Beroep Coördinatie orgaan werkt remmend op Den Osse-bouw Schouwen-Duiveland beleefde voorronde nationale Lego-bouw wedstrij d De V.A.D. De Navo-vloten DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Brouwershaven SNELLE PIEREN Jeugd op inventieve tour ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 31 augustus 1976 133ste jaargang Nr. 21953 WAARIN OPGENOMEN (1797 '889 REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer. Verhuizing „O osterlands Fanfare?' BROUWERSHAVEN, 30-8. De raad der gemeente Brouwershaven vergaderde maandagavond iu voltal lige zitting in liet stadhuis te Brouwershaven onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Schouwenaar. N.a.v. de goedkeuring door G.S. van het bestemmingsplan Zomerdorp Den Osse, waarop beroep is aangetekend door het Zeeuws Coördinatie orgaan in formeerde de heer J. K. Goemans wat de gevolgen hiervan zullen zjjn. De voorzitter deelde mee, dat reeds met de bouw van 130 woningen zou kunnen worden begonnen, maar dat deze gang van zaken vertragend zal werken. Het is zuiver een beleidszaak van Kavero of ze verder gaan met het zandophopen en de bouw of eventueel een afwachtende houding aan nemen. Zodra er konkrete gegevens bekend zijn, zal de raad nader geïnformeerd worden. De voorzitter deelde de raad ver der mede, dat de onderhandse aan besteding van de bouw kleedlokalen op het nieuwe sportveld te Brou wershaven is mislukt. Het is be treurenswaardig, dat de drie be trokken aannemers hef hebben laten afweten. Op donderdag 2 september zal er een openbare aanbesteding plaats vinden. Tot leidster in tijdelijke .dienst aan de kleuterschool te Dreischor met als standplaats de dependance te Zonnemaire is benoemd mej. W. A. van Nieuwenhuize te Dreischor. Voor de nodige aanstelling van een vierde leerkracht aan de open bare basisschool te Brouwershaven is nog steeds geen toestemming ontvangen. Het wordt een moeilijke zaak, daar het leerlingenaantal reeds over de grens is van het toe laatbare. Het kollege zal alles in het werk stellen bij de betreffende in stanties om deze zaak alsnog rond te krijgen, aldus de voorzitter. Akties muziekvereniging Een verheugende mededeling be trof de geslaagde akties van de mu ziekvereniging „Crescendo" te Drei schor, welke netto f 34.351,— en de muziekvereniging „Con Amore" te Noordgouwe, die bruto f 15.000, bij elkaar wist te brengen voor de aanschaf van een nieuw instrumen tarium, Het kollege heeft bewonde ring voor de inzet van enkelen, wel ke hierdoor mede de leefbaarheid in de kleine kernen helpen bevorderen. Eervol ontslag werd verleend aan mej. M. Provoost als hoofdleidster van de openbare kleuterschool te Noordgouwe. Dit ontslag moest om De prijswinnaars van beide leef tijdsgroepen van de Lego bouw wedstrijd. Op de foto ontbreken de eerste prijswinnaars. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gezondheidsredenen veel te vroeg worden verleend, aldus de voorzitter aan een voorbeeldige leerkracht, van wie het moeilijk zal zijn haar voetsporen te drukken. In haar plaats werd met 10 stemmen voor en 1 blanco benoemd mej. C. G. de Moor, voorheen, hoofdleidster aan de kleuterschool te Zonnemaire. De voorzitter wenste mej. De Moor veel sukses toe op de school te Noordgouwe, welke misschien in de toekomst eveneens tot een pro bleemschool zal gaan behoren als gevolg van een laag leerlingenaan tal. Beroepschrift In het bestemmingsplan Delings- dijk te Brouwershaven werd een perceel grond verkocht voor de bouw van een vrijstaande woning aan de heer F. W. van de Haspel te Barendrecht voor de prijs van f 22.459,Voor de bouw van een schuur bij zijn bestaand landbouw bedrijf werd een strook grond van 100 m2 verkocht voor de prijs van f 406,aan de heer J. C. Beeke te Brouwershaven. B. en w. stelden de raad vervol gens voor het ingediende beroep ongegrond te verklaren inzake de bouw van een tweede garage door de heer A. C. Knuist aan de Welle- weg te Dreischor. Het bouwplan is in strijd met ar tikel 50 van de Bouwverordening en met artikel 11 van het niet vigeren de bestemmingsplan Dreischor, om dat de maximale oppervlakte aan bijgebouwen wordt overschreden door de reeds bestaande berging/ garage en volière. De bestaande bebouwing vergt reeds een oppervlakte van 34 m2 en zou door de tweede garage, bestemd voor berging van de auto van de heer Knuist zijn zoon een opper vlakte gaan bestrijken van 52 m2. Volgens de bouwverordening mag slechts 35 m2 worden bebouwd. De heer C. J. de Munnik infor meerde wanneer de volière wordt afgebroken en of dan wel aan het vereiste oppervlak wordt voldaan. De heer J. K. Goemans zou het als een verfraaiing zien wanneer i.p.v. de volière er een stuk garage aan wordt gebouwd. jss-De voorzitter maakte duidelijk dat er door- Gemeentewerken niet wordt gemillimeterd, maar dat het hier om meters gaat. Wanneer er gereduceerd wordt tot 35 m2, dan is er geen enkel bezwaar om de bouw vergunning te verlenen. Wanneer de heer Knuist bereid is die opstal- ZIERIKZEE, 30-8. In het Netl. Herv. Verenigingsge bouw werd maandagavond de uitslag bekend gemaakt van de door Verliage's Speelgoedhuis georganiseerde voorronde van de nationale Lego bouwwedstrijd. De heer J. Lindhout - bedrijfsleider Verhagc's Speelgoedhuis en de grote animator van deze wedstrijd - heette alle bouwers en bouwsters en de mee gekomen vaders, moeders, broertjes, zusjes, vriendjes en vriendinnetjes wel kom, en zei dat de wedstrijd in deze regio een groot sukses is geworden ge zien het aantal en de kwaliteit van de ingeleverde werkstukken. De jurering Vrijdagavond jl. zijn alle werk stukken door de jury bekeken en beoordeeld op het idee, fantasie en uitvoering. Het was bepaald geen gemakkelijke taak voor de jury - bestaande uit mevrouw M. de Lan ge, Marina van der Bijl en de heren C. de Vos en M. Vaarzon Morel - en het heeft ruim twee-en-een-half uur geduurd voordat men de uitslag op kon stellen. Om ook de jongere kinderen een kans te geven op het winnen van een prijs waren er twee leeftijds groepen ingesteld en de u itslag is als volgt.: Kategorie A (3 t/m 7 jaar): 1ste prijs Koen Primus. Zierikzee, werk stuk: melkboot: 2de prijs Aart den len af te breken, dan zal G.W. de zaak opnieuw bekijken. Houden aan bestemmingsplannen De heer J. J. Klaasse vond dat men er maar overheen moest stap pen, wanneer we zien wat er door „de rijken der aarde" in onze ge meente wordt gebouwd aan tweede woningen. „Dit gezin heeft zich met moeite een eigen huis verworven en (Vervolg pag. 2) Boer, Zierikzee, werkstuk Olympi sche Spelen; 3de prijs Carola van Wagtendonk, Zierikzee, werkstuk: speeltuin; 4de prijs Suzan van dei- Aart, Renesse, werkstuk: Pipo-kar. Kategorie B (8 t/m 12 jaar): 1ste prijs Stefke Nelissen, Schuddebeurs, werkstuk: poezenwasserij,2de prijs Chris Hoek, Haamstede, werkstuk: rotaro eg; 3de prijs Arne Hu- brechtse, Scharendijke, werkstuk: zeilboot; 4de prijs Menno Boech- schoten, Zierikzee, werkstuk: scheepskraan. De heer A. Zittema - vertegen woordiger Lego artikelen - vertelde aansluitend hierop het sprookje van de arme timmerman in Denemar ken, die geen werk had totdat op zekere dag er een kapotte jojo bij hem gebracht werd om die te repa reren. Dit bracht hem op het idee om verder zijn boterham te gaan verdienen met het maken van speel goed. Eerst maakte hij alles van hout, maar na de Tweede Wereld oorlog schakelde hij over op plastic. In het begin ging het helemaal niet zo gemakkelijk, want de allereerste dag dat zijn fabriekje klaar was, brandde het tot de grond toe af. Maar hij begon weer opnieuw en het kleine speelgoedfabriekje is in middels uitgegroeid tot een fabriek- waar per dag 10.000.000 bouw steentjes worden gemaakt. Het klinkt als een sprookje, maar het is toch echt gebeurd. Aansluitend werd de film Legoland vertoond. Lego- land is de naam van het stadje, in de omgeving van de fabriek, dat helemaal opgebouwd is met. lego stenen. Uit de reakties tijdens de film mocht men opmaken dat alle deelnemertjes er best wel eens zou den willen kijken. Na de film werd het jeugdige pu bliek getrakteerd op een flesje fris en het oudere publiek op koffie en toen werd het echt spannend, want de heer Lindhout ging de uitslag van de wedstrijd bekend maken. Persprijs HAAMSTEDE. Kennelijk watervlug- ge zeepieren zijn te koop in de Noordstraat te Haamstede. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Er zijn zwakheden waarmee alleen de sterke behept is. Sirus Verder werd in beide groepen een persprijs toegekend wegens uitzon derlijke kwaliteit. In kategorie A ging deze prijs naar Marjolein van Wagtendonk, Zierikzee voor haar bijzonder mooie en kleurige koets, en in kategorie B ging deze prijs naar Jules van den Doel voor zijn werkstuk crazy racer. De toegekende prijzen bestonden uit Lego geschenkdozen. Verder werd aan alle deelnemertjes een troostprijs en het diploma Lego bouwmeester uitgereikt. Erg jammer dat op deze avond de beide eerste prgs-winnaars niet aan wezig waren. Deze winnaars gaan op donderdag 21 oktober a.s. naar de landelijke finale van de nationale Lego bouwwedstrijd 1976 in het RAI Congrescentrum in Amsterdam. De werkstukken van de prijswin naars zijn gedurende de komende week te bezichtigen in de etalage van Verhage's Speelgoedhuis in de Sint Domusstraat. UTRECHT, 30-8. Prof. dr. C. J. Rijnvos, hoogleraar in de staats huishoudkunde en openbare finan ciën aan de Erasmus-universiteit in Rotterdam, heeft grote bezwaren te gen het wetsontwerp vermogens- aanwasdeling. In een studie die hij in opdracht van de raad van overleg middelbaar en hoger personeel heeft uitgevoerd, voorspelt hij werknemers, onderne mingen en aandeelhouders een ste vige kater. Volgens hem getuigt het wetsontwerp van onrijpheid en kortzichtigheid. Hij meent daarom, dat het onderwerp vermogensaan- wasdeling - waarover nu nog een grote spraakverwarring bestaat - beter opnieuw in studie kan worden genomen. Verwachting tot woensdagavond: Gematigde temperaturen Vannacht opklaringen en minimum temperaturen van 15 graden aan de kust tot 10 graden; in het binnenland en hier en daar mist; morgen van het noordwesten uit toenemende be wolking gevolgd door regen, maxi mumtemperaturen rond 19 graden, matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Voor donderdag Aantal uren zon: 0 tot 7. Min.-temperaturenomstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 sept. Zon op 5.52, onder 19.27 Maan op 14.39, onder 23.23 2 sept. Zon op 5.54, onder 19.25 Maan op 15.35, onder Eerste kwartier: 1 sept. (4.35) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 1 sept. 7.50 20.16 1.02 13.39 2 sept. 8.49 21.30 2.11 14.58 Doodtij: 3 sept. LONDEN, 30-8. De vloten van de Noordatlantische Verdragsorganisa tie zijn een rommeltje, terwijl de Sowjet-Unie haar kapaciteiten ge staag verbetert. Dit zegt John Moore in zijn voorwoord bij de 79ste editie van Jane's Fighting Ships, een westelijk standaardwerk over de zeestrijdkrachten in de wereld, wel ke dinsdag is uitgekomen. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1