DE GETEKENDE Hwa, een man van 't midden 7 BLIK DOOR HET WERELD Twee doden in het verkeer begroting Piloot gered na „crash" De koffieprijs Steeds jonger in de W.A.O. Zwaar busongeluk: twee doden ZILRIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 4 november 1976 Nr. 21990 Met de benoeming van waarne mend premier Hwa-Kwo-feng tot op volger van de overleden voorzitter van de Chinese communistische partij, Mao Tse-Toen lijkt er voorlopig een einde te zijn gekomen aan de felle machtstrijd, die na Mao's dood in de top van de Chinese hiërarchie heeft gewoed. De snelle carrière van Chi na's nieuwe leider kwam voor de meeste buitenlandse waarnemers overigens als een complete verras sing. Weliswaar was Hwa Kwo-féng in februari van dit jaar enkele trap pen in de Chinese hiërachie geste gen toen hij als waarnemend pre mier de kort tevoren overleden Tsjoe En-Lai opvolgde, maar alge meen bestond de indruk dat vice- premier Teng Hsiao-ping de groot ste kans maakte om na de reeds lang verwachte dood van Mao China's machtigste man te worden, temeer omdat deze waarnemend premier ook nog de hoge functie van chef van deN generale staf van het Chinese leger bekleedde. Als gevolg van de ziekte van Mao was Teng in de praktijk reeds de hoogste autoriteit in partij en leger, en ook daarom is de benoe ming van Hwa Kwo-feng zeker voor de buitenwereld als een verrassing gekomen. Het schijnt dat met zijn benoeming recht wordt gedaan aan de wensen, die Mao zelf over zijn opvolging koesterde. Mao zou persoonlijk zijn keus hebben laten vallen op Hwa, die evenals Mao zelf vooral veel aan hang heeft op het immenseChinese platteland en evenals zijn illustre voorganger vooral doordrongen is van de noodzaak om de boeren con stant te doordringen van de socialis tische ideologie. Mao's weduwe De nieuwe partijvoorzitter zou men, althans binnen de Chinese ver houdingen, min of meer als een man van het midden kunnen kenschetsen. Enerzijds heeft hij zich er voor kun nen hoeden om geassocieerd te wor den met „rechts", d.w.z. met die groep Chinese politici, die er regel matig van wordt beschuldigd er „bourgeois-meningen" op na te hou den en die menen dat de tijd van de klassenstrijd voorbij is. Deze groep kreeg dit jaar nog van Mao te horen dat ze het verschil tussen imperia lisme en marxisme niet meer zou zien en het heeft waarnemend pre mier Teng vermoedelijk het leider schap van de partij gekost, dat hij min of meer met deze rechtervleugel werd geassocieerd en zich daarmee het ongenoegen van Mao op de hals haalde. Maar de nieuwe partijvoorzitter heeft zich eveneens gedistancieerd van de uiterst radicale linkervleu gel, waartoe zowaar de weduwe van Mao, de uiterst strijdvaardige mevr. Tsjiang Tsjincj behoort. Mao's we duwe, sinds het begin van de cultu rele revolutie (rond 1967) een belang rijk figuur in de Chinese culturele praktijk en met name verantwoorde lijk voor de opkomst van de revolu tionaire opera's, heeft zich hardnek kig ingezet tegen de „kapitalistische lakeien" binnen het politieke bestel van China en tesamen met drie an dere vooraanstaande rebellen ijver de zij voor een „verlinksing" van de partijtop. Pragmatisch De weduwe van Mao en haar voor naamste paladijnen zijn inmiddels op een zijspoor gerangeerd en dat be wijst dat China's nieuwe leider geen radicale, doch een meer pragmatische koers zal gaan varen voor de natio nale ontwikkeling, een koers die reeds door Tsjoe En-Lai werd uil- gestippeld. VELSEN. In aanwezigheid van ko ningin Juliana en prinsBernhard werd het 109-jarig bestaan van het Noordzeekanaal gevierd. Koningin en prins kregen bij deze gelegenheid een boek aangeboden. Links: burge meester van Amsterdam. Toch zal Hwa nog grote moeite krijgen om zichzelf in zijn hoge func tie waar te kunnen maken. Hij mist het natuurlijk gezag van een Tsjoe En-Lai en een Mao, en het is zeker niet onmogelijk dat door het strenge optreden tegen de radicale elementen in de partij er bij de ultra-linksen ïjp P I F gevoelens van agressie zijn opge- wekt, die zich in de toekomst tegen de nieuwe partijvoorzitter kunnen keren. Vooral in sommige grote sle den - Sjanghai voorop - vinden de radicalen veel steun voor hun ideeën, en dat vanuit deze kring po gingen zullen worden ondernomen om meer politieke invloed te krij gen staat vrijwel vast. GORSSEL, 3-11. De 20-jarige mo torrijder H. Poot uit Zutphen en de ongeveer 60-jarige fietser A. Haitink uit Goi'ssel zijn bij een verkeei'son- geluk in Govssel om hel leven ge komen. Volgens de politie schepte de motorrijder de fietser, die waar schijnlijk geen verlichting voerde, om vervolgens zelf op een tegemoet komende auto te botsen. DEN HAAG, 2-11. Een éénper soons Starfighter van ^e koninklijke luchtmacht- is rond drie uur boven de Waddenzee verongelukt. De vlie ger, die zich met zijn schietstoel kon redden, is door een helicopter van de luchtmacht opgepikt en naar de vliegbasis Leeuwarden overgebracht. Het wrak van het toestel is on geveer 5 mijl ten oosten van Texel in zee terecht gekomen. DEN HAAG, 3-11. Volgens minis ter Lubbers (economische zaken) was de recente verhoging van de koffieprijs „onvermijdelijk". Hij zegt dat in antwoord op schriftelijke vragen van het PvdA-kamerlid me vrouw Epema. De minister schrijft de verhoging toe aan de stijging van de inkoopprijzen en zegt, dat het einde van deze stijging waarschijn lijk nog niet in zicht is. Volgens de bewindsman is de verhoging van de publieksprijs van 37 cent „gemoti veerd", UTRECHT, 3-11. Jongere leeftijds groepen drukken de laatste jaren naar verhouding steeds meer hun stempel op de stijging van het aan tal toekenningen voor een uitkering van de wet op de arbeidsongeschikt heidsverzekering (w.a.o.). De gemid delde leeftijd bij toekenning daalde van 48,7 jaar in 1971 tot 47,7 jaar ih 1975. Ongeveer de helft van het aan tal verzekerden van 60 jaar en ou der heeft momenteel een w.a.o.- uitkeringen en naar verwachting zal dit omstreeks 1980 gelden voor de groep van 55 jaar en ouder. RIJSBERGEN, 3-11. Twee doden en vierendertig gewonden. Dat was de trieste afloop van een avondje uit naar de ijsrevue in Antwerpen van het 63-man tellend personeel van de Nederlandse middenstands- bank in Breda. De twee bussen waarmee het gezelschap 's nachts over de oude rijksweg AntWerpen- Breda reed botsten even na half één op elkaar, dat gebeurde kort nadat ze waren vertrokken vanaf een pleisterplaats in de buurt van Zun- dert. De slachtoffers zijn de 47-jari ge -onderdirecteur W. C. F. M. Cools uit Ulvenhout en de 48-jarige em ployé H. R. Peters uit Oosterhout. Van de vierendertig gewonden kon den er vijftien naar huis, nadat ze behandeld waren in de drie Bredase ziekenhuizen. Van de negentien per sonen die daar nog liggen, zijn er enkele ernstig gewond. DEN HAAG, 2-11. Bij de behande ling van de P.T.T.-begroting voor 1977 is de tweede kamer dinsdag middag nog niet gekomen tot een uitspraak over de omstreden verho ging van de posttarieven voov dag bladen en tijdschriften. Een stem ming over een wijzigingsvoorstel van de V.V.D.-er De Beer een reductie op de voorgestelde verhoging toe Ie passen eindigde in een staking der stemmen: 68 stemmen voor en 68 stemmen tegen. Eland voor de zoon L ANSJAERY, Zweden, 3- 11. De tweejarige Thomas Nils- son in Lansjaerv in Zweden is allergisch voor elke soort pro teïne die zijn ouders hem te eten gegeven hebben behalve bloemkool, enkele fruitsoorten en elcindenvlees. In het weekeinde ging de vader van Thomas er dan ook op uit en velde het diner voor zijn zoon voor het komende jaar - een elandstier van 330 kilo. De overheid Van Lansjaerv had voor de gelegenheid het gesloten jachtseizoen weer opengesteld om Nilsson in staat te stellen te zorgen voor eten voor zijn zoon. Elandenvlees is een dure de- likatesse Flitsen uit hel buitenland NAIROBI. Een groep van 17 wes telijke journalistenorganisaties heeft in Nairobi kritiek geuit op het Rus sische voorstel op de algemene ver gadering van de Unesco om de nieuwsmedia onder regeringstoezicht te stellen. BRUSSEL. In het komende seizoen verwachten de Verenigde Staten 40,66 miljoen ton soja ter beschik king te hebben. De beginvoorraad van de soja in de V.S. in het. seizoen I976-'77 is 5.986.000 ton. De produk- tie wordt geraamd op 34.673.000 tón. GENEVE. De zwarte delegaties naar de conferentie over Rhodesië die op dit moment in Geneve gehóu den wordt, hebben in scherpe bé^ woordingen hun afkeuring uitgespro ken over de achtervolgingsacties 'van Rhodesische troepen tegen guerrilla strijders in Mozambique. PRETORIA. Het aantal blanken dat vanaf-1 januari t/m 31 augustus 1976 Zuid-Afrika als émigrant heeft verlaten is ten opzichte van dezelfde periode in 1975 met 31 procent toe genomen. De absolute cijfers zijn 1976 - 9078 emigranten, 1975 - 6932 emigranten. GENEVE. De hoge commissaris voor de vluchtelingen van de Ver enigde Naties in Geneve heeft bij de sjah van Perzië geprotesteerd, tegen de uitlevering aan de Sowjet-Unie van een piloot die naar Ix-an was uit geweken, zo heeft een woordvoerder van de hoge commissaris bekendge maakt. NEW DELHI. De goedkeuring van het 44ste amendement op de Indiase grondwet is door de opopsitie in de tweede kamer van het parlement be titeld als het definitieve „einde van de democratie". BRUSSEL. In het Belgische He- verlee zijn in de kweekvijvers van de viskwekerijen „Bellefroid" 17,000 stuks snoekbaars om het leven ge komen. Oorzaak: verontreiniging van de Molenbeek die de visvijvers van water voox-ziet. VERENIGDE NATIES. Vieren twintig Afrikaanse landen hebben de algemene vergadering gevraagd Zuid-Afrika harder aan te pakken en hebben gepleit voor een totaal wapen- en economisch embargo te gen het blanke minderheidsbewind zolang de rassendiscriminatie woi-dt gehandhaafd. LIMA. De militaire regering van Peru heeft meegedeeld dat zij 36 Russische jachtbommenwerpers heeft gekocht ter vervanging van ver ouderde Franse en Britse toestellen. Peru is hiex-mee het eerste land in Zuid-Amerika dat zijn luchtmacht met Russische machines uitrust. JOHANNESBURG. De Zuidafri- kaanse radio heeft gezegd dat gere gelde Angolese troepen in Zuid-An- gola in zware gevechten zijn gewik keld met strijders van de guex-rilla- bcweging Unita. Ook werd gezegd dal de regeringstx-oepen ondersteund worden door Cubanen. ADDIS ABEBA. In Ethiopië zijn 23 personen terechtgesteld. Volgens radio Adis Abeba waren zij schuldig aan „moorden en contra-revolutio- naix*e misdaden" en betrof het „anar chisten en x*eactionex'en". MOSKOU. In de Sowjet Unie is met behulp van een zwakke kern- ontploffing een waterreservoir van 20 miljoen kubieke meter geschapen, zo heeft het Russische partijblad Pravda woensdag bekend gemaakt. CAMBRIDGE. Vorige maand is een asteroide die om de zon draait, bijna in botsing gekomen met de aarde. Dit hebben medewei'kers van het „cen traal bureau for astronomical tele grams" te Cambridge in de Amex-i- kaanse staat Massachusetts bekend gemaakt. BUJUMBURA. Het leger van Boe- roendi heeft de regering van prési dent Michel Micombero omverge worpen en de macht overgenomen, zo meldt x-adio-Bujumbura. Er is een nachtelijk uitgaansverbod afgekon digd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Twee mannen, volgens een getuige waarschijnlijk Fransen, hebben een overval ge pleegd op een juwelierszaak in Am sterdam en zijn er met vijftien bril janten ringen en een armbandhor loge vandoor gegaan. DEN HAAG. „Wij hebben er waardering voor hoe minister Van der Stoel vooral gedurende het laat ste deel van zijn ambtstermijn, de kritiek van de linkse drie trotserend, op tal van terreinen voet bij stuk hield", aldus oud-minister De Kos ter namens de WD-fraktie in de Tweede Kamer bij de behandeling van- de begroting van buitenlandse zaken. MAASTRICHT. De zenuwarts D. Mulder en de klinisch psycholoog J. Dórpmans zijn tot de conclusie ge komen, dat de 41-jarige hoofd ver pleger Frans H. die verdacht wordt van moord op bejaai'de patiënten, vermindex*d toerekeningsvatbaar is. DEN HAAG. Op 16 november zal koningin Juliana de eerste nieuwe kinderzegels kopen. De. kinderpost- zegelaktie 1976, die op die datum begint, zal voor de vijftigste keer worden gehouden. VEGHEL. Twee gemaskei'de man nen hebben f 100.000 buitgemaakt bij een overval op een geldtransport in de Brabantse gemeente Veghel. De overvallers zijn spoorloos. HELMOND. Omdat de Helmondse drukkerij Geeris Roxs gaat sluiten is aan de 37 personeelsleden ontslag aangezegd. Inmiddels is het faillisse ment van het bedrijf aangevraagd. DEN HAAG. Een bijzondere com missie uit de Tweede Kamer wil, al thans in meerderheid, nog in decem ber de behandeling in de kamer van het wetsontwerp tot herziening van de kinderaftrek en -bijslag. Dit bleek dinsdagmiddag in een verga dering van deze commissie. SCHIPHOL. Staatssecretaris Zee- valking van justitie heeft dinsdag middag op Schiphol, in aanwezig heid van de commandant van de Koninklijke Marechaussee, gene- raal-majoor E. N. Spronk, het sy steem voor de geautomatiseerde per sonencontrole waarover de max-e- chaassee op Schiphol beschikt, offi cieel in gebruik gesteld. Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 5 NOVEMBER NED. 1: Het beeldbuisvertier be gint met hel amusementsprogramma Bij ons in Piaam. Pierre van Ostade is in het Friese plaatsje Piaam de gastheer van artiesten als Barbara en Bas, Rients Gratama, Maya Bouma, Dick Rienstra, Joost Nuissel en Rita Hovink. Vervolgens het tweede deel van de filmtriologie ovór Elisabeth van Beieren, beter bekend als Sissi. In dit tweede deel zijnSissi en Franz Josef inmiddels getróuwd. Maar de keizer heeft het te druk met regeren en Sissi krijgt heimwee. Zij voelt zich zeer onwen nig in "het keurslijf van een ortho dox doorgevoerde etiquette en een stram hofceremonieel. Het. leven wordt haar bovendien zuurgemaakt door haar ongenaakbare schoon moeder. Na het journaal gaat het doek op voor het nieuwe sportpro gramma van de KRO, Het spel en de knikkers. Een van de medewerken den is de ex-voetballer Jan Mulder, die telkens een portret van een prof voetballer zal maken. Tot ongeveer elf uur hierna het derde deel van de Britse komedieserie Hotel op stelten. Basil FaWlty vecht en verlo ren strijd tegen het morele verval in Torquay. Zo wordt hij razend als een ongetrouwd stel slechts één ka mer uril huren. Dan -is het de beurt aan de IKON met het programma Moeder Teresa van Calcutta. Het is het portret van een zuster van de Congregatie van de Zusters van de Naastenliefde, die .rriet een blijmoe dige liefde al een grote reeks van jaren hulp verleent in de Indiase stad Calcutta. NED. II. De spits van het TROS- programma wordt afgebeten doqr De vrouw van zes miljoen. Jaime heeft een topgeheim decodeer-apparaut in verkeerde handenlaten kpmen én dat brengt haar achter de tralies. Uiteraard is de bionische vrouw on schuldig .maar haar probleem is hoe dat tè bewijzen. André ,van Duin dolt er na acht uur weer op los in de serie Hotel de Botel. Tegenspoed en rampspoed teisteren Hotel Ruim* zicht en de ongelooflijk onnozele Koos Ovérwater doet daar nog een schep bovenop. Rond negen uur het vijfde deel van De Jordaclies. De vrouw van Tom baart een zoon en dat levert hem een vreugdevol mo ment op. Geen vreugde voor Julie want haar huwelijk met Willie Ab bott staat op springen. Willie heeft zich aaii de drank verslingerd. Dolle pret vervolgens met de serie Wordt u al geholpen? Enkele warenhuizen organiseren een wedstrijd stijldan sen voor hun personeel. De firma Grace Brothers zal vertegenwoor digd worden door het personeel van de afdelingen damesondergoed en herenconfectie. TROS Sport brengt tenslotte een samenvattende repor Ze tikte een aantal adressen over, waax'in ze brood zag. 's Avonds schreef ze korte, maar zakelijke sol- licitatiebi'ieven en deponeerde ze nog voor het slapen gaan in de brie venbus op de hoek. Ze had tamelijk spoedig geluk. Nog voor haar diensttijd bij het krantebedrijf in Apeldoorn er op zat, kreeg ze een uitnodiging om naar Den Haag te komen, naar het hoofdkantoor van een Perskombinu- tie, die enkele dagbladen en strcek- kranten uitgaf in een deel van Zuid- Holland. Daartoe nam ze een vrije dag en reed in haar wagentje naar Den Haag, waar ze met veel moei te ex-gens een plaats vond voor de auto. En moest nog tien minuten lo pen, voor ze het bewuste kantoor had bereikt. Met direktie en hoofdredaktie had ze die morgen een lang gesprek. Uit een grote tas haalde ze een bundel krantepagina's en spreidde er enke le uit op het grote bureau. Verdui delijkend: „Dit zijn mijn scheppin gen, heren. Als u verder inlichtingen over mij wenst, kunt u Apeldoorn bellen. In het bijzonder de heer Vun Kampen, de adjunkt-direkteur. Wij hebben totaal niets met elkaar gehad. Het is zuiver om persoonlijke rede nen, dat ik er weg ga. Omdat ik nog een aantal jaren bij een andere krant of kombinatic daarvan mijn krachten wil geven." De bespreking duurde dc hele morgen. Er kwam koffie met cake en sigaretten. Dc chef-redakteur werd er nog bijgehaald, alsmede een medewerkster, die zich specialiseer de op alles, wat de vrouw kon inte resseren. Deze, Carla Braats, een jonge, behoorlijk eerzuchtige vrouw, voelde instinktmatig konkurrcntic. Ze keek de oudei-c vrouw aan. dc hand drukkend, die uitgestoken werd. Ook haar oor-deel werd ge vraagd over enkele pagina's, die men er uitgezift had, omdat ze be schouwd werden als uitschietei*s. Bepaald veel enthousiasme kon ze er niet voor opbx-engen. Schouder ophalend oordeelde ze, na enige tijd dc krantevellen bestudeerd te heb ben: „Dat maken wij toch ook? En kel niet in deze vorm. In een mo derne kx-ant plaats je niet meer een hele vrouwenpagina. Je verspreidt het, zodat ze gedwongen woi-den ook andere pagina's te bekijken." De chef-redakteur daai-entegen was wel geïmponeerd. „Ik voel iets voor een vaste vrouwenpagina", was zijn mening. „En dan er tegenover een bladzijde met specifieke adver tenties. waar de vx-ouw zich voor in teresseert. Desnoods gerubriceerd. Op kontrakt bijvoor-beeld." Daar zag de directeur ook wel wat in. „Het is in elk geval iets nieuws, meende hij. „De moeite van het overwegen waard." Om half één was men nog niet. lot een besluit gekomen, zodat dc dii-cctie van mening was, dat men eerst maar moest pauzeren. „Dames en heren, ik stel voor, dat we eerst rustig gaan lunchen. Mevrouw Ten Haaltcn is onze gast. Wees ook in de cantinc lief voor haar, want ze is ccix vrouw van het vak". Dc rest van de middag werd op nieuw de idee: een redactrice vrou wenrubriek met één. of twee vaste pagina's per week en er tegenover advertenties, die betrekking hebben op alles, wat der vrouw is, breed voerig belicht en besproken. Om vijf uur was alles beklonken. Er werd een voorlopige overeen komst opgesteld. Ellie las hem. maakte een paar opmerkingen, die directie cn redactie deden lachen, maar toch werd in deze aan haar tage over het concours hippique om de TROS-bokaal. VRIJDAG 5 NOVEMBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 13.15 Teleac; 18.45 De Berebool; 18.55 Nieuws; 19.05 Bij ons in Piaam; 19.55 Sissi, de jonge keizerin; 21.35 Journaal; 21.50 Het spel er. de knik kers; 22.20 Hotel op stelten; 23.00 Moeder Teresa van Calcutta; 23.40 Journaal. NED. 11: 18.45 Informatie Span jaarden; 18.55 Nieuws; 19.05 De vrouw van zes miljoen; 20.00 Jour naal; 20.25 Hotel de Bolel; 20.55 De Jordaches; 21.45 Wordt u al gehol pen; 22.15 Aktua TV; 23.05 Tros Sport; 23.30 Journaal. ZATERDAG 6 NOVEMBER NED. 1: De KRO neemt de mid daguitzending voor haar rekening. In de rubriek Studio Vrij komt de kij ker het een en ander te weten over varens in huis, hel verven van wol, creatief knippen en het werken met koud emaille. Vervolgens de kwis Klassewerk, met als deelnemers leerlingen van de St. Jan de Doper- school in Amsterdam, de Windvang uit Uithoorn en de Prinses Chrlsli- naschool uit Maassluis. Daarna neemt de NOS de zender over voor een reportage van de wedstrijden van het proftennistoernooi in Utrecht en het Europees kampioen schap biljarten in Amersfoort. Hel zaterdagavond vertier begint met het immer amusante spelletje Wie van de drie? Tot half tien drpait daarna de srpeelfilm The Sea Hakw, waarin de hoofdrol voor rekening komt van Eroll Flynn. Deze rolprent speelt zich voornamelijk af op de woelige baren. De beginbeelden to nen een zeeslag tussen de Albatros van kapitein Thorpe en een Spaans galjoen. Kapitein Thorpe wordt voor deze daad bij thuiskomst op zijn vin gers getikt door koningin Elisabeth. Behalve spanning zit in deze zeer onderhoudende film ook een brok romantiek. Na het joxrnaal vervolgt de AVRO 'haar programma met veer tig minuten sport. Het laatste AVRO onderdeel is een optreden van de zanger en gitarist José Feliciano. Hij zal een groot aantal bekende en minder bekende songs vertolken. NÈD. 11: Vanavond weer een nieu we spelshow van de NCRV, met als titel Ted's s.t.t.-show. Het is een amusementsprogramma waarbij drie vrouwen elkaar op verlerlei gebied proberen de loef af te steken. Ter omlijsting van het spelgebeuren tre den in deze uitzending op de zange res Therèse Steinmetz, de groep Guys and Dolls en de zanger Henk Smit. Het volgende gerecht op het NCRV-menu is het vierde deel van de serie Sil de standjutter. Menigeen komt met Sil in konflikt. Nu is het de beurt aan Jelle, de meidengek van de familie. Jelle heeft een oogje op Lobke en steekt dat niet onder stoelen of banken, dit tot grote er gernis van Sil. Rond kwart over tien stapt de NCRV over op de informa tieve toer met de aktualiteitenru- briek Hier en Nu. In samenwerking met Studio Sport volgt daarna een overzicht van de belangrijkste sport evenementen op deze zaterdag. Het programma Hij en ik, gepresenteerd door Gerard van den Berg, besluit déze NCRV-avond omstreeks half twaalf. ZATERDAG 6 NOVEMBER NED. 1: 10.00 Teleac: 15.30 Nieuws; 15.32 Studio Vrij; 16.20 Klassewerk; 17.40 Studio Sport; IS.15 Teleac: 1S.45 De berepool; 18.55 Nieuws; 19.05 Wie van de drie?; 19.35 De zeehavik; 21.35 Journaal; 21.50 Sportpanoramo; 22.30 Hier is José Feliciana; 23.20 Journaal. NED. II: 1S.40 Lied van dc week; 18.45 Informatie Marokkanen; 18.55 Nieuws19.05 Bolke de Beer; 19.15 Ted's S.S.T.T. show; 20.00 Journaal; 20.25 Ted's S.S.T.T. show: 21.30 Sil de strandjutter; 22.20 Hier en nu; 23.00 uur Studio Sport; 23.25 Hij en ik; 23.35 Journaal. Familieroman door J. D. POSTHUMUS wensen voldaan. Drie artikelen wer den alsnog op een dusdanige wijze vei'anderd, dat Ellie ermee akkoord ging. Daarna zette ze haar handteke ning. En werd ze door iedereen ge lukgewenst. Het minst enthousiast was Caxia Bx-aats. Omdat deze vrouw wel begreep, dat ze een paar stappen tei-ug zou moeten zetten voor de nieuwe redactrice. De directeur bepaalde, dat cr ge dronken moest worden, ter bezege ling van de overeenkomst. Waarna een gelukkige vrouw zich naar haar aut/o spoedde, startte cn wegreed. Terug naar Apeldoorn. Zc had het gefikst. Ondanks alle pessimistische voorspellingen van diverse hogere cn lagere collega's op de redactie. „Het is niet, dat we je willen beledigen, Ellie, maar je leeftijd, kind. Vergeet niet. dat je geen vijf cn twintig meer bent. Je waagt een zware gok om dit alles los le laten en op avontuur uit te gaan bij andere kranten. Jc zult moeilijk weer zo'n baan vinden. Het aantal kranlcbedrijvcn is in ons kleine land derhalve niet groot. En aan een dorpskoeriertje heb je niks. Je moet een dagblad hebben. En liefst een combinatie ervan." Ze had hel voor elkaar gekregen. Na een hele dag praten cn nog eens pi-aten. Een combinatie van enkele dog- streekblad in Tiet zuidelijk doel van Zuidliolland, dc eilanden incluis. Een pracht van een kontrakt wacht te haar. En tot haar grote verbazing aanmerkelijk hoger salaris, dan ze in Apeldoorn had verdiend. Als jc het goed beschouwde, hebben ze al die jaren toch maar een goedkope kracht aan me gehad. Alleen die Carla Braats, met dat grietje zal ik moeten oppassen. Die mag me niet. Die ziet een mededingster in me. (wordt vervolgd) 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7