Jachtsluis en duwvaartsluizen in toekomstige Philipsdam SflüMMa Mig in dozen terug naar Rusland UITVOERIGE DISKUSSIE OVER INSTELLING VAN REKREATIEKOMMISSIE d e u r I o o Gemeenteraad Middenschouwen Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon Voorlichtingsbijeenkomst Bruinisse SINT AL IN DE MAASSTAD DE ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS VOOR STADGENOOT Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje kwil nevaan IN bil en bepaal meteen uw nieuwe keus. Met de bouw van een tweede jachtsluis in de toekomst is eveneens rekening gehouden. Een vaste brug van 18 meter boven normaal pijl komt over de jachtsluis en een be weegbare brug van 14 meter boven normaal pijl over de duwvaartsluis. Het totale profiel is ongeveer gelijk aan dat van de Volkerakdam bij Willemstad. Het werkeiland dat op de plaat van de Vliet komt krijgt een vasté oeververbinding door middel van een brug met St. Phi- lipsland. Men heeft voor deze ver binding gekozen omdat een verbin ding per boot het aanleggen van steigers eist en men een vaste oever verbinding veiliger vindt bij even tuele kalamiteiten zoals ongevallen, brand e.d. Op het eiland zullen on geveer 350 man per dag te werk worden gesteld. Naast de heren v. d. Meer en Huis in 't Veld waren nog verschillende deskundigen van Rijkswaterstaat aanwezig die ant woordden op de vragen door de aan wezigen gesteld. Buitendijkse bedrijven De buitendijkse bedrijven die in 1973 en 1974 met zeer hoge water standen te kampen hebben gehad wilden van de deskundigen graag enige voorspellingen van wat het water zal gaan doen. De heer P. Maaskant die sprak na mens de buitendijkse bedrijven zei dat men indertijd geen juiste gege vens had verstrekt over de mogelij ke gevolgen van de afsluiting van het Haringvliet. „Wij hebben toen een brief geschreven dat wij bang waren voor een hogere waterstand bij de afsluiting". Gevolg was dat er in 1973 een zeer hoge waterstand is geweest die veel schade heeft ver oorzaakt en daarna in januari weer". Hij vroeg dringend aan Rijks waterstaat de bedrijven vroegtijdig in te lichten en maatregelen te ne- 'anun wanneer bleek dat de voorspel lingen niet juist zijn. Want als het over schadeclaims gaat hebben we steeds op een deur geklopt die niet opengaat. Door de aanleg van de dam verwachten we weer 'een be paalde stuwing van het water", zo zei hij. De heer Maaskant wilde graag weten wie er voor dé gevol gen van de dijkverhoging en het ho ge water opdraait wat betreft de buitendijkse bedrijven. Volgens de heren van Rijkswater staat zal tijdens dc aanleg van de dam de waterstand niet hoger ko men en ook niet met storm. De stroomsnelheden zullen in het Zype (Vervolg pag. 3) TOKIO, 11-11. Japan heeft de Mig-25 jachtbommenwerper van de Russische overloper luitenant Belen- ko vrijdag, verpakt in 25 grote transportdozen, teruggegeven aan de Sowjet-Unie. Acht vrachtwagens met oplegger brachten de dozen met het gedemen teerde toestel naar de havenstad Hi tachi, van waaruit ze met het Rus sische vrachtschip Taigonos terug gaan naar de So,wjet-Unie. Na een korte controle van de vrachtbrief werden de dozen aan boord van de Taigonos gehesen. SCHARENDIJKE, 9-11. Tegen het bestemmingsplan Buitengebied -werd nog een bezwaar ingebracht dooi de Vereniging Stad en Lande. Het betrof een goot- hoogte van zes meter. Op de gehouden raadsvergade ring, onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends, werd het bezwaarschrift ongegrond ver klaard. Het ontwerp-bestemmingsplan „Groene Wyk" werd zonder hoofdelijke stemming conform het ter visie gelegen ontwerp vastgesteld. Ir. C. T. Hart te Dorst (N.B.) had een beroepschrift by dc gemeenteraad Ingediend tegen dc weigering van burgemeester en wethouders om de woning Zwaardweg 1 te Kcrkwerve als tweede woning te mogen gebruiken. B. en w. stellen voor afwijzend te beschikken, daar dc heer Hart voor aankoop van de woning niet ter gemeentesecretarie heeft gc-informccrd of bestemming als tweede woning toegestaan is. Dc betreffende woning is een woning van goede kwaliteit, die zeker nog voor permanente bewoning kan dienen. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig het voor stel. Burgemeester en wethouders had den een diskussienota aan dc raad overgelegd met betrekking tot de in stelling van een kommissie van ad vies en bijstand voor rekreatie en toerisme. De vorige raadsvergade ring was dit toegezegd. Dc heer Van Burg betuigde zijn instemming met de diskussienota. Hij begreep dat het de bedoeling van het kollege is de kommissie van ad- Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Range/Rover. Officieel inbouwsfafion Landi den Hartog gasinstallaties ROTTERDAM. De Sint is al in Ne derland. Eerste stad was Rotterdam, waar burgemeester A. v. d. Louw hem namens het stadsbestuur en alle kindertjes in Nederland verwelkom de. Nu al werden vele handjes naar de kindervriend uitgestoken. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Zij die de duisternis niet be- f' merken, zullen het licht nooit zoeken. Advertentie vies en bijstand goed van de grond te helpen, ook al hadden b. en w. de nadelen t.a.v. een dergelijke kommissie opgesomd. Hij deed de suggestie de taak van de kommissie uit te breiden met sport. In plaats van een vertegen woordiger uit de horecawereld zou hij liever iemand uit de middenstand in de kommissie zien, ook al is er geen mdddenstandsvereniging. Wat betreft de suggestie van b. en w. een ambtenaar van de Rijkswaterstaat in de kommissie op te nemen gaf de heer Van Burg dc voorkeur aan een funkl'ionaris van het stedebouwkun dig bureau van de gemeente. Gevraagd werd of reeds medede ling kon worden gedaan wie voor zitter van dc kommissie zal wor den, daar het slagen van dc kom missie voor een groot deel afhangt van een geschikte voorzitttcr. Verder zou de heer Van Burg het op prijs stellen, dat ook de gemeen tesecretaris als adviseur aan de commissie wordt toegevoegd. Een vertegenwoordiging van 2 raadsle den in de kommissie achtte de heer Van Burg voldoende. De heer Hart was bang, dat wan neer b.v. 3 raadsleden in de kom missie zitting hebben praktisch alle besluiten zullen zijn genomen voor de zaken in de gemeenteraad aan de orde komen. De voorzitter had bezwaar tegen uitbreiding van de taak van de kommisie met sport. De vraag zou dan kunnen worden gesteld waarom ook niet met kuituur. De rekreatie Hoofdpunt in de ontwikkeling van de 'gemeente is de rekreatie. In plaats van een vertegenwoordiger van de horeca mag ook gelezen worden een vertegenwoordiger uit dc midden stand. Een funktionaris van de Rijkswaterstaat zou bijzonder ge schikt zijn voor opneming in de kommissie in plaats van een verte genwoordiger van hel stedebouw kundig bureau. Een vertegenwoor- (Vervolg op pag. 5) Deelnemer St.-Nikolaasaktie Mimisets, modern v.a. 89,— Zwaar eiken mimisets van 148,— nu 98,— Voetenbankjes v.a. 46,— Eiken fauteuils v.a. 295,— Dekenkisten, zwaar eiken van 299,— voor 199,- Manou fauteuils v.a. 396,— 5-ladenkastjes, zwaar eiken van 220,—voor 165,— Verstelbare relaxfauteuils van 360,— voor 296,— Zwaar eiken secretaire van 498,— voor 298,— Staande kapstokken vanaf89,— Salontafels vanaf 125,— Grote kollektie moderne buro's Buro-stoelen vanaf 79,— DOE UW VOORDEEL TOEGANG VRIJ meelstraat 31 zierikzee DEN HAAG. De Iraakse ambassa de in Den Haag heeft een verklaring uitgegeven, waarin wordt gewaar schuwd dat de anti-Arabische hou ding in Nederland kan leiden tot hel verbreken van de ekonomische be trekkingen tussen Nederland en Irak. (Het handelsverkeer in beide richtingen bedroeg vorig jaar circa driekwart miljoen). Minister Van dei- Stoel is verbijsterd over deze ver klaring. ZIERIKZEESCHE Vrijdag 12 november 1976 133ste jaargang Nr. 21995 REDAKTIE, ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Gemeentehuis en postkantoor voor „Brit" 3 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) BRUINISSE, 10-11. Een zeer grote belangstelling was er woensdagavond voor de voorlichtingsavond over de bouw van de Philipsdam met sluizencomplex in het Krammer voor de kust van Bruinisse. De grote zaal van ,,'t Durps'Uns" was tot dc laatste stoel bezet. Burge meester T. C. Hekman opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de vele aanwezigen. Dit kolossale werkstuk vindt plaats op Bru's grond gebied en men vraagt zich af, aldus de burgemeester, wat zijn de gevolgen voor de gemeente. Hy noemde hierby de mosselvissery. Wat heeft het voor gevolgen voor de waterstand vooral voor de buitendykse bedrijven. „Wy vragen ons af, wat hangt ons nu weer boven het hoofd". nog geen beslissing is genomen of de Grevelingen zout of zoet wordt. Naast de bouw van twee duw vaartsluizen blijft er nog ruimte over om in de toekomst er een derde duwvaartsluis bij te maken. Een jachtsluis van 75 x 9 meter wordt ten westen van de duwvaart sluis gebouwd zodat de pleziervaart gescheiden van de beroepsvaart naar het Grevelingenmeer kan koersen. Dit is om veiligheidsredenen zo ge pland", aldus de heer Huis in 't Veld (Foto: Zlerik/ecsdhe Nieuwsbode) Ir. T. G. v. d. Meer, hoofd water bouwkundige werken oost gaf aan de hand van schetsen een zeer uit voerige uiteenzetting over de tot standkoming van de Philipsdam en de werken er om heen. De Philips dam zal gelijk met de stormvloedke ring in de Oosterschelde in 1985 ge reed moeten zijn. De dam komt ongeveer by „Al berts Corner" restaurant uit op de Grevelingendam. Met de ligging van de Philipsdam is rekening gehouden met een eventuele zoete Grevelingen in de toekomst. Wanneer besloten wordt tot een zoete Grevelingen is ten noorden van de Philipsdam ruimte voor het maken van een zoetwater inlaat naar de Grevelingen en voor de bouw van een nieuwe Grevelingen- sluis. De huidige Grevelingensluis voldoet bij een zoete Grevelingen niet meer omdat deze niet is voor zien van een zoet/zout water bestrij- dingssysteem. De Grevelingen zal tot 1986 zout moeten blijven, maar te gen die tijd is er al wel een studie gemaakt wat daarna het beste is. Nog geen tunneltje Ir. J. C. Huis in 't Veld, hoofd pro- jekt kompleteringswerken zei dat het voetgangerstunneltje onder de weg van de Grevelingendam nog niet kan worden gerealiseerd zolang ZIERIKZEE. Op de foto. de heer W. de Jonge te Zierikzee, werkzaam in de U.D.-bakkerij. De heer De Jonge kwam als nationaal kampioen uit de bus. tijdens tweedaagse wedstrijden te Wageningen, georganiseerd door de Stich ting voor Vakopleiding fr Examens v.h. Bakkersbedrijf (Lcerlingenstclscl). De eerste fase is de aanleg van een werkeiland dat eind november wordt aanbesteed. Hierin worden twee duwvaartsluizen en een jach- tensluis gebouwd. Advertentie U bent van harte NIEUWERKERK. RUKSWEG 26. TEL. 01114-1268 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1