Geldinjektie om groenbestand wat op peil te brengen Ouderavond Openbare Basisschool te Oosterland OUDERAVOND VAN KtEIITF.RSf.H00E „MALTARAKKERS", ZIERIKZEE Motor uit bocht twee doden Gemeentcraad Bru'misse Zes doden door verdrinking Presentje: een ambulance JOH DEN BOER B.V. Enkele aardolieprodukten goedkoper Op het nippertje gered Kraanvogels in Zeeland AGENDA 2 BRUINÏSSE, 29-10. Tijdens de donderdagavond jl. gehouden raadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman, werden nog enkele punten aan de orde gesteld. Een hdrag van f 18.000,— werd beschikbaar gesteld om het groenbestand in de gemeente wat op peil te brengen. Vooral de oude kern van de ge meente zal van groen worden voor zien. De heer Verspoor (alg. belang) vond dat de Molenweg niet tot de oude kern behoort, en het bedrag groot tienduizend gulden afgerond voor deze straat nogal fors. De voorzitter zei dat dit de afron ding van de rekonstruktie van de Molenweg en dat deze beplanting al eerder afgekondigd was. Bovendien zei de burgemeester is er langs de Molenweg een mooi wandelpad aan gelegd dat aansluit in de toekomst op het „Westplantsoen". De heer Verspoor zou toch wel graag willen weten waar ten opzichte van ditbe- drag deze beplanting komt. De heer Meeuwsen (PCG) had ver nomen dat de bewoners van de Mo lenweg niet gelukkig Zouden zijn wanneer er hoge beplanting wordt aangebracht, want deze weg is al druk beplant. De burgemeester zegde toe dat het aanbrengen vanhoge be planting naderzal worden bekeken en was het er niet mee eens dat deze weg al druk beplant is. Verder wou de heer Meeuwsen weten waarom geen- prijsopgave was gevraagd bij de plaatselijke leverancier. De voor zitter wees er op dat de plaatselijke leverancier wel kweker is maar deze bomen niet plant en dat het beter is dit in één hand te houden. Nale vering Bos (SGP) naar de rekonstruktie van de Kerkstraat. Wethouder van open bare werken, de heer Van Gilst zei dat er aan gewerkt wordt, maar dat dit niet zo'n eenvoudige zaak is om dat men met onteigening van grond zit. De hopen grond die aan de Greve- lingenstraat liggen vond de heer v. d. Bos maar ontsierend en rommelig. Wat is hier debedoelingvan, wilde de heer v. d. Bos weten. De voorzitter zei dat de gemeente daar grond van neemt als zij dat nodig heeft, maar zodra er gebouwd gaat worden, wordt het verwijderd. Het verkeer De heer Bal (lijst v. d. Velde) vroeg of het mogelijk was enkele verkeerstechnische wijzigingen aan te brengen in de gemeente, zoals van de dr. De Kockstraat een voorrangs- weg te maken en de bocht Pr. Irene- straat-Pr. Wilhelminalaan wat rui mer te maken. Wethouder Van Gilst zegde toe beide punten met de Rijks politie nader te bekijken. De heer Bal informeerde hoe ver het staat met de nieuwe bushalte. De voorzitter zei dat men bij de PZEM zal aandringen voor het leveren van lichtmasten en volgens wethouder Van Gilst is de beton voor het abri gestort. De bezemwagen veegt de straten goed schoon zo had de heer Bal ge- konstateerd, maarde Plantagestraat langs de zomerwoningen wordt ge regeld overgeslagen. De voorzitter zei dat hierop gewezen zal worden. De raad vond het bedrag van acht tienduizend gulden aan de forse kant. De burgemeester zei dat nale- vering in het bedrag is inbegrepen wat betekent dat alles wat dood gaat van het voorjaar wordt nageleverd. Voor dit bedrag zal in de volgende straten beplanting worden aange bracht: Muziektent, Pr. Marijkestraat Kon. Julianastraat, Molenweg en Deestraat. Verder kwam aan de orde de voorlopige vaststelling van het be drag der uitgaven voor het openbaar onderwijs over 1975. Het bedrag per leerling bedraagt exclusief de admi nistratiekosten f257,37. Voor de. aanvragen die waren bin nengekomen voor eën gemeentelijke garantie op rente en aflossing van een eigen woning wilde de raad eerst nader geïnformeerd worden. De gehele raad was het er over eens dat de gemeente wat voorzich tiger te werk moet gaan gezien de slechte ervaring die de gemeente in één geval heeft opgedaan. Tijdens de rondvraag informeerde de heer v. d. Bos of de twee porto foons die indertijd door gemeente zijn aangeschaft wel voldoende zijn bij eventuele noodsituaties en hij noemde bij name b.v. stormwaar- schuwing. De burgemeester zei dat de gemeente momenteel over vier portofoons en twee megafoons be schikt, waarmee ruimschoots aan de eisen voldoet. Daarbij komt nog de Rijkspolitie met zij neigen installatie en er is een plan in onderzoek de brandweer ook uit te rusten met der gelijke apparaten. Verder zei de voorzitter dat dé bewaking van de dijken voor het waterschap is en de gemeente hiermee niets te maken heeft. De Kerkstraat Verder informeerde de heer v. d. AMSTERDAM, 31-10. De rijkspo litie te water heeftz ondag tegen het middaguur het stoffelijk overschot opgedergd van de eigenaar van de auto, die zaterdagmorgen vroeg bij de Mauritskade in Amsterdam te water raakte. Daarmee is komen vast te staan, dat de zes inzittenden van de auto - vier mannen en twee vrou wen van Surinaamse afkomst - zijn verdronken. De eigenaar van dc auto was de 38-jarige S. Pinas uit Utrecht. Zijn stoffelijk overschot lag wat verwij derd van het autowrak. De politie neemt nog steeds aan, dat de chauf feur van de auto door de dichte mist de flauwe bocht in de Mauritskade bij het tropenmuseum niet heeft ge zien. ÖtfSSUM. Ter gelegenheid van hel 10-jaiig bestaan van het ambulan ceproject snelwegen van het Neder landse Rode kruis heeft de A.N.W.13. zaterdagmorgen in de legerplaats Crailo bij van Bussum een ambulan ce-auto overgedragen aan de com mandant van het Rode Kruiskorps C. F. Stork. De A.N.W.B. was enkele jaren geleden in het bezit gekomen van deze ambulance door een schen king van de O.D.D. Fellows. Deze ambulance heeft dienst gedaan bij de wegenwacht in Limburg in de tijd dat daar nog een optimale ambulan- ceregeling bestond. Goed kontakt met gemeente OOSTERLAND, 28-10. Op donderdagavond vond in de gemeenschaps ruimte van de openbare basisschool alhier, aan de Dokter Schutterstraat, een goed bezochte ouderavond plaats onder voorzitterschap van de heer Anth. Ista. Deze opende de bijéénkomst met een welkomstwoord tot de aanwezigen, waaronder de wethouder van onderwijs van de gemeente Duiveland, de heer S. Overbeeke, tot de heer VV. Stouten van het V.O.O., en het onderwijzend personeel van basis- en kleuterschool, tot de vertegenwoordiger van de Schoolraad etc. avornlïnoj. II. Knol, had verwel komd. /.ij is werkzaam aan de on- derwijsbibliotheekdienst en sprak over het onderwerp „Boek en jeugd". De heer Bolkenbaas dankte in de eerste plaats wethouder Over beeke voor alles wat hij in het af gelopen jaar weer voor de schooi heeft gedaan. De leermiddelen kon den op tijd worden vernieuwd en vervangen. Aantal leerlingen De school telt op dit ogenblik 142 leerlingen, welk getal door vertrek wel een dalende tendens vertoond. Ook de scholierenongevallenverze kering loopt achteruit, zowel als het gebruik van schoolmelk, dat van 84 naar 70 gebruikers terug liep. Do heer Bolkenbaas vond dit een kwa lijke zaak De verkoop van kalenders door de leerlingen verliep zeer goed zowel al die van kinderpostzegels en kaarten. Dank zij de uitkering van gemeentewege kon een nieuwe taal methode voor klas 5 worden aange schaft en kon ook het nieuwe lokaal Verder nog nieuwe schoolbehoeften. zoals biologieplalen, verkeersboelcjes etc. De schoolfotograaf brengt op 15 november a.s. een bezoek aan dc school en de jaarlijkse kontakt- avonden worden gehouden op 16 en 17 november a.s. Eind november zullen de rapporten uitgereikt wor den. Na deze inlichtingen door het schoolhoofd kwam de rondvraag aan bod waarop nog' enige vragen aan de heer Bolkenbaas werden ge daan betreffende het onderwijs, waarna pauze. Na de pauze werd het woprd ver leend aan mej. Knol, die in de le zing met enthousiasme bracht, een benokept overzicht gaf van de his torie van het jeugdboek. Schrijvers hiervan schreven in het verleden maar al te vaak op volwassen wijze voor de knideren. Er werd toen ze ker nog niet uitgegaan van de wen sen van het kind. Nu is het vaak an dersom: broodschrijvers, gericht op de konsument (het kind) en de kom- mercie. Kinderboeken worden nog immer beoordeeld door volwassenen. Mej. Knol werd beloond met een boekenbon. Advertentie In zijn openingswoord memoreer de de voorzitter dat in dit jaar ba sis- en kleuterschool onder één dak gekomen zijn, en hij sprak de hoop uit dat dit het onderwijs ten goede zal komen. Spreker dankte het on derwijzend personeel, de vaklerares mevrouw Hage-Hage, ds. Van dei- Meer voor de godsdienstlessen, het personeel van het zwembad te Nieu- werkerk, de schoolschoonmaaksters. Verder de dames die het schoolpe- riodiek helpen redigeren en zij, die helpen de schoolreizen te organise ren. In dit verband werd mevrouw Ha- ge een boeket bloemen aangeboden voor haar jaarlijks aandeel in hel deelnemen aan het kampement te Bergen op Zoom. Na dit openings woord volgde het financieel verslag door de penningmeesteresse, me vrouw Bouwméyi-Schot. Hieruit bleek dat de inkomsten waren, in- klusief het batig saldo van het vorig jaar f 2716,98, de uitgaven f 1325,20, zodat een batig slado in kas is van f 1391,78. De heren Klaasse en Van de Zande hadden de bescheiden gekontroleerd en in de beste orde aangetroffen, waarvoor mevrouw Bouwman en de heren dankwoorden ontvingen. Bestuursverkiezing- Bij de bestuursverkiezingen werd de sekretaresse mevrouw Boogert- de Later herkozen en in de plaats van de heer B. van Broekhoven, diCj> zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer F. Klaasse. Voor alles wat hij voor de ouderkommissie had ver richt werd de heer Van Broekhoven een mooie plant aangeboden. Hier na verkreeg het schoolhoofd, de heer P. T. Bolkenbaas, het woord, nadat de voorzitter de spreekster van deze ZIERIKZEE, 30-10. In één van de lokalen van de school werd een goed bezochte ouderavond gehouden van de kleuterschool „De Maltarakkers". De voorzitter van de oudercommissie drs. J. Erbrink, opende de bijeen komst met het lezen van Efeze 2 1-10 en gebed, waarna hü een over zicht gaf van de werkzaamheden van de oudercommissie in het afgelopen jaar. De meeste aktiviteiten liepen pa rallel met de aktiviteiten op de school, zoals Sinterklaasfeest, Kerst viering, ouderavonden, excursies e.d. Er waren het afgelopen schooljaar nogal wat van dergelijke hoogtepun ten. Zo kwamen demoeders ook nog voor een blóemenfeest en een af scheidsfeest. Verder vond een grote ouderavond plaats samen met de Louis de Jongeschool. Bij de verkiezing van een nieuwe oudercommissie werden gekozen mevr. H. J. ten Haaf-Springvloet Dubbeld; mevr. L. Kort-Uil, mevr. T. Remeijn-Vemue en mevr. W. Sie- perda-Valkema. In de pauze was er volop gelegen heid tot gesprek, waarna de hoofd leidster een en ander vertelde over het totstandkomen van een projekt op school en vervolgens over de waarde van een goed kinderboek. Projekt „herfst" De kleuters zijn de laatste weken vooral bezig geweest met het pro jekt „herfst" en dit was in de school duidelijk te zien. De lokalen waren gehuld in herfsttooi. Als sluitstuk van het projekt hadden de kleuters een bezbek gebracht aan een boer derij. De hoofdleidsters onderstreepte vervolgens het belang van het goede kinderboek. Het gaat er om een goe de keuze te maken; een titel kan MONTEVIDEO. Tweeënzestig le den van de „Partij voor de Overwin ningvan het Volk" in Uruguay, zijn aangehouden, zo is donderdag van officiële zijde in Montevideo bekend gemaakt. WOERDEN, 30-10. De 21-jarige Dirk Postma uit Rietveld en de 18- jarige Hetty. Schouten uit Woerden zijn in de nacht van zaterdag op zondag op de weg Woerden-Bodegra ven om het leven gekomen. De mo tor waarop beiden zaten was uit de bocht gevlogen en tegen een boom tot stilstand gekomen. soms bedrieglijk zijn. Aan de orde kwamen het prentenboek, het sprookjesboek en het instruktieve boek. In de tweede pauze konden de aanwezigen deboeken bekijken die een plaatselijke boekhandel ter inza ge had gegeven. Ook wérden de werkstukken van de kinderen be wonderd. Tot besluit werden dia's en films vertoond van de kleuters in en om de school. De scheidende leden van de ouder commissie werd dank gebracht. Zij kregen een geschenkje aangeboden. De voorzitter bedankte tenslotte de leidster voor de goede zorgen aan de kinderen besteed. Daarna volgde sluiting met schriftlezing en gebed. „M altar akkers" aan het werk (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ons bankstel „RONDO" gestoffeerd in origineel Rolls Royce-leer, is het bekijken waard. DEN HAAG, 30-10. Met ingang van 1 november worden de maxi mum verbruikerspryzen van enkele aardolieprodukten verlaagd. De maximumprijs van dieselolie werdt met 0,7 cent per liter (incl. b.t.w.) verlaagd; die va n petroleum met 0,6 cent (incl. b.t.w.) en die van huisbrandolie met 0,6 cent (excl. b.t.w.). Bij huisbrandolie hoeft deze daling van de maximumprijs niet altijd voor iedere afnemer een over eenkomstige prijsverlaging in te houden omdat soms al kortingen zijn toegepast op de toegestane prijs. EDE, 30.-10. Een 18-jarige jongen uit Lunteren is in de nacht op het nippertje aan de dood ontsnapt. Hij was samen met een evenoude vriend op de bromfiets tegen een schrikhek bij de spoorwegovergang in Ede ge- bolst, de jongeman kwam, volgens de politie, op de spoorbaan terecht waar hij bewusteloos bleef liggen. Een bewoner uit de omgeving kwam op het geschreeuw van de vriend kijken en wist de bewusteloze jongen nog net voor een naderende trein van de rails te trekken. MIDDELBURG, 31-10. De laatste dagen zijn in Zeeland grote groepen kraanvogels gesignaleerd. Een grote groep is neergestreken op het eiland je de Haringvreter in het Veerse Meer tegenover Veere. Ook op Wal cheren zijn groepen kraanvogels waargenomen. De ornithologenhou den het erop dat het hier gaat om vogels, die bij hun trek van de vaste rout zijn afgedwaald door de mist en de oostelijke wind. De kraanvogels vertoeven in de winter in Zuid-Euro pa en Noord-Afrika. De route van hun herfsttrek loopt doorgaans van uit het noorden in een betrekkelijk smalle baan over het oosten van Ne derland en West-Duitsland, aldus de ornithologen. Maandag 1 november Kerkwerve 7.45 uur: Ouderavond peuters in de consistorie Herv. Kerk aan de Ring. Ouwerkerlc Kleuterschool, 19.30 uur, ouder avond. Dinsdag 2 november Zierikzee Rusthuis Borrendamme, 14.00-17.00 uur, verkoopmiddag Welfare-goede ren. Concertzaal, 20.00 uur ,Z.V.U., („Neerlands Hoop Interieur"). Nutskleuterschool, 20.00 uur, ouder avond. Burgh Dreef 11, 14.00 uur, Ned. Ver. van Huisvrouwen, demonstratie glassnij- den. Renesse ,,'t Staepel'ói", 20.00 uur, ouderavond. Oosterland Openbare basisschool. Ouderkom missie openb. kleuterschool 20.00 uur. Bruinissc Ned. Ned. Ver.-geb., 19.30 uur, Herv. Vrouwen ver. Woensdag 3 november Zierikzee Zaal bij Geref. kerk, 20.15 uur, stort spelkursus Stichting Jeugd. Brouwershaven 13.45-15.30 uur. hobbyclub. Donderdag 4 november Scharendyke Hotel „Het Witte Hert'', 20.00 uur, najaarsvergadering V.V.V. Srharen- dijlce. Vrijdag 5 november Burgh Haamstede Combischool, 20.00 uur, ouderavond o.b.s. „De Klrreweide". Zaterdag 6 november Zierikzee Sporthal „Onderdak", 14.00 uur, in stuif badminton-toernooi en demon straties. VVestensehoiiwen Camping Duinrand. Jeugdsoos „Big S". „The Srings". Maandag 8 november Zierikzee Aula school Manhuisslraat, 20.00 uur, oudercommissie R.S.G. „Prof. Zeeman". Dinsdag 9 november Zierikzee Rusthuis Irene, 14.00-17.00 uur, ver koopmiddag Welfare-goederen. Clubhuis De Lichtboei, 20.30 uur, start handenarbeidkursus Stichting Jeugd. Scharendijke Gemeentehuis, 19.30 uur. vergade ring gemeenteraad Middenschou- wen. Donderdag 11 november Zierikzee Foyer Mondragon, 20.00 uur algeme ne vergadering VVD. Schouwen- Duiveland. Hotel Bom, 20.00 uur, - vergadering VVV Burgh Haamstede. Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, afdeling Duive land. Ned. Bond van Plattelands vrouwen (30-jarig jubileum). Vrijdag 12 november Zierikzee Her. Verenigingsgebouw. Jaarfeest CJV. 19.30 uur. uur. optreden Concertzaal. 20.30 „Kort Dag Band". Haamstede Ouderavond ,,'t Kleuterbosje". 18.30 uur. Burgh „Koebel". Tentoonstelling Vogelver eniging. 19.00-22.00 ur. Bruinisse Ned. Herv. Verenigingsgebouw, 19.00 uur, bazar Bruse Boys. Zaterdag 13 november Zierikzee V.V. Brogum, zaalvoetbaltournooi in sporthal „Onderdak", aanvang 12.00 uur. Burgh „Koebel". Tentoonstelling vereniging. 10.00-22.00 uur. Nieuwerkerk Vogel- Zanguitvoering. Ned. Herv. kerk. 20.00 uur. Bruinisse Ned. Herv. Vei'.-gebouw, 10.00-14.00 uur rommelmarkt op het pleintje, 15.00 uur, aanvang bazar Bruse Boys. .Herv. Ver.-gebouw, 17.00 uur, prijs uitreiking C.J.V. Maandag 15 november Zierikzee 's Landskamer, 13.30 uur, vergade ring Waterschap Schouwen-Duive- land. Dinsdag 16 november Renesse „Het wapen van Renesse". Vergade ring IJsvereniging. 20.00 uur. Vrijdag 19 november Zierikzee Graanbeurs. Vogellentoonstelling „Zang en kleur". 20.00-23.00 uur. Burgh Camping „Duinrand 19.30,uur, uit voering „Nu met Hope". Kerkwerve Herv. Kerk, koor- en samenzang- avond. Bruinisse 't Durps'Uus, 20.00 uur, wijnavond. Zaterdag 20 november Zierikzee Graanbeurs. Vogeltentoonstelling „Zang en kleur". 10.30-23.00 uur. YVestenschouwen Hoofdingang Domeinen „9e Mossel loop". Vanaf 14.00 uur, wedstrijden en prestalielopen Delia Sport. Maandag 22 november Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, voor lichtingsavond Ned. Lepra Fonds. Maandag 29 november Brouwershaven Openbare basisschool, bloedplasma- nvond (oanm. bl-govers hij K. Man- demaker, Zonnemaire). Haamstede Beatrixschool. 19.00 uur. Bloedplasma-avond (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Teiefoonnrs. na half zes (01110) 2938: (01110) 2416: (01110) 4669 Advertenties: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2