De afvoer van vuil op Schouwen-Duiveland vraagt veel geld en mankracht MM Groei van de wereldbevolking neemt af CATTERIJ „MEERENSTEIN" NIEUWERKERK VOOR EIGEN PERZEN EN VELE LOGEERGASTEN UW Discobar DE ZIERIKZEESCHE COURANT Reinigingsdienst wordt enorme zaak Heeft U nog een^ goed BANKSTEL maar... bent II er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN mxmm en bepaal meteen uw nieuwe keus. Automobielbedrijf W. C. IsSa Zoon V rate b'sT/öt^ ^EELN» IERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 oktol>er 1076 133e jaargang Nr. 21987 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTIE. ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochlman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Gemeentegarantie voor W.S.V. „Brit" BROUWERSHAVEN, 28-10. Donderdagmorgen ver gaderde te Brouwershaven (stadhuis) de Raad van Bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schou- wenaar. Het voornaamste agendapunt was de begroting 1977, maar eer men dit punt behandelde deelde de voorzitter, naar aanleiding van de notulen van de vergadering van 25 juni mede, dat Zierikzee toch zijn glascontainer krijgt. Met het gemeentebestuur van Zierikzee is men in onderhandeling over de plaats, waar deze glasverzamelaar zal komen. Bij de begroting was uiteraard een toelichting gevoegd, waarbij over de stijging van de kosten bij de alge mene dienst wordt opgemerkt dat het voornamelijk de noodzakelijke uitbreiding van personeel is. waar door van dit onderdeel van de dienst de kosten zijn gestegen. Wat de post gronden en gebouwen betreft worden het onderhoud en de aanpassingswerken in eigen beheer uitgevoerd. Dakisolatie en een nieu we vloer zijn in de garage aange bracht. In de vroegere koeiestal is een schaftruimte gemaakt, met de nodige toiletvoorzieningen. Het ter rein rondom de gebouwen zal in Advertentie U bent van harte welkom. NIEUWERKERK, RUKSWEG 26. TEL. 01114-1268 y OUDDORP. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 1977 worden opgeknapt. Daar 't zich laat aanzien, dat de oorspronkelijk aangenomen duur van de stortplaats (ruimte voor 30 j aar) zal moeten worden vervangen door de prognose ruimte voor 25 jaar, (de hoeveelheid vuil die wordt aangeboden is groter dan men indertijd voorzag) zijn de afschrijvingstermijnen voor gron den en gebouwen teruggebracht van 30 naar 25 jaar. Onderhoudsdienst De kosten van de eigen onder houdsdienst zijn niet gering. Niette min mag het instellen van deze eigen dienst een gelukkige greep worden genoemd. Bij verschillende plotseling opkomende storingen is dit gebleken. Er wordt in 1976 een aanvoer ver wacht van 44.000 m3 afval met een gewicht van 14.000 ton, ongeveer te verdelen als volgt: 20.000 nv' huis vuil met een gewicht van 500 kg is 10.000.000 kilo, 3000 m3 huisvuil met een gewicht van 250 kg/m3 is 750.000 kg, 10.000 m3 los vuil 2Va miljoen kg en 11.000 m3 los vuil van 100 kg/m3. De vraag is of door aanschaf van een nieuwe machine met een grotere verdichtingskapaciteit de tijdsbespa ring zodanig is, dat al het andere werk door de machinist kan worden gedaan. Thans is het in de topmaan- den beslist te druk voor één man op de vuilnisbelt. Een betere verdichting van het vuil, zal ook tot gevolg heb ben, dat het vuil minder ruimte op de stortplaatsen zal innemen. Extra personeel De enorme vuilaanvoer heeft ook tot gevolg, dat in de topmaanden extra personeel moet worden aange trokken. Er mag worden gesteld, dat de dienst naar behoren functioneert, een opmerking in het verslag, die aller instemming had. Ook de straat- veegdienst (uitbesteed aan de firma Zegwaard in Delft)blijkt in een be hoefte te voorzien in die gemeenten, waar men er gebruik van maakt Westerschouwen en Middenschou- wen laten hier verstek gaan, uitzon deringen daargelaten. De Destruktiedienst in juni 1976 gestart, heeft van de zijde van de pluimveehouders nogal bezwaren opgeleverd, maar deze zijn nu gro ten deels ondervangen (gevreesd werd voor besmettingsgevaar). Ten slotte werd voorgesteld de maximum toelaatbare stijging van 7 procent toe te passen en het basis tarief reinigingsrechten voor een ge zinshuishouding te brengen van f 70,op f 75,en de stortgelden van f 8,te brengen op f 8,50 per Toen het punt begroting 1977 aan de orde kwam hield wethouder S. A. Jumelet (Bruinisse), algemene be schouwingen. Hij dankte de heer Landman en zijn staf, voor het vele werk, dat aan het samenstelling van deze begroting is besteed, maar hij bleek er toch niet gelukkig mee. In de eerste plaats, de indeling in de verschillende hoofdstukken en onderdelen, werkt de overzichtelijk heid niet in de hand. Voor een ge meenteraadslid of een wethouder wordt het allemaal veel te ingewik keld. Hij geeft de voorkeur aan do- oude indeling, zoals ook vele andere gemeenschappelijke regelingen de begroting nog presenteren. T ar iefsverhoging Verder had hij ernstig bezwaar te gen de voorgestelde tariefsverho ging, hij is naast normale en wat uit de hand lopende stijgingen twee posten tegen gekomen, waarvan hij zich afvroeg of deze reservering nu wel nodig is, ondanks het feit, dat het dagelijks bestuur ze behoorlijk motiveert. In de eerste plaats vond hij het bedrag van f 50.000,voor eventueel aan te trekken losse ar beiders veel te hoog, anderzijds is een goed slot van f 63.000,toch ook een zaak waarover men van mening kan verschillen. „Als overheid moe ten wij een voorbeeld geven, de las ten zo min mogelijk te verhogen. We moeten op de nullijn blijven." De voorzitter zei, dat de genoem de posten ook eer zij door het dage lijks bestuur zijn gesteld, van alle kanten zijn bekeken. De dienst heeft twee auto's rijden, die zijn afge schreven. Gehoopt wordt dat ze nog (Vervolg pag. 3) WASHINGTON, 28-10. De groei van de wereldbevolking is de afge lopen vijf jaar vertraagd, zowel door lagere geboortecijfers en een algemeen streven naar kleinere ge zinnen; als door het van honger om komen van zeker twee miljoen men sen in ontwikkelingslanden. Tot de ze conclusie is het in Washington gevestigde onafhankelijke interna tionale, Worldwatch Institute" ge komen. Deze ontwikkeling zal zich in de rest van deze eeuw voortzetten, maar het is de vraag of de aanhoudende verlaging van, de 'geboortecijfers of een toeneming van de sterftecijfers de grootste invloed zullen hebben, aldus het hoofdi van het instituut, Lester Brown. Volgens hem zijn vooral' in landen als India, Bangla Desj, Sri Lanka en in delen van Afrika talloze slachtoffers gevallen als gevolg van de honger. Vorig jaar bedroeg de gemiddelde bevolkingsaanwas over de gehele Wereld 1,64 pet, tegen 1,9 in 1970. De verlaging van het geboortecijfer in China in de afgelopen 5 jaar van 32 tot 19 per duizend noemde Brown wellicht het grootste succes op het gebied van de geboorteregeling. Een ander hoopvol teken achtte hij de vermindering van de bevol kingsgroei in de Verenigde Staten met een derde. WZIERIKZEE. Circus Boltini te Zie- Wrikzee sloeg zijn tenten op op het F nieuwe parkeerterrein aan de Laan $4van St. Hilaire. Zowel de middag- f ais de avondvoorstellingen trokken grote publieke belangstelling. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Tot de sla van het leven, levert de zorg de azijn en de humor de olie. Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. W47 KQT Pi bilt NIEUWERKERK, 28-10. De familie Abbing, tot voor kort woonachtig te Rozenburg, heeft een „Catterij" gevestigd hij het door hen betrokken pand Ri jksweg 15 teNieuwerkerk. Mevrouw Abbing met één van haar dieren. Voor „Cattcry Mecrenstein" is daar nl. op een oppervlakte van 80 m2 meter de bouw begonnen van een tiental hokken met overdekt bin nen- cn buitcnvcrblüven. Deze verblijven dienen voor de poezen die door de heer en mevrouw Abbing met zoveel liefde, zorg cn toewijding worden gekweekt en grootgebracht. Bovendien is er in de catterij een pension voor poezen ge vestigd. Het werk van dc familie Abbing is uit liefhebberij voortge komen. In „Meerenstein" verblijven thans een twintigtal poezen als „vaste bezetting", allen van één ras: langharige perzen, met onderscheid overigens in diverse kleuren, maten en langere of kortere haren. Onder de bewoners: niet minder dan twee nationale kampioenen en zeven internationale kampioenen. Deze „eregasten" doen regelmatig mee aan tentoonstellingen zoals in Rotterdam en Leeuwarden, maar ook in Berlijn en München; in het se- lekte gezelschap van een dergelijke tentoonstelling delen de poezen van de familie Abbing vaak in de prij zen. In huize Abbing bevinden zich dan ook goed gevulde prijzenkasten met vele medailles, bekers en linten. Al deze pryzen werden gewonnen op nationale en internationale tentoon stellingen op het gebied van katten. Het pand Rijksweg leent zich bij zonder goed voor de „Catterij" van de heer en mevrouw Abbing: er is volop ruimte, er zijn geen aangren zende huizen en is gemakkelijk ge legen aan de grote weg. Van belang dus voor vakantiegangers die op weg naar de Westhoek in het pension hun poes willen afgeven en later weer ophalen. Als de „Catterij'* straks in vol bedrijf zal zijn kun nen er zeker een honderdtal poezen gehuisvest worden, in keurige hok ken en verzekert van een liefderijke verzorging. gen. Jonge poesjes hebben, willen het lieve dieren worden, langdurig behoefte aan moederlijke zorg. Van belang is zeker ook een krabbel- boom voor poes om de nagels te kunnen scherpen: elk hok is dan ook voorzien van een dergelijk krabbel- boompje. Via onder andere de tentoonstel lingen waaraan werd deelgenomen heeft „Cattery Mecrenstein" vele kontakten in het gehele land, een uitgebreide literatuur op dit gebied en veel vakmatige belangstelling. WILTIVIMiDlN Verwachting tot zaterdagavond: Nevelig' In de nacht en ochtend op veel plaatsen mist en minimumtempera turen omstreeks 5 graden; overigens op de meeste plaatsen droog weer met wolkenvelden; zwakke tot ma tige wind tussen oost en zuid; maxi ma omstreeks 10 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een dróge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden boven de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 okt. Zon op 7.31, onder 17.15 Maan op 14.08, onder 31 okt. Zon op 7.33, onder 17.13 Maan op 14.34, onder 0.35 1 nov. Zon op 7.35. onder 17.11 Maan op 14.57, onder 1.42 Eerste kwartier: 29 okt. (23.05) HOOG- EN LAAGWATER Jonge katjes Uit de woorden van mevrouw Ab bing blijkt wel dat jonge katjes ei genlijk niet voor de leeftijd van 10Vfe a 12 weken bij de moeder weg mo- Telefoon (01110) 2805 KORTE ST. JANSTRAAT ZIERIKZEE 30 okt. 31 okt. 1 nov. Doodtij Hoogwater 8.09 20.52 9.20 22.12 10.45 23.38 1 nov. Laagwater 1.51 14.23 3.02 15.40 4.28 16.59 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Het blijft dit weekeinde ta melijk koud. Doordat er de komende dagen in de bewolking vrijwel geen gaten zullen vallen, zal het verschil tussen dag- cn nacht-temperaturen gering zijn. Het kwik zal variëren rond zes graden. Deze situatie wordt in stand gehouden door een depres sie. die van Portugal naar het wes telijk Middellandse Zeegebied trekt en een hogedrukgebied, dat zich bo ven Rusland bevindt. Aan zijn west flank wordt dit gebied versterkt door de ontwikkeling van een nieuw hogedrukgebied. Naar het zich laat aanzien zal die zich morgen boven het zeegebied tussen Noorwegen en IJsland bevinden. Veel neerslag valt bij deze druk verdeling niet tc ver wachten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1