Peter G. Bucci op agrarische Schouwen-Duiveland-toer C.J.V.-werk te Renesse weer in nieuwe handen STREEKNÏEUWS J„ Jonker („Magazijn RomijiT) naar N.C.R.V.-bloemengala Amerikaan te Eikerzee Interessant buitenkansje CONCERT „NUT EN UITSPANNING" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 september 1976 Nr. 21954 3 SWfSbmm ELKERZEE. De Amerikaan Peter G. Bucci aan het werk op de boerderij van de heer J. Gaanderse te Eikerzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ELIvERZEE, 1-9 Een agrarisch Amerikaaiitje lieeft Stjhouwen-Duiveland gedaan; tot nu toe drie weken en daar komt nog wat hij tot hij vertrekt naar Noorwe gen, laatste „stopland" voor liij terugkeert naar Rho de Island, om daar weer verder te gaan als produktie- leider op een kippefarm. Het is mr. Peter G. Bucci een nuchtere jongeling van 23. Peter Buggi brengt het Schouwen-Duivelandse deel van zijn halfjaarlijkse verblijf in Nederland door op het bedrijf van de heer J. Gaanderse, Weelweg 3 te Eikerzee. Peter is al sinds april in ons land en weet in ieder geval zeker dat al zijn te voren gemaakte voorstellingen van Nederland omver gekegeld zijn. De jeugdige Amerikaan maakt de studiereis onder auspiciën van het internationaal uitwisselingspro gramma van de bekende Ameri kaanse Four-Hands-programma, dat ten doel heeft door uitwisselingen NUTSSPAARBANK.. de ideale gezinsbank Jeugdsparen 10 premie RENESSE: Centrum - woensdag 9.00-11.30 ,De Schakel' RENESSE. 1-9. Nadat de ongeveer 5 jaar geleden opgerichte C.J.V. Re nesse door gebrek aan leiding enkele jaren onderbroken is geweest, is deze in september 1975 weer opge richt onder leiding van ds. L. de Wit. J. de Keyzer en K. Steur. Voor beide eerst genoemden werd het echter door drukke bezigheden al spoedig te veel. Vandaar dat in het begin van het jaar de leiding over ging in de handen van Karei Steur. Ineke Wandel cn Lla en Ina Braber. rnmiddels is de klub aangesloten bij het landelijk C.J.V., omdat men hierdoor de steun heeft van de lan delijke organisatie bij het clubwerk. De klub. die C.J.V. „De Schakel'' is genoemd, is toegankelijk voor Jon gens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar. De bijeenkomsten zullen ko mende winter worden gehouden in het gebouwtje achter het dorpshuis Met veel enthousiasme is het de af keerde beeld was dat de Nederland se landbouw en veeteelt het met name op het punt van technische equipment, maar povertjes zou zijn- Hij is wel van die idee genezen. Verslagen Peter intussen probeert - en dat is ook wel de bedoeling van zijn uitzending en die van anderen - zoveel mogelijk vooral jonge men sen te laten profiteren van zijn er varingen. Regelmatig stuurt hij ver slagen van zijn bevindingen naar Amerika en eenmaal terug zal hij vooral met behulp van dia's het no dige vertellen over de Nederlandse landbouw en veeteelt en wat dit laatste betreft, vooral het hoe en wat hier rond de pluimveeteelt. De taal vormt toch wel een beet je een handicap, al doet Peter erg zijn best wat Nedei'lands te ler-en. „Bjj het gebruik van het Neder lands kontakt men toch gemakke lijker met de mensen en is het ijs sneller gebroken, voorzover dat no dig is", zegt hij er van. Opvallend ook voor hem was ui teraard de warme zomer, die niet onderdeed voor die in sommige de len van Amerika. Tijd voor „sight seeing" was er ook; zo kreeg Z'ierik- zee een beurt en een aparte ervaring was het bezoek aan de musea en het beklimmen van de St. Lievensmon- stertoren. Terugreis Het verblijf in Noorwegen straks betekent vakantie en het opzoeken van een vriend, die daar in het ka der van een vergelijkbaar program ma, de nodige ervaring op doet. En op 22 oktober gaat het weer op huis aan. Peter, beleeft het allemaal nuchter, maar intens en is dankbaar voor de „Nationale 4-H Foundation" in zijn land, die de reis mogelijk maakte. van me't name jongeren te komen tot beter wederzijds begrip in de wereld. Zo'n reis intussen ds niet gek, want aan variatie ontbreekt het niet. Peter was in dit half jaar al in Limburg, Enschede, Friesland én Noord-Holland en kreeg dus een goede gelegenheid de verschillende landsdelen onderling te vergelijken. Voor hem springt tot nu Fries land als het meest markant er uit. Verkeerde voorstelling Zijn voorstelling van „Holland" is - zo is hem gebleken - wel erg bezijden de waarheid geweest. Hij las nog al wdt over de overbevol king van Nederland, maar hij vond en vindt het allemaal hard meeval len. „Het is overal rustig, vooral in het oosten en noorden van het land", vindt hij. Zo leert men van een buitenlander, dat het met de „ver schrikkelijke opeenhoping van men sen" nog wel losloopt. Tweede ver gelopen tijd omgetoverd tot een ge zellig clubhuis dat de naam ,,'t Scha- keltje" heeft gekregen. Het doel van de klub is de jeugd te vormen door middel van diskusie, handenarbeid, kreatieve expressie- spel en aktiviteiten binnen en bui ten de gemeente. De afgelopen maanden werd o.a. meegewerkt aan de braderie ter» bate van de her bouw van het voormalig koor aan de kerk. Spelavonden werden gehouden en een paaseieren-aktie voor zieken en eenzamen in de gemeente werd gehouden. De klub komt iedere zaterdag avond bijeen van 19.00 tot 20.30 uur. De kontributie bedraagt vijftig cent per avond. Het nieuwe seizoen wordt gestart op zaterdag 4 september met een feestdag op het C.J.V.-kamp aan de Rampweg te Renesse. Alle C.J.V. klubs in de regio nemen aan deze dag deel. ZIERIKZEE G.V. f,De Lampen brandende" De Gereformeerde Vrouwenver eniging „De Lampen Brandende" houdt een vergadering in één der kerkzalen aan de St. Domusstraat op woensdag 8 september. Zondag 5 september wordt in de Nederlandse Hervormde kerk een jeugddienst gehouden. Voorganger in deze dienst is ds. K. Schaap, die het thema „Waar moet ik het zoe ken?" zal behandelen. Jeugdgroep „De Vink" uit Rotterdam zal deze dienst opluisteren met muziek en zang. s Avonds om acht uur is iedereen welkom in het Hervormd Vereni gingsgebouw aan het Vrije 8 om met deze groep te zingen en te pra ten. Komt u ook? Klubhuis „De Lichtboei" Hieronder volgt een overzicht van de terugkerende aktiviteiten in Klubhuis „De Lichtboei'' van het Leger des Heils, voor wat betreft de donderdagen, vrijdagen en zaterda gen. Donderdag: 9.00-11.30 uur peuter speelzaal; 19.00-20.00 uur potten bakken (vanaf 8 jaar); 20.00-22.00 uur pottenbakken (vanaf 16 jaar); 20.00-22.00 uur naaicursus (vanaf 16 jaar). Vrijdag: 9.00-11.30 uur peuter speelzaal; 9.30-11.30 uur touwkno- pen (macramé); 19.00-21.00 uur sport en spel. Zaterdag: 10.00-12.00 uur instuif (6-16 jaar); 19.30-22.30 uur instuif- koffiebar (vanaf 13 jaar, 1 x per maand). Schilderkunst in West-Zeeuws-Vlaanderen 1976 Op vrijdag 10 september wordt in het Gravensteen de tentoonstelling „Schilderkunst in West-Vlaanderen 1976" geopend door Zeelands kom- missaris dr. C. Boertien. De tentoonstelling is ingericht in het kader van de uitwisseling tussen de provincies West-Vlaanderen en Zeeland en is te bezichtigen tot en met 1 oktober 1976. RENESSE Opening kleedlokalen en kantine Zaterdagmiddag 4 september zul len de nieuwe kleedgelegenheden en de kantine op het sportterrein van de sportvereniging Renesse officieel worden geopend door de heer M. J. Steur, wethouder van de gemeente Westerschouwen. Begin zondagsschool Zondagavond gaat de zondags school „Mirjam" van Renesse weer van start in het nieuwe seizoen, met een bijzondere bijeenkomst van alle kinderen in het dorpshuis van Re nesse. Dit begin wordt gehouden in sa menwerking met de C.J.V. „De Scha kel". Er zal een groot aantal foto's en dia's worden vertoond die tijdens het kamp-weekend in de Schclphoek zijn gemaakt. Verder hoopt men een aantal gezellige dingen te organise ren waar jong en oud aan mee kun nen doen. De ouders van de kinde ren zijn bij deze gelegenheid van harte welkom. Na afloop zal iedereen worden uitgenodigd een kijkje te ne men in clubhuis ,,'t Schakeltje". Een week later op zondag 12 sep tember begint de gewone zondags school. Om half tien worden de kin deren vanaf vier tot en met zeven jaar verwacht in het dorpshuis, de kinderen vanaf acht jaar komen bij een in „Het Trefpunt". Kerkkoor Donderdagavond 9 september be gin het Nederlands Hervormd Kerk koor van Renesse weer met de re petities in het gebouw „Het Tref punt" aan de Oude Moolweg. De lei ding is in handen van mevrouw Del haas. BROUWERSHAVEN Exkursie Afdeling Plattelandsvrouwenbond Op 31 augustus maakte de afde ling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een exkursie naar het Werkvoorzie ningsschap „De Zuidhoek" te Zie- rikzee. Een 28-tal dames nam hier aan deel. De reis werd gemaakt per bus, waarin een welkomstwoord werd gesproken door de presidente mevrouw P. J. Schouwenaar-Lin- denberg. In „De Zuidhoek" werden de dames hartelijk ontvangen dooi de direkteur, de heer J. Pomper, die een inleiding hield, waarin hij stil stond bij de oprichting van „De Zuidhoek" en de gang van zaken nadien. Na een kop koffie konden vragen gesteld, en werd het bedrijf bezichtigd. Wat er allemaal in „De Zuidhoek" wordt gepresteerd, is in één woord fantastisch. De presi dente sprak een dankwoord tot de direkteur, die een attentie kreeg aangeboden. Terug te Brouwersha ven werd nog een kop koffie ge dronken. OUWERKERK Tentrconcert De" muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" concerteert dn de muziek tent op zaterdag 4 september a.s. in het kader van de uitwisselingscon certen. Voor tijd: zie agenda. NIEUWERKERK P.I.T.-collecte 1976 In de week van 6 t/m 11 septem ber a.s. wordt ook op Nieuwerkerk weer de jaarlijkse P.I.T.-kollekte gehouden. De kollelcte is bestemd voor het werk onder militairen. Men wil het de militairen, of zij nu in eigen land in Duitsland, dan wel in de Ned. Antillen verblijven aan alle kanten aangenaam maken. Zowel voor geestelijke als voor stoffelijke begeleiding wil het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront gelden inzamelen. Luidklokken Tot voor kort werd te Nieuwer kerk slechts bij uitzondering de nieuwe luidklok gehoord (zondag morgen), maar thans is de toren aangesloten op het automatisch luid- systeem. Als gevolg hiervan wordt de klok iedere dag om 12 uur ge hoord. Een fijn geluid voor de be woners. OOSTERLAND Stoppelbrand Dinsdagmiddag werd de Duive- landse brandweer te Oosterland ge stationeerd, gealarmeerd voor een stoppelbrand die uit de hand dreigde te lopen aan de Oud Ndeuwlandse weg tussen Nieuwerkerk en Ouwer- kerk. M§n had wat rommel verbrand en door de grote droogte vatte het stoppelland vlam, waardoor een heg gevaar Mep. Onder leiding van kom- mandant Ista was men spoedig ter plaatse en met de nevelspuit was het gevaar voor uitbreiding spoedig be zworen. Koorrepetitie in kerk Wegens het ontbreken van een goede gelegenheid door afbraak, resp. ZIERIKZEE, 1-9. De heer J. Jonker van Bloemenmagazijn Romijn te Zie- rikzee zal als vertegenwoordiger van Zeeland deelnemen aan een groot Bloemcngala van de N.C.R.V., dat op zaterdag 9 oktober wordt uitgezonden op de televisie. Het Bloemengala zal een twee uur durende show worden, waarin de NCRV zijn tv-winferprogramma bij het publiek introduceert. Centraal in dit programma staat de bloemen wedstrijd. Daaromheen, als omlijs ting van het geheel, muziek en zang, betrekking hebbende op „de bloem". De presentatie van dit program ma is >in handen van Ted de Braak. Aan de bloemenwedstrijd zullen elf arrangeurs (één per provincie) deel nemen. Tijdens deze wedstrijd zal de echtgenote van de heer Jonker, me vrouw M. Jonker-Romijn als model optreden. De heer Jonker is zeer verheugd als vertegenwoordiger uit de provincie Zeeland te zijn voorge dragen. Dit NCRV-programma komt tot stand in samenwerking met het Bureau Voorlichting Bloemen en Planten, Fleurop Nederland en de kommissie Onpersoonlijke Reclame. De opnamen voor dit galapro gramma vinden plaats op woensdag 15 september in het Congresgebouw te Den Haag. Twee ronden De bloemenwedstrijd bestaat uit twee ronden: de eerste ronde in ver plichte kleding - de tweede ronde in vrije kleding. De verplichte ja pon iis uitgevoerd in roomkleur. Op deze japon moeten de bloemen ar rangementen worden aangebracht. Het Modehuis P. M. van Gecsber- gen heeft de heer Jonker toegezegd de kleding voor de tweede ronde te willen verzorgen. Er mogen bij deze kreatie accessoires gebruikt worden zoals een tas, paraplu e.d. Tijdens het showen van de krea tie staat de arrangeur op de bühne en spreekt terzake doend kommen- laar. De jury zal bestaan uit twee personen, die deskundig zijn in het arrangeren van bloemen, twee per sonen, die bekend zijn met kleur en mode en een artistieke figuur (bijv. een schilder). Voor de eerste, tweede en derde plaats zal een onderscheiding in de vorm van een gouden, resp. zilveren en bronzen bloem worden overhan digd. De andere deelnemers ontvan gen een herinnering, waarschijnlijk in de vorm van een oorkonde. Soorten Door loting is de volgorde van de deelnemers tot stand gekomen. De heer en mevrouw Jonker zullen als vijfde voor het voetlicht treden. Getracht wordt nog zoveel moge lijk bloemensoorten tijdig in bloei te krijgen. Als men zich zaterdag 9 ok tober voor de buis schaart, zal men het resultaat zelf kunnen aanschou wen. renovatie van de verenigingsgebou wen aan het Toi-enplein en aan de Sint Joostdijk heeft de Chr. Gem. Zangvereniging „Vooruitgang Zij Ons Sti*even" alhier, directeur de heer J. P. den Dekker uit Nieuwer kerk, het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente gekregen om voorlopig te repeteren. Een en ander totdat de verbouwing en uitbreiding van het hervormd verenigingsgebouw aan de St. Joostdijk tot Dorpshuis van Oos terland, zijn beslag heeft gekregen. BRUINISSE C.J.V.-filmavond Tijdens de kontaktavond van het C.J.V. zondagavond zal de film „Oversteek van de Haringvliet" wor den gedraaid. Enkele Bruënaars heb ben deze oversteek meegezwommen en zijn op de film zichtbaar. Tevens zal er deze avond een dia-sexüe wor den vertoond over de reis van Mo- zes. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Nederlands Hervormd Ver enigingsgebouw aan de Deestraat. Jongelui die belangstelling hebben voor het C.J.V. zijn van harte wel kom. Brandje in Steinstraat De vrijwillige brandweer van Bruinisse werd dinsdagmiddag om streeks vier uur gealarmeerd voor een brandje in de Steinstraat. Door nog onbekende oorzaak is de dijk in de Steinstraat in brand ge raakt, vlakbij een van de twee huis jes die aan de binnenzijde tegen de dijk staan. Deze beide panden doen- dienst als pakhuis voor mosselschip- pérs. De kleinste van de twee, dat eigendom is van fa. Okkerse, werd door de vlammen bedreigd, zodat het dichtgetimmerde raam al gauw in brand stond. De brandweer die door omwonen de werd gewaarschuwd was zeer snel ter plaatse en beschikte in een minimum aan tijd over twee stralen water waarmee zij de vlammen te lijf gingen. De brand was zeer snel bedwongen en de schade bleef be perkt tot een verbrand kozijn en luik en een grote verbrande plek aan de dijk. relsburo per ,van Oeveren' touringcar en Christoffel er op uit 6 september: 5 dagen PARIJS 11 september: 8 dagen BERNKASTEL (Moezeldal) 20 september: 5 dagen LONDEN Vraagt ons snel alle informatie Herv. Vrouwenvereniging Voor de eerste maal in het nieuwe seizoen kwam dinsdagavond de Her vormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" bijeen in het Nederlands Hervormd verenigingsgebouw. Na een hartelijk welkomstwoord door de presidente, mevr. B. de Waal-Jumelet werd psalm 33 vers 1 en 7 gezongen. De inleiding werd verzorgd door mevr. Kik-Boudeling naar aanleiding van Jes. 40 vers 1 t'm 11. Het bedrag dat bijeen werd gebracht op de braderie bedroeg f 670,80. Dit geld zal verdeeld worden aan de ondergrondse kerk en aan de zendeling Klaas v. d. Raa in Brazi lië. Er werd bestuursverkiezing ge houden, met grote meerderheid aan stemmen werd mevr. A. van Oeve- ren-Zondervan in het bestuur geko zen. Van het periodiek aftredende bestuurslid mevrouw A. Kesteloo- Schraver werd afscheid genomen. ZIERIKZEE. Zierikzee beleefde een gezellig tentconcert, gebracht in het kader van uitwisselingsconcerten. Kennis werd .gemaakt met de mu ziekvereniging Oefening en Uit- spnning", dat in de tent aan het Ha venpark concerteerde. De foto toont het gezelschap in aktie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3