Geen Nederlander meer als E.E.G.-landbouwkommissaris Reeds vergunning voor twee kleedlokalen en aanvullende ruimten in Engeland Russen willen bisschop kwijt Verbouw kantine „Van Zuyen" HET LIEP ALLEMAAL GOED AF Veel langer leven? Coloradokever Prinselijk paar naar Bonn „Flitsen" uit het buitenland „Sonar" voor blinden Bonn beetje boos Gifafval „mag" in Zeeland Het eigen woningbezit Toch maar niet 4 AMSTELVEEN. De vliegtuigkaping bracht bij de K.L.M. uiteraard gewel dige spanningen en toestanden te weeg. De foto toont een kijkje in het vluchtregelingscentrum van de K.L. M. toen niemand nog kon voorspel len, dat het allemaal co goed zou af lopen. Aan de telefoon de bedrijfs- direkleur Van de Breevaart tijdens een spannend gesprek. SAN FRANCISCO, 6-9. Ameri kaanse wetenschappers achten het mogelijk dat er binnen afzienbare termijn een methode wordt gevon den die het verouderingsproces bij cle mens aanzienlijk gaat vertragen. En dat, zeggen die wetenschappers, zou kunnen resulteren in een ge middelde ouderdom&verwachting van ongeveer 800 jaar. Dr. Johan Bjorksten, een van de toonaangevende Amerikaanse vor sers naar het „hoe" en „waardoor" van verouderingsprocessen bij de mens, vertelde kortgeleden dat de research momenteel gericht is op het vinden van een speciaal enzym. Het ouder worden bij de mens, vertelde Bjorksten, begint zodra twee moleculen van een gen (de er felijkheidsdragers in de celkern) zich definitief met elkaar verbinden. Bjorksten noemt dit proces „cross- linking" (kruiselingse verbinding). Wanneer men nu een enzym zou kunnen vinden, dat die cross-linr- kingv ongedaan maakt, zou het ver ouderingsproces drastisch kunnen worden vertraagd. Volgens Bjork sten is er al een enzym bekend, dat in de meeste cellen voor die taak berekend lijkt. DEN HAAG, 6-9. Prinses Beatrix en prins Claus zullen van 14 tot en met 16 september een kort bezoek brengen aan Bonn. De 14e zullen zij 's middags per vliegtuig in Bonn aankomen en 's avonds de gast zijn van de presi dent van de Duitse bondsrepubliek, dr. Walter Scheel, die hun een diner aanbiedt. Woensdag 15 september bezoekt het prinselijk paar de universiteit van Bonn, waarna zij een boottocht op de Rijn maken. In de middag staat een ontmoeting met bondskanselier Helmut Schmidt op de agenda, ge volgd door een bezoek aan een oplei dingscentrum van Duitse vrijwilli gers, die naar ontwikkelingslanden worden uitgezonden. 's Avonds wonen zij een concert bij van het Amsterdamse concert gebouworkest o.I.v. Bernard Haitipk, dat in do „Beethovenhalle" in Bonn gegeven. Het bezoek wordt besloten mot een souper bij do Nederlandse ambassadeur in Bonn. RAMSGATE, Engeland 6-9. Op een aardappelveld op de kust van Het Kanaal is maandag een kolonie van 150 Coloradokevers gesignaleerd De Coloradopest was al 24 jaar niet meer in Engeland voorgekomen. Het Britse ministerie van land bouw heeft het terrein vanuit de lucht laten bestuiven met een krach tig insekten-verdelgingsmiddel. De zwartgele Coloradokever ver menigvuldigt zich met gemiddeld vijfhonderd per maand en is „inge burgerd in Frankrijk. Men ver moedt dat hij van daar uit „per au to" op de Hovercraftveerdienst in het ongewoon warme zomerweer Engeland is binnengekomen. DAR ES SALAAM. De. presiden ten van vijf Afrikaanse landen zijn maandag in Dar es Salaam bijeenge komen om te beslissen of zij be middeling in zuidel\jk Afrika, met name in Rhodesië, zullen aanvaar den van minister van buitenlandse zaken Kissinger van Amerika. STUTTGART. De 31-jarige West- duitse hockeyer Gerhard Lissek is zondag tijdens een competitiewed strijd van zijn club Limburger H.C. tegen Stuttgarter Kickers zo hard door de bal tegen het hoofd getrof fen dat hij een hersenbloeding op liep. Na een operatie verkeert Lissek nog altijd in levensgevaar. JOHANNESBURG. By een trein ongeluk op dertig kilometer ten zuidoosten van Johannesburg in Zuid-Afrika zijn zondagavond 35 mensen om het leven gekomen. LONDEN. Met de kleine meerder heid van 106 stemmen hebben de ge organiseerde Britse zeelieden zich voor staking uitgesproken. Het resul taat van de stemming is maandag, de eerste dag van het jaarlijkse con gres van de Britse vakcentrale TUC. in Brighton bekendgemaakt. LOUISVILLE. In Louisville, in dc Amerikaanse staat Kentucky, hebben betogers zondag onder de kreet „Brandt, Nikker. Brandt", het aan plakbord van ccn radiostation van zwarte Amerikanen in brand geslo ken. JOHANNESBURG. De politie heeft iiet vuur geopend op zwarten, diè maandagavond probeerden een spoorlijn in het zwarte woongebied Soweto, bij Johannesburg, te sabote ren, zo meldt de Zuidafrikaanse ra dio dinsdag. CAIRO. Een bestand in Libanon is voorwaarde voor hel houden van een Arabische topconferentie in ok tober. Dit heeft de minister van bui tenlandse zaken van Koeweit, sjeik Sabak al-Achmed. verklaard in een vraaggesprek met het Egyptische dagblad Al Achram. WINDHOEK. Een guerilla-strijder van wie de politie zegt dat hij de felst gezochte man in Namibië (2uid- west-Afrika) was, is dood aangetrof fen in het open veld met een half- automatisch geweer en 600 patronen. Het is Kanisius Heneleshi. MOSKOU. De Söwjet-autoriteiten hebben een dissident die drie jaar in psychiatrische klinieken heeft doorgebracht, gewaarschuwd dat hij hetzelfde lot zou kunnen ondergaan als hij doorgaat met het geven van omstreden zangrecitals in zijn flat. Dit hebben 27 dissidenten in een ver klaring meegedeeld. EDINBURGH, 6-9. Aan de uni versiteit van Edinburgh is een ap paraat ontwikkeld, waarmee blind geboren zuigelingen door middel van geluidspeiling objekten in hun omgeving kunnen zien. Het apparaat is enigszins te ver gelijken met het „Sonar"-systeem waarmee schepen de diepte der oceanen aftasten. Het bestaat uil een kegelvormige „Scanner", die een geluidssignaal boven de ge hoorgrens uitzendt. De echo's daar van komen via kleine oortelefoons in stereo terug en veranderen in aard en intensiteit, al naar gelang de objekten waarop het uitgangssig naal is gestuit. Dr. Tom Bower, medewerker van dc psychologische fakultcit aan dc universiteit van Edinbtirgh, vertelde vorige week in een prefcraat tijdens de jaarvergadering van het Britse genootschap voor wetenschapsbe vordering, dat hij het apparaat heeft beproefd op een 16 weken oud Ame rikaans jongetje. Deze blindgeboren baby. vertelde Bower, reageerde binnen een halve minuut na aansluiting voortreffelijk op het geluidssysteem. 11I.M, 6-9. West-Diiitsland Ix-tanli geenszins lx-1 gelag van hel agrariselie In-leid van de Europese Eeonomi- selie Gemeenseliap. Dal heeft de minister van land bouw, Josef Ertl, maandag gezegd in een bijeenkomst van boeren ter gelegenheid van de ,-Herbstselian Ulm" Per hoofd van de bevolking draagt België het meest bjj aan de kosten van de gemeenschappelijke agrarf- sehe maktr en betalen ook Frank rijk en Italië meer dan de Bonds republiek. Hel meest profiteren Nederland. Italië en Denemarken. ..Dat is zeker toe te schrijven aan de behendigheid van het Nederlandse (cx) lid van de Europese Commissie Sicco Mans- holt. Ik wens in geen geval nog een Nederlandse (landbouwcommissa ris", merkte minister Erll op. Over de schade die de droogte in het Duitse agrarische bedrijfsleven heeft aangericht verklaarde hij dat er generlei problemen op het gebied van de voorziening bestann. maai in verscheidene gebieden wei moeilijk heden met dc kwaliteit optreden. Behalve in het geval van aardappe len en enkele groenten beslaat cr volgens de minister geen aanleiding tot prijsstijgingen. De steun die dc boeren wegens de droogte wordt verleend en die krachtens de wet 31 december moet aflopen, zal ook na die datum nog beschikbaar zijn. Tussen het ministerie van landbouw en dat van financiën zijn dienaan gaande afspraken gemaakt zo deelde minister Erll nog mee MIDDELBURG. 6-9. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben maan dagmiddag do gemeente Terneuzen laten weten, dat het arsenicum- en loodhoudend puinnfval van de Ne derlandse stikstofmaatschappij in Sluiskil, dat op twee stortplaatsen in Terneuzen was gedeponeerd, niet verwijderd hoeft te worden. Deze be slissing gaat lijnrecht in tegen die van do Zeeuwse inspecteur van volksgezondheid en milieuhygiëne, dr. A. Adriaanse, die begin dit jaar eiste dat dit arsentcumhoudend afval onmiddellijk naar het fabrieksterrein van de N.S.M. zou worden terugge bracht. Het ging om een hoeveelheid van 30.000 kubieke meter die In dc Dekkerspolder en 5.600 kubieke me- In eigen familiekring op Drakemteyn, vierde prins Claus maandag zijn ter die in de Bontepolder van Ter- 60ste verjaardag. neuzen was gestort. Zij deden hun verzoek in ccn brief met 253 handtekeningen, waarvan Russische dissidenten een afschrift, ter hand stelden aan wes telijke correspondenten in Moskou. Hei kerkvolk van Sverdlovsk, een stad van meer dan een miljoen in woners, zegt dal bisschop Kliment het aantal geestelijken in de stad verkleint, de diensten inkrimpt en slechts zelden zelf do dienst in de kathedraal leidt. Do briefschrijvers zeggen dat ze herhaaldelijk naar Moskou zijn go- gaan om te trachten de zaak te be spreken met de patriarch van de Orthodoxe Kerk, maar dat ze hem niet te spreken hadden kunnen krij gen. Ook hun brieven bereikten hem niet. geopperd om voor de verbouw over te gaan tot het uitschrijven van een renteloze lening. Recht van opstal Vanuit de vergadering en ook van achter de bestuurstafel was men wat huiverig om zonder meer een overeenkomst met een looptijd van 30 jaar over het recht van opstal met de gemeente aan te gaan. Daar men niet geheel kan overzien wel ke konsekwenties deze overeen komst inhoudt zal hierover rechts kundig advies worden ingewonnen. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren J. A. Dalebout en J. v. d. Klooster werden herbenoemd. In de vakatures ontstaan door het aftreden van de heren F. H. v. d. Heide en B. W. Siesse werden be noemd de heren R. Saman en J. L. Verton. Tot voorzitter werd de heer M. I. Bakker gekozen. Het finan cieel overzicht over het boekjaar 1975-1976, dat aan inkomsten en uitgaven een bedrag van rond de f 43.000,te zien gaf werd onver anderd goedgekeurd nadat namens de financiële kommissie de heer J. Speelman een gunstig advies had uitgebracht. Onder dankzegging voor zijn stip te boekhouding werd de penning meester de heer J. v. ri. Klooster dé charge verleend. Benoemingen Tot terreinkommissaris werd de heer B. Stoel herbenoemd en tot leden van de kaskommissie de he ren J. Vredenbregt en P. van Aar- sen. Tot leden van de technische kommissie van het -zaterdagvoetbal werden benoemd de heren J. v. d. Maas, K. van Nieuwenhuize en F. van Dijke. Tot leden van dezelfde kommissie voor het 2e elftal wer den benoemd de heren L. van Nieuwenhuize en J. Renters. Pogin gen zullen in het werk worden ge steld om het jeugdkorfbal weer van de grond te krijgen. In het komende winterseizoen zal door ,,De Hutspot" weer een feest avond worden verzorgd. Met voor ieder een goed voetbalseizoen en een blanko straflijst sloot de heer Bakker de vergadering. UTRECHT, 6-9. „De overheid zegt het eigen woningbezit te willen be vorderen. Maar eigenlijk is dat een loze kreet. In de premie-nieuwbouw bijvoorbeeld betalen we straks achttien procent b.t.w. Je moet dan veel meer aan de overheid afdragen dan je via over heidssubsidies terug krijgt. Als men daar. dan nog eens lasten als onroe rend goed-bel asting bijtelt komen de vetrhoudingen nog ongunstiger te liggen". Aldus dürecteur H. J. van Herwij nen van de Vereniging „Eigen Huis", de consumentenorganisatie voor (aspirant-) huiseigenaren. Hij zei dit maandag op een persconferentie ter gelegenheid van de beurs „Koop huis 2'', die van 11 tot 16 september in de Jaarbeurs in Utrecht wordt gehouden. MOSKOU, 6-9. Gelovigen in de Russische stad Sverdlovsk hebben een beroep gedaan op dr. Philip Potter, secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, om hen van hun bisschop af te helpen, die naar hun mening zijn laak niet naar behoren verricht. BURGH, 6-«>. In het afgelopen weekend hield de sport vereniging D.F.S. in de kantine op het Sportpark „Van Zuijen" haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van de heer M. 1- Bakker. ben gestoken om dit te realiseren. Hij wees in dit verband op het feit dat een sportvereniging zonder een goe de en ruime kantine, waar uktivi- teiten met en door de jeugd kunnen worden ontplooid, niet meer denk baar is. Woorden van dank voor hun ver diensten in het afgelopen jaar richt te hij verder tot de toneelgroep „De Hutspot'', de schoonmaakploeg, de medewerkers van „De Sportkoerier" de jeugdkommissie, de heren K. van Nieuwenhuize, K. en L. Hart. B. Stoel, J. Tuinman en de fam. H. Visser. Dank bracht de waarnemend voorzitter ook aan de heren F. H. v. d. Heide en B. W. Siesse die res pectievelijk in het afgelopen jaar aftraden als voorzitter en als voor zitter van de jeugdkommissie. Degradatie Tot de minder prettige dingen behoorde de degradatie van het 2e elftal van de 2e naar de 3e klas. Ondanks het feit dat dit elftal een groot aantal nederlagen moest in- kassereh bleef de sfeer uitstekend in het team en wist het met een blanko straflijst het seizoen te be ëindigen. Teleurstellend was het dat het verzoek om reklame op het sport terrein te mogen plaatsen voor de zoveelste maal door het gemeente bestuur werd afgewezen. Opgemerkt werd dat dit op tal vna sportterreinen terecht de ge woonste zaak van de wereld is maar dat dit, ondanks veel storende reklame welke buiten het sportter rein wel mogelijk blijkt te zijn, dit in de gemeente Westerschouwen niet te realiseren blijkt. De bouwvergunning is door de gemeente verleend voor het uitbrei den van de kantine met twee kleed-, lokalen, verbetering van de scheids- rechters-akkomodatie en de bouw van een bestuurskamer. De gehele verbouwing gaat zo om en nabij de f 65.000 kosten. Daar de vereniging dit niet geheel zelf kan financieren is bij de gemeente een verzoek ingediend voor subsi die. De heer Bakker deelde de verga dering mee dat uit een onderhoud dat hij met burgemeester H. P. Everwyn had is gebleken dat het nieuwe kleedlokaal en de kantine te Renesse de gemeente geen cent heeft gekost daar dit is gebouwd in het kader van de werkeloosheidsbe- strijding. Wel moet de sportvereniging Re- nesse nu f 15,per wedstrijd hier voor gaan betalen. Door de burgemeester werd het plan geopperd om ook de mogelijk heid te bezien om de uitbreiding bij DFS in het kader van de werkloos heid bestrijding te laten plaats vinden waarbij het bijgebouwde ge deelte later door de gemeente aan DFS zal worden overgedragen. Daar men liefst zelf het heft in handen wil houden bestaan er bij het be stuur nog twijfels men hier mee wel juist zou handelen. Door verschillende leden werd het plan In zün openingswoord sprak de wnd.-voorzitter een speciaal woord van welkom tct het erelid de heer D. Mooü en het lid van verdienste de heer R. Saman, De heer Bakker liet hierna in korte trekken het afgelo pen verenigingsjaar de revue passe ren. Naast prettige kreeg men ook min der prettige zaken te verwerkén. Tot de aangename behoorden de kam pioenschappen van het zaterdagelftal en de B-junioren. Het campingvoetbaltoernooi mag ook dit jaar weer uitstekend ge slaagd worden genoemd. Dank bracht de heer Bakker aan de jeug dige kommissie die zorg droegen voor een prima organisatie. Het bezoek van het elftal van oud-Feyenoord mag eveneens sug- sesvol worden genoemd, daar het geheel een voortreffelijk verloop had. De verbouwing van de kantine noemde de heer Bakker geslaagd. Een woord van dank richtte hij tot de leden, waaronder ook de jeugd, die de handen uit de mouwen heb- PLYMOUTH, Engeland, 6-9. Vriendelijk lachend vroeg de ambte naar van de burgerlijke stand aan Kay Cooper of ze Narzban Rad wil de nemen tot haar wettige echtge noot. Een vraag waarop gemeenlijk „Ja" volgt, anders sta je daar niet. Maar de 19-jarige Kay smeet haar bruidsboeket weg en zei snik kend, ,neeik kan niet". Nog altijd huilend verliet ze het stadhuis en de 21-jarige Narzban, een pers. moest alleen wegrijden in de sportwagen waarmee het stel op huwelijksreis had willen gaan. Een vriendin van Kay vertelde la ter dat Kay het niet zag zitten om dat ze „niet in Iran wilde wonen, waar Narzban andere vrouwen Zou kunnen nemen". Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4