DE GETEKENDE 4750 miljoen gulden voor de bijstand Onderwijskrachten leerlingen op scholen Krappe zoetwatervoorziening in het werkgebied van Z.L.M. VAN HET VADERLANDSE ERF puur natuur „Flitsen" ZlERlkZEESClIE NIEUWSBODE Vrydag 12 november 1976 Nr. 21995 9 Toen op 1 januari 1965 de Algemene Bijstandswet werd ingevoerd ter vervanging van de uit het begin van deze eeuw daterende Armenwet, zal niemand voorspeld hebben dat de uitgaven in het kader van deze wet zo de pan uit zouden groeien. Toch is dat gebeurd. In 1970 be droegen de totale bijstandsuitgaven rond 1.180 miljoen gulden, voor dit jaar zijn ze begroot op 4.750 miljoen! Kortom, een gigantische stij ging, die zwaar drukt op het krappe overheidsbudget. Nietteljiin bestaat er bij vrijwel alle politieke partijen een duidelijke weerstand om aan de bijstandnormen te tornen. Degenen, die een bijstand- uitkering ontvangen, behoren tot de financieel meest kwetsbare groepen van onze samenleving en er is be grijpelijk genoeg wel enige huiver om de armsten onder ons op te laten draaien voor de verslechterde econo mische toestand. Door de beperkte stijging van het minimumloon per 1 juli van dit jaar hebben trouwens de bijstandontvangenden ook hun deel bijgedragen tot de algemene bezui nigingen. Nochtans is het duidelijk dat een scherpe controle op de bij standsuitgaven een onverbiddelijke voorwaarde is om tot een gezondma- kend beleid te komen. Daarbij zit niet de bedoeling voor om financieel behoeftigen, van wie zeker is dat zy niet op een andere manier in de noodzakelijke kosten van hun be staan kunnen voorzien, van hun in komen te berooen. Het oogmerk van een scherpere controle dient te zijn: bestrijden van oneigenlijk gebruik van de Bijstandswet en bezuinigin gen doorvoeren daar, waar ze echt verantwoord zijn. Als er over bijstand wordt gespro ken, denken velen in de eerste plaats aan beroeps-werklozen"die het wel best vinden dat zij zonder tegenpres tatie iedere maand een cheque van Sociale Zaken krijgen toegestuurd. Het moet echter gezegd worden dat deze categorie maar een fractie vormt vanv het bijstandtrekkerslegioen. Bo vendien moeten we uitdrukkelijk stellen dat het bijzonder onredelijk zou zijn om alle bijstqndontvangen- de werklozen nu maar als niet-werk willigen te stigmatiseren. Nu de werkloosheid in ons land sterk is toegenomen en het recht op een WW- en een WWV-uitkering aan termij nen is gebonden, komen in de bij stand ook werkloze werknemers te recht (er is een speciale groepsrege ling werkloze werknemers), op wie wij beslist die negatieve kwalificaties niet mogen toepassen. Anderzijds kan een goede contro le preventief werken ten aanzien van diegenen, die van de bijstand trek ken maar geen enkele moeite doen om door middel van arbeid zelf weer proberen de kost te verdienen. Men zou deze mensen kunnen dwingen tot scholing of omscholing, of ze te werk kunnen stellen bij de gemeente (Wet Sociale Werkvoorziening). De grootste klandizie ondervindt de bijstand echter van gescheiden of verlaten vrouwen enerzijds, en van in een tehuis verblijvende bejaarden anderzijds. Vooral het toenemend aantal echtscheidingen gedurende de laatste jaren heeft de bijstandsuitga ven sterk opgejaagd. Ook in de naas te toekomst zal het aantal geschei den en verlaten vrouwen en hun ge zinnen verder groeien met alle effec ted daarvan op de bijstandsuitgaven. Vaak zijn gescheiden vrouwen inder daad op de bijstand aangewezen. Van de eventueel betaalde alimen tatie kunnen zij niet leven en zeker als er kinderen zijn kunnen zij niet gaan deelnemen aan het arbeidspro ces. Wèg nihilbeding Nochtans dient te worden vastge steld dat lang niet alle gescheiden vrouwen door de jaren heen een be roep op de Bijstandswet moet wor- wen toegestaan. De indruk bestaat, dat sommige vrouwen het maar wat best vinden dat er iedere week of maand een cheque van Sociale Za ken komt en dat zij weinig moeite doen om te zoeken naar mogelijkhe den (werk, studie, scholing, omscho ling), die er toe leiden dat zij op de duur zelf in hun bestaan kunnen voorzien. Bovendien wordt het hoog tijd dat de regering voorstellen doet om een einde te maken aan Itet zogenaamde „nihil-beding", op grond waarvan scheidende echtparen overeenkomen dat zij vrijwillig afzien van alimen tatie. Zij gaan dan zonder wederzijd se verplichtingen uit elkaar en de bijstand moet dan de vrouw meer geld uitkeren, omdat de man immers geen alimentatie betaalt. Dat is een handige manier om cle gemeenschap te laten opdraaien voor de financiële gevolgen van een mislukt huwelijk! Maar het z.g. nihil-beding maakt het de sociale diensten onmogelijk hier iets aan te doen. Gelukkig zal de re gering nu met een wetsvoorstel ko men dat het nihilbeding wettelijke kracht ontneemt en daarmee komt cr dan een eind aan dit onzindelijk gebruik van de Algemene Bijstands wet. Advertentie CITROENJENEVER I CITROENTJE MET SUIKER (ZOETE CITROEN JENEVER) CITROENBRANDEWIJN De beste kan niet de goedkoopste zijn uit het buitenland LA PLATA. Argentijnse veilig heidstroepen hebben bij twee ver schillende gevechten 12 linkse guer- rilleros gedood, zo is vernomen in kringen van de politie. DEN HAAG. 10-11. Na een hoogste aantal van 514,000. leerlingen op de kleuterscholen op 1 januari 1975 zal dit aantal op 1 januari 1982 met 25 procent zyn gedaald tol 381.000 leerlingen. De bevolking van de lagere scholen daalde sinds januari 1972 al met 18.000 leerlingen cn zal tussen januari 1976 en januari 1982 nog van 1.416.500 verminderen met 15 procent tot 1.226.700. Het hoogste aantal leerlingen by het buitengewoon ondcrwUs werd in januari van dit jaar bereikt. Dit aantal zal jn januari 1982 zijn verminderd met 5.000 ofwel 6 procent tot 83.000. In dc periode van 1975 tot en met 1981 voltooien cr 22.500 perso nen hun opleiding tot kleuterleidster cn nog eens 53.500 personen hun onderwijzersopleiding. Van hen krijgen er respectievelijk 10.500 cn 23.500 geen werk. In belde gevallen bedraagt dit 45 procent van de opgeleiden. Wordt een iets gunstiger uitgangspunt ingenomen dan komt dit percentage uit op veertig. De commissie prognose kleuter- en basisonderwijs heeft deze be rekeningen gemaakt cn dc resultaten neergelegd In een raport, dat binnenkort zal verschijnen. Het is een verkenning van dc be hoeften. waarhij over het algemeen de commissie Is uilgegaan van het op dit moment vaststaande beleid en van dc tot nu toe trend matige ontwikkelingen. NICOSIA. De politie in Nicosia heeft woensdag meegedeeld, dat drie Griekse Cyprioten zijn aangehouden, die ervan verdacht worden plannen te hebben gesmeed om president Makarios te vermoorden. CAIRO. In het Suezkanaal heeft de Nederlandse tankboot „Sepia" vijf ton olie verloren, nadat het schip op 7 km ten noorden van Suez aan de westelijke oever van het ka naal aan de grond was gelopen. Vol gens functionarissen, van de maat schappij die het kanaal exploiteert, kon er door snelle, doeltreffende maatregelen een ramp worden voor komen. WASHINGTON. Robert Funseth, de woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buiten landse zaken, heeft woensdag be kendgemaakt dat de titularis van het depaitement, dr. Henry Kissinge thans openstaat voor aanbiedingen voor een nieuwe funktie. MOSKOU. Sinds 1967 is nog maar I procent van de Tatarenbevolking van de Sowjet-Unie - dat zijn 5.000 man - legaal kunnen terugkeren naar De Kram, hun oorspronkelijke woongebied, zo heeft de partikuliere groep Russen die toeziicht houdt op uitvoering van het verdrag van Hel sinki in Moskou, woensdag bekend gemaakt. NEW YORK. Zoals algemeen ver wacht blijven de Vereivgde Staten zich, ondanks het vrijdag in Parijs beginnende rechtstreekse overleg, binnen de Verenigde Naties verzet ten tegen het toetreden van Vietnam. SAN QUENTIN (California). On der leiding van kampioen-uitbreker Norman Lucas heeft een groep ge detineerden van de beruchte Cali- fomische gevangenis „San Quentin" 195 kubieke meter zang, steengruis en grond weggedragen tijdens het aanleggen van een bijtijds ontdekte tunnel naar de vrijheid. LONDEN. De Britse Labour-rege- ring heeft donderdagochtend twee kleine nederlagen geleden, waaraan premier James Callaghan volgens waarnemers geen politieke conse quenties zal verbidden hoewel er uit de oppositiebanken luid om zijn af treden werd geroepen. YAKIMA (Washington). De gezwo renen in het proces tegen de moeder van David Werilbacher kregen te ho ren dat het 3-jarige jongetje de laat ste maanden van zijn leven vrijwel constant werd afgeranseld omdat de volwassenen in zijn omgeving meen den dat hij van de duivel was beze ten. SALT LAKE CITY, Utah. Plet hooggerechtshof van de Amerikaan se staat Utah heeft woensdag de ter door veroordeelde moordenaar Gary Gilmore toestemming gegeven zich maandag voor een vuurpeloton te laten executeren „als een man". BONN. De debatten in de West- duiste Bondsdag over het ontslag van de beide luchtmacht-generaals Walter Krupinski (55) en Karl- Heinz Franke (53) door de minister van defensie, Georg Leber is woens dag wegens ziekte van minister Le ber uitgesteld. De CDU-CSU-oppo sitie respecteerde de wens van de bondsregering. OSJAKATI (Namibië). Srijders van de Angolese verzetsbeweging Unita, die de afgelopen dagen in fel le gevechten zijn gewikkeld met troepen van de Angolese regering en Cubaanse militairen proberen zich in de wildernis terug te trekken en zich te onttrekken aan de superieu re vuurkracht van hun tegenstan ders. SALISBURY. Het legerhoofd- kwartier in Salisbury heeft woens dag meegedeeld dat regeringstroepen de afgelopen 24 uur 24 guerrillastrij ders hebben gedood, een van de hoogste aantallen tot dusver in de strijd in Bhodesië. JERUZALEM. De Amerikaanse democratische senator Abraham Ri- bicoff heeft een beroep gedaan op de nieuwgekozen president James Carter dr. Henry Kisinger te benoe men tot ambassadeur met bijzondere zending voor het bemiddelingswerk in het Midden-Oosten. SALISBURY. Op het Kyle-meer in Rhodesie is woensdag een Duits- Rhodesische filmploeg van 35 man te water geraakt doordat de boot waarmee men reisde, zonk. Vijf ne gers verdronken en filmuitrusting ter waarde van een miljoen gulden ging verloren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Minister Pronk van ontwikkelingssamenwerking is niet van plan landen te schrappen van de lijst van bijzondere concentratielan- den, zo zei hij woensdag in de Twee de Kamer tijdens dc behandeling van zijn begroting. DEN HELDER, In Den Helder is het nieuwe oceanogrnfisch vaartuig Hr. Ms. Tydeman overgedragen aan de Koninklijke Marine. Comman- dant-kapiteiin ter zee H. N. B. Roels stelde het schip dat gebouwd is bij scheeps- en machinewerf De Merwede in Hardinxvcld-Gicssen- dam, in dienst. DEN HAAG. De WD-frnktic in de Tweede Kamer meent dat de maatregelen in het belastingplan 1977 niet meer zijn „dan een dode mus, waarmee dc kiezer blij wordt gemaakt". Dc fraktic zegt dit in het woensdag verschenen voorlopig verslag over dit belastingplan. Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 14 NOVEMBER NED. 1: Dc NCRV opent d«* avond met een aflevering van de informa tieve serie In hef voetspoor der ont dekkers. De schijnwerper wordt ge richt op Columbus, van wie iedereen in de geschiedenisboeken heeft ge leerd dat hij in 1492 Amerika ont dekte. Zijn ontdekkingsreis werd financieel gesteund door de Spaanse koning en koningin. Geestelijke mu ziek voert de boventoon in het vol gende programma Ruimte. Er treden o.a. op het Londense ensemble Pro Cantione Antiqua, de Honselse Har monie, de organist Willem Hülsmun en het Vocal Ensemble Raphael uit Laren. Vervolgens wordt de projek- tor in werking gesteld voor de Rus sische rolprent Blijf schitteren mijn ster. De hoofdpersoon in deze kleur rijke produktie is een rondtrekkende toneelspeler die anno 1930 het volk bij de revolutionaire kunst tracht te betrekken. De mail heeft geen idee van de politieke ontwikkelingen in zijn land, maar ziet alleen de ellen de die de oorlog veroorzaakt. Het programma Onder Behandeling heeft vanavond als thema „Ondanks alles een genieter. Er wordt een ver slag gebracht van een bijeenkomst ter gelegenheid van het afscheid als voorzitter van de prot. christelijke artsenorganisatie van Arie Verkuyl, directeur-geneesheer van het revali datiecentrum De Hoogstraat. Om elf uur vanmorgen begint een r.k. kerk dienst vanuit de kerk van dc H. Franciscus Xaverius uit Amersfoort. Het middagprogramma wordt door de NOS verzorgt met voor de jeugd Sesamstraat, daarna een aflevering van Paradijs der dieren over hel na tuurlijk evenwicht van de savannen en tenslotte de voetbaluitslagen van Frits van Turenhout. NED. II: Om le beginnen hel zesde deel van de avonturenserie Rogier van ter Doest. Een heleboel ontwik kelingen o.m. rond Berthilde die niets voelt voor een huwelijk met Er'emboud, de weke kamergeleerde. In de Rotterdamse Kuip is vanmid dag het duel tussen Feijenoord en Ajax uitgevochten en uiteraard zijn er beelden Van deze partij voetbal in Studio Sport. De rubriek Ot en hoe zit het dan met Sien? brengt fragmenten uit vrouwenfilms en ge sprekken met de cineasten Nouschka van Brakel, Chantal Akerman en Varda. Uit hei Casino in Oostende komt. daarna het Promenade Orkest o.LV. Leo Driehuys. Solistische mede werking wordt verleend door Anne- lies Hiickl en de bariton Pauk Neu- ner. Een baai in balans is de. titel van een buitenlandse produktie over de natuur van, in en om de Wes- ternport-baai zestig km van de Austalische stad Melbourne. De ru briek Beeldspraak staat aan het eind van deze NOS-avond. Drie kwartier staan .de schilder/dichter Armando en zijn werk ïn de 'schijnwerper. ZONDAG 14 NOVEMBER NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 14.00 Teleac; 16.00 Nieuws16.02 Se samstraat; 16.27 Paradijs der dieren; 16.55 Toto; 17.00 Joodse lithurgica; 18.15 Teleac18.55 De bereboot; 19.00 Nieuws; 19.05 In het voetspoor der ontdekkers; 19.55 Ruimte; 20.30 Blijf schitteren, mijn ster; 21.50 Onder be handeling; 22.20 Gezin gezien? 22.40 Journaal. NED. II: 18.30 Informatie Turken; 18.35 Rogier van ter Doest; 19.00 Van gewest tot gewest; 19.15 Studio Vrijdag 19 november, 00.00 uur, Nederland I: Nacht van de witte bed jes. Ook Seth Gaaikema is in dit programma van de partij. Sport; 20.30 Ot en hoe zit het nou met Sien?; 21.10 Promenadecoh- cert; 21.45 Nieuws; 21.50 Een baai in balans; 22.40 Beelspraak; 23.05 Journaal. MAANDAG 15 NOVEMBER NED. I: Bij de NCRV wordt het een sportief avondje. Hel eerste uur wordt besteed aan de Mini-voetbal show. De Domstad Utrecht en het team van Noord-Nederland treden tegen elkaar aan in het altijd sfeer volle Rotterdamse Ahoy-sportpaleis. Vervolgens de derde aflevering van de boeiende Franse filmserie Vlucht route. Drie Franse krijgsgevangenen worden verpleegd in'een ziekenhuis in de Franse stad Besangon. Het is een zwaar bewaakte vesting, maar niettemin doen vijf leden van een verzetsbeweging een poging om hen te bevrijden. Jan van Hillo, de man achter de rubriek De tijd stond even stil, liet voor vanavond de keus val len op de Hongaarse opstand die in 1956 uitbrak. Het Hongaarse volk wilde zich niet langer onderwerpen aan de Russische overheersing. Rus land behield echter zijn ijzeren greep op Hongarije en het resultaat was GOES, 10-11. In de deze week ge houden ledenraadsvergadering van de Z.L.M. in „De prins van Oranje" te Goes bracht ir. D. Luteyn de be slissing over de Oosterschelde in verband met de krappe zoetwater voorziening in het Z.L.M. werkge bied ter sprake: „By de afronding van de Deltawerken zal daarmee in hoge mate rekening moeten worden gehouden". Sprekend over de infraslruktuur (verbindingen) pleitte ir. Luteijn met name voor een positieve beslissing over een vaste oeververbinding over de Westerschelde. Voor het overige moet het hoofd wegennet nu afgerond worden i.vm. de enorme doorsnijdingen van het agrarische gebied: „Verbeteringen mogen in feite alleen langs de be staande tracé's". Op het nationale vlak betreurde ir. Luteijn het dat de regering steeds minder oog krijgt voor de behoeften van, de landbouw. De toenemende aandacht voor milieu en landschap heeft de neiging de aandacht voor de landbouw in hoge mate te over treffen. Aanwijzingen daarvoor zijn het intrekken van de pachtnota en de landinrichtingswet. „De positie van de landbouw is daar fundamentcel mee gemoeid", aldus voorzitter Luteyn: „Wij heb ben daar zeer grote moeite mee". Ze lag stil tegen hem aan en voel de zijn handen over zich heen gaan. Wat heerlijk, dacht ze, dat er in elk geval tussen ons een volkomen har monieus begrip is. Dat wat nog altijd van elkaar houden en zelfs soms nog hevig verliefd kunnen zijn. Bran dend van verlangen om alles te ge ven en lief te hebben. Zonder enige reserve. In volkomen overgave. Zelfs op onze leeftijd. Ik moet nodig be ginnen met het eten, dacht ze. Hij zal wel trek hebben. En ikmaar dit is belangrijker dan voedsel: het volkomen in elkaar opgaan. Dicht tegen elkaar aanliggen. Zonder tc spreken. Rillend van intens geluk voelde ze, dat hij dc knoopjes van haar bloes begon los te maken. Hoofdstuk 15 Gonnie Vlasbroek is ccn lang weekeind in Zoetermecr geweest. Vrijdagsavonds heeft Ellie haar dochter van het nieuwe station ge haald. Zich verheugend over het feit. dat 7.c in ieder geval twee volle dagen gedrieën zouden zijn. In dc wagen vroeg de vrouw: „Ben je er al een beetje overheen? Ik bedoel, dat met Henk?" Het meisje knikte. „Jawel. Hoe meer ik er over nadenk, des tc zekerder is mijn mening, dat het zo wel goed is. Het zou nooit meer ge worden zijn als voor we ruzie had den. Het kan toch nooit een goede basis worden, als mijn vader tussen ons in blijft slaan? Wc zouden cr opnieuw woorden over gekregen hebben. Je zei indertijd, toen Joop aankondigde, dat hij vader nooit meer wilde zien en hem 7.elfs niet meer als zodanig wilde erkennen. dat vader zijn straf had gehad en een redelijke kans moest hebben een nieuw bestaan op te bouwen. Om dat hij anders dubbel gestraft zou zijn. Je had gelijk, moedei-. Daarom ben ik blij met dit weekeind bij jul lie beiden. Het lijkt me echt heer lijk. Zaterdagsmorgens zei Ellie, die op deze dag niet meer behoefde tc wer ken: „We gaan na de koffie naar Rotterdam. Naar dat Warenhuis, waar vader werkt. Ik wil het wel eens zien." Jan Vlasbroek keek blij verrast op, toen hij zijn vrouw en dochter plotseling voor zich zag staan. „Dat is nog eens leuk, zeg! Hoe yind je mijn afdeling?" „We waren hem juist aan het be wonderen, vader", antwoordde zijn dochter. „Maar jc was zo druk in gesprek met die dame cn meneer. Daarom wilden we niet storen cn keken wat rond." De man knipoogde. „Ik heb net een duur Hi-Fi apparaat verkocht. Dc eerste. Mooi sukscs, niet?" fcllic werd aangestoken door zijn blijheid. „Geweldig, jongen. Is het hier naar je zin?" „Och ja. Liever was ik in een spe ciaalzaak, maar het valt wel mee. Mijn chef is bijzonder voorkomend. Zal ik je eens wat zeggen?" Hij bracht zijn hoofd dichter bij dat van zijn vrouw. „Ik heb meer diploma's dan hij. Bést mogelijk, dat ik nog eens zijn opvolger wordt, want hij gaat misschien over een klein jaar naar Groningen. Daar komt ook ren warenhuis als dit. Ze zijn al met de bouw begonnen. Hij staat op dc no minatie daar chef te worden over een groep van 209.000 Hongaarse vluchtelingen. Van hen kregen onge veer drieduizend onderdak in ons land. Na het journaal is het scherm voor de NCRV springtrofee. Vijftien ruiters en amazones doen mee aan de in totaal acht concoursen waaruit de strijd om de Springtrofee bestaat. Onder de titel Was getekend nog een kort portret van de 92-jarige Tjeerd Bottema. Deze hoogbejaarde ver wierf vooral bekendheid door zijn vele illustraties in jeugdboeken cn kinderbijbels. NED. II: Het VAR A-programma wordt geopend door de Amerikaanse komedie-serie The Addams Family. Er is „iets" verdwenen en de speur tocht naar het „iets" levert enkele vrolijke minuten op. Harry is nog steeds op zoek naar werk, ditmaal bij de Columbiaanse boeren. Het wordt Harry spoedig duidelijk, dat de armoedige kleine boeren van Colum bia ook iets met de wereldeconomie te maken hebben. Het journaal wordt gevolgd door Beryls lot. Heeft Trcv nu wel of niet iets gehad met een andere vrouw? Dat is de vraag die de hele buurt bezig houdt. Als het waar is moet dat voor Vi, die juist uit het ziekenhuis komt, een hele schok betekenen. De volgende 25 mi nuten zijn vóór de informatieve ru briek Koning Klant, waarin weer enige consumentenvoorlichting wordt gegeven. Vervolgens gaat de VARA op de vrolijke toer met De Volgende patiënt. De twee artsen Duncan Wa ring en Dick Stuart-Clark zitten in financiële moeilijkheden en zij wor den flink achter hun broek gezeten door hun schuldeisers. De resterende zendtijd -besteedt de VARA aan aktualiteiten in de rubriek Achter het Nieuws. MAANDAG 15 NOVEMBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De b ereboot; 18.55 Nieuws; 19.05 Minivoetbalshow; 20.00 Vluchtroute; 20.25 De tijd stond even stil; 21.35 Journaal: 21.50 NCRV- springtrofee; 22.40 Was getekend 22.55 Symbiose; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Staatsloterij; 1S.55 Nieuws; 19.05 The Addams familie; 19.30 Harry zoekt werk; 20.00 Jour naal; 20.25 Beryls lot; 21.15 Koning klant; 21.40 Volgende patiënt; 22.05 Achter het nieuws; 22.55 Journaal. Familieroman door J. D. POSTHUMUS een dergelijke afdeling. Dan zit het er in, dat ik zijn opvolger wordt." „Dat zou machtig mooi zijn, jon gen," beaamde zijn vrouw. „Pardon, mag ik misschien even storen?" Een keurig geklede jonge man stond plotseling bij hem. „Mijn recorder doet het niet, meneer Vlas broek. En de monteur kan het niet vinden. Zoudt u zo vriendelijk wil len zijn om te proberen of u het euvel kunt vinden? Het is zo lastig, als ik er niet de beschikking over heb." „Natuurlijk, meneer. In uw kan toor?" „Ja. De monteur is er nog bij." „Ik ga meteen." Hij wendde zich even tot zijn vrouw cn dochter: „Sorryik zie jullie wel weer. he? Loop maar wat rond. Enne boven is een koffiebar. Ik kan jullie de koffie hier aanbevelen." „Doen wc, paps." Vlasbroek stak even 7.ijn hand op en liep toen naar dc lift. De direk- teur - want hij was het - had dc laatste woorden gehoord en keek dc beide dames lachend aan. „Paps hoorde ik zeggen. Dan zal ik moeten aannemen, dat u dc dochter bent van meneer Vlasbrock. En waar schijnlijk zijn vrouw?" Moeder cn dochter knikten. „In derdaad, meneer. We besloten van morgen hier wat te winkelen en eens de afdeling te bezien, waar mijn man nu werkt. „Kijk dat vind ik in teressant", zei de man nadenkend. „Hier Is een #rouw, die belangstel ling toont voor hetgeen haar man doet. Wel, mevrouw, ik kan u ge lukwensen met uw man". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 9