wico te Zierikzee Grote belangstelling voor aankomst Sint Nicolaas Geslaagde jaarlijkse uitvoering zangvereniging ,Nu met Hope' Brits concern wil de koningin niet missen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Mannen welkom als GELD NODIG Akties op komst in beroeps- goederenvervoer lid Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 november 1976 133ste jaargang Nr. 22000 WAARIN OPGENOMEN (1797 -1889) REDAKTIE, ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4°/o B.T.W. in dit nummer: Sint bezocht ook dc Westhoek V ZIERIKZEE, 20-11. Het weer was zaterdagmorgen bij zonder rustig, maar Zierikzee was bepaald niet „rus tig": een enorme menigte kwam op de been om de komst van Sint Nicolaas dit jaar niet te missen. De aankomst en intocht van de grote kindervriend groeide dan ook uit tot een groots buitengebeuren. Sinterklaas was zaterdag duidelijk het middelpunt van het gebeuren in Zierikzee; de bejaarde bisschop blyft kennnelijk jong van hart en hg weet dat zeer duidelijk te de monstreren, bijv. in de keuze van zijn Pieten. LONDEN, 20-11. Een Brits concern dat souvenirs vervaardigt voor het zilveren regeringsjubileum van ko ningin Elizabeth volgend jaar, heeft een verzekering van een miljoen pond (ruim f 4 min) afgesloten op het leven van de vorstin en haar familie. Het uit vijf man bestaande „zwar te korps" was immers duidelijk van deze tijdrappe springers die zorgden voor een opgewekte kommunikatie met de vele honderden kinderen. Dankzij de goede zorgen en organi satie van de Zierikzeese Onderne mers Centrale werd de gang van zaken op deze feestelijke dag in goe de banen geleid. Om half elf arri veerde de goed heiligman met het R.P. vaartuig „Valk" bij het Luitje. Zwaaiend vanaf liet voorschip be groette de Sint de menigte en na tuurlijk lieten ook de Pieten zich niet onbetuigd toen de „stoomboot" in flinke vaart een eindweegs de haven binnenvoer, om vervolgens te keren en af te meren bij de ponton. Oosterlands Fanfare onder leiding van de heer J. Capelle, kompleet met de drumband, zorgde bij de aan komst voor de juiste sfeer. Burge meester Th. H. de Meester verwel komde de Sint, bijgestaan door de heren H. M. Vorwerk en E. Saman van de Ondernemers Centrale. Bedaard en met een speciale be langstelling voor de allerkleinsten, die weer bij tientallen door vaders én nicoïers werden rondgedragen, schreed de goedheiligman toege juicht door de menigte en omgeven door snoepgoed strooiende Pieten naar de Nieuwe Haven. Sint Nicolaas besteeg hier zijn trouwe paard om vervolgens een vreugdevolle rondrit te maken, voor afgegaan door het muziekkorps van Oosterland, via de Nieuwe Haven en de Oude Haven naar het door een mensenmassa omgeven Havenplein. Zelden moet het zo druk geweest zijn in Zierikzee. Zo druk dat velen maar een kortere route namen naar het Havenplein. Na een begroetingswoord van de Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiiiancieriiigskaiitoor Geense Ferket BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 b.g.g. (01100) 13712 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ROTTERDAM, 21-11. Wilde sta kingen in het beroepsgoedcrcnver- voer zijn niet meer te vermijden. De vervoersfederatie FNV is tot deze conclusie gekomen na een vergade ring, zondagochtend in Rotterdam, met kaderleden uit vervoersbedrij ven in Zuid-Holland. Daarbij bleek, dat akties worden voorbereid in on geveer tien, mcercndcels grote on dernemingen (waaronder Lcnsveld in Vlaardingcn, Dc Hartogh in Ro zenburg en Ilillcgom, Goedkoop en De Geus in Rotterdam, Getron in Spükenissc). Een woordvoerder van de ver voersfederatie zei zondag, dat de chauffeurs met de akties een salaris verhoging willen afdwingen. Advertentie Verwachting tot dinsdagavond: Buien Nu en dan buien maar ook enkele opklaringen; vrij krachtige tot harde wind uit noordwest tot noord; mini mumtemperaturen van 5 graden aan zee tot ongeveer 1 graad in het bin nenland; maxima morgen omstreeks 6 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks -1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 gra den en voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 23 nov. Zon op 8.14, onder 16.39 Maan op 9.59, onder 18.47 Eerste kwartier: 28 nov. (13.59) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 23 nov. 4.06 16.24 9.31 21.53 Springtij: 23 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 22-11. Het KNMI deell mede: Onder invloed van een krach tig hogedrukgebied ten westen van Ierland en een depressie bij Finland handhaaft zich bij ons een krachtige noordelijke stroming. Met deze stro ming wordt er koude en onstabiele lucht van hoge breedten naar ons land gevoerd. Hierdoor zal het dins dag wisselend bewolkt zijn en kun nen er enkele buien vallen. heer Vorwerk werd Sint Nicolaas via de geluidsinstallatie namens alle kinderen en de gemeente een harte lijk welkom toegeroepen door bur gemeester De Meester. De burgemeester vroeg zich af of de Sint wel eens in Westkapelle komt; zo ja, dan was hij zeker op de hoogte van het feit dat de kinderen aldaar Sinterklaasliedjes zingen in het Zeeuws. Het leek er veel op dat bij het noemen van de naam West kapelle bij de Sint goede herinne ringen opwelden, die overigens al snel plaats maakten voor zijn grote belangstelling voor de zang van de Zierikzeese jeugd, waarin overigens toch ook duidelijk Zeeuwse klanken te herkennen waren. „Zierikzee wordt nooit overge slagen omdat de ontvangst hier al tijd zo geweldig is'', zei Sinterklaas dankbaar rondblikkend en de kin deren een „boot vol geschenken'' in het vooruitzicht stellend. „Maar dan moet de lieve jeugd voortaan wel wat vroeger naar bed en ook eens denken aan een wortel voor het paard". Sinterklaas had overigens nog meer op zijn verlanglijstje: „Hou de' stad toch schoon", zeide hij kenne lijk wat bewogen over het feit dat vooral de vaders nogal eens hun lege sigarettendoosje op straat smijten. „En dat nog wel in een stad met zul ke mooie huizen en fraaie antieke lantaarns in het centrum." Boterletter Mijmerend over oude tijden toen de lantaarnopsteker nog zijn ronde deed in Zierikzee besloot Sint Nico laas zijn toespraakje met de aanbie ding van een boterletter, vervaar^ digd door een „echte warme bak-"' ker," aan burgemeester De Meester. Tussen de bedrijven door werden door jeugdleden van Deltasport eni ge duizenden ballpennen rondge deeld. Op tien pennen ontbrak van het opschrift „Zierikzeese Onderne mers Centrale" het laatste woord. Deze geslaagde intocht van Sint Nicolaas werd 's middags besloten met een aantal kindervoorstellingen in de Concertzaal, waarvoor zeer grote belangstelling was. De bezitters van die pennen met een „geheim" mochten zich melden bij Sint Nicolaas om een fraai ge schenk in ontvangst te nemen. Aankomst Sint Nicolaas bij het Luitje, naast de goed heiligman burgemeester Th. H. de Meester. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ROERMOND. Direkt bij het begin van het proces voor de bijzondere strafkamer van de rechtbank in Roermond tegen de 58-jarige Neder landse ex-SS'er Lambertus Jan L. uit Horn (L.), die verdacht wordt van het plegen van oorlogsmisdrij ven en misdrijven tegen de mense lijkheid in een kamp voor Joodse dwangarbeiders in Bobruisk in Rus land in 1942 en 1943 hebben maan dag zijn raadslieden de rechtsmacht van de rechtbank betwist. MÜNCHEN, 21-11. In Beieren zijn zaterdag verscheidene wegen geblok keerd door kettingbotsingen als ge volg van sneeuwval. De autoweg van Salzburg naar München moest we gens ijzel worden gesloten. Pronk. Aan het slot werd het koor door de aanwezigen met een spon taan applaus voor het gebodene be loond. De heer A. Hogenstein bracht hierna dank aan de dirigent de heer M. Hogenstein voor de leiding welke hij in het afgelopen jaar weer aan het koor heeft gegeven, wat hij ge paard liet gaan met het aanbieden van een enveloppe onder couvert. Dank bracht de voorzitter ook aan de pianiste mevr. E. Vos-Simons die als blijk van erkentelijkheid bloemen kreeg aangeboden. Hierna vond ter bestrijding van de kosten op deze avond een geslaagde verloting plaats waarvoor een zeer groot aantal zeer fraaie prijzen bijeen was gebracht. De voorzitter bracht dank aan de middenstand uit de gemeente voor de hierbij verleende medewerking. Een speciaal woord van dank richtte hij hierbij aan mevr. J. v. d. Weel- Schoonaard. die hij de promotor van de verloting noemde en die daarbij bloemen in ontvangst mocht nemen. „Platogo" Vervolgens riep de voorzitter een hartelijk woord van welkom toe aan de toneelgroep „Platogo" uit Goes die op deze avond voor de zesde maal haar medewerking aan een uitvoe ring van „Nu met Hope" verleende. Door de leden van „Platogo" werd het blijspel „Groeten uit Nice" van Diclc Maasland voor het voetlicht ge bracht. „Groeten uit Nice" is een ko misch stuk met vele onverwachte verwikkelingen waarbij de Franse politie er op uit is een bende die han delt in blanke slavinnen op te rollen in de villa, waar zij voordien hun aktiviteiten hadden ontplooid. De huidige huurders van deze villa had den hier natuurlijk niets mee te ma ken, waardoor een groot aantal ko mische situaties ontstond waarbij de vooral in de Westhoek bekende Si mon Berrevoets, afkomstig uit deze streek, als Casper de Vries dc lach spieren van de aanwezigen weer da nig in beweging wist te brengen. Het blijspel werd door de tonelisten op vlotte cn vaardige wijze op de plan ken gebracht, waarvoor zij aan het slot met een hartelijk applaus wer den beloond. Aan het slot van deze uitstekende uitvoering bood dc heer A. Hogen stein de leden van „Platogo" bloe men aan. i Liefde wordt sterker door de vuurdoop van de smart. j Selma Lagerlöf f Tot zijn vreugde kon de voorzitter mededelen dat de vereniging in het afgelopen jaar een aantal nieuwe le den heeft kunnen boeken. „Nu met Hope" telt momenteel 40 medewer kende leden, waarvan het overgrote gedeelte, drie-vierde, dames zijn. De heer Hogenstein deed een dringend beroep op de aanwezige (en ook niet aanwezige) heren om zich als lid van „Nu met Hope" aan te melden, niet alleen om dc vereniging te verster ken, maar ook om een beter even wicht te krijgen. „Laat de t.v. eens een avond in de weck voor wat het is, wie zingen kan zing met ons mee", zo besloot de voorzitter zijn oproep. Zangmi in uiers Door „Nu met Hope" werden hier na een achttal zangnummers ten ge hore gebracht. Dc spits werd afgebe ten met „Vreugde. Vreugde", N.N., gevolgd door „Storm op zee" van B. G. Meijer, „Lentewijding" van C. Kreutzer en „O Signore dal tetto Na- tio" uit 1. Lombardi-G. Verdi. Koor van Kruisvaarders en pelgrims in de Nederlandse bewerking van H. v. d. IJp. Na de korte pauze werd vervol gens ten gehore gebracht „Gods leer in dc Natuur" van L. v. Beethoven; „Kunstenaarsleven" van Joh. Strauss ..King of Glorious" van George M. Nail cn Chas Wesley (Ned. tekst M. Punt) en „Waarom toch" van Adri Wanneer koningin Elizabeth die op 6 februari 1952 haar vader, koning George de Zesde, opvolgde, zou ko men te overlijden, zou het concern met goederen ter waarde van mil joenen ponden blijven zitten. Het concern wilde niet zeggen welke premie moet worden betaald. Volgens een assurantieman is het niet de eerste maal dat een verzeke ring op het leven van de koningin is afgesloten. Wel vormt het verzekerd bedrag een record. Scène uit het toneelspel van „Plalo- go". BURGH, 20-11. Vrijdagavond werd door de zang vereniging „Nu met Hope" te Burgli, in de rekreatie- zaal van de camping „Duinrand", de jaarlijkse uit voering gepresenteerd voor een goed bezette zaal. Van het gemeentebestuur was be richt binnengekomen dat de leden van het kollege verhinderd waren om de uitvoering bij te wonen. Een speciaal woord van welkom richtte de voorzitter de heer A. Hogenstein in zijn openingswoord tot de verte genwoordigers van Smalstads zang koor te Brouwershaven, het kerk koor te Haamstede cn de Kon. mu ziekvereniging „Witte van Ilacm- stcde". Wik U goedkoper uk zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel 01114-1373

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1