Renesse mocht een heel blijde Sint Nicolaas begroeten STREEKNIEUWS Sociale zorg in Micklenschouwen Ruim tweeduizend gulden gestolen bij inbraken in Haamstede Moeilijkheden rond maken gat pompenput persleiding zuiveringsinstallatie opgelost Kabaret „Tekst pierement KONINKLIJKE HARMONIE KUNST EN EER' PRESENT BIJ HUWELIJK VAN VOORZITTER 3 KREDIETEN Feest in Westhoek NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE z.v.u. Muziek in Vierschaar ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE o Maandag 22 november 1976 Nr. 220Ü0 Ook was hy erg verheugd met de brief die hy bij het binnenkomen van één van de kinderen had gekre gen. Hij beloofde de brief 's avonds in bed te lezen. De Sint zei ook nog dat hij had opgemerkt dat de muzi kanten nieuwe uniformen droegen.. Hij vond ze erg mooi en vroeg ie dereen te applaudiseren voor „Luetor et Emergo". Toen iedereen op ver zoek van de Sint losbarstte in het overbekende ,.0, kom er eens kij ken", kwamen tot groot vermaak van de kinderen de Pieten in aktie. De Sint liet verschillende kinderen bij zich komen, die allemaal vol overgave een liedje voor hem zon gen. Hij liet het echter niet bij kin deren; ook de tamboer maïtre de heer A. J. Padmos, moest, tot groot vermaak van vooral de ouderen in de zaal, eraan geloven en ook een aantal moeders liet horen wat zij konden. Nadat de Sint zich geruime tijd met de kinderen had beziggehou den moest hij weer vertrekken. Voor hij ging liet één van de Pieten de kinderen weten dal als de Sint ver trokken was er voor alle kinderen bij de uitgang een ijsje en een appel was. Een traktatie die de kinderen zich bij het naar huis gaan goed liet smaken. Met deze intocht van Sinterklaas is in Renesse de Winkelweekaktie van start gegaan. Vanaf deze dag krijgt men bij de boodschappen weer gra tis winkelweekbonnen. Zaterdag 20 november was er tevens een enve- loppe-wedstrijd. Bij besteding van minima f 2,50 mocht men een enve loppe trekken die kans gaf op een Prijs. Zaterdag 27 november a.s. zal in het kader van de Winkelweekaktie 's middags vanaf twee uur een feest- markt worden gehouden op de dorpsring. Voor 2 uur zal „Luetor et Emergo" de belangstellenden op mu zikale wijze van huis halen. Voorals u tekort komt.Muireen 11 onver wachte kansAóorats u (li rekt over geld wilt beschikken. Ken Persoonlijke Lening. Snel beschik- haa r en tegen aa nt rek kei ijkevoorwaarden Praat er eens over bij de (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Zeeuwse filmdag RENESSE, 20-11. Zaterdagmiddag maakte Sint Nico laas met maar liefst vijf van zijn knechts zijn entree in Renesse. Met de fanfare Luetor et Emergo voorop maakte hij in zijn antieke Ford een rondgang door het dorp waarna hij voor het dorpshuis stilhield. In het dorpshuis werd de Sint verwelkomd door de voorzitter van de organiserende middenstandsvereniging van Renesse, de heer M. J. Krijnse Locker. Daarna richtte de Sint zich tot de zeer vele aanwezige kinderen. Na het vertrek van de Sint was er by de uitgang voor ieder kind een ijsje en een appel. Op zaterdag 27 november aan staande wordt in Goes de Zeeuwse Filmdag gehouden. De dag vindt plaats in het Grand Theater aan de Singelstraat. De Zeeuwse Filmdag is in het bij zonder bedoeld voor mensen di,e in hun werk - beroepsmatig of als vrij williger - films kunnen gebruiken. Er worden films vertoond, die op het laatst gehouden filmfestival „Fes- ticon" in Laren zijn gedraaid. Vele van de te vertonen films zijn. daar bekroond. ZIERIKZEE Sint riep enkele kinderen bij zich. Het gedragsboek hield hij bij de hand. Ver. v. Vrijzinnig Hervormden Heden (maandag) 22 november wordt in het hervormd verenigings gebouw een bijeenkomst gehouden van de Ver. v. Vrijzinnig Hervorm den. Een tweetal films zal worden vertoond, n.l. over blindenwerk in Perzië en over opbouwwerk in Hong kong. Tevoren vertelt ds. J. B. As sendorp over „Medische zending en werelddiakonaat". Eenzijdig ongeval Bestuurder van een personenauto J. v. O. uit Scharendijke reed vorige week over de Laan van St. Hilaire richting Westbrug. In de laatste bocht raakte hij de macht over zijn stuur kwijt en kwam met de linker- wielen in de berm. Vervolgens raak te hij een lichtmast en daarna ramde hij een boom, om tenslotte weer te gen een lichtmast tot stilstand te ko men. De bestuurder werd licht ge wond, terwijl de auto zwaar bescha digd werd. Verlichfingskontrole Vrijdagavond werd een verlich- tingskontrole gehouden. Dertien be stuurders werden bekeurd wegens slechte voor-, achter- en kenteken verlichting. Auto tegen Noordhavenpoort In de nacht van zaterdag op zon dag kwam W. M. O. uil Zierikzee met zijn personenauto van de Grachtweg, nam vervolgens de bocht te kort en reed tegen de Noordhaven poort. De auto werd zwaar bescha digd. De poort vertoonde geen spo ren van beschadiging. UVV-bcjaarden- ontspanningsavond Op vrijdag 26 november organi seert de U.V.V.-afdeling in het her vormd verenigingsgebouw een ont spanningsavond voor bejaarden. Op het programma staat vermeld het optreden van de toneelvereniging „Platogo" te Goes, die het stuk: „Groeten uit Nice" brengt. In de pauze komt St. Nicolaas „even om de hoek kijken". Groep in „Brogum" Do leiding van jeugdsoos „Bro gum" heeft door bijzondere relatie, een zeer bekende groep kunnen kon trakteren voor vrijdag 26 november. Het is de groep „Stampn" and go", waarin versohiller.de instrumenta listen uit vroegere bekende groepen. Do grorp brengt z.g.n. reggoa-mu- ziok (Zuid-Amerikaans) en dat schijnt „het helemaal te zijn". SCHARENDIJKE. 19-11. In dc ge meente Middenschouwen zet dc kostenstijging voor dc sociale zorg zich ook voor het dienstjaar 1977 voort. Het aantal zorggevallen is echter niet drastisch verhoogd, aldus delen b. cn w. mee in de aanbie dingsbrief bij de gemeentebegroting 1977. Opmerkelijk vinden b. en w. hot feit dat het aantallen gevallen WWV (Wet Werkloosheidsvoorziening) aan het eind van 1976 is gedaald. Hot aantal WWV-gevallen bedroeg in 1975: 19, in het eerste kwartaal 1976 bedroeg dit aantal 15, terwijl begin vierde kwartaal 1976 nog 5 gevallen in zorg waren. Wat betreft dc groepering algeme ne bijstandswet met rijksgroepsrege ling is, aldus b. en w. het aantal bij- standsgevallen nagenoeg gelijk ge bleven. Er is een kleine stijging van de rijksgroepsregeling werkloze werknemers (RWW) in de categorie „schoolverlaters". De verhoogde raming doet zich vooral gevoelen in de verzorgings- kostcn in de bejaardenoorden (18 zorggevallen), i.v.m. de sterk geste gen ver/orgingskostenprijzen. Bemiddeling werd verleend voor 52 personen hy het aanvragen van individuele huursubsidie. Uit de ge meente Middenschouwen staan 21 personen vermeld als geregistreerde^ arbeidsreserve, nl. 17 mannen en 4 vrouwen. Het college deelt mee dat het in studie genomen plan om te komen tot een inter-gcmecnschappelijke so ciale dienst op Schouwen-Duiveland thans ter hand is gesteld voor nader onderzoek van de vereniging van B.. W. en S. op Schouwen-Duiveland, onder aanbieding van een rapport met financiële opzet. Opening Winkelweek Onder het zingen van een Sinter klaaslied trad de goedheilig man binnen en begaf zich met zijn knechts naar het podium. Daar werd hij toegesproken door de heer M. J. Krijnse Locker, de voorzitter van de middenstandsvereniging van Renes se. die het evenement als opening van de winkelweekaktie organiseerde. De heer Krijnse Locker verwelkomde iedereen, in het bijzonder natuurlijk Sinterklaas en zijn vijf zwarte Pie ten. Hij was blij dat de oude man er weer was en hij nodigde hem uit eens een kijkje te komen nemen in de zeer goed voorziene winkels van Renesse. Sint verklaarde vervolgens dat hij blij was weer in Renesse te zijn. Het feest begon 's middags om twee uur bij het dorpshuis van Re nesse, van waaruit het fanfarekorps Advertentie „Luetor et Emergo" vertrok om Sint Nicolaas op te halen. Nadat het korps, dat gevolgd werd door een groot aantal kinderen en ouders, bij Bonafide de Sint in zijn T-Ford ont moette keerde de optocht weer terug naar de dorpskern. Er werd door het dorp een rondgang gemaakt en terug bij het dorpshuis hield de stoet ten slotte halt. De Sint verliet zijn auto en baande zich al hadden schuddend een weg tussen de vol verwachting wachtende kinderen. Nadat de Sint en zijn Pieten het dorpshuis waren binnen gegaan werden de deuren ge opend voor alle belangstellenden. Terwijl de zeer vele aanwezigen zich een plaatsje hadden gezocht in de grote zaal haddden de muzikanten van Luetor et Emergo op het podium plaats genomen. HAAMSTEDE. 21-11. In het afge lopen weekend werden te Haamste den twee inbraken gepleegd waarbij de buit van de dader(s) ruim I 2000 bedroeg. Vrijdagavond brachten tussen 19.00 en 21.00 uur ongenode gasten een bezoek aan de woning van de heer J. F. aan de Hogezoom waarbij zij zich door het forceren van de ach terdeur toegang tot de woning wisten te verschaffen. Alles werd hierbij overhoop ge haald waarbij een bedrag van onge veer f 100,en wat sieraden wer den ontvreemd. Zaterdagavond werd ingebroken bij de heer M. H. aan de Klooster- weg, in het tijdvak tussen 19.00 en 20.30 uur, toen de bewoners voor korte tijd op verjaarsvisite waren. Door het inslaan van een ruit wist men binnen te dringen, waarbij ook hier verschillende vertrekken over hoop werden gehaald. Een bedrag van rond de f 2.000, wordt door de familie H. vermist. OOSTERLAND. 20-11. De moei lijkheden waarmee dc mensen van het aannemingsbedrijf fa. Bellema kers B.V. te Almkerlc (N.-Br.) enige weken geleden te kampen hadden by het maken van het gat voor de vyf meter diepe pompenput voor de persleiding van de nieuwe rioolwa terzuiveringsinstallatie op het einde van het Lau wrens weeg je alhier zijn thans volledig opgelost. Door de hoge waterstand van het polderwater was het bezwaarlijk het diepe gat in de bodem te ereeëren, waarin de put van 4x5 meter moet worden gemaakt. Dank zij de goede zorgen van de werklieden, en mede door het materiaal, dat hen ten dienste slaat, kon dit moeilijke kar wei lot een goed einde worden ge bracht. De gewapend betonvloer is thans in het gat gestort en er kan begonnen worden eerstdaags de op staande wanden, eveneens van gewa pend beton, aan te brengen. In deze kelder worden een tweetal electri- sche pompen aangebracht. Verder is men ook bezig om de betonbuizen te leggen van het z.g. vrijvervólriool, dat loopt vanaf de Rampaartsendijk tot aan de genoemde put, dus door het gehele Lauwrensweegje. Deze betonbuizen, die gebitumeerd zijn, hebben een wijdte van 400 m.m.. Streefdatum Het gedeelte leiding vanaf de Lage Rampertseweg, zuidwaarts, door het bouwland van de heer Niekerk en verder, is thans klaar op het inbren gen van enige gemetselde ontluch- tingsputten na. Deze leiding loopt nu tot aan de zeedijk, via de Brede Zandweg. Zodoende moet het gedeel te tot aan de nieuwe zuiveringsin- Vergadering gemeenteraad Op maandag 29 november a.s. wordt ten stadhuize een vergadernig gehouden van de gemeenteraad. Op de agenda staat o.m. de beëdiging van een raadslid en de verkiezing van een wethouder. slallatie aan de Verlorenkostweg nog gelegd worden. Naar verwachting zal ook ilit ge deelte binnen enige weken zijn be slag krygen, zowel als de leiding door het Lauwrensweegje. Als streefdatum voor gereedkoming van het geheel wordt gedacht: kort na de jaarwisseling, als er geen onvoor ziene strubbelingen optreden met de weersgesteldheid. WESTERSCHOUWEN Botsing auto-trekker Heden (maandag>morgen had om streeks 7.45 uur op de provinciale weg Haamstede-Zierikzee een aan- ryding plaats tussen een personen auto en een landbouwtrekker. De bestuurder van de personen auto, bestuurd door M. V. te Sevoos- kerke, komende uit dé Hoos j es weg en rijdende in de richting Zierikzee merkte te laat de vóór hem rijdende landbouwtrekker, bestuurd door M. B., op waardoor hij tegen de trekker opreed. Bij de botsing kantelde de trekker en kwam op de weg te liggen. Beide voertuigen werden hierbij bescha digd. M. V. werd ter observatie naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. M. B. kwam met de schrik \Xrij NOORDWELLE/SEROOSKERKE Verkoop Welfare-goederen De afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlands Rode Kruis is voornemens een tweetal Welfare- verkopingen te houden, en wel op donderdagmiddag 25 november in het Dorpshuis te Noordwelle en in het Dorpshuis te Serooskerke (S.). De ax-tikelen, die door de Welfare Zierikzee was duidelijk gelukkig (volle bak vrijdagavond in de Con certzaal) met het weerzien van „Tekstpierement", vorig jaar met een goudkruisje in het Z.V.U.-program- xna en nu weer volop to the point in een vrij flitsende show, mei wat scherper geprofileerde en geënga geerde teksten, soms geënt op de „wereld en haar weedom", om Fre- derik van Eeden ie citeren. Een mu tatie intussen in de samenstelling van deze kabaretgroep door de komst van Lucie de Lange, die we niet het epitheton „pril talent" zullen opplak ken, zoals het programma in de tekst wilde voorkomen, maar die in ieder geval noest sjouwt om de an deren, feitelijk „oud-gedienden" bij te benen. Van de dames is dat „well known" Guuske Kolte, veelzijdig present in dit nieuwe programma: „Wacht u voor de hond" en de mannen: Frank Sanders en natuurlijk Jos Brink, die de moeilijke kombinatie cabaretier tekstschrijver op zijn naam heeft. „Wacht u voor de hond" is een soms nostalgische, soms wakker schuddende aaneenrijging van schets jes en liedjes, gebracht op een to neel, vrijwel zonder mise en scène. Voorbeelden van beide: „Sanering" (Jos-Frank) en het bittere „Fijn je zelf zijn" (Guuske-Lucie). Vokale kolderiek was te beluisteren in „Jeuk in de buik", later gedoubleerd als toegift. Guuske excelleerde in „Ne- derhof 2348" en Jos Brink nam de vaderlandse politici op de korrel a la Kan, Heel sterk na de pauze was „Vingerkommetje, schijfje citroen" door het komplete ensemble. Guuske nog eens in het wrange „Borst afge zet" (laat er ook nog eens een pu bliek zijn, dat soms niet applaudi- seert) en Frank in „Blij dat ik rij", een touchante typering met een ove rigens grof slot. Heel gevoelig bleek „Poezie; album" ..(ensemble)). Met Paulus en „Brand punt extra" zeilden de' exekulanten op het scherp van de wind; mis schien ;niet tol "vreugde van ieder, maar toch net nog zonder Watér ie maken. Als voorheen toonde ..Henk: Bokkinga zich een plastisch pianist, die er altijd was met zijn insttumeri- tale bescherming en begeleiding^ zonder te domineren. „Tekstpieré- .ment" had het er in Zierikzee wéér op zitten; een ensemble dat heel drif tig en inventief bij wil blijven in het vaderlandse kabaret wereldje,, beves tigde met „de hond" weer markant de eigen signatuur. Het publiek vorid het goed en was gul met - zelfs ge^- scandeerd - applaus. B.d.V. worden verkocht zijn vervaardigd door o.m. zieke en/of hulpbehoeven de patiënten, alleenstaanden etc. De afdeling Schouwen (Westhoek) hoopt op eën goede opkomst in beide kernen. Voor een Sinterklaas-kado slaagt men bij de Welfare vrijwel bijna altijd. ZIERIKZEE, 20-11. Zaterdagvoor middag trok de Kon. Harmonie „Kunst cn Eer" in volle bezetting naar het stadhuis om haar voorzitter de heer J. W. F. Loubert na zijn hu welijksvoltrekking een muzikaal onthaal te bereiden. Toen het echtpaar in de Vier schaar verscheen speelde dc uit 20 leden bestaande jeugdgroep van „K. en E" onder leiding van dirigent E. A. de Looff de „Bruiloftsmars" uit Lohengrin, waarna het gehele korps de toepasselijke mars voor het bruidspaar speelde nl. „Mars der Medici". De sekretaris feliciteerde namens het korps de voorzitter en diens bruid, waarna de harmonie gevolgd door het bruidspaar (mee- wandelend) en vérdere familie en genodigden koers zette naar restau rant „Mondragon". Hier werden nog enige pittige marsen gespeeld, waar na de dorstige kelen werden ge smeerd. Kompliment aan de jeugd In de feestzaal sprak de heer Lou bert „zijn" muziekmannen toe. Het was een leuke verrassing waarbij hij de jeugd met het optreden in dc Vierschaar komplimenteerde. De heer Loubert hield een toespraak over de muziek in zijn totaliteit en wees er op met de komende 150-ja- rlg bestaan viering in 1980 in het vooruitzicht dat hij er als voorzitter met zijn mede-bestuursleden hard aan zal werken om dit tot een groots evenement te maken. Tevens stelde hij de hartewens om het korps nog verder te kompleteren en uit te breiden. Het bruidspaar in de Vierschaar van het stadhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3