DE GETEKENDE Ulster: 'ri lange bloedige lijdensweg Balspelers riskeren ernstig oogletsel Veel ruimte in IJsselmeerpolders De Zuidmolukkers Winstbejag in bejaardenzorg uitbannen Jacht op kleine rietgans gesloten Syrische troepen in Beiroet BLIK DOOR HET WERELD Tros: meer dan 700.000 leden Regeling edukatief verlof Er ligt voor het Britse nationale gevoel een bijna ondraaglijke afstand tussen de macht van het wereldrijk in het begin van deze eeuw en de toestand waarin het nu v>erkeert. De snelle ivaardedaling v>an het pond sterling gedurende de afgelopen maanden illustreert de zwakke po sitie van het eens zo welvarende Groot-Brittannië en van het voor malige machtige Britse Imperium dat zich uitstrekte naar alle wereld delen, is niets meer over. Maar het naburige Noord-Ierland, Ulster ge heten, behoort nog immer lot het verbleekte Verenigd Koninkrijk, maar dat de Britten met dit bezit erg gelukkig zijn valt ernstig te be twijfelen. Reeds vanaf 1968 is Ulster een ware brandhaard van ernstige on lusten, die herinneringen oproepen aan de felle godsdienstticisten, die in de zestiende eeuw op het Euro pese continent tot tal van grote oor logen (o.a. de tachtigjarige) hebben geleid. In een tijdsgewricht dat over al over oecumene wordt gesproken en zelfs de grote wereldgodsdiensten elkaar met meer respect gaan beje genen, staan in Noord-Ierland de protestanten (65 "fo van de bevolking) en de katholieken (35 °fo) onverzoen lijk tegenover elkaar en bestrijden zij elkaar met een meedogenloosheid, die doet denken aan de wreedste periodes uit de Middeleeuwen. De IRA en zijn protestantse pendant, de UDA, voeren in feite een complete guerilla-oorlog en er vallen vele schuldige en vooral onschuldige slachtoffers in beide kampen. Dit jaar bedraagt het moordcijfer voor Noord-Ierland gemiddeld 1 mensen leven per dag. Britse troepen De Britse militairen, die sinds 1970 in Ulster zijn gestationeerd en de taak hebben om de orde te hand haven, staan voor een vrijwel onmo gelijke taak. Zij worden door de ter roristische groepen uit de katholieke en protestantse sector tegen elkaar uitgespeeld en de meer gematigde Ieren (want die zijn er ook nog) me nen dat het leger nog harder tegen de terroristen moet optreden. Hoog uit kan gezegd warden dat de aan wezigheid van Britse troepen tot dusver een grootscheepse burgeroor log heeft weten te voorkomen. Niettemin zit het economisch zo verzwakte Groot-Brittannië lelijk met Ulster in zijn maag. De perma nente aanwezigheid van Britse troe pen in Noord-Ierland kost de be rooide Britse schatkist miljoenen, een hard gelag als dan bovendien nog blijkt dat de onlusten gewoon doorgaan en de fundamentele tegen stellingen tussen de katholieken en protestanten door het geweld der ex tremisten alleen nog maar verder worden opgeblazen. Vandaar dat in de diverse Britse kringen de drang merkbaar wordt om zijn handen van Ulster af te trek ken. Op het jaarcongres van: de La- bourparty werd kortgeleden^ al het voorstel gedaan om de Britse troe pen uit Noord-Ierland terug te roe pen. Weliswaar werd dit voorstel verworpen, maar het feit dat in de grootste politieke partij van Enge land dergelijke voorstellen thans aan de orde komen, wijst op een duide lijk onbehagen over de Britse „in- mening" in Ulster en de teleurstel lende resultaten daarvan. Onafhankelijk? Zelfs wordt in Engeland door som migen gepleit voor een onafhanke lijk Ulster. Het leidende blad Sun day Times heeft daarvoor kortgele den in zijn hoofdredactionele kolom men een warm pleidooi afgestoken. Maar wat voor toekomst gaat Noord- Ierland tegemoet, wanneer de Brit ten zich inderdaad uit dit land zou den temgtrekken? Een gruwelijke burgeroorlog lijkt dan onafwendbaar en het is duidelijk dat de Britse re gering dit niet voor zijn verantwoor delijkheid durft te nemen. Een sa menvoeging van de Ierse Vrijstaat en Ulster lijkt evenmin voor de hand te liggen. De overwegend katholieke Ierse republiek voelt er uiteraard niets voor om de wrakke boedel van het door godsdienstige tweespalt ge teisterde Noord-Ierland over te ne men en daarmee een groep extremis tische protestanten in huis te halen. Het ziet er dus naar uit dat Groot- Brittannië nog een lange lijdensweg moet afleggen om in Ulster orde op zaken te stellen. Een dure lydens-ioeg bovendien, die een zware hypotheek legt op de toch al zwakke economi sche huishouding van het Britse rijk. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WADDINXVEEN. De elektronische orgelfabriek Eminent b.v. in Bode graven gaat een nieuw bedrijf vesti gen in Waddinxveen, dat werk biedt aan 250 man personeel. Het bedrijf dat totaal 450 werknemers telt, ver laat voor deze nieuwe vestiging twee panden in het centrum van Wad dinxveen. Deze panden zullen wor den afgebroken voor nieuwbouw. DEN HAAG. De Loontechnische Dienst van het ministerie van sociale zaken heeft tot nu toe enkele tien tallen processen-verbaal moeten op maken tegen werkgevers die zich niet aan het Ioonmatigingsbesluit ge houden hebben. De betrokken werk gevers hadden dit besluit op een zo danige Wijze overtreden, dat er ge sproken kon worden van doorbre king van het loonbeleid. DEN HAAG. De ambtenarenbon den willen met hun achterban gaan overleggen om de discussie rond de spreidingsplannen van de centrale directie van de P.T.T. van Den Haag naar Groningen heropend moet worden. De vijf centrales van over heidspersoneel vinden dit nodig om dat naar hun mening nog teveel ha ken en ogen aan de regeringsplannen om de P.T.T. te verhuizen zitten. DEN HAAG. De fabrikant van, de sigarettenmerken Gladstone, Belin da en Mantano wil verbieden dat deze merknamen worden gebruikt vermeld en afgebeeld in de adver- tentie-kampagne, die sigaretténfa- brikant Niemeyer rond haar nicoti ne- en teérarme sigaret Roxy Dual Filter voert. HUIZEN. Bij een postagentschap in de gemeente Huizen (N.-H.) heeft men ontdekt, dat er onlangs een vals bankbiljet van duizend gulden is in genomen. De houdster van het post agentschap .heeft verklaard niét te weten wanneer èn hoé het Valse briefje bij haar tefecht is gekomen. DEN HAAG. Dr. P. Lieftink, oud minister van financiën, is donder dagavond bij" zijn afscheid als lid van het kollege van bewindvoerders van het Internationale Monetaire Fonds (Ï.M.F.) benoemd tot Groot kruis in de Orde van Oranje-N assau. Minister Duisenberg van financiën reikte hem de versierselen bij de on derscheiding uit. UTRECHT, 13-11. Door de toene mende populariteit van alle balspor ten is het aantal oogletsels in alle landen toegenomen. Vooral sporten die met kleine harde ballen of scho ven worden gespeeld - tennis, golf, hockey, Ijshockey - zijn wat dit be treft riskant. Het tijdschrift voor geneeskunde citeert deze week het blad van de Amerikaanse artsenorganisatie, waarin twee onderzoekers, Seelen- freund en Freilich, pleiten voor het dragen van een bescherming. Ze denken daarbij vooral aan een «niet vervormbaar brilmontuur met on breekbare glazen of aan een eenvou dig hardrubber masker dat aansluit op de rand van de oogkas, zoals handbalspelers in de V.S. wel ge bruiken. Kracht De schade die kan worden aange richt hangt af van de kracht waar mee en de richting waarin de bal het-oog treft. Hard geslagen tennis ballen bereiken, boven het net, snel heden van 80 tot bijna 140 kilometer per uur. Vooral spelers aan het net of spelers die er tijdens de wedstrijd naar toe .lopen, - riskeren volgens Seèlenfreund en Freilich ernstige be schadigingen van de oogbol. Door de vervorming van het oog die ontstaat als een tennisbal met hoge snelheid het hoornvlies treft, kan het net vlies loslaten. De „schokgolf" kan scheuren in de oogrok (het buitenste omhulsel van de oogbol) tot gevolg Rebben en daardoor ook in- hef vaat- vlies en/of het netvlies. AMSTERDAM, 11-11. Terwijl de rest van Nederland samengepakt J zit met 334 zielen op Iedere vierkante kilometer Is er in de IJssel- meerpolders voorlopig nog veel ruimte. Blijkens een net verschenen f statistisch overzicht van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpoIders t wonen in de Noordoostpolder op Iedere vierkante kilometer 74 men- J sen en in de Flevopolder 82. J Dat ook het sterftecijfer er ver onder het gemiddelde van Neder- i land ligt, komt niet alleen door de frisse lucht, maar veeleer doordat f de bevolking van deze polders nog jong (s. Per 1000 inwoners ster- J ven er 8,3 in heel Nederland, doch In Flevoland slechts 1,7 en In de Noordoostpoldcr 3,7. Van de 19.000 Inwoners van Lelystad bestaat de l grootste groep (44,6 proeent) uit niet-kerkeiyken. Van de rest is 20 procent hervormd, bijna 19 procent rooms-kathollek, 13 procent gereformeerd en 3,7 procent staat onder de noemer „overige ge- a zindten". DEN BOSCH. De zaak tegen de Eindhovense röntgenologen, de dok ters F. C. W. E. van Z. en P. N. K. is door de rechtbank te 's-Hertogen- bosch opnieuw aangehouden. Dit na dat de officier van justitie, mr. J. Peynenburg, had gerepliceerd op de pleidooien van beide raadsleden. LEEUWARDEN. In Twijzelerhei- de (Fr.) is 70.000 gulden verdwenen uit een woning, nadat in het zelfde pand brand was uitgebroken. De binnenbrand kon snel met emmers water geblust worden. Daarna mis ten de bewoners het geld. De politie brengt de brand en de diefstal met elkaar in verband. DEN 1IAAG. Mensen met een mi nimumloon (f 17.250) zien als gevolg van de uitkering-ineens van zestig gulden dit jaar hun koopkracht met 0.8 procent stijgen. Minister Boers- ma deelde dit mee in de Tweede Kamer. DEN HAAG. Het bestuur van het Verbond van Wetenschappelijke On derzoekers (V.W.O.) is ernstig ver ontrust over een mogelijke uitbrei ding van het ultracentrifuge-projekt voor de verrijking van uranium in Almelo. De verontrusting betreft zo wel de argumenten in de diskussie over de uitbreiding van de fabriek, als de problemen die aan deze indu striële uitbreiding kleven. DEN HA^VG. De achteruitgang van de Nederlandse confectie-industrie is nag steeds niet tot stilstand ge komen. Ons land is in tempo van achteruitgang koploper gebleven ten opzichte van de overige Westeuro- pese landen, aldus de Nevec (Neder landse Economische Vereniging voor de Confectie-industrie) in haar jaar verslag. AMSTERDAM. De 20-jarige Zivd- afrikaanse student Derek Schmulow heeft in ons land politiek asiel ge kregen. Hij vluchtte anderhalf jaar geleden naar Nederland, omdat hij weigert in het Zuidafrikaanse leger dienst te doen. EINDHOVEN. „DAF-trucks moet haar verkopen opvoeren tot het hui dige produktieniveau van 14.000 eenheden per jaar. Robert Pielstic- ker, vice-voorzitter van de raad van bestuur van DAF-trucks stelt dit in het jongste nummer van „Dafbode'', het personeelsblad van DAF-trucks. DEN HAAG. Binnenkort wordt bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, waardoor het mogelijk moet worden dat dé bestaande vis serijzone wordt uitgebreid tot maxi maal 200 mijl. Aldus premier Den Uyl vrijdagavond, op zijn wekelijkse persconferentie. DEN BOSCH. Het Groot Zieken- gasthuis >in Den. Bosch heeft zich kandidaat gesteld bij staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid voor een hartchirurgisch centrum. Het bestuur heeft dit vrijdagmiddag in Den Bosch meegedeeld. UTRECHT. Het congres van de Politieke Partij Radikalén (PPR) heeft met ruime meerderheid dé Stelling verworpen dat samenwer king met het Christen-Democratisch Appel waarin de CHU is opgenomen, uitgesloten moet worden geacht. EINDHOVEN. KVP-fraktievoor- zitter Andriessen as „huiverig" voor de premier-claim, een van de voor waarden in de ontwerp-resolutie van PvdA en PPR. AMSTERDAM. De 41-jarige win kelier B. van der Heyden is in Amsterdam overvallen en beroofd van eèn cassettte met eenendertig- duizend gulden. HILVERSUM. De TROS heeft haar 700.000ste aanhanger genoteerd Daarmee ziet zij haar jubileumwens dit ledenaantal nog voor het eind van het jaafc te bereiken, vervuld. BREDA. Een 39-jarige hartpatiën te uit het Gelderse Bemmel is tij dens een hartoperatie in Houston in de Amerikaanse staat Texas overle den. De vrouw maakte deel uit van een groep hartpatiënten die met de „luchtbrug" van de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging in Houston worden, geopereerd: AMSTERDAM. Los van de juist deze week door het ministerie van volksgezondheid gegeven waarschu wing over de „groeiende problema tiek van het toenemende alcohol- verbruik in ons land" hebben de Ne derlandse Brouwerijen, verenigd in het Centraal Brouwerijkantoor te Amsterdam, eigener beweging be sloten hun reklame-aktiviteiten te beperken. AMSTERDAM. De Louis Davids prijs 1976 - groot 25.000 gulden - is toegekend aan het team Martine Bijl, Henk van der Molen en Tony Nolte voor het bekroonde liedje „Het lelijke jonge eendje" uit de LP „Martine Bijl zingt Andersen". HAARLEM. Een gasontploffing in een schuur achter een woning aan de Oranjestraat dn Haarlem heeft donderdagmiddag voor ruwweg een half miljoen gulden schade veroor zaakt. De 59-jarige bewoner C. van Duffelen moest met tweede en derde graads brandwonden in een zieken huis wouden opgenomen. UTRECHT. 13-11. „Er is steeds een dodelijke onverschilligheid ge weest, Nu lijkt er eindelijk ccn doorbraak te zijn gekomen in de muur van die onverschilligheid, waartegenover de Zuidmolukkers in Nederland «altijd hebben gestaan. Daarom ben ik dankbaar". Dit. zei Etty Aponno, leider van de Zuidmoluksc jongeren in Nederland zaterdag in Utrecht op de eerste bij eenkomst van het landelijk Actie comité Zuidmolukken in oprichting. Initiatiefnemer van dit comité is ondermeer de heer K. F. Wielenga uit Groningen, een van de passa giers, die vorig jaar december in de trein bij Wijster werd gegijzeld. HAAMSTEDE. Op de ouderavond van de kleuterschool ,,'t Kleuterbosje" werd een heuse modeshow gehouden. Eén van de prille mannequins waagt zich op het plankier. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ENKHUIZEN, 13-11. Staatssecre taris Meijer van c.r.m. wil het be jaardenoorden op korte termijn on mogelijk maken winst te maken. Hoe hij dit precies moet bereiken is nog niet duidelijk. Hij denkt aan een wetswijziging waardoor voor nieuw op te richten bejaardenoorden geen verklaring, van geen bezwaar meer kan worden afgegeven als met de beheers- en exploitatievorm winst kan worden- behaald. De C.R.M.-bewindsman heeft dit plan vrijdag aangekondigd bij de opening van „De Herfstzon", een complex bejaarden woningen bij een bejaardenoord in Enkhuizen. Hij had ook gedacht aan een stelsel, van ver gunningen. Voor verpleeginrichtin gen, inrichtingen voor thuislozen bestaat al zoiets. HILVERSUM, 12-11. De wens van de TROS om bij haar tiende verjaar dag nog in 1976 het 700.000ste lid te kunnen inschrijven, is in vervulling gegaan. De omroep heeft dit vrijdag ochtend meegedeeld. DEN HAAG", 13-11. Minister mr. A. van der Stee (landbouw en vis serij) heeft de jacht op de kleine riet- gans met ingang van heden-maandag 15 november gesloten. De bewindsman acht de getal sterkte van de kleine rietgans ge ringen is bovendien van mening dat eventuele schade, door deze soort veroorzaakt, binnen het bestaande jachtregime niet in beduidende .mate beperkt zou kunnen worden. BEIROET, 15-11. Onder het schild van de Arabische vredesmacht zijn maandagmorgen rond 05.00 uur (onze tijd) Syrische troepen, en tanks het centrum van Beiroet binnengetrokj ken Doel is vrede te bewerkstelligen in de door de burgeroorlog verdeelde Libanese hoofdstad. Langs vijf belangrijke routes trok ken ongeveer 8000 infanteristen, ge steund door 250 tanks en zware ar tillerie, naar het-centnjm van Bei roet en naar de frontlinie waar ze een einde moeten maken aan de ge vechten tussen de linkse en de recht se troepen en de ord zullen moeten herstellen. „Hij heeft zich in deze korte tijd ontpopt als een waardevolle aan winst voor ons warenhuis." „Dat is heel vriendelijk gezegd, meneer. Dank u." „Uw man had het over koffie, nietwaar? Mag ik u in dit opzicht vanmorgen als mijn beide speciale gasten beschouwen? En u uitnodigen mee naar boven te gaan voor een kopje koffie met gebak?" Hoewel ze thuis al koffie gedron ken hadden, knikte Ellie. „Dal stel ik bijzonder op prijs, meneer „Veenbrink, mevrouw. Ik ben hier de bedrijfsleider. In feite is mijn funktie direkteur, maar zelf vind ik het zo'n deftig woord, begrijpt u? Bedrijfsleider klinkt wat demokra- tischer, is mijn menirtg. Mag ik u voorgaan?" Enkele minuten later zaten ze ge drieën in een rustig hoekje van de koffiebar. Veenbrink bood de beide dames een sigaret a«an. „Hier mag gerookt worden." verduidelijkte hij lachend. „Maar u moet hem wel uit maken, als u de bar verlaat. Politie verordening. Zelfs ik mag buiten de ze ruimte en buiten het kantoorkom- plex niet roken. Maar goed ook. dat er in dit opzicht geen verschil wordt gemaakt." Gonnie Vlasbroek had al gauw door, dat de bedrijfsleider af on toe een oogje wierp op haar benen. In haar hart vond ze hem het einde. Knap was hij zeker. En uiterst keu rig gekleed. Bovendien helemaal niet uit de hoogte. Ze luisterde, naar wat hij vertelde. „Ik ben een beetje jaloers op uw man, mevrouw. Met zoveel diplo ma's. Zelf ben ik nog aan het stude- Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 16 NOVEMBER NED. I: De eerste vijftig minuten van het V ARA-pro gramma dragen een informatief karakter. In eendo- kumentaire wordt ingegaan op de macht van de multinationale onder nemingen en de greep die de maat schappij hen zou kunnen hebben. Deze ondernemingen hebben een aan zienlijke ekonomische invloed, xcaar- door zij ook politieke invloed kun nen uitoefenen. Luchtiger van aard is het volgende programmade kwis \Twee voor twaalf. Dit woordenspel |U5ordt gevolgd door FC Avondrood, 'n hun alternatieve programma be- ichten Henk van Dorp en Frits Ba: I end weer enkele aspekten van de sport. Na het journaal stapt de Duit se kommissaris Keiler het scherm op. Der Kommissar houdt zich bezig met (le moord op een herbergier, een van de belangrijkste mannen in het dorp waar hij woont. Deze herber gier had de gewoonte op een zeer onsympathieke wijze op te treden tegen de dorpsbevolking, maar even eens tegen zijn gezinsleden. De moordenaar moei of de kelner of een van de kinderen van de herbergier zijnHet nagerecht van het VARA- menu is een aflevering van de En gelse serie Terug naar de natuur. Hun alternatieve leefwijze geeft het echtpaar Tom en Barbara Good af en toe problemen. De problemen zijn echter niet dermate serieus dat er niet hartelijk om gelachen kan wor den. NED. II: Het avondje-AVRO be gint op de gebruikelijke wijze: met Toppop, het programma dat alle veranderingen op de hilladder nauwkeurig bijhoudt. Een zeer licht voetig karakter draagt het tweede onderdeel van de AVRO. Nogmaals wordt de Ussterrenparade gepresen teerd. Een show van kunstrijders en -rijdsters op de schaats. Onder hen bevinden zich alle Europese, wereld en Olympische kampioenen. Op deze schaatspret volgt een aflevering van de serie De gebroeders Hammond. Opnieuw een blik op de moeilijkhe den waarmee een transportbedrijf te kampen kan hebben, en de persoon lijke problemen van de leden van de Hammond-clan. De Hammonds heb ben één blok gevormd tegen de uit breidingsplannen van Paul Merro- ney. Maar als men het privé gaat bekijken, dan blijken de leden van de familie Hammond geenszins met elkaar op te kunnen schieten. Zo lij ken Jennifer en Edward steeds meer van elkaar te verwijderen. De ak- tualiteitenrubriek Televizier Maga zine sluit de rij AVRO-programma's af. DINSDAG 16 NOVEMBER NED. I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 18.15 Teleac; 18.45 De bere- poot18.55 Nieuws; 19.05 De multi nationals; 19.55 2 voor 12; 20.35 FC- avondrood; 21.35 Journaal; 21.50 De commissaris; 22.50 Terug naar de natuur; 23.20 Journaal. NED. II: 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Jour naal; 20.25 Ussterrenparade; 21.25 De gebroeders Hammond; 22.15 Te levizier; 23.00 Den Haag Vandaag; 23.15 Journaal. BÖRNE, 13-11. Binnenkort za] er een commissie betaald, edukatief verlof zijn. Staatssecretaris MeijeT van c.r.m. heeft dit meegedeeld bij de opening van de nieuwbouw van de volkshogeschool „Het Witte Huis" in Borne. Het ministerie van sociale zaken werkt aan een wettelijke re geling voor educatief verlof voor wie aan cursussen voor ondernemingsra den wil deelnemen. ren, avond aan avond. Als zestien-, jarige jongen ben ik bij dit. bedrijf begonnen. Met enkel drie jaar Mulo. Manusje van alles. Maar ik had in Amsterdam een geweldige chef. Ja, ik ben een geboren Mokkumer. Kunt u het aan m'n spraak horen? Ik pro^ beer zoveel mogelijk hot aksent af te leren, maar hel valt niet mee. Doch om op die chef terug te komen hij adviseerde me: ga studeren, jon gen, dan heb je kans promotie te maken. Mijn vader moedigde me eveneens aan. Ik ging vakkursussen volgen. Mijn specialiteit is levens middelen. Zoals u misschien weet, hebben we ook cash and carry be drijven in ons land. Daar wilde ik wel heen. Toen ik twee diploma's had gehaald, werd ik voorgedragen voor een bedrijf in Arnhem. Daar kwam ik als afdelingschef. U raadt' het al: levensmiddelen. Tja, en zo ben ik opgeklommen. Drie jaar gele den werd dit warenhuis geopend. Ik solliciteerde als chef. Dat was ik één jaar. Een zoon van de baas was hier bedrijfsleider, maar die is inmiddels weer overgeplaatst. Naar Maastricht. Ik moest op het hoofdkantoor ko men. Men vroeg mij, of ik hem wilde opvolgen, hier in Rotterdam. Eigen lijk schrok ik er wel een beetje voor terug. De leiding te krijgen over zo'n groot bedrijf als dit. Maar ik aksep- teerde toch en ik'heb er geen spijt van. dames. Het loopt hier prima. En .het zou nog beter kunnen, als we in alle afdelingen zulke mensen had den als uw man, mevrouw. Wij zijn erg met hem verguld." Hij Roek Gonnie aan. er aan toevoegend: „U zult wel heel trots zijn op uw vader, nietwaar?" Familieroman door J. D. POSTHUMUS Het meisje begon te kleuren. „Ze ker, meneer. Op dit moment ben ik zelfs bijzonder trots op hem." De man stond op. „Dames, het spijt me, maar de plicht roept. Zelfs een bedrijfsleider heeft geen vrije zaterdag, zoals u wel bemerkt zult hebben. Koffie met gebak is voor rekening van het huis, dames. Ik hoop, dat u nog prettig zult winke len in ons warenhuis." Hij stak zijn hand uit. Ellie drukte die het eerst. Hartelijk dank, me neer. Ook voor uw vriendelijke woorden voor wat mijn man be treft." Veenbrink knipoogde. „Lol uit de loterij, mevrouw." Gonnie werd verlegen, toen de man haar hand iets langer vasthield. „Ik weet niet, wat voor beroep u uitoefent, maar als u nog eens van betrekking wilt verandèren ik ben ervan overtuigd, dat ik hier iets geschikts voor u heb." „Aardige man," vond Ellie, toen de beide vrouwen hem zagen weglo pen. „Aardig en knap," vond Gonnie. „Die heeft al jong carrière gemaakt, denkt u ook niet, mam? Hoe oud schat u hem?" De vrouw dacht na. „Moeilijk te zeggen. In aanmerking nemende, dat hij hier direkteur is. zal-ie toch wel gauw een jaar of dertig zijn, dacht jc ook niet?" Gonnie gaf geen antwoord op deze vraag. „Hij geeft hoog op van vader. Dat vind ik momenteel het belang rijkste." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5