ALGEMENE VERGADERING VAN WATERSCHAP SCHOUWEN-DUIVELAND T Ju Jacht in zaak Pieter M. geopend Syriërs brengen rust in Beiroet HEDEN (DINSDAG)MORGEN BEGON VERKOOPSTAND ZIERIKZEE deur loo Gevolgen nieuwe aardbeving in Peking nog onbekend DE ZIERIKZEESCHE COURANT Er komen voorlichtingsmiddagen over dijkversterkingen te Renesse en Bruinisse Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent Uer toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii en bepaal meteen uw nieuwe keus. HEROPENING Kinderzegels in P.T.T.-kantoor Pianohandelaar doodgestoken F ZIERIKZEESCHE «NIEUWSBODE Dinsdag 16 november 1976 133ste jaargang Nr. 21997 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTfE. ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Speciaal „avondje inkopen" te Zierikzee Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE, 15-11. Onder voorzitterschap van dijk graaf A. M. Geluk vond maandagmiddag in 's Lands- kamer de 48ste algemene vergadering plaats van het bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland. Deze vergadering miste het gebruikelijke begin, namelijk de openings rede van de voorzitter. Dit werd echter opgevangen door een ruime toe lichting van de agendapunten, die in een vlot tempo konden worden af gewerkt. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering deelde de dijkgraaf mee dat uitvoerig overleg heeft plaatsgevonden met de provin cie en de A.NW.B. over de beweg wijzering naar Brouwershaven. Daar is echter uit voortgekomen het voor nemen om de situatie ongewijzigd te laten. Een en ander heeft tot gevolg gekregen de wenselijkheid van om zetting van tertiaire wegen in pro vinciale - secundaire - wegen. De dijkgraaf onderschreef de vo rige week door burgemeester E. Bae- rends van Middenschouwen uitge sproken wens om o.a. de Heuvelsweg als secundaire weg te doen aanmer ken. Niet alleen de Heuvelsweg maar ook de Delingsdijk zijn onveilig voor Advertentie U bent van harte welkom. NIEUWEHKERK, RUfCSWEG 26. TEL. 01114-1268 y OUDDORP. MASSAMARKT. TEL. 01870-1280 RENESSE. In „La Rabotte Renes se werd - evenals in sommige andere horecabedrijven in het land - de eer ste Beaujolais van de nieuwe ooost georffreerd, die zich uitstekend liet smaken. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) wielrijders en zouden voorzien moe ten zijn van rijwielpaden. Werken Een groot aantal mededelingen had betrekking op in uitvoering zijnde werken. De dijkgraaf herin nerde aan de verhoging en verzwa ring van de zeedijk bij Borrendam- me; de tweede oplevering vond plaats op 14 juli j.l., het waterschap is bijzonder gelukkig met deze dijk- verzwai'ing. Enige moeilijkheden ondervinden de werkzaamheden bij Viane, uitge voerd in het kader van de verhoging en verzwaring van de zeedijken van de polder Bruinisse en de polder Oosteriaiiu, tussen Bruinisse tii Oosterland. De moeilijkheden en vertraging in het werk te Viane is een gevolg van de bijzonder slappe ondergrond, die zich uitstrekt tot acht meter beneden het maaiveld. Het werk dient als gevolg daarvan bijzonder voorzichtig te worden aan gepakt. Deverzwaringswerkzaam heden te Bruinisse gaan van start het-a.s. voorjaar. In antwoord op een vraag van bur gemeester J. de Kam van Duiveland betreffende beveiliging van de pol der zei dijkgraaf Geluk dat de polder Oosterland gelukgewenst kan wor den met de uitgevoerde werken, om dat de beveiliging enorm is verbe terd. Omdat Bruinisse voorjaar 1977 aan de beurt komt kan hetzelfde van Bru nog niet worden gezegd. Daar moeten ook npg enige vraagstukjes rond de grondverwerving worden opgelost. In januari a.s. zal te Brui nisse een speciale voorlichtingsbij- eenkorrist worden gehouden, vooral over de gang van zaken m.b.t. de Stoofpolder. Schelplioek-Wes tljou t De verhoging en verzwaring van de zeedijk tussen Schelphoek en de Westbout heeft voor de omgeving Burghsluis een aantal bezwaren op geleverd. Hierover zal nog uitvoerig van gedachten kunnen worden ge wisseld tijdens een voorlichtingsmid dag die zal worden gehouden te Re- nesse op 7 december aanstaande. De bezwaren hebben vooral betrekking op het feit dat de voorgenomen dijk verzwaring aan de binnenzijde van de dijk zal worden uitgevoerd. Burghsluis vormt daarbij enigszins een knelpunt. De bezwaren, in 't bijzonder van de zijde landbouw, kwamen o.a. van een aantal hoofdingelanden van het Wa terschap. die hieraan uiting hadden gegeven in een brief aan de algeme ne vergadering. Verder was er een bezwaarschrift van de Iandbouw- verenigng „C. et C." te Burgh- Haamstede. De dijkgraaf las ook de bezwaren voor uit tweebrieven va.» partikulieren. De heer Steur, hoofdingeland, te kende aan dat hij de brief van de hoofdingelanden niet had onderte kend. Hij meende dat de algemene vergadering de plaats is waar de hoofdingelanden hun bezwaren mon deling naar voren kunnen brengen. De heer De Kam vond het eigenaar dig dat de hoogingelanden een be zwaarschrift hadden gezonden aan hun eigen algemene vergadering en sloot zich aan bij de woorden van de heer Steur. De vergadering onder streepte dit met een applausje. De voorzitter merkte op dat het Wa terschap alles voelt voor dijkverzwa ring uitgevoerd aan de buitenzede van de dijk, maar gebleken is dat dit met enorme meerkosten gepaard zou gaan. (Vervolg pag. 4) DEN IIAAG, 1G-1I. Het liberale kamerlid Geurtsen heeft minister Va nAgt (justitie) gevraagd met alle mogelijke middelen de huidige ver blijfplaats van de van oorlogsdaden verdachte P. N. M te achterhalen. In de vandaag (dinsdag) gestelde schriftelijke vragen dringt het V.V. D.-kamerlid aan op het inschakelen van Interpol, de internationale poli- tie-organisatie, bij de opsporing van de tegenwoordige verblijfplaats van de miljonair uit Blaricum, die maan dag met onbekende bestemming bleek te zijn vertrokken. Volgens Geurtsen kan wellicht ook de bemiddeling van ir. Wiesenthal worden ingeroepen om achter de verblijfplaats van M. te komen. V eron t waar diging Ook de P.v.d.A.-kamerleden Molle- man en Kosto hebben minister Van Agt schriftelijk vragen voorgelegd over de verdwijning van M. Zij zeg gen er verbaasd over te zijn dat het niet is gelukt de man aan te houden en vragen waarom niet is gepoogd hem eerder aan te houden; waarom zijn paspoort niet is ingehouden en waarom zijn doen en laten niet in de gaten is gehouden. Het Nederlands Auschwitz-comité heeft verklaard in een telegram aan minister Van Agt, zijn verontwaardi ging over de ontsnapping te hebben uitgesproken. Van de minister wordt onmiddellijke opsporing geëist. De 77-jarige kunstverzamelaar Pie ter M. bleek maandagmorgen, toen de politie bij zijn villa in Blaricum verscheen om hem aan te houden, gevlogen. Naar verluid is hij zon dagavond per auto met onbekende bestemming vertrokken. BEIROET, 15-11. Syrische tanks zijn maandag in enkele uren tyds doorgedrongen tot in het centrum van Beiroet en hebben voorlopig rust gebracht tussen de ruïnes van de geteisterde Libanese hoofdstad. Met een vredesmandaat van de Arabische Liga trokken zes Syrische pantserkolonnes vanuit de buiten wijken naar 'het maandenlang zeer fel omstreden centrum van wat eens de financiële hoofdstad was van de Advertentie De verbouwing zit er op cafetaria ,,de dam" heropend donderdag 18 nov. met vele nieuwe specialiteiten uit. eigen keuken Wij hopen op uw belangstelling FREL en SASKIA VAN OERS Dam 12-(01110) 3443 Advertentie ZIERIKZEE, 16-11. Heden-dinsdag- morgen werd officieel gestart met de verkoopstand in de hal van het post kantoor voor de verkoop van kinder postzegels en wenskaarten. De standverkoop wordt verzorgd door dames van de U.V.V. Zij ver kochten hedenmorgen de eerste ze gels aan burgemeester Th. H. de Meester. Vóór de burgemeester tot de aanschaf van een vel zegels van 55 cent overging, informeerde hij bij de heer H. M. van der Post, direkteur van het postkantoor, of hij met deze zegels, voorlopig voort kan of dat bin nenkort weer een verhoging te ver wachten staat. De heer Van der Post stelde hem gerust, dat tot juli vol gend jaar de normale briefport van 55 cent gehandhaafd zal blijven. Scliolenaktie De standverkoop van kinderpostze gels en wenskaarten sluit aan op de scholenaktie, waarmee op 6 oktober werd gestart. De kinderpostzegelak- tie wordt dit jaar voor de vijftigste maal gehouden. Vorig jaar werd lan delijk een bedrag bijeen gebracht van f 7.500.000,Zeker de helft van dit bedrag kwam voor rekening van de schoolkinderen. Ongeveer vijfhon derdduizend scholieren zetten zich in voor de verkoop. In Zeeland bedroeg de opbrengst vorig jaar f 76.602, Op aanvrage van de konsultatie- bureau's in Groede en Middelburg werd uit de opbrengst een bedrag van resp. f 7.500,en f 2.000,ter beschikking gesteld. De verkoopstand zal in de hal van het Zierikzeese postkantoor aanwe zig zijn van 16 t/m 26 november en van 6 t/m 24 december. TORONTO. De Canadese autori teiten hebben Nederland om de uit levering verzocht van twee Neder landers die worden gezocht in ver band met de invoer in Canada van 280 kilogram hasjiesj ter waarde van 1.2 miljoen dollar op de zwarte markt. Zo hebben de politiële auto riteiten in Toronto meegedeeld. Deelnemer St.-Nikolaasaktie Mimisets, modem v.a. 89,— Zwaar eiken mimisets van 148,— nu 98,— Voetenbankjes v.a. 46,— Eiken fauteuils v.a. 295,— Dekenkisten, zwaar eiken van 299,— voor 199,— Manou fauteuils v.a. 396,— 5-ladenkastjes, zwaar eiken van 220,—voor 165,— Verstelbare relaxfauteuils van 360,— voor 296,— Zwaar eiken secretaire van 498,— voor 298,— Staande kapstokken vanaf89,— Salontafels vanaf 125,— Grote kollektie moderne buro's Buro-stoelen vanaf 79,— DOE UW VOORDEEL TOEGANG VRIJ meelstraat 31 zierikzee Liefdadigheid is het been de len met de hond, als men even hongerig is als de hond. Jack London Arabische wereld. In een laatste uit barsting van geweld hadden linkse en rechtse krachten juist voor het aanbreken van de dag nog een moor dend artiilleriegevecht gevoerd. Daarna gaven de strijders hun bar ricades op die spoedig door Syrische bulldozers werden ontmanteld. De Syrische troepen zijn in Beiroet om de vrede te waarborgen volgens een plan dat vorige maand door Ara bische leiders in Riad en Cairo werd opgesteld. Palestijnse en linkse troe pen omhelsden de Syriërs en vrou wen gaven uiting aan hun vreugde dooi' de tanks van Russische makelij te besprenkelen met rijstkorrels en oranjebloesemwater. Maar op grond van het akkoord van Riad kunnen beide partijen uit de burgeroorlog hun wapens behouden. AMSTERDAM, 16-11. De 55-jari- ge pianohandelaar G. A. Goldschme- ding is maandagavond in Amster dam door een messteek om het leven gekomen.. Het stoffelijk overschot van de man, die in Amstelveen woonde, werd om negen uur 's avonds door voorbijgangers aange troffen vlak naast zijn auto op de Prinsengracht. De man bleek te zijn overleden door een messteek recht in zijn hart. Verwachting tot woensdagavond: Aanvankelijk regen Vooral vannacht plaatselijk regen, later voornamelijk in het noorden van het land enkele opklaringen; mi nimumtemperaturen omstreeks 3 gra den en hier en daar mist, maxima circa 8 graden; zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Voor donderdag: Aarital uren zon: 1 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 17 nov. Zon op 8.04, onder 16.46 Maan op 2.19, onder 14.32 18 nov. Zon op 8.05, onder 16.45 Maan op 3.38, onder 14.59 Nieuwe maan: 21 nov. (16.11). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 17 nov. 10.35 23.29 4.18 16.45 18 nov. 11.55 5.22 17.51 Doodtij: 17 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in ons land en ook elders in West-Europa stond maan dag en dinsdag onder invloed van een gebied met hogebarometerstan- den, dat zich van Finland naar de Azoren uitstrekte. Veel wind was er daarom niet en op plaatsen, waar opklaringen voorkwamen kon van maandag op dinsdag de temperatuur flink dalen. In Eelde bijvoorbeeld zakte het kwik tot 2 graden onder nul. Het centrum van het hogedruk- gebied boven Finland trekt langzaam naar het zuidoosten en de uitloper boven onze omgeving neemt ook iets in betekenis af. Een frontensysteem boven de Britse eilanden kan daarom ons land bereiken. Veel regen wordt er biet uit verwacht, wanneer dit systeem over ons land trekt. Woens dag komen we weer onder invloed van een gebied van hoge luchtdruk. De aangevoerde lucht is echter voch tig, zodat er veel bewolking zal blij ven en plaatselijk mist kan ontstaan. PEKING, 16-11. Voor de tweede maal binnen vier maanden is de Chinese hoofdstad Peking en omge ving maandag getroffen door een zware aardbeving. Kort voor 22.00 uur (plaatselijke tijd) werden de in woners van Peking door twee schok ken verrast. Volgens ooggetuigen was de kracht van dc schokken wei nig minder dan die van dc zware beving van eind juli. De gevolgen van dc nieuwe aard beving zijn nog niet te overzien. On getwijfeld, zo heette het van ver schillende kanten, moet er schade zijn veroorzaakt. Dc kracht van de schokken was in ieder geval groot genoeg om schilderijen van dc mu ren te doen vallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1