Bezinning over struktuur en in Alls°la werkwijze Zeeuwse Culturele Raad Massamoord Verkoop sigaretten loopt terug STUURGROEP DIJKVERSTERKINGEN 00STERSCHELDE 30 vermisten na zinking van tanker Gedeputeerde Staten teleurgesteld over standpunt regering vaste oeververbinding Wcsterschclde Geen principiële veranderingen Twintig miljoen gulden beschikbaar voor Angola Nieuwe giropas internationaal erkend Inkrimping- van streekvervoer schokt Consumentenbond laatste nteijws mmm 1 weekeesde- artsendienst dierenarts apotheek AGENDA rnpiwna ia.in MIDDELBURG, 14-10. Binnenkort is liet vier jaar ge leden dat de tegenwoordige struktuur en werkwijze van de Zeeuwse Culturele Raad zijn beslag kreeg. Reden voor de raad om zich in zijn jongste vergadering te bezinnen op de vraag of de nieuwe manier van werken aan de verwachtingen heeft beantwoord. De raad meent dat dat hel geval is en er geen reden is om principiële veranderingen aan te brengen in de huidige werkwijze met sekties en agenda kommissie. Wel is besloten het werkterrein van enkele sekties DEN HAAG, 14-10. Minister Pronk (ontwikkelingssamenwerking) heeft een bedrag van 20 miljoen, gulden beschikbaar gesteld voor hulp aan Angola die nodig is gebleken na de oorlogshandelingen in dat land. Het ministerie van ontwikkelings samenwerking heeft dit meegedeeld. Van het bedrag is 3 miljoen gulden bestemd voor voedselhulp en even eens 3 miljoen gulden voor nood hulp aan vluchtelingen en ontheem den. Het x-esterende bedrag van 14 miljoen gulden is bestemd voor de aanschaf van DAF-vrachtwagens waaraan Angola dringend behoefte heeft om althans de ernstige ver voersproblemen op te lossen. Van dat laatste bedrag wordt 10 miljoen gulden versti-ekt in de vorm van leningen, de rest in de vorm van schenkingen, aldus het ministerie. DEN HAAG, 14-10. De giropas die Nederland volgend jaar uitgeeft is internationaal aanvaard en zal als legitiniatiepas model staan in alle Europese landen. Dit is besloten een dezer dagen in Den Haag gehouden vergadering van de commissie „Bevordering, regle mentering en exploitatie van geld- diensten". een orgaan van de „Con ference Europese des Administra tions des Postes et des Telecommuni cations" (CEPT). Voorts is het besluit gevallen te komen tot een systeem van snelle verbindingen voor de uitwisseling van betalingsopdrachten tussen de kantoren van de Europese girodien- ten. Begonnen wordt met een proef project tussen Nederland en Zwitser land, dat de nodige ervaring moet opleveren voor uitbreiding van het systeem tot andere landen. te wijzigen. Dit met het oog op de komende jaren kunnen worden ver wacht. Nieuwe sekties 1. Er wordt een nieuwe sektie al gemene zaken gevormd voor kultu rele zaken van algemene aard, zoals kuituurplan, gemeentelijk kultureel beleid, kulturele uitwisseling en sub sidiebeleid. 2. Een nieuwe sektie cdukatief werk gaat zich bezighouden met bi bliotheekwerk, vormings- en ont wikkelingswerk, kunstzinnige vor ming en de edukatieve aspekten van andere kulturele voorzieningen". Een en ander tegen de achtergrond van de idee van de permanente edukatie en de ontwikkeling van de edukatie ve netwerken. De tegenwoordige sekties informatie, vorming ont wikkeling en kreativiteitsontwikke- ling worden in verband hiermee op geheven. 3. Ongewijzigd blijft het werkter rein van de sektie woonkultuur, sek tie beeldende kunst, sektie teater letteren, sektie muziek, sektie kul- tuurbehoud. 4. Zaken betreffende de regionale omroep worden behandeld door een nieuwe werkgroep regionale om roep, die onder de sektie algemene zaken valt. Volgens het reglement is het bo vendien nodig om te overwegen welke leden van de raad en de sek ties, die bij de herstruklurering be noemd zijn, voor vei-vanging of her benoeming in aanmerking komen. De leden worden namelijk voor een periode van vier jaar benoemd en kunnen daarna éénmaal voor nog eens vier jaar herbenoemd worden. Organisaties, groeperingen en perso nen, die op de deelterreinen van de sekties werkzaam z(jn, worden graag in de gelegenheid gesteld aanbeve lingen te doen terzake van de nieu we samenstelling van de sekties. In dit verband is hel volgende nog van belang: Een sektie bestaat uit tenminste 5 en ten hoogste 0 leden, die door de raad worden benoemd op grond van belangstelling of des kundigheid op het desbetreffende deelterrein. Zo mogelijk wordt tenminste de helft van het aantal leden van een sektie benoemd in overleg met or ganisaties en groepex-ingen in de provincie. De kulturele en regionale verscheidenheid van de provincie dient in iedere sektie zoveel moge lijk tot uiting te komen. Bovendien wordt gestreefd naar een redelijk evenwichtige spreiding van de ver schillende leeftijdsgroepen en even wicht in het aantal mannelijke en vrouwelijke leden. LOEANDA, 14-10. Het Angolese dagblad „Jornal de Angola'' schrijft donderdag dat 287 mensen het slachtoffer zijn geworen van de moordpartij die vorige week in het gebied van Huambo, 700 km ten zuiden van Loeanda, is gepleegd. Deze massamoord is volgens het blad door elementen van de Unita, Nationale Unie voor de totale onaf hankelijkheid van Angola uit wraak bedreven. DEN HAAG, 14-10. Het gaat met de verkoop van sigaretten niet zo gced. Dit concludeert het bureau voer de tabakshandel op grond van de gegevens over de hoeveelheden gebanderolleerde sigaretten in ons land. Volgens de CBS-cijfei's zijn in de periode september 1975 tot en met augustus 1976, 22.843 miljoen sigaret ten gebanderolleei'd. Dit was ruim een miljard sigaretten minder dan de hoeveelheid van 23.892 miljoen, die in 1975 werd 'gebanderolleerd. Loopt de sigarettenprodukie terug, die van kerftabak neemt-toe, name lijk van 14.223.000 kg in 1975 tot 14.531.000 kg in september-auguslus 1975-1976. De praduktie van sigaren loopt volgens het bureau voor de tabaks- handel sterk achteruit. In 1975 wer den nog 900 miljoen grote sigaren gustus waren het er nog maar 831 miljoen. De produktie van kleine sigaren (voornamelijk cigarillos) daalde van 301 naar 295 miljoen. ZIERIKZEE, 14-10. In de onlangs gehouden vergadering van de stuur groep dijkversterkingen Oosterschel- de werd met betrekking tot Zuid- Beveland meegedeeld dat de in slech te staat verkerende spuisluis in de Hcogerwaardpolder is uitgegraven en dat het dijklichaam wordt afge werkt. Volop wordt er gewerkt aan het dijkvak Katseveer- Kattendijke. Helaas is er op het ogenblik een vertraging van circa twee weken met het zandlspuiten. Zoals momen teel voor alle in uitvoex-dng zijnde wei-ken geldt, is ook hier het komen de stormseizoen een factor van grote betekenis. Er wordt vanuit gegaan dat cp 15 oktober al het zand zal zijn opgespoten en dat komende winter de zaak kan worden afgewerkt. Ex- zijn nog besprekingen gaande met de eigenaar van de Bistro Katseveer over een redelijke schadeloosstelling. Plet bestek Kattendijk-Wemeldinge is dn voorbereiding. Het probleem van de plaats voor de bouw van een nieuw gemaal zal op het niveau van de hoofddii-ectie van de waterstaat en de Centrale cultuurtechnische commissie worden bespx-oken. In de stuurgroep werd aangedron gen op een snelle beslissing, omdat de bouw van het gemaal in feite al te lang is uitgesteld. Dal betekent b.v. ook economisch nadeel voor be drijven die in het ruiiverkavelings- gebied liggen. Nagegaan zal worden of eventueel ter plaatse van de ou de sluis een noodvoorziening kan worden aangebracht. Tenslotte worden op het ogenblik de eerste gegevens verzameld voor hel bestek van de verzwaring van de dijk ter hoogte van de Balh-pol- ders. Dit dijkvak hoeft echter niet zon hoge prioriteit als b.v. dat tiis- RAMLE. Israël. De 23-jarige Neder landse Ludwina Jansen, die vorige maand, op het Ben-Goerionvliegveld ih Israël werd aangehouden op ver denking een agente van een Pales tijnse terroristische organisatie te z\jn is voor de rechtbank van Ramle verhoord. MIDDELBURG. 14-10. In een brief aan minister Westerterp hebben ge deputeerde staten van Zeeland la ten weten, dat z(j met teleurstelling kennis hebben genomen van de me dedeling der regering over de vaste de memorie van toelichting b\j de begroting van het rijkswegen fonds 1977. Die luidt, dat de regering het be lang en de betekenis van deze ver binding voor Zuidwest Nederlanden in hef bijzonder voor Zeeuwsch- Vlaanderen geheel onderschrijft. DEN HAAG, 14-10. Bijna zeventig woonkernen komen vanaf het ko mende weekeinde op zaterdag en/of zondag zonder aansluiting te zitten op het openbaar vervoer. Ook zijn er doi-pen waar na vx-ijdag door de week helemaal geen bus meer komt. De consumentenbond concludeert dit na een eerste ovex-zicht van de wijzigingen in de dienstx-egelingen van de meeste grote streekvervoer- bedrijven. PARIJS, 14-10. Bij zware zeegang is donderdag 15 zeemijlen ten westen van Bretagne de Oostduitse tanker „Boehlen" gezonken. Heden vrijdag- was in Parijs hekend dat van de 38- koppige bemanning 8 matrozen zijn gered. Ondanks zoekakties worden de 30 anderen nog vermist. Vijf volledig uitgepxxtte beman ningsleden konden worden gered uit. een reddingsboot door de in Bx-est gestationeex-de Westduitse sleepboot „Pacific". Drie axidex-en werden op gepikt door het Franse bananen- vx-achtschip „Fort-Pontchartrain". De Oostduitse tanker had donder dagmiddag om 17.00 uur S.O.S.-sig- nalen uitgezonden, omdat er een groot lek was ontstaan. Onder de ma,trözen brak paniek uit toen vier grotox-e reddingsboten, die in de zee werden gelaten, door de hoge golven tegen de wand van de tanker sloe gen en braken. De meeste beman ningsleden zagen geen kans meer in een rubberboot te gaan. De tanker „Boehlen" had 9.800 ton aardolie voor de D.D.R. aan boox-d. sen Kattendijke en Wemeldinge. Van de zijde van het waterschap werd deze opvatting bevestigd. Noord-Beveland lx-. Van der Weele deelde mee, dat binnen enkele dagen het gedeelte bij Kats ten zuiden van de vroegere veerhaven zou worden opgeleverd. Het zwaartepunt ligt nu op het gedeelte Zeelandbrug-Kats, dat in hoofdzaak buitendijks wordt uitge voerd en dat - zij het met enige vertraging - naar verwachting nog dit jaar grotendeels gereed komt. Verder ds in uitvoering de dijk bij de Anna-Friscpolder. Hoewel d'it werk laat dn uitvoering is genomen loopt de zaak goed. Ex- is enige ach terstand met het aanbrengen van de kleibekleddng. Hierna zal neg het traject AnnaijFrisopolderijColijns- plaat aan de beurt komen. Er vindt nog overleg plaats over 't te kiezen vex-lcop van de dijk, waarbij de in lagen een zeer belangrijke rol spe len. De werkgroep nam "'tenslotte af scheid van dr. J. Zuurdeeg, h.i.d. rijkswaterstaat Zeeland, die met pensioen is gegaan. Voorzitter mr. J. F. G. Schlingemann pi-ees ir. Zuui'deeg als een man bij wie de vei ligheid van Zeeland altijd hoog in het vaandel heeft gestaan en die dat ook dn de stuurgroep dijkversterking heeft laten blijken. Zelf zei de heer Zuurdeeg nog, dat een van zijn eer ste besprekingen als Zeeuws h.i.d. de bouw van een stormvloedkering in, Stavenisse gold. Toen ging het plan hiervoor niet door, maar nu - veertien jaar later, kon hij nog net - als h.i.d. - getuige zijn van de start van wat toen niet kon. Advertentie maar dat de financiële problematiek, waarvoor de regering is gesteld, he laas niet toelaat, dat thans reeds een beslissing wordt genomen over het tijdstip van aanleg van de brug-tun- nel. Gedeputeerde staten zoggen het zeer te betreuren, dat niet alleen de beslissing over het tijdstip van aan leg wordt uitgesteld, maar ook, dat geen enkele uitspraak wordt gedaan over het tijdstip, waarop de beslis sing kan worden tegemoet gezien. Dat stelt hen voor steeds groter wor dende problemen bij de provinciale veerdiensten. BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE NU REEDS IN ZIERIKZEE! Janp i widen Ende pwsenteeH: WIN'S H*FRET- FM LM ^ACHFilM! HOOGTEPUNTEN UIT DE THEATERREVUES ANDRE VAN DUIN FRANS VAN DUSSCH0TEN C0RRIE VAN G0RP DONALDJONES THE ROBERT KAESEN DANCERS CHOAfOGRAFl EN REGIE ROBERT KAESEN MUZIEK RUUD BOS REVUEORXEST 01V C0EN VAN 0RS0UWJR DECORS ANTON MISSET KOSTUUMS TON VERHEUGEN Un&BMCHrOOORAMSni HM Toegang alle leeftijden A.s. vrijdagavond 8.00 uur Zaterdagmiddag half 3 Zaterdagavond 7.00 uur halt 10 Zondagmiddag half 3 Zondagavond 8.00 uur Dinsdagavond 8.00 uur Speciale entreeprijzen middagvoorstelling zaterdag en zondag: Zaal f 3.-: balcon T 4,50 Tot opvolger van wijlen Mao Tse Toeng is benoemd de Chinese pre mier Iloea Koeo-Feng. Zaterdag 16 en zondag 17.oktober Dokter A. W. van Geer, Zierikzee tel. (01110) 2080, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Visser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringende gevallen zaterdag- morgen 11.00 uur. Dokter J. Slenger, Haamstede, tele foon (01115)-1861, neemt waar voor 'dokter Brue} en dokter Simons. Dokter J. H. Richard, Nieuvvcrkcrk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Ruytendijk en dokter Speelman Zr W. C. Steutel, Haamstede, telef. (01115)—1226, neemt waar voor geheel Schouwen. Zuster T. de Koude. Schoolstraat 20, Bruinisse. Tel. (01113) 1729, b.g.g. (01113) 1425; neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hoogezoom 9 Haamstede (tel. 01115-2254; heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Spreekuur vrijdagavond 19.00- 20.00 uur; zaterdag 13.00-14.00 uur. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.34 uur en va" 16.30-17.30 uur. Ot zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Vrijdag 15 oktober Zierikzee Brogum. Ledenvergadering, 20.00 uur. Foyer Mondx-agon, 19.30 uur, leden vergadering Ver. Stad en Lande. Concertzaal, 20.00 uur, filmvoorstel ling. Ouwerkerk Dox-pshuis, 20.30 uur vergadering SVOWK Zaterdag 16 oktober Zierikzee Huishoudschool. Tekeningen school jeugd Dierendag, 14.00-16.00 uui\ Concertzaal. 14.30 uur, 19.00 uur en 21.30 uux', filmvoorstelling. Hotel Van Oppen, 20.30 uur, dans avond V.D.Z. Zondag 17 oktober Zierikzee „Brogum" leeszaal, 19.30 uur, ge- spreksavond met Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk werk. Concertzaal, 14.30 uur en 20.00 uur, filmvoorstelling. Haamstede Parkeerterrein A. v. d. Weijdeweg, 14.00 uur, vertrek paddcstoelcnex- kursic Natuur- en Vogelwacht. Bruinisse Camping Onze Hoeve, 14.00 uur le denvergadering WSV „Aqua" Maandag 16 oktober Zierikzee Stadhuis. 20.00 uur. vergadering ge- meenteraad. Huis van Nassau..20.00 uur. Philate- lica. Westcrschouwcn Gemeentehuis Haamstede, 09.30 uur, openb. aanbesteding verbouw en restaureren pand Wcststrnnt 18, Haamstede. Gemeentehuis Haamslede, 11.00 uur, aanbesteding: aanleg voetpad van Oude Moolweg naar Hoogcnboom- laan te Renesse. Dinsdag 19 oktober Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur. filmvoorstel ling. Brouwershaven Stadhuis. 20.30 uur, vergadering ge meenteraad. Woensdag 20 oktober Goes Maranathakerk, Bergweg, 20.00 uur, Ref. Politieke Fed. Zeeland. Zierikzee 19.00 uur: Vertrek dames N.C.V.B. voor vergadering te Zierikzee. Herv. Verenigingsgebouw. 19.30 uur, N.C.V.B. Huis van Nassau, 20.00 uur vergade ring Vrouwcnkontakt Pv.d.A. Haamstede Ger. Kerk, 19.00 uur, vertrek afd. NCVB naar Zierikzee. Vrijdag 22 oktober Zierikzee Chr. Geref. kerk, 20.00 uur, leden vergadering AR-Kiesvereniging. Bruinisse Vex'enigingsgebouw Deestraat, 15.00 uur, vergadering mosselsector „Ze- vibel". Zierikzee Brogum Filmavond, aanvang 20.00 Zondag 24 oktober Zierikzee Brogum, leeszaal toneelavond, aan vang 19.30 uur. Maandag 25 oktober Zierikzee Foyer Mondragon, 20.00 uur algeme ne ledenvergadering Woningbouw vereniging „Beter Wonen". Dinsdag 26 oktober Zierikzee j. W. v. d. Doelschool, 20.00 uur, jaarvergadering Oudercommissie. Chr. Kleutei'school „Rehoboth", 20.00 uux-, ouderavond. Haamstede Beatx-ixschool, 19.30 uur, EHBO- 14.30 uux', Bejaardensoos in het vex'e nigingsgebouw, Beatrixstraat. Vrijdag 29 oktober Zierikzee Bazaiv'Rommelmarkt van de C.N.S., in garage Gebr. Hendrikse aan de Zandweg. zaterdag 30 oktober Zierikzee Bazar/Rommelmarkt van de C.N.S., in gax'age Gebr. Hendrikse aan de Zandweg. Woensdag 3 november Zierikzee Zaal bij Geref. kerk, 20.15 uur, start spelkursus Stichting Jeugd. Dinsdag 2 november Burgh Dx-eef 11, 14.00 uur. Ned. Ver. van Huisvrouwen, demonstratie glassnij- den. Dinsdag 9 november Zierikzee Clubhuis De Lichtboei, 20.30 uur, start handenarbeidkursus Stichting Jeugd. Zaterdag 13 november Zierikzee V.V. Brogum," zaalvoetbaltoux-nooi in sporthal „Onderdak", aanvang 12.00 uur. Hexw. Ver.-gebouw, 17.00 uur, prijs uitreiking C.J.V. Vrijdag 19 november Bruinisse 't Durps'Uus, 20.00 uur, wijnavond. Maandag 29 november Haamstede Beatx-ixschool. Bloedplasma-avond 19.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Teletoonnrs. na half zes Redaktie: (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01110) 2118 of (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 Redaktie Zierikzeesche Nieuwsbode Onze hoofdredakteui is tot en met 26 oklobcr AFWEZIG. Telefoon redaktiezaken na kan tooruren. 01110- 2416 De direktie LONDEN. De anli-diefslalbrjgade van Scotland Yard die beschouwd wordt als een elitekorps wordt van korruptie verdacht. Er is een „diep gaand onderzoek' ingesteld, zo be tichtte de Guardian in Londen. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2