «ovemiin- 197c Nr. 220115 9 Het aantal werknemers, dat een uitkering krijgt krachtens de wet op de arbeidsongeschiktheid (W. A.O.) is in 1975 gestegen van 313.000 tot 349.000. Dit houdt in dat van de 3,4 miljoen uitkerings gerechtigde werknemers inmiddels ruim 10 procent geheel of gedeel telijk arbeidsongeschikt is ver klaard. Volgens een prognose van de Gemeenschappelijke Medische Dienst, die onder meer geneeskun dige onderzoeken verricht voor de bedrijfsverenigingen, zal over een jaar of drie 1 op 7 werknemers in de W.A.O. zitten. Dit is een ont stellende ontwikkeling, die de vraag opwerpt of de wet arbeids ongeschiktheid voldoende aan zijn doel beantwoordt. Want dat doel is niet alleen om mensen, die langdurig ziek zijn of in valide zijn, een uitkering te verschaf fen, maar ook en vooral om te be vorderen dat een aantal van de uit keringsgerechtigden te zijner tijd weer geheel of gedeeltelijk in het ar beidsproces worden opgenomen. Niemand zal in 1967, toen de W.A. O. werd ingevoerd, verwacht hebben dat het aantal uitkeringsgerechtigden in nog geen tien jaar tijd zou oplopen tot 10 procent van het totaal aantal werknemers. Niettemin is dat ge beurd en die toename van het aantal W.A.O.-ers heeft tot gevolg gehad dat de kosten van deze werknemers verzekering enorm zijn gestegen. Een steeds kleiner wordend aantal wer kende Nederlanders moet die geste gen kosten opbrengen. De W.A.O.- premie, die in 1967 4J1 procent be droeg, is in negen jaar tijd al geste gen naar 10,2 procent en dat is uiter aard een gegeven dat tot ernstige be zinning noopt. Blijks het jaarverslag over 1975 was de Gemeenschappelijke Medi sche Dienst krijgen werknemers op steeds jeugdiger leeftijd een W.A.O.- uitkering. De gemiddelde leeftijd van W.A.O.-trekkers daalde van 48,7 jaar in 1971 tot 47,7 jaar in 1975. Onge veer de helft van het aantal verze kerden van zestig jaar en ouder heeft een W.A.O.-uitkering en naar ver wachting zal dit omstreeks 1980 gel den voor de groep van 55 jaar en ouder. Vooral het feit dat de leeftijd waarop W.A.O.-uitkering wordt ver strekt, gemiddeld steeds lager wordt zou iedereen moeten verontrusten. Is het dan zo beroerd met onze volks gezondheid gesteld, dat over enkele jaren de helft van alle werkende mensen boven de 55 jaar al „af" is en niet meer kan werken? Het is bijna onvoorstelbaardat een groot deel van de bevolking dit gegeven zo lakoniek opneemt en zich daar over minder druk maakt dan over andere, veel minder belangrijke za ken. Meer nieuwkomers Dat de sterke toename van het aantal W.A.O.-ers financiële gevol gen voor de samenleving heeft, blijkt duidelijk uit de gestegen premiedruk sinds 1967. Toch is dit niet het enige aspekt, dat onze verontrusting ver dient. Minstens zo verontrustend is het feit dat een kolossaal aantal men sen voortijdig wordt afgekeurd en ook niet meer terugkeert in het pro- duktieproces. Ieder evenwicht tussen toekenningen en beëindigingen van W.A.O.-uitkeringen ontbreekt. Het aantal gevallen, waarin de uitkering wordt beëindigd omdat de W.A.O.-er RENESSE. Aan het zaterdagavond te Renesse in de bistro „Le Rabot" ge houden diner-dansant werd mede werking verleend door het beken de Cocktail-trio hier op de foto in aktie. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) iveer kan en mag werken, is veel ge ringer dan het aantal nieuwkomers in de W.A.O. Dat is zeker niet de primaire op zet van deze wet geweest. Met name tijdens de uitvoerige kamerdebatten, die destijds over de invoering van deze wet zijn gehouden, is van vele kanten benadrukt dat de W.A.O. niet alleen bedoeld is om zieken en in validen een redelijke (financiële) bestaanzekerheid te verschaffen, maar ook om te bevorderen dat al thans een deel van de arbeidsonge schikten weer geheel of gedeeltelijk in het arbeidsproces zullen worden opgenomen. De afgelopen jaren is gebleken dat van dit laatste streven weinig terecht komt, hetgeen uiter aard mede een gevolg is van de ver slechterde situatie op de arbeids markt. Afwijzing De iwrslechterde economische toe stand heeft stellig een sterke stij ging van het aantal W.A.O.-ers in de hand gewerkt. Mensen, die op grond van hun gezondheidstoestand niet meer zo best meekunnen, worden nu sneller uia de ziektewet naar de W. A.O. afgevloeid. De W.A.O. maskeert op deze manier een stuk verborgen werkloosheid. Helaas werkt de samenleving zelf ook het aantal in de hand, dat het aantal W.A.O.-ers niet teruggedron gen kan worden. Veel W.A.O.-ers, die weer proberen te solliciteren, worden op grond van hun langdurige ziekte of invaliditeit afgewezen en aldus be vestigd in hun rol van patiënt. Nie mand wil het meer met hen probe ren en dus rest hen dan niets anders dan een beroep op de sociale verze keringen te blijven doen. Lang niet altijd berust die afwijzing van W.A. O.-ers op rationele gronden. Met na me mensen, die op grond van psychi sche klachten een tijd ziek zijn ge weest, (16 procent van het W.A.O. be stand) maar in feite best weer zou den kunnen werken, ondervinden bij sollicitaties telkenmale dat vele werkgevers een opname in een psy chiatrische inrichting haast nog erger vinden dan een verblijf in een ge vangenis. Triest is, dat overheidsin stellingen in deze diskriminerende •houding voorop lopen. De betrokke ne kan niet in het burgerlijk pen sioen worden opgenomen, want hij zou immers weer ziek kunnen wor den. Op die wijze worden talloze W.A.O- ers in hun rol vam patiënt of „kneu- je" bevestigd door dezelfde samen leving, die zo moppert op de sterke toename van het aantal W.A.O.-ers. Kan het nog hyprieter? Mr. A. BRONSBERGEN. BERLIJN. De voormalige Oost- duitse hoogleraar Robert Havemann, die al sinds het begin van de jaren zestig kritiek uit op het officiële communistische beleid, heeft vrijdag huisarrest gekregen. Dit is uit zijn vriendenkring vernomen. PRETORIA. De Zuidafrikaanse Jöhn Vorster heeft tijdens een ont moeting met vertegenwoordigers van kleurlingen en Indiërs in Pretoria geweigerd het apartheidsbeleid van zijn regering onmiddellijk te wijzi gen. GENEVE. Robert Nugabe en Jo shua Nkomo, twee van de vier na tionalistische delegatieleiders in Ge- nève, vinden het Britse compromis voorstel voor Rhodesië's onafhanke- lijkhéidsdatum niet zonder meer aan vaardbaar. Ze zullen „verbeteringen" voorstellen. WERNHOUT. De douane van de grenspost Wernhout op de oude rijksweg Antwerpen-Breda heeft zestien kilo zuivere heroïne gevon den in de koffers van twee Singa- pore-Chinezen. De mannen, de 24- jarige W. T. en de 28-jarige T. W., kwamen met een taxi ons land bin nen. SANTIAGO. De Chileense regering heeft afwijzend gereageerd op het Peruaanse voorstel om Bolivia via Chileens grondgebied een uitweg naar zee te geven. De Chileense junta is het niet oneens met die doorgang, maar wel met de door Peru voorge stelde termen. MEXICO STAD. In Tlalnepantla, even buiten Mexieo-stad, zijn bij een gasontploffing 11 mensen gedood en 48 gewond. De meeste slachtoffers waren kinderen. ROME. Op Sardinië zijn zes men sen omgekomen toen een personen auto inreed op een groep militairen. Tien soldaten raakten zwaar gewond. De groep was op de terugweg naar haar kazerne na een oefening. NEW YORK. De algemene verga dering van de Verenigde Naties heeft met 124 tegen 1 stem bij 3 onthou dingen, besloten de heroverweging aan te bevelen van het verzoek om het V.N. lidmaatschap van de repu bliek Vietnam. BELGRADO. Pi-esident Tito heeft in bedekte termen de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie ervan be schuldigd „onder de dekmantel van een valse bezoi-gdheid" pressie op Joegoslavië uit te oefenen. STOCKHOLM. Een of meer tegen standers van de kerncentrale „Ring- hals" bij Varberg in zuidwest-Zwe den hebben zaterdag een „laatste waarschuwing" afgeleverd in de vorm van 25 kilo dynamiet. KEULEN/KALSRUHE. In West- Duitsland zijn een Russisch staats burger en enkele Westduitsers gear resteerd op beschuldiging van spio nage voor de Sowjet-Unie. MOSKOU. Sowjet-partijleider Leonid Breznjew, president Nikolai Podgorny en premier Alexei Nosygin hebben een uitnodiging aanvaai'd voor een bezoek aan Venezuela. Advertentie VOORNAAM EN STIJLVOL Cllppertassen Attachékoffer» DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND TEUGE. De Barnevelder Rob Kok (31) heeft in Turkije bij de hoofdstad Ankara met zijn privévliegtuig, een noodlanding gemaakt. De Nederlan der was op terugreis van Indonesië naar Nederland. Bij de noodlanding raakte zijn vliegtuig, een éénmotori-" ge Cessna, in een greppel en sloeg over de kop. Kok raakte licht ge wond aan het hoofd. DEN HAAG. De industriële inves teringen zullen dit jaar 5,9 miljard gulden belopen. Dat is vyf procent minder dan de investeringen, die de industrie in 1975 verrichtte. Dit is het Centraal Bureau voor Statistiek gebleken uit een steekproef onder zoek naar de te verwachten inves teringen in de nijverheid in 1976 en 1977. DEN HAAG. De negen landen van de Europese gemeenschappen heb ben opnieuw Zuid-Afrika gevraagd, zich spoedig terug te trekken uit Na mibië (zuidwest-Afrika), en de be volking in staat te stellen „in de. na bije toekomst" hun recht op zelfbe schikking en onafhankelijkheid uit te oefenen. EINDHOVEN. In een nota, „waar heen met de fiets" heeft het Eindho- vens gemeentebestuur een fietspa denplan ontwikkeld, waarmee de ko mende vijf jaar ruim 25 miljoen gul den is gemoeid. In de nota worden een groot aantal maatregelen opge somd, die het fietsverkeer in Eind hoven moeten bevorderen. HAAFTEN. Sinds dinsdagavond jl. wordt, naar eerst nu blijkt, in Haaf- ten en omstreken (in de westelijke Betuwe) gezocht naar de 45-jarige gemeentesekretaris A. G. de W., die 's middags zijn woning verliet om zich naar het gemeentehuis te bege ven, maar daar niet is aangekomen. NAIROBI, 27-11. President Idi Amin van Oeganda heeft vrijdag ge zegd de „ongekroonde koning van Schotland" te zijn en persoonlijk de viering te zullen bijwonen wanneer dat land onafhankelijk van Engeland zou worden. Volgens radio-Oeganda had Amin dat gezegd tegen vier Schotten die Oeganda bezochten. De president had voorts gezegd er op te vertrouwen dat Jimmy Carter een goed president voor Amerika zal zijn. Hij drong er echter by Carter op aan Kissinger geen regerings- funktie te geven omdat deze „misda den Had begaan uit naam van het Amerikaanse volk". Gonnie is gepikeerd. Misschien geeft ze diep in haar hart haar vriendin gelijk. Maar nu is ze niet in staat objektief te beoordelen. „Jij de mannen kennen je bent nooit met ook maar één man uit geweest. Op welke ervaringen kun jij bogen?" Dorien knijpt één oog dicht. „Oor deel niet te vlug, geliefde vriendin. Ik pantser me niet voor niets voor iedere mannelijke idioot, die denkt dat ik enkel voor zijn blikken be zwijken zal. Ik heb mijn portie ge had, vóór ik in Apeldoorn kwam, Ik ben ook een paar keer bedonderd, ja, zo'n halve gare was ik toen nog. Maar ik heb er leergeld uit getrok ken. Aan mijn lijf geen polonaise meer." De ander is verwonderd: Dorien, de mannenhaatster, die door de hoofdzuster een paar jaar geleden is overgeplaatst naar de vrouwenafde ling, omdat de aanwezigheid van zutser Dorien nog erger bleek te zijn dan de persoonlijke kwalen op de mannenzaal, kan bogen op ervaring? Dat wil ze dan wel eens horen. Haar eigen ellende voor een wijle verge tend, vraagt ze, min of meer gretig: „Vertel es. Nooit geweten." En dan verhaalt Dorien een deel van haar levensgeschiedenis. In ver trouwen. Uit de tijd, dat ze nog een groentje was. „Ik noem z'n naam niet, want het is momenteel een ho ge piet in het land. Ik was gezins verzorgster. De vrouw lag in het zie kenhuis. vrij ernstig. Er waren drie kinderen. De man in kwestie was nog aan het begin van zijn loopbaan, maar hij kon het betalen, dus werd ik daar heengezonden: van acht tot zes. Van maandag tot vrijdag; acht weken lang. De tweede week duwde hij me een briefje van vijf en twin tig in handen en vroeg me vrijdags avond, of ik zaterdag niet een paar uurtjes wilde komen. Hij zou er nog wat extra's voor geven. Ik was zo gek, achttien jaar oud. Dan is vijf eh twintfg piek een mooie cent. Zater dags ben ik er en laat-ie me een droom van ,een jurk zien. Pas-es, zegt-ie. Heb ik gekocht voor m'n vrouw, maar ze vond het ding niet mooi. Ik zag dadelijk, dat-ie vast niet bij Vroom gekocht was. Franse mode. Modern. Een beeld. Ik trek in een zijkamertje mijn jurk uit; de andere aan. Het volgende ogenblik staat-ie achter me. Staat je goed, zegt-ie. Vind je 'm mooi? Prachtig, antwoord ik. Hij voelt hier en daar, zogenaamd om te kontroleren, of-ie goed passend zit. Ik voel me gege neerd, maar durf niks te zeggen. Zit als gegoten, konstateert hij. Hij is voor jou., Ga straks maar met me mee, krijg je ook nog een paar bij passende schoenen en een tas van me. Omdat je hier zo goed werkt. Je bent goud waard. Ik voel me gevleid en trap er natuurlijk vierkant in. Sta toe, dat hij een beetje met me vrijt. Omdat ik medelijden met hem heb, al die tijd zonder vrouw. Ze overlijdt na zeven weken. Ik ben niet honds, dus blijf nog enkele da gen. De dienst vindt het goed. Hij maakt me helemaal het hoofd op hol. Geeft me op een avond te drin ken en ik kan er helemaal niet te gen. maar dat wist ik toen nog niet. Nu ja, je begrijpt wel, wat er volg de, he? Daarna nog een paar malen, tot ik mijn taak moest beëindigen. Binnen een maand wist ik. dat ik zwanger was. Om een lang verhaal kort te maken: Eefje is nu acht jaar. Ze woont bij m'n ouders in Zeeland. Eens in de drie weken, als ik m'n lang weekeind heb, ga ik naar haar toe. Hij heeft natuurlijk nooit één cent betaald. En liet me als een bak steen vallen, toen hij wist. hoe m'n toestand was. Later trapte ik er bij na nog een keer in. Een dokter in het vorige ziekenhuis, waar ik werkte. Vrijgezel. Die wel met me wilde trouwen, ondanks m'n doch tertje. Als ik maar lief voor hem wilde zijn. Dat wilde ik, met het oog op m'n kind, maar tot een bepaalde grens. Toen ik niet wilde, dat hij die overschreed, was de liefde bij hem ineens bekoeld. Van die tijd af be sloot ik het misbaksel genaamd man uit mijn leven te bannen. Ik ben nu zeven en twintig en het is me altijd aardig gelukt. Mij krijgen ze zo gek niet meer. Gon". „Je hebt blijkbaar nog nooit dc ware ontmoet." „Er zijn geen ware," is het harde antwoord. „Weet je, wat ze door gaans willen? Dat je horizontaal voor ze gaat. Dan ben je de beste en kun je alles van ze gedaan krijgen. Behalve een trouwboekje. Mi.i niet gezien. En zo zal het met die klorus van jou ook wel het geval zijn." Opnieuw wordt Gonnie gekonfron- teerd met haar eigen harde werke lijkheid. Zc begint te huilen. Dit is de tweede teleurstelling in haar jon ge leven. Nadat het uitraakte met Henk, heeft ze het moeilijk gehad. Maar ze ging hard werken en de pijn verdween. Maar dit? Komt ze dit te boven? Zc houdt van Peter. Dc ge dachte, dat ze hem nu aan het ver liezen is, komt haar voor als het einde van alles. Dorien, uitgaande van de gedach te, dat zachte geneesheren stinken de wonden maken, leest haar op kal me, doch ongezouten toon de les. „Je bent gek, als je één traan om die kerel laat. Heb je nooit bemerkt, dat-ic graag met je naar bed wilde? Waarom heb je hem dan z'n zin niet gegeven? Jij als laborante weet toch wel voldoende middelen om onge lukken te voorkomen?" (wordt vervolgd) WOENSDAG 1 DECEMBER NED. I: De meestelijke serie The Glittering Prizes wordt vanavond afgerond door de NOS. In het laatste deel is het inmiddels 1976 geworden. Een dubbelleven is de titel van de zojuist verschenen nieuwste roman van Adam Morris, intussen ook al weer veertig jaar oud. Met het sóhrijven heeft Adam Morris veel geld verdiend. Door zijn broer wordt hem verweten dat hij zijn standpun ten heeft verlaten, juist om veel geld te verdienen. The Glittering Prizes wordt voorafgegaan door regionaal nieuws in Van gewest tot gewest en de politieke zendtijd (KVP). Om kwart over negen is het tijd voor Sprekershoek. Vijftien minuten voor mensen en organisaties om hun idee- en te spuien. Na het journaal tot elf uur drie bekende rubrieken: Den Haag Vandaag, Panoramiek en Stu dio Sport. Maar daarmee is de tv- koek nog niet op. Want daarna kan men nog kijken naar een reportage van een poëzieavond die in Maas tricht is gehouden ter ere van de vamdaag precies negentig jaar ge leden geboren dichter Pierre Kemp. Voor de jeugd heeft de VARA een vrolijk middagprogramma in elkaar getimmerd. De rij wordt geopend door de Film van Ome Willem. Na een nieuw avontuur van de Roze Panter en het korte filmpje Taarten, volgt een natuurdokumentaire over de grootste steppe van Noords-Euro pa. Die steppe bevindt zich op Oland, een eiland in de Oostzee voor de kust van Zweden. Tot slot een komische film The Chimp met Stan Laurel en Oliver Hardy, NED. II: Indonesia Merdeka is de titel van een drie uur durend werk stuk dat de VPRO-avond op de buis zet. Roelof Kiers is de maker van dit mammoetprogramma over de In donesische onafhankelijkheidsstrijd, dat als onder titel meekreeg: „Hoe de erfenis van Jan Pieterszoon Coen voorgoed verloren ging en de repu bliek Indonesië haar onafhankelijk heid kreeg". Roelof Kiers doet met Indonesia Merdeka een poging een dramatische periode uit de recente Nederlandse geschiedenis te vertel len aan de hand van menselijke en vooral Indonesische ervaringen en herinneringen. Het programma be vat vele bijzondere en niet eerder vertoonde historische opnamen en gesprekken. Dat alles tussen half negen en half twaalf. De vooravond is voor de IKON, die de informatie rubriek Kenmerk brengt en boven dien begint aan een serie van vier filmbrieven waarin kinderen verslag doen van gebeurtenissen waarbij ze het afgelopen jaar zijn betrokken geweest. Na het journaal van acht uur zijn er vijf minuten voor de Stichting Socutera, die een filmpje toont over vrijwilligerswerk in Bo ven Volta. WOENSDAG 1 DECEMBER NED. I: 19.30 Schooltelevisie; 15.00 Teleac; 15.30 De film van Ome Wil lem; 16.00 De roze panter; 16.06 Taarten; 16.20 De grootste steppe van Noord-Europa; 16.50 Het bigget je; 17.00 The Chimp; 18.15 Teleac; 18.45 De berepoot; 18.55 Nieuws 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen; 20.00 The Glitte ring prizes; 21.15 Sprekershoek; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag vandaag; 22.05 Panoramiek; 22.35 Studio Sport; 23.00 Journaal; 23.05 Een dichterlijk feest. NED. II: 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 19.05 Een brief van Giulia; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 Socutera; 20.30 Indonesia Merdeka; 23.30 Journaal. DONDERDAG 2 DECEMBER NED. I: 's Middags tussen drie èn half vier zendt de EO een aflevering uit van De Waltons. Problemen doen zich voor in het gezin Walton. Opa en Oma 'hebben het gevoel dat zij in het gezin teveel zijn geworden. Het avondprogramma van de EO begint met de Kinderkrant. De jeugd kan het volgende verwachten: een film pje over Davey, een bijbelverhaal en een puzzel. Daarna is het de beurt aan Het kleine huis op de prairie. Pa Ingalls komt in het bezit van een praatmachine en wil daarmee de re kening van de kruidenier betalen. Maar dochter Ingall heeft andere plannen met de machine. Klein met een groot geloof is de titel van een dertig minuten durend programma over de Nederlandse vrouxo Gesina Blaauw, die op Sicilië als evangelis- te werkzaam is. Dit portret wordt gevolgd door de Canadese film De noordelijke eilanden: een kwestie van tijd. Deze dokumentaire behan delt natuurgebieden in Canada die als gevolg van nieuwe ontwikkelin- gen dreigen te verdwijnen. Na het journaal de aktualiteitenrubriek Na der bekeken. Hierin het laatste deel van de serie over het communisme. In deze uitzending wordt nagegaan wat het communisme in Nederland betekent. Vervolgens klinkt uit de tv-luidspreker klassieke muziek en ziet men op de beeldbuis de trom pettist Herman Hopman en het Om roeporkest o.l.v. Kees Bakels aan het werk. Ds W. Glashouwer verzorgt in de rubriek Tenslotte de dagsluiting voor de EO. NED. II: De jeugd kan zich tussen zeven en half acht te goed doen aan een nieiiw avontuur van de jonge held Wickie de Viking. Maartje van wegen presenteert vervolgens het vrolijke spelprogramma Cijfers en letters. Als het journaal achter de rug is, stappen de Wrekers het beeldscherm in om de strijd aan te binden met een stel bandieten. John Steed heeft een geheugenbank be dacht waarmee gegevens in iemands hersenen kurunen worden overge bracht. De een of andere schurk heeft onderdelen van de machine achterover weten te drukken. De volgende drie kwartier leveren die typische humor van Annie M. G. Schmidt op in de komedieserie Pleisterkade 17. Jan Blaasers, Nell Koppen en Trudy Labi; geven ge stalte aan de belangrijkste figuren in deze vrolijke reeks. Voor aktua- liteiten kan men vanaf tien uur bij Brandpunt terecht. Het laatste KRO- aanbod is de dokumentaire De man die terugging. Dit is het verhaal van de Surinamer JöYvn van Coblijn, die vorig jaar eenzaam vanuit Nederland naar Suriname, zijn vaderland ver trok. Hij ging alleen, zijn vrouw en dochtertje voorlopig achterlatend in de Amsterdamse Bijlmer. DONDERDAG 2 DECEMBER NED. I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 15.00 De Waltons; 16.00 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De berepoot; 18.55 Nieuws; 19.05 De Kinderkrant; 19.30 Het kleine huis; 20.20 Klein met een groot geloof; 20.50 De noordelijke eilanden; 21.35 Journaal; 21.50 Nader bekeken; 22.20 Ars Musica; 22.45 Tenslotte; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 19.05 Wickie de Vi king; 19.30 Cijfers en letters; 20.00 Journaal; 20.25 De terugkeer van de Wrekers; 21.15 Pleisterkade 17; 22.05 Brandpunt; 22.45 De man die terug ging; 23.20 Den Haag Vandaag; 23.35 Journaal. Zaterdag 4 december, 22.30 uur, Nederland 1: Bob Dylan special. Bob Dylan in aktie achter zijn gitaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 9