wico Nieuw gemeenschapshuis met gymzaal te Scharendijke feestelijk geopend Bruse raadsvoorzitter over bedreiging van viertal bedrijven d e u r I o o Vredeling naar Brussel DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen GELD NODIG Fraaie voorzieningen voor Middenschouwen BEZOEK PRINS CARNAVAL Vrees voor Philipsdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 november 1976 133 ste jaargang Nr. 22UÜ4 WAARIN OPGENOMEN (1797 -1889) Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Advertentie Deelnemer St.-Nikolaasaktie Mimisets, modern v.a. 89,— Zwaar eiken mimisets van 148,— nu 98,— Voetenbankjes v.a. 46,— Eiken fauteuils v.a. 295,— Dekenkisten, zwaar eiken van 299,— voor 199,— Manou fauteuils v.a. 396,— 5-ladenkastjes, zwaar eiken van 220,—voor 165,— Verstelbare relaxfauteuils van 360,— voor 296,— Zwaar eiken secretaire van 498,— voor 298,— Staande kapstokken vanaf89,— Salontafels vanaf 125,— Grote kollektie moderne buro's Buro-stoelen vanaf 79,— DOE UW VOORDEEL TOEGANG VRIJ Extra koopavond 2 en 3 december bij: meelstraat 31 zierikzee DEN HAAG, 26-11. Het kabinet is akkoord gegaan met de aanwijzing van minister ir. H. Vredeling (defen sie) tot lid van de Europese Commis sie, bet dagelijks bestuur van de Europese gemeenschappen. Minister-president Den Uyl heeft dit, na afloop van het wekelijks ka binetsberaad, meegedeeld. SCHARENDIJKE, 27-11. „Een gymnastieklokaal en een gemeenschapsruimte kunnen een belangrijk mid del zijn om de gemeenschapszin te bevorderen. Het verheugt ons dan ook bijzonder dat de gemeenteraad van Middenschol! wen positief heeft gereageerd op het voorstel tot de bouw van dit complex over te gaan en hiervoor de benodigde gelden beschikbaar te stellen: een zware uitgaaf voor een gemeente van nog geen 2.300 inwoners". Burgemeester E. Baerends van Middenschouwen bracht dit zaterdagmiddag naar voren in een toespraak tijdens de ontvangst van de genodigden in het gemeentehuis, by gelegenheid van de officiële opening van het gymnastiek lokaal en van de gemeenschapsruimte „De Putmeet" te Scharendijke. De burgemeester deed een beroep op de inspekteur van het lager on derwijs in. de inspektie Middelburg, de heer J. Gelyns, om na de ope ning van het fjraaie en moderne complex in Scharendijke „opnieuw met ons de barricaden op te willen gaan, ten dienste van het onderwijs." Hij dacht met name aan een gym zaal te Kerkwerve. „Het is nu zo dat de leerlingen van Kerkwerve met de bus naar deze nieuwe zaal worden gebracht voor de gymnastieklessen. Dit is niet alleen voor de gemeente een vrij kostbare aangelegenheid, maar bovenal bezwaarlijk voor een goed en rustig verloop van het on derwijs. Er gaat teveel reistijd ver loren en het ritme van de lessen wordt te ernstig verstoord. Wij ho pen van harte dat deze bezwaren zó hard gemaakt kunnen worden, dat ook voor Kerkwerve een gymzaal (A-lokaal) gebouwd zal kunnen wor den en vergoeding in de stichtings- kosten kan worden verkregen", aldus burgemeester Baerends, die met na me inspekteur Gelijns en zijn echt genote en zijn eigen vrouw, mevrouw A. G. Baerends-Reinders, een spe ciaal woord van welkom toeriep. De opening van de gymzaal en ge meenschapsruimte, annex een mor tuarium te Scharemlyke vond plaats op feestelijke wyze, met o.a. muzi kale medewerking van de harmonie „Nut en Uitspanning" van Zonne- maire. Tijdens en na de officiële inge bruikneming werden in de gymzaal gymnastiekdemonstraties gegeven door leerlingen van de C.N.S. te Scharendijke, gevolgd door balletde monstraties door leerlingen van de balletschool, een volleybalwedstrijd tussen gemeentepersoneel en vrijwil lige brandweer van Kerkwerve, voet baltraining pupillen en een badmin ton wedstrijd. Gemeenschapszin De officiële opening van het gym nastieklokaal werd verricht door de heer Gelijns; hij onthulde een fraaie gevelplastiek van de heer Ringelberg, die de naam van het gebouw op sti listisch moderne wijze wist te ver werken. Na een korte bezichtiging van het gymnastieklokaal verrichtte mevr. Baerends-Reinders de officiële ope ning van het gemeenschapsgebouw. Voorafgaand aan de eigenlijke ope ning sprak zij in het gemeentehuis een kort woord, waarin zij onder meer opmerkte dat Middenschouwen trots mag zijn op het nieuwe com plex. „Naarmate de rekreatie toeneemt en de woningbouw zich uitbreidt, is de behoefte groter geworden aan een gemeenschapsruimte voor ver gaderingen en feestelijke bijeenkom sten. Gaarne wil ik dan ook de wens uitspreken dat het een echte ge meenschapsruimte zal worden: een ruimte waar de bevolking elkaar zal kunnen ontmoeten om samen de ge meenschapsband van het dorp te be leven en de gemeenschapszin te be vorderen'', aldus de echtgenote van de burgemeester. Zij besloot met de wens dat velen de weg naar het gebouw zullen we ten te vinden, zodat het gebouw in- Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor Geense Ferket BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 b.g.g. (01100) 13712 Lof maakt goede mensen beter en slechte mensen slechter. Van Nicolay REDAKTfE, ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate, Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per iosse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Sint kivam ook in Brouwer shaven Inspekteur Gelijns onthult de gevel- plastiek van „De Putmeet" bij de officiële opening van de nieuibe gymnastiekzaal. derdaad zijn funktie waar zal kun nen maken. Kleine kernen Burgemeester Baerends wees in zijn toespraak tot de genodigden in het gemeentehuis op het „kleine kernenvraagstuk", dat hij een veel zijdig vraagstuk noemde. Hij vond het verheugend dat steeds meer aan dacht aan het vraagstuk van de klei ne kernen wordt besteed. Belangrijke facetten daarbij zyn de scholen, de kerken, het vereni gingsleven, nieuwbouw en renovatie van woningen. „Allerlei vraagstuk ken die niet los gezien kunnen wor den van de leefbaarheid van de dorpen". De burgemeester wees er op, dat ook de bevolking zélf, door middel van gemeenschapszin en verenigings- ZIERIKZEE. In gezelschap van zijn staf, bracht vrijdagavond Carnavals prins Arjaon II uit Oudenbosch een onverwachts bezoek aan de jubilerende buurtvereniging „De Hoofdpoort", tijdens de feestelijke bijeenkomst in „Con cordia". De prins komplimenteert hier de voorzitter van „De Hoofdpoort", de heer C. Berrevoets. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 25-11. De gemeenteraad van Bruinisse kwam donderdagavond in openbare vergadering bij een op het gemeentehuis onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman. Aan liet begin van de ver gadering hield de voorzitter een uitvoerig betoog aan- aangaande de problematiek van de vier buitendijkse bedrijven gevestigd aaii de oude vissershaven in ver band met de aanleg van de Philipsdam. Deze vier bedrijven (twee machinefabrieken en twee schccps/jacht werven) hebben zich via een schrijven tot de gemeente gewend waarin ernstige onge rustheid wordt uitgesproken over mogelijke gevolgen van de aanleg van de Philipsdam. In het kader van de uitvoering van de Deltawet zijn in de Zeeuwse en Zuid-Hollandse zeegaten een aantal afsluitdammen aangelegd. Het be treft hier in hoofdzaak de Grevelin- gendam en de Volkerakdam die voor Bruinisse gevolgen hebben gehad. Deze afsluitingen hebben voor de aan de gemeentehaven van Bruinisse ge vestigde bedrijven grotere gevolgen gehad dan men destijds heeft voor zien. Hogere waterstanden „Het is voor zover wij hier kunnen beoordelen vooral de afsluiting van het Volkerak geweest, die tot gevolg heeft gehad dat er hogere waterstan den zijn opgetreden, dan was voor zien", aldus de voorzitter. Door het gemeentebestuur is in het verleden hierop herhaaldelijk gewezen. Onder leiding van de vorige burgemeesters de heren v. d. Linde en Hokken zijn hierover vele besprekingen gevoerd met de ambtelijke instanties van de Waterstaat, helaas met weinig resul taat. Zoals bekend is er vooral in de cember 1973 een zeer hoge water stand geweest, waarvan de Bruse be drijven bijzonder veel schade heb ben opgelopen. Pogingen om de gele den schade vergoed te krijgen heb ben tot op de dag van vandaag geen enkel positief resultaat opgeleverd. Ook in het begin van dit jaar is er zoals bekend weer een zeer hoge wa terstand geweest. Dank zij tijdige voorzorgsmaatregelen van de bedrij ven is veel dreigend onheil voorko men. „In mijn korte ambtsperiode in deze gemeente heb ik deze zaak ook al verschillende malen aangekaart, echter zonder sukses. In dit licht be zien is het volkomen verklaarbaar dat na kennisneming van de aanbe steding van de Philipsdam, de onge rustheid bij de Bruse bedrijven weer is toegenomen, omdat men vreest dat als gevolg hiervan opnieuw hogere waterstanden als gevolg van extra opstuwing zullen gaan optreden en men ernstige schade vreest voor de bedrijven". Geen planning De voorzitter stelde verder in zijn betoog dat deze bedrijven geen en kele planning kunnen maken voor de toekomst en ook geen grotere inves teringen durven te doen, nu de op timale veiligheid die eerst voor 1978 was gegarandeerd is verschoven naar 1985. De burgemeester stelde verder de vraag of bij zulke belangrijke maatregelen in het algemeen belang dit ten koste mag gaan van een vier tal hardwerkende Bruse bedrijven, waarin meegerekend alle toeleve- rings bedrijven, zo'n 150 tal burgers hun brood verdienen. „Met andere woorden van harte akkoord met de in het algemeen belang getroffen maati'egelcn, maar dan wel een be hoorlijke schadeloosstelling voor de ze bedrijven en zodanige maatregelen nemen dat zij hun bedrijf in het be lang van de werkgelegenheid kun nen voortzetten". Hij stelde verder dat voorkomen moet worden dat zij slachtoffer worden van de Deltawer ken. De heer H. Verspoor was met kennisgeving afwez.ig. ISTANBUL. Het officiële aantal doden als gevolg van dc aardbeving in Turkije is tot boven de 3.000 ge stegen. Volgens Turkse krantenbe richten kan het getal de 7.000 wel bereiken. Sneeuw en aardverschui vingen belemmeren het reddings werk. aktiviteiten, een grote bijdrage kan leveren aan de zo gewenste leefbaar- vervolg pag. 4) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1