DELTA SPORT-TURNSTERS IN NEDERLANDSE EINALE ERIC DE NOORMAN SUCCESJES witte bruidsauto J. STEEHLAND ZLM-overzicht voor de tuinbouw j VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Scharendijke KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG (smgsiv STREEKNIEUWS Man met hond overreden Flitsen uit hel buitenland De Romeinse helm 6 Ncd. Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthulskerk: 9.30 uur en 19.00 uur ds. IC. Schaap, 11.00 uur ds. E. P. Kuin, Ouwerkerk. Kerkvverve: 11.00 uur ds. Goudzwaard, Bruinis- se. Serooskerke: 11.00 uur ds. v. d. Meer, 9.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. J. W. van Swiigchum, Rotterdam. Haamstede: 10.00 uur (gezinsdienst) en 19.00 uur ds. H. Smits. Renesse: 9.30 uur ds. L. de Wit. Nocrdwelle: 11.00 uur ds. L. de Wit. Schurendyke: 9.30 uur ds. Goudzwaard, Bruinisse. Brouwers haven: 9.30 uur ds. H. v. Nieuwen- huizen. 11.45 uur zondagsschool. Zcnnemalre: 11.00 uur ds. H. v. Nieuwenhuizen, 9.45 uur zondags school. Ncordgouwe: 9.30 uur ds. Geers, 11.00 uur zondagsschool. Lreisehor: 11.00 uur ds. Geers, 15.45 uur zondagsschool kleinen, 17.00 uur groten. Ouwerkerk: 11.00 uur ds. W. J. Kolkert. Nieuwer kerk: 9.30 uur ds. M. v. d. Meer. Oester land: 9.30 uur ds. W. J. Kolkert, 18.00 uur ds. M. C. v. d. Meer. Sirjansland: 10.00 uur en 18.30 uur ds. Tukker. Krui- nisse. 10.00 uur en 17.00 uur ds. R. H. M. de Jonge. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur en 18.30 uur ds. F. Spoelstra (H.A.). Haamstede: 10.00 uur ds. Boerma, Hilversum, 19.00 uur ds. J. Eikelboom. Scharendyke: 9.30 uur en 14.30 uur ds. J. Keizer. Brouwershaven: 10.00 uur ds. M. J. Koppe. Zonnemaire: 15.00 uur ds. M. J. Koppe. Nieuwerkerk: 10.00 uur (voorber. H.A.) kand. P. J. Moet, 16.30 uur ds. J. v. d. Haagen, Poor- tugaal. Bruinisse: 10.00 uur kand. A. J. Venema, Rotterdam. 17.00 uur kand. P. J. Moet, (jeugddienst) Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur leesdienst, 18.30 uur ds. Urban. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur en 18.00 uur kand. H. H. Klomp. Kerkvverve: 10.00 uur en 18.00 uur ds. W. J. Buijs. Haamstede: 10.00 uur en 15.00 uur ds. J. A. Compagner. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur en 14.30 uur ds. J. v. Haaren, Amersfoort. Nieu werkerk: 10.00 uur en 15.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00 uur en 14.30 uur leesdienst, 18.30 uur ds. J. van Haaren, Amersfoort. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur ds. A. v. d. Meer. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Semmelsdijk: 10.00 uur ds. G. Bloe- mendaal, Delft. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur dienst; zondags school van 11.45-12.30 uur. OVERDENKING Bij Psalm 8 Psalm 8 gaat over de mens die klein is enV nochtans groot. Die twee horen onlosmakelijk bij elkaar. Je mag de mens niet kleineren, niet verlagen tot een ding. Van de mens moet heel royaal, koninklijk, gespro ken worden. Hij is een koning op aarde zo klein als hij is. Hij is weinig minder dan de engelen, hij hoort in Gods wereld thuis. Hij is groot ondanks zijn kleinheid. Zijn grootheid is net zo'n wonder als de kracht van het kinderlied clat Gods vijanden doet verstommen. De grote mens mag zijn kleinheid nooit vergeten. Hij zou zich maar belachelijk maken. Hij draagt de wereld niet op zijn schou ders; integendeel, als hij omhoog kijkt naar de sterren, dan is hij een atoompje in het heelal. Zou God mij zien, denk je dan. Ja, Hij houdt zelfs van n, Hij geeft u uw grootheid. Hij bouwt op u zo klein als u bent. Dat is het ge- heinp van de mens. Dat is het ge heim van Jezus Christus, die zo groot is als hij klein was, zo machtig als hij zwak was, die leeft omdat Hij gestorven is. Zo leven is God ver heerlijken en daarmee begint en eindigt de psalm JAN EIKELBOOM Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur; zon. 10.15 uur. Haamstede: zon. 10.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zon dagen om 10.00 uur on op woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zierikzee: Zondag: 10.00 uur open bare lezing; 11.00 uur Wachilorcn- bespreking. Donderdag: Thcokrati- sche school 19.30-20.30 uur; dienst- vorgadering 20.30-21.30 uur. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Wezep en te Ouder kerk aan de IJssel: C. den Boer, Wa- geningen; te Gicssen-Nieuwkerk: C. G. Geluk, kand., Ede. Bedankt voor Kamerik: G. H. van Ivooten, Delft; voor Bonnckom: W. Arkcraats, Zegveld. Toegelaten tot Evangeliebediening en beroepbaar gesteld: J. Bruin. To renlaan 38, Hilversum en C. G. Ge luk, Alb. Agneslaan 27 Ede. Gereformeerde Kerken Beroepen te Assen: M. M. den Hollander, Mariënberg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Dordrecht: R. 'te Vel de. Mariënberg. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Ouddorp: M. Mon- dria, Waardenburg. Keuken- Tochtstrip Vouwdeuren Tegelboard wandkastjes Houdt de kou buiten de deur Spaar ruimte door 1.83 x 1.22 meter het aanbrengen van 22,35 per stuk Wit geplastificeerd een vouwdeur 50 cm breed Diverse uitvoeringen Kleuren: Deurstrips Dorpelstrips lichtgroen - wit 57,50 per stuk Zelfklevend band Reeds vanaf 42,50 okergeel en rood DOE HET ZELF VAN ZOEST- Sint Domusstraat 43 - ZIERIKZEE - Teleloon (01110) 3395 Koningin Juliana bezoekt Zeeland Op woensdag 20 en donderdag 21 oktober aanstaande brengt koningin Juliana een bezoek aan de provincie Zeeland. Het programma omvat on der meer bezoeken aan het Zeehos- pitum „Zonneveld", de gemeente Vlissingen en de Kreekraksluizen. Verder zal ook Tholen met een be zoek worden vereerd, terwijl in Sint Philipsland een korte rondrit volgt. BEST. 14-10. De 53-jarige A. Mut- staar.ts uit Best is donderdagavond met zijn hond op de rijksweg Den Bosch-Eindhoven in Best om het le ven gekomen. Het tweetal kwam bij het oversteken van de weg onder een auto. AMMAN. Saoedi-Arabië is begon nen met het terugtrekken uit Jorda nië van de 7000 man troepen die het sinds de Arabisch-Israëlische oorlog van 1967 heeft gelegerd bij de Israë lische grens aan de Dode Zee, aldus is donderdag vernomen uit semi-of- ficiële Jordaanse 'kringen. WASHINGTON. Op zijn eerste volledig door de televisie uitgezon den perskonferentie in bijna zes maanden heeft president Ford don derdag gezegd dat hij „erg ingeno men" is met de uitspr-aak van de speciale officier van justitie voor Watergate, dat hij niets misdaan heeft. PEKING. In Sjanghai, tweede stad vah de Chinese volksrepubliek, is een muurlcrantaktie tegen Mao Tse-Toengs weduwe, Tsjiang Tsjing, en drie andere radikale leiders be gonnen. Zij wox-den erin beschuldigd van samenzwering tegen de kom- munistische partij. CAPE CANAVERAL Fliroda. Vanaf de Amerikaanse ruimtebasis Cape Canaveral is donderdagavond „Marisat III" gelanceerd. Het is de laatste schakel in een keten van sa tellieten die 100 miljoen dollar heeft gekost en de scheepvaartkommuni- katie verbetert. Kompetitie damvereniging- „Zierikzee" Op de jongste klubavond van de damvereniging „Zierikzee" werden vijf partijen gespeeld voor de onder linge kompetitie. De wedstrijd tus sen P. M. Kort en M. de Wild ein digde in remise. Daar C. Verton zijn partij won van J. de Wild, is hij nu alleen aan de leiding gekomen in de ranglijst. De uitslagen waren als volgt: C. L. Boot-C. Monteban 2-0; M. v. d. Wielen-C. J. Kostense 2-0; J. de Wild-C. Verton 0-2; R. J. Kostense- A. Saman 0-2; P. M. Kort-M. de Wild 1-1. De stand van de ranglijst is mo menteel als volgt: Annet Schouls (l.) en Jolanda Stoutjesdijk, de twee Deltasport-tnrnsters, die zich plaatsten voor de finale van de Ned. Kampioenschappen. ZIERIKZEE. 14-10. Wederom hebben Annet Schouls en Jolanda Stoutjes dijk het gepresteerd zich in de lan delijke finale van de jeugdturnsters te plaatsen. Vooral Annet Schouls viel op doordat zij zich direkt achter de meisjes van de A selektie wist te handhaven, nl. op de vijfde plaats, terwijl ze vorig jaar 9e werd. Jolan da Stoutjesdijk werd nu 9e en vorig jaar 13e. Eeh goede vooruitgang met veel beloftes voor de toekomst. De rangschikking was als volgt: 1. Monique Bolleboom 35.95; 2. Dea den Braber 34.25; 3. Miranda Hey 31.55, 4. Alenda Mulder 30.84; 5. An net Schouls 30.30 en 9. Jolanda Stoutjesdijk 28.90. C. Verton M. de Wild P. M. Kort A. Saman C. L. Boot M. v. d. Wielen C. M. v. d. Velde J. de Wild R. J. Kostense J. Huigens C. Monteban C. J. Kostense 21. Uit alle macht zwaait de krijger met de witte vlag, maar de Pieten geven niet de in druk dat ze zich daar veel van aan zuilen trekken. Dan treedt Eric naar voren en heft de gou den keten omhoog. „Vrede", zegt hij met rus tige stem. „Zie de gouden keten, welke is van Nil, zoon van Moru. Breng ons voor de grote Moru, opdat we hem de woorden zeggen die zijn zoon tot ons sprak". Ook dit maakt niet veel indruk. Een der ruiters komt op Eric toe en rukt hem eens klaps de gouden keten uit de hand. „Gij wilt dus sproken met Moru, zoon van Mach?" vraagt hij met een spottende klank in zijn donker dreigende stem. „Zijt gij dan dwaas, vreemdelingen?" Een grimmige lach ontbloot zijn tanden, die hagelwit afsteken tegen zijn donker, beschilderd gezicht. Dan haalt hij de schouders op. „Het zij zo". Hier en daar grijnst een der ruiters een vreemde, onrustbarende lach. Ze kijken el kaar eens aan en nemen de drie Noren tussen hen in. Het zijn pezige, gespierde kerels, don ker van uiterlijk, met grillige beschilderingen op hun gezicht. Ze zitten op hun kleine, krach tige paardjes, alsof ze er mee vergroeid zijn. Onder diep stilzwijgen gaat de tocht verder door de zich verbredende vallei, totdat ze een vruchtbare vlakte bereiken. Hoog op een rots verheft zich ccn stenen bouwwerk en een der ruiters snel vooruit om hun komst te melden. De overigen beginnen met elkaar te smoezen. Onwillekeurig sluiten de drie Noren zich wat dichter aaneen, terwijl Eric zich enigszins ongerust begint af le vragen hoe ze daarbin nen zullen worden ontvangen. De loerende blikken van hun begeleiders voorspellen niet veel goeds. Diversen Bon (speciaalzaak Dt-ehsen- Poell, ook voor: zomerbewa- ring, omwerkingen en repa raties. Dam 10, Zierikzee. telefoon (OHIO) 2247 Shell-station „De Val", Zie rikzee. Tel. (01110) 3297. Ac cessoires, onderdelen, accu's (2 jr garantie), banden (kor ting tot 50 'Vu. Alle reparaties. Restaurant en friteshal tij dens herfstvakantie geopend. Maandag gesloten. Restau rant „Rietnisse", Oude Mool- weg 11, Renesse. Een prachtig complete slaap kamer met radiowekker, reeds vanaf f 695,-. Alles v. uw slaapk. bij: Tuinman In terieurverzorging. Restaurant en f riteshal tij dens herfstvakantie geopend. Maandag gesloten. Restau rant „Rietnisse", Oude Mool- weg 11, Renesse. Nu ook spots in klassieke stijl. Radio van den Berge heeft ze voorradig. Bergmans levert de betere zonnebrillen. - Havenpark 1, Zierikzee. Bergmans levert de goede zonpebrillen, prima leesbril len. Gaat u trouwen Een staat voor u klaar bij: Rijwiel - Taxibedrijf - Dreischór, tel (01112) 496 LAND- EN TUINBOUW Heden (vrijdagavond) ligt de on derlinge kompetitie stil. De damver eniging speelt dan de eerste klub- wedstrijd tegen B.D.V. uit Bergen op Zoom. Dit in de eerste klasse van de kompetitie van de Provinciale Zeeuwse Dambond. De fruittelers hebben de afgelo pen weken met veel moeite en in zet de overwegend grote perenoogst geborgen. Maar als gevolg van de drcGgtc werden er veel kleine ma ten geoogst. Hiervoor was geen af zet en deze sortering is grotendeels in de interventie terecht gekomen. Terwijl van dat gedeelte dat ver kocht werd, de prijzen helaas tegen vielen. Al met al zijn de financiële resultaten voor dè perentclers tot nti toe zeer teleurstellend, aldus de heer M. J. Goud in zijn tuinbouwovcr- zicht, in de onlangs gehouden verga dering van het hoofdbestuur van de ZLM. De appels daarentegen zijn goed prijshoudend. Maar de oogst van be- Extra E.G.-raad ministers van financiën en landbouw DEN HAAG, 14-10. De ministers Duisenberg (financiën) en Van dei- Stee (landbouw) willen een geza menlijke zitting van de EEG-minis- ters van financiën en landbouw naar aanleiding van de internationa le monetaire problematiek. Als da tum hebben de Nederlandse minis ters 26 oktober in Luxemburg in bet hoofd, maar men is er in Den Haag nog niet zeker van dat dit overleg ook op die datum zal plaatsvinden, aldus een woordvoerder van het mi nisterie van lanbouw in Den Haag. De monetaire problematiek van het ogenblik en de invloed hiervan op de landbouwmarkt in de negen landen van de Europose gemeen schappen is ook aan de orde ge wees! op de vergadering van ministers van landbouw op 4 en 5 oktober jl. in Luxemburg. langrijke rassen, zoals Goudreinet- ten, Cox's Oranje, valt tegen. Niet alleen de kilo's maar ook de kwali teit is slecht. Op de meeste bedrij ven is nu de oogst van het bewaar- fruit dn volle gang. Gelukkig hebben hier en daar de late rassen no'g kun nen profiteren van de regen. Maai er moet wel bij worden gezegd, dat alleen de goede percelen beter zijn geworden. Slechte percelen zijn ook dcor de regen niet goed geworden. Nu er weer regelmatig regen valt, lijkt het of de droogte helemaal voorbij en vergeten is. Niets ds min der waar, mag het dan niet meer droog zijn, de schade die de droogte heeft veroorzaakt is er nog wel en kan niet woren vergeten. „Bedrijfs- genoten die in moeilijkheden zijn gekomen, moeten ons inziens dan ock niet aarzelen om de mogelijk heden die de thans geldende scha deregeling biedt, op zijn toepasbaar heid te toetsen. Aarzel en schroom niet om hieibij de hulp van de or ganisatie te vragen", aldus de heer Goud. Hij ging vervolgens in op de rooi- regeling. Volgens de E.E.G.-stati- stieken is de Golden Delicious neg steeds, naar hoeveelheid gemeten, de belangrijkste appel in Europa. Van de aanplanten in de verschillende E.E.G.- landen wordt het onder staande percentage Golden geteeld. Frankrijk 60 pet, België 48 pet, Ita lië 37 pet, Nederland 32 pet, Luxem burg en West-Duitsland 23 pet, De nemarken 10 pet en Engeland 3 pet. Deze cijfers maken duidelijk dat dit appelras nogal sterk is vertegen woordigd op de Europese markt. Daarom is hel gewenst, daar waar dat mogelijk is, gebruik te maken van de rooiregeling, die in hoofd zaak gericht is op Goldeu Delicious. Ook is het van belang om bij fruit- importen uit derde landen er nauw lettend op toe te zien dat de afspra ken worden nageleefd en men zich strikt houdt aan dc contigenlering ■■■■«■■■■■■■■■{■■■■■■■■■■■■■■■■•■■■■■■I Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiels of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kanfoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (f.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 6