„Tegenhouden woningbouw zal tot grote problemen leiden" V.V.V.-evenementenkommissie Zierikzee maakt plannen voor het volgende seizoen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN en bepaal meteen uw nieuwe keus. Ledenvergadering „Beter Wonen" Nauwkeurig Weer toeristendagen in de maak voor 1977 ZIER1KZEESCHE Dinsdag 26 oktober 1976 133e jaargang Nr. 21985 REDAKTIE. ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: Een „open briefuit Wester schouwen Oosterland en is kennelijk bijzonder trots op de nieuwe uniformen, gelet op de presentatie zoals deze jongste muzikant zaterdag te zien gaf. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) wordt gewenst. Temeer daar het in het centrum toch wel druk is en ver der was men van mening dat de ou de ambachten gekoncentreerd moe ten blijven op de Vismarkt. Er kwamen uit de vergadering wel enkele stemmen op voor verplaat sing van de kunstmarkt naar het Havenplein, maar het bestuur was van mening dat de kunstmarkt daar wat in het niet zou vallen. Boven dien brengt dit moeilijkheden met zich mee wat betreft de op- en af bouw van het mosselrestaurant. De voorzitter zei graag op dezelf de voet door te willen gaan met de toeristendagen maar dat het met een bedrag van f 17.000,- niet meer te redden is. De heer Deurloo zei indertijd on aangenaam getroffen te zijn over een bericht in de pers over niet deelne mende leden. Hij was van mening dat zulke gedachten niet in de krant mogen staan. De heer Schot ant woordde deze uitingen destijds na goede overweging gedaan te hebben. De voorzitter was overtuigd dat de ze publikatie positief gewerkt had, daar na de klaagzang nog zo*n f 3.000,- extra werd ontvangen. Suggesties Uit de vergadering kwamen ver volgens talrijke suggesties naar vo ren om aan de benodigde financiën te komen. De heer Verwoerd zag een mogelijkheid in samenwerking met de Ondernemers Centrale, zowel wat de finanoiële als de organisatorische kant betreft. De heer Verhage merk te op dat het niet uitmaakt aan wie het geld gegeven wordt, aan de evenementenkommissie of aan de Ondernemerscentrale, het moet toch bij de ondernemers vandaan komen. De heer Schot zei dat op het organi satorische vlak de Ondernemerscen trale in de zomer beslist niet aan- spi*eekbaar is, wegens de zeer druk ke werkzaamheden der leden. Dr. H. J. van Zuylcn, direkteur van dc R.T.M., pleitte herhaalde ma len ook voor een samenwerking met dc Ondernemers Centrale. „V kunt beter verlengstuk zijn van dc mid denstanders dan van dc V.V.V.", al dus dc heer Van Zuylcn. De heer Schot was niet direkt voor stander van een hechte samenwer king met de Ondernemers Centrale. Wel zei hij dat het grootste gedeel te van de betalende ondernemers ook lid is van de middenstandsvereni ging. De heer Verhage zei van me ning te zijn dat ondernemers die vroeger niet betaalden ook niet zul len gaan betalen door een samen werking met de Ondernemers Cen trale. De heer Masé vond dat ge- (Vervolg op pag. 5) WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Advertentie U bent van harte welkom. \NtEUWERKERK.RUKSWEG 26. TEL 01tl4-1268 OUDOORP, MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 LONDEN. Dc Times weet te mel den dat de Britse regering van plan is een missie naar Salisbury te stu ren die de Hhodesischc regering zou moeten helpen de economische in frastructuur van het land weer op polen te zetten. NIEUWSBODE gers uit Zierixzee. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's t Een ziel zonder fantasie is een f observatorium zonder teles- f coop. f Beecher ZIERIKZEE, 25-10. „Tegenhouden van de woning bouw zal op korte termijn grote konsekwenties tot ge volg kunnen 11666611'', ablus konkludeerde voorzitter J. Coumou ui de maandagavond gehouden goed be- zoehte algemene ledenvergadering van de Woning bouwvereniging „Beter Wonen", in de foyer van „Mondragon". Dc voorzitter kwam tot deze uitspraak na een uiteenzetting van de direk teur van „Beter Wonen", ing. Ph. H. van Doorne, die op grond van de nieuw ingevoerde registratie van woningzoekenden aantoonde, dat er alle reden is tot ongerustheid over de huidige gang van zaken, namelijk de afremming van de bouw van nieuwe woningen, zoals thans wordt voorge staan door de gemeenteraad, met name wat betreft de bouw in de wyk Poortambacht. Als dit wordt doorgezet, aldus de heer Van Doorne, dan voorziet het bestuur van de woningbouwvereni ging reeds volgend jaar grote pro blemen. De registratie heeft name lijk uitgewezen dat op dit moment al 120 nieuwe woningen nodig zijn. „Als er niet snel nieuwe woonruim te komt, komen cr ongetwijfeld gro te problemen". De registratie woningzoekenden „nieuwe stijl" heeft uitgewezen dat op 1 oktober jl. niet minder dan 221 aanvragen geboekt stonden van wo ningzoekenden, terwijl er slechts 28 woningen'iri aanbouw zijn. Het aan tal woningzoekenden is vooral na 1 juli van dit jaar zeer sterk gestegen en zelfs met de helft vermeerderd tot het genoemde aantal van 221. Van dit aantal komen 120 aanvra- matie wordt doorgespeeld naar de gemeentebesturen op Schouwen-Dui- land. Voorzitter Coumou tekende hierbij nog aan dat een en ander aanleiding heeft gegeven tot ernstig beraad in het bestuur. Hij wees er op dat „Beter Wonen" niet geroepen is om te treden in de taak van het gemeentebestuur. De cijfers kunnen echter als een waarschuwing, wor den opgevat; aan de gemeentebestu ren is het gegeven om de gewenste richting te bepalen. „Vast staat wel dat wat Zierikzee betreft het „vullen van de gaten" niet voldoende js", aldus direkteur Van Doorne, die herinnerde aan het vele dat gedaan werd op het gebied van de ruimtelijke ordening, aan de veistedelijkingsnota en aan de dor pennota. Op Schouwen-Duiveland wordt uitsluitend woningbouw voor zien voor de opvang van de natuur lijke groei van de bevolking. Ztie- rikzee zal verreweg het grootste deel van die natuurlijke groei moeten op vangen. Bij de aanvang van de vlot verlo pen vergadering verwelkomde de voorzitter in het bijzonder de ver tegenwoordigers van de colleges van b. en w„ enige dames van de Vrou wen Advies Commissie, leden van de Ledenraad en van de Raad van Commissarissen. Rekening 1974 In deze vergadering kon de aan bieding plaatsvinden van de reke ning 1974. Uit de toelichting bleek dat de ontstane vertraging bij de samenstelling van het lijvige rap port mede een gevolg was van de noodzakelijke „inbouw'' van de re keningen woningbezit van de ge meenten. De rekening 1975 kan de eerste helft van 1977 tegemoet gezien worden, de rekening over 1976 in de tweede helft van volgend jaar, aldus deelde de voorzitter mee. „Beter Wonen" werkte dit jaar voor het eerst met een begroting. De voorzitter constateerde dat deze begroting aardig klopte, afgezien van het „overschot'' post onderhoud. Maar dit is vooral een gevolg van het feit dat moeilijk mensen te vin den zijn die het onderhoudswerk kunnen en willen uitvoeren. Met het aantrekken van een tweede onder- houdsman zal daarom getracht wor den een oplossing te vinden voor het aanpakken van de eerste knelpunten wat het onderhoudt betreft. Veel werk moest worden verzet in verband met huursubsidies en de huurverhoging naar aanleiding van kwaliteitsnormen. Van dé 3.0Ó0 wo ningen in beheer bij de vereniging zullen binnen korte tijd rond de 600 (Vervolg op pag. 5) OOSTERLAND: De drumband van „Oosterland's Fanfare" presenteerde zich zaterdagmiddag in het nieuw gekleed met een muzikale wandeling door het dorp. De jeugd is goed ver tegenwoordigd in de drumband van Verwachting tot woensdagavond: Overwegend droog Opklaringen en overwegend droog; in de nacht en ochtend plaatselijk mist; zwakke tot matige zuidooste lijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 5 graden, maxima mor gen circa 13. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturenomstreeks 8 gr. Max.-temperaturenomstreeks 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 27 okt. Zon op 7.26, onder 17.21 Maan op 12.14, onder 21.08 28 okt. Zon op 7.27, onder 17.19 Maan op 13.00, onder 22.16 Eerste kwartier: 29 okt. (23.05) HOOG- EN LAAGWATER 27 okt. 28 okt. Hoogwater 5.51. 13.09 6.33 18.57 Laagwater 11.20 23.49 12.17 Doodtij: 1 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 26-10. Hel KNMI deelt mede: Voor woensdag worden op klaringen verwacht, waarbij in de nacht en ochtend plaatselijk mist kan ontstaan. Een uitgebreid gebied met lage barometerstanden boven het oostelijk deel van de Atlantische Oceaan en een hogedrukgebied bo ven Rusland bepalen al enige dagen het weer in ons land. Tussen beide druksystemen staat boven West- Europa een brede zuidoostelijke stroming. De aangevoerde lucht laat voor de tijd van het jaar hoge maxi mumtemperaturen toe. Minder rus tig herfstweer was hel langs de Frans-Italiaanse kust, waar een la gedrukgebied boven de Golf van Genua warme luchtmassa's opstuw de tegen het Alpen massief. Uit bui en, waarvan sommige met onweer vergezeld gingen, viel plaatselijk in het afgelopen etmaal meer dan 10U mm regen. In ons land zullen we echter ook woensdag weer mogen rekenen op aangenaam herfstweer. Plaatselijk zal door de nachtelijke uitstraling mist kunnen ontstaan. Spreiding Voorzitter Schot was van mening dat als Zierikzee deze evenementen laat glippen, zeker twee of drie an dere gemeenten de draad meteen op zullen pakken. Dit moet volgens hem worden voorkomen. Daar reeds va ker dè wens naar voren was geko men om tot een spreiding van de aktiviteiten te komen, werd dit jaar een proef genomen met een touw slager op de Balie, naast de tradi tionele kunstmarkt in de St. Donius- straat. Door de krappe financiële si tuatie is het niet mogelijk tot' een grotere spreiding te komen. Overigens kwam deze avond naar voren dat door de meeste onderne mers sleehts een geringe spreiding Direkleur Van Doorne wees op het feit dat dankzij de nieuwe regi stratie vrij nauwkeurig kan worden aangegeven welke aantallen wonin gen behoren te worden gebouwd. De uit de registratie verkregen infor- ZIERIKZEE. In de zeer nabije om geving van Zierikzee bevinden zich aantrekkelijke boerderijtjes, die nog weinig of niets van hun landelijk aanzien verloren hebben. Maar de hierbij geplaatste foto toont een klei ne hofstee die binnenkort geen agra rische bestemming meer zal hebben. Dit wordt immers de toekomstige nieuwe behuizing voor de jongeren- soos „Brogum". Het is de oude boer derij van K. aan de Julianastraat, gelegen in het bestemmingsplan Groeneweegje. De naam Groeneweegje was on langs de aanleiding tot de plaatsing van een „verkeerde" boerderij-foto die voor jeugdsoos bestemd zou zijn. Die boerderij was het zeker niet: Dit is de boerderij aan de Julianastraat voor „Brogum". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 2a-10. Als de V.V.V.-evenementenkom- missie zijn plannen voor bet loeristenseizoen 1977 - zes toeristendagen niet een geringe spreiding - gerea liseerd wil zien, zal het bestuur vóór 1 december 1976 de beschkking moeten hebben over f 25.000,—. Dit kwam maandagavond naar voren tydens de openbare vergade ring van de V.V.V. evenementen kommissie in hotel Concordia, on der voorzitterschap van de heer H. Schot. De voorzitter kon zo'n 35 belang stellenden begroeten. Hij gaf in zijn openingswoord een uiteenzetting over het doel van deze vergadering. Nu de toeristendagen 1976 met suc ces zijn afgesloten, wil men reeds nu komen tot een levendige diskussie over het voortbestaan van deze eve nementen. Toen men een aantal ja ren geleden met de toeristendagen begon was iedereen enthousiast en ondervond het bestuur veel finan ciële en organisatorische medewer king. In d.e loop der jaren liep de belangstelling van de Zierikzeese ondernemers terug. Het op pptcn zetten van dc toeris tendagen kwam dit jaar in feite neer op de schouders van drie mensen. Het bestuur moest zich in allerlei bochten wringen om het geld op ta fel te krygen. Er werden 250 ondernemers bena derd voor een bijdrage aan de evene mentenkommissie. Vijfenzeventig ondernemers 30°/o) gaven finan ciële ondersteuning. Dit resulteerde in een bedrag van f 17.000,-, inklu- sief een gemeentesubsidie van f 2.000,-. Een groot deel van de Zie rikzeese ondernemers draagt niet bij in de kosten van de toeristendagen, waarschijnlijk daar zij niet over tuigd zijn van de gunstige resultaten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1