Historische beslissing: nieuw gemeentehuis en nieuw postkantoor I I Historische aantekeningen bij nieuw gemeentehuis Bruinisse De aanleg van Philipsdam Nieuwe kinderpostzegels en vredeskaarten liggen weer klaar mm iuwpii nederiand 4.5+20 c VAN BROUWERSHAVEN VERGADERT 16 NOVEMBER Gemeenteraad Bruinisse NITSSPAARBANK AiiÉiMÉ«Éft«*MftÉÉÉ*É Betofinihgsmagazijft wordt gemeenschapsruimte STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrydag 12 november 1976 Nr. 2199"/ 3 BRUINISSE, 11-11. Bruinisse lvrij»;! een nieuw ge meentehuis en postkantoor zo werd donderdagmiddag besloten tijdens de openbare raadsvergadering onder voorzittersehap van burgemeester T. C. Hekman. De bouw van een nieuw postkantoor en gemeentehuis was al eens zeer uitvoerig aan de orde geweest tijdens de raadsvergadering van 24 september j.l. De raad besloot toen dit op te schorten naar een. volgende vergadering omdat men eigenlijk dacht in de toekomst veel lege gebouwen te krijgen bin nen de gemeente. In opdracht van b. en vv. is toen een rapport samengesteld onder de titel „Wat doen we er mee?". maanden voor het besteks klaar ma ken van dit plan. geschorst; om op deze historische be slissing een heildronk uit te brengen amen met het personeel van het ge meentehuis. Dit rapport geeft een inzicht over mogelijke bestemmingen aan de ge bouwen die leeg komen. Mede aan de hand van dit rapport was het voor de raad om in te stemmen voor de bouw van beide nieuwe gebou wen. De heer w d. Velde (eigen lijst) sprak namens de gehele raad dat zij konden instemmen met het voorstel. Het rapport van de bedrijfscom- missie die hierover ook hun oordeel was gevraagd en het rapport ..Wat deen we ermee" waren voor de raad mede doorslaggevend geweest. De gehele raad stemde voor enkel wet houder Jumelet stemde tegen de bouw van een nieuw postkantoor. Wethouder Jumelet zette zijn standpunt uiteen waarom hij tegen de bouw van een nieuw postkantoor stemde. Standpunt gewijzigd De heer Jumelet (PCG) bewonder de de vlotte wijze waarop dit beslo ten werd. „Als de meerderheid van de raad Or voor is, leg ik me daar bij neer en gaan we met frisse moed verder. Ik hoop dat deze beslissing de juiste is geweest en dat ik onge lijk krijg, misschien zie ik het wat zwart in en valt het voor de oudere inwoners wel mee. aldus de heer Jumelet. Het nieuwe postkantoor en ge meentehuis zullen gebouwd worden naast elkaar aan de Grevelingen- straat tegenover „'t Durps'Uus". Het schetsplan voor het nieuwe gemeen tehuis zal nu nadej- door a-rchitek- tenbureau Rothuizen en 't Hooft ie Goes worden uitgewerkt. Voor het besteksplan maken van dit plan ontvangt de gemeente een subsidie van veertigduizend gulden in DACW verband dat echter op 1 januari a.s. afloopt. Bij het minis terie van c.r.m. probeert de gemeen te een uitstel te krijgen van drie Hel postkantoor Ook de beslissing .van de bouw van het postkantoor moest op zeer korte termijn vallen omdat de laag ste inschrijver firma J. van Oeveren zijn prijsaanbieding 60 dagen extra verlengd op 16 november afloopt. De PTT kan zich zowel met het plan als met de plaats waar het gebouwd wordt verenigen. De gemeente is met de PTT een huursom overeen gekomen van f 22.189.29 per jaar. Door de burgemeester werd over de bouw van het gemeentehuis een stukje geschiedenis naar boven ge bracht van de bouw van gemeente huizen op Bruinisse vanaf de oorlog 1940 45. Een zeer belangrijke beslissing werd derhalve tijdens deze raads vergadering genomen. Ter gelegen heid hiervan werd de vergadering Advertentie de ideale gezuisbank! Reis ver zekeringen NOORDYVELLE t.o. Dorpshuis - woensdag 11.00-12.00 uur. Schrijven aan de raad BRUINISSE, 11-11. Teneinde een juist historisch inzicht te krijgen in de ontwikkeling naar een nieuw gemeentehuis, waartoe de raad donderdag middag besloot, was door het kollege een schrijven overlegd, waarin de be langrijkste punten in chronologische volgorde war^n aangestipt. 1. Gemeentehuis aan de Oudestraat, werd in de oorlog 1940/1945 ver woest; 2. Er werd een plan gemaakt voor] de bouw van een nieuw gemeente huis in de kern van het dorp. Het zou gebouwd worden op de plaats waar nu de muziektent is gebouwd; 3. Dit plan is niet doorgegaan om dat men hoofdzakelijk uit financiële overwegingen besloot het pand wo ning van de kantoorhouder van de P.T.T. dat eigendom van de gemeen te is en waarin reeds tijdelijk de ad ministratie van de gemeente was on dergebracht. te verbouwen tot defi nitief gemeentehuis; 4. Dit plan werd in 1954 gereali seerd, door een stuk aan te bouwen aan het uit 1900 daterende postkan toor; 5. Door de steeds maar meer uit breidende administratieve dienst en dientengevolge ook de uitbreiding van het aantal ambtenaren werden de mogelijkheden onderzocht om meer ruimte te krijgen voor de on derbrenging van het administratief apparaat. In 1968 werd een schets plan ontworpen door dhr. Boot. des tijds directeur van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland". Dit plan kon geen genade vinden; 6. Medio het jaar 1969 werd weel een ander plan door de heer Boot gemaakt. Dit ging ook niet door; 7. Intussen was Bruinisse met de gemeente Middenschouwen toegetre den tot de Technische Dienst Kring Bruinisse/Middenschouwen. Het kan toor van deze dienst kwam op Brui nisse. Vergde uiteraard ook ruimte binnen het bestaande gemeentehuis. Dilt kon gedeeltelijk worden opge vangen tengevolge van de omstan digheid dat de rijkspolitie een eigen kantoor betrok; 8. Door stijging van het aantal in woners, in betrekkelijk korte tijd van 2300 naar ongeveer 2900, moest ook het administratieve apparaat worden uitgebreid. Dit betekende o.a. gebruik van de raadzaal voor kan toorruimte enz. 9. In juni 1975 verscheen het rap port. van de Ver. van Ned. Gemeen ten over de bestaande ruimten in het gemeentehuis en een advies hoe het zou moeten zijn. 10. Op grond van dit raport kwam men tot de conclusie, dat er iets Imoest gebeuren. Het plan werd ge boren om het bestaande gebouw te verbouwen. Tijdens de bespreking met het architectenbureau Rothui- zen/'t Hooft werd duidelijk dat een verbouwing veel geld zou vragen. Gevraagd is toen om ook de moge lijkheid van nieuwbouw te onderzoe ken en de financiële consequenties daarvan 11. Het bleek, nadat een voorlopig schetsplan was gemaakt, te gaan om bedragen van f 700.000,— voor ver bouw en ongeveer f 1.000.000,voor nieuwbouw. Op grond van deze ge gevens leek het zinvol het nieuw- bouwplan nader uit te werken; 12. Concentratie van de administra ties heeft vele voordelena) geen ge loop tussen beide kantoren; b) ge bruik van dezelfde machines; c) kaarten e.d. in een gebouw; d) de ambtenaren kunnen op zeer korte termijn elkaar spreken; e) 1 telefoon; concierge enz. enz.; 13. Het is belangrijk dat Bruinisse over een goed en doelmatig gemeen tehuis de beschikking krijgt, zulks i.v.m. de uitbreiding van de taken in de naaste toekomst. De burgemeester noemde o.a.: a) uit breiding van het aantal inwoners; b) een toeneming van de recreatie; c) werkzaamheden en verdere bege leiding van de ontwikkeling van het Wilma-project; d) een stuk uitbrei ding van de maatschappelijke dienst verlening door de bouw van zorgwo- ningen door de Stichting Prot. Bej. Zorg; f) het gemeentebestuur dient over oen behoorlijke representatieve ruimte te beschikken om personen of groepen van personen te kunnen ontvangen en behoorlijk besprekin gen binnen het gemeentehuis te kun nen voeren; 14. De burgemeester deed een drin gend beroep op de raadsleden om deze zaken nog eens ernstig in over weging te nemen en een beslissing te nemen In het belang van de ge meente Bruinisse en van dc admini stratieve dienst opdat dc gemeente ook in de toekomst haar opgedra gen taken naar behoren kan vervul len. (Vervolg van pag. 1) en Krammer ongeveer 20 tot 30 u toenemen. „Wanneer onze voorspellingen niet uitkomen en er schade ontstaat door hoge waterstand kan een scha declaim worden ingediend" zo zei de heer v. d. Meer. Dijkverzwaring Wat de dijkverzwaring betreft is Bruinisse het grote probleem omdat men daar met bebouwing te maken heeft. De plannen hiervoor zijn dan ook nog niet definitief zo zei de heer Verhey. De heer S. A. Jumelet vroeg de heren pressie uit te oefenen bij dc direktie visserijen voor een goede compensatie voor de mosselbanken die ten gevolge van de werkzaamhe den voor de aanleg van een werkha- ven langs de Grevelingendam en in het Volkerak komen te vervallen wegens zandopspuiting. Rijkswater staat heeft hier niets over ie zeggen. Wij kunnen het enkel de direktie visserijen voorleggen", zei de heer v. d. Meer. De heer H. Hoogerheide, sekre- taris van de visserijvereniging te Bruinisse zei: „Een oud zeer zijn de Deltawerken. De Grevelingen zijn we kwijt, en nu raakt de mossel kweker weer zijn percelen kwijt in het Volkerak. Er komt weer een schutssluis bij op onze route vanaf de Waddenzee, wat in de zomer door meer oponthoud schade aan ons produkt brengt." Hij vroeg Rijkswa terstaat de mosselvissers alle facili teiten te verlenen voor een zo snel mogelijke reis vanaf de Waddenzee. De heren van Rijkswaterstaat zeiden dat de schuttijden door minder wa- Lerstandsverschil korter worden. Volgens de heer Hoogerheide is dat maar theorie, maar pakt dat in de praktijk wel anders uit. Zoul of zoel De heer v. d.- Berg wilde weten wie beslist over een zoute of zoete Grevelingen. Tot 1980 moet de Gre velingen zout blijven, de voor- en nadelen zullen overwogen worden. Voor de visserij is een zoute Greve lingen van belang, voor de landbouw en de drinkwatervoorziening een zoete. De heer'Kik als tuinder van een glastuinbouwbedrijf van ca. 1 ha be lichte de voordelen van een zoete Grevelingen. Vele duizenden guldens zijn deze bedrijven jaarlijks kwijt voor sproeien van hun prödukten, vooral met een droge zomer zoals die er de laatste twee jaar zijn geweest. Met een zoete Grevelingen zou dit probleem voor deze soort bedrijven een eind zijn opgelost. De heer Terwindt antwoordde hierop dat de Grevelingen een bek ken is dat zowel zoet als zout voor het milieu goed is te creëren. Men trok het echter wel in twijfel of men uit een zoet Grevelingenmeer water zou mogen betrekken. Heel het land heeft deze zomer met een tekort aan zoet water gezeten. De heer H. Schot zou graag zien dat men de waterverplaatsing van het werkeiland berekende en gaf de heren van Rijkswaterstaat in over weging een pijpleiding aan te leggen van ten noorden de Philipsdam voor het betrekken van zoetwater voorde tuinbouw. De heren zeiden dat dit zeker hel overwegen waard was. Na voltooing van de Philipsdam zal er in het Zype en Kccten 20 tot 30 pet. minder stroom gaan dan ,nu en vlak by de dam heel weinig. Alle aanwezigen kregen bij binnenkomst een uitgebreide dokumentatic map met tekeningen, schetsen en plannen De bijeenkomst werd besloten mei het vertonen van een film over de bouw van de Grevelingendam. mei do eerste fase waarmee uiteindelijk de problematiek van Bruinisse is be gonnen. kunnen wenden tot het Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland, dat is ondergebracht in het politiebureau in Goes. Het Hulpcentrum zal daarop de klachten ter afhandeling toezenden aan de daartoe geëigende instanties. Studie concentratie waterschappen Heden (vrijdag) vindt ie Middel burg door de Commissaris der Ko ningin. de officiële installatie plaats van twee studiecommissies concen tratie waterschappen. Eén studle- commisie zal zich bezig moeten hou den met het vraagstuk van de wa terschapsconcentratie voor het ge bied van Zeeuwsch-Vlaanderen, en één voor het ovei ige Zeeuwse ge bied, dus voor Noord- en Midden- Zeeland. Van de beide commissies bekleden de leden van het college van ged. staten, do heren mr. J. F. G. Schlingemann en J. van den Bos, resp. het voorzitterschap en hel pl aa t s ver va ngend voo rzi t tersch a p De insallatie van de studiecommis sies vindt hedenmiddag plaats in hel provinciehuis. Expositie werk edelsmeden Van 13 november t/'m 9 december a.s. wordt in het Zeeuws Kunste naarscentrum te Middelburg een expositie gehouden van het werk van fien edelsmeden. Dat zijn: Lydie van Bemmel, Marjan Giliamse, Cees Mulder, Bruno Ninaber van Eyben, Frans van Nieuwenborg; Al- bert Olthof, Anl Postma, Adriaan van Strien., Toon Verbeek en Yanke IJff. De opening vindt zaterdag 13 november plaats door de heer A. M. van Dijk uit Schoonhoven. ZIERIKZEE Vergadering Belangengroep „Portambacht" Reeds eerder werd aangekondigd een bijeenkomst van de Belangen groep „Poortambacht" op dinsdag avond 16 november a.s. in de recre atiezaal van „Borrendamme". Aan vullend op die eerste mededeling wordt medegedeeld dat in deze bij eenkomst burgemeester Th. H. de Meester aanwezig zal zijn om een toelichting te geven op het zg. „ram penplan". Bovendien zal er gelegen heid zijn vragen te stellen. (Zie ook de agenda). Plattelandsvrouwenbond afdeling Schouwen De bond van Plattelandsvrouwen afdeling Schouwen, kwam dinsdag avond bijeen in hotel „Mondragon" voor een avond met zang en dekla- matie. Eerst trad met veel succes op het koor van de eigen afdeling on der deskundige leiding van me vrouw M. Coumou-Groenendijk. Vervolgens was het de tjeurt aan mevrouw Ruiter uit Winschoten. Ze zong enkele liedjes en werd aan de piano begeleid door mevrouw Kra mer.. De liedjes werden afgewisseld met ankdotes en gedichtjes. In de pauze werd bij de koffie echte Gro ninger koek aangeboden. Daarna zette mevrouw Ru'iter haar reper toire voort. Het dameskoor besloot de avond met drie Engelse liedjes, waarna de presidente mevrouw L. Berman-Steendijk de optredenden dankte voor de gezellige en afwis selende avond. Politie vindt grote partij hasj De Rijkspolitie Groep Zierikzee stelde een onderzoek in aan boord van het Engelse, in de haven van Zierikzee gestationeerde schip „Ca dence" en arresteerde de opvarende Engelsman C. B. (28). Aan boord werd met assistentie van de douane recherchedienst van het dienstschip „Albatros" - een partij hasj van 6 kg aangetroffen en in beslag genomen. Voor verder onderzoek werd de ver dachte overgebracht naar het groeps- bureau der Rijkspolitie te Zierikzee en voor verder onderzoek voorgeleid ZIERIKZEE, 12-11. De verkoop van de eerste kinderpostzegels zal te Zierikzee plaatsvinden op dinsdag 16 november aanstaande. Om negen uur 's morgens zullen de eerste zegels gekocht worden door burgemeester en mevrouw Th. H. de Meester. De kinderpostzegels, en natuurlijk ook de wenskaarten, zullen weer te koop worden aangeboden door de dames van de Zierikzeese U.V.V., in de daarvoor speciaal ingerichte stand in het postkantoor. De zegels en kaarten zullen door het publiek kunnen worden gekocht in de periode van 16 tot en met 26 november a.s., elke morgen van 09.00 tot 12.00 uur. Verder zullen de zegels ook te koop worden aangeboden van 6 december tot en met 24 december, niet alleen 's morgens (09.00-12.00 uur) maar eveneens 's middags, en wel van 13.30 tot 16.40 ur. „Plakmateriaal" In het verkoopkraampje zal weer fraai „plakmateriaal" aanwezig zijn. In feite gaat het om uitzonderlijke postzegels, die iedereen nu eenmaal van tijd tot tijd nodig heeft: de nieu we kinderpostzegels. Het gaat weer om de jaarlijkse - unieke - campagne van het Neder landse Comité voor Kinderpostzegels, waarbij weer wordt gehoopt - ver wacht - dat er miljoenen beschik baar komen voor jeugdbescherming; sociale, maatschappelijke, medische en culturele zorg voor minderjarigen, die speciale begeleiding behoeven. Al met al een hartverwarmende en nationale zaak. In de kraampjes op de postkanto ren verkoopt men ook fleurige wens kaarten, mede bestemd voor Kerst en voor oud en nieuw. Die weer be plakken met kinderzegels is hele maal het einde aan de officier -.van justitie te Mid delburg en de. rector-kommissaris. Een p'riderzoèk wordt ingesteld naai de hei-komst' van de hasj. In memoriam F. 1. van Aken Na .één ziekte overleed onze stad genoot de heer F. J. van Aken, be kend aannemer te Zierikzee. Behalve uit hoofde van zijn professionele bezigheden, kreeg de heer Van Aken grote bekendheid door zijn prakti sche aktiviteiten t.b.v. de gemeen schap. Zo had. hij vele jaren een ak- tief aandeel in de vroege december- feesten en was mede-oprichter van het hertenkamp te Zierikzee. Belang rijk was ook zijn eenvoudige, maar onontbéerlijke zorg .voor de water vogels in.de grachten. De heer Van Aken was voorzitter van de Politie hondenvereniging óp Schouwen- Duiveland. Hij was een typisch be reidwillig én werkzaam man, die ve len aan zich hééft verplicht. Na een Heilige. Mis van-Requiem in dè R.K. kerk vindt op 'dinsdag 16 november de bëgraféhis plaats op dé R.K. be graafplaats te Zierikzee. NOORD WELLE De toekomst van het dorp Op donderdag 18 november wordt in het dorpshuis een bijeenkomst ge houden, waarop zoveel mogelijk in woners worden verwacht. Inzet is een bespreking over de toekomst van Renesse. Een inleiding wordt gehouden door de heer A. C. W. van der Vet, over het onderwerp: Welke kant wilt u op met uw dorp?'' Na dien wordt een diskusie gehouden. MIDDENSCHOUWEN Opening nieuwe weg De nieuwe weg de Boutlaan, die de verbinding vormt tusen de Eiker- zeeseweg en de Langedijk, zal heden (vrijdagmorgen om 11.30 uur offi cieel worden geopend. DREISCHOR Prijzen voor dorpsgenoot Op de internationale slagersvak- wedstrijden te Utrecht, behaalde de heer C. J. T. van Velzen voor een tweetal prödukten, twee tweede- prijzen. Hij pousseerde: gebraden gehakt en boerenham. NIEUWERKERK Begrafenis L. D. van Klinken Woensdagmiddag werd onder gro te belangstelling op de Algemene begraafplaats te Nieuwerkerk ter aardebesteld, de heer L. D. van Klinken, welke op 57-jarige leeftijd zaterdag plotseling overleed. De overledene, bestuurslid van de muziekvereniging „Oefening en Uit spanning" te Nieuwerkerk, werd door leden van het korps ten grave gedragen. De kist was overdekt met zeer veel bloemen en kransen. De overledene was zeer aktief in aller lei verenigingswerk. Hij was trom melslager in het gezamelijke mu- m uziekkorps Nieuwerkerk/B ru i rasse Een woordvoerder van het korps uit Bruinisse sprak waarderende woorden en troost tot de familie en achterblijvenden. Ds. Kolkert sprak tenslotte en bad het ..Onze Vader". Een populaire figuur in het Dorps huis is in de overledene te ruste ge legd. Centraal punt milieuklachten Ged. staten hebben prov. staten ge ïnformeerd over dc mogelijkheden om in Zeeland een provinciaal mi lieu-klachtencentrum in te stellen. Het onderzoek dat daartoe werd ingesteld, heeft opgeleverd dat mei bet Hulpcentrum Noord- on Midden- Zeeland on het Hulpcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen overeenstem ming is bereikt om gedurende een half jaar, te weten van 15 november 1976 tot 15 mei 1977, te experimente ren met een centraal punt \'oor mi lieuklachten. Dit houdt in, dat dc inwoners van Zecuwsch-Vlaanderen hun klachten kunnen doorgeven aan het Hulpcen trum Z.-Vlaanderen, dat is onder gebracht in het politiebureau te Ter- neuzen. terwijl de inwoners van het overige gebied van Zeeland zich BROUWERSHAVEN, 11-11. Dc raad der gemeente Brouwershaven vergadert op dinsdagavond 16 no vember a.s. in het stadhuis te Brou wershaven. In deze vergadering komt opnieuw aan de orde bet ver lenen van een subsidie voor 1977 aan de Nutsbibliotheck Brouwers haven. In de vorige vergadering staakten dc stemmen hierover. Dc minderheid in het college wenste de subsidie van 25 ct. per uitgeleend boek per lcesscizoen te handhaven. B. en w. stellen de raad voor in het havenregelement op te nemen een verordening m.b.t. een maxi mum snelheid van 5 km per uur in de gemeentelijke havens. In de af gelopen zomer is meerdere muien gebleken dat handelend optreden noodzakelijk was door de Rijkspoli tie te water, hetgeen thans mogelijk gemaakt wordt door invoering van deze snclheidsbcpaling. Verder staat een herziening van dc tarieven liggelden jachthavens op de agenda, hetgeen nodig is ter dek king van kapitaalslasten voor in 1977 nieuw uit te voeren kapitaals- werken voor het vernieuwen van drijvende stijgers en het uitbaggeren van het havenkanaal. Voorgesteld wordt het liggeld dat verschuldigd is voor bet abonne ment te brengen van f 22,50 op f 24.— per m; boxruimte per jaar. Voor kleine vaartuigen met geringe accomodatie, liggende in de zgn. vis hoek blijft het liggeld f 22,50 per nr. Deze vaartuigen hebben een minder geoutilleerde ligplaats, om dat ze geen bolders hebben en er niet beschikt kan worden over wa terleiding. Verpachting boxen Op de agenda slaat verder de ver pachting boxen in dc jachthaven te Brouwershaven aan dc watersport vereniging voor het jaar 1977. Dooi de verhoging wordt de pachtprijs voor 1977 12.155,17 m2 boxruimte x f 24,— 18 f 291.724,08. Dc watersportvereniging heeft in middels bericht in te stemmen met de vei hoging en wenst onder dezelf de condities de boxruimte te pachten In 1976 z'n all boxen verhuurd kun nen worden aldus b. en w. in hun toelichting aan do raad waardoor de verschuldigde pachtsom reeds aan de gemeente kon worden voldaan. Een wachtlijst van aanvragers is in middels aangelegd zodat dc jacht haven voor 1977 van een volledige bezetting verzekerd is. Tevens zal aan dc watersportvere niging worden verhuurd de jollen- helling en jukkenveld, teneinde te gemoet te komen apn dc wens van dc jeugd om kleine bootjes uit het water te kunnen halen en hieraan op de wal ruimte te bieden. Belonningsmagazyn De raad wordt gevraagd een kre diet te verlenen van f 896.800, voor de verbouw van het voorma- ligbetonningsmagazijn te Brou wershaven. Na een tweetal plannen, welke drastisch bezuinigd moesten worden kwam uiteindelijk dit ont werp uit de bus. waarop niet verder meer kan worden besnoeid zonder dat de funktdonaliteit of kwaliteit van het ontwerp wordt aangetast. B. en w. zeggen dat het. plan aan vaardbaar os en door realisering zal hel als gemeenschapsruimte voor de leefbaarheid van Brouwershaven in een duidelijke behoefte voorzien. Mct college zegt dat zo spoedig mogelijk tot uitvoering van hel plan moet worden overgegaan mede gelet op de te organiseren festiviteiten in 1977 van de Jacob Cats herdenking en het 500-jarig bestaan va« Brou wershaven-Stad. De indeling op de begane grond wordt: entree, keuken, bar en foyer, toiletgroepen, grote zaal met plm. 200 zitplaatsen, toneel met stoelen- berging cn kleedruimte toneel, ver gaderruimte, berging zeilsport als mede dienstruimten. Op de verdie ping: klubhuis. toiletten en wasge legenheid voor de watersport als mede een open zolderruimte. Op de agenda staat verder nog de wijziging verordening onroerend- goedbolasting; vaststelling 2e wijzi ging vergoedingsregeling brandweer 1975; aankoop grond aan de Slot- straat tc Dreischor en het aangaan van oen overeenkomst van ruiling met mevr. C. W. Wittkampf-van Luyken te Dreischor; vaststelling cxploitalic-op7.et en uitgifteprijs van gronden gelegen aan Zuidwal Jan Verhocffstraat te Brouwershaven; vaststelling herziening uitgifteprij zen van gronden in do bestemmings plannen Delingsdijk. Dreischor en Zonnemairc; vaststelling 12c. 13e en 14e wijziging der begroting 1976.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3