Snelle hulp voor door droogte getroffen agrariërs De Staatsloterij. Al 250 jaar Ford en Carter V.V.D. in de Tweede Kamer: minister Van Agt heeft gefaald Eventjes wilde staking Begin aanleg persleiding nieuwe installatie Bruinissc 4 Door Lockheed benaderde Kaïnerleden Zo vader zo zoon Autoverkopen gestegen Aardappelinvoer gebundeld Ijsbergen voor woestijnen Gemeenten en sociale diensten Vergiftigde drugs Hulp voor sociaal zwakke gemeenten De Russische dames Witte pauw lekker hapje DRUKKE RECEPTIE 7 DEN HAAG, 2-9. Staatssecretaris W. Meijer van cul tuur, recretalie en maatschappelijk werk gaat nog «le ze «reek «Ie gemeentebesturen dringend verzoeken, snelle liulp krachtens de rijksgroepsregeling zelfstan digen te verlenen aan agrariërs die door de abnormale weersomstandigheden in financiële moeilijkheden zijn «akt. DEN HAAG, 1-9. Jimmy Carter, de demokratische kandidaat voor de Amerikaanse presidentsverkiezin gen en de republikeinse president Ford wetten hun zwaarden voor de derde en laatste ronde in de verkie- zingskampagne die traditioneel maandag 6 september op Labour Day (de dag van de arbeid) van start gaat. De konfrontatie is er een van twee partijen, twee programma's, twee ideologieën, maar vooral van twee verschillende stijlen. DEN HAAG, 1-9. Woensdagmid dag zijn de namen bekend gemaakt van de Tweede-Kamerleden, die en kele jaren geleden door Lockheed benaderd zijn en van welk benade ring gewag gemaakt werd in het rapport van de Commissie van Drie. Het zijn de heren Van Eisen (KVP). voorzitter van de vaste kamerkom missie voor defensie en Ploeg (VVD), lid van deze kommissie. DEN HAAG/NAPELS, 1-9. Tij dens het bezoek van de Tweede-Ka merleden Van Eisen (KVP) en Ploeg (VVD) in 1974 aan Lockheed in Burbank, is hun geen enkel onoir- baar voorstel gedaan. Dit hebben de twee Kamerleden woensdagavond desgevraagd vanuit hun hotel in Napels telefonisch aan het ANP meegedeeld. Zij vertoeven in Italië als leden van het NAVO- parlement ter gelegenheid van een bezoek aan de zuid-oostelijke NAVO flank. BERGEN OP ZOOM, 1-9. In Ber gen op Zoom komt op 4 september een einde aan een tweejarige poli tieke strijd tussen vader en zoon. Dan verlaat vader Dees Nijpels na een 18i-jarige raadslidmaatschap de finitief het kollege van vroede va deren om zijn zoon, drs. Ed Nijpels, gelegenheid te geven zijn raadszelel in te nemen. Zowel vader als zoon werden in 1974 in de gemeenteraad gekozen. Nijpels sr. voor de pro gressieve plaatselijke groepering en de stadspartij, Nijpels jr. voor de VVD. Loting had uitkomst moeten brengen, omdat de gemeentewet het gelijkertijd zitting hebben van fa milieleden in één gemeenteraad ver biedt. Uiteindelijk bracht een kom- promis de oplossing. Pa Nijpels was bereid te bedan ken op het moment dat zoon Ed zijn studie aan de Rijksuniversiteit in Utrecht zou beëindigen. Nu Ngpels jr. zijn studie met positief resul taat heeft afgesloten, heeft vader Nijpels zijn zetel ter beschikking gesteld. Intensief overleg tussen minister mr. A. van der Stee van landbouw en visserij en de staatssecretaris heeft hiertoe geleid. Van 20 september af zullen de getroffen agrariërs aan vragen kunnen indienen. Om de hulpverlening vlot en over al eender te doen geschieden, zo de len de beide ministeries mee, is een handleiding opgesteld waarin de ge meenten aanwijzingen krijgen voor de bepaling van de hoogte en de vorm van de financiële hulpverle ning. Belangrijke punten daarbij zijn de vermogenspositie en dë normale inkomenspositie van de aanvrager en de financiële gevolgen van de abnor male weersomstandigheden. De ver mogenspositie zal worden vastgesteld op basis van de agrarische gebruiks waarde van de vermogensbestandde len, bij die vaststelling wordt ge bruik gemaakt van pachtnormen. Minder «lan 50 procent Ondernemers die een levensvat baar bedrijf exploiteren kunnen bij stand ontvangen als hun eigen ver mogen minder bedraagt clan 50 pro cent van het totale bedrijfsvermogen. Heeft de aanvrager ook vermogen buiten het bedrijf, dan wordt daar mee bij het beoordelen van de aan vrage rekening gehouden. AMSTERDAM, 2-9. In cle eerste zeven maanden van dit jaar zijn in ons Iancl 320.163 nieuwe personen- en combinatieauto's verkocht tegen on geveer 300.000 in de overeenkomstige periode van 1975. Aldus donderdag een persbericht van de R.A.I. in Amsterdam, dat zegt, dat thans de moeilijkheden van het verleden, namelijk problemen met het grondmateriaal, dat de basis vormt voor de R.A.I.-statistieken, voorbij zijn. De in het eerste halfjaar 1976 opgelopen achterstand bij de verwerking van de statistieken is -verbeterd in de maand juli 1976. ROTTERDAM, 1-9. Drie grote on dernemingen in de aardappelhandel gaan hun invoer van aardappelen van overzee gezamenlijk organise ren. Het 7Ajp C. Meyer, te Kruinin- gen', H. A. Tuyl te Gameren en' Zingstra in Assen. Gedriën hebben zij de „Potato import group" ge vormd. De groep denkt 150.000 tot 200.000 ton te importeren, voornamelijk uit de Verenigde Staten. Zij wil de aardappelen leveren aan de indu strie voor dc vervaardiging van fri tes en dergelijke. Er is in Amerika al een hoeveelheid van 40.000 ton gekocht en binnenkort zullen van daar deeerste schepen vertrekken. Vorm en hoogte van dc bijstand zijn afhankelijk van het inkomen dat de ondernemer onder normale om standigheden zou hebben behaald. Ligt dat normale inkomen beneden de f 22.000,- dan zal in de regel bij stand tot een maximum van f 22.000 kunnen worden toegekend, waarvan niets hoeft te worden terugbetaald. Is het inkomen hoger dan 1' 22.000, dan wordt nader bepaald in welke vorm de bijstand wordt verleend. De bystand zal - afhankelijk van de hoogte van het inkomen en de omvang van het financiële tekort - bestaan uit een lening dit tot 31 de cember 1977 renteloos zal zijn. Daar na is de rente vijl" procent, terwijl de lening in vyf jaar moet worden afge lost. Als daar aanleiding toe is zal bovendien nog een bedrag „om niet" worden toegekend. LIMA, 1-9. Chili heeft bekendge maakt, dat het de mogelijkheid on derzoekt om ijsbergen van de Zuid pool te gebruiken voor de bevloeiing van zijn noordelijke woestijngebied. De Chileense afgevaardigde Fer nando Silva heeft op een bijeen komst over het benutten van water in Lima verklaard, dat met water van ijsbergen een gebied van 100.000 vierkante kilometer zou kunnen wor den bevloeid. De ijsbergen zouden over een afstand van 2.000 km moe ten worden gesleept met behulp van zeeslepers. Voorts zouden er speciale installaties aan de kust moeten wor den gebouwd voor de waterproduk- tie. DEN HAAG, 1-9. Het wordt lang zamerhand onmogelijk voor de ge meentelijke sociale diensten een op het individu gericht bijstandsbeleid te voeren1. De Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) heeft deze klacht bij het ministerie van c.r.m. gedeponeerd. Ze wil een landelijk overleg 'over de problemen rond de algemene bijstandswet en draagt mogelijke oplossingen aan. DEN HAAG. De PvdA-kamerle den Voogd en mevrouw Haas-Ber ger hebben de ministers Vorrink (volksgezondheid) en Van Agt (ju stitie) en c.r.m.-staatssekretaris Meijer gevraagd een onderzoek in te stellen naar de toename van hetv spuiten van met vergiften vermeng de heroïne. Zij willen weten hoe een en ander mogelijk is en hoe de ze ontwikkeling kan worden tegen gegaan. DEN HAAG, 1-9. Door een verfij ning van de algemene uitkering uit het geiheentefonds kunnen gemeen ten met een sociaal zwakke struk- tuur een extra uitkering uit het ge meentefonds krijgen. De ministeries van financiën en van binnenlandse zaken hebben dit woensdag bekend gemaakt. Als sociaal zwakke ge meenten worden die gemeenten aan gemerkt waarin het aantal personen dat in de twee voorgaande jaren een peridieke uitkering ingevolge de bij standswet of de werkloosheidswet is toegekned en het aantal werknemers in sociale werkplaatsen hoger ligt dan het landelijk gemiddelde. Postrekeninghouders kunnen héle loten bestellen, door storting op postrekening 5151 t.n.v. de Collecteur Directie Staatsloterij, Den Haag. Na overmaking van f 25,- (of een veelvoud daarvan) ontvangt u enkele dagen voor de le trekking uw lotnummer(s). Als het bedrag vóórhel eind van deze maand van uw postrekening is afgeschreven, speelt u in de volgende loterij mee. Ook kunt u de Staatsloterij machtigen eens per maand of tweemaandelijks een bepaald bedrag te laten afschrijven. Incassomachtigingen en alle inlichtingen: 070-653955. Het zal je lot maar wezen. Daar sta je dan. Ook nieuwe koffers moetje blijkbaar goed afsluiten. Laten we nu maar hopen dat het hierbij blijft. Een ongelukje bij een geluk. Tenslotte waren we hier niet geweest, als we die prijs niet hadden gewonnen in de Staatsloterij. Daarvan kochten we wat fijne nieuwe spullen en konden een weekje extra op vakantie. Tja, 't zal je lot maar wezen. Trouwens zo'n kans kunt u ook krijgen. Gewoon meespelen in de Staatsloterij. Alleen, of met een paar. De loten kosten f 25- per stuk, 'n vijfje f 5,-. U koopt ze bij de Staatsloterijkantoren, waarvan u de adressen in de beroepengids vindt. Vanaf elke le maandag in de maand kunt u er terecht. 10 dagen lang. Gemiddeld 4 op de 10 loten zijn prijs. Dat is een kans van 1 op 2!4 op zo'n 800.000 prijzen vanaf f 10,- tot f 500.000,-. Iedere maand. Per lot speelt u 3 trekkingen mee. De uitslagen komen op de tv en in de kranten. Uitbetalingen na de derde trekking. DEN HAAG, 1-9. De V.V.D.-fractie is de mening toegedaan dat minister Van Agt in zijn beleid met betrek king tot de gebeurtenissen in en om de Bloemënhove-Kliniek heeft ge faald. AMSTERDAM. 1-9. Als reaktie op de mededeling van minister Boers- ma, dat hij geen reden ziet bij de toepassing van de loonmaatregel een uitzondering voor de havens te ma ken. is woensdagochtend bij twee sluwadoorsbedrijven in de Amster damse haven een wilde staking uit gebroken. Vandaag (donderdag) zou het werk weer worden herval. MOSKOU, 1-9. Zeker vijftig pro cent van de Russische vrouwen bo ven de 40 jaar is te dik, zo heeft een onderzoek van de Sow jet-academie voor geneeskunde aangetoond. Volgens het tijdschrift ..Sdorowjc (gezondheid) geloven vele vrouwen - maar ook mannen - dat als men de 40 is gepasseerd of zelfs daar voor al. een buikje normaal dan ire! onvermijdelijk is. Het blad bestrijdt dit en stelt dat een le hoog gewicht meestal het gevolg van overdadig eten is. Andere oorzaken zijn een gebrek aan beweging en het gebrui ken van maaltijden vlak voordal men gaat slapen. „Sdorawje" somt cru reeks ad viezen op voor een juiste voeding, waarbij vooral gewaarschuwd uordl voor zoetigheden die bij veel Russi sche vrouwen zeer geliefd zijn. Het artikel besluit met dc waarschu wing: „Bekijk u zelf eens nauwkeu rig in de spiegel. Is het niet tijd om op de weegschaal te stappen?" Flitsen uit het buitenland LONDEN. De demokratische par tij van Koerdislan heeft dinsdag een beroep op de Verenigde Naties en alle regeringen gedaan om verbe tering te bewerkstelligen van de le vensomstandigheden van de 30.000 Iraaksc Koerden die nog in Pcrzic leven. POINTE-A-PITRE (Guadeloupe). In dc tien uur na dc eruptie van de vulkaan La Soufriere (dc Zwavel - berg) op het Franse eiland Guade loupe in de Caribische Zee hebben seismologische stations in dc huurt 164 aardschokken" geregistreerd. V.V.D.-woordvoerder mr. Koning diende tijdens het kamerdebat over de twee brieven van mr. Van Agt een motie in waarin deze mening zonder omslagen was neergelegd. Koning kan het allerminst eens zijn met de overtuiging van de minister dat hij niet gefaald heeft in de handhaving van de rechtsorde. „Vandaar deze motie". De socialist Roethof bleef op een aantal punten van mening verschil len met de minister van justitie, o.a. ten aanzien van de rechtmatigheid van de inbeslagneming in de kliniek. Maar een motie als van de V.V.D.. gericht tegen een minister die over eenkomstig de motie van de P.v.d.A.- fractie. had afgezien van een optre den kon hij allerminst waarderen. ..Het heeft mij verbaasd dat de V.V. D. hier een zaak van wil maken". „Bloemenhove-nacht" Minister Van Agt zei geen volledig inzicht te hebben in dc gebeurtenis sen in de bewuste ..Bloemenhove- nacht Hel afgelasten van de actie is niet het gevolg geweest van druk uit hel kabinet. Van pressie op de minister van justitie is geen sprake geweest". Voor een dergelijke actie zou zo'n 400 man politie nodig geweest zijn. „Aan een actie van een dergelijke violent ie wilden wij niet beginnen", aldus de minister. Over dc motie-Koning, die vrijwel zeker zal worden verworpen wordt (vandaag) donderdag gestemd. Een Duivelands projekt OOSTERI AND. 1-9. Momenteel is een aanvang gemaakt met dc aanleg van een persleiding naar dc nieuwe rioolwaterzuivering aan de Vcrlorcn- kost weg in dc polder Bruinissc, die uitmondt in het Mastgat. Deze leiding die uitgevoerd wordt met lange PVC- buizen met een diameter van 0.35 m. en gedeeltelijk met betonbuizen met een diameter van 0.40 m wordt on geveer 5.9 km lang en komt op een diepte te liggen, variërend van 2.00 tot 2.50 m onder het maaiveld. Begonnen bij de rioolwaterzuive ring te Nieuwerkerk loopt deze lei ding door bouwland, om ter hoogte van ..Dc Wereld' onder rijksweg 18 door getrokken te worden. Verder gaat het naar Zonncmansweg die gevolgd wordt tot over de Rampaart- sendijk waarna het door Laurens- weegje naar de rioolzuivering te Oos- terland gaat. Verder onder de Lage Rampertseweg door naar de water gang .bij dc aanwasdijk, en door LONDEN. Ondanks het succes van de missie van de Viking naar Mars zou een bemande reis naar de „Rode Planeet" in deze eeuw maatschappe lijk onaanvaardbaar zijn wegens de kosten. Dit heeft de Amerikaanse ruimtevaartdeskundige dr. Carl Sa- gan van de Corneli-universiteit dinsdag in Londen verklaard. AMSTERDAM, 1-9. Hoewel getui gen ontbreken is men er in Artis van overtuigd dat de enige witte pauw die de dierentuinrijk was, onlangs door de wolven familie is gedood en opgegeten. Dc vogel woonde al jaren in Artis en wekte bij talloze bezoe kers bewondering wannéér hij de fraaie staartveren als een witte kan ten waaier spreidde en stond te pronken. Zijn slaapplaats was een dikke tak van een stoere oude eike boom Het leek een ideaal pauwe- bestaan temidden van de vele doch veilig achter hekken verblijvende roofdieren, ook al moest hij met een paar blauwe pauwwijfjes genoegen nemen. Hel kleurverschil stond de liefde echter geenszins iu de weg. Tot op ren fatale, ochtend hij een onvoorzichtige stap deed en terecht kwam aan dc verkeerde kant van liet wölvenhek. De wille verschijning was voor de wolven een bijzonder smakelijke hap die zomaar uit de lucht kwam vallen. In een oogwenk leek liet perk door sneeuw bedekt. De witte veren van dc snel verzwol gen vogel lagen her en der verspreid. Zelfs deze lieten dc wolven zich lek ke?" smaken. bouwland naar dc Br cede Zandweg die gevolgd wordt tot de zeedijk om vervolgens hierlangs naar dc Verlo- renkostweg le gaan waar de nieuwe zuivering zijn voltooiing nadert. De aannemer van deze werkzaamheden is de fa. Öcllemaaker uit Almkcrk (N.-Br.) die dit verricht in opdracht van het Waterschap Schouwen-Dui- veland onder directie van hbt Inge nieursbureau Witieveen en Bos te Deventer. De plaatselijke rioolzuive- ringen komen te vervallen en hier wordt nu een perspomp geplaatst die het rooilwater naar dc Verlorcnkost- zuiveringsinstaliatie perst. De diepe sleuven worden gemaakt door mid del van een hydraulische kraan, en hel feit dat momenteel de.stand van het grondwater zo extreem laag is door de aanhoudende droogte in de polder, maakt dat de steile wanden van de bijna 3.00 m diepe sleuf zo goed blijven staan wat een voordeel is bii dit grondwerk. nemen. De heer Uil heeft het raak druk gehad op de zaak. maar zoveel mensen in één keer uiteraard tevo ren nooit. Velen voegden bloemen en geschenken toe aan hun gelukwen sen. Op de foto: felicitaties van cis. J. Assendorp en diens echtgenote. Verder kwam ook burgemeester Th. H. de Meester de gouden stadgenoot feliciteren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie. ZIERIKZEE. Bij gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum mochten de heer C. A. Uil, herenkapper te Zierikzee en dienst echtgenote dinsdag, tijdens een receptie in de salon Visstraat talrijke gelukwensen in ontvangst

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4