O DE GETEKENDE Thais weer op de militaire toer Duisenberg wijst blokkade- voorstel van de hand nieuwe intermeubel magazine is uit!! d e u r I o o d] NJ BLIK DOOR HET WERELD makelaarskantoor tamboer b.v. ZIEWKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 15 oktober 1976 Nr. 21979 9 Opnieuw is er weer een stukje van de democratische wereldkaart afge brokkeld. En wel in een gebied waar de democratie toch al een zeer spaarzaam aanwezig artikel was: Azië. Na drie jaar experimenteren met de parlementaire democratie hebben in Thailand de militairen in gegrepen, de burgerregering afgezet en de macht in handen genomen. Weliswaar is kort na de staatsgreep een nieuwe premier benoemd en is de vorming van een regering van burgers in het vooruitzicht gesteld, maar voorlopig is het parlement ont bonden en is de grondwet buiten werking gesteld. De nieuwe premier, Thanin Krai- vichien, is een hoogleraar rechten en had de laatste tijd bekendheid ge kregen door zijn sterk rechts getinte toespraken op de televisie. Maar het is duidelijk door ivie de orders ge geven zullen worden, n.l. door admi raal Sa-Ngad Chaloryoo, de man die de staatsgreep uitvoerde. Hij staat aan het hoofd van een militaire raad die uit 24 officieren uit land-, lucht en zeemacht en de politie bestaat. De admiraal, die vlak voor de militaire coup benoemd was tot minister van defensie in de burgerregering van premier Seni Pramoj, staat bekend als een echte communistenvreter, en dat is juist wat Thailand in de toe komst moeilijkheden kan gaan be zorgen. Tenslotte wordt het land aan de oostkant begrensd door communis tische landen, Laos en Cambodja, en heeft Thailand altijd veel te duch ten gehad van op het communistische Vietnam georiënteerde guerrilla strijders. Vietnam heeft dan ook al heftig gereageerd op de militaire staatsgreep, èn gezegd dat die door de Amerikaanse CIA is beraamd. Nu zal fiet in het verleden best eens zijn voorgekomen dat achter een van de talloze militaire coups in het land Amerikanen zaten, maar dit keer is dat weinig waarschijnlijk. Ruggesteun van VS De Amerikanen hebben eerder dit jaar juist hun troepen teruggetrok ken onder druk van de regering van Seni Pramoj - die heus niet zo'n linkse regering was, integendeel - en niets wijst erop dat Washington er om zit te springen die troepen er weer heen te krijgen. Wel is het natuurlijk zo dat de groepen die nu aan de macht zijn gekomen, de mili tairen en het rechtse establissement in Thailand, het zouden toejuichen om wat meer militaire ruggesteun uit de V.S. te krijgen tegen de com munistische dreiging. Maar het is de vraag of Amerika daarop zou willen ingaan. De Amerikanen hebben met hun beloften in Indochina zich ten slotte al pijnlijk genoeg gebrand. Het ziet er daarom naar uit dat de staatsgreep van de militairen uit eindelijk een averechts effect kan gaan krijgen. Doel ervan was, zo als de leiders beweerd.en, een poging tot een communistische omwenteling die de studenten in de zin zouden hebben te voorkomen. Maar juist het aan de macht ko men van de fel anti-communistische en pro-Amerikaanse militairen zal Vietnam hel excuus geven om hun steun aan de communistische guer rilla in Thailand op te voeren. Met DEN HAAG, 14-10. Het KVP- voorstel om over te gaan tot een voorlopige blokkering tot een bedrag van 1 miljard gulden van de op de rijksbegroting 1977 geraamde uitga ven is door minister Duisenberg (fi nanciën) van de hand gewezen. II|j noemde dit, donderdagmorgen bij de algemene politieke en financiële be schouwingen in de Tweede Kamer, „een oneigenlijke procedure". Het voorstel zou de mogelijkheid bieden om b\j gebleken onhoudbaarheid van het regeringsbeleid reeds volgend jaar tot „bijsturing" van dit beleid te komen. Minister Duisenberg zei wel, dat de regering bereid is deze kwes tie begin volgend jaar met de Kamer te bespreken. In het eerste kwartaal 1977 zal duidelijk zijn of de beleids- vcrondcrstellingen vaste grond on der de voet hebben gekregen en zal ook weer meer inzicht bestaan in de ontwikkeling van lonen en prij zen. Volgens de minister is de be groting flexibel genoeg om al dan eventueel tot bijstelling te komen. als argument dat de bevolking het militaire regime in Bangkok niet wil en dat de Thais Amerikaanse juk willen afwerpen. Het gevolg zal zijn dat de kommunistische dreiging die de militairen zeggen te willen keren veel en veel groter wordt. Hopelijk zullen de nieuive bewind voerders die logica ook spoedig in zien en het gezag snel overdragen aan burgers in een door het parle ment gecontroleerde staatsstructuur. Een van degenen die die overgang zou kunnen versnellen is koning Bhumibol Adulydej, die ook drie jaar geleden een vooraanstaande rol heeft gespeeld bjj het ten val brengen van het toenmalige militaire drie manschap onder leiding van maat' schalk Thanom Kittikachorn. Het is een trieste speling van het lot geweest dat de terugkeer van deze man uit zijn ballingschap in Singa pore de reeks gewelddadigheden op gang heeft gebracht die hebben ge leid tot de militaire machtsovername. Voorlopig gaat Thailand in ieder ge val een onbestemde toekomst tege moet. met de nieuwste modellen meubelen 1977 gratis verkrijgbaar prieelstraat 31 zierikzee „Flitsen" uit het buitenland TOKIO. De Jordaanse politie heeft een belangrijk lid van hdt Ja panse rode leger" Joenzo Okoedai- i-a, aan de Japanse autoriteiten uit geleverd. De 26-jarige Okoedaira die drie weken geleden in Jordanië werd aangehouden, zou o.a. hebben deelgenomen aan de gijzelingsaktie in de Franse ambassade in Den Haag in 1974. TEL AVIV. De bevolking van He- bron, op de door Israël bezette wes telijke Jordaanoever, is een uit gaansverbod opgelegd om haar te beletten met eigen ogen te zien wel ke schade ultra-nationalistische Jo den hebben toegebracht aan de Ibrahimi-moskee. BELLINZONA. Bij werkzaamhe den aan de Gotthard-aulotunnel zijn in Zwitserland vier arbeiders - drie Joegoslaven en een Italiaan - om het leven gekomen. De slachtoffers werkten in een ventilatieschacht. Een boven hun hoofd aangebrachte steiger begaf het en sleurde de ar beiders mee in een val van ca. 150 meter. Een vijfde arbeiders werd bij het ongeluk ernstig gewond. STRAATSBURG. De staatssekre- taris van buitenlandse zaken, mr. L. J. Brinkhorst, heeft zich in het Europese parlement, als voorzitter van de ministerraad van de EEG, impliciet maar duidelijk uitgespro ken voor Brussel als vestigingsplaats van het Europese parlement. COOS RAY, Oregon. Drie zeelie den van het Bulgaarse vissersschip „Ofelih" dat op 27 september naar Coos Bay in Oregon werd opge bracht omdat het. binnen de Ameri kaanse territoriale wateren aan het vissen was, hebben om politiek asiel in de Verenigde Staten verzocht, zo heeft de immigratiedienst bekendge maakt. Advertentie I. tamboer jr. makelaar onroerende goederen kantoor: llndenlaan 3 mlddelharnls tel. 01870 3477* privé01870-3816 bemiddeling bij aan- en verkoop taxaties beheer assurantiën hypotheken PEKING. Een officiële Chinese woordvoerder heeft alle kommen- taar geweigerd op een buitenlands persbericht volgens hetwelk Wang Hoeng-Wen, vice-voorzitter van de Chinese kommunistische partij, en drie andere radikale leiders zouden zijn terechtgesteld. BRUSSEL. Tijdens een snel op komende dichte mist zijn zes Neder landse vrachtwagens, donderdagoch tend vroeg, betrokken geraakt bij een massale kettingbotsing die zich voordeed op het baanvak Antwer- pen-Gent (bij Gent-Brugge) van de E-3. Drie Belgische personenauto's werden verpletterd tussen de zes Nederlandse wegreuzen. Een 54-ja- nige Belgische vrouw, uit Deinze, vond de dood. STOCKHOLM. De Amerikanen Baruch S. Blumberg en D.Carleton Gajdusek hebben donderdag de no- belprtfs voor medicijnen ofwel fysio logie gekregen. HELSINKI. Ook in Finland slaan de verkiezings-barometers tegen woordig naar rechts uit. Enkele da gen voor de Finse gemeenteraads verkiezingen, die op 17 en 18 oktober gehouden worden, wees een opinie peiling uit dat de niet-socialistische partijen 56,3 van de stemmen zouden krijgen. De sociaal-democraten en kommunisten zouden 43,8 procent behalen. STOCKHOLM. De komende dagen vindt weer de jaarlijkse toekenning van de Nobelprijzen plaats. Dan zal bekend worden wie de onderschei dingen hebben gekregen op het ge bied van geneeskunde, ekonomie, vrede, natuurkunde, scheikunde en letterkunde. BEIROET. Syrië, dat aan hevige kritiek van andere Arabische landen bloot staat op zijn rol in Libanon, heeft de laatste weken te kampen gehad met een serie bom- en moord aanslagen in Damascus en Hama, al dus Arabieren die het weten kun nen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WOERDEN. De melkvcrwerkende ondernemingen Noord-Holland/Hor na en CMC/Melkunie bereiden een volledige integratie van hun onder- nemingsaktiviteiten voor die een verdieping is van de sedert 1 januari 1975 aangegane partiële samenwer king tussen beide ondernemingen van coöperatieve huize. DORDRECHT, De 34-jarige M. van D. uit Dordrecht heeft donder dag bekend circa f 40.000 te hebben verduisterd van de Nederlandse ver eniging van wolfhondenbeziitters. Tot voor kort was hijpenningmees ter van deze vereniging. Na zijn af treden bleek dat hij via de giroreke ning geld ten eigen baten had be steed. DEN BÓSCH. Het provinciaal be stuur van Noord-Brabant voelt zich., financieel Tekort gedaan wanneer" het wetsvoorstel tot wijziging van de verdeling uit de middelen van het provinciefonds wordt aangenomen. Dit heeft gedeputeerde drs. H. Éin- mahl op een perskonferentic in Den Bosch gezegd. AMSTERDAM.. Ongeveer tachtig Nederlandse schrijvers, filmers, mu sici en aktëurs hebben per brief bij de ministerraad en de Tweede-Ka - merfrakties geprotesteerd tegen „een verbod van de Indonesische re gering óm in Indonesië de film Max Hdvelaar te vertonen". BORN. Bij onderzoekingen van de Romeinse terp in Born zijn nog vier 'skeletten gevonden. In totaal zijn nu negen geraamten te voorschijn ge komen. Deskundigen vermoeden dat de overblijfselen afkomstig zijn uit het Merovingse tijdperk. UTRECHT. De sekretaris-generaal van het ministerie van elconomische zaken prof. dr. F. W. Rutten meent dat onze ekonomie nog over de no dige reserves beschikt om de toe komst met optimisme tegemoet te zien. SCHIPHOL. Voor de luchthaven Sdhiphol gaat 1976 voor wat het vrachtvervoer betreft, een goed jaar worden. De verwachting is dat het verlies van vier procent in de vrachtsektor, waarmee 1975 moest worden afgesloten,door de resulta ten van dit jaar meer dan goedge maakt gaat worden. NIJMEGEN. Het Nederlandse Pa lestina comité is uitermate teluerge- steld door de slappe houding van de Nederlandse regering met betrek king tot de Nijmegenaar Ger D. die sinds vorige week donderdag door Israël wordt vastgehouden. Dit heeft de voorziter van 't Palestinacomité, Bertus Hendriks, in Nijmegen ver klaard op een perskonferentie. DEN HAAG. De raad van de wa terstaat heeft minister Westerterp van verkeer en waterstaat geadvi seerd een deel van het tegenwoordi ge Markermeer in te polderen. De raad heeft gekozen voor een Mar kerwaard van ongeveer 40.000 ha met grote randmeren langs de kust van Noord-Holland, aldus heeft het ministerie van verkeer en water staat meegedeeld. HILVERSUM. Hans van der Doel, hoogleraar in de ekonomie aan de Amsterdamse gemeente universiteit, heeft de tegenbegroting van de VVD een boekhoudkundige truc genoemd. Volgens Van der Doel is het echte verschil tussen dc begroting van het kabinet Den Uyl en die van de VVD slechts een half procent van het na tionale inkomen. Het voormalig lid van de Tweede Kamcrfraktic van dc PvdA deed deze uitspraak in het rndio-aktualiteitenprogramma van de VARA: „Dingen van dc dag". AMSTERDAM. Woensdagavond zijn in een pand aan de Zeedijk in Amsterdam drie Chinezen (afkom stig uit Hong Kong) aangehouden, die in het bezit waren van 1 kilo he roine en twee vuurwapens. Zij zijn ter beschikking gesteld van dc afde ling verdovende middelen aan het hoofbureau. van politie. Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 17 OKTOBER NED. 1: De NCRV begint van avond haar programma met de serie In het voetspoor der ontdekkers. De ze aflevering gaat over de legendari sche zeéheld James Cook die tussen 1728 en 1779 leefde. Hij was de leider van een expeditie naar de Stille Zuidzee die bijna drie jaar duurde en waarbij 42.000 zeemijlen werden afgelegd. De volgende 35 minuten gaan op aan geestelijke liederen on der de titel Gij die gelooft, verheugt u samen. De liederen worden ver tolkt door een ruim 500 mannen tel lend ikoor. Het toneelstuk Iwanow, naar de roman van Anton Tsjechoyj vormt ongetwijfeld het hoogtepunt van deze avond. Het stuk wordt ge speeld door o.a. Eric Schneider, Pe tra Laseur, Annct Nieuwenhuizen, Max Croiset, Jan Retel en Nell Kop pen. Tsjechow, die van 1860 tot 1904 leefde heeft in Iwanow de vinger willen leggen op de zieke plekken van mens en maatschappij. Iwanow kan men zien als een aktueel drama. De hoofdpersoon is een extreem in troverte man die zich niet wil aan passen aan het gezapige leventje van de welgestelden. Het verhaal heeft zowel boeiende tragische als extreme kanten. De NCRV gaat de lucht uit met de dagsluiting van ds. Van den Bosch wit Ginneken. Het laatste nieuws wordt vooraf gegaan door een uitzending van het Huma nistisch Verbond die in het teken staat van de dertigste verjaardag van dit verbond. NED. II: Het tweede dceL.jmn de ROTTERDAM. Prinses Beatrix heeft donderdagmorgen het nieuwe St. Franciscus gasthuis in Rotter dam officieel in gebruik gesteld. Zij deed dit door het onthullen van een beeld van de Rotterdamse kunste nares Arianne Elfers-Stam, een symbool van het eeuwig perspec tief. DEN HAAG. De orderontvangst van dé Nederlandse industrie is in september ten opzichte van de maand ervoor toegenomen. Deze toeneming was voornamelijk te dan ken aan een stijging van de export orders. De binnenlandse orderont vangst gaf slechts een geringe toe neming te zien. Dit staat in de kon- junktuurtest over de maand septem ber die het Centraal Bureau voor dc Statistiek woensdag heeft gepubli ceerd. avonturenserie voor de jeugd, Rogier van ter Doest opent het programma. De boeren weigeren belasting te be talen en een opstand dreigt. Het zwakke leger van Dordenaere is nauwelijks tot iets in slaat. Na vijf tien minuten nieuws uit de regio in de rubriek Vent gewest lot gewest en vijf kwartier genieten van sport, staat het programma Oten hoe zit dat nou met Sien? te gebeuren. In deze serie over vrouwen en hun situatie ditmaal aandacht voor het Ierse konflikt. Ierse vrouwen van verschillende kerkelijke en politie ke gezindten voeren onder het mot to Vrouwen voor de vrede een aktie om een eind te maken aan de ge welddadige strijd in Noord-Ierland. Het Promenade Orkest geeft vérvol gens een concert waaraan meege werkt wordt door o.a. de sopraan Anneliese Hückl en de bariton Paul Neuner. Rond de klok van kwart voor tien wordt een derde deel ge toond van de serie Een dure grap, over het ontstaan en de ontwikke ling van de Nederlandse televisie De vraag in deze aflevering is of de te levisie veel invloed 'heeft op het maatschappij gebeur en. Tot slot in Beeldspraak een gesprek tussen de Russische dichter Andrei Voznesnes- ky en de journalist Alexander Münr ninghof over de poëzie en de taak van de Sow jet-dichter. ZONDAG 17 OKTOBER NED. I: 11.00 Eucharistievieiing; 14.00 Teleac: 16.00 Nieuws; 16.02 Se samstraat; 16.27 Paradijs der dieren: 16.55 Toto17.00 Vesper18.15 Te leac; 18.55 De berepoot; 19.00 Nieuws; 19.05 In het voetspoor der ontdekkers; 19.55 Gij die gelooft, verheugt li samen: 20.3a Iwanow; 22.35 Tol besluit: 22.45.' Hujnanisine van morgen; 23.05 Journaal. NED. II: IS.30 Informatie Turken: 18.35 Rogier van ter Doest; 19.00 Van gewest tot. gewest; 19.15 Studio Sport: 20.30 Oten hoe zit het nou met Sien?; 21.10 Promenadeconcert; 21.35 Nieuws; 21.40 Een dure grap; 22.55 Beeldspraak; 23.20 Journaal. MAANDAG IS OKTOBER NED. I: De vooravond is bij de NCRV gereserveerd voor voetbal in zakformaat. De eerste ontmoeting gaat tussen de hoofdstad Amster dam en het nationale militaire mini voetbalteam. Klokke acht laat de NCRV de kijkers kennis maken met. een nieuwe serie de Franse produk- tie Vluchtroute. In elk deel van deze reeks is een vluchtpoging verfilmd-, gebaseerd op ware gebeurtenissen uit de Tweede Wereldoorlog. Deze gebeurtenissen zijn destijds opgele- Vrijdag 22 oktober, 22.35 uur, Ned. 1: Rosy, Andres en Francis. Muzikaal programma rond het duo Rosy en Andres. kend door de Franse verzetstrijder kolonel Rémy. In het eprsle ripel ontmoet de kijker een zekere Ray mond die twee aan hem toegewezen vluchtelingen de grens tracht over te brengen. In de serie De tijd stond even stil blikt samensteller Jan van Hillo terug op een tragisch gebeuren in augustus 1972. Op de 25e van die maand, in de zeer vroege ochtend reden tijdens een dikke mist op rijksweg 16 bij Prinsenbeek 46 auto's op elkaar. Er vielen dertien doden en meer dan dertig gewonden. Dit betekende de grootste verkeersramp in ons land. Na het NOS-journaal jaagt speurder Kojak op groot maar de zaken gaan niet zo als hij ze graag ziet. De serie Vroomhoul in hout en steen besluit de NCRV- avond. NED. II: Met een brok Ameri kaanse humor komt de VARA om zeven uur in de huiskamer. Mensen uit een Oosters land willen graag kennis maken met een Amerikaans gezin en belanden bij Addams fami ly. Tot acht uur aandacht voor de jeugdwerkloosheid. Harry, de hoofd persoon in deze reeks, zoekt ditmaal werk in de zwakzinnigenzorg. Na het journaal een aflevering van Be ryls lot. Tom en Beryl zijn geen rust gegund. De konsumentenbond Ko ning Klant komt hierna aan bod. Wim Bosboom, Letty Kosterman en Gerrit Eerenberg doen een poging de kijkers meer konsumptie bewust te maken. Voordat Achter het Nieuws de avond afrondt, kan nog gekeken worden naar een brok vro lijkheid van de komedieserie De vol gende patiënt. Duncan Waring moei er zeer hard aan trekken wil hij sla gen voor zijn examen. Als hij niet slaagt kan hij zijn baan wel verge ten, zo heeft hij van professor Lof- lus té horen gekregen. MAANDAG 18 OKTOBER NED. I: 18.15 Teleac; 18.45 De be repoot; 18.55 Nieuws; 19.05 Mini voetbalshow; 20.00 Vluchtroute; 20.25 De tijd stond even stil; 21.35 Journaal; 21.50 Kojak; 22.45 Vroom- heid in hout en steen23.00 Symbio se; 23.05 Journaal. NED. II: 18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 19.05 Addams family; 19.30 Harry zoekt werk in de zwakzinni genzorg; 20.00 Journaal; 20.25 Beryls lot; 21.15 Koning klant; 21.40 De vol gende patiënt: 22.05 Achter hel Nieuws; 22.55 Journaal. „Betogen, dat je man over acht of negen jaar weer thuiskomt. Goed, daarin heb je dan gelijk. Maar tot zo lang ben je alleen. Weliswaar heb je je kinderen, die wel voor de no dige afleiding zorgen, als je wat in de put zit. Maar als die 's avonds naar bed zijn, zit je alleen te pieke ren. Nu kun je proberen me heel wat wijs te maken, maar dat jij op ge zette tijden geen verlangen hebt naar een stevige arm om je heen en een mond op de jouwe, om van de rest dan maar te zwijgen, belief ik niet te geloven. Ik weet, hoe het met mij gesteld is. Daar schaam ik me niet voor, want het is natuurlijk. Als je niet weet, wat samenleven tussen man en vrouw is, bestaat er in dit opzicht nauwelijks een probleem. Maar wij weten het wèl: jij en ik. Misschien is de rcaktie bij een vrouw anders dan bij een man, dat weet ik niet. Uiteindelijk heb jij op gezette tijden je verlangens, zogoed als ik die heb. Nu mag je uitgaan van de stelling, dat het gemeen is, als je op deze wijze je man bedriegt, dat het overspel is en wat nog meer, als je zo af en toe met mij uit zou gaan, een heel weekeind. Ik ant woord dan: je hebt gelijk. Het is in strijd met de moraal, maar moraal is een menselijke instelling. Het klinkt, allemaal erg degelijk, maar het is geen afdoende remedie voor de kwaal, waarmee jij en ik zit. We zijn beiden volwasen mensen, laten wc alsjeblieft eerlijk tegenover el kaar zijn. Als ik eerlijk ben, stel ik vast, dat het leven, dat wij beiden, elk op onze eigen wijze, leiden, on natuurlijk is. Er zijn toch voor ons andere mogelijkheden? Als je beslist niet over de schreef wilt gaan, heb ik er respekt voor. Ik ben geen „Principiënreiter". maar ik kan wel waardering en begrip opbrengen voor bepaalde principes, al zijn ze persé de mijne niet. Ik eh vorige week heb ik mijn advokaat gepolst. Hij ziet mogelijkheden voor een scheiding. Wat jouw positie be treft je man is veroordeeld tot een vrijheidsstraf, die langer duurt dan vier jaar. Ook dat is een grond voor echtscheiding. Nu kun je aan voeren, dat het een soort verraad is, als je onder deze omstandigheden je man verlaat. Daar stel ik dan tegen over, dat het zijn eigen schuld was. Indertijd heb ik het verslag van de rechtszaak natuurlijk gelezen. Die buurman was een lammeling. Dat houdt evenwel niet in, dat je hem dan maar om zeep mag brengen. Maar het feit ligt er nu eenmaal: je man komt nog in geen jaren vrij. Moet jij daar onder blijven lijden, al die maanden? Ben jij al niet genoeg gestraft, enkel door het simpele feit, dat Vlasbroek j ouw man is? De schande, in de buurt waar je woon de. De narigheid, die je kinderen te verwerken gekregen hebben nadat je man was gearresteerd? Het feit, dat de bron van inkomen van de ene op de andere dag opdroogde, zodat je zelf weer aan het werk moest gaan voor jezelf en je kinderen? Mij dunkt, jij hebt onderhand je portie wel gehad. Dit in ogenschouw ne mende. stel ik vast, dat jij ook recht hebt op wat levensvreugde, zo af en toe. Jij en ik, Ellie. wij kunnen el kaar helpen. Samen dc leemtes op vullen, die er in ons beider leven, tegen onze uitdrukkelijke wil, zijn ontstaan. Waarom leg je jezelf een tegennatuurlij kc wil op? Ben je daar gelukkig mee? Geeft je dat voldoening? Deze onthouding-tegen- wil-en-dank? Gebruik toch jc nuch ter verstand, kind! Ik vind het een rot-woord, dat nergens op slaat, maar toch wil ik het uitspreken: als jij dan geen verhouding met mc wilt, als je dat beschouwt als een be lediging, wanneer ik dit voorstel gn dan scheiden. Dan doe ik het ook cn kunnen wij samen trouwen. Ik zal je helpen je kinderen opvoeden, Familieroman door J. D. POSTHUMUS tot goede, bruikbare mensen in deze maatschappij en samen kunnen we een nieuw geluk opbouwen." Ellie tei| Haaflen \ad hem rustig laten praten. Er was gei n behoefte in haar hem in de rete vallen. Siebe Bokstra is een ontwikkelde man, die veel gestudeerd heeft, wist ze. Hij kan het goed zeggen. Zonder in details te treden brengt hij naar voren, wat zijn bedoeling is. Wat hij van me wil, weet ik al lang. Dat is geen nieuws. Maar de manier, waar op hij onze huidige positie uiteenzet, is boeiend. Kalm cn duidelijk had zijn slem geklonken. Het gekke is in bepaalde opzichten heeft hij ge lijk. Vóór mijn huwelijk ben ik naar bed geweest met Brand van Wave- ren, de sympathieke kollega, dc flie refluiter, die zo volkomen zorgloos leefde en zich uitte op het schilders linnen. waarop hij zich volkomen uitleefde. Van hem heb ik veel ge houden. Hij was een schat, maar stierf. En met een dode kun je niet blijven leven. Toen kwam Jan in mijn leven, de kranige reserve-offi cier. Die tijdens onze verkeringstijd nooit onbetamelijk was, me nauwe lijks aanraakte en het hart niet had dat gene te willen, wat tegenwoordig al vóór het' huwelijk als iets heel normaals wordt beschouwd. Deze moderne tijd, waarin dagelijks legio taboe's sneuvelen en de moraal be schouwd wordt als een ouderv,-etse kapstok. Zo heb ik het zelf laatst nog beschreven in ccn van mijn artike len over de hedendaagse jongeren. Nu zit Jan in dc gevangenis cn weer komt er een man in mijn leven, die me begeert. Trots het feit, dat ik ruim veertig jaar ben cn moeder van drie kinderen. Kinderen van Jan en mij, in opperste gelukzaligheid gege- ncreert, in volslagen harmonie van geest en lichaam. (wordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 9