DE GETEKENDE Meer kinderloze huwelijken drukken het geboortecijfer nog sterker VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Scharendijke 7 VAN HET VADERLANDSE ERF Hasj via P.T.T. Man vermoord te Utrecht Jongen gewond door hondenbeten ZIERIKZFESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 novrmber 1976 Nr. 21903 AI gedurende een recks van jaren worden in ons land per gezin min der kinderen voortgebracht dan vroeger. De grote gezinnen, die vroe ger vrij {ilgemeen voorkwamen en vooral in confessionele kringen vaak meer regel dan uitzondering waren, zijn nu sterk in de minderheid. Het gemiddelde kindertal per gezin was enkele jaren geleden ruim be neden de drie gezakt en omdat weinig echtparen voelen voor slechts één kind, leek een verdere daling in het geboorteniveau er niet in te zitten. Een recent onderzoek dat werd uitgevoerd door het Nederlands in teruniversitair demografisch insti tuut in samenwerking met het socio logisch instituut van de Utrechtse universiteit heeft echter aangetoond dat een nog verdere daling van het geboorteniveau te verwachten is, omdat een groeiend aantal echtpa ren helemaal geen kinderen meer wil. Vooral in de meer ontwikkelde milieus is het aantal kinderloze ge zinnen sterk gestegenterwijl ook een toenemend aantal werkende vrouwen geen kinderen schijnt te willen hebben. Vooral onder werkende en goed opgeleide vrouwen daalt kindertal Het geboortecijfer, dat hordt ge definieerd als het aantal levend ge borenen per 1.000 inwoners in een bepaald jaar, is gedurende de afge lopen eeuw ook in Nederland zeer sterk gedaald. In het tijdvak 1871- 1875 bedroeg dat geboortecijfer nog 35,9, in 1931-1939 20,8 en na een kor te stijging gedurende de eerste jaren na de 2e wereldoorlog zakte het ge boortecijfer in het begin der zeven tiger jaren tot ongeveer de helft van het cijfer uit de periode 1871-1875. Grote gezinnen van bijvoorbeeld vier kinderen of meer zijn thans sterk in de minderheid. Hoewel de vermindering van het kindertal uit de aard der zaak alleen met de wil van de ouders tot stand kan komen, zou het wel erg simplis tisch zijn om dat als enige oorzaak van de daling van het geboorteni- veau op te voeren. Individuen han delen vaak in overeenstemming met de verwachtingen, die de sociale omgeving van hen heeft en omdat de vermindering van het kindertal duidelijk een cultuurverschijnsel is die zijn stempel drukt op de maat schappij en de levensstijl van dege nen die in die maatschappij leven, kan de individuele mens zich daar heel moeilijk aan onttrekken. De al gemene trend is nu dat het „zo hoort" om niet veel kinderen te heb ben, en het overgrote deel van de gezinnen conformeert zich daaraan. De daling van het geboortecijfer als cultuurverschijnsel is niet in alle sociale milieus gelijktijdig opgetre den. In confessionele kring heeft men aanzienlijk langer weerstand aan de nieuwe trend en nog altijd komen grote gezinnen (4 kinderen of meer) het meest in deze groepering voor, maar niettemin is men de laatste tien a vijftien jaar ook in de kerke lijke milieus tot een aanzienlijke be perking van de gezinsgrootte over gegaan. Afstel Demografische cijfers tonen aan dat er duidelijk sprake is van een vertraging in de gezingsopbouw. Van de echtparen, die in 1958 trouwen, kreeg ruim de helft binnen het jaar het eerste kind. Voor de in 1973 ge sloten huwelijken geldt dit nog maar voor 20 procent. Het krijgen van het eerste kind wordt dus steeds verder opgeschoven en het ziet er naar uit dat in vele gezinnen van uitstel zelfs afstel gaat komen. Het aantal kin derloze echtparen groeit sterk en het gaat hier dan ook en vooral om echtparen die bewust geen kinde ren willen. Vooral onder de vrouwen met een hogere opleiding (academisch- of ho ger beroepsonderwijs) is het percen tage kinderlozen erg hoog. Op het moment van het onderzoek door het Nederlands interuniversitair demo grafisch instituut was van de vrou wen met de hoogste opleidingen nog 67 procent kinderloos tegen een ge middelde van 46 procent voor alle in die periode gesloten huwelijken. Groter nog was het verschil tussen werkende en niet-werkende vrou wen. Duidelijk is dat werkende vrou wen het krijgen van het eerste kind steeds verder opschuiven en inder daad wil het dan vaak gebeuren dat van uitstel afstel komt. Emancipatie Het is een duidelijke zaak dat de daling van het geboorteniveau nauw samenhangt met een ander sociaal verschijnsel, t.w. de emancipatie van de vrouw. Naarmate vrouwen meer opleiding hebben of zelfstandig een beroep uitoefenen, willen zij minder kinderen, soms zelfs in het geheel geen kinderen. Ongetwijfeld speelt ook de drang naar grotere materiële welvaart een teken des tijds) hier een niet geringe rol. Als een wer kende vrouw op moet houden met werken, omdat zij haar taak als moeder moet gaan vervullen, impli ceert dit doorgaans een veelal niet geringe vermindering van het ge zinsinkomen. Zo'n financiële terug val kan hdrd aankomen, het houdt vaak in dat men afstand moet doen van allerlei extraatjes, die men zich voordien wel kon permitteren. Voor vrouwen met een academische of hogere opleiding geldt bovendien, dat zij, als zij met iverken ophou den, snel zullen achterraken bij hun werkende vakgenoten en later moei lijk weer een baan kunnen vinden. Het is dan ook geen wonder dat juist onder deze categorieën het aan tal kinderloze vrouwen toeneemt en het zal de komende tien jaar moeten blijken, of deze trend zich sterk zal doorzetten of tot een kleine catego rie beperkt zal blijven. Mr. A. BRONSBERGEN. Flitsen uit het buitenland CHARLEROI. Bij een brand in het Belgische Gilly in de omgeving van Charleroi zijn in de nacht vijf men sen om het leven gekomen. PARIJS. De Franse existentiële wijsgeer Jean-Paul Sartre is op een receptie op de Israëlische ambassade in Parijs benoemd tot doctor honoris cause in de filosofie aan de He breeuwse universiteit van. Jeruza lem. BANGKOK. In Thailand zijn on langs 67 Vietnamese vluchtelingen geweerd, kennelijk uit angst dat er zich onder hen kommunistische in filtranten zouden bevinden. Dit is vernomen in politieke kringen te Bangkok. BELFAST. Betogers voor de vrede hebben in Belfast de 1600 slachtof fers van zeven jaar sektarische ter reur herdacht met het planten van kleine witte kruisen op een weiland. Terwijl elk slachtoffer zijn symboli sche kruis kreeg, werd de dodenlijst van Noord-Ierland met drie namen uitgebreid. BRUSSEL. Een aantal kranten uit het Belgische Wallonië besteden veel aandacht aan de genezingen, die Fi lippijnse wonderdokters zouden heb ben verricht onder een groep van circa 60 Belgen. Deze hadden de reis naar de Filippijnen ondernomen om genezen te worden van allerhande kwalen. ROME. Bij een zwaar onweer op het zuidelijke Italiaanse eiland Si cilië is de havenstad Trapani voor 80 procent overstroomd. Tien mensen kwamen hierbij om het leven, ter wijl enkele bewoners vermist wor den. Tientallen mensen hebben ver wondingen opgelopen. DAR ES SALAAM. De vijf Afri kaanse „frontlijn"-staten, die in de buurt van Rhodesië zijn gelegen hebben verklaard dat oorlog de eni ge weg is om een zwarte heerschap pij in dit land te vestigen. BARCELONA. Vijf korporaals en vijf soldaten van het vierde distrikt in Spanje zijn gevangen gezet op beschuldiging te hebben getracht „soldatencomité's te vormen. BLOEMFONTEIN. Een orkaan in het centrale gedeelte van Zuid-Afri- ka heeft het leven gekost aan min stens twee mensen. 70 mensen wer den gewond toen de orkaan zich verplaatste over Trompsburg en Hanover. De politie heeft dit be kendgemaakt. NEW YORK. De Amerikanen zijn over de kwaliteit van hun bestaan tevredener dan de meeste andere volkeren in het Westen, zo blijkt uit een gepubliceerde opiniepeiling van het instituut Gallup. KORTFf BERICHTEN UIT HET BINNENIAND DEN HAAG. Hoe de plannon voor een toekomstig onderwijsbestel moe ten worden verwezenlijkt, zal duide lijker moeten worden uitgewerkt in een volgende nota. Ook de samen hang en wederzijdse invloed van on derwijs en maatschappij moeten duidelijker worden gemaakt. Dit heeft de Nederlandse Katholieke Schoolraad (NKSR) opgemerkt in zijn kommentaar op de contouren nota van een toekomstig onderwijs bestel. DEN HAAG. In de gemeente An- loo in Drenthe zijn bijna dertig vel den en veldjes op de ontwerplijst van beschermde monumenten gezet: terreinen met een kleine negentig grafheuvels en zeven hunebedden. UTRECHT. D'66 fraktieleider Jan Terlouw is bereid om toch lijsttrek ker te worden van zijn partij, als de leden voor het kongres van 5 fe bruari a.s. 66.000 handtekeningen van stemgerechtigde kiezers verza melen onder een verklaring dat D'66 moet deelnemen aan de verkie zingen. Bovendien dienen er op dat moment 1666 nieuwe leden tot de partij te zijn toegetreden. DEN HAAG. Twee Hagenaars, broers, zijn in de nacht levend ver brand nadat de auto waarin zij sa men met drie andere vrienden een avondje uit waren geweest, bij een botsing tegen een lichtmast in brand vloog. VLISSINGEN. De grote olievlek, die de kust van Walcheren bedreig de, is door de aflandige zuidoosten wind naar zee terug gedreven. De vlek had een lengte van 300 meter en was vele meters breed. Loodsen dio melding van de olievlek maak ten, hadden het Soedanese vracht schip de „Kordovan" driehonderd meter vóór de vlek uit zien varen met een spoor van olie achter zich aan. VLISSINGEN. De 29-jarige Vlis- singer H. M. heeft tegenover de po litie van Vlissingen bekend de 25- jarige W. J. Cijvat, eveneens uit Vlissingen, met een mes te hebben doodgestoken. Cijvat overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. DEN HAAG. Van de in1975 120.774 gereedgekomen woningen blijkt bijna 47 procent een eigen wo ning te zijn geweest, hetgeen een re- kord genoemd kan worden. Aldus het jaarverslag 1975 van de centrale direktie volkshuisvesting, die daar aan toevoegt: de eigen woning zet in ons land de opmars voort. Advertentie m Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. LEEUWARDEN, 8-11. De postale recherche in Leeuwarden is een om vangrijke smokkel in hasj op het spoor gekomen waarbij de PTT als vervoerder werd gebruikt. De 27-ja rige Australiër R. J. P. en de even- oude Amsterdammer C. J. S. zü» eind vorige week gearresteerd en worden vandaag voorgeleid voor de officier van justitie in Leeuwarden. Zij hébben in totaal 76 zendingen hasjiesjs vanuit Libanon en Turkije naar verschillende plaatsen in Ne derland verstuurd. De zendingen wa ren steeds poste restante geadres seerd aan R. P. of C. S. De postale recherche van de PTT in Leeuwar den kwam begin oktober de eerste zending in Franeker op het spoor. Eerst werd gedacht aan een inci denteel geval, maar toen een week later op het postkantoor in Leeu warden een gelijke zending werd ontdekt, kreeg men argwaan. On middellijk werd een landelijk onder zoek ingezet en in oktober zijn nog zendingen in beslag genomen op postkantoren dn Franeker, Dokkum, Harlingen, Heerenveen, Sneek, maar ook in Amsterdam, Den Haag, Ara- hem en Den Bosoh. Uit het onder zoek bleek dat R. P. en C. S. de pak ketten verzonden vanuit Libanon en Turkije. Op donderdag 4 november is R. P. in Meppel aangehouden. Een dag later ging C. S. naar het post kantoor in Harderwijk om een zen ding af te halen en werd daar in de kraag gegrepen. UTRECHT, 8-11. Een legertje van 20 politiemannen is ingeschakeld bij het onderzoek naar een moord op de 70-jarige gepensioneerde binnen huisarchitect J. van Maassen uit Utrecht. De man werd zondag in zijn woning in de Admiraal van Gentstraat in de Domstad door de politie levenloos aangetroffen. Het slachtoffer was gekleed in een pya- ma en lag onder een sprei. Er was een zakdoek in zijn mond gepropt en zijn handen waren samengebonden met een touw. Over de mogelijke dader en de omstandigheden waaronder Van Maassen om het leven gekomen is, tast de politie op dit moment nog in het duister, aldus hoofdinspekteur W. Doeven van de Utrechtse recher che maandag op een perskonferen- tie. ARNHEM, 8-11. Dc zevenjarige Robert Brenner uit Arnhem is zon dagavond door twee bouviers aan gevallen en met ernstige beten in de rug in een ziekenhuis opgenomen. De jongen liep met zijn moeder de hond uit te laten op een afgesloten sport terrein nabij ren lyceum. De hond werd plotseling aangevallen door twee bouviers van de concierge, waardoor de jongen in paniek raakte en begon te gillen. De bouviers vie len toen ook dc jongen aan. De echt genote van de concierge werd in het tumult eveneens gebeten. Zij slaag de-er tenslotte in dc afgerichte hon den in hun hokken te krijgen. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 10 NOVEMBER NED. I: Vanavond rechtstreeks voetbal op de buis? De kijkers moe ten er nochtans vanuit gaan, dat zij genoegen zullen moeten nemen met een samenvatting van de voetbal wedstrijd tussen België en Ierland die vanavond gespeeld wordt in het kader van de voorronden voor het wereldtoernooi. Als er geen recht streekse reportage komt begint nor maal om acht uur het vierde deel van de Engelse serie The glittering prizes. Bradley heeft gekozen voor een eenvoudig buitenleven en woont op 1het platteland in Oost-Engeland: Zijn vroiLW Joyce 'heeft hem inmid dels drie kinderen geschonken. Er is een pijnlijke konfrontatie als Dan en zijn vrouw bezoek krijgen van Alan en diens echtgenote Barbara. Joyce heeft namelijk een zoon uit haar verhouding met Alan. In de rubriek Sprekershoek kunnen mensen en or ganisaties hun ideeën uitdragen. Het journaal wordt gevolgd door parle mentaire feiten in Den Haag Van daag. Na Panoramiek is het de beurt aan Studio Sport dat een samenvat ting brengt van de voetbalwedstrijd België-Ierland. De TROS verzorgt het middagprogramma. Na een avontuur van de poppenspelfiguren Suske en Wiske laat de tekenaar Scapa de jeugd zien wat erallemaal van hoeken kan worden gemaakt. De jeugdspelshow Ren je rot brengt altijd een flinke portie kinderplezier. Iii de aflevering van Run J.oe run willen twee deugnieten de hond ste len van een dame die in een afgele gen boerderij u>oont. Vervolgens vragen zij een losgeld. Het middag programma wordt besloten met de reeks Wij en onze dieren. NED. II: Behalve met de informa tierubriek Kenmerk komt de IKON met het vierde deel van de serie over de religieuze poëzie vanaf het begin van de Middeleeuwen tot de twintigste eeuw. Als het journaal en de zendtijd van de Stichting Socu- tera erop zitten, komt de EO met het programma Amerika 200: Grand Rapids. In Grand Rapids 'in de Ame rikaanse staat Michigan werd het optreden gefilmd van het koor Deo Cantemus onder leiding van Arie Pronk. De zang wordt afgewisseld door interviews met naar de V.S. ge- emigreerde Nederlanders. De aktua- liteitenrubfiek Nader Bekeken heeft een zogenaamde special gemaakt over het kommunisme. In woord en beeld wordt de historie van het kommunisme nagegaan en worden het heden en de mogelijke toekomst belicht. Voordat de EO de lucht uit gaat met de dagsluiting van ds. Glaéhouwer in de rubriek Tenslotte, kan men nog kijken naar een Britse dokumentaire De Hebfiden, over de eilandengroep ten westen van Schot land. Op deze eilanden wonen circa 25.000 mensen die hun eigen tradi ties en een voornamelijk agrarisch bestaan hebben. De vondst van olie dreigt hun leven te verstoren. WOENSDAG 10 NOVEMBER NED. I: 9.30 Schooltelevisie; 15.00 Teleac; 15.30 Suske en Wiske; 15.55 Scapa; 16.10 Ren je rot; 16.40 Run, Joe, run; 17.05 Wij en onze huisdie ren; 18.15 Teleac18.45 De berepoot; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen; 20.00 The glittering prizes; 21.15 Sprekershoek; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag Vandaag; 22.05 Panora miek; 22.35 Studio Sport; 23.00 Jour-' naai. NED. 11: 18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 19.05 1000 jaar als één dag; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 Socutera; 20.30 Amerika 200; Grand Rapids; 21.05 Nader Bekeken Spe cial; 21.55 De Hebriden; 22.45 Ten slotte; 22.50 Journaal. DONDERDAÓ 11 NOVEMBER NED. I: De eerste twintig minuten van haar zendtijd staat de VPRO belangeloos af aan het Simplisties Verbond. Verbondsdirekteuren Bie en Koot, doen een nieuwe verwoede poging de kijkers af te leren om za ken moeilijker voor te doen dan ze in werkelijkheid zijn. Tot aan de klok van acht uur gaat het pro gramma De Goudmijn over het scherm. Het is een portret van de Zeeuw Arjan Bur gel, die strijd ge leverd heeft om te voorkomen dat de haven van Hoedekenskerhe zou dichtslibben en het havencafé zou moeten worden gesloten. De komen de 65 minuten zijn voor Sjef van Oekel. De vermoedelijke af scheids show van Van Oekel draagt het ka rakter van een modern toneelstuk, waarin ook plaats js ingeruimd voor die andere merkwaardige tv-figuren Barend Servet, Fred Haché en ds. Bongers. Na de journaaluitzending is de VPRO er met twee afleverin gen van de komedieserie Mary Hart man, Mary Hartman. Het ziet er wat Advertentie Exclusieve lederen geschenken en bureaugarnituren dam* LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE Zaterdag 13 november, 22.10 uur, Nederland 1: Nederlandse arties ten... In dit feestprogramma van de TROS treden o.a. op Vader Abra ham en de Zangeres zonder Naam. somber uit voor Mary, want zij raakt aardig gefrusteerd. Charlie en Loretta Haggers beleven echter de mooiste avond van hun leven. Het programma Oost west, thuis best vult de resterende VPRO-minuten. Dit programma béhandelt de land bouw in Oost-Duitsland. Bezocht werd o.m. een coöperatieve land bouwonderneming ten zuiden van Berlijn. NED. II: De vooravond is voor een aflevering van de grappige teken filmserie Wickie de Viking en het spelprogramma Cijfers en letters. fJa achten komt de KRO met de niet te versmaden serie De terugkeer van De Wrekers. In een alarmerend be richt wordt John Steed verteld dat een regeringsambtenaar zal overlij den als hij naar Zwitserland vliegt om een konferentie over de vogel bescherming bij te wonen. De Ne derlandse Hartstichting is het mid delpunt 1in het daarna volgende amusementsprogramma Met heel ons hart. Een groot aantal artiesten treedt belangeloos op ten bate van deze belangrijke stichting. Men ziet en hoort o.a. Ben Cramer, Rosy en Andres, Willeke Alberti, Bolland en Bolland, aMrtine Bijl, de Gebroeders Brouwer, Lee Towers en Jules de Corte. Na de uitzending van de ak- tualiteitenrubriek Brandpunt is het lachen geblazen met de komische serie Hotel op stelten. Een horeca- inspekteur heeft aangekondigd dat hij het hotel van Basil Fawtly zal komen bezoeken. De hoteleigenaar is in alle staten. Hij wil zo goed moge lijk voor de dag komen en dat heeft nu juist tot gevolg, dat hij het leven van zijn gasten ernstig verstoort, tiet laatste KRO-onderdeel is de ru briek Levensloop, waarin een ge sprek met een huismoeder die ook als wijkverpleegster in de omroep- parochie aktief lis. DONDERDAG 11 NOVEMBER NED. I: 11.10 én 14.00 Schooltele visie; 15.00 Van hart tot hart; 18.15 Teleac; 18.45 De b erepoot; 18.55 Nieuws; 19.05 Simplisties Verbond; 19.25 De goudmijn; 20.00 Grote ge nade; 21.05 Mary Hartman; 21.35 Journaal; 21.50 Mary Hartman; 22.10 Oost west, thuis best; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 19.05 Wickie de Vi king; 19.30 Cijfers en letters; 20.00 Journaal; 20.25 De terugkeer van De Wrekers; 21.15 Met heel ons hart; 22.05 Brandpunt; 22.45 Hotel opstel ten; 23.15 Levensloop; 23.35 Den Haag Vandaag; 23.50 Journaal. „Welke omstandigheden?" wilde Duifhuis, de stadsredacteur weten. „Dat moet je dan maar eens aan de baas vragen," deed Eliie op vaste toon af. „Dat vormt nu geen punt van discussie meer". Evenwel, om drie uur werd me vrouw Van Haaften verzocht naar het kantoor van Van Kampen te ko men. Daair waren de drie directeu ren, alsmede de chef van de algeme ne redactie aanwezig. Van Kampen schraapte zijn keel en stak een kor te speech af, waarin hij memoreerde wat Ellie ten Haaften voor de kran ten van dit concern had betekend. „Hoewel de door haar genomen be slissing, om het dienstverband met ons bedrijf te beëindigen, niet be paald onze instemming had, waren we genoodzaakt haar motief te aan vaarden. Er was helaas geen alterna tief, EllieAls ik zeg: heel harte lijk dank voor alles, wat je voor on ze bladen bent geweest, is dat maar een armzalige definitie. We wensen je al het goede in je nieuwe funktie in het westen van ons land. Al lever je vanmiddag de sleutels in van je kasten en deuren, je zult hier na vandaag te allen tijde een welkome gast zijn. En hopen, dat je ons niet zult vergeten, maar de weg naar Apeldoorn op gezette tijden zult kunnen vinden. We hebben van oen kaboutertje vernomen, dat je het plan hebt om met je man nog een dag of veertien met vakantie te gaan, vóór jc je nieuwe werkkring be treedt. De directie heeft gemeend, als blijk van zeer hoge waardering voor onze scheidende redaktrice vrouwenrubriek, je een envelop met inhoud te moeten schenken als af- scheidscadeau. Bedoeld ais een zak centje voor de vakantiedagen." Hij overhandigde de vrouw een grote, gele envelop en drukte haar de hand. „Alsjeblieft, Ellie. Misschien zul je hierdoor in de komende vakantie weken nog een keertje aan ons den ken". De vrouw had moeite haar emoties in bedwang te houden. In een opwel ling greep ze het hoofd van de ad junct en drukte een kus op beide wangen. „Dank u wel, meneer. In de eerste plaats voor uw vriendelijke woorden. Ook u, mijne heren, betrek ik in mijn dank. Als ik zeg, dat ik overdonderd ben, is dat waarschijn lijk de juiste benaming. Alles, wat ik misschien verwachtte, dit niet. Dank u hartelijk. En wat deze envelop be treft, ook mede namens mijn man: heel veel dank". Ze drukte geroerd de handen van de vier mannen, waarna ze haastig wegliep, omdat ze nauwelijks haar tranen kon bedwingen. Thuis maakte ze de envelop open. Tot haar stomme verbazing vielen er twee briefjes van elk duizend gulden uit. Haar man, die naderbij was ge komen, staarde eveneens verwon derd naar de grote, groene bankbil jetten. „Hoe kom ja daar aan? Is dit je laatste salaris?" Ze vloog hem om de hals. „Het is een extraatje, voor ons beiden, jon gen. Voor onze vakantie! Hebben we van de directie gekregen. Vind je het niet geweldig?" Hij liet zich kussen, maar keek als gefascineerd naar de 2 bankbiljet ten. ..Tweeduizend gulden! Alle machtig, Ellie, dan stond je toch wel Familieroman door J. D. POSTHUMUS ontzettend goed aangeschreven bij je bazen.'' HOOFDSTUK 14 De woning in Apeldoorn was verkocht. Drie dagen voor Ellie aan het werk moest in Den Haag, kwam er een grote verhuisauto voor. Onder het toeziend oog van Jan Vlasbroek begon men met het leeghalen van dit huis. Nog dezelfde dag bereikte men zoetermeer, waar de werkzaamheden werden hervat, ditmaal in omgekeer de volgorde. Toen de laatste stuk ken tegen acht uur binnen waren en Jan de deur had gesloten, keken ze elkaar aan en vielen neer op twee vder verspreid staande fauteuils. „Ik kan geen pap meer zeggen,'' ver klaarde Eliie. „Het liefst zou ik een bad nemen en meteen in bed dui ken." „Wat let je?" vroeg hij lachend. „De matrassen liggen in elk geval al op de slaapkamer. Dekens en la kens erbij". „We kunnen die troep hier van nacht toch niet zo laten staan?" riep ze verwonderd uit. „Waarom niet? Neem jij je bad. Onderlussen probeer ik de litsju- meaux in elkaar te zetten. Tegen de tijd, dat je klaar bent, kun je mis schien meteen in bed duiken. We gaan slapen, hartje. Morgen is er weer een dag. Als we een beetje bij tijds opstaan, kunnen we wellicht in één dag alles aan kant hebben." „Ik doe het." was haar antwoord, terwijl ze moeizaam overeind kwam. „We hebben nog twee dagen. Overi gens. niemand zit op ons te wach ten"'. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7