wico Vroege start zwemvierdaagse in „Onderdak" Burgemeesters ontvingen eerste exemplaren historisch jaarboek Margarine wordt twee cent duurder Geen Nobelprijs voor de vrede Stoffelijk overschot gevonden van onbekende jonge man in Verklikker-duinen Haamstede DE ZIERIKZEESCHE COURANT Arjos contra P.v.d.A.-P.P.R:- voorwaarden Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Stad en Lande-bijeenkomst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZEEf' REDAKTIE. ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 81,--. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Maandag 18 oktober 1976 133e jaargang Nr. 21980 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) in dit nummer: Afscheid D. van den Doel van ziekenhuis ZIERIKZEE, 18-10. Vanmorgen (maandag) om zeven uur, waren de eerste deelnemers aan de zwemvier daagse in „Onderdak" present om de eerste vijfhon derd meter te zwemmen. DEN HAAG 16-10. De voorwaar den die PvdA en PPR hebben ge steld aan doorregeren hebben niets meer te maken met het demokra- tisch funktioneren van het politieke bestel, waar het dragen van rege ringsverantwoordelijkheid dient plaats te vinden op basis van re- spekt en vertrouwen ten opzichte van de coalitiepartners. Dit zegt Fred Borgman, voorzitter van de Anti-Revolutionaire Jongerenorga nisatie (ARJOS) in een reaktie op voorwaarden. PvdA en PPR hebben laten weten alleen in een nieuwe regering te gaan zitten als zij de grootste kom- binatie worden bij de verkiezingen. „Het PvdA-bestuur is thans bezig de brugfunktie van het kabinet-Den Uyl met even rake volslagen on doordachte klappen om zeep te hel pen", aldus Borgman. Hij verwijt het PvdA-bestuur gebrek aan ver antwoordelijkheidsgevoel, drang naar politiek hobbyisme en machts denken. Namens het bestuur van de Stich ting Sportcentrum Schouwen-Duive- land en de medewerkers van het zwembad heette de heer G. J. Dijk stra de vroegkomers van harte wel kom. Zoals bekend wordt deze zwem vierdaagse gehouden in samenwer king met de Kon. Nederlandse Zwembond. In het ontvangen docu- mentatie-materiaal deelde de K.N.Z.B. o.a. mede dat het aanbeve ling verdient één of meerdere be langrijke personen (uit de topsport of uit de politiek) zover te krijgen dat zij aan de zwemvierdaagse meedoen. Geweldige deelname Dé heer Dijkstra deelde mede dat er niet één of twee belangrijke per sonen aan de zwemvierdaagse in „Onderdak meedoen, maar niet min der dan 632. Dit geweldige aantal is voor een groot gedeelte te danken aan de medewerkers van het zwem bad, die er alles aan gedaan hebben het aantal deelnemers zo groot mo gelijk te doen zijn. Liefhebbers die zich nog niet voor de zwemvierdaagse hebben opgege ven kunnen vanavond (maandag avond) nog van 18.00-21.00 uur aan de eerste zwemdag deelnemen. DEN HAAG, 16-10. De margarine wordt met ingang van maandag 18 oktober af fabriek twee cent duur der per pakje van 250 gram. De prgs van halvarine wordt 1 cent hoger, zo heeft de bond van margarinefa brikanten vry dagavond meegedeeld. De prijsverhoging is goedgekeurd door het ministerie van economische zaken. De bond zegt dat de verho ging wordt veroorzaakt door de stij ging van grondstoffenprijzen op de wereldmarkt. OSLO, 16-10. De Nobcl-commissie van het Noorse parlement heeft vrij dag besloten dit jaar geen Nobel prijs voor de vrede toe te kennen. De prijs blijft beschikbaar en kan in 1977 worden toegekend. •I HAAMSTEDE, 17-10. Zondagmid dag is rond 15.00 uur ten oosten van het begin van het Verklikkerpad te Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTFN Burg Buunianstr.11 Nieuwerkerlr Tel. 01114-1373 Eén van de auteurs die een bijdrage leverden aan het jaarboek, de heer W. P. de Vrieze (l.) krijgt de kroniek aangebodend oor de voorzitster van de redaktiekommissie, mevrouw Reilsma-d'Ancona, (r.), (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 15-10. Het eerste historische jaarboek van <le Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duive- land is verschenen. Het 123 kunstdruk-pagina's tel lende geïllustreerde boekwerkje kreeg als titel „Kro niek van liet land van de Zeemeermin" en beval onge twijfeld vele interessante bijdragen voor allen die ge- interesseerd zijn in de geschiedenis van de eigen streek. In de vrijdagavond in de foyer van „Mondragon" gehouden zeer goed be zochte ledenvergadering van Stad en Lande werden de eerste exemplaren namens de vereniging door de presidente van de redaktiekommissie van het historisch jaarboek, mevrouw C. Reitsma-d'Ancona, uitgereikt aan de bur gemeesters van de gemeenten op Schouwen-Duiveland, aan de auteurs en aan de direktic van dc drukkers: drukkerij v/h Lakenman Ochtman B.V. te Zierikzee. Namens de redaktiecommissie van de kroniek zei mevrouw Reitsma, al vorens tot de uitreiking van de eer ste exemplaren over te gaan, dat niemand aanvankelijk had kunnen vermoeden dat vele auteurs zo spon taan en spoedig hun werk zouden in sturen. Zij bracht in dit verband dank voor de verleende belangeloze mede werking. De titel van het jaarboek werd gekozen naar aanleiding van de bekende sage van de zeemeermin van Schouwen. Het jaarboek is uit gevoerd met een omslag in blauwe kleur, waarop een afbeelding staat afgedrukt van de vroegere dorpsto- ren van Nieuwerkerk. Het eerste jaarboek is pas gereed, maar thans wordt reeds gedacht aan de samen stelling van het tweede jaarboek. Mevrouw Reitsma wees in dit ver band op de mogelijkheid om voor het tweede boek kopie over de ge schiedenis van Schouwen-Duiveland in te zenden. Een speciaal woord van dank sprak mevrouw Reisma tot mevrouw Westendorp-Boerma-Schlösser voor het afstaan van een publikatie van wijlen haar echtgenoot dr. J- J- Wes tendorp Boerma voor de kroniek, namelijk „Pieter Mogge, een merk waardige burgemeester van Zierik zee''. De auteurs Mevrouw Westendorp Boerma mocht van alle medewerkers als eerste het jaarboek in ontvangst ne men, nadat achtereenvolgens het jaarboek was aangeboden aan wet houder Hoogerhuis van Westen- schouwen, burgemeester T. C. Hek man van Bruinisse, burgemeester J. D. de Kam van Duiveland, burge meester Th. H. de Meester van Zie rikzee en wnrd. gemeenteseccretaris de heer Padmos van Brouwershaven. Vervolgens kregen de auteurs een exemplaar overhandigd, dat waren: de heren W. H. Kcikes. H. Uil, dr. A. de Vin, ds. M. G. Westerhof cn de heren W. P. de Vrieze en J. P. .T. Lokker. De schrijver van de in het boek gepubliceerde geschiedenis van „Twee Zierikzeese echtparen op hu welijksreis naar Zwitserland in 1835'' oud-burgemecsler mr. F. Th. Dijck- meester van Zierikzee, kon niet aan- weg zijn om het voor hem bestemde boek persoonlijk in ontvangst te ne men. De heren R. A. Huneman en D. L. van 't Leven kregen eveneens een jaarboek: zij vertegenwoordigden drukkerij L. O.. Onder voorzitterschap van de heer W. P. dc Vrieze - voorzitter de heer Haamstede het stoffelijk overschot gevonden van een man, waarvan de leeftijd wordt geschat tussen de twintig en dertig jaar. Het lichaam werd gevonden door vakantiegangers die ter plaatse aan het wandelen waren. Hoe het slacht- Dffer om het leven is gekomen kon nog niet worden vastgesteld. Naar de identiteit van het slacht offer, die tér plaatse niet bekend is, wordt een onderzoek ingesteld. Het wordt niet uitgesloten geacht dat men te doen heeft met een jonge man van de Franse nationaliteit, omdat op de parkeerplaats bij het Verklikkerpad een onbeheerde Fran se personenauto werd aangetroffen, die hier reeds enige dagen moet heb ben gestaan. Het onderzoek vindt plaats door de groep Westerschouwen van de rijks politie en door leden van de techni sche recherche en de distriktsrecher- che van de rijkspolitie te Middel burg. Door de officier van justitie is sectie op het slachtoffer bevolen. Deze sectie zal heden (maandag) plaats vinden op het gerechtelijk la boratorium te 's-Gravenhage. Rond dc vindplaats, die door dc rijkspolitie is afgezet, wordt een uit gebreid onderzoek ingesteld naar eventuele sporen die mogeljjk aan wijzingen kunnen verschaffen. J. L. Braber was bij de aanvang van de vergadering verhinderd - werden enige huishoudelijke zaken in vlot tempo afgewerkt. Medegedeeld werd dat het aantal leden de vijf honderd is gepasseerd. Over de cursus streek geschiedenis kunnen nog voor het einde van het jaar nadere medede lingen worden verwacht in het Me dedelingenblad van Stad en Lande. Mr. dr. H. P. Schaap vond tijdens de rondvraag aanleiding enige kri tische kanttekeningen te plaatsen bij een in Mededelingenblad verschenen artikel over „De voeding door de eeuwen heen". De heer De Vrieze zei in dit ver band, dat hel Mededelingenblad be paald geen wetenschappelijke pre tenties heeft. Vanuit de vergadering kwamen enige suggesties voor de bestemming van de zomerexcursie voor volgend jaar. Voorlopig worden gedacht aan Amersfoort, Willemstad of Delft. Nadat dc uitreiking van dc jaar boeken had plaatsgevonden sprak dc heer Dc Vrieze een dankwoord tot dc redaktiekommissie, cn in 't bij zonder tot dc voorzitster mevrouw Rcitsma( die een bockcbon in ont vangst mocht nemen. Mevrouw Reitsma verklaarde zich bereid ook dc redaktiekommissie het tweede jaarboek te willen presideren. In de redaktiekommissie van het eerste jaarboek "hadden zitting: de heren J. L. Braber, J. Klepper, J. P. J. Lokker, H. Uil, dr. A. dc Vin, G J. Vorstheuvel Labrand en W. P. de Vrieze. Om zeven uur vanmorgen waren de eerste vierdaagse zwemmers en zwemsters al present in het zwem bad. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Het uur is de ademtocht der eeuwigheid. Victor Hugo, i Verwachting tot dinsdagavond: Vrij koud In het algemeen veel bewolking en plaatselijk regen of motregen; meest matige zuidoostelijke wind; mini mum temperaturen omstreeks 5 gra den, maxima ongeveer 9 graden. Voor woensdag: Aantal uren: 0 lot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 19 okt. Zon op 7.11, onder 17.37 Maan op 2.09, onder 15.39 Nieuwe maan: 23 okt. (6.10) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwatcr 19 okt. 11.33 5.09 17.33 Doodtij: 18 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Ons land bevindt zich tussen twee regenzones in, die zich boven Engeland en boven Duitsland, nabij de grens van noord-Nederland, be vinden. Boven ons land handhaaft zich een zuidoostelijke stroming, waardoor het laatste gebied wat die per ons land intrekt, zodat er van het noordoosten uti plaatselijk regen kan vallen. Het bewolkingsgcbied boven Engeland trekt eveneens naar onze omgeving. Dinsdag zal het daar om zwaar bewolkt zijn en kan er plaatselijk regen vallen. ZEELAND. Zondagavond zijn vijf jeugdige delinquenten erin ge slaagd te ontsnappen uit het op vangkamp voor jeugdige gestraften .De Corridor" in het Brabantse Zee land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1