Afdeling van Veilig Verkeer kreeg verkeerstuin in exploitatie Ouderavond Openbare basisschool Ellemeet Concert Stanley Hoogland TWEE JONGEREN UIT HAAMSTEDE GEWOND BIJ VERKEERSONGEVAL BURGH Voorlijke stunt Brouwershaven STREEKNIEIWS zv. u Tegen gevel van winkel 7(FRIK7FI:SfFIF NIEUWSBODE Maandag 9 november 197G Nr. 21992 3 BROUWERSHAVEN, 6-11. Zaterdagmiddag vond de officiële ingebruikneming plaats van de verkeerstuin dié de afd. Brouwershaven van Veilig Verkeer Neder land tengeseheuke lieeft gekregen uit. het depot van YVN. De opening, welke verricht werd door burgemeester A.-P. Schouwenaar (wethouder Van Ast, die hiervoor was uitgenodigd was verhinderd), werd o.m. bijgewoond door wethouder P. de Moor, het bestuur van de afdeling Brouwershaven, hoofden van scholen en leerkrachten, de heren W. F. van Rhoon en Th. Pfann (regionaal consulent) van Veilig Verkeer en „een schare" jeugd. In zijn welkomstwoord schetste de voorzitter van VVN afd. Brouwers haven de heer M. A. 'Hanse het tot stand komen van déze verkeerstuin. De afdeling werd op initiatief van de heer Van Rhoon attent gemaakt op de aanwezigheid van deze mate rialen in het depot van VVN. Toe valligerwijs, was in het bestuur- de wens naar voren gekomen de akti- viteiten met iets dergelijks uit te breiden. Medewerking scholen Voorwaarde voor het in bruikleen verkrijgen van deze verkeerstuin was echter dat het onder wijzend NUTSSPAARBANK.. de ideale gezinsbank Spaargiro- verkeer met dagafschrift BRTJINISSE: Kerkplein, maandag 9.00-12.30 personeel van. de basisschool bereid zouden zijn hun medewerking te verlenen, wat gelukkig werd toege zegd. Dankzij de bereidwillege mede^ werking van het gemeentebestuur kenden we de zaak hier in de voor malige aardappeïloods opstellen. Het ligt in de bèdoeling dat alle basisscholen in.de gemeente gebruik maken van deze verkeerstuin en de ze opstellen in de omgeving van hun school. Gebruik en onderhoud vergen echter een dermate onkostenpost dat de heer Hanse de hoop uitsprak dat vele automobilisten en verdere ver keersdeelnemers lid van Veilig Ver keer zullen worden. „Zonder de me dewerking van het hoofdkantoor van VVN en de gemeente Brouwersha ven hadden we dit niet kunnen rea liseren", aldus de heer Hanse, die graag zijn erkentelijkheid jegens beide instanties uitsprak „Als bestuur van VVN Brouwershaven hopen en wensen wij dat deze verkeerstuin als hulpmiddel zal bijdragen het kind bewuster te maken van de ge varen die het in het ^hedendaagse verkeer bedreigen". Mer deze wens gaf de heer Hanse graag het woord aan burgemeester Schouwneaar. Waardevolle aanwinst Deze noemde de verkeerstuin een waardevolle aanwinst voor de afde lingen Brouwershaven en Dreischor. Het college van b. en w. heeft graag positief gereageerd op dit aanbod om deze verkeerstuin te kunnen reali- „Kleine school nioet blijven" ELLEMEET, 6-11, Woensdag j.l. hield de openbare basisschool te El lemeet een ouderavond in het school gebouw. Nadat dc voorzitster van de oudercommissie de vergadering had geopend, werd het algemene gedeelte afgewerkt. Hierin werd de heer A. Konman herkozen als lid van dc ou- dcrcoramissie, terwijl de heer W. Daane in de plaats kwam van de af tredende heer VV. Linders. Na dc pauze hield hel hoofd van do school, de heer B. A. Kievith, een korte lezing n.a.v. een artikel van drs. .1. van Os en drs. A. Hardeman in Intermediair: ..De kleine school moet blijven". Dit met het oog op een dreigend tenietgaan van de bestaans mogelijkheid van kleine dorpen en gehuchten, vooral die mcl een in wonertal van r>00 en minder (w.o. Ellemeet). Leefbaarheid In dit artikel komt het volgende aan de órde: „Dc laatste jaren is er een toenemende belangstelling te constateren voor dc leefbaarheid van de kleine kernen, welke bolangstel- lihg mede te verklaren is uit hot ge voerde en voorgenomen planologisch beleid. Juist de inwoners van kleine kernen voelen zich hierdoor be dreigd: het voorzieningenniveau is al jarenlang dalende. De school lijkt bij toenemende gezinsverdunning en vergrijzing het volgende „slachtof fer" te worden. De school is echter meer dan louter onderwijsinstituut: zij is van wezenlijk belang voor het gehele dorpsgebeuren". De auteurs komen, na het bezien van demografische ontwikkelingen en ruimtelijke mogelijkheden en re keninghoudend met onderzoeksresul taten en do verwachte toekomstige organisatie van het kleuter- en lager onderwijs, tot een aantal aanbevelin gen die er toe moeten leiden dat de school gehandhaafd blijft. Dc heer Kievith kwam na enkele berekeningen aan de hand van het artikel, lot de volgende conclusie: „Het is duidelijk dat een zich voortzettende daling van liet aantal geboorten en een ruimtelijk beleid, gericht op het versterken van de grotere kernen, het onmogelijk ma ken om het leerlingenaantal op de kleine seliolen in de dorpen op peil te houden." BROUWERSHAVEN. Burgeineester A. P. Schouwenaar opent de ver-, keerstuin, teriöyl VVN-voorzitrter Hanse toekijkt. iFoto: Zierikzeesche Nieuwsbode) seren. De burgemeester toonde zich dankbaar voor het initiatief van de heren Van Rhoon en v, d. Grift, welke.' labtste het onderwijzend per soneel namens de afd. van VVN heeft geïnstrueerd! „Er bestaat een prettige samenwerking met de beide afdelingen en het gegeentebestuur en we prijzen ons gelukkig te kun nen mededelen, dat het onderhoud en opslag der tuin -geheel voor re kening van de gemeente komt. Be langrijk is het kind te gewennen- aan de huidige verkeersproblemen en het betekent een goede bijdrage- cm de jeugd te onderrichten". Hij wenste de afdelingen veel geluk' met de tuin, het onderwijzend personeel - veel sukses en de de jeugd een leer zame tijd. Met een versierde trapauto maakte de burgemeester een rondje door de tuin, wat tévens de officiële opening betekende. De jeugd nam hierna de auto's en fietsen in beslag óm hun kennis op de proef te stellen. Gezamenlijke schoolclub technische school en huishoudschool Donderdag jl. vond een unieke ge beurtenis plaats in de kantine van de technische school te Zierikzee. Daar kwamen namelijk leerlingen, leraren en oudercommissies van zo wel de technische school als de huishoudschool bijeen, om te komen tot de oprichting van een schoolclub. Na een openingwoord door de- voorzitter van de oudercommissie van de huishoudschool, de heer Dek ker, kwamen hiervoor vele gedach ten naar voren. Besloten werd tot de instelling van een bestuur. Daar voor werden verkiezingen gehouden, waarbij zestien leerlingen gekozen werden. Verder werd een dagelijks bestuur gekozen. Omdat de schoolkrant gaat funktioneren voor de twee scholen werd besloten voor alle i'unklies twee personen te kiezen: d.w.z. een jongen en een meisje. Na een gezel lige stemming kwam het volgende bestuur uit de bus: Margot van Gelderen, voorzitster; Harry Hanenberg, vice-voorzitter; Marco Hol, secretaris; Conny Berre- voets, secretaresse; Rob Hazenack, penningmeester; Coby de Bruijn, penningmeesteresse. De redactie van de eventueel nog op te richten schoolkrant zal worden gevormd door Henk Kooman en Joke de Bil. Het bestuur zal worden bijgestaan door twee leraren en twee leden van de oudercommissies. Voorlichtingsavonden bouw van Philipsdam Aanvullend op de reeds aange kondigde voorlichtingsavonden die resp. op dinsdag 9 november in het gemeentehuis van Sint Philipsland en op woensdag 10 november in het gemeentehuis van Bruinisse worden gehouden over de bouw van de Philipsdam wordt medegedeeld, dat deze avond zal worden verzorgd door deskundigen van de afdeling Water bouwkundige werken van de Delta dienst Oost te Bergen op Zoom. Op het programma voor beide voorlich tingsavonden staat onder andere een inleiding over de organisatie van de Deltadienst binnen Rijkswater staat en een overzicht van de Delta- problematiek, te geven door ir. T. G. v. d.- Meer, hoofd afd. Waterbouw kundige werken Oost. De bouw van de Philipsdam zal worden toegelicht door ir. J. C. Huis in 't Veld, hoofd projekt complete- ringswerken. Er zal gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. De avonden worden beslo ten met de vertoning van een filmpje over de sluiting van de Grevelingen. ZIERIKZEE HEMA wordt uitgebreid De HEMA te Zierikzee staat aan het begin van een belangrijke ver bouwing en uitbreiding. Heden (maandag) wordt namelijk een begin gemaakt met werkzaamheden oin het warenhuis met bijna de helft van de bestaande ruimte te vergroten, en wel tot duizend vierkante meter verkoopruimte. De magazijnen zullen worden uit gebreid tot vijf honderd vierkante meter. In de nieuwe HEMA komen toonbanken te staan, die bij el kaai' een lengte van njet minder dun 5Uii meter zullen beslaan. De bedoeling is dat het warenhuis begin apijl van het volgend jaar in de nieuwe gedaante zal kunnen worden geopend. Tot zolang gaat overigens de verkoop in de zaak nor maal door. Bijeenkomst Belangengroep Poortambacht Op dinsdag 16 november houdt de Belangengroep Zierikzee-Poort - ambacht een bijeenkomst in de ro- kreatiezaal van „Borredamme Op deze vergadering worden de jaarver slagen uitgebracht. Bestuursverkie zing is noodzakelijk. Kandidaten zijn de heer J. J. Vermeule (voorzitter), mevr. E. R. N. van Dijk-Deelstra (sekretaresse), mevr. A. G. Beek- man-Otte (penningmeesteresse) en de dames mevr. J. E. M. de Ruitei - Berman. mevr. I. van Andel-Lindek mevr. J. de Boer-van Schelven en de heer C. J. Henneveld. Ook worden leden voor de werkgroepen gekozen Aanrijding Zaterdagmorgen omstreeks hall' twaalf ontstond een aanrijding op de kruising Provinciale Weg 7/Juliana- straat. L. W. uit Ouwerkerk, be stuurder van een Citroën reed over de Julianastraat en sloeg af, de Pro vinciale Weg op. Een personenauto bestuurd door D. W. d. J. uit Oud- Beijerland kwam vanaf de Zeeland- brug en reed nog net tegen de ach terzijde van de wagen van W. Beide auto's raakten total loss. De politie stelt een onderzoek in en maakt proces-verbaal op. Brandje PZËM Vrijdagavond omstreeks 18.30 uur ontstond brand op het industrieter rein bij het P.Z.E.M.-gebouw. De brand ontstond doordat enkele hou ten haspels waarschijnlijk door jeugdige personen in brand werden gestoken. De brandweer jwas snel ter plaatse om erger te voorkomen. Auto's botsten Vrijdagavond ontstond een aan rijding tussen twee auto's op de kruising Dam-Melkmarkt-Schuitha- ven-Mol. Een wagen bestuurd door M. K. te Zierikzee kwam vanaf de Dam en verleende geen voorrang aan de auto bestuurd door J. F. J V., komende vanaf de Mol. Beide auto's werden flink beschadigd. De beide bestuurders waren brandweer lieden op weg naar de brand op het P.Z.E.M.-terrein. Aanrijding Havenplein P. C. de G. uit Middelharnis had zaterdag zijn auto geparkeerd op het Havenplein. Toen hij terug kwam bleek zijn auto aan de linkerzijde beschadigd. De schade bedraagt on geveer f 500,. De dader is tot nu toe onbekend. Bloeiend sneeuwklokje In de tuin van de heer C. Leeuw in de 's Heerarendstraat werd éen bloeiend sneeuwklokje aangetroffen. Een sneeuwklokje dat in deze kille november-maand zijn kopje boven de grond steekt, mag ongetwijfeld een speling in de natuur genoemd worden. Het eerste koffie-concerl in het seizoen 1976-1977 mag wel bijzonder geslaagd genoemd worden. Een veer tigtal muziekminnaars- waarom toch niet méér? - toonden zich een dank baar publiek bij de uitvoering door Stanley Hoogland op Hammerklavier van de sonates op. 13 in c kl. t. (Grandi- sonate Pathélique) van Beethoven en D. 959 in A gr. t. van Schubert. Eeri bijzondere ervaring bleek het deze muziek te horen vertolken op een instrument uit omstreeks 1830. De Schubcrt-sonate dateert van 1828. Stanley Hooglancj wist het doorzich tige. lichte en zangerige timbre van zijn fraaie vleugel met name in laatstgenoemd werk uit te spelen in een fijnzinnige indringende vertol king. Zelden krijgt men de kans om een „oude" en zo fraai klinkende vleugel op een dergelijke wijze le horen bespelen. De wegblijvers had den ongelijk. A. I. BURGH, 7-11. Zondagmorgen vroeg omstreeks 02.30 uur had op de Burghseweg te Burgh een eenzijdig verkeersongeval plaats waarbij twee jongelui uit Haamstede vrij ernstig werden gewond. De auto waarmee het ongeval plaats vond, bestuurd door P. A. K. (18) uit Haamstede rijdende in de richting Burgh, raakte ter hoogte van de zaak van de gebr. Verton, in de daar aanwezige flauwe bocht, aan het glijden. Tegen gevel De bestuurder verloor hierbij de macht over zijn stuur met als gevolg dat de auto tegen de gevel van de winkel opbotste, waarna vervolgens nog een verkeersbord werd geramd. Bij de botsing met de winkelpui sneuvelde een grote winkelruit. J. C. Q. (17) uit Haamstede werd hierbij zodanig gewond dat hij met hersen letsel en gebroken ribben naar de Ursulakliniek te Wassenaar moest worden overgebracht. H. L. (17) uit Haamstede werd met verwondingen overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. De andere drie inzittenden P. A. K., N. J. (17) en W. v. d. Z. (17), allen woonachtig te Haamstede, kwamen met de schrik vrij. De auto de vo rige week voor een prikje door P. ge kocht, werd totaal vernield. Door de technische recherche van dc rijkspolitie zal naar de staat waarin de auto zich bevond een on derzoek worden ingesteld. De auto werd zeer zwaar beschadigd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Rijverbod opgelegd Zaterdagmorgen omstreeks elf uur werd een vrachtwagenbestuurder, rijdende op-de Provinciale Weg een rijverbod opgelegd. De chauffeur zat achter het stuur met teveel alkohol in het bloed. Afd. U.V.V. Op dinsdag 9 november wordt in het R.K.-centrum een kontaktavond gehouden van de U.V.V.-afdeling. Voorzien is in een dialezing over ge- zins- en bejaardenhulp. Auto geslipt In de nacht van zaterdag op zon dag slipte een personenauto be stuurd door F. v. P. op de Slraalweg en kwam vervolgens in een sloot te recht. Het ongeval gebeurde door dat er zeer veel slik op de weg lag. De gehele voorzijde van de auto werd vernield. De politie maakt de landbouwers in de regio erop attent dat zij mede verantwoordelijk zijn voor ongelukken die ontstaan door dat de wegen besmeurd zijn met slik. Als na het transport van land- bouwprodukten de weg zwaar be vuild is, zijn zij verplicht het slik le ver wijderen. Afd. „Philatelica" Op maandag 15 november wordt in het „Huis van Nassau" weer een vergadering gehouden van de afd. Philatelica. WESTERSCFIOUWEN Afd. Ned. Ver. v. Huisvrouwen De afdeling van de Ned. Ver.-wan Huisvrouwen houdt op donderdag 18 november a.s. in „De Koebel" een Franse wijn- en kaasavond. HAAMSTEDF. Verkoping Welfare Woensdag jl. werd door de afde ling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis een wel fare-verkoping gehouden in rust huis ..Duinoord'' te Haamstede. In totaal werd voor een bedrag van f 357,09 aan welfare-artikelen ver kocht. Ouderavond kleuterschool Woensdag 10 november a.s. wordt in de kleuterschool De Duinkonijn tjes de jaarlijkse ouderavond gehou den. In deze bijeenkomst zullen de jaarverslagen worden uitgebracht. Op de agenda staat o.a. verkiezing bestuursleden. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de dames J. Hop en L. Blom. Er zal verder een filmpje worden vertoond over het Sinter klaasfeest van vorig jaar. Na de pauze krijgen de ouders de gelegenheid het werk van de kinde ren le bezichtigen en zij zullen ook met de leidsters een praatje kunnen maken. Algemene vergadering rabobank Vrijdagavond 12 november wordt in het Wapen van Zeeland de 63 ste algemene vcigadcring van de Coöpe ratieve Raiffcisenbank „Schouwen" W. A. gehouden. De voorzitter d. Slikke zal de na hij een sekrc opnemers zal a; bestuur óf d< horende lede voorlopig vas van de verga K. J. K v. twee stem- 1 be- het luien b stcld. In het bcstuu heer J. P. C. Boot nlt herkiesbaar. He zijn plaats de hce zicht is de heer A Gast alt en herkiesbaar. Bij een bcr.c van de heer M. P. Moclker in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3