Bouw van kleedlokalen en kantine op nieuwe sportveld te Brouwershaven Successen voor politiehonden van afd. Schouwen-Duiveland VIJF DODEN BIJ AANSLAG IN SAN SEBASTIAN Mijnontploffing in India nar K DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vierde leerkracht aan openbare basisschool DIEREN TE SIRJANSLAND Keuringen te Arnemuiden kamerbrede overgordijnen I TUINMAN V/AT bilt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 oktober 1976 133ste jaargang Nr. 21973 WAARIN OPQENOMCR (1797 - 1199) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3.70. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Dierendagtekeningen regio-jeugd BROUWERSHAVEN, 4-10 - Ouder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouwenaar vergaderde de gemeenteraad van Brouwershaven maandagavond in het stadhuis. Afwezig was de heer J. A. van der Bijl. De raadsvoorzitter lanceerde btf de aanvang der vergadering een aantal mededelingen. De bouw van de kleedlokalen en de kantine op het nieuwe sportveld te Brouwers haven is gegund aan de firma Berkhout te Rotterdam voor de somma van f 180.000.exclusief btw. Op het werk dat in DACW ver band zal geschieden zit een subsi die van 95°/e. Telefonisch is van het ministerie bericht ontvangen dat aan de open bare basisschool te Brouwershaven een vierde leerkracht benoemd mag worden. Op zaterdag 9 oktober a.s. zal aan mej. M. Provoost te Schuddebeurs een afscheidsreceptie worden aange boden wegens beëindiging van haar functie als hoofdleidster aan de kleu terschool te Noordgouwe. Het schets ontwerp voor het scholencomplex te Brouwershaven ligt momenteel ter inzage bij de inspectie van het on derwijs. Adhesie werd betuigd aan de mo tie van de gemeentebesturen Middel burg en Veere inzake de beperking van het openbaar streekvervoer. De aanleg van het tweede sportveld te Dreischor zal nog dit najaar met de inzaai door de Heide Mij een aan vang nemen. Tevens zal de ijsbaan vergroot worden. Eervol ontslag werd door het col lege verleend aan de heer C. Schoon- akker wegens zijn benoeming te Nieuw Beierland. Aan de heer J. de Jonge te Drei schor werd voor f 55.000.verkocht het pand Slotstraat 25 te Dreischor. Het ligt in de bedoeling van koper het pand geheel te restaureren. De raad ging verder akkoord met het aangaan van een nieuwe over eenkomst met de N.V. P.Z.E.M. be treffende de openbare elektrische verlichting. Kleine kernen N.a.v. de vaststelling van subsidies, bijdragen en contributies voor het jaar 1977 stelden b. en w. voor de post f 100,t.b.v. de Landelijke Ver eniging voor Kleine Kernen, zulks op advies van de Ver. van Ned. Ge meenten, van de lijst af te voeren. De P.v.d.A.-fractie kon zich hier mede niet verenigen. De heer C. J. de Munnik zag deze vereniging als een „vakbond" voor de kleinere ker nen. Mevr. Loschacoff-de Kanter De gecertificeerde honden met bege leiders onder de Nobelpoort, v.l.n.r.: R. vun Loo met Rex, J. v. d. Werf met Bruno, J. Schenk met Anja, A. W. de Ruiter met Sjors en K. Folmer met Odiv. vond het argument van de Ver. Ned. Gemeenten erg ver gezocht. Het is een vereniging, waar alle kleine ker nen in den lande lid van zouden moeten zijn, een bundeling tot één vereniging. De voorzitter stelde dat het algemeen belang behartigd moet worden, maar men zal toch voor zichtig moeten zijn. Liever zou hij een afwachtende houding aannemen in deze. De heer De Munnik stelde het be lang van deze vereniging voorop vooral voor de kleine kernen en diende een voorstel in alsnog de f 100,subsidie te verstrekken, het geen met 7 voor en 3 stemmen te gen werd aangenomen. Inzake de subsidie milieuhygiëne Zeeland zei de heer Goemans het minderheidsvoorstel van het college te steunen om deze post af te voe ren". Er wordt door de instantie te veel tegen de schenen der bestuur ders geschopt". De voorzitter merkte op dat voor een goed milieu gewaakt moet wor den. Men heeft wel eens uitschieters en men moet daarom wel deze in stantie kritisch volgen. Wethouder Van Ast gaf een uitvoerige toelich ting op zijn minderheidsvoorstel, wat echter niet verhinderde dat het meerderheidsvoorstel van b. en w. met 7 stemmen voor en drie tegen werd aangenomen. Bibliotheek Over de subsidie van de biblio theekvoorziening was er ook een minder- en meerderheidsvoorstel. Wethouder Van Ast stelde voor de subsidie aan de Nutsbibliotheek te Brouwershaven te handhaven op f 0,25 per uitgeleend boek per lees- seizoen. Deze bibliotheekcommissie doet reeds vele jaren bijzonder goed werk en nog steeds voor de bevol king van de kern Brouwershaven, hetgeen tot uitdrukking komt in het aantal uitgeleende boeken (ruim 6100) per leesseizoen, ook nadat de bibliobus is gestart op het eiland. De meerderheid stelde vast dat het nut van het verrichte werk van de Nutsbibliotheek boven twijfel verhe ven is. Door de raad werd vorig jaar besloten om per 1 januari 1977 de subsidie aan het Nut te doen be ëindigen. Wethouder Van Ast benadrukte neg eens dat een stuk cultuur in de vorm van een bloeiende vereniging welke 100 jaar bestaat, op het punt staat te gaan verdwynen. De heer J. Klaasse benadrukte nog eens mét deze materie de bevor dering van de leefbaarheid der ker nen. Zowel de heren De Munnik als wethouder P. de Moor bevreemdde het dat de klok nu wordt teruggezet, orpdat besloten werd per 1 januari deze subsidie aan het Nut te doen- beëindigen. De heer Goemans vond dat er te weinig overleg is geweest met de bi bliotheekvoorziening Schouwen-Dui veland, wat mevr. Loschacoff be- (Vervolg pag. 3) SAN SEBASTIAN, 4-10. Bü de zwaarste aanslag in Spanje sedert de moord op premier Luis Carrero Blanco, bijna drie jaar geleden, z\jn maandag in San Sebastian een lid van de kroonraad, zijn chauffeur, de chauffeur van een volgauto en twee politic-officieren omgekomen. ZIERUvZEE, 4-10. De Koninklijke Ned. Politiehond Vereniging, afdeling Schouwen-Duiveland, hoekte af gelopen zaterdag opmerkelijke successen tijdens de keuringen van politiehonden op het terrein van Staats bosbeheer „De Piet" in de gemeente Arnemuiden. In totaal deden acht honden mee, waarvan drie van genoemde vereni ging. De eigenaars van deze dieren konden alle drie na afloop het po- litiehondcncertificaat in ontvangst nemen. De bekroonde dieren zijn: Rex, Mechelse herder van de heer R. van Loo. Ouwerkerk met 397 punten (certificaat met lof), Anja, Mechelse herder, eigenaar de heer J. Schenk, Renesse, voorgebracht door de heer A. W. de Ruiter, 363 punten en Bru no, bouvier, eigenaar de heer F. J. van Aken, voorgebracht door de heer J. v. d. Werf, Zierikzee, 371 punten. De prestaties van de dieren wer den beoordeeld door keurmeesters Swerus, Brouwer en Minderhout. Een dergelijk certificaat wordt ver strekt als bewijsrdat het dier als po litiehond volledig volleerd is, Zc'n bewfjs wordt beslist niet zon der meer behaald en meestal gaat er een trainingstijd van twee jaar aan vooraf voordat de hond op een keuring kan worden voorgebracht. De prestaties die geleverd moeten worden, zijn dan ook bijzonder zwaar. Proeven Zo moet de hond o.a. een zwem- proef van tenminste 15 m volbren gen, een plank uit het. water appor teren, de volgproef - los en aan de lijn - goed uitvoeren, binnen tien minuten drie kogeltjes vinden, die op een stuk land van 14 x 14 m- ver stopt zijn, over een schutting van 1,75 m zien tc komen, springen over een kuil van 2,25 m. een zweef sprong maken over een heg van 1 m hoog, een voorwerp tenminste drie minuten bewaken, pannen voedsel, die op het terrein zijn neergezet, volkomen negeren en enkele zware proeven met de zgn. pakwerker vol brengen. De politiehondenvereniging op Schouwen-Duiveland heeft thans vijf gecertificeerde honden, waar van vier verdedigingshonden en één reddingshond. Deze 12 leden tellen de vereniging bestaat reeds zestien jaar. Door gebrek aan leden en hon den kon ze lange tijd niet naar bui ten treden. De laatste vijf jaar is dat echter veranderd en is de vereniging weer zeer aktief bezig. Veel vraag Volgens de voorzitter de heer F. J. van Aken is er veel vraag naar po- Itiehonden en in het bijzonder naar honden d!e voor bewaking gebruikt kunnen worden. Op zaterdag 23 oktober a.s. orga niseert de Politiehondenvereniging Schouwen-Duiveland een kam pioenswedstrijd voor de provincie Zeeland op het terrein te Ouwer kerk. Alle leden in Zeeland, die een gecertificeerde hond bezitten mogen meedingen naar de prijzen. De auto van de 59-jarige _Juan Maria de Araluce Villar en -de bege leidende politiewagen, werden met automatische pistolen onder vuur genomen. Premier Adolfo Suarez heeft on middellijk zijn kabinet bijeengeroe pen ter bespreking van de aanslag, die werd uitgevoerd volgens het pa troon dat de Baskische afscheidings beweging E.T.A. volgt. Araluye werd vermoord op een kruispunt in het centrum van de stad in de buurt van zijn huis. De daders vluchtten in een witte Simca, die la ter leeg op tweehonderd meter van de plaats van de schietpartij werd gevonden. De rechtse Araluce was één van de zeventien leden van de kroonraad, het hoogste adviesorgaan in Spanje dat de koning raad geeft in zaken zoals de keuze van. het hoofd van zijn regering. Hij was ook voorzitter van de raad van de Baskische provincie Guipuzcoa, waarvan San Sebastian de hoofdstad is. NIEUW DELHI, 4-10. In de Indiase hoofdstad is officieel bekendgemaakt, dat minstens 36 mensen om het le ven zijn gekomen bij een ontploffing op maandag in een steenkoolmijn bij Dhanbad, in de deelstaat Bihar, in het noord-oosten van India. Achtentiwntig mensen werden ge wond, van wie elf ernstig. De explosie deed zich op een diepte van 400 meter en zou te wijten zijn aan ophoping van kooldioxyde in de mijngangen. Advertentie Iets nieuws prachtige aangepaste dessins In klassiek en modern bij: INTERIEURVhRZORGING MOL 17*19 ZIERIKZEE SIRJANSLAND. De leerlingen van de openbare basisschool te Sirjans- land, mochten bij gelegenheid van Dierendag, dieren mee naar school nemen. Het werd een mini-Blijdorp op school en jeugd en dieren gingen samen op de plaat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's In de trein die door het leven raast, zijn ook slaapwagens. Verwachting tot woensdagavond: Veel wind Zwaar bewolkt met nu en dan regen; krachtige, aan de kust harde tot stormachtige, zuidwestelijke wind; minimumtemperaturen circa 13 gra den, maxima ongeveer 17 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 lot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-tempcraturcn: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 okt. Zon op 6.49, onder 18.06 Maan op 17.14, onder 4.56 7 okt. Zon op 6.51, onder 18.04 Maan op 17.36, onder 6.01 Volle maan: 8 okt. (5.55) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 6 okt. 2.12 14.23 7.53 20.13 7 okt. 2.53 15.01 ,8.25 20.47 Springtij: 10 okt. HET WEEROVERZ1CHT DE BILT, 5-10. Het KNMI deell mede: Woensdag zal het zacht weer zijn met plaatselijk regen en over het algemeen veel wind. Op dc At lantische Oceaan bevinden zich en kele depressies. Een ervan bevond zich dinsdagmorgen ten westen van Ierland en koerst naar het noordoos ten. Het bijbehorende frontensy steem zal woensdag dichtbij of over ons land liggen. Aan de zuidflank van dit lage drukgebied heeft zich een krachtige zuidwest stroming in gesteld, die tamelijk dichte en voch tige oceaanlucht naar onze omge ving voert. Een front, dat ons land maandag passeerde, bracht regen- hocvcclhoden die uiteenliepen van 1 mm in het z.uiden tot 10 mm in het noordwesten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1