Begroting 1977 voor Zierikzee met saldo onvoorzien van f 488.391,66 Bevolking van Zierikzee toegenomen tot 8.863 inwoners Ouderavond peuterspeelzaal te Renesse Aanbesteding van schutsluis in de Philipsdam Geslaagde middag bejaardensoos Bruinisse SCHOOL- EN OUDERAVOND VAN DE ALGEMENE KLEUTERSCHOOL TE NIEUWERKERK Voor nieuwe kapitaalswerkI 400.000.- NUTSSPAARBAM.. STREEKNIEUWS Twee scheepsschilders bedolven onder tank Stoeisterke jongenskleding de Srad Parijs Praatje over speelgoed ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag IS oktober 1916 Nr. 21981 ZIERIKZEE, 18-10. Het eollege van li. en w. van Zie rikzee bood tie gemeenteraad maandagavond de begro ting voor 1977 aan. Deze sluit met een saldo voor on voorzien van f 488.391,66. By de primitieve begroting 1976 was dit f 545.908,35, waarvan bü de vijfde begrotingswijziging 1976 een bedrag van f 84.000,is afgevoerd wegens verlaging van het tarief van de onrocrend-goedbelasting, zodat de post onvoorziene uitgaven 1976 uit eindelijk f 461.908,35 bedroeg. De beschikking over het bedrag van 1' 488.331,66 stellen b. en w. zich als volgt voor: Wegens normale on voorziene uitgaven ware rekening te houden met een bedrag van f 88.391,66. Dit komt overeen met een bedrag van ongeveer f 10,per inwoner. In de begroting 1977 zijn - zoals gewoonlijk - geen nieuwe kapitaal- werken geraamd. Met de Commissie publieke werken heeft het college zich nader beraden over de in 1977 ter hand te nemen kapitaahverken. Voor elk van deze werken zal in de loop van 1977 een begrotingswijziging aan de raad wor den aangeboden. Dit geschiedt om zowel van de primitieve begroting 1977 als van de begrotingswijzigingen de goedkeu ring van g.s. te bevorderen. Goed keuring van begrotingswijzigingen wordt nl. eerst verkregen als zowel de dekking als de financiering van de nieuwe investeringen zijn verze kerd. Vooi*shands willen b. en w. we gens kosten van nieuwe kapitaal- werken, c.q. wegens kapitaallasten rekening houden met een bedrag van f 400.000, Investeringen In overeenstemming met de com missie voor publieke werken stelt het kollege voor te besluiten tot de volgende investeringen: Riolering gedeelte van de binnen stad (f 565.000,afbouw Stadhuis (f 900.000,eerste fase restauratie werkzaamheden Tempelierenhuis, zijde Poststraat (f 100.000,aanvul ling en vernieuwing openbare ver lichting van de binnenstad (f 90.000,vernieuwing brug bui ten de Zuidhavenpoort (f 500.000, vernieuwing en aanpassing pomp- installatie Zuidwellebrug enz. (f *250.000,kontrole en schilder werk westelijke sectordeur van de keersluis in het Havenkanaal (f 115.000,aankoop plattegronden van de stad (f '20.000,aanleg cen traleverwarming in de werkplaats aan de Nobelstraat (f 30.000,aan koop verplaatsbaar podium (f 18.000,uitgave voor jeugd soos Brogum (f 32.000, Overeenkomstig het advies van de commissie zyn b. en w. van oordeel dat voor investeringen op het gebied van het onderwijs en het sportpark e.d. rekening dient te worden ge houden met een bedrag van f 180.000. Tenslotte wordt voorgesteld aan passing granietkeien en brekers- zand in de Mol (f 50.000,en aan- de ideale gezinsbank passing speelterreinen in bestem mingsplan Poortambacht (f 12.500, Brug Zuidhavenpoorl Betreffende de vernieuwing van de brug buiten de Zuidhavenpoort delen b. en w. mede dat de hieraan verbonden kosten geraamd zijn op f 3.900.000,In het kader van de bevordering werkgelegenheid is voor dit werk een zo hoog mogelijke subsidie aangevraagd. Een dcrgelyk bedrag kan niet in één keer ter begroting worden ge bracht. De commissie Publieke Wer ken heeft dan ook geadviseerd voor de uitvoering van dit werk een re serve te vormen. Als eerste aanzet zal de raad in de loop van dit jaar in overweging ge geven worden, de boekwinst ad. f 371.140,van de aandelen n.v. Brugverbinding in bovengenoemde reserve te storten. Tevens meent het kollege in 1977 over een bedrag van f 500.000,van de investeringsruim te 1977 l.b.v. genoemde brug te moe ten beschikken. Dit heeft tot gevolg dat de kapitaallasten hiervan ad. f 72.500,(14,5 procent van f 500.000,aan de reserve kunnen worden toegevoegd. Rciilelasl De 'kapitaaldienst 1977 geeft een uitgaaf totaal te zien van f 48.247.235,19 en aan inkomsten f 41.694.250,38, hetgeen een nade lig saldo betekent van f 6.552.984,81. Blijkens de L IV-staat bedraagt het financieringstekort per 1 janua ri 1977 f 6.657.624,52. Bij het samen stellen van de begroting 1977 is er van uitgegaan dat het financierings tekort zal worden gedekt door le ningen waarvan de rentekosten op "f 632.517,86 zijn geraamd. Hierbij is rekening gehouden met een rente percentage van 9l/s per jaar. In ver band met de stijging van het rente percentage in de maanden augustus en september 1976 is er een extra rentelast geraamd van f 65.000, zodat in de begroting 1977 rekening is gehouden met een rentelast van ongeveer 10Va procent over het fi nancieringstekort. Verhuur kluis- loketleu BUROH-HAAMSTEDE: J ulianastraat/Bernhardstraat dinsdag 11.00-12.30 uur. ZIERIKZEE, 19-10. De bevolking van Zierikzee bedroeg- per 1 oktober 1976: 8863. Dat is 47 personen méér dan in 1975. In hét afgelopen jaar werden 70 babies géboren, terwyl 63 mensen overleden. Dit resultaat in een geboorteoverschot van 7. Iri 1975 bedroeg het geboorteoverschot 24. Het aantal geboorten is ten op zichte van vorig jaar met 19 terug gelopen. ZIERIKZEE U.V.V.-ontspanningsavond Op maandag 25 oktober organi seert de U.V.V. eën ontspannings avond voor bejaarden in het Her vormd Verenigingsgebouw. Voor de pauze zal mevrouw M. Beije dia's over Frankrijk vertonen. Na de pauze zullen de dames Zeyler en Beije enkele stukjes opvoeren. Bejaarden die opgehaald willen worden, kunnen kontakt opnemen met mevrouw Stoel, Verrenieuw- straat 35, tel. 3366 of met mevrouw Tennekes, Wandeling 1, tel. 3216. Chr. Plattelandsvrouwenbond De Chr. Plattelandsvrouwenbond brengt op dinsdag 26 oktober a.s. een bezoek aan het Werkvoorzienings schap „De Zuidhoek". De heer J. Pomper zal eerst een praatje houden over het werk in deze gemeenschap en daarna volgt een rondleiding dooi de werkplaats. WESTERSCHOUWEN Stoffelijk overschot geïdentificeerd Het zondagmiddag bij het Verklik kerpad te Haamstede gevonden stoffelijk overschot is maandag in het gerechtelijk laboratorium te 's-Gravenhage geïdentificeerd. Het vermoeden dat men hier met een Fransman te doen had bleek juist te zijn. Het stoffelijk overschot werd ge ïdentificeerd als dat van de 29-ja- rige Bernard Michel Denis le C., in woner van de Franse plaats Rimau- court. Er werden geen sporen van RENESSE, 18-10. Woensdagavond hield het bestuur van de peuterklas Rensse een bczoekavond voor de ou ders van de peuters, in gebouw „Het Trefpunt" De avond werd geopend door dc voorzitster, mevr. Kraaycn- brink. Zy verwelkomde alle aanwe zigen, waaronder ook vier vaders. De belangstelling voldeed stellig aan de verwachtingen en er heerste een gezellige sfeer. De penning- meesteressc en de sekretaresse brachten verslag uit, waarna mevr. Kraaljenbrink nog een korte toe spraak hield. Uit een en ander bleek dat de peuterklas met een groot te kort kampt. Men was daarom van plan de ouderbijdrage van 3 gulden naar f 3,50 te verhogen, maar op voorstel van de heren L. Canters en T. v. Brcgl besloot men met algeme ne instemming tot. een verhoging naar f 4,-. Verder werd het voorstel aangenomen om donateurs te wer ven. Dr. Spruyt bood aan een sten cil te maken dat ter zijner tijd huis aan huis in Renesse zal worden be zorgd om later persoonlijk te wor den opgehaald. De dames Agema en Verboom stelden zich beschikbaar voor de kas controle. De leiding en het bestuur van de speelzaal was verheugd over de spontane wijze waarop de ouders zich achter de speelzaal stelden. Na een gezellige koffie pauze wer den dia's getoond van de peuters in aktie. Dc serie gaf een duidelijk overzicht van wat er zoal in de peu terklas gebeurd. Nadat men het werk van de peuters nog even had beke ken werd om tien uur de avond be sloten. Aan het slot werd nog een verzoek gedaan eens te kijken of men nog otrti speelgoed heeft dut bruikbaar is, want dat kan men op dc peuterspeelzaal Renesse nog erg goed gebruiken. In het afgelopen jaar vestigden 419 personen zich te Zierikzee, 379 mensen vertrokken, zodat een vesti gingsoverschot van 40 ontstaat. In 1975 bedroeg het vestigingsoverschot 125. Opm'ërkelijk is dat er vertrek- overschot van 17 gëzinnen naar ge meenten op Schouwen-Duiveland heeft plaats gevonden. 29 gezinnen vertrokken uit Zierikzee naar el ders in de regio, vanuit andere plaat sen op Schouwen-Duiveland kwa men 14 gezinnen naar Zierikzee. Uit Zierikzee vertrokken 22 alleenstaan den naar elders in de regio, van Schouwen-Duiveland vestigden 32 alleenstaanden zich te .Zierikzee. Van buiten Schouwen-Duiveland vèstigden zich te Zierikzee 72 gezin nen, 53 gezinnen vertrokken naar buiten Schouwen-Duiveland. Voor wat betreft alleenstaanden vestigden zich 93 personen te Zierikzee. 100 personen vertrokken er nadr buiten Schouwen-Duiveland. Van de 29 gezinnen dié uit Zie rikzee naar eldèrs in de règio ver trokken, vestigden zich 10 gezinnen te Westerschouwen, 9 té Duiveland, 7 té Brouwèrshaven cn 3 te Brui- nisse. Een overzicht van het aantal in woners over de periode van 1-1-1971 tot 1-10-1976 ziet er als volgt uit: 1971: 8134 - 1972: 8369 - 1973: 8551 - 1974: 8620 - 1975: 8816 en 1-10-1976: 8863. Deze cijfers zijn ontleend aan de nota van aanbieding gemeentebe groting 1977. geweld aangetroffen, van een mis drijf is volgens de rijkspolitie dan ook geen sprake. Vermoed wordt dat de man zelf moord heeft gepleegd. Sectie wees uit dat hij door vergiftiging om het leven is gekomen. RENESSE Opbrengst kollekte De kollekte voor de Nierstichting heeft het bedrag van f 410,opge bracht. Er wordt hartelijk dank ge bracht aan gevers en kollekt anten. BROUWERSHAVEN „Kinderzorg" Ijverige kollektantjes gingen weer op pad met de busjes voor kinder zorg, er werd opgehaald door: Jopie Duinhouwer f 14,40; Anneke de Oude f 5,95; Petra Schilperoort C 6,70; Karin Slager f 13,45; Ina v/d Weele f 31,94; Jacelies v/d Weele f 24,20. Dank namens de vereniging kin derzorg voor trouw en ijver, ook aan gevers en geefsters. Voor de zending kan men nog kaarten en postzegels bij de heer Van Leeuwen brengen (Zuiddijkstraat 12). ZONNEMAIRE Opbrengsten koliekten De Zeeuwse kollekte bracht op: f 127,65. De kollekte voor de Nier stichting: f 225,15. De kinderen van de openbare school van Zonnemaire deden mee aan de kinderposlzegel- aktie. Het bedrag aan bestellingen was bijzonder groot, n.l. f 3120. Alle geve rs en geeféters heel hartelijk bedankt. BRUIMSSK Botsing óp kruising Op dc Sfaphorster kruising kwa men zaterdagmiddag twee personen auto's met elkaar in aanrijding waarbij een der inzittende werd ge wond. Een fiat personenauto be stuurd door de heer A. de J. uit Brui nisse verleende bij het oprijden van Rijksweg 18 richting Zierikzee geen voorrang aan de uit richting Rotter dam komende personenauto bestuurd door de heer J. P. H. De bestuur der uit Rotterdam werd gewond en werd na eerste hulp verleend door dokter J. Richard per ambulance overgebracht naar het Zweedse Ro de Kruis ziekenhuis te Zierikzee. De auto uit Bruinisse werd zwaar be schadigd en moest worden wegge sleept, de andere auto werd licht beschadigd. ROTTERDAM, 18-10. Twee scheepsschilders zyn maandag aan de Welplaatweg in Rotterdam by" een ongeval om het leven gekomen, toen zy bedolven werden onder een tank met een gewicht van dertig ton. De 37-jarige S. Storchart uit Eethen en de 27-jarige T. Timmer mans uit Oud-Heusden waren bezig de tank schoon te maken. Daarbij moest de tank op lorries worden ge draaid. Tijdens het draaien begaf een van de lorries het. Beide man nen werden onder de tank bedolven en gedood. Een derde scheepsschil- der wist zich in veiligheid te bren gen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Opnieuw heelt stedelijke wedijver tot een contro verse over de havens geleid tussen Amsterdam en Rotterdam. Ditmaal heeft wethouder C. H. Goedkoop van Amsterdam in een brandbrief aan de commissie zeehavenoverleg in Den Haag zijn beklag gedaan over het memorandum „capaciteit Rot terdamse haven", waarin de indruk wordt gewekt „dat de toename van de via Nederland komende goede renstromen geheel voor Rotterdam worden opgeëist." DEN HAAG. De producentenorga nisatie garnalen vissers is maandag in Den Haag zonder discussie ak koord gegaan met de overheids steun voor het uitgeputte garantie fonds. AMSTERDAM. Ruim 1200 katten zijn ingeschreven voor de 47e inter nationale tentoonstelling van 30 en 31 oktober in de RAI te Amsterdam. De Nederlandse vereniging van fok kers en liefhebbers van katten „Feli- kat" heeft de tentoonstelling geor ganiseerd. Er zullen 450 langharige, 400 kortharige katten, 300 Siamezen en 50 nesten te zien zijn. BRUINISSE, 18-10. Door het mi nisterie van verkeer en waterstaat zal op dinsdag 30 november in Den Haag worden aanbesteed het maken van een werkeiland roet een bouw put voor twee doorvaartsluizen in de Philipsdam, werkterreinen en een werkhaven op de Plaat van de Vliet cn een werkhaven langs de Greve- lingendara met bykoraende werken, gedeeltelijk gelegen in de gemeente Bruinisse en gedeeltelik In de ge meente Oost-Flakkee, volgens het desbetreffende bestek. Het werk omvat o.a. het zuigen en verwerken van ca 4.250.000 m3 zand, het leveren en verwerken van plm. 75.000 m3 klei, 122.000 ms kraag en zinkstukken, inclusief kunstweefsel, 95.000 m- betonblokken, 70.000 ton stortsteen en 324.000 ton mijnsteen. 1-Iet werk moet uiterlijk op 1 juni 1978 worden opgeleverd. Volgens het koninklijk besluit van 20 september 1976, zal de Philipsdam worden gebouwd tussen de Grevelin- gendam op plm. 1300 meter uit dc kust van Gocree Over Flakkee en in het zuiden op de kust van St. Plil- llpsland binnen een gebied van 3 km oosterlijk van dykpaal 70. Tussen de stroomgeulen Krammer en Slaak worden op de Plaat van de Vliet, twee voor de grote duwvaart geschikte sluizen gekonstrueerd, met een sluiskolk van 280 meter. De kolklengte van een aan de Gre- velingenzijde gesitueerde jachtsluis zal een nuttige kolklengte hebben van 75 meter en een doorvaartbreed- te van 9 meter. Daarvan wordt in bovenstaand bestek niet gerept en deze zal dus later worden aanbe steed. Bij het dwarsprofiel van de dam zal rekening worden gehouden met de mogelijkheid van het daarop aan leggen van een weg met parallelweg ten behoeve van het wegverkeer. De overbrugging van ten minste één van de twee grote sluizen zal beweegbaar zyn. BRUINISSE, 18-10. Tydens de bij eenkomst van de bejaardensoos af gelopen woensdagmiddag was het een gezellige boel wegens het bezoek van de bejaarden uit Nieuwerkerk. De presidente mevr. v. d. Linde, wenste gasten en leden eeii prettige middag toe, waarna de bijeenkomst geopend werd met het zingen van psalm 138 de verzen 1 en 4. Daarna las mevr. Jumelet-van Rhee een aar- digdig stukje voor dat getiteld was „De Lange Broek" wat de lachspie ren in beweging bracht. Vervolgens werd een kwis gepresenteerd die ook weer goed insloeg. Elke deelnemer kreeg als prijs een kleine attentie aangeboden. Mevr. v. d. Bos zong zoals gewoonlijk een mooi lied, waarvan het referein door de aanwe zigen werd meegezongen. Als grote verrassing was er een lo terij met verschillende mooie prij zen, die door de aanwezigen in de wacht werden gesleept. Dia's Na de koffiepauze met daarbij de gebruikelijke traktatie werden en kele dia's getoond door de héér L. Padmos over de visserij dageri, wat AMSTERDAM. Het afgelopen weekeinde zijn er in Amsterdam vele berovingen gepleegd, in twee gevallen door jongerenbenden. door de aanwezigen zeer gewaar deerd werd. Vooral de gasten vonden het erg mooi die nog nooit de visse- rijdagen hadden meegemaakt. Ver volgens werd op verzoek van één der aanwezigen het lied gezongen „Daar ruist langs de wolken". De presiden te dankte alle aanwezigen voor het slagen van deze middag. Namens de Nieuwerkerkse aanwezigen dankte mevrouw De Kam voor de fijne mid dag die zij te Bruinisse hadden gehad en hoopte dat de Bruse vereniging eens naar Nieuwerkerk komt. De bijeenkomst werd door ds. De Jonge besloten met het voorlezen van een psalm en ging tot slot voor in dankgebed. De middag werd be sloten met het zingen van psalm 130 waarna ieder voldaan huiswaarts keerde. Advertentie ti'Jdiii ïhIb iisslstrsj. i'&ijtc NIEUWERKERK, 18-10. Vorige week vond een school- en ouder avond plaats van de algemene kleu terschool te Nieuwerkerk. Het eerste gedeelte van de avond werd ver zorgd door het bestuur, het tweede gedeelte door de ouderkommissie. De voorzitster mevrouw Reinders van de Stichting Algemene Kleuter school opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan allen in het bijzonder tot wethouder Bakker, mevr. Schuiling en het per soneel van de Openbare basisschool. Zij deelde mede dat verhindert wa ren deze avond bij te wonen burge meester J. D. de Kam, wethouder S. Overbeeke en mevrouw De Reus- Hannewijk, allen met kennisgeving. Zij hoopte op een goede avond en zette verder uiteen hoe en waarom dit jaar deze vergadering reeds in oktober wordt gehouden. Mede daardoor is er nu geen financieel verslag. In maart a.s. zal de kijkavond worden gehouden, dan zal er heel wat meer werk van de kleuters te zien zijn. Daarna kreeg mej. Gaan- derse 't woord als hoofdlcidster van de kleuterschool. Zij gaf een keurig overzicht, wat het werk van de school betreft. Ze sprak over het werk-projekt-kopen cn verkopen, waarvan veel is gemaakt. Ook sprak ze over de kontakten met de basis scholen ter plaatse. Zelfs werd wel eens een les bijgewoond door de on derwijzeressen van de le klassen der basisscholen op de kleuterschool. Ook de kleuters, de groteren, zijn wel op bezoek geweest op de basisscho len. Momenteel bedraagt het aantal leerlingen 77. althans per 15 augus tus 1976. Verder deed mej. Gaander- se enkele mededelingen aan dc ouders; ,een ieder is welkom op het wekelijkse spreekuur. Ook de logo pediste bezocht iedere week de school. Verder wordt nog steeds aan ieder kind desgewenst schoolmelk verstrekt. Door enkele vrijwilligers werd dc zandbak vernieuwd cn dc berging vergroot. Veel dank daarom aldus mej. Gaandcrsc. Samenwerking De sekretaris de heer Hoogen- doorn bracht een zeer gedetailleerd verslag uit over het werk van het bestuur. Deze prees de goede samenwer king van bestuur en ouderkommis sie. Er waren vaak problemen, maar men wist ze steeds samen op lossen. Er is veel vergaderd. Ook het on derhoud is lang een groot punt ge weest, maar ook dit is opgelost. Mo menteel gaan 3 kleuters naar Ouwerkerk op de kleuterschool. Dit om de kleuterschool daar in stand te helpen houden. Er is nu zekerheid dat' de kleuterschool op Ouwerkerk zeker tot 1980 in stand kan blijven. Voorgesteld werd om de ouderbij drage van f 2,50 per maand op f 3,50 per maand te brengen. De sekretaris deelde mede dat het nieuw te kiezen bestuurslid nu penningmeester zal worden. Mevrouw Slootmaker was aftre dend en niet herkiesbaar. Dubbeltal is gesteld, de heer Den Dikkenboer en mevrouw Koolmees. Eerstge noemde werd gekozen. Mevrouw Slootmaker kreeg van dc voorzitter dankwoorden cn werd bloemen aan geboden. Na de koffiepauze kreeg de voorzitster van de oudrekommissie mevrouw Koolmees de leiding. Zij zei in het woord van welkom dat zo met vele ouders trots is op de nu of ficiële ouderkommissie. Deze kom missie vertegenwoordigt alle ouders. De sekretaresse mevrouw M. C. von Ouw4rkerk-de Kleer leverde een keurig verslag over het vele wal in de afgelopen periode allemaal is gebeurd op school. Zo memoreerde ze een heleboel leuk, goed voorbe reid werk als Paasfeest. Koningin nedag, jaardag van de jufs, afscheid van de grote kleuters, vertoning van Juf De Jager, dit alles zeer leuk cn vermakelijk. De verkiezing van een nieuw lid voor de kommissieleden kon door omstandigheden niet doorgaan. De heer J. Lindhout van de firma Verhage, sprak hierna over „De noodzaak cn dc keuze van goed speelgoed". Geassisteerd door me vrouw Blommeart. lichtte hij een en ander met speelgoed toe. Spreker zei dat dc ..Stichting goed speel goed" in 1966 is opgezet. Doel: beier speelgoed nodig. Na de oorlog kwam veel uit het Verre Oosten. Dit was echter vaak minder goed en veilig. Ieder jaar was het speelgoed van het jaar in. Er is speelgoed van 0 tot x jaar. Een enquête bracht aan het licht dat. goed speelgoed ontwikke ling in het kinderleven teweeg brengt. Vaak wordt teveel speelgoed gelijk gegeven. Denk aan St. Niko- laas, Kerst, als het kind ziek is, ook vaak als beloning. Veel geld wordt aan speelgoed besteed. Speel goed is voedsel voor het spel. Dus geeft het met mate, aldus spreker. Speelgoed komt vaak tot een an der doel dan wordt verwacht. Een klein kind moet iets abstracts, dus niet te echt. Later wordt dat anders. Dan is groeiend besef van de wer kelijkheid gewenst in de keuze van het speelgoed. Het gebruikte mate riaal is zeer belangrijk. Er is hout, vaak blank plastic. Ook van vele andere kunststoffen wordt goed speelgoed gemaakt. Ook puzzels scherpen dc aandacht. Dun metaal is gevaarlijk. Spelen is genieten. Ook Wordt het betere speelgoed zo nodig wel gerepareerd. De voorzitster bracht spreker dank en overhandigde een kado-bon. Me vrouw Blommeart kreeg bloemen. Rondvraag Dc afgetreden mevrouw Dc Valk van de ouderkommissic, kreeg dank woorden cn ook bloemen. Vrijwilli gers werden gevraagd cn gevonden om speelgoederen op te knappen, de ze winter. Tenslotte deed mevrouw Reinders nog een dringende oproep aan alle ouders, om toch wat meer medewer king. in alle opzichten. Dit is echt nodig om deze stichting voort te la ten bestaan. Advertentie VOORNAAM IN IJtVOl aot' Clipiitriaue,, HN yJ Attachékoffer? |v;l DAM 9 'n Zlf RIKZf F

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3