Sobere en stijlvolle herdenking overleden wethouder Doeleman Sherry wico Zierikzeese ondernemers organiseren weer een grote Sint Nicolaas-aktie BoêadiMa. UW speciaalzaak DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Zierikzee VERKOPING MET ATTRAKTIES Inkomst Goed Heiligman op 20 november Zeeuwse Rijkspolitie onderschept 170 kg. hasj Kamer heeft haast met oeververhinding Wester schelde Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE Donderdag 4 novemI>er 1976 133e* jaargang Nr. 21990 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Renesse krijgt, een winkelweek ZIERIKZEE, 3-11. In aanwezigheid van familieleden, oud-raadsleden, ereburgers, hoofden van dienst en on- (lerwijsaiitoriteiten, heeft de gemeenteraad van Zierik zee tijdens een woensdagavond gehouden buitengewone raadsvergadering, op sobere maar indrukwekkende wijze persoon en werk herdacht van wethouder M. C. Doeleman, die woensdagmorgen aan Zierikzee door de dood ontviel. In z(jn rede stond de voorzitter, burgemeester Th. H. de Meester uitvoerig stil bij de figuur van wijlen de heer Doeleman, die de gemeente diende als raadslid van 2 september 1958 en daarna - van 3 september 1974 af - als wethouder. Na een medische ingreep leek aanvankelijk herstel in te zetten, maar woensdag verergerde de toestand, aldus de heer De Meester, die zich de verslagenheid in de familie kon indenken. Lang voordien al kreeg hij onge mene bekendheid door de „M.C.D."- revue's, één waarvan zelfs op „Het Loo" werd opgevoerd. Belangrijk was met name zijn werk voor de Z.O.V. (Zierikzee Ont vangt Vreemdelingen). Toen hij die funktie neerlegde (1964) ontving hij het ert-burgerschap van Zierikzee. '„Feitelijk was hij tijdens zijn le ven al een legendarische figuur. Hij aanvaardde het wethouderschap op een leeftijd dat anderen zich plegen terug te trekken. „Maar terecht zag hij dit wethou derschap als kroon op zijn werk." Een verdiende kroon, aldus de heer De Meester, die daarna een fijnzin nige schets gaf van de overledene, die hij typeerde als iemand die hield van mensen, eerder wat schuchter was dan ijdel en toch ook weer ex trovert; hij kwam graag onder de mensen. Het wethouderschap Beter nog dan raadslid, vond de voorzitter de heer Doeleman op zijn plaats als wethouder. „Het spelen op publiek en pers lag hem niet zo. Hij was uit op samenwerking en ver wees lof naar zijn medewerkers. „Hij wist de weg te wijzen naar een goe de kollegiale beleidsuitvoering in het kollege; een trouwe, betrouwba re en harde werker en goede vriend is het kollege ontvallen, zo besloot de heer De Meester die hoopte dat de familie troost zal putten uit het feit dat vele vrienden hem met war me genegenheid zullen blijven ge denken. Stem van de raad' De nestor van de raad, de heer W. den Boer gaf uiting aan het mede leven van de raad met de familie en wees er op hoezeer de thans overle dene was betrokken bij stad en re gio. Belangrijk was dat hij kon luis teren, een stimulans was voor jon gere, nog onervaren raadsleden en zijn standpunt kon wijzigen, als hij werd overtuigd. „Wij zijn dankbaar samen met hem de belangen te héb- ben mogen behartigen", aldus de heer Den Boer. Op verzoek van de voorzitter wer den hierna staande enkele minuten stilte in acht genomen. De voorzitter sprak de hoop uit dat de overlede ne thans de rust zal mogen vinden, die hij in zijn leven nooit heeft ge zocht. De plaats aan de tafel, waar de heer Doeleman placht te zitten, was gemarkeerd door een keurig rouwboeket. Advertentie nu met gratis kleurenfilmmedium dry -89Ö Wijlen wethouder M. C. Doeleman. Tot het laatst bleef de overledene belangstellend in dewereld en de mensen rondmom hem en er is een neiging te vragen naar het waarom, maar dat is niet aan mensen ter be oordeling. De eerste burger hoopte dat met name de echtgenote en de kinderen kracht zullen ontvangen en aller zorg en toewijding op mevr. Doeleman zullen zijn gericht. De heer Doeleman - telg uit een oud Zierikzees geslacht - heeft zich in het leven veel vrienden gemaakt. Hij was geboren en getogen te Zie rikzee, de stad die hij lief had en waar hij een handelsonderneming vestigde. Die onderneming „M.C.D." kreeg grote bekendheid en erken ning in stad en regio en* de heer Doeleman liet zich kennen als een joviaal handelsman, die op sympa thieke wijze persoonlijke kontakten wist te leggen." Talrijke funktie» Dit werk was voldoende om een leven te vullen, maar daarnaast be kleedde de heer Doeleman talrijke funkties, o.m. in de sport Z.O.V., Ke gelbond, Kon. Ned. Middenstands bond, Middenstandscentrale. Advertentie ZIERIKZEE, 3-11. Het is weer bijna zo ver. Het win kelend publiek kan de witte vlaggen met zwarte leeuw vanaf donderdag 11 november aanstaande weer ver wachten aan de gevels van vele Zierikzeese zaken. Evenasl vorige jaren het geval was, tonen deze vlaggen aan, dat de betreffende winkelier deelneemt aan de grote Sint Nicolaas-aktie van de Zierikzeese Ondernemers Centrale. Er zullen zelfs meer vlaggen wapperen dan ooit tevoren, want het aantal aan de aktie deelnemende zaken is opnieuw groter geworden. Deze grote aktie wordt naar aan leiding van het geweldige succes van vorig jaar, dit jaar herhaald, en wel van 11 november tot en met 4 de cember. Bij de winkeliers waar de om schreven vlag uithangt, ontvangen de klanten voor elke bestede f 5, een zegel. Deze zegel moet geplakt worden op een kaart, waarop in het geheel tien van dergelijke zegels ge plakt kunnen worden. Zodra de kaart vol is, is het zaak deze snel in te leveren. Uit de ingeleverde kaarten wor den elke week vijftig prijswinnaars getrokken. Als de eerste trekking heeft plaats gevonden betekent dat niet dat de kaarten waarop geen prijs is gevallen, ongeldig geworden zijn. De ingeleverde kaarten maken dan name)Uk de volgende weken ook steeds weer kans om uitgeloot te worden. Dat wil zeggen dat men op kaar ten die tijdens de eerste weck van de Sinterklaasaktie worden ingele verd, vier kansen heeft. Trekking De van vorige akties bekende grote bus zal weer worden opgesteld Sinterklaas komt weer bij de firma Joh. de Vries aan het Havenplein 8. De kanskaarten moe ten in deze bus worden gedeponeerd. De wekelijkse trekking zal worden verricht door notaris D. van Eek. (De vijftig prijswinnaars worden el ke week in dit blad bekendgemaakt) De 51 deelnemende zaken aan de ze Sinterklaasaktie stellen geweldige prijzen ter beschikking. Komt men in het gelukkige bezit van de eerste prys dan kan de keus gemaakt worden uit een draagbare kleuren t.v., een zeiljol of een brom fiets. Verder zijn er prijzen te win nen als een rijwiel en een achtdaagse verzorgde reis naar Mallorca. Bezoek Sinterklaas Deze aktie is overigens niet het enige dat de Zierikzeese Onderne mers Centrale in petto heeft. Sint Nicolaas heeft namelijk laten weten ook dit jaar weer een bezoek aan Zierikzee te willen brengen. Op za terdag 20 november a.s. 's morgens om half elf zal het schip van de be jaarde kindervriend afmeren aan het Luitje. De Ondernemers Centra le zal er weer op toezien dat de goe de sint een hartelijk welkom wordt bereid. Om deze dag een extra feestelijk tintje te geven zullen er die middag drie kindervoorstellingen worden georganiseerd in de Concertzaal. De voorstellingen worden verzorgd door het poppentheater van Ida en Gerrit Kooger, en Paula Koster aan het elektronisch orgel. Op dc basisscholen te Zierikzee zullen gratis toegangskaartjes voor deze matinees worden uitgereikt. Kinderen uit het verdere deel van de regio zullen gratis toegangsbewij zen kunnen verkrijgen aan de kassa van de Concertzaal. OOSTBURG, 3-11. De Rijkspolitie heeft woensdag bij controles in Oostburg en Sas van Gent twee "au to's aangehouden, waarin respectie velijk tachtig en negentig kilogram hasjiesj werd vervoerd. Volgens luitenant Schoon eveld van de recherche van de Rijkspoli tie in Middelburg bestaat het ver moeden 'dat de 170 kg hasj recht streeks vanuit Turkije per vracht schip na^r Breskens is gebracht. Er zijn drie personen gearresteerd, te weten A. P. P. (36) uit Rotterdam, P. J. M. (33) zonder vaste woon- of verblijfplaats, en W. B. van R. (27) uit Schiedam. De 170 kg hasj en de twee auto's waarin zich zend- en ontvangappa- ratuur bevond zijn in beslag geno men. DEN HAAG, 3-11. Door aanvaar ding van een wijzigings-voorstel van de KVP-er Cornelissen heeft de Tweede Kamer zich woensdagmid dag uitgesproken voor een spoedige aanleg van de vaste oeververbinding Westerschelde. Een voorstel om in de rijksbegroting voor verkeer en waterstaat alsnog voor de aanleg en het beheer van deze oeververbinding een memorie-post van f 1.150.000, op te nemen werd door de kamer meerderheid aangenomen. Tegen het voorstel spraken zich uit de PPR- fraktie, de kamerleden Imkamp en Van Mierlo (D'66) en de KVP-ers Peijnenburg, Hermsen en Bremen. WIUmiDIN Telefoon (01110) 2805 t voor kleuren-t.v. KORTE ST. JANSTRAAT ZIERIKZEE ZIERIKZEE. In rusthuis Borren- damme" vond een verkoping plaats van Welfare-goederen. Rond de ver koping was een aantal attrakties ge organiseerd, die de sfeer bijzonder opgewekt maakten. De goederen gin gen aan een grote verkoop-stad van de hand, maar er waren ook oliebol len te koop en er werd door de da mes druk gesjoeld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer beslaat uit 12 pagina's Voor de jeugd is het leven een oneindig lange toekomst, voor de ouderdom een heel kort verleden. Schopenhauer Verwachting tot vrijdagavond: Meer bewolking Vannacht eerst opklaringen en wei nig wind, hier en daar mistbanken en minimumtemperaturen van 5 tot 0 graden en kans op nachtvorst; morgen overdag veel bewolking met van het westen uit enige regen: ma tige tot krachtige wind uit zuidelijke richtingen en maximumtemperatu ren (Omstreeks 9 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 5 nov. Zon op 7.42. onder 17.05 Maan op 16.28, onder 6.01 Volle maan: 7 nov. (0.15) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 5 nov. 2.17 14.29 7.59 20.18 Springtij: 9 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Een vore van lagedruk, die in het zuidoosten van het land vrij veel regen heeft gebracht, in Beek in zuid-Limburg bijvoorbeeld viel in twaalf uur tijds ongeveer 18 milli meter, trekt langzaam naar het oos ten en wordt gevolgd door een zwak ke rug van hoge luchtdruk die van daag voor flinke opklaringen zorgde. Het frontensysteem van een diepe depressie ten zuidwesten van IJsland nadert Ierland. Morgen zal dit fron tensysteem bij ons land liggen, waardoor de bewolking en de wind zal toenemen. Ook de regenkansen worden weer groter. MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.ïl Nieuwerkerk Tel 01114-1373

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1