msjmm 'huisbrandolie Bouwaktiviteiten te Zierikzee dit jaar en laatste kwartaal '75 sterk toegenomen Ontmoeting Rode Kruis Zierikzee en Deltaziekenhuis op muziekfeest demlhcMri Egypte wil tunnel onder Suezkanaal Aufomobieibedrijf W. G. Ista Zoon Verdere expansie niet gewenst DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEE tel:01110-3637. /Heeft U nog een\ goed BANKSTEL maar... bent Uer toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bil en bepaal meteen uw nieuwe keus. Avondtocht in de herfst Eventuele aanvragen of nog ko mende aanvragen voor grondaanko pen door beleggingsmaatschappijen of projektontwikkeldngsmaatschap- pijen dienen volgens het college dan ook kritisch te worden bekeken. „Wij zyn van mening dat de na druk van de toekomstige woning bouw in Zierikzee gericht moet zijn op eigen inwoners dan wel inwoners uit de regio. Daarom zal in de toe komst zo mogeljjk nog meer de na druk worden gelegd op stimulering van verbetering, rehabilitatie en res tauratie van bestaande woningvoor raad. Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. SIRJANSLAND. Dit schilderachtige boerderijtje is reeds meer dan hon derd jaar oud. Het wordt bewoond door de heer en mevrouw De Ronde. Mevrouw De Ronde is in Sirjansland en omgeving bekend als tante Cor, die zich aktief bezighoudt met de verkoop van aardappels, uien en in de zomer van flessengas aan cam- pinggasten. Daar het boerderijtje staat op grond, dat in een bestem mingsplan is opgenomen, is de vrees dat het in de toekomst zal moeten verdwijnen, niet geheel ongegrond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEESCHE Vrijdag 22 oktober 1976 133e jaargang Nr. 21983 REDAkTIE. ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate.. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer-. Geen caravans op terrein te Ouwerkerk NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 -1889) ZIERIKZEE, 21-10. De vorig jaar nog enigszins da lende tendens van de bouwaktiviteiten te Zierikzee, heeft zich - volgens mededelingen van b. en w. in de memorie van toelichting bij de gemeentebegroting 1977 - hl het jaar 1976 niet voortgezet. Dit blijkt o.a. uit het feit dat dit lopende jaar tot medio september reeds 98 bouwvergunningen werden verleend met een totale aannemings som van f 14.955.000,-. Nog sterker blijkt de opleving van de bouwaktiviteiten te Zierikzee wanneer men de periode medio sep tember 1974-medio september 1975, vergelijkt met de periode medio sep tember 1975-medio september 1976. In de eerste periode bedroeg de to tale bouwsom f 8.843.000,-, terwijl de totale bouwsom over de laatste periode niet minder bedraagt dan f 18.816.000,-. Het college leest hieruit af dat de bouwaktiviteiten in het laatste kwartaal van 1975 enorm zijn toege nomen, dat deze stijging zich in de loop van dit jaar onverminderd heeft voortgezet en dat deze aktiviteit in Zierikzee - gezien in het licht van de totale bouwsom - zich in een ver gelijkbare periode zelfs heeft ver dubbeld. B. en w. tekenen hierbij overigens aan dat de toenemende rehabilita tie- en restauratiewerkzaamheden aan weningen in de binnenstad hier bij toch wel een grote rol spelen, dan wel gespeeld hebben Voortzetting niet gewenst Het college zegt van mening te HONGKONG. Radio-Peking heeft vrijdag officieel bekendgemaakt dat premier Hwa Kwo-Feng iS benoemd tot voorzitter van de Chinese com munistische par.ij als opvolger van wijlen Mao T^-Toeng. zijn dat - afgezien van de verheu gende toeneming van de rehabili tatie- en restauratiewerkzaamheden in de binnenstad - deze expansie van de bouwaktiviteit en de daar mee in de praktijk gepaard gaande uitbreiding van de woningvoorraad in de toekomst niet dient te worden voortgezet. De jongste ontwikkeling heeft namelijk uitgewezen dat de nieuwe bouwstromen een geweldige aantrekkingskracht blijken uit te oefenen op de bevolking van de randstad," aldus b. en w. En naar het oordeel van het college dient de gemeente Zierikzee geen woonfunk- tie voor deze bevolkingsgroep te vervullen. Eigen inwoners Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Indien een blinde een blinde leid, zullen ze beiden in een put vallen Mattheus 15 14. Verwachting tot zaterdagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen; matige tot krachtige zuidelijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 10, maxima circa 15 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 23 okt. Zon op 7.18. onder 17.29 Maan op 7.32, onder 17.38 24 okt. Zon op 7.20, onder 17.27 Maan op 8.53, onder 18.18 25 okt. Zon op 7.22, onder 17.23 Maan op 10.10, onder 19.07 Nieuwe maan: 23 okt. (6.10) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 23 Okt. 2.56 15.10 8.17 20.45 24 okt. 3.41 15.57 8.57 21.28 25 okt. 4.26 16.40 9.42 22.12 Springtij: 25 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie ten zuiden van IJsland verandert weinig van plaats. Een bijbehorend front passeerde ons land vrijdagavond met regen en trekt nu over Duitsland verder in oostelijke richting. In de lucht achter dit front, waarin wij ons vandaag be vinden, komen opklaringen voor en ontwikkelen zich slechts enkele buien. Tengevolge van een storing in dit front, die zich vanmorgen ton westen van de Golf van Biscaje bevond en die in de richting van Ierland trekt, is dit front bovbn Frankrijk statio nair geworden en zal weer in de rich ting van ons land gaan bewegen. Ver wacht wordt dat het regengebied er van ons land vanavond zal bereiken. Advertentie U bent van harte weikont. \NIEUWERKERK. RUKSWEG 26. TEL. 01114-1268 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 VLISSINGEN. Koningin Juliana bracht woensdag en donderdag een bezoek aan Zeeland. Tijdens een wandeling door Vlissingen met com- misaris der koningin dr. Boertien (links) wordt zij door een enthou siaste menigte begroet en gefotogra feerd. Advertentie een daverend slot met de di-um- bandmars „Glorie van Sliedrecht", de muzikanten met de mars „On the road", gevolgd door het koraal „U bid ik aan, o macht der liefde". Het einde van deze muziekavond kwam na de mars Happy End van korps en drumband samen. Het doek viel na hartelijke dank woorden van de heer G. Panhuis, onderstreept met boeketten chrystan- ten voor de heren E. A. de Looff, A. Struijk, W. Kik, P. M. v. d. Velde en J. K. Joppe. Namens het Rode Kruis waren de ze avond ook aanwezig mej. W. E. de Waal en de heer P. A. Dekker, terwijl oudHsekretaris/penningmees- ter de heer H. Uyl met echtgenote uit Rhoon ook waren komen luiste ren. De reis werd gemaakt met een bus van Van Oeveren Tours. Het vervoer van het materiaal werd ook ditmaal weer aangeboden en verzorgd door fa. A. P. Kort en Zn. waarvoor het Rode Kruis bijzonder dankbaar is. LONDEN, 22-10. Egypte is van plan onder het Suez-kanaal door een tunnel te graven, wat een ernstige militaire bedreiging voor Israël zou inhouden, zo berichtte heden (vrij dag) de militaire medewerker van de Daily Mail in Londen. Volgens dit blad is enkele maan den geleden al een contract ter waar de van 30 miljoen pond sterling ge sloten tussen Cairo en twee Britse firma's. Het contract zou „geheime clausules" bevatten die het aan het Egyptische leger mogelijk zou ma ken dankzij de tunnel tussen beide oevers over te steken. De geheime clausules voorzien volgens de Daily Mail in een tunnel die berekend is op het verkeer van tanks, alsook in de constructie van versterkingen aan in- en uitgang van de tunnel. ZIERIKZEE-POORTUGAAL, 21-10. Het Rode Kruis en het Deltaziekenhuis ontmoetten elkaar gisteravond weer tijdens een voor de patiënten van het huis georga niseerd muziekfeest. Voor een goed muziekfeest moet je goede orkesten hebben. En die waren er: De Konink lijke Harmonie Kunst en Eer' en de band ,De Nova's'. Voor de zestiende maal ondernam bet Zierikzeese Rode Kruis, afdeling Jeugdzaken en Rekreatie voor Zie ken en Verpleegden, de reis naar het Deltaziekenhuis. De herfstvakantie is bijzonder geschikt om zo'n avond- tocht te ondernemen, vooral met het oog op de vele jongeren in de gele deren van „Kunst en Eer". Tegen acht uur maakte de drum band zijn entree in de grote feestzaal voor een verwachtingsvol publiek. Dreunend namen de mannen van de drumband de zaal in en lieten hun muzikale kunnen horen in de mar sen „The Happy Boys" en „Goos Step" van S. Egberts, onder leiding van tamboer-maitre de heer A. Struijk. Tevoren was er van weers zijden een kort welkomstwoord ge sproken. De heer G. Panhuis namens het Deltaziekenhuis en de heer J. K. Joppe namens het Rode Kruis. Fijn uurtje In een rijk gevarieerd programma liet kapelmeester de heer E. A. de Looff de ca. 300 aanwezigen genie ten van een fijn uurtje muziek. Er werden o.a. ten gehore gebracht: Simfonie Concertante (Gerard Bou- dijn), The Entertainer (Scott Joplin), de mars Karei Kupfer (Th. Furter) en Perfidia (A. Dominquez). In de regel staat ook een Straus op het programma en ditmaal werd intens genoten van de Kaiserwals van Joh. Strauss jr. Na de pauze was er een geheel ander genre muziek. Juist de kom- binatie harmonie en band blijkt ga rant te staan voor een geslaagde muziekavond. De heren W. Kik als accordeonist en P. M. v. d. Velde als drummer en zanger zorgden voor een geweldige stemming onder de patiënten. Er werd meegezongen met het Neder landse populaire lied. De polonaise-slag groeide met elk muzieknummer en er werden dans jes gemaakt. „De Nova's" beschik ken over goede instrumenten, terwijl de geluidsinstallatie het mogelijk maakte om deze grote zaal in bewe ging te krijgen. Het kostte dan ook moeite om rond tien uur de mensen weer op hun stoelen te krijgen. Finale Als gebruikelijk werd de finale verzorgd door „Kunst en Eer". Korps en drumband zorgden voor

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1