wico Bazar en rommelmarkt voor school werd een overweldigend succes Zierikzee bleek goed voor f 11.440,11 vluchtelingengeld Geen voortgang in Geneve Giftige Spaanse mosselen Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! voor prima gebruikte meubelen Prinselijk paar naar Egypte Rusland stemt toe in luchtvaart-overleg Echte Kerkwerfse sfeer Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aktie enorm succes AKTIEVE KRIELKIP ZIER1KZEE, 30-10. De landelijke aktie Vluchtelin gen 1976 heeft in Zierikzee het geweldige bedrag van f 11.440,11 opgebracht. Dit betekent dat de opbrengst die vrijdagavond bijeen werd gebracht, ten opzichte van de vorige kollekte in de jaren zestig bijna is ver viervoudigd. Advertentie Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Buig. Bounianstr.11 Nieiiwerkerk Tel. 01114-1373 GENÈVE/SALISBURY, 30-10. Terwijl er op de Geneefse 'konferen- tie over de toekomst van Rhodesië maar weinig voortgang wordt ge boekt, neemt de aktiviteit van de zwarte nationalisten tegen het blan ke minderheidsbewind van premier Ian Smith toe. Bij een aanval met automatische wapens, granaten en raketten op een motel bij de Victoria-watervallen, werd een blanke gedood, terwijl drie blanken werden gewond. Vermoed wordt dat de daders afkomstig wa ren van het nabijgelegen Zambia. In Matabeleland, in het zuiden nabij de grens met Mozambique, werden drie burgers door guerrillastrijders ge dood. Volgens een regeringswoord voerder in Salisbury achtervolgden Rhodesiscshe veiligheidstroepen de daders tot op Mozambikaans gebied. WASHINGTON. De Zuidkoreaanse zakenman Tongsoen Park heeft drie jaar geleden tegen de Amerikaanse dienst voor invoerrechten en accijn zen gezegd dat hij ex-president Ri chard Nixons herverkiezingscomité van 1972 een half miljoen dollar heeft gegeven. Die vorige kollekte bracht in deze gemeente een bedrag van f 2.918,06 op. Het resultaat van afgelopen vrij dag kon bereikt worden door de fan tastische inzet van alle medewerkers en kollektanten en door de royale vrijgevigheid van de inwoners. Het aktiecomité had slechts een korte voorbereidingstijd voor het op touw zetten van deze aktie. De drie weken die beschikbaar waren, bleken niet voldoende voor de verzorging van legitimatiebewijzen voor de kol lektanten. Het komité voelt dit als een negatief puntje en men hoopt bij een volgende aktie voldoende tijd te hebben om ook hiervoor te zorgen. Het aktiekomité is bijzonder dank baar voor een anonieme partikuliere gift van f 500,evenals voor de ontvangen gastvrijheid in de Corne- liastichting. Gemiddeld f 6,50 per zakje Men verwachtte voor deze lande lijke aktie een gift van gemiddeld f 1,25 pér' inwoner. Voor Zierikzee groeide dit uit tot f 1,43 per inge zetene. De gemiddelde inhoud per enveloppen bedroeg f 6,50. Er waren ook zakjes bij met bui tenlandse munten. Deze werden per opbod onder de medewerkers ver kocht. Het betekende dat deze mun ten ver boven de koers van de hand gingen. Er werden in Zierikzee ongeveer 3.200 enveloppen uitgereikt. Vijf-en- zestig procent van dit aantal werd vrijdagavond met inhoud terugont vangen. Voor inwoners die vrijdagavond niet thuis waren, maar alsnog hun gift willen doen, bestaat tot aan staande woensdag de gelegenheid het geld te deponeren in de aktiebus, welke in het voorportaal van de Cor- neliastichting staat. Mede namens de vluchtelingen, die met het geld uit Zierikzee geholpen kunnen worden, is het aktiekomité dank verschuldigd aan allen die aan dit prachtige resultaat hebben mee gewerkt, in welke vorm dan ook. Veel werk is door voornoemde werkgroep, onder de bezielende I(ij)- ding van mevrouw A. Landman-v. d. Werf, verzet, doch het resultaat mocht dan ook gezien worden. Door de volle medewerking van het Trans portbedrijf Gerb. Hendrikse, waar voor het comité bijzonder erkentelijk is, had men de beschikking over een voor een dergelijk evenement bij zonder geschikte ruimte. Deze had men omgetoverd in een waar markt plein met alle mogelijke attrakties. Zonder de andere stands tekort te willen doen, kan als succesnummer worden genoemd de rommelmarkt, waar voor redelijke tot spotprijzen alle mogelijke en onmogelijke arti kelen te koop waren. Dan was er het rad van avontuur, met als „speaker" de heer Troost, die taarten aan de man wist te brengen als waren het worstebroodjes. Van afslanken zal dan ook dit weekend in Kerkwerve niet veel terecht gekomen zijn. Ook het spijkerslaan en de handwerk- stand mogen niet onvermeld blijven. Drukke markt Het was een gezellige, drukke markt in de garage aan de Zandweg, waar men dc echte Kerkwerfse sfeer kon proeven. Zaterdagavond aan het pij Aeroflot gedurende de maand no vember haar diensten op Amsterdam normaal te laten uitvoeren. Minister Westerterp had in eerste instantie gedreigd de Russische luchtvaartmaatschappij met ingang van vandaag - 1 november - te ver bieden op Schiphol te landen, wan neer dat gesprek er niet zou komen. BUENOS AIRES. Bij een gevecht met militairen in La Plata op 60 ki lometer ten zuiden van Buenos Aires zijn tien „extremisten" om het leven gekomen. slot werden nog verschillende prij zen bekend gemaakt. Het gewicht van de drie onderwijzende perso neelsleden was 2247s kilo. De naam van de pop was „Vera", welke nie mand had geraden. Op het scheïpen- bord waren in totaal 424 stuks aan wezig. Het succes van dit alles blijkt uit het financiële resultaat. Toen na af loop de totale opbrengst was geteld, bleek er in totaal ongeveer f 10.000 te zijn bijeengebracht. Na aftrek van alle kosten denkt het comité straks ongeveer f 6.000 over te houden, hetgeen bestemd is voor de school en waarvoor aanschaffingen zullen worden gedaan, die niet door de overheid worden bekostigd. Dit grote succes kon worden be reikt door medewerking van velen. Het comité brengt dank aan hen, die in welke vorm dan ook, medewer king heben verleend aan deze bazar annex rommelmarkt. FRANKFORT/PARIJS, 30-10. De achttien Westduitsers die zaterdag in een ziekenhuis hadden moeten worden opgenomen na het eten van uit Spanje geïmporteerde mosselen, zijn zondag ontslagen. Voor de dienst voor volksgezond heid in Frankfort, waar zich de ver giftigingsverschijnselen hadden voorgedaan, werd zondag meege deeld dat geen nieuwe gevallen wa ren gemeld. De verschijnselen die zich bij dc mosseleters hadden voorgedaan, waren jeuk aan de vingertoppen en een verlammingsgevoel in de mond. DEN HAAG, 1-11. Prinses Beatrix en prins Claus beginnen vandaag (maandag) aan een informeel werk bezoek aan Egypte op uitnodiging van de Egyptische vice-president Hosni Moubarak. Het bezoek heeft een duidelijk privé-karakter en werd al aangekondigd door minister-pre sident Den Uyl in maart voordat het prinselijk paar begon aan een bezoek aan Israël. Het is de bedoeling dat prinses Beatrix cn prins Claus zowel een, in— druk opdoen van het oude als het nieuwe Egypte. Behalve het bezoe ken van oude monumenten is daar bij ook plaats ingeruimd voor vele gesprekken. Of de prinses en de prins de Egyptische president An war Sadat zullen ontmoeten is nog niet zeker. SCHIPHOL, 30-10. De Russische regering heeft toegezegd tussen 10 en 20 november a.s. met de Nederlandse Rijksluchtvaartdienst te onderhan delen over de luchtvaartovereen komst, die er tussen de beide landen bestaat. Minister Westerterp van verkeer en waterstaat heeft na de Russische toezegging tot dit overleg besloten de Russische luchtvaartmaatschap- KERKWERVE, 30-10. Na enige maanden voorberei ding startte vrijdagavond onder overweldigende be langstelling de door de Werkgroep buitenschoolse ak- tiviteiten van de Chr. Nationale School te Kerkwerve georganiseerde bazar en rommelmarkt. Ook zaterdag middag en -avond had men niet over belangstelling te klagen. Ooslerland - Telefoon (01114) 1495 Officieel inbouwstation Landi den Hartog gasinstallaties ZIERIKZEESCHE 5, NIEUWSBODE II Maandag 1 november 1976 133e jaargang Nr. 21988 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTIE, ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (Pm 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Leidsters peuterzalen kivamen bijeen Advertentie BRUIN1SSE. Ondanks het zeer late jaargetijde is er op de kinderboerde rij van manege „De Korenzolder" te Bruinisse een krielkip die afgelopen week zes eieren heeft uitgebroed. De zes kleine kuikentjes zijn zeer leven dig en zijn in een lege paardenbox gezet om hen tegen de koude te be hoeden. Waarschijnlijk heeft het zachte weer deze moederkip in de war gebracht. Is ze nu te vroeg, of is ze te laat. „We weten het niet", zo zegt de heer v/d Graaff, eigenaar van dè manege. Het is een speling van de natuur. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De denkende beleeft het le ven; aan de gedachteloze trekt het voorbij. EbnerEschenbach Verwachting tot dinsdagavond: Tijdelijk regen Tijdelijk regen, maar morgen over dag ook opklaringen; matige tot krachtige wind uit zuid tot zuidwest; minimumtemperaturen omstreeks 8, maxima circa II graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2 nov. Zon op 7.36, onder 17.10 Maan op 15.19, onder 2.48 Volle maan: 7 nov. (0.15) HOOG- EN LAAGWATER 2 nov. 12.04 5.42 18.06 Doodtij: 1 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor dinsdag worden opkla ringen verwacht. In de loop van maandag passeerde een fronten- systeem ons land. Dit systeem hoort bij een diepe depressie ten zuiden van IJsland. Het front zal boven Duitsland stagneren. Golfvormige storingen ervan kunnen van tijd tot tijd het weer in het oosten van ons land gunstig beïnvloeden. Het noor den van Scandinavië is nog steeds gevat in de kou. Daar komt overdag de temperatuur niet boven hot vris- punl.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1