Rode Kruis Zierikzee verzorgt „Teken 'ns van de apepoes", uitgave voor kinderboekenweek muziekavond in Deltaziekenhuis STREEKNIEUWS Meer barakken gesloopt dan bedoeld INVENTARISATIE VEGETATIE VAN SLOT HAAMSTEDE NUTSSPAARBAM.. ZIERIkZEESCHE NIEUWSBODE Vi'üüub 13 oktober 1971! Nr. 21979 3 De Bruse Nova'sbrengen het populaire lied. ZIERIKZEE, 15-10. Het Rode Kruis Zierikzee, afde ling Jeugdzaken en Rekreatie, gaat op donderdag 21 oktober a.s. weer een muziekavond organiseren in het Deltaziekenhnis te Poortngaal. ZIERIKZEE Vrouwenkontakt P.v.d.A. Het Vrouwenkontakt P. v.d. A. houdt woensdag 20 oktober a.s. haar maandelijkse vergadering in het Huis van Nassau. Spreker zal zijn de heer Groen, fraktievoorzitter van de P.v.d.A .afd. Zierikzee. Optreden Ne! Kars voor de N.C.V.B. De voordrachtskunstenares me vrouw Nel Kars verzorgt de bijeen komst van de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. op woensdag 20 oktober aanstaande, 's avonds in het Her vormd Vereniginggebouw. Gespreksavond in „Brogum" Zondagavond a.s. vindt in „Bro gum" een gespreksavond plaats met de Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk. Deze avond die in de leeszaal gehouden wordt zal geheel gewijd worden aan het werk van deze Stichting.-'Het sociale werk en gezinsverzorging, zal ook aandacht krijgen, en ook de bejaar den. Hierbij zal een dia-serie met ge sproken tekst gedraaid worden. De hulpverleningsclub van „Bro- Advertentie de ideale gezinsbank Ver- zekeringen op elk gebied m BROUWERSHAVEN: Markt - Donderdag 9.00-10.30 uur. Het op touw zetten van zo'n mu ziekavond is in de loop der tijd een jaarlijks terugkerende traditie ge worden. Aan de avond op 21 oktober zal worden meegewérkt door dé Kon. harmonie „Kunst en Eer" uit Zierik zee en de band „De Nova's'-' uit Brui- nisse. Het programma zal" worden ge opend door de drumband o.l.v. tam- boer-maitre de heer A. Strurjk,- met de nummers The' Happy Boys en Goos Step, beiden-van S. Egberts. Het programma van „Kluist en Eer", o.l.v. kapelmeester, de .heer E. A. de .Looff, ziet er als vojêt, uit: Arnhem-mars A. E. Kelly)Simfonie Concertante (Gerard Boudijn); Holi day for Trumpets (W. Laseroms); Air uit de New Baroksuite (Ted Hug- gens); The Entertainer (Scott Joplin); Karei Kupfer-mars (Th. Furter); Kaiserwals (Joh. Strauss jr.); Per gum" zal deelnemen in deze ge spreksavond en uitleg geven van het werk, uiteraard zal er tijd zijn voor vragen aan de maatschappelijke werkers en hulpverleners over hun doen en laten in de maatschappij. BURGH HAAMSTEDE De Zeeuwse Collecte De Zeeuwse Kollekte heeft te Burgh f 357,en te Haamstede f 778,opgebracht. Het komité brengt zowel de milde gevers als mede de kollektanten dank voor dit uitstekende resultaat. BURGH Diefstal benzine uit auto Op het parkeerterrein voor hotel „Grote Zwijn" werden woensdag avond een tweetal jongelui gestoord toen zij bezig waren benzine uit de daar geparkeerd staande auto van de heer J. v. A. uit Zierikzee te ont vreemden. Het tweetal koos hel hazenpad toen zij bemerkten dat zij ontdekt waren, met achterlaten van een half gevulde jerrycan met benzine, die weer in de betreffende auto werd gedeponeerd. WESTERSCIIOUYVEN. 14-10. Een twaalftal aktlcvc leden van de Na tuur- en Vogelwacht Schouwen-Dui- veland hebben onlangs, aldus meldt het verenigingsblad „Sterna", een Inventarisatie gehouden van de ve getatie op de kasteelmuur, vooraan bU het slot, en in het hos van het kasteel Haamstede. Daarbij is men tot de volgende in- teressante resultaten gekomen: Op de muur: Muurvaren, Eikva ren. Steenbreekvnren, Bastaard wil genroosje, Fluitekruid, Krulskruld. Vlier. Paardebloem. Ribes, Muur- leeuwebek. Herderstasje. Ratiigrns, Witbol, Dravik. Korstmossen: Pame- lia, Xantaria. Vooraan bij 'I Slot: Nngelkruid, Madelief. Scherpe boterbloem, Klein hoefblad, Brandnetel, Breedbladigo weegbree. Zandraket, Kleine klaver, Teunisbloem. Smalbladige weeg bree. Hoornbloem, Klaver, Ratelaar, Dovenctel, Gele waterkers, Lis. Rid- derzuring. Braam, Winde, Melkdistel, Jacobskruiskruid, Vogehvikkc, Ak kerdistel, Zevenblad. Akkerkool, Bij voet. Herfstleeuwetand, Roberts- kruid. Muur. In het bos; Bercklauw. Toorts, Kaasjeskruid, Zaaigras, Penning kruid, Muizeoor. Hemelsleutel, Hondsdraf. Kamille, Vijfvingerkruid. Vcldzuring, Moerasspiraea, Pinkster bloem, Perzikkruid, Ereprijs, Man netjes ereprijs, Kleine klis, Kleef kruid, Vogelwikke, Robertskruid. Zevenblad. Vergeet-mij-nietje, Va leriaan, Wilde roos, Kale jonker, Kamperfoelie, Bies (knoppen), Veld- kers, Zilverschoon, Vcenwortel, Look zonder look, Moeraslook (Kraailook), Zachte ooievaarsbek. Heggerank, Hulst, Stckelvaren, Mei doorn, Knrdlnaalsmuts, Es, Els, Es doorn, Berk, Beuk, Populier, Ame rikaanse eik, Wilg, Eik, Iep, Paarde- kastanje, Tamme kastanje. Meelbes, Appelbes, Oostenrijkse den, Corsi- cnanse den. Spar. Lijslorbes.Haag- bcuk. Linde. gebleken, toen het comité van de af deling Bruinisse een ledenwerfaktie op touw zette. Met de hulp van 10 dames kwam men maar liefst op het mooie aantal van 307 leden. Telt men de bestaan de 55 erbij op. dan wordt het aantal 362, wat inhoud dat van de bevol king zich nu een vriend kan noemen van de Hartstichting. Deze aktie bracht aan geld het fantastische bedrag van f 3200,op. Daarbij nog f 255,via vrije giften, zodat het eindbedrag f 3455,was. Inwoners van Bruinisse, en de da mes die hebben geholpen worden namens de Hartstichting bedankt voor dit geweldige resultaat. Mochten er nog ménsen zijn die niet bezocht zijn en toch nog lid wensen te worden, dit kan altijd nog op. de adressen die op het* stencil waren vermeld. BRUSSEL. De arbeiders die in de Nederlandse, landbouw werken zijn de op een na best betaalden van de gehele Europese Gemeenschap, al thans volgens de jongste cijfers van het Europees bureau voor de statis tiek. Op zichzelf is hun loon' echter bepaald niet hoog: f 7,16 per uur. Gemiddeld maakt die Nederlandse arbeider 201 betaalde uren per maand. NIEUWERKERK. Dit is het bekende café „De Meebaal" te Nieuwerkerk, dat binnenkort in andere handen zal overgaan. (Zie ook elders in dit nummer). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) EPE, 15-10. In het woonoord voor Zuidmolukkers in Vaassen zijn giste ren negen barakken-wooneenheden teveel gesloopt. Het was de bedoeling geweest deze bouwwerken, waarin 34 personen woonden, pas over twee jaar te ontruimen en neer te halen. Voor de negen woninkjes was ook geen bevel tot ontruiming afgegeven. Burgemeester J. H. Bergh van Epe heeft dit vrijdag namens de beleids groep in het stadhuis van Epe mee gedeeld. Het ministerie van erm ver zorgt de opvang van de mensen die plotseling hun onderdak kwijt zijn. aldus de burgemeester. BRUINISSE Oud papier-aktie De leden van muziekvereniging „Nu met Hope" komen zaterdag 16 oktober a.s. weer oud papier opha len. Voor een snelle verwerking wordt verzocht het gebundeld ge reed te zetten langs de trottoirs. Vergadering W.S.V. „Aqua" De watersportvereniging „Aqua" houdt zondag 17 oktober a.s. de eer ste ledenvergadering welke gehou den zal worden in de kantine van camping „Onze Hoeve". De belang-' rijkste agendapunten zijn: voorstel len van bestuur, bekendmaking van de komende winter en zomer-akti- viteiten en de verhouding Aquadelta watersportvereniging. Na afloop van de vergadering volgt voor de leden en hun gezin een mosselmaal- lijd in „Onze Hoeve". Aanvang van de vergadering 14.00 uur. Geslaagde ledenwerfaktie Hartstichting Dat Bruinisse „hart" heeft voor de Hartstichting, is afgelopen week wel ZIERIKZEE, 15-10. Ter gelegenheid van kinderboe kenweek hebben de Provinciale Bibliotheek Centrale en het Zeeuws Kunstenaarscentrum een prentenboek van de Zierikzeese kunstenares Joke Noest uitgegeven. Als medeauteurs staan op liet omslag haar kinderen Jan en Janna vermeld. De stripverhalen zijn dan ook in nauwe samenwerking' met hen tot stand gekomen. Zoals andere moe ders hun kinderen voorlezen voor het slapen gaan, tekent Joke een nieuwe bladzij met dc lotgevallen van de aap, de olifant, de muis, de pees en wat er verder nog voor die ren aan te pas komen. Jan en. Janna dragen meestal de ideeën aan, vertellen soms zelfs het hele verhaal en Joke hoeft dan al leen nog maar te tekenen. Sommige verhalen hebben een funktie bij de opvoeding, „moralistisch" noemt ze Joke Noest met links Jan en rechts Janna. die zelf, zoals de geschiedenis van „de muis die zijn bed volkotste". Na dat de strip op papier gezet was hebben de kinderen dat nooit meer gedaan. Ook andere probleemtoe standen worden al vertellend en te kenend verwerkt, Janna was bang voor spoken en reageerde haar hele angst af in een spookverhaal. Uit eindelijk blijkt het spook een ver klede aap - dat was dan weer een idee van Jan - en daarmee was het gruwel onschadelijk gemaakt. Er is ccn zekere ontwikkeling in de ver halen te zien: toen de kinderen klei ner waren tekende Joke heel anders, maar de speelse toon blijft steeds heizelfde. Van de chronologische volgorde is in hel boek trouwens niets terug te vinden. fidia (A. Dominquez) en The Middy- mars (Kenneth Al ford). Populair Na de pauze is het de beurt aan „De Nova's", beslaande uit accordeonist dc heer W. Kik en drummer/zanger de heer P. M. v. d. Velde. Zo brengen muziek en zang van het Nederland se populaire lied. De liefhebbers zul len tijdens het optreden van „De Nova's" een dansje kunnen maken. Hel programma zal worden afge sloten met een finale van korps en drumband met de nummers: Glorie van Sliedrecht, On the road-mars, Koraal en Happy-end mars. Dietstal goederen uit personenauto Op het parkeerterrein van het bun galowpark „'t Zeepe", aan de Hoge- weg, werd woensdagavond uit de niet-afgesloten auto van de heer W. ten K. uit Hasselt een auto-cassette- recorder en twee boxen ontvreemd. Vrachtwagen tegen muurtje Door nog onverklaarbare oorzaak reed deze week een vrachtauto van de groothandel J. v. Scheveningen in de Zuidstraat tegen een muurtje van de woning van mevrouw v. d. Werf, waardoor behoorlijk materiële schade ontstond. RENESSE Kinderpostzegelaktie De door de leerlingen van de open bare basisschool ,,'t Staepel'of" ge houden kinderpostzegelaktie heeft opgebracht de som van f 1.278. Zeeuwse Collecte De te Renesse gehouden Zeeuwse Collecte heeft het resultaat opgele verd van f 376,80. Kledinginzameling De bekende kledinginzameling voor zuster Haayer in Rotterdam wordt gehouden tot 1 november aan staande. Kleding kan worden ge bracht op het bekende adres: Duson rijwielhandel. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Op dinsdagavond 19 oktober a.s. vergadert de raad der gemeente Brouwershaven in het Stadhuis. De agenda luidt: Benoeming drie leden van de gemeenteraad in de be- heerskommissie Dorpshuizen Brou wershaven; benoeming drie leden van verenigingen in voornoemde kommissie; aanbieding gemeentebe groting en begroting woningbedrijf 1.977. DREISCHOR Inbraak in kantine Dcor het stuk slaan van een ruitje wisten deze week een of meerdere onbevoegden zich toegang te ver schaffen tot de kantine waaruit een negen-tal flesjes limonade werden ontvreemd. KERKWERVE N.C.V.B. afdeling Kerkwerve Op woensdag 20 oktober aanstaan de hopen de dames van d'e Nedevlan- se Christen Vrouwenbond van de afd. Kerkwerve, een bezoek te bren gen aan een bijeenkomst in Zierik zee. De vergadering vindt plaats in het Herv. Verenigingsgebouw, '1 Vrije. Als spreekster treedt op: Nel Kars, zij is voordrachts-kunstenares. Het belooft een interessante avond te worden. De Kerkwerfse dames vertrekken vanaf het Verenigingsge bouw, Beatrixstraat. (Voor lijd zie agenda). De dames moeten hun uit nodigingskaart meebrengen want dit dient als toegangsbewijs. NIEUWERKERK Zwembad tijdelijk gesloten Het zwembad „Dol-Fijn" te Nieu werkerk is gedurende de herfstva kantie dus van 18 oktober t/m 22 ok tober gesloten. Dit wegens al lang lopende hoog nodige schilderswerkzaamheden. Dus als straks de scholen weer be ginnen, gaat ook in het instruktie- zwembad alles weer normaal van start, dus na 23 oktober a.s. Tekencahier Het boek heeft het uiterlijk van een tekencahier, de reprodukties zijn zo goed geslaagd, dat Jan bij het zien van het eerste gedrukte exem plaar riep: „Joke, kijk eens, ze heb ben een nieuwe kaft om je teken boek gedaan". Jammer genoeg is het verhaal waar de titel aan is ont leend eruit gelaten. De samenstel lers waren bang dat het voor som mige mensen over de schreef zou gaan. Verder worden er weinig ta boes gerespekteerd in het boekje. Vrijdag 8 oktober werd het eer ste exemplaar op een schrijvers- avond van het Zeeuws kunstenaars centrum aangeboden door Anton van Kraay, organisator van de schrij versavonden. Het grootste aandeel in de totstandkoming van het boek had Jannie Dijkstra, bestuurslid van het Centrum en verbonden aan de pro vinciale Bibliotheek Centrale. De uitgave werd verzorgd door amateurs en is dan ook niet kom- mercieel opgezet. Er zijn slechts 200 exemplaren gedrukt die worden verspreid via dc bibliotheken. In Zie rikzee is het boek ook bij dc boek handel verkrijgbaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3