wico 1.29 Grote bezwaren ZLM tegen interim nota landinrichting nur dieo Mini Panty Zeer grote deelname aangemeld Zierikzeese zwemvierdaagse jijjdeMelki^ Boeing stort neer op school in Bolivia DE ZIERIKZEESCHE COURANT Demonstraties duiken en polo Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! voor prima gebruikte meubelen Klokbekers van van veertig eeuwen oud Hes vanillevla hele liter van 1.43 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 oktober 1976 133ste jaargang Nr. 21978 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20 per jaar 61,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.VV. in dit nummer: Kotitaktklub Kleuterleidsters ZIERIKZEE, 13-10. In de onlangs gehouden vergade ring van het hoofdbestuur van de Z.L.M. is gebleken dat het hoofdbestuur grote bezwaren heeft tegen de voorgestelde ontwikkelingen in de interim-nota land inrichting. De kritiek richtte zich met name tegen een aantal concrete punten. Zo vond het hoofdbestuur dat de zgn beheersgebieden te ruim wor den voorgesteld: „Dit is sociaal niet aanvaardbaar en staat een voldoen de dynamische ontwikkeling van de landbouw in de weg". Advertentie in 2 kleuren Misty en Saskia* 195179 Ook het meer afstemmen van de ruilverkavelingen op de ruimtelijke ordening kon geen genade vinden. ,.De landbouw moet door kunnen gaan en niet hoeven te wachten op streek- en bestemmingsplannen", aldus de vergadering. Een ander ne- gabief punt is de vaagheid tussen ruilverkaveling en landinrichting. Op deze wijze zal er geen enkele ruilverkavelingsaanvraag meer ge honoreerd worden omdat er altijd wel argumenten te vinden zijn die pleiten voor landinrichting. De af stelling in de nota t.a.v. de verwer ving van grond werd vanuit het hoofdbestuur „vrijwel nationalisa tie" genoemd: „Een fundamenteel recht wordt hierdoor aangetast". Tenslotte richtte zich de kritiek op de „vage financiële onderbouw''. De algemene conclusie was dan ook dat het Z.L.M.-bestuur vond dat „we ermee moeten stoppen nog meer belangen in te leveren". Zoals het nu ligt moet de nota dan ook afge wezen worden omdat de daarin aan gegeven richting beslist niet in het belang is van de landbouw. „We zullen ons harder opstellen en nee (Vervolg pag. 2) LA PAZ, 13-10. Ongeveer hon derd mensen zyn woensdag in de Boliviaanse stad Santa Cruz om het leven gekomen toen een Amerikaan se Boeing 707 kort na de start neer stortte in een bebouwde wijk. Het toestel, waarschijnlijk een trans- sportmachine van een Amerikaans bedrijf, ploegde zich ondermeer een weg door een school. Op het voetbal veld daarvan werden kinderen ge dood. ZIERIKZEE. Eind november of be gin december kan de officiële inge bruikneming worden verwacht van de nieuwe brandweergarage die ver rezen is aan de Regenboogstraat. Wat het buitenwerk betreft is de bouw grotendeels gereed, aan de vol tooiing van de inrichting wordt thans nog gewerkt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 13-10. Van maandag 18 oktober tol en met 21 oktober wordt - zoals reeds gemeld - in het zwembad „Onderdak" de zwemvierdaagse gehouden. Naar het zich laat aanzien wordt deze sportieve gebeurtenis een groot succes. Aan het aantal deelnemers en deelneemsters zal het zeker niet liggen: tot heden hebben zich reeds 450 zwemlustigen aangemeld. Iedere dag kunnen nog deelne merskaarten worden afgehaald; het ziet er dan ook naar uit dat meer dan 500 zwemmers en zwemsters aan de komende zwemvierdaagse zullen gaan deelnemen. In elk geval: in het zwembad wordt gerekend op een bij zonder grote drukte. De vereiste zwemafstand kan wor den afgelegd gedurende de volgende tijden: van maandag tot en met don derdag, telkens van 7.00 tot 12.00 uur 's morgens en 's avonds van 18.00 tot 21.00 uur. Tijdens de middagen kan in het zwembad normaal vrij gezwommen worden en wel van 13.00 tot 14.30 uur, van 14.30 tot 16.00 uur en van 16.00 tot 17.30 uur. In deze week van de zwemvierdaagse vervallen de zwemlessen voor de kinderen en voor volwassenen. Vrijdag 22 oktober kan de gehele dag vrij gezwommen worden en in het daarop aansluitende weekeinde is het vrije zwemmen weer geheel als normaal. Demonstratie Op maandagavond (21.00 uur) wordt in het zwembad een demon stratie gegeven door de duikvereni- ging „Scaldis"; woensdagavond om 21.00 uur is cr een polo-demonstra tie door de zwemvereniging „Onder dak". Op de slotavond van de zwem vierdaagse zal een modeshow worden verzorgd op het perron van het zwembad door modezaak Paul van Geesbergen (21.00 uur). Daarna zul len de bronzen medailles worden uitgereikt. Er wordt op gewezen dat degenen die niet in de gelegenheid zijn op de slotavond de medkilles af te halen, direkt na het volbrengen van hun zwemprestatie hun medaille kun nen meenemen. Het lijkt overigens in dit verband zeker geen vreemde gedachte dat ve len hun kind, echtgenoot, echtgenote of verloofde verrassen met een bloe metje, zoals ook altjjd de (wandel)- avondvierdaagse uitgroeit tot een bloemenfestjjn. In elk geval gaan Zierikzee en Onderdak een gewel dig zwemfeslijn tegemoet. Advertentie Dit bijzonder fraaie dorpshoekje is te vinden in Zonnemaire. Op som mige „gouden" herfstdagen is het hier weldadig rustig en stil. Wellicht is er geen betere „omlijsting" denk baar dan juist deze mooie oktober dagen voor deze zo aardig gegroe peerde woninkjes, die als het ware beschutting zoeken bij de grote „moeder-schuur": een vertrouwd beeld in deze landelijke omgeving. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina> Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Bung. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 PEKING. Hwa Kwo-Feng is Mao Tse-Toeng opgevolgd als voorzitter van de Chinese communistische par tij, zo is officieel meegedeeld in Pe king. Verwachting tot vrijdagavond: Tijdelijk regen Veel bewolking met nu en dan regen; harde tot stormachtige zuidoostelijke wind, later afnemend en draaiend naar zuidelijke richtingen; minimum temperaturen omstreeks 10 graden, maxima rond 14 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 15 okt. Zon op 7.05, onder 17.46 Maan op 22.40, onder 13.32 Laatste kwartier: 16 okt. (9.59) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 15 okt. 6.54 19.19 0.40 13.02 Doodtij: 18 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor vrijdag moet op wissel vallig weer gerekend worden. Een front dat van zuid-Noorwegen via het noorden van Polen naar midden- Rusland loopt, vormt de scherpe grens tussen warme lucht boven cen traal Europa en arktische lucht bo ven Scandinavië en Rusland. In de koude lucht daalt het kwik 's nachts plaatselijk al tot 15 graden onder nul, terwijl de temperatuur er overdag nauwelijks boven het vriespunt uit komt. In de warme lucht ten westen van het front daarentegen, worden middaglemperaturen van boven de twintig graden gemeten. Voor de weersontwikkeling in de omgeving van ons land is een de pressie van belang die in het afge lopen etmaal, .snel uitdiepend, van het midden van de Atlantische Oceaan in oostelijke richting trok. Vanmorgen lag het centrum ten zui den van Ierland. Op de nadering van dit aktieve weergebied neemt de be wolking bij ons toe en zal de wind aanwakkeren tot krachtig. Hel bijbe horende regengebied zal ons land in de loop van de middag bereiken. Lang is de weg door lessen, kort en doeltreffend door voorbeelden. Seneca. ROLDE, 13-10. In een bouwput in Rolde zijn deze week drie klokbe kers uit de klokbckercultuur (ong. 18.00 voor Christus) gevonden. Een van de bekers is vrywel gaaf. Medewerkers van het biologisch en archeologisch i nstituut van de Rijksuniversiteit van Groningen de den de vondst in de resten van twee graven. Advertentie Geldigvan donderdag 14 oktober t/m zaterdag 16 oktober alleen voor melk unie of Menken landbouw prooukten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1