DE GETEKENDE Twee dwergen in de Middel landse zee in beroering Abortus in cijfers 7 BLIK DOOR HET WERELD ZILKIKZEUSCIIU NIEUWSBODE Vrijdag 17 september 1976 Nr. 219C3 Gibraltar en Malta fungeren nog steeds als Britse steunpunten voor een wereldmacht die niet langer be staat. Voor hoe lang nog is wat Mal ta betreft geen vraag: in 1979 loopt de huur voor de resten van de vloot- basis af, wat Londen veertien mil joen pond sterling bespaart maar het eiland wel in verlegenheid brengt. Het doet zijn best toeristen te lokken om uit hun zakken de economie wat te verbeteren, maar dit is een tak van nijverheid met grote concurren tie. In het geval van Gibraltar is de toekomst onzekerder. Zeven jaar ge leden sneed Spanje alle verbindin gen met de rots af, inclusief de tele foonlijnen. Sindsdien heeft deze v>oor- post van het Britse imperium als een eiland geleefd. Voor een goed deel bestaan de 29.000 inwoners van de werven van de Royal Navy, maar hoe lang die nog zullen blijven is een grote vraag. Het echte en het poli tieke eiland hebben binnen een maand beide een verkiezing die niet geheel oninteressant is voor de rest van Europa die zonder meer militair wel enig belang hebben bij deze steuntpunten in de Middellandse Zee. In Malta gaat het tussen Borg Oli- viers nationalisten en de socialisten van Dom Mintoff. Deze laatste heeft nu hulp van een bedenkelijke soort gekregen vanuit Libië. Kolonel Ka- dhaffi heeft laten horen dat hij de olielevering en de economische hulp aan Malta zal staken tenzij Mintoff weer aan het bewind komt. Een wel enigszins verscholen maar nogal pit tige inmenging in de zaken van een ander land. De verkiezingsstrijd gaat op Malta dan ook niet meer over zuiver interne zaken maar over de vraag naar welke kant men zal kij ken om zijn vrienden te vinden. Oli vier wenst zoveel mogelijk aanslui ting bij de EEG-landen en instand houding van de bijna twee eeuwen oude banden met Groot-Brittannië. Mintoff echter heeft als ideaal een socialistisch en zeer neutraal Malta waarvan de veiligheid niet door Europese naties gegarandeerd moet worden maar door niet-verbonden landen als Algeriè, Tunesië, Joego slavië en natuurlijk Libië, dat er vooral op gebrand is elke invloed van de „kapitalistische landen" uit de Middellandse Zee te bannen. Pluim op zjjn hoed In het geval van Gibraltar is het opmerkelijk dat zeven jaar geleden rellen ontstonden toen de advocaat J. E. Triay ervoor pleitte tot een overeenkomst te komen met Spanje dat nu eenmaal het natuurlijke ach terland van Gibraltar is zodat de toekomst van de haven onverbidde lijk verbonden is met Spanje. Van de weersomstuit ontstond toen een beweging die Gibraltar een onder deel van Groot-Brittannië wilde ma ken met eigen afgevaardigden in het Londense parlement. Een zo nauwe aansluiting met een gebied dal zo ver af ligt is echter zeker niet wat de Britse regering wenst en ze heeft dit duidelijk laten blijken. Ditmaal is niet alleen Triay kandidaat in de verkiezingen met ongewijzigd pro gram, maar de partij voor nauwe aansluiting is verdwenen en twee an dere kandidaten komen met dezelfde ideeën als Triay. En er ontstonden geen. rellen. De Spaanse aanspraken op Gibral tar zijn zowel historisch als juridi sch aanvechtbaar en zeven jaar gele den kwam daarbij nog dat de bevol king van Gibraltar weinig lust had de eigen vrijheid te ruilen voor Franco's dictatuur. Intussen echter ziet men Spanje toch voorzichtig naar wat meer vrijheid koersen en zelfs verkiezingen organiseren. Dat maakt één argument tegen nauwere banden met Spanje minder onover komelijk. Bovendien weten de men sen op Gibraltar natuurlijk heel goed dat de marinewerven niet eeuwig in stand kunnen worden gehouden en DEN HAAG. Premier Den Uyl heeft deze week op de ambassade van de Chinese Volksrepubliek het condo leance-register getekend, i.v.m. het overlijden van de Chinese partijlei der Mao Tse Toeng. Links achter dé premier de Chinese ambassadeur in ons land Chen Hsin jen. economisch stelt hun toekomst dan niet voor zonder verbinding met het Spaanse achterland. Van echte liefde voor Spanje is misschien niet veel sprake maar de praktische nuchter heid dwingt er wel toe. En dan kun men beter nu erover spreken dan la ter wanneer men minder gunstige voorwaarden kan bedingen. Dit is natuurlijk juist. Als Gibral tar ooit goede voorwaarden kan trachten te krijgen dan is nu de tijd. Zonder meer is Gibraltar iets wat alle Spanjaarden aanspreekt, van welke politieke kleur ook. En als premier Suarez voor elkaar krijgt dat Gibraltar terugkomt zal dat voor vele Spanjaarden een veel grotere pluim op zijn hoed - en die van de koning - zijn dan haast welke voor zichtige stap op weg naar de demo cratie. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 16-9. De ontwikke ling van een abortushulpverlening in ons land heeft volstrekt niet ge leid tot een abortus-explosie. Dit zei de socialist Lamberts don derdagochtend op de derde dag van het abortusdebat. Hij voerde als eer ste het woord ter verdediging van het PvdA-VVD-ontwerp Lamberts/ Roethof (PvdA) en Geurtsen/Veder- Smit (WD). In 1972 werd de top bereikt met ruim 20.000 behandelingen van Ne derlandse vrouwen in ziekenhuizen en poliklinieken. Sinds dat jaar is het aantal gedaald tot ruim 15.000 in 1975, neerkomend op 1 abortus op iedere 12 levendgeborenen, ofwel 1 op iedere 180 vrouwen in de vrucht bare leeftijd. Internationaal gezien zijn dat, volgens Lamberts, buiten gewoon lage cijfers. Flitsen uil het buitenland JOHANNESBURG. Het Zuidafri- kaanse, tegen de regering gekante blad Rand Daily Mail heeft don derdag geschreven dat er steeds meer aanwijzingen zijn dat de poli tie tracht nauwkeurige berichtge ving over onrust in de zwai*te wij ken van Johannnesburg te voorko men. PARIJS. De Gaullist Jacques Chirac die drie weken geleden na een conflict met president Valery Giscard d'Estaing als premier werd vervangen door de partijloze Ray mond Barre, heeft zich woensdag weer op de politieke voorgrond ge plaatst door zich aan te bieden als leider van de regeringspartijen bij de algemene verkiezingen in 1978. BELGRADO. De Joegoslavische verzekeringsmaatschappij Dunav is met de Joegoslavische luchtvaart maatschappij Inex-Adria overeen gekomen 35.000 mark uit te keren aan de nabestaanden van elk der 107 Westduitse toeristen die zijn omgekomen in de ergste botsing in de lucht uit de hichtvaartgeschiede- BELFAST. Twee terror'sten. heb ben een bomaanslag gepleegd op een krant in Belfast, de grootste van Noord-Iertand. TEL AVIV. Bij de Israëlische Middellandse zeehaven Ashdod heb ben geologen bij twee proefborin gen grove hoeveelheden olie gevon den, zo meldde de Israëlische tv woensdagavond. ANN ARBOR, Michigan. Presi dent Gerald Ford heeft op de cam pus van de universiteit van Michi gan waar hij vroeger gestudeerd heeft en uitblonk in honkbal zijn verkiezingscampagne geopend. UIT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN ARNHEM. De Kamer voor ge- schillenbehandeling uit gedeputeer de staten van Gelderland heeft be sloten niet af te wijken van de hui dige wetgeving die verbiedt dat na bestaanden de as van overleden fa- milieleden thuis bijzetten. DEN HAAG. Staatssecretaris Schaefer heeft twee nieuwe regelin gen voor financiële steun van het rijk in het leven geroepen, die een vlot ter verloop van stadsvernieuwing en woningverbetering kunnen bevorde ren, aldus woensdag zijn departe ment. NEDER WEERT. Twee wagens van het velddetachement van de rijkspolitie in het distrikt Roermond zijn dinsdagavond rond negen uur op de parkeerplaats van het aan de E-9 gelegen wegrestaurant in Ne- derweert uitgebrand. Volgens de po litie moet hier sprake zijn van brandstichting. DEN HAAG. Na de Christelijk- Historisohe Tweede-Kamer-fraktie heeft ook het bestuur van de CHU zich woensdagavond gedistantieerd van de aanbieding van een gift van f 30.000, door het CHU-Tweede-Ka- merlid T. Tolman als voorzitter van de Nederlands-Zuidafrikaanse werk gemeenschap, aan het Zuiderkruis- fonds. LEIDEN. De Leidse ambtenaren bonden zijn boos op minister De Gaay Fortman van binnenlandse za ken, omdat deze wijzigingen wil doorvoeren op de interimregeling ziektekosten voor het rijkspersoneel en op de pensioenregeling voor alle ambtenaren. ROTTERDAM. Twee buitenlan ders hebben woensdagavond een overval gepleegd op een winkel van belastingvrije artikelen aan de Lent- straat in Rotterdam nabij de Waal haven. Zij gingen er met een partij horloges en kamera's plus een geld kistje met een inhoud van f 4.000 vandoor. HULST. In de nacht van woens dag op donderdag is de caravanfa- briek De Rock aan de Oude Galge straat in St. Jans Steen in Hulst in Zeeuws Vlaanderen in vlammen op gegaan. Het vuur was vermoedelijk het gevolg van reparaties aan het dak. DEN HAAG. In Nederland is in de maand juli 1976 voor 3,6 miljard gulden (juli 1975: 3,2 miljard gulden) aan nieuwe levensverzekeringen af gesloten, aldus het CBS. DRIEBERGEN. De rijkspolitie in Driebergen heeft in de afgelopen da gen veertien jongens in de leeftijd van 15 tot 19 jaar gearresteerd. De jongens, allen afkomstig uit Drie bergen, hebben volgens de rijks politie vanaf eind vorig jaar een aanzienlijke reeks diefstallen en in braken op hun naam staan. EINDHOVEN. De 28-jarige in Breda verblijvende Turk A.' M. is woensdag in Eindhoven aangehou den, omdat hij vier valse briefjes van duizend gulden bij zich had. SCHIPHOL. Met de aanhouding van de 48-jarige KLM-magazijn- meester P. M. van W.uit Nieuw- Vennep heeft de rijkspolitie dienst luchtvaart enkele dagen geleden een einde kunnen maken aan een om vangrijke diefstal van belastingvrije sigaretten en drank uit de KLM - magazijnén op Schiphol. DEN HAAG. De staatssecretaris van justitie, mr. H. J. Zeevalking, zal tegelijk met de begroting voor. het dienstjaar 1977 een nota aan de twee de kamer aanbieden over de beleids vraagstukken bij het gevangeniswe zen. Deze nota is tijdens de behande ling van de justitiebegroting voor 1975 toegezegd door de voorganger van de huidige staatssecretaris, mr. J. F. Glastra van Loon. HAARLEM. Drie mensen uit Zaan dam en één uit Zandvoort worden ervan verdacht betrokken te zijn ge weest bij de verkoop van grote hoe veelheden nog niet in de handel ge brachte grammofoonplaten, die tegen spotprijzen de deur uit gingen. De partijen vertegenwoordigden een waarde van f 500.000. HAARLEM. De politie in Haarlem heeft een 26-jarige boekhoudster aan gehouden, die verdacht wordt van geknoei in de boekhouding van een Haarlemse textielhandel waar zij werkte. Zij zou door rekeningen twee maal op te maken f 46.300 hebben verduisterd. I V TILBURG. Een steekproef onder de rundveehouders in Noord-Brabant en Limburg heeft uitgewezen dat de droogte van de afgelopen maanden in deze provincies een schade heeft veroorzaakt van in totaal f 354 mil joen: f 280 miljoen in Brabant en f 74 miljoen in Limburg. UTRECHT. Op verzoek van het waterleiding midden-Nederland en de rijksinspectie voor de volksge zondheid stelt de Utrechtse officier van justitie mr. T. van Dijk een on derzoek in naar mogelijke giflozing, waardoor verontreiniging is opgetre den van drinkwater in het oostelijk deel van de stad Utrecht. UTRECHT. De Kloz, de kontakt- kommissie landelijke organisaties van ziektekostenverzekeraars, heeft in een brief aan staatssecretaris Hen driks van volksgezondheid ongerust heid uitgesproken over de extra kos ten die de invoering van de c.a.o. voor het ziekenhuiswezen met zich mee zal brengen. AMSTERDAM. In de komende drie jaar zullen er in Nederland circa twintig nieuwe Hema's bijko men, waarmee deze warenhuisketen meer dan 150 vestigingen zal heb ben. Wal biedt de BEELDBUIS ZONDAG 19 SEPTEMBER NED. I: In de morgenuren wordt een Eucharistieviering uitgezonden vanuit de kerk van H. Franciscus Xaverius in Amersfoort. Voor de jeugd is er om vier uur een nieuw avontuur van De jongen met de gouden broek. Een brok informatie betreffende de ruimtevaart levert een terugblik op het onderzoek naar leven op Mars op in het kader van het Viking-projekt. 's Avonds opent de NCRV haar rij van programma's met de rubriek Ruimte. Dat bete kent een half uur geestelijke muziek in de ruimste zin van het woord. De daarop volgende veertig minuten worden besteed aan een interessan te film over de vogeltrek. De beel den. konfronteren de kijkers met de vogels die bij de intrede van de herfst op weg gaan naar een veilig onderkomen in het zuiden. Tijdens hun trektocht die soms vele duizen- dne kilometers lang is, hebben de vogels vele moeilijkheden te over- winen: In 'het kader van de terug blik op 25 jaar televisie in Neder land zendt de NCRV het tv-spel Schuld en boete van Dostojewsky uit. De Russische schrijver brengt in dit meesterwerk een aantal student- ten bijeen die zichzelf een soort ge nialiteit aanmatigen. Het begrip misdaad schijnt voor hen niet meer mee te tellen. Een van de studenten pleegt moord op een oude woeker aarster. Zijn geweten begint hem te achtervolgen. De begrippen goed en kwaad, geloof en ongeloof, zijn begrippen waar Dostojewsky zijn leven lang mee geworsteld heeft. NED. II: Aan het begin van de avond kan de jeugd genieten van de verdere belevenissen van De kinde ren van 47A. Jess wordt ten huwe lijk gevraagd door de neef van haar werkgever. Een forse hoeveelheid aktuele sportinformatie wordt de kijkers voorgeschoteld in. Studio Sport. Daarna wordt een eind. ge breid aan de informatieve reeks Mannen en microben. In de slotaf levering een. ontmoeting met twee mannen van de .medische weteri- schap die rond de eeuwwisseling zochten naar een - geneesmiddel te gen de gevreesde ziekte syfilis. De twee zijn de Engelsman Sir Alm- roph Wright, een fervente vrouwen hater, en de Duitser Paul Ehrlich. De laatste werd tijdens een proces in 1913 beschuldigd van moord, als mede van grof geld verdienen aan een geneesmiddel. Hoe sociaal zijn wy? luidt de kernvraag in het pro gramma over sociale voorzieningen in ons land. Het systeem van de so cial e voorzieningen begon in 1901 met de Ongevallenwet en is nadien Donderdag 23 september, 21.50 uur, Nederland I: Angst essen seele auf. Brigitta Mira als Emmi en Irm Hermann als Krista. uitgegroeid tot een sociaal bolwerk dal de Nederlanders vrijwel tegen elk risi'ko van inkomensverlies be schermt. ZONDAG 19 SEPTEMBER NED. 1: 11.00 Eucharistieviering; 14.30 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 De jongen met de gouden broek; 16.27 Terugblik Viking-projekt; 16.55 To to; 17.00 Vesper; 18.15 Teleac; 18.55 Informatie Turken; 19.00 Nieuws; 19.05 Ruimte; 19.35 Vogeltrek; 20.15 NCRV-TV van toen; 22.25 Tot be sluit; 22.35 Humanistisch Verbond; 22.55 Journaal. NED. II: 18.40 Woord voor woord: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.50 De kin deren van 47A; 19.15 Studio Sport; 20.30 Mannen en microben; 21.30 Nieuws; 21.35 Hoe sociaal zijn we voorzien?; 22.35 Journaal. MAANDAG 20 SEPTEMBER NED. 1: De AVRO begint deze avond met de rybriek De zomer in het hoofd. Vijftien minuten voor Sonja van Proosdij, die dc kijkers mee uit neemt naar "het Gelderse plaatsje Bronkhorst, het natuurre servaat Grote Peel in Asten en. het museum Kinderwereld \n Rode. Vervolgens geeft de bekroonde .film van de onlangs overleden cineast Herman van der Horst een impres sie over het harde leven en de vele risiko'S van de trawlervisserij. De Engelse filmdokumentaire legt be slag op het volgende uur. Dat bete kent het ophalen van herinneringen aan het oorlogsgeweld. De fihn is namelijk het verslag van de opera tie Matket Garden die de First Bri tish Airborne Division in september 1944 bij Arnhem ten uitvoer pro beerde te brengen. Hierna gaat het doek op voor het ballet Serenade van George Balanchine, uitgevoerd door het New York City Ballet. Serenade is een puur en poëtisch muziekbal let, gebaseerd op de Serenade in C voor strijkers van Tsjaikoivski.. Na het journaal van half tien volgt dan nog de Muzikale show Blow that horn man, blow. Deze show is sa mengesteld uit hoogtepunten van het concert dat de Big Band van Stan Kenton afgelopen vrijdag heeft gegeven in Den Haag. De band van de 64-jarige Stan Kenton bestaat uit 19 fameuze musici. NED. II: Het serie-werk is van avond troef bij de TROS. De rij wordt geopend met Run Joe run. De voortvluchtige hond zoekt een schuilplaats in de dichte bossen, waar hij op een blind meisje stuit dat de weg is kwijt geraakt. Na Joe aandacht voor Doctor Who, die er eindelijk in slaagt met zijn mede werkers terug te keren naar zijn laboratorium. Maar alle gevaren zijn nog niet verdwenen. Na het journaal een aflevering van de zeer onderhoudende serie Switch, met in de hoofdrol Robert Wagner (de dief van Washington). Mooie aktrices worden gechanteerd door de eer zuchtige akteur Anthony Kirk. Een van de aktrices roept op zeker mo ment de hulp in van Pete Ryan, die zich vervolgens voordoet als een be langrijk persoon uit de filmwereld. Van een heel ander karakter is de serie O, moeder wat is het heet. Er wordt een groot muziekfeest aan gericht waarbij Solomons en Rangi voor de nodige hilariteit zorgen. Na alle amusement zorgen de mannen van Aktua TV voor de informatie. En dan volgt nog de show van Johnny Cash, met als titel*~Music Country. Samen met zijn echtgenote June Carter is Johnny Cash te ho ren en te zien in een aantal coun- try-songs. Onder meer in If I were a carpenter, Orange blossom special, Praise the Lord and pass the soup. MAANDAG 20 SEPTEMBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 19.05 De zomer in het 'hoofd; 19.20 Vieren maar; 19.45 De slag om Arnhem; 21.00 Serenade; 21.35 Journaal; 21.50 Stan Kenton; 22.40 Symbiose; 22.45 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-loiienaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Run, Joe run; 19.30 Doctor Who: 20.00 Journaal; 20.25 Switch; 21.15 O moeder, wat is het heet; 21.45 Aktua TV; 22.30 Mu sic country; 23.20 Journaal. „Ik heb m'n ontslag al genomen. Toen ik vertelde, dat ik wegging en chéf werd in Deventer, waren ze ge pikeerd. M'n baas vond, dat ik het hem eerder had moeten vertellen. Maar hij heeft me in ieite altijd on derbetaald; opslag kon er soms met moeite af. Hij klaagde steeds over de als maar hoger wordende kosten. Hij heeft van me geprofiteerd tot en met. Ik had geen zin om een volle maand vooruit op te zeggen. Daar om bleef ik maandags meteen weg. Die paar centen, welke ik in feite nog tegoed heb, mag-ie houden." Ze knikte, want ze kende hem zo ongeveer al. Als ik met hem trouw, zal ik waarschijnlijk niet veel te vertellen hebben. Hij is de baas. Nu ja, ik houd van hem met zijn deug den en gebreken. Ik ben stapel op hem. Heeft-ie dat eigenlijk wel eens gemerkt? „Wat moet ik daar eigenlijk doen? Je woning keuren?" „Keuren? Je zult zelf zien, dat hij heel mooi is. Nog maar vier jaar oud. De eigenaar heeft in het westen een baan gekregen, dus moest hij de woning kwijt. Ik heb hem voor een redelijke prijs overgenomen. Nu ja, met hypotheek natuurlijk. Veertig duizend gulden schudt je zo maar niet uit je mouw." „Veertigduizend? Waarom huur je er geen? Dat is toch veel goedko per?" „Dat denk je. Er gaat niets boven een eigen huis. Overigens, hoe kom ik aan een huurhuis in Deventer? Zeker een flat in een buitenwijk. Merci. We zitten straks op gegoede stand en niet eens zo ver van het centrum. Meid, het is een lot uit de loterij." „Voor wie?" „Voor ons natuurlijk." Hij keek haar verbaasd aan. „Wat leuk. Maar als jij denkt, dat ik zo maar zonder meer bij je kom wonen, heb je het mis. Overigens, ik ben ook aan een opzegtermijn ge bonden bij mijn krant. Hij keek zo mogelijk nog ver baasder. „Wat bedoel je met 20 maar bij me te komen? We gaan na- turlijk trouwen. Je komt daar als mijn vrouw." „Nog leuker," antwoordde ze, ter wijl ze zich opwond. „Heb je de trouwkaarten soms ook al laten drukken? En m'n bruidspapon uit gezocht? Heb ik ook nog een stem in het kapittel? Alle respekt voor je voortvarendheid en fijn, dat je pro motie gemaakt hebt, maar je weet niets eens, of ik met je wil trouwen, idioot!" „Niet wil trouwen? Waarom gaan we dan met elkaar? Was het dan jouw bedoeling niet om te trou wen?" „Naturlijk, halve gare! Hoewel heben wij ooit over een huwelijk ge sproken?" Hij dacht even na. „Ja toch? Was het nietHoewelNou weet ik het niet meer." „Ik anders terdege, vriendlief. Om te trouwen zijn er twee nodig." „Allicht. Wij beiden." Hij keek haar schaapachtig aan. „Dan behoor je me te vragen, suf ferd! Hoe aardig en lief je ook altijd voor me bent, je hebt nog nooit met één woord op een huwelijk tussen ons gezinspeeld, laat staan uitge sproken. En jij komt maar plomp verloren op m'n dak met: ik heb een nieuwe baan en een huis heb ik al gekocht. Het mankeert er nog maar aan, dat je me meteen meesleept naar Deventer en kommandeert richt in; en gauw een beetje. Vlieg °P jij^ diktator in zakformaat! Ik heb genoeg van je. Ga jij maar in jc eentje zitten koekeloeren in dat huls! Weet jij, of ik zin heb naar Familieroman door J. D. POSTHUMUS Deventer te gaan? Nogal een lekke re stad! Daar komt nog geen goeie hond vandaan! Dank je wel. Zoek jij maar een ander." De jongeman keek haar geschrok ken aan. „Dat kun je niet menen, Ellie." „Dat meen ik wel, stuk ongeluk! Nog niet eens getrouwd en meneer heeft alles al in zijn eentje bekok stoofd. Het mankeert er nog aan, dat je ook de meubelen hebt uitge zocht „Ik heb een heel mooi slaapka merameublement zien staan. Heel voordelig." „Ga je er maar alleen in pitten. Ik doe niet mee." De stemming was bedorven. Toen hij haar wilde aanhalen, weerde ze hem brusk af. „Donder op! Ik heb genoeg van je. Ik dacht, dat je een leuke, vlotte jongen was, meneerde luitenant. In die kazerne deed je je zo prachtig mooi voor. Ik zag hoog tegen je op en ik hield van je. Ik dacht: hij zal me nu wel spoedig vragen. Maar meneer denkt primo aan een betere baan, sccundo aan een huis en als slotstuk mag Ellie ten Haaften genadig fungeren als ze zo vriendelijk wil zijn. Nou, Ellie is helemaal niet zo vriendelijk. Daar om: het spijt me, meneer Vlasbrock, maar ik heb me in jc vergist. Als ik nog eens trouw, wil ik nummer één zijn in het leven van mijn man. Omgekeerd zal hij de primus inter parens zijn. Maar geen bijwagen, daar pas ik voor. Je kunt ophoepe len „Meen je het werkelijk? Ik dacht, dat „Jij moet niet enkel denken," viel ze hem in de rede, maar ook pra ten." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7