„Mini"-gemeenteraad Zierikzee na diskussie akkoord met voorstel kollege aantrekking voorlichtingsambtenaar Eerste paal de grond in voor de nieuwe polikliniek van Rode Kruisziekenhuis Kabinet Den Uyl voor C.D.A. geen inzet bij verkiezingen Telefoontarieven gaan omhoog per 1 januari aanstaande DE ZIERIKZEESCHE COURANT Jeugdsoos „Brogum" verhuist naar Groeneweegje Heeft U nog een goed BANKSTEL meer... bent Uer toch een beetle op uitgekeken... RUIL het dan IN en bepaal meteen uw nieuwe keus. 3= ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 oktober 1976 133c jaargang Nr. 21981 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer, Restauratie Nobelpoort ivordt voortgezet ZIERIKZEE, 18-10. In de maandagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad bleven - zeer onge bruikelijk - vier zetels onbezet. Burgemeester Th. H. de Meester verwelkomde bij de aanvang deze „mini- raad" met de opmerking dat bet wellicht nog niet eer der is voorgekomen dat drie leden niet aanwezig kon den zijn. Dat waren de heren M. Deurloo, A. Verschelling en J. Roskam, die ver hinderd waren. Wethouder M. C. Doeleman kon niet verschijnen omdat hij in het ziekenhuis is opgenomen. Op voorstel van raadslid W. den Boer werd besloten de zieke wethouder een attentie te doen toekomen. Het voorstel van b. en w. om eerst daags een oproep te plaatsen voor het aantrekken van een voorlich tingsambtenaar, tevens ambtenaar Advertentie U bent van harte NIEUWERKERK, RIJKSWEG 26. TEL. 01T14-1268 OUDDOfiP. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 voor kabinetszaken van de burge meester, ontmoette bezwaren van de heren J. Groen en H. Asma. Eerst genoemde vond het niet geheel juist deze benoeming als het ware nu al op de nieuwe begroting te „claimen". Hij wilde liever eerst de betref fende begrotingswijziging afwachten en dan pas een oproep geplaatst zien. De voorzitter had enige moeite met de zienswijze van de heer Groen. De voorlichtingsambtenaar krijgt im mers ook te maken met representa tieve en organisatorische zaken; zijn komst wordt dan. ook niet zon der enige haast tegemoet gezien. De heer D. v. d. Doel merkte op geen enkel bezwaar te hebben tegen het voorstel van het college. Hij was het duidelijk niet eens met de heer Groen. De heer Den Boer vond het eveneens van belang dat de oproe pen snel worden geplaatst; zodat het werk spoedig kan worden opgevan gen. De heer Becu was het hiermee eens. De heer Asma sloot zich aan bij het standpunt van de heer Groen. Hij zou bovendien wel eens „kei harde feiten" opgesomd willen, zien om aan te tonen dat de voorlich tingsambtenaar inderdaad nodig is. „Ik wil dat graag hard gemaakt zien", aldus de heer Asma. Burge meester De Meester benadrukte dat het niet gaat om „een slippendrage'r" van de burgemeester". Bij de begro tingsbehandeling zal de funktie van de gezochte funktionaris nader wor den toegelicht. Zonder tegenstem men ging de raad vervolgens ak koord met het voorstel een oproep te doen uitgaan. „Brogum" verhuist naar boerderij Wethouder C. by de Vaatc kou de raad mededeling doen van het feit dat het zoeken naar een ander on derkomen voor de jeugdsoos „Bro gum" eindelijk met succes kon wor den afgesloten. Gebleken is nl. dat de door de gemeente aangekochte boerderij van K. aan het Groene weegje zeer geschikt als behuizing voor de soos is te maken. De jeugdsoos voelt hier alles voor en er wordt druk aan plannen ge werkt voor een verbouwing. Deze plannen zullen worden voorgelegd aan de dienst gemeentewerken; daarna kan de raad een definitief voorstel tegemoet zien. De heer As ma zoi bijzonder dankbaar te zijn voor deze oplossing. Bij „Brogum" is het voorstel van de gemeente ent housiast ontvangen. Wethouder Bij de Vaate herinnerde aan het feit dat verlaten boerderijen ook elders in het land dikwijls met veel succes zijn omgebouwd tot jeugdsociëteit. Bedenkingen tegen nieuwbouw belastingkantoor In antwoord op een vraag van de heer Groen, in verband met het te verwachten vertrek van „Brogum" uit de oude school aan het Kerk plein, deelde de voorzitter mee dat de Rijksgebouwendienst aandringt op een spoedig begin van de bouw van het nieuwe belastingkantoor op die plaats. Het ziet er overigens naar uit dat die nieuwbouw niet zo snel van start zal gaan als men wel licht by de rijksdienst verwacht. De gemeente heeft nl. zeer ernstige be denkingen tegen het door de dienst ontworpen bouwplan; de bezwaren van de Welstandscommissie zijn be paald niet minder groot. „Mocht dit nieuwe belastingkan toor er volgens het ontwerp komen dan verwachten we grote protesten van zeer velen", aldus burgemeester De Meester. Volgens het bouwplan is nl. voorzien dn een hyper-modern gebouw met zeer veel glas. Een voor Zierikzee on-acceptabel geheel, dat het bepaald niet past in de gevel- wand. De voorzitter vond het een trieste zaak dat men er niet in slaagt tot een aangepaste en verantwoor de bouw te komen. De heer Den Boer merkte in dit verband op dat de Rijksgebouwen dienst kennelijk de les van het poli tiebureau niet heeft geleerd. Burge meester De Meester: „Het is ons er bepaald niet om te doen de dienst het leven zuur te maken, maar er zou ongetwijfeld een storm van be zwaren losbarsten". Conform het voorstel van het col lege besloot de raad tot het treffen (Vervolg pag. 2) Minister Van Agt: ELST, 18-10. „Het kabinet Den Uyl is voor de christen-democraten geen inzet voor de komende verkiezingen. De getalsverhoudingen in dit kabinet deugen niet. Wij willen geen bijwa gen meer zijn en wijzen de formule af die afwijkt van de zetelverdeling die door de kiezers is bepaald", aldus maandagavond minister Van Agt van justitie op een CDA-bijeenkomst in het Betuwse Eist. Hij hekelde fel de ontwerp-resolu- tie voor een regeerakkoord van de P.v.d.A. en de P.P.R. Hij noemde die resolutie, een poging tot een aanslag op de bestuurbaarheid van het land en noemde het in strijd met de de mocratische spelregels. De P.v.d.A. en de P.P.R. willen volgens zijn zeggen alleen regeren als zij de baas kunnen spelen, en als het C-D.A. zich in de komende maan den „gehoorzaam en gedwee" ge draagt, aldus Van Agt. Volgens de kandidaatslijsttrekker van het C.D.A. zou een dergelijke houding van elk van de drie politie ke hoofdstromingen - socialisten met aanhang, liberalen en christendemo craten - het land volstrekt onbe stuurbaar maken. DEN HAAG, 18-10. Het ligt in de bedoeling per 1 januari aanstaande het entreegeld voor een telefoonaan sluiting met f 10,- te verhogen en het abonnementsgeld met f 2,-. Staatssekretaris Van Huiten heeft dit maandagavond in de Tweede Kamer meegedeeld tijdens een openbare kommissievergadering over de PTT-begroting. Deze verho gingen zouden aanvankelijk al op 1 april van dit jaar ingaan, maar wer den uitgesteld, eerst tot 1 augustus later tot 1 januari 1977. Ook de posttaricven zullen op ge noemde datum worden verhoogd. Dr. Van Huiten kon over deze ver hoging het juiste percentage nog niet meedelen, maar hij zei aan te ne men dat de briefporto met vyf cent, ofwel ongeveer 10 procent omhoog zal gaan. ZIERIKZEE, 18-10. Maandagmiddag sloeg de econo- niiseli ilirekteur van liet Zweedse. Rode Kruis zieken huis, de lieer C. C. Langelaar, de eerste van de 81 hei palen voor de nieuwe polikliniek de grond in. Het ontwerp van de bouw is in handen van Architcktenburo Van der Linden fc Amsterdam, dat destijds ook de bouw van het Rode Kruis zie kenhuis ontwierp. Het werk wordt uitgevoerd door hof Aannemingsbedrijf firma Stegink te Vlissingen. Verwacht wordt dat de bouw ongeveer tweehonderd werk bare dagen in beslag zal nemen. De bouwkosten voor deze nieuwe poli kliniek zijn geraamd op f 2.150.000, De polikliniek zal worden voorzien van spreek- en hehandelingskamers ZIERIKZEE. In de huishoudschool „Prinses Julianain Zierikzee heb ben de dierenbeschermingsorganisa ties op Schouioerb-Duioeland zater dagmiddag een tentoonstelling ge houden van alle werkstukken, die schoolklassen hebben ingestuurd voor de wedstrijd die ter gelegen heid van Werelddierendagwerd uitgeschreven. De huishoudklas ver anderde voor deze gelegenheid in een kleurig geheel, waarin alle „kunststukken": omgebouwde dozen van allerlei materiaal gemaakte die ren, tekeningen, schilderijen, .strip- en vertelboeken, allemaal goed tot hun recht kwamen. De soholen, die na afloop hun werk nog niet hebben laten ophalen, kunnen dat na de herfstvakantie nog doen. De inzendingen liggen zolang in de huishoudschool. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina'i Sterke geesten, als vulkanen, werpen sterk licht en sterke schaduwen. Chateaubriand. De verhogingen van het entree geld van de telefoon plus de verho ging van het abonnementstarief van f 22,naar f 24per maand zal de schatkist in 1977 ongeveer 95 mil joen gulden gaan opleveren. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-10. Het KNMI deelt mede: Ons land bevindt zich nu al enkele dagen in een overgangsge bied. Ten oosten van ons land be vindt zich koude, maar ten westen van ons vrij zachte oceaanlucht. De ze zachte lucht is nu weer boven ons land uitgestroomd, waardoor het minder koud is geworden dan de afgelopen dagen. Deze lucht wordt aangevoerd door aktieve depressies die over de oceaan trekken. voor alle specialisten en van een poli klinische operatiekamer. Daar de overbezetting van het bed denpercentage 105 procent bedraagt, werdw door het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis tot het ministerie van volksgezondheid het verzoek gericht voor uitbreiding van het beddenbe stand. Voor de staatssecretaris was dit verzoek echter niet realiseerbaar. Van zijn zijde kwam toen het voor stel tot uitbreiding van de polikli nische ruimte, in de verwachting dat daardoor dc behoefte aan klinische bedden zal afnemen. In de toekomst zal blijken of deze visie van de staatssecretaris juist was. Verwachting tot woensdagavond: Vrij veel bewolking Vrij veel bewolking met plaatselijk regen; meest matige zuidoostelijke wind; minimumtemperaturen om streeks 8 graden, maxima morgen ongeveer 13 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 20 okt. Zon op 0.19, onder 12.43 Maan op 6.10, onder 18.32 21 okt. Zon op 1.19. onder 13.36 Maan op 7.01, onder 19.21 Nieuwe maan: 23 okt. (6.10) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater Springtij: 25 okt. UTRECHT. Het C.N.V. gaat zijn leden vragen of zij bereid zijn in de komende jaren een deel van dc loonruimte te gebruiken voor ver vroegde pensionering als duidelijk vaststaat dat dc vrijgekomen ar beidsplaatsen door werklozen zullen worden bezet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1