„Eénmans-zeilrace" klapstuk van september-aktiviteiten Een fantastische ontvangst voor patiënten van m.s. „Prins Willem Alexander" Rode Kruis-hulp voor Philipijnen De omprijzing voor de B.T.W. FORD EIST ONDERZOEK V DE ZIERIKZEESCHE COURANT Laatste reis in seizoen W.S.V. „Zierikzee" Koel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 september 1976 133s(e jaargang: Nr. 21954 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1M9) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Agrarische Amerikaante Eikerzee Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Advertentie ZIERIKZEE, 1-9. Ofschoon het seizoen met rasse schreden naar het einde loopt, al zijn er die doorvaren tot november, heeft de watersport vereniging Zierik zee, nog een aantal sportieve zaken op het zeilpro- gramina staan, die zeker weer velen naar Zierikzee zullen lokken. Zaterdag 18 september komt eerst de eigen jeugd aan bod, met een wed strijd in de haven en daarna één buitengaats, waarbij de ouderen met de grote schepen, voor de begeleiding zullen zorgen. Deze wedstrijd eindigt aan één van de zandplaten in de Oostcrschelde waarna de ouderen in de bootjes van hun kinderen stappen om hun kunnen ook eens te demonsteren. De jeugd mag dan toekijken. al voldoende aan elkaar gewend zijn, zo ja, dan zal ook met deze kombi- natie zeker rekening gehouden moe ten worden. Al met al een spannende affaire, zeker ook omdat deze éénmanswed- strijd meetelt voor de seizoen-hoofd prijs de „H. P. v. d. Bout Beker". In het klassement voor deze prach tige trofee leidt momenteel de „Fes- tina Lente" voor „Ripstaert" en „Humpy-Dumpy". Bovenstaande wedstrijd zal plaats vinden op 12 september, start om 9.30 uur vanaf het Havenhoofd. De belangstellende mede-beman ning, echtgenotes en kinderen zullen evenals vorig jaar van verschillen de meevarende motorboten af, van het spannende gebeuren kunnen ge nieten. Kranten zijn de sekondewijzers der geschiedenis. Schopenhauer de uitvoering" van de „éénmanswed- strijd" worden. Het succes van ver leden jaar, waarbij 16 schippers he lemaal alleen hun dikwijls vrij grote zeegaande jachten moesten tuigen en zeilen, heeft dit spectakulaire onder deel van de zeezeilerij aan een vaste plaats in het programma geholpen. De winnaars van vorig jaar. Hans de Waal uit Bruinisse, met zijn „Vuilbaard" in de kleine klasse, en Co Quartel uit Noordgouwe met zijn „Ripstaert" zullen beslist een harde dobber krijgen bij het verdedigen van hun wisselprijs. Bij lichte tot matige winden zul len Hans Hogensteyn met „Festina Lente" en Hans Germing met zijn Horny" beslist tot de favorieten ge rekend moeten worden, en onder zwaardere omstandigheden zullen Cor Visser met „Humpy-Dumpy" en Burghs Fruit" van Bram Wilkens ongetwijfeld hoge ogen gooien. Veel zal ook afhangen van het feit of Jan Molenaar en zijn nieuwe „Ruimte" DEN HAAG. 1-9. Het Nederlandse Rode Kruis heeft 25.000 gulden be schikbaar gesteld voor de hulpver lening aan de slachtoffers van de aardbevingen van enkele dagen ge leden op de Philipijnen. De aardbevingen hadden 4.000 do den tot gevolg. Evenveel mensen zijn nog vermist en zeker 175.000 mensen zijn dakloos geworden. Het Philipijn- se Rode Kruis heeft de distributie van hulpgoederen, medicamenten en bloed voor transfusies op zich geno men, ook is men begonnen met het opsporen van vermisten. BERGAMO. Het „gebruikelijke doelwit'' - zoals bank en postkan toor - latend voor wat het is, heb ben dieven de kluis van de recht bank in het Italiaanse Bergamo ge leegd. Zij maakten zich meester van „het voorwerp van menig misdrijf" dat daar lag opgeborgen en een waarde van ca. 2,5 miljoen gulden vertegenwoordigde. ZIERIKZEE, 31-8. Voor de laatste maal dit, seizien bracht het patiëntenschip „Prins Willem-Alexander" een bezoek aan Zierikzee. Reeds vroeg in de middag meerde de boot af in de Nieuwe Haven, zodat er voor de patiënten volop gelegenheid was, onder begeleiding van de verpleegsters, een wandeling door Zierikzee te maken. Door de Afdeling Jeugdzaken en Rekreatie van het Rode Kruis was zorg gedragen voor de ontspanning 's avonds aan boord. Namens het Rode Kruis werden de bewoners van R.K. verpleeghuis ,»St. Elisabeth" te Delden harte lijk welkom geheten door de heer J. K. Joppe. De heer Joppe vertelde dat dit de 49e maal was dat een programma op een patiëntenschip werd ver zorgd. Spreker deelde mede dat hij DEN HAAG, 1-9. De verhoging van het algemene tarief van de omzetbe lasting van 16 procent tot 18 pro cent mag voor de meeste artikelen en diensten eerst op 1 oktober in de consumentenprijs worden doorbere kend, deelt het ministerie van eco nomische zaken mede. Voor de be doelde artikelen en diensten zijn namelijk prijsvoorschriften van kracht. Slechts indien de omprijzing op één dag op onoverkomelijke uitvoe ringsproblemen stuit gaat het mi nisterie van economische zaken er mee akkoord, dat de omprijzing wordt gespreid over een zo kort mo gelijke periode ro nd 1 oktober aan staande. In ieder geval mag niet voor 20 september aanstaande met de om prijzing worden begonnen. zich aan het begin van de avond voor grote moeilij khedengeplaatst zag toen de zangeres mevrouw C. Kort-van Meurs plotseling haar vo- kale optreden voor deze avond we gens ziekte moest afzeggen. Geluk kig bleek mevrouw N. v. d. Bruin- horst uit Ouwerkerk bereid te zijn het 'hiaat "in het programma op te vullen. Welkom burgemeester Burgemeester'Th. H. de Meester "heette de gasten hartelijk welkom namens het gemeentebestuur en na mens de 'gehele bevolking. Onder de gasten aan boord bleken zich twee goede bekenden van de burgemees ter te bevinden: het echtpaar C. Aarsen uit Markeïo. De heer Aarsen was indertijd di- rekteur van gemeentewerken in Markelo, de plaats waar burgemees ter De Meester vroeger de hoogste magistraat was. Mevrouw H. Aarsen-Breijiinck droeg speciaal voor de heer De Meester een gedicht voor en bood hem een fijne Twentse koek aan. Vervolgens was het de beurt aan mevrouw Van de Bruinhorst met deklamatie van enkele mooie ge dichten. Ze droeg o.a. het gedicht „Ode aan Zierikzee'' van de heer J. Volkeri voor. Bijzonder in de smaak viel ook haar vertelling van het ver haal „Kinderen" van Simon Carmig- gelt. Tijdens haar tweede optreden droeg" zij o.a. voor het verhaal „Geit" van de „Schidreilandman", onlangs geplaatst in dit blad. Als volgende punt op het pro gramma stond vermeld: Attentie wordt aangeboden door zusters van het R.K. Verpleeg- en verzorgings tehuis Corneliastichting. Nou „at tentie" bleek een te minderwaardige omschrijving van hetgeen, de zusters binnendroegen. Slagroomtaarten Zij ginigen gebukt onder tien heerlijk uitziende slagroomtaarten, bereid door de kok van de Cornelia stichting. Zuster Assunta, ddrektrice van dit verzorgingstehuis, zei het een eer te vinden deze lekkernij aan de gasten te mogen aanbieden. Zij wenste de patiënten nog een pretti ge réis toe en hoopte dat men mooie herinneringen aan Zierikzee zou overhouden. Gastheer aan boord de heer C. van Vliet, hoofd van de welzijnszorg' in het Verpleeghuis „St. Elisabeth", sprak dankwoorden tot al diegenen, die meewerkten aan deze avond. De heer Van Vliet bood allen een „stie- pelteken'' aan. Dit is een houten gevelteken uit Twente. „De Grutteprikkers" Na een pauze, waarin de stemming nog werd verhoogd door het ser veren van een drankje, werd het programma besloten met een vrolijk concert doop de Boerenkapel „De Gruttepikkers" uit Zonnnema'ire on der 'leiding van de heer S. Duinhou wer. Overigens was het opmerkelijk van de heer Joppe te horen, dat nog nooit een Verpleeg- of verzorgings tehuis in Zeeland een verzoek heeft ingediend om met het m.s. „Prins Willem-Alexander" een bootreis te maken. Verwachting tot vrijdagavond: Wisselend bewolkt met enkele"buien; matige, aan de kust nu en dan krachtige noordwestelijke wind; mi nimumtemperaturen omstreeks 8 graden, maximumtemperaturen cir ca 17 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon1 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 sept. Zon op 5.55, onder 19.23 Maan op 16.22, onder 0.22 Volle maan: 8 sept. (13.52) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 3 sept. 10.12 23.02 3.34 16.26 Doodtij: 3 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Het koele weer met nu en dan buien duurt ook vrijdag nog voort. Een diepe depressie nabij de Noord kaap van Noorwegen en een gebied met hoge barometerstanden op het midden van de Atlantische Oceaan houden boven de Noordzee een noordwestelijke stroming in stand. In de aangevoerde lucht, die vrij on stabiel van opbouw is, komen naast opklaringen ook buien voor. Het kou front, dat de voorste begrenzing vormt van de aangevoerde luchtmas- sa's, passeerde woensdagavond en -nacht ons land. Golfvormige storin gen langs het front zorgden ervoor, dat het front in een vrij langzaam tempo over Nederland trok en de aktiviteit ervan toenam. De meeste regen viel in het midden - zuidwes ten van het land. Het station Zierik zee meldde donderdagmorgen 20 mm, in De Bilt werd 15 mm afgetapt. De sluitingswedstrydcn voor de grote jachten zullen dit jaar worden georganiseerd op 25 en 26 september, evenals vorig jaar in samenwerking met de „Maas" uit Rotterdam. Bedroeg het aantal deelnemers vo rig jaar ruim 70, ook dit jaar hoopt en verwacht men minstens eenzelfde aantal en wellicht meer, gezien de spectakulaire groei van de „Neder landse Kruiser Klasse". ZIERIKZEE. Stefke Melissen (links) en Coen Priernus rechtsde winnaars ran de voorronde ran de Lego bouw wedstrijd, die in de herfstvakantie, sa- t^eil-lliailS-WeclStrijcl men met de heer H. Lindhout - bedrijfsleider van Vefhage's Speelgoedhuis - naar de landelijke finale in Amsterdam gaan. Men zie-ook elders in dit num- Hoogtepunt van de september-ae- mcft (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) tiviteiten zal ongetwijfeld de „twee- Direktrice van de Corneliastichting zuster Assunta zorgde voor een grote verrassing met de aanbieding van tien slagroomtaarten aan de gasten van het patiëntenschip. WASHINGTON, 2-9. President Ford heeft woensdag een onderzoek gelast naar de beweringen, volgens welke het hoofd van de Federale Re cherche F.B.I., Clarence Kelley, dure geschenken heeft ontvangen van on dergeschikten, zo heeft het Witte Huis bekendgemaakt. Ford perschef Ron Nessen heeft verklaard, dat de Amerikaanse pre sident de minister van justitie Ed ward Levi heeft verzocht, een on derzoek in te stellen en binnen en kele dagen verslag uit te brengen. De terugtocht is weer in de vorm van een jeugdwedstrijd. De prijsuit reiking is bij het welbekende etablis sement „Auberge Maritime". Voor 's avonds staat een grote barbeque op het programma, welke gehouden zal worden in de loods van Burck- sen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1