JAARVERGADERING SPORTVERENIGING „RENESSE" VOOR EERST IN „EIGEN HUIS" J5? "s4 ERIC DE NOORMAN SUCCESJES Streven naar groter ledental Rekordbedrag voor postzegel INGEZONDEN STUKKEN j bijdevaate s RENESSE, 25-11. In <le donderdagavond gehouden jaarvergadering van de sportvereniging Renesse sprak de voorzitter de heer A. F. v. d. Roest in zijn openings woord er zijn vreugde over uit, dat nu met het gereed komen van de kleedlokalen en de kantine voor de eer ste maal in „eigen huis" kan worden vergaderd. De voorzitter liet in z\jn openings woord in korte trekken het wel en wee van de vereniging in het afge lopen jaar de revue passeren. De ei gen kantine begint vruchten af te werpen. In de eerste plaats is de kantine belangrijk voor de binding van de '°den mits er doelmatig gebruik var wordt gemaakt. Met het verbeteren van de sfeer in de vereniging is men op de goede weg. Gestreefd wordt naar een groter ledenbestand (mo menteel rond de 130) het is verheu gend dat er een toeloop van jeugd valt waar te nemen. Aandacht zal blijvend worden geschonken aan de verbetering van het voetbalpeil. De voorzitter konstateerde dat men hiermee momenteel op de goede weg is, mede omdat ook de inzet goed is. Voor het eerste elftal heeft men een vaste begeleider gevonden. In verband met de bouw van het nieu we kleedlokaal met kantine heeft de vereniging grote investeringen moe ten doen, reden waardoor de bodem van de klubkas op dit moment zicht baar is. Campingvoetbal Hdt campingvoetbaltoernooi was weer bijzonder geslaagd, geen enkele wanklank werd gehoord; dank zij de voortreffelijke organisatie liep het geheel op rolletjes. Het financieel jaarverslag van het boekjaar 1975-1976 van de penning meester de heer N. J. Schults werd onveranderd vastgesteld. Namens de financiële kommissie werd hierover verslag uitgebracht door de heer F. de Vrieze, die de vergadering advi seerde tot goedkeuring van de reke ning over te gaan, waarna de pen ningmeester décharge werd ver leend. De begroting voor het boekjaar 1976-1977 met een post aan inkom sten en uitgaven van f 21.128,85, waarin opgenomen een bedrag van f 566.aan onvoorziene uitgaven, werd onveranderd vastgesteld. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren J. Verboom en N. J. Schults werden herbenoemd. Dank bracht de voorzitter aan de heer R. Boerma die zich niet meer als be stuurslid beschikbaar stelde. Naast andere aktiviteiten heeft de heer Boerma zich gedurende ruim 10 jaar verdienstelijk gemaakt als oi'ganisa- tor van het campingvoetbaltoernooi. Als blijk van waardering mocht hij een cadeaubon in ontvangst ne- ZAALHANDBAL Zwaar programma voor Delta Sport Zondag verwacht zowel de dames als heren een zware opgave. In Goes wordt aangetreden tegen GSC. Voor al bij de dames is GSC bijzonder sterk, ondanks het goede spel van vorige week verwachten wij geen winst voor de Delta Sport dames. Bij de heren moet het mogelijk zijn de beide punten naar Zierikzee mee te rug te nemen. Ook de jeugd (pupil len) treden in Goes aan tegen GSC. SCHAKEN Persoonlijk Zeeuws kampioenschap Zaterdag 27 november wordt te Bruindsse een ronde gespeeld om het persoonlijk Zeeuws kampioenschap schaken. Ontvangende vereniging is ditmaal T.O.G. en de wedstrijden worden gespeeld in het dorpshuis. Het betreft hier de'vijfde ronde. rhen. Besloten werd in de toekomst het aantal bestuursleden terug te brengen van 9 op 7 personen. Tot leden van de financiële kom missie werden benoemd de heren F. de Vrieze en H. v. d. Bie met de heer P. Berrevoets als reserve. Op vooi'stel van het bestuur werd be sloten de afdracht aan de afdeling Zeeland voor de bouw van het bondsbureau vast te stellen op f 2,per lid en per jaar, waarmee dan in 7 jaar aan de verplichtingen zou zijn voldaan. Speelmiddag Op zaterdag 11 december zal 's middags voor de jeugd van 6 tot 11 jaar in de kantine een speelmiddag worden georganiseerd1 en 's avonds voor de leden van 12 tot 16 jaar. Op zaterdag 18 december zal een spelavond voor de senioren plaats vinden, terwijl in januari een puz- zelrit wordt georganiseerd. Bij de rondvraag werd door verschillende leden nog gewezen op een aantal gebreken aan de nieuwe akkommo- datie. Door het bestuur is de dienst ge meentewerken hier reeds herhaalde malen opgewezen maar reakties blij ven uit. LONDEN, 25-11. Een Mauretaanse „Post Officezegel - frankeerioaarcle indertijd een Britse penny - is don derdag- op een veiling van het Fila telistische huis Stanley Gibbons ixx Londen verkocht voor twee ton. Dat 'wat niet alleen een recordbedrag, ook het bieden tvas in de rekord- tijd van twee minuten beklonken. De oranjd-gele zegel, die de beel denaar draagt van koningin Victo ria werd aangekocht door René Ber- lingin, een partikulier verzamelaar uit Liechtenstein. Van deze zegel zijn er op de hele icereld slechts veertien bekend, vier ervan zitten nu in het album van meneer Berlingin. MARKTBERICHTEN De Eiervcilingen BARNEVELD, 25-11. Coöp. Ve- luwse Eierveiling. Aanvoer 3.475.198 stuks (volgens veilinglijst 1.532.880 stuks). Stemming; redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50 gram f 13,49-f 13.59; van 55 gram f 14,95-f 15,42; van 60 gram f 16,42- f 16,63; 65 gram f 16,42-f 16,68. Eierveiling. Aanvoer 1.472.310 stuks. Stemming; redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram f 13,51; van 56-57 gram f 15,13-f 15,44; van 61-62 gram f 16,60 -f 16,65; van 66-67 gram f 15,92- f 16,3.9. Eiermarkt. Aanvoer ca. 1.900.000 stuks. Handel: kleine vlug, grote traag. Eieren van 48-54 gram f 13,80- 1' 15,10 per 100 stuks, kg-prijs f 2,88- f 2,80; van 57-61 gram f 16,00-f 16,40 per 100 stuks, kg-prijs f 2,81-f 2,69; van 64-67 gram f 16,50-£ 16.75 per 100 stuks, kg-prijs f 2,58-f 2.50. Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH, 25-11. Prijzen per stuk; Luxe paarden f 1500-f 3325; voljarige f 1400-f 1950; 272-jarig trekpaard f 1625-f 2050; 27>-jarig luxe (merries) f 1650-f 2350; 27a-ja rig luxe (hengsten) f 1200-f 1550; 1 Va-jarig, luxe (merries) f 115 0- f 1800; 1 Va-jarig luxe (hengsten) f 900-f 1050; 1 Va-jarig (trekpaard) f 1375-f 1650; veulens luxe (merries) f 850-f 1350; (hengsten) f 525-f 725; (trekpaard) f 875-f 1325; hitten f 775 -f 1150; Shetlandse ponnies (ruins) f 175-f 350; Shetlandse ponnie:f (merries) f 350-f 700. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den f 4,20-f 5,50; oude slachtpaar- den f 3,90-f 5,00. De handel was traag. ZWIJNDRECHT. Als het centraal overleg over de lonen mislukt en de werkgevers bij de loononderhande lingen in de bedrijfstakken en onder nemingen niet tot een redelijke op stelling korrfen, dan moeten ze er re kening mee houden dat de vakbewe- ging de strijd niet uit de weg zal gaan. Dat zei voorzitter C. van Dijk van de industriebond C.N.V. donderdag avond op een ledenvergadering in Zwijndrecht. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Voorthuizen: L. J. Ge luk, Zwolle; te Berlikum: W. Krui denier, Gelselaar; te Gennep-Cuyk en Grave (toez.): C. J. Roosa, Heem- Bedankt voor Rijssen: J. Bos, Ol- terlo; voor Veenendaal: C. den Boer, Wageningen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Minnertsga: G. van Belzen, kand., Kampen, die dit be roep heeft aangenomen; ontvangen de benoeming tot geestelijk verzox*- ger van de stichtingen „Meer en Bosch" en de „Cruquiushoeve" te Heemstede: L. J. Wolthuis, Drach ten; te Lekkerkerk en Krimpen a/d Lek: drs. C. P. Meijer, kand., aldaar die dit beroep heeft aangenomen; te Ezinge: W. A. v. d. Lugt, kand., Dronten. Bedankt voor Grootegast (2e pre dikantsplaats); drs. L. Prinsen, Mun- nekezijl. Beroepbaarstelling: Door de klas- sis Bouda is préparatoir geëxami neerd en beroepbaar gesteld: drs. C. P. Meijer, Kerkweg 34, Lekkerkerk. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Moerkapelle: J. Driessen, Oost-Kapelle; te Gouds waard: R. Boogaard, Leiden. Bedankt voor 's-Gravenpolder: A. Bregman, Rijssen; voor Hilversum: D. Hakkenberg, Lisse. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Salford (Canada): C. Smit, Hai'dinxveld-Giessendam. Oproep tot steun aan adventsaktie Solidaridad Als provinciale werkgroep vredes- week willen wij u graag vragen in de komende dagen steuxi te verlenen aan de interkerkelijke adventsaktie Solidaridad. Solidaridad organiseert - nu al voor de achtste keer - een aktie voor 70 projekten van allerlei organi saties in Latijns Amerika. Door ja- x-enlange ervaring wijs geworden, weet zij wie zij steunt: boerenliga's, kerkelijke oi'ganisaties, vakbonden en coöperaties. U wordt door één van hen - Dom Helder Camara, aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam tot ere-doctor •benoemd - persoonlijk bedankt; „Hulp is welkom, hulp is goed. Dank li wel voor wat u voor ons doet. Maar laten we. één ding niet verge ten: het gaat er om een situatie te bex'eiken, waai'in die hulp niet meer nodig is: het gaat om gerechtigheid". Omdat: bij hen een waardevast inkomen onbekend is; kinderen door ondervoeding gees telijk onvolwaardig opgx*oeien; de werkloosheid enkele malen ho ger is dan hier; stijging van het bruto nationaal inkomen niet aan het volk ten goede komt; een dag arbeid slechts enkele gul dens oplevert; ondanks hoge kindersterfte veel kindermonden gevuld moeten worden; onderwijs boven 12 jaar een luxe is; zij over „vx-ijheid" alleen maar kunnen zwijgen; vragen Latijnsamerikanen ons: Geef om gerechtigheid! Namens de provinciale werkgroep vrodesweek, D. E. HIENSCH, voorzitter. J. SCHOUT, sekretaris. Gironummer Solidaridad 180 44 44, Den Haag. Gastgezinnen gevraagd De werkgroep Zierikzee van de Stichting Hulp Noord Ierland wil nogmaals een beroep doen op de be volking van Schouwen-Duiveland. Het gaat ons ditmaal niet om geld. Dat is in ruime xnate geschonken. Geld is echter niet genoeg. Nog 15 kinderen - liefst twee samen - moe ten in gastgezinnen ondex-gebracht worden vanaf 28 december geduren de drie weken. Het programma wordt verzorgd. Het gaat dus om lo gies en ontbijt en wat vriendelijk heid. Wilt u meehelpen deze kin deren een vakantie ver van het da gelijkse geweld te geven? Stelt u zich dan in verbinding met mevrouw Struyk, DeuiToostraat 16, Zierikzee, telefoon (01110) 2501. Mogen we op u rekenen? Het kost nogal wat moeite de kinderen „ge borgen" te krijgen. Daarom vragen we begi'ip voor onze zorg. Het zou na het financiële sukses toch wel erg beschamend zijn als we de in middels in Ierland gekozen kinde- ren alsnog moeten teleui'stellen. Namens de Werkgroep, P. van Donk. voorzitter Unicef-aktie Het bestuur van de Unicef afde ling Schouwen-Duiveland wil er gx-aag op wijzen dat het nog steeds mogelijk is om de ü'aditonele wens kaarten, agenda's en postpapier te kopen. De gewenste artikelen zijn te verkrijgen bij de regionale distribu- tie-adx-essen. Het Unicef-assortiment is inmiddels uitgebreid met Mare Sleen's „Inkaboems" Nero Album nr. 50 en met T-shirts voorzien van tiet Unicef-embleem. De Unicef-prijs van het Nero-album bedraagt, even als de winkèlprijs f 3,25. De T-shirts zijn voor f 10,verkrijgbaar-. Gebleken is dat vele mensen hun bestellingen rechtstreeks vla Den Haag opgeven. Dit is echter af te ra den nu men op Schouwen-Duiveland over een aantal distributie-adressen beschikt. Bovendien is men duurder uit als de bestellingen in Den Haag worden opgegeven. U vindt onder staand de adressen, waar de Unicef- artikelen bestelt kunnen worden: Zierikzee: mevrouw Schepers, Schelphoekstraat 12, mevrouw Vis- de Reus, De Wittestraat 5, mevrouw Van Rijn, Keetensti-aat, mevrouw Verhey, Julianastraat 58, mevrouw Pauwe, Keetenstraat 2. Voor Brouwershaven: Suze van Rossum, Jac. Catsstraat 17. Voor Schuddebeurs: mevrouw v. d. Tuin, Zuiddijk 8. Voor Renesse: mevrouw Kox-t, Oosterenbanweg 3, mevrouw Gilijamse, Jan van Renesseweg 13, mevrouw Janse, J. W. Frisoweg 21. Voor Oosterland: mevrouw B. Geert- se, Suz. Maria Loncquestraat 13, me vrouw R. v. d. Stijl, v. d. Abeele- straat. Voor Bruinisse: mevrouw Steketee-Houkamp, Dx\ de Kock- straat 14, mevrouw Witzenburg, Pr. Marijkestraat 1. Voor Schax-endijke: mevrouw Planque, Elkerzeeseweg 23. Voor Sirjansland: mevrouw Pronk, Kerklaan 4. Voor Zonnemai- re: mevrouw Mandemaker. v. d. Bijlstraat 18. Voor Burgh/Haamste- de: Fam. Boel, Duinroosweg 12, me vrouw Rijpkema, Burghseweg 37. Voor Kerkwerve; Joppa van Houten, Prov. Weg 6. Voor Dreischor: me vrouw v. d. Werf-Vaane, Coemans- straat 9. Voor Ouwerkerk: mevrouw v. d. Sloot, Ring 45. Voor Nieuwer - kerk: mevrouw Provoost, School straat 28, mevrouw E. Wijnen, Er- ling Steenstx-aat 23. Voor Ellemeet: mevrouw Leydens, Dox*psstraat 3. Voor Sex-ooskerke: mevrouw Fran- sen-v. d. Putten, Frederikstraat 24. Voor Noox-dgouwe: mevrouw Loschacoff, Heereweg 28. Belangstellenden, die zelf als dis tributie-adres willen optreden of de genen, die meer informatie omtrent de Unicef wensen, kunnen zich wen den tot het bestuur van de Unicef afd. Schouwen-Duiveland, Zand- kx-eekstraat 15, Zierikzee. Telefoon (01110) 3461. Bestuur Unicef Afd. Schouwen-Duiveland De Romeinse helm Zolang mogelijk wacht het kleine troepje van de Noorman, maar tenslotte drijft de hit te hen vooruit, op het kleine strookje grond dat nog ntct door de vlammen aangetast is. Het vuur dat hen de weg moet banen door Tugwals krijgers heen maakt niet veel voort gang; maar de brand achter hen des te meer, want hier en daar komen de vlammen al over het riviertje. „De bock buigt verderop het bos in niet waar". hijgt Êrfc. „Dat Is onze laatste kans. daar loopt het beekje evenwijdig aan de rlch- ting van de brand. Kom mee, snel"! Strompelend hollen ze achter Axe aan die de weg wijst. ..Ga voorover in de beek liggen, haren goed natmaken", bijt Eric zijn vrienden toe. Orisia komt. wat bij door de aanraking met het heldere water. Sprakeloos van afgrijzen staart ze om zich heen hoewel geen klacht over haar lippen komt. „Duiken" klinkt dan do stem van de Noor man. met ingehouden adem gaan allen kopje onder. Ondanks het stromende water voelen zij de hitte van de vlammen die aan Weerszij- den van de beek op hen toestormen. Het zijn slechts seconden maar het lijkt de eeuwig heid. Met een razend vernietigend geweld bul dert de brand langs hen heen en dan is het gevaar geweken. Kletsnat en buiten adem richten zij zich op. De angst zit hen nog in dc leden, maar Eric drijft hen voort. Dicht ach ter do brand blijvende haasion zij zich door dc heek. makelaar onroerende goederen en assurantiën havenpark 29 zierikzee telefoon 01110 2577 bgg 4504 te koop te zierikzee: restauratie pandje in de nieuwe boogerdstraat, geen achteruitgang te koop te zierikzee: kantoorgebouwen van 100 m2, dicht bij het centrum, één van de twee panden moet gerestaureerd worden. te koop te zierikzee: redelijk woonhuis met tuintje, redelijke prijs. te koop te zierikzee: goed gelegen woonhuis met schuur aan de rand van de stad. met 2680 m2 eigen grond, woonhuis voorzien van c.v. te koop te zierikzee: woonhuis aan de kaf?ellestraat, met badkamer. te koop te zierikzee: schutterhofstraat nr. 35. klein leuk huisje, kleine prijs. te koop te noordgouwe: mooi gelegen huisje (gèheel vrij) op bijna 900 m2 eigen grond, voorzien van c.v. en parketvloer. te koop te noordgouwe: redelijk woonhuis (vele mogelijkheden) op ca 700 m2 eigen grond, is reeds gedeeltelijk verbouwd. te koop te ouwuikeik: mooie tussenwoning, welke geheel is verbouwd c.q. gemoderniseerd, voorzien van c.v. een bijzonder luxueuze keuken. te koop te renesse: bungalow op ruim 3000 m2 eigen grond, zeer gunstige ligging. te koop te renesse: recreatiewoning op ruim 1000 m2 eigen grond, prachtig gelegen. te koop te renesse: semi-bungalow met garage, uitstekend onderhouden met c.v. en mooi aangelegde tuin op bijna 500 m2 eigengrond. te koop te brouwershaven: in bungalowpark „den osse" een recreatie bungalow op erfpachtgrond, redelijke prijs. Ie koop le ouwerkerk: ca 650 m2 eigen grond voor een te bouwen bungalow. te koop te dreischor: mooie woning met schuur en extra berging op ca. 700 m2 eigen grond, het geheel is voorzien vanc.v. te koop te renesse: kavel bouwgrond a f 120,— m2. Te koop op diverse plaatsen op schouwen-duiveland: woon/winkelpanden. te koop gevraagd: woonhuizen (vooral vrijstaand), bedrijfspanden, bungalows en landbouwbedrijven. assurantiën hypotheken bemid. onroerend goed reizen financieringen taxaties Diversen Bontspeci aalzaak Drehsen Poell ook voor omwerkin- gen en reparaties. Dam 10, Zierikzee. Telef. (01110) 2247. Vertalingen Nederlands- Duits. Mevr. Neubachex-, Dreischor, tel. (01112) 665. Nieuwe ovei-gordijnen? Wij leveren ze in divex-se kwali teiten en prijzen, en maken en plaatsen ze op vakkundige wijze. Woninginxichling M. de Vliegex-, Meelstx-aat 21, tel. 2305, Zierikzee. Wico ook voor meubelstof fen; 20 rollen in voorraad. Kunt u hierin niet slagen dan heeft u via stalen een vrij wel onbepex-kte keus. Kom eens langs. U kunt dan ook onze meubelen eens bekijken en vergelijken wat voor u het voordeligst en gemakke lijkst is; Nieuw overtrekken of een piima gebruikt meu bel kopen. Wij zullen u zo goed mogelijk voorlichten. Wico Burg. Bouwmanstr. 11, Nieuwcrkerk (De straat ach ter de Prijsslag). Te]. (01114)- 1373. Landbouwers. Het wordt nu de tijd om uw werkplaats en magazijn eens te reorganiseren. Ga uw tijd, geduld, humeur en geld niet bederven door allerlei lim- mergepruts. Kom naar Wico en zoek een kast uil die voor u hot moest geschikt is. Reeds vanaf 50,Wico. Burg. Bouwmanstraat U, Nioxiwerkerk (De straat ach ter de Prijsslag). Telefoon (01114) 1373. Wandmeubelen duur? Dan bent u nog niet bij Wico geweest. Geneeskrachtige kruiden, puur natuur! - Reform- en dieethuis Joppe. Wilt u Sinterklaas bij u thuis bel dan even telefoon (01112) 479. Bergmans levert de goede leesbrillen en verrekijkers. Goed idee voor bont eei'St" kijken bij de gi-ootste goed koopste bontzaak v. Neder land. Duizenden korte en lange bontmantels nu nog zeer lage pxdjzen! m. garantie. Desgew. zeer soepele krediet- service. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C, tel. 010-117 117. Parkeren v. zaak. Bij koop x*eisgeld v. 2 pers. terug (ook benzine). Vrijdag tot 21 uur geopend. 30 Nov., 1-2 en 3 dec. tot 21 uur geopend!!! Koop nu voordelige St. Nico- laasgeschenken, 10-25n 'n kor ting. Geschenkenhuis R. den Boex\ Dam 11, Zierikzee. Wegens omstandigheden zaterdags gesloten. K.V.K. Renesse. Shell-station „De Val", Zie rikzee. Tel. (01110) 3297. Ac cessoires, onderdelen, accu's (2 jr garantie), banden (kor ting lot 50 Alle repax-aties. Met wie kan ik tegen vergoe ding dagelijks meerijden richting Rotterdam? Tele foon (01114) 1488. fjïës te j AJCUkju+V- j I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5