Vrolijke markt in kader van royale winkelweek-aktie Raad Bruinisse wil een duidelijk voorstel voor subsidie V.V.V. FANFAREKORPS „0. EN U." NIEUWERKERK HERDACHT HET 75-JARIG BESTAAN „Sleep-inn" ie Renesse verdwijnt Feestsfeer in Renesse Sobere receptie in Dorpshuis STREEKNIEUWS Zeskampspelen leveren tekort op 4 RENESSE, 27-11. Zaterdag werd te Renesse een feest- markt gehouden in het kader van de door de midden standsvereniging georganiseerde winkelweekakt ie. De Renessese winkeliers waren voor deze gelegenheid en kele uren marktkooplui. Ook de Nederlandse Middenstandsbank en de Rabobank hadden een stand en het bestuur van de peuterspeelzaal maakte van deze gelegenheid gebruik om ten bate van de kas pannekoeken en suikerspinnen te verkopen. De markt werd door de burgemeester officieel geopend en daarvóór had Luctor et Eraergo met een muzikale rondgang het publiek aan de markt herinnerd. Mede dank zij het goede weer trok het evenement een grote belangstelling en heerste er op de dorpsring van Renesse een gezellige drukte. Het feest begon om ongeveer half twee bij het dorpshuis van Renesse, vanwaar het fanfarekorps Luotor et Emergo vertrok voor een muzikale rondgang om op die manier het Re nessese publiek aan de te houden feestmarkt te herinneren. Om twee uur arriveerde het korps, gevolgd door belangstellenden, op de dorps- ring, waar, onder het toen reeds tal rijke publiek, burgemeester H. P. Everwijn al stond te wachten. Toen de muziek zweeg was het woord aan hem. De burgemeester wilde het vooral bij een enkel woord laten in de eer ste plaats omdat alleen de mensen in zijn naaste omgeving hem verstaan konden en in de tweede plaats omdat hij aannam dat het vele publiek ge komen was voor de markt en niet om naar hem te luisteren. Hy merkte op dat het de tweede maal was dat de middenstaudsvere- niging Renesse een feestmarkt orga niseerde Ln het kader van de winkel week. Hij vroeg zich af of men zich daar toe had laten inspireren door de sei zoenweekmarkt iii de zomer. Hij was er van overtuigd dat men het pu bliek er een plezier mee deed'. Hij zag het bewijs hiervoor in de grote belangstelling. Hij wenste tot slot iedere deelnemer aan de markt toe dat zijn inzet beloond zou worden door goed kopend publiek. De Nederlandse Middenstandsbank had een klederdraehtenprijswaag uitgeschreven. In de betreffende stand waren fraaie klederdrachtpop pen en het publiek moest op een for mulier de juiste klederdracht invul len. Gedurende de komende week kunnen de formulieren nog worden ingeleverd. De bank heeft voor de winnaars enkele prijzen beschikbaar. De Rabobank liet voor de kinde ren een elektrische „geldtrein," rond rijden in de stand. De kinderen moes ten raden hoeveel geld het treintje vervoerde. Omdat de oplossingen ge lijk op de markt moesten worden in geleverd konden de prijswinnaars 's avonds om zes uur bij de bank al békend worden gemaakt. Het te i*a- den bedrag was f 19,76. Liesbeth Köoman won de eerste prijs.; de elektrische trein met het geld dat hij vervoerde. De tweede prijs was voor Martin v. d. Have uit Haam stede, hij kreeg een sjoelbak. De der de prijs, een monopolyspel won, Mar co de Feiter, het bij de vierde prijs behorende scrabblespel ging naar Ba-bette van 't Veer. Diok Fierens kreeg als vijfde prijs een schaakspel. De zesde prijs, bestaande uit 'mini- teek won Jacqueline Ketting uit Noordgouw e. Attrakties Daarmee was de feestmarkt geo pend en een feestmarkt was het. Niet alleen hadden alle gelegen- heidsmark'tkooplieden allerlei aan trekkelijke aanbiedingen er waren ook vele attrakties. Zo kon men pro beren precies een bepaald gewicht kaas af te snijden en als dat lukte mocht men het stuk gratis mee naar huis nemen. Men kon het gewicht van een rollade raden, hetgeen met 2 kilo en 60 gram op twee gram na lukte aan H. C. Gillijamse, wat hem de rollade van 2058 gram, opleverde. Met 2050 gram won D. Kooman de tweede prijs. Schaile-auto Voor volwassenen had men een schadeauto ten tonele gevoerd. Deze was opgesteld naast de stand van de bank. Het was de bedoeling het juiste bedrag van de schade te ra den. De bank had overigens nogal moeite gehad een dergelijke auto op de kop te tikken. Het schadebedrag bedroeg f 8486,90 De eerste prijs werd gewonnen door C. Dekker u'it Zierikzee, die een ka dobon van f 100 in de wacht sleepte. De tweede prijs een kadobon van f 50 won L. Wandel jr..De derde en vierde prijs, bedde een bon van f 25 wonnen L: C. Hoogerhuis en G. Kap pers. De vijfde en zesde prijs, een rollade, wonnen respektievelijk K. Verweel uit Noordwelle en mevr. S. M. Dalebout-v. d. Maas. De boter letters, die bij de zevende en achtste NIEUWERKERK, 27-11. Het fanfarekorps „Oefening en Uitspanning" te Nieuwerkerk werd zaterdag 75 jaar. Dit blijde feest werd in „Ons Dorpshuis" met een receptie gevierd. Opgericht in 1901, zjjn nadien de tijden veranderd, maar (en gelukkig) „de muziek" is gebleven. Maar dat het soms moeilijk was, is overduidelijk. Na veel pas sen en meten is enkele jaren geleden de oplossing gevonden om voort te blijven bestaan. Toen begon de sa menwerking met het muziekkorps „Nu met Hope", uit Bruinisse, onder de bezielende leiding van de heer A. Radewalt. Van vele zijden was men naar het dorpshuis gekomen om de jubile rende vereniging tc feliciteren met de bereikte mijlpaal. De gemeente Duiveland was vertegenwoordigd door burgemeester J. D. de Kam en wethouder A. L. Bakker. Geschen ken werden er naast de felicitaties aangedragen in allerlei vorm. Zo kwamen er bloemstukken, envelop- pes met inhoud, een toezegging voor de levering van een nieuw uniform en giften voor het instrumenten- fonds. De bejaarde heer J. L. v. d. Have sprak als „kenner van de oude tijd", over de oprichting der vereniging in 1901, Hij wist nog interessante her inneringen op tc halen uit die begin tijd. Namens de vereniging van Brui nisse sprak de heer Gert van der Wecle de jublilanten toe. Sober Wegens het onlangs overlijden van een bestuurslid is deze herden king wat sober gehouden. Oorspron kelijk had het bestuur feestelijker plannen, maar zijn om eerstgenoem de reden afgelast. Wel hoopt het bestuur der mu ziekvereniging in de zomer van 1977 dbn muziekmiddag te organiseren, waaraan alle korpsen van Schou- wcn-Duiveland hopelijk mee zullen doen. Momenteel bestaat het korps in samenwerking met Nu met Hope" te Bruinisse uit 41 muzikanten. Een aantal jongeren is thans in opleiding en de vereniging zal dus straks weer wat groeien. Na de receptie kregen alle leden met hun verwanten nog een koffie maaltijd gehouden. Het werd opzich ook een waardig slot van deze sobere gedenkdag. Ruim 80 personen zaten aan en ook toen werd menig staaltje uit vroe ger cn later tijd. opgehaald. Deze laatste vijf winnaars krijgen tevens aangeboden om op vrijdag 3 december om zes uur in een restau rant alhier het e.e.a. te komen nut tigen. Grabbelton prijswinnaars Louis Grauss, klas 1. j.: Monique Lievense, klas 1, m.; Freddy v. d. Broeke, klas 1, j.; Katy Smalheer, klas 2, m.; Wilfra Jonker, klas 2, m.; Arjan de Oude, klas 2, j.Ad Panne- koek, klas 3, j.; Janet, v. d. Hoek, klas 3, m.; Peter Hanse, klas 3, j.; Paula v. d. Weele, klas 4, m.; Con- ny Bokelaar, klas 4, m; Gerdien v. d. Wekken, klas 4, m.; Jolanda de Jonge, klas 5, m.; Marco Padmos, klas 5, j.; Josepto v. d. Ierssel, klas 5, j.Esther Kloet ,klas 6, m.; Sjaak v. d. Weele, klas 6, j.; Nicole Jonker, klas 6, m. m. meisje; j. jongen. OOSTERLAND Tijdrede S.G.P. Op donderdag 2 december a.s. hoopt ds. A. Hoogerland, pred. der Ger. Gemeente te Krabbendijke, een tijdrede uit te spreken voor de Staatkundig Gereformeerde Kies vereniging alhier. Zulks in het kerk gebouw van de Ger. Gemeente. (Zie ook de agenda). Herv. Vrouwenvereniging Op de gewone tweeweekse verga dering van de Herv. Vrouwenvereni ging „Martha", die a.s. woensdag 1 december gehouden wordt in de con sistorie aan het Torenplein alhier zal mevr. M. K. Beije, hoofdleidster van de Chr. Kleuterschool alhier, een le zing, verlucht met lichtbeelden, hou den over haar reizen naar het bui tenland. De leden mogen ook belang- HAAMSTEDE, 27-11. De enige jaren geleden opgerichte Stichting Alterna tieve Recreatie Accommodatie heeft b, en w. van Westerschouwen meege deeld geen kans meer te zien in voortzetting van de exploitatie van de „Sleep-inn" aan de rampweg te Renesse. Het college van b. en w. van Wes terschouwen maakt hiervan melding in de aanbiedingsnota gemeentebe groting 1977 aan de gemeenteraad. K. en w. tekenen hierbij aan nog niet te weten of, en zo ja op welke wijze, een voortzetting van de „Sleep-inn mogelijk zal zijn. „Wel weten we, dat we ernstig rekening moeten houden met het feit dat- voortzetting op geen enkele ma nier mogelijk zal blijken", aldus b. en w. „Een vaststaand feit" vindt het college dat het verdwijnen van- de „Sleep-inn" de vraag naar een spe ciale jeugdcamping of combinatie van jeugdcamping met familiecam ping zal doen toenemen. „De vraag is eohter moet het gemeentebestuur daaraan meewerken, gelet op de elk seizoen weer gesignaleerde erger lijke baldadigheid van groepjes jeugd die in de gemeente willen ver blijven". B. en W. voegen hieraan een af doend antwoord op deze vraag niet te kunnen geven, „Deze zaak kan een belangrijk punt worden in een diskussie met de raad", aldus het college. stellenden meebrengen naar deze ongetwijfeld mooie en leerzame avond. Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. De Europese commissie betreurt de verhoging van de Ame rikaanse invoerrechten op cognac uit de Europese economische gemeen schap en acht de maatregel onge rechtvaardigd. Dit staat in een ver klaring die maandag in Brussel is gepubliceerd. LONDEN. Ongeveer duizend Britse dokters hebben inlichtingen inge wonnen over de arbeidsmogelijkhe den in andere EEG-landen. Op 19 december kunnen artsen in de EEG vry elders gaan werken. Vijfhonderd. Britse artsen hebben al gesollici teerd. DUBLIN. Een Boeing-707 van de Amerikaanse luchtvaartmaatschap pij TWA is in de nacht van zondag op maandag op weg naar Dublin in Ierland, getroffen door bliksem. Het toestel had door een staking op de luchthaven van Londen, Heathrow, naar Dublin moeten uitwijken. Het toestel kon zijn reis vervolgen. De bank had zelf gezorgd voor een schado-auto. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) prijs behoorden, belandden bij J. Bom uit Haamstede en M. J. Krijn- se Locker. Overigens hadden de eer ste to,t en met 4de prijswinnaars al len de schade op f 8500 begroot. Er moest dus worden geloot. Plet bestuur van. de peuterspeel zaal zag kans om via de verkoop van pannekoeken en suikerspinnen een bedrag van f 155,92 te verdienen. He,t plan dat pas afgelopen donderdag geboren werd, kon op deze korte termijn in daden worden omgezet dankzij de welwillende medewerking van de middenstandsvereniging die bereidwillig een plaatsje voor dit doel inruimde. Dankzij de heer Huls- ker, die niief alleen hard meewerkte maar ook materiaal en ingrediënten beschikbaar stelde en verschillende aktieve moeders kon het plan ver wezenlijkt. Verder was er op de feestmarkt voor de kleintjes de gelegenheid gra tis te grabbelen, men kon gratis wijn „roeven en bij besteding van tenmin ste f 2,50 kreeg men een gratis lot- met de kans een horloge te winnen. De winnende nummers zijn vanaf maandag te zien dn de showroom bij de heer J. S. de Feüter. BROUWERSHAVEN St. Nikolaas-tekenwedstrijd Tijdens het bezoek van Sint Niko- laas aan Brouwershaven zaterdag j.I, werden de prijswinnaars van de te kenwedstrijd bekend gemaakt. Te vens werd medegedeeld wie bij de grabbelton in de prijzen gevallen waren. Derde prijswinnaars Babs van Oers, klas 1, m.; Marcel Meuldijk, klas 2, j.; Rene Dalebout, klas 3, j.; Jan van Dongen, klas 4, j.; Karin Slager, klas 5, m.; Jacoline v. d. Hoek, klas 6, m. Tweede prijswinnaars Marjan v. Beveren, klas 1, m.; Bar bara van Rhoon, klas 2, m.; Simon Schilperoort, klas 3, j.* Peter v. Rhoon, klas 4, j.; Cobi van Dienst, klas 5. m.; Leo v. d. Broeke. klas 6, j- Eerste prijswinnaars Remi Lievense, klas 2, j„ Lego pakket; Sicco Zoer, klas 4, j., Sio- montagedoos; Peter Schouls, klas 6, j„ Radio; Esta-Mariska Hellendoorn, klas 1, m., Sprekende pop; Jan-Paul Scharf, klas 5, j„ cassette recorder. BRUINISSE, 29-11. Tijdens de jongste gemeenteraads vergadering kon de raad van Bruinisse niet akkoord gaan met het voorstel om V.V.V. het tekort van onge veer dertien honderd gulden, dat de afrekening over 1976 te zien geeft, door de gemeente te laten hijdra- gen. Dit punt zal eerst nog nader in het college van 1>. en w. worden besproken en zal dan in de volgende raadsvergadering weer ter tafel komen. De raad acht het nodig dat er een duidelijk voorstel komt van b. en w. in deze zaak. V.V.V. krijgt al ver schillende subsidies van de gemeente zo stelden enkele raadsleden en nog komt men tekort. Het V.V.V. krijgt f 1000,vaste subsidie jaarlijks, daarnaast een bijdrage van afgerond twee duizend gulden afkomstig van het zomerwoningpark en de water sportvereniging. Voor het organiseren van de vis serij dagen krijgt de V.V.V. een sub sidie van duizend gulden plus het staangeld van de kermisattrakties. Omdat uit principiële redenen de autoscooterbaan dit jaar niet mocht komen kreeg V.V.V. als kompensatie een extra subsidie van f 2500,Het tekort dat V.V.V. nu heeft is ont staan door de organisatie van de Zeskampspelen, welke georganiseerd zijn door het zeskampkomité, maar waarvoor V.V.V. gevraagd is garant te staan. De gemeente heeft indertijd toe gezegd garant te staan voor een be drag van duizend gulden voor wat betreft de zeskamspelen. De heer v. d. Velde (eigen lijst) zou graag zien dat het zeskampcommité met een gespecificeerd overzicht komt van uitgaven en inkomsten. Nu kreeg de raad alleen een overzicht van de uitgaven, niet van de inkom sten. Wethouder Jumelet (Prot. Chr. gr.) zei dat het hem tegenviel dat er nu toch nog tekoi-ten waren ondanks dat V.V.V. nogal wat subsidie ont vangt. Burgemeester Hekman bracht daar tegen in dat het organiseren van.evenementen en het aantrekken van artiesten veel geld kost. Wethouder Van Gilst (S.G.P.) pro testeerde omdat deze stukken nog niet in het college waren besproken en kreeg bijval van wethouder Ju melet. De heer Bal (lijst v. d. Velde) drong aan op een voorstel van b. en w„ vóórdat de raad hierin een be slissing wordt gevraagd. De heer v. d. Bos drong er op aan dat de stuk ken van te voren bij de rest worden gevoegd zodat men deze thuis kan inzien en dan beslagen ten ijs komt. Dc burgemeester zei dat men een verzoek zal doen om een volledige verantwoording en dat men deze zaak opschuift naar de volgende ver gadering. Een tweetal voorbercidingsbeslui- tcn werden vastgesteld voor een strook bungalowgrond aan 't Hoefje cn de Meekrabstraat en voor het ge bied ten oosten van de dorpskom, dit in afwachting van de totstandko ming van een ontwerpbestemmmgs- plan „Riekusweel". Verhuur krotten De raad ging ook akkoord dat de bevoegdheid die het gemeentebe stuur heeft om tuingronden te ver huren wordt uitgebreid met de ver huur van door de gemeente aange kochte krotten. De heer v. d. Bos (S.G.P.) was van mening dat men er beter niet aan kon beginnen om een krot tc verhuren, omdat men later moeilijkheden heeft het weer te ont ruimen. De burgemeester zei dat men er verenigingen mee helpt en ook partikulieren voor opslag-ruim te, echter onder voorwaarde van op zegging. „Men kan moeilijk een huis in een blokje van b.v. vier gaan slo pen, dan moeten ook eerst de andere aangekocht zijn". Verder werd de wijziging bezoldigingsverordening 1976-2 en de tweede wijziging bezol digingsverordening 1976-2 aangeno- men. Vastgesteld werd de negende wij ziging algemeen ambtenaren regle ment en werden enkele wijzigingen aangenomen wat betreft algemeen ambtenaren reglement, arbeidsover eenkomstenverordening, wachtgeld verordening, uitkeringsverordening en verplaatsingskostenbesluit der ge meente Bruinisse. V ergoedingen onderwijs De raad stelde verder vast de ver goeding over de jaren 1975 en 1976 ten behoeve van de bijzondere kleu terschool wat neerkomt op een be drag voor 1975 op f 23.948 en voor 1976 op f 28.578,57. Vastgesteld werd ook de vergoe ding voor de school tot bevordering van gereformeerd schoolonderwijs welke f 284,28 per leerling bedraagt. In afwachting van een nieuwe sub sidietoekenning zal de arbeidsover eenkomst met de heer G. E. Drubbel worden verlengd van 1 januari 1977 tot 7 februari 1977. Een nieuwe verordening beloning brandweerpersoneel werd vastge steld. Deze verhoging van ongeveer twintig procent loopt vooruit op de in regionaal verband op te stellen uniforme bezoldigingsregeling. Voor het bouwen van een bunga low werden een tweetal percelen grond aan de Meekrabstraat ver kocht aan de heer H. J. van den Ouden uit Oud-Beijerland en aan de heer J. M. van de Klooster uit Hei- nenoord voor een bedrag van twee en vijftig duizend gulden exclusief b.t.w. per perceel. Voor hel bouwen van twee blokjes woningen twee aan één werd aan de plaatselijke aannemer de heer C. Deurloo een perceel grond verkocht aan dc Hoogaarsstraat voor de prijs van f 73.742,90 exclusief b.t.w. Er waren eerst plannen om op dit per ceel woningen in de „Beschutte sfeer" te bouwen door de Christelij ke Woningbouw Vereniging, maar wegens het ontbreken van bouwvo lume is dit plan vervallen. Verlenging Grevelingenstraat Voor het verlengen van de Gre velingenstraat stelde de raad het ge vraagde krediet beschikbaar van f 26.100,De Grevelingenstraat zal in de toekomst worden doorverbon den met de Molenstraat, maar deze wordt nu slechts over een geringe afstand verlengd in verband met de bouw van het nieuwe postkantoor. Een krediet van drie duizend gulden stelde de raad beschikbaar voor het verruimen van de bochten Pr. Irene- straat/Pr. Wilhelminalaan en Pr. Be at rixstraat Pr. Wilhclmfnalaan. Het maximum krediet in rekening courant met de n.v. Bank voor Ne derlandse Gemeenten werd voor 1977 vastgesteld op vier honderd vijftig duizend gulden. Verder stelde de raad de eerste wijziging van de verordening op de heffing en invordering van begraaf- rechten in de gemeente Bruinisse vast. Steigerkwestie Voor de rekonstruktie van wegdek ten ïuiden van de oude vissershaven stelde de raad het gevraagde krediet beschikbaar van f 9.700, exclusief b.t.w. De raad maakte echter wel enige kritische opmerkingen, men vond de zaak enigszins „geforceerd", doordat een firma een steiger dertig centimeter hoger dan het wegdek had aangelegd. De nieuwe steiger die een ver fraaiing is voor de haven kon niet meer met heftruck en dergelijke be reden worden en nu voelde de ge meente zich verplicht het aanvullen de werk te doen door het wegdek te verhogen. De burgemeester merkte op dat dit bedrijf niet gehinderd mag worden door de afwachting van de aanpassingswerkzaamheden rond de afsluiting van de Oosterschelde, (dijkverhogingen e.d.). De steiger was hoger gebracht omdat men met verhoogde waterstand rekening moest houden. Wethouder Jumelet merkte op dat het met die dertig centimeter niet te redden is, want dat de lage kade vaak onder .water komt. De heer v. d. Velde vroeg of de aanleg van de nieuwe steiger in overleg met de technische dienst was gedaan. Het wegdek zal tot en met de nieuwe steiger worden hersteld. De raad ging- akkoord de benodig de subsidie beschikbaar te stellen om het schetsplan van het nieuw te bou wen gemeentehuis voor te leggen aan de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten. De gemeente heeft de beschikking over een drietal lichtmasten, en in plaats van deze te laten verroesten stelden b. en w. voor deze te plaat sen langs het wandelpad tussen Mo lenweg en Stenenpad, dit was een meerderheids voorstel. De heer Bal vond dat iedere inwoner van Bru recht heeft op verlichting en vond het harder nodig om een lichtmast te plaatsen bij de oprit van „De Stoof- polder". Er is nog een heel donkere plaats zo zei de heer v. d. Velde en wel bij het stukje dijk vanaf scheeps werf van Duivendijk naar de Boom- dijk. De kosten van de toeleidings- kabels zullen de beslissing geven of op deze plaatsen de masten geplaatst kunnen worden. Voor de derde mast zal men nog naar een donkere plaats zoeken. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Meeuwsen (Prol. Chr. gr.) naar de gastank die door firma Bal was aangevraagd om te plaatsen. De voorzitter antwoordde dat deze zaak nog steeds onder de aandacht is. Verder vroeg hij naar de taxiver gunning die door een inwoner was aangevraagd en naar een sportvis sershaventje. Er wordt maar één taxivergunning per duizend inwo ners uitgegeven zo zei de voorzitter en wat betreft do sportvissershaven blijven b. en w, ook aan de bel trek ken. Wethouder Jumelet had gekonsta- feord dat de Hoogerwerfsweg was afgesloten, weet de gemeente hier van? De burgemeester dacht dat het hlor ging om een tijdelijke afsluiting, maar er zal naar geïnformeerd wor den. De heer Bal vroeg of het niet mo gelijk is nu het Slotweegje opge knapt is in do ontstane putten grint tc strooien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4