TROMP Ledenvergadering van V.V.V. >ProlL Scharendijke en omgeving ,ProL Zeeman' Kleine concessie in Geneve? De toestand in Libanon Merapi aktief Aardbevingen over de wereld verspreid Financiën weinig rooskleurig R.S.G. STREEKNIEIJWS AGENDA BROMFIETS ZILVEREN RINGEN 2 l\Tar\mlf* \7Jin SCHARENDIJKE, 6-11. Vorige week voiul in hotel- reslaurant „Witte Hert" te Sehareiulijke de ledenver gadering plaats van de V.V.V. Scharendijke en (Vervolg van Experii omgeving. (Vervolg van pag. 1) Experiinenteerschool Per 1 augustus 1976 werd de Rijksscholengemeenschap door de minister van onderwijs en weten schappen als experimenteer school aangewezen betreffende het Muvo- prcjekt. In het kort gezegd wordt do mogelijkheid bestudeerd van het examen doen op twee niveaus. Van de ouderkommdssie van de Rij ksscholengemccnschap „Koning Willem II" te Tilburg werd een schrijven met vragen over de Con tourennota ontvangen. Na bestude ring van het rapport heeft de kom missie besloten een brief van de gezamenlijke ouderkommissies aan de minister van onderwijs en weten schappen te onderschrijven. In deze brief worden o.a. ernstige bedenkin gen geuit over de vorming van een middenschool. Drie bestuursleden van de ouder kommissie waren deze avond aftre dend en herkiesbaar. Het waren de dames J. Brink-Schager, E. A. de Kup-Bos en 'de heer W. Boom. Deze leden werden na schriftelijke stem ming allen herkozen. Tijdens de rondvraag kwam de wens naar voren de diverse kosten aan het begin van het schooljaar in één bedrag te innen. De heer Vis deelde mede dat men te maken heeft met drie soorten kosten: het boeken fonds, het schoolfonds en de kosten van de werkboeken. Het is bijzonder moeilijk alle kosten in één keer in rekening te brengen; wel zegde de rector toe dat getracht zal worden zoveel mogelijk te kombineren. Nieuwe school Met betrekking tot de bouw van de nieuwe school had de heer Vis alleen te melden dat gehoopt wordt dat in de loop van het volgend jaar met de bouw wordt begonnen. Het plan bevindt Zich thans bij de Rijksgebouwendienst, waar het nog al wordt opgehouden.^ Na de pauze vertelde de heer H. Botter weg het een en ander over nieuwe ontwikkelingen in het na- tuurkunde-onderwijs. Bruinis,se Durps'Uus, 19.30 uur, voorlichtings avond gemeente over bouw Philips- dam. Donderdag 11 november Zierik zóc Foyer Mondragon, 20.00 uur algeme ne vergadering VVD, Schouwen- Duiveland. Herv. Ver.-gebouw. Ltn-kolonel A. M. Bosshardt (Leger des Heils), 20.00 uur. Haamstede Hotel Bom, 20.00 uur, vergadering VW Burgh/Haamstede. Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, afdeling Duive- land. Ned. Bond van Plattelands vrouwen (30-jarig jubileum). Oostcrland „Neffen d'Eule", 20.00 uur, Midden standsvereniging. Bruinissc Raadhuis. Vergadering gemeente raad, 13.00 ur. Goes Prins van Oranje, 19.30 uur, Deelne mersraad Zeeuws Coördinatie-or gaan. Vrijdag 12 november Zierikzec Her. Verenigingsgebouw. Jaarfeest CJV. 19.30 uur. Concertzaal. Concert-show „Kort- dag"-band. 20.00 uur. Haamstede Ouderavond/,,'! Kleuterbosje". 18.30 uur. Burgh „Koebel". Tentoonstelling Vogelver eniging.. 19.00-22.00 ür. Café-bar „De Westhoek", 20.00 uur, najaarsvergadering H.S.V. „De Krab be". .5 Renesse Hotel Het Wapen van Zeeland, 19.30 ur, ledenvergadering Rabobank Schouwen. Oosterland Oude basisschool. Verkoopdag Zen- dingskrans, 14.30-17.00 en 19.00-21.00 uur. Sportgebouw. Uitvoering S.V. „Dui- veland". 19.30 uur. Kcrkwervc Herv. Kerk, koor- en samenzang- avond. Bruinissc 't Durps'Uus, 20.00 uur, wijnavond Zaterdag 20 november Zierikzee Graanbeurs. Vogeltentoonstelling „Zang en kleur". 10.30-23.00 uur. Westenschouwcn Hoofdingang Domeinen „9e Mossel loop.". Vanaf 14.00 uur, wedstrijden en prestatielopen Delta Sport. Zondag 21 november Zierikzec BROGUM, 19.30 uur, gespreksavond over „Milieu in Zeeland". Maandag 22 november Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, voor lichtingsavond Ned. Lepra Fonds. Vrijdag 26 november Zierikzec BROGUM, 20.30 uur, optreden pop groep. Zaterdag 27 november Burgh/Haamstede „Big S", filmavond. Maandag 29 november Haamstede Beatrixschool. Bloedplasma-avond 19.00 uur. Brouwershaven Openbare basisschool, bloedplasma- avond (aanm. bl.gevers bij K. Man- demaker, Zonnemaire). Goes Lunchcafé stadhuis. Stichting Orga nisatie Vrouwen in de V.V.D., 19.45 uur. Dinsdag 30 november Burgh De Koebel, 19.30 uur, Ned. Ver. van Huisvr., Bingo-avond. Woensdag 1 december Goes Lunchcafé stadhuis, 20.00 uur, V.V.D. openb. bijeenkomst. De voorzitster mevrouw E. van Oeveren verwelkomde in het bijzon der de heer J. M. Holm, sekretaris van Streek VVV Schouwen-Duivc- land. GENEVE, 8-11. Zwarte Rhodesi- sche nationalisten hebben maandag in Genève een kleine concessie ge daan door te zeggen dat zij nog wel als doel onafhankelijkheid binnen 12 maanden zien, maar dat een vertra ging van een of twee maanden voor hen niet onaanvaardbaar is. De na tionalist Joshua Nkomo zei dat on voorzienbare omstandigheden ertoe kunnen leiden dat het bereiken van een meerderheidsbewind iets langer zal duren dan 12 maanden. In prin cipe gaan zij er echter nog steeds van uit dat binnen een jaar een meerderheidsbewind moet zijn ge vestigd. BEIROET, 8-11. Syrische troepen van het Arabische vredeskorps heb ben maandag nieuwe posities inge nomen in gebieden die resp. door linkse en rechtse strijders worden beheerst. Intussen zijn de beschietingen tus sen beide partijen in Beiroet geluwd na de toespraak van de president van Libanon, Elias Sarkis, die zon dagavond een beroep op de elkaar bestrijdende groeperingen deed sa men te werken met de Arabische vredesmacht. JAKARTA, 8-11. De Merapi, een van de aktiefste vulkanen op Java, heeft in het afgelopen weekeinde grote gaswolken uitgestoten. Op Magelang viel een asregen en uit de krater stroomde lava. Deskundigen vrezen dat de hui dige aktiviteti van de Merapi ern stiger zou kunnen zijn dan die waar aan de bevolking dn de loop der tij den gewend is geraakt. Door het groter worden van de prop opge droogde lava in de krater is de druk hoger geworden. 1IONGKONK. 8-11. Na de aardbe ving die zondag in Iran 16 mensen levens eiste, hebben zich in verschil lende gebieden over de wereld ver spreid schokken voorgedaan. In China werd, eveneens zondag, een zware aardschok gevoeld, die een kracht van 6,3 had op de schaal van Richter. Het epicentrum lag op 339 km ten noordwesten van Koen- ming, de hoofdstad van de provincie Yoennan. In het zuiden van de Flippijnen deed zich een krachtige schok voor met een kracht van 6,8 op de schaal van Richter. Er werd melding ge- Besloten werd dat de secretaresse mevrouw J. M. van Dommelen zal deelnemen aan een zg. informatie cursus. Er was enige kritiek op de „Zeeland Rekreatiekrant": de oplage is groot, de inhoud niet „rekreatief' genoeg en de opdruk „gratis" wordt als storend ondervonden. Een be- stuursdelegatie sprak ten gemeente huize over de begroting. Naar aan leiding van dat informele gesprek moest een nieuw ontwerp begroting werden ingediend. De gemeente steil voor een verhoging van de gemeen telijke subsidie, nl. 3,1 maal. In dé nieuwe begroting zullen o.a. de plan nen voor de in 1977 te houden evene menten moeten worden opgenomen. Gewezen werd op het feit dat als ge volg van de geringe inkomsten V.VV gedwongen is op een nogal'amateu ristische wijze te werken. Mevrouw Van Dommelen wees er Koopavond voor bejaarden en gehandicapten (Ingezonden) Maandagavond 15 november a.s. zal de HEMA te Zierikzee vanaf 19.00 tot 20.30 uur geopend zijn om gehan dicapten en bejaarden die slecht ter been zijn in Zierikzee in de gelegen heid te stellen Sinterklaas-inkopen te doen. Het college van b. en w. heeft hier voor toestemming verleend, terwijl direktie en medewerkers van het warenhuis bereid gevonden werden hiervoor tijd beschikbaar te stellen. Leden van de U.V.V. zullen de deelnemers behulpzaam zijn. Belangstellenden voor deze koop avond gelieven zich op te geven bij mevrouw L. v. d. Lelie, Eendracht- straat 55, Zierikzee, tel. (01110) 3310. V.V.D.-bijeenkomst Goes Op woensdag 1 december a.s. spreekt op uitnodiging van de WD- afdeling Goes mevrouw Erika Ver kerk-Terpstra te 's-Gravenzande, Olympisch zwemkampioene en thans kandidaat tweede kamerlid voor de VVD, over het onderwerp „De libe rale vonk in het kruitvat van Den Uyl". Deze openbare bijeenkomst zal gehouden worden in het lunch café onder het stadhuis te Goes. ZIERIKZEE Reii afdeling A.N.I.B. „Interval', het blad van de Alge mene Ned. Invaliden Bond, bericht over een recentelijk door de afdeling Schouwen-Duiveland gemaakte reis. Het betrof ditmaal een bus/ maakt van schade aan gebouwen en telefoonverbindingen in de provincie Surigao del Sur. In Saloniki vluchtten honderddui zenden mensen maandag in de vroe ge ochtend de straat op. Volgens de politie was de paniek groter dan toen deze havenstad in de oorlog werd gebombardeerd. Ca 300 mensen werden behandeld wegens een shock of lichte verwondingen. Tenslotte werd melding gemaakt van een aardbeving maandagochtend in uitgestrekte delen van midden- en noord-Japan. De geregistreerde kracht was drie op dc f Japanse schaal van Zeven. op dat het privékantoor wordt ge bruikt als EHBO-post, als openbaar toilet, als telefooncel en als water voorziening voor dorstigen. De ope ningstijden zullen volgend seizoen worden gewijzigd. Financiën De financiën van VVV staan er niet best voor. Uit mededelin gen van de penningmeesteresse mevrouw M. Bevelander bleek na melijk dat het saldo negatief is en dat er een tekort is van f 1100,-. Dit is mede een gevolg van nalatig heid in de contributiebetaling door enige leden. Besloten werd tot een geldlening over te gaan. Tijdens de rondvraag opperde de heer "VV. A. Wessels dc geduchte om de stati- stiekkaarten van dc- gemeente bij VVV onder to brengen, cmdal het zoeken naar adressen vooral tijdens de weekeinden moeilijkheden ople vert. De leden toonden weinig belang stelling voor deze vergadering. „Als dit zo doorgaat kunnen we voor de voorjaarsvergadering alleen nog het bestuur verwachten", aldus de voor zitster. boottocht naar en door de Biesbosch. Het weer was niet gunstig. Maar iedereen kwam vol goede moed in de „Blauwe Keet" te Oos terland, de verzamelplaats, vanwaar het gezelschap om ca. 9.00 uur ver trok, na koffie en gebak genuttigd te hebben. Zo reden ze richting Noord-Bra bant, zagen mooie landschappen, dorpen enz. In Drimmelen was het inschepen geblazen. Dokter J. W. F. Loubert en zijn verplegers en verpleegsters, de chauffeur: iedereen was druk in de weer iedex-een aan booi'd van het schip „De Zilvei'meeuw 5" te helpen. De bar aan booi'd deed het goed. Men maakte een indrukwekkende ï-ond- vaai't door de Biesbosch, waarvan een ieder genoot; tijdens deze rond vaart wei'd een Brabantse lunch ge serveerd. Na de rondvaart ging men met zijn allen weer in de bus en de tocht ging verder via Breda richting Roo- sennaal naar Bergen op Zoom om daai'vandaan richting Vlissingen te gaan. Daar werd gestopt bij hotel restaurant Brittannia waar koffie en gebak al klaar stonden. Velen gin gen even de benen strekken op de Boulevard. Verder ging de reis en via mooie plaatsen, landschappen, o.a. passeei"- den ze de Zeelandbrug, langzaam aan naar het eindpunt Zierikzee. Het was 18.00 uur toen de reizi gers weer voor de' „Blauwe Keet" stonden. Men bedankte de be stuursleden, het team van vrijwilli gers, de chauffeur en boden dokter Loubert en zijn staf een klein pre- sentje aan. Zonder hen zou deze reis niet zijn geworden wat hij nu was geweest!" Geref. Vrouwenvereniging De Gereformeerde Vrouwenvereni ging „De Lampen Brandende" komt in vergadei-ing bijeen op woensdag avond 10 november a.s. in één van de kerkzalen van de Ger. Kerk. (Zie voor tijd: de genda). In memoriam L P. H. I. Canters Te Renesse overleed plotseling op 65-jarige leeftijd de heer L. P. H. J. Canter's te Zierikzee. De heer Can- tei-s was eigenaar van de bekende zaak in elektrische artikelen in de Poststi'aat. Vooral voor de oorlog kreeg hij bekendheid door zijn optre- den in de toenmalige M.C.D.-revues, waai'in hij een belangrijk aandeel had. Opmerkelijk is zijn verscheiden zo kórt na het ovei'lijden van de lei der van dit toenmalige gezelschap, de heer M. C. Doeleman. De heer Canters was ook een be kend biljartei', die in vele wedstrij den van het toenmalige „Concoi'dia" uitkwam. Hij bleef zijn sport, met enkele vi'oegei'e leden van die vei*e- niging, altijd trouw en was als be oefenaar een bekende pei'soonlijk- heid in stad en regio. De ki'ematie zal plaats vinden op vi'ijdag 12 no vember te Rotterdam. Vergadering Provinciale Staten Provinciale staten van Zeeland ko men in openbaie vei'gadering bijeen in de statenzaal van de Abdij te Middelburg op vrijdag 19 november. Plannen Schoolclub L.T.S./Huishoudschool Op het programma van de school club van de Huishoudschool en dc L.T.S., die zoals gemeld onlangs werd opgericht tijdens een bijeen komst in de kantine van de L.T.S., staan o.a. dc volgende zaken die dc club binnenkort wil gaan organise ren: tafeltenniswedstrijden, biljart wedstrijden, sjoelwedstrijden, sjoel- kompetities, dam- en schaakwed strijden. zwemwedstrijden, puzzelrit en barbcquc, schoolfccstavondcn. De eerste evenementen zullen zijn: dam men en tafeltennis. Lezing Leger des Heils Op donderdag 11 november wordt een bijeenkomst gehouden van het Leger des Heils in het hervormd verenigingsgebouw. Als Spreekster ti'eedt op de bekende luitenant-ko lonel A. M. Bosshardt, die vei'telt over haar ervaringen in de rosse buurten van Amstei'dam. Voor tijd: zie agenda. Ouderavond Theo Thijssenschool De ouderavond van de openbare basisschool de Theo Thijssenschool zal gehouden worden op maandag 15 november a.s. in hotel Van Op pen. Deze avond komt o.a. verkiezing leden oudercommissie aan de oi'de; aftredend zijn de hei*en T. C. J. Sim mers, C. Boot (beiden herkiesbaai') en J. J. Hoogstrate (niet herkies baai"). Na de pauze zal de heer R. Soes man, lei-aar aan de R.S.G. spi-eken over: „De aansluiting lager onder- wijs-voortgezet onderwijs". Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. BURGH Verkeersslachtoffer overleden Aan de in de nacht van zatei'dag op zondag te Bui'gh bij het auto-on geval opgelopen verwondingen is maandagmiddag in de Westeindckli- nick te 's-Gravenhage de 17-jarige CorQuaak overleden. Het slachtoffer werd zondag na eerst in de Ui-sulakliniek te zijn op genomen overgebracht naar de Westeindekliniek. Dinsdag 9 november Zierikzec Rusthuis Irene, 14.00-17.00 uur, ver koopmiddag Welfare-goederen. Clubhuis De Lichtboei, &1.30 uur, start handenarbeidkursus Stichting Jeugd. „Mondragon". Afd. Schouwen Plat telandsvrouwenbond. 20.00 uur. R.K.-ccntrum, U.V.V.-afdeling, 19.30 ui'. Scharendijke Gemeentehuis, 19.30 uur. vergade ring gemeenteraad Middcnschou- wen. Nieuwerkerk Openbare Basisschool, 19.30 uur, ou deravond. Bruinissc 'Herv. Ver.-gebouw, 20.00 uur, Phila telic», 19.00 uur, jeugdleden. SI. Philipsland Gemeentehuis, 19.30 uur. voorlich tingsavond gemeente over bouw Phi- lipsdam. Woensdag 10 november Zierikzec Hervormd Verenigingsgebouw, 14.30 uur, N.C.V.B. bejaardenmiddag. Ver.gcbouw Geref. kerk, 20.00 uur, Geref. Vrouwenvereniging. Renesse De Duinkonijntjes. 19.45 uur. ouder avond. Kcrkwervc Verenigingsgebouw. 13.53 uur, ver trek bojaardon naar Scharendijke. Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, ouderavond School met de Bijbel. Bruinisse Ned. Hei-v. Verenigingsgebouw, 19.00 uur, bazar Bruse Boys. ,,'t Durps'uus". Vergadering Chr. Basisschool. 20.00 uur. Zaterdag 13 november Zierikzee V.V. Brogum, zaalvoetbaltournooi in sporthal „Onderdak'V aanvang 12.00 uur. Burgh „Koebel". Tentoonstelling Vogel vereniging. 10.00-22.00 uur. Ellemeet ,,'t Durpsuus". Toneelvereniging „El lemeet", 19.30 uur. Nieuwerkerk Herv. Kei-k, 20.00 uur, Instrumenta le en vokale avond. Bruinissc Ned. Herv. Ver.-gebouw, 10.00-14.00 uur rommelmarkt op het pleintje, 15.00 uui% aanyang bazar Bruse Boys. Hervormd Ver.-gebouw, 15.30 uur, bazar „Bruse Boys". Herv. Verenigingsgebouw. Prijsuit reiking ballonnenwedstrijd. 17.00 uux*. Zondag 14 november Zierikzec BROGUM, 19.30 uur, gespreksavond over „Energie". Maandag 15 november Zierikzee 's Landskamer, 13.30 uur, vei'gade ring Waterschap Schouwen-Duive land. Graanbeurs, Huis van Nssau, 20.00 uui', diskussiebijeenkomst P.v.d.A. „Huis van Nassau", Afd. Philatclica", 20.00 uur. Hotel Van Oppen, 20.00 uur. ouder avond Theo Thijssenschool. Dinsdag 16 november Zierikzec Rekreatiezaal „Borrendamme'". Be langengroep Poortambacht'' 20.00 uur. Haamstede Rekreatiezaal Ger. Kerk, 19.45 uur, NCVB-afdeling. Renesse „Het wapen van Renesse". Vergade ring IJsvereniging. 20.00 uur. Dorpshuis. Jubileum bejaardensoos. 14.30 uur. Bruinissc „In t Opper". Welfare-verkoping Rode Kruis. 14.00-17.00 uur. Donderdag 18 november Wcstcrschouwcn !.Dc Koebel". Afd. Ncd. Ver. van Huisvrouwen. 19.30 uur. Haamstede Gemeentehuis. 14.00 uur, vergadering raad Wósterschouwcn. Noord gouwe Hotel v. d. Weijde, 20.00 uur, afd. Noordgouwe e.o. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Vrijdag 19 november Zierikzee Graanbeurs. Vogcltentoonstelling „Zang on klotir". °nno-23.0n uur. Burgh Camping „Duinrand", 19.30 uur, uit voering „Nu met Hope". (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 Die mensen gingen („dus") ver huizen en voor dit was in het andere huis wél plaats, maar voor dat niet en onder het ,;datressorteerde een nog redelijk goede bromfiets. Die bromfiets kwam in de krant onder de rubriek „te koopen een vrou wenstem meldde zich telefonisch: ,hebt u die brommer nog?" „Ja, die hebben we nog", maar aan de deur kwam ook een fel brombegerig jon getje van amper 16, die alleen de vrouw thuis trof. De brommer moest f 100,kosten en het. knaapje gaf alvast f 50,voorschot, „want ik mót tun Toen even stilte rond de brom fiets. Hel jongetje echter komt terug, met berouw en huiver in zijn stem. Of er niets af kon, want f 100,was wal veel voor hem. Dat kon; het iverd f 75,Jongetje druipt einde loos gelukkig af met de brommer, maar keert de volgende dag terug. Kommentaar van de prille brom fietsrijder: „hij loopt niet hard". Bromfiets weer terug op de oude stal. Baas van de brommer begint te sleutelen. Een veertje wordt losge maakt en springt in het gras. Veer tje weg. Nieuw veertje; de uitlaat ziet cr niet zo best meer uit: nieuwe uitlaat er aan. Het motortje wordt ontkoold. Jongetje komt niet meer terug. Telefoonvrouw belt dat ze al voorzien is. Nieuwe advertentie in de krant. Oude man komt opdraven, die dol graag dc brommer wil hebben. Dc eigenaar zal het vervoermiddel de monstreren. H\j gaat op hel zadel zitten en trapt zich in het zweet op dc brommer, die echter geen kik geeft. Verbazing en teleurstelling al- lerwege. „want gisteren deed ie hel zo goed". Oude man zegt; „Ja, als ie niet loopt heb ik er niks aan". Voor stel van dc eigenaar: „als u hem. nou (och eens mee nam cn na laal kij ken?". Dat was goed. En wat hij kosten moest? „Niets" zei dc eige naar, die de brommer nu echt zat was. „Echter onder één voorwaarde: „U mag nooit meer met deze brom mer bij ons aan dc deur komen". Oude man vertrekt zielsgelukkig en roept bij het wegstoppen: „ze kriegen wé au de praet, in ie ziet 't ur nog gaef nul". Wir dus een be jaarde man blij cn gelukkig op een nog goed uitziende bromfiets ziet rijden, weel dat die man gratis door stad en regio rijdt, behalve de bcn- zlnckosten natuurlijk. Hoewel het tankje was nog weer dan half vol. SCHJEREILANDMAN Advertentie al vanaf 16,50 cemi Havenplein 1 - naast 's Gravensteen Telefoon (01110) 2443 - Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2