DE JACHT IS ALTIJD OPEN De politieke staking waarschuwt Zuid-Afrika voor de komende guerrilla zierikzeesciiE nieuwsbode Vrtldag 27 augustus 1970 Nr. 21951 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Flitsen,, Firatü geopend korte berichten uit het binnenland VRUCHTEN AAN PASSIEBLOEM 7 Donderdag 2 september, 21.50 uur, Ned. I: Porcile. Een scene uit deze film van Pasolini. De massale staking der zwarte Zuidafrikanen, vooral die van Sowe- to, bewijst - voorzover dat nog nodig was - dat de onrust van de laatste tijd niet op rekening geschreven kan worden v>an een kleine groep agitato ren, zoals de overheid bei veert die hen tevens voor communisten uit maakt. Er leeft kennelijk een heftig misnoegen onder de hele bevolking, anders had deze niet zo massaal het stakingsparool opgevolgd. Het is al heel moeilijk, zeker onder de Zuid- afrikaanse omstandigheden, een der gelijke staking te organiseren als het gaat om concrete arbeidsvoorwaar den of lonen. Zo zijn er enkele ge weest terwijl het er vele geweest zouden zijn als de negerarbeiders ge durfd hadden - reden voor derge lijke stakingen waren er volop. Maar een politieke staking voor elkaar krijgeti waaraan economisch zeer zwakken die bovendien niet veel el ders doodgewone mensenrechten ge niet, is haast onmogelijk. Tenzij de politieke aanleiding zozeer onder de mensen leeft dat ze bereid zijn alle risiko's van een dergelijke verboden actie te aanvaarden waarvan de der ving van moeilijk te missen loon wel bitter is maar zeker niet het bitterst hoeft te zijn. Een politieke staking als deze is ongehoord voor Zuid-Afrika. En ze getuigt er ook van dat ondanks het op grote schaal aanhouden van zwar te leiders er onder de negerbevolking nog genoeg overgebleven zijn om ac ties te leiden die alle kenmerken hebben van weloverwogen strategie. In Johannesburg vooral heeft men kunnen merken hoezeer het econo misch leven afhankelijk is van de zwarte arbeidersmassa die 's och tends uit de slaapsteden komt en er 's avonds weer naartoe terugkeert. Sommige fabrieken zoals de kleding industrie en andere arbeidsintensieve bedrijven hebben het kunnen merken aan de produktie. Elders heeft men improviserend de zaken beter draai ende kunnen houden doordat bij voorbeeld op kantoren blanken ne- gerwerk zoals het rondbrengen van de interne papierwinkel overnamen. Misschien de beste demonstratie van de zwarte macht leverde de beurs op die maar moeizaam kon werken om dat er geen mensen waren om de koersen op de borden te schrijven. Gastarbeider in eigen land Natuurlijkds het. waar dat door dit alles geen crisissfeer is ontstaan on der de blanke bevolking. Net als de stakende negers weten dat ze voor lopig aan het kortste eind zullen trekken, weet de blanke bevolking dat het ongerief slechts van korte duur kan zijn. Alleen, dit is geen re den om verder weinig aandacht te schenken aan de staking. Het is dui delijk dat de negerbevolking niet lan ger nagenoeg lijdzaam de verdere ontwikkeling van de politiek der ge scheiden ontwikkeling accepteert. Waarbij de taalkwestie op de scho len die leidde tot de eerste rellen niet het belangrijkst is. Veel meer gaat het erom dat de binnen afzien bare tijd te verwezenlijken onafhan kelijkheidsverlening aan de thuislan den de stedelijke bevolking dreigt te ontwortelen: ook al is men geboren en getogen in de streek rond Johan nesburg wordt men zogenaamd bur ger van een ver thuisland - althans dit is de bedoeling maar het kan ook heel goed zijn dat men statenloos wordt doordat de thuislanden deze kersverse „burgers" niet accepteren. Gastarbeider te worden in een land dat men uiteraard beschouwt als zijn eigen land is een vernedering en een ontrechting die men niet willoos over zich heen laat komen. Dat is oolc de belangrijkste zaak waarover deze politieke staking een gesprek tussen de regering en zwar te leiders wil afdwingen. Voor zover de historie iets leert over de manier xvaarop het regime-Vorster zulke za ken aanpakt kan men op zijn best enige schijnconcessies verwachten maar geen afwijken van de grote lijn. Dit kan ook de negerleiders die de staking ontketenden niet onbekend zijn. Niettemin hebben ze het toch nog geprobeerd met het vreedzame verzet van de staking. En dat is een andere les uit de geschiedenis; na vreedzaam verzet dat niets oplevert, volgt onherroepelijk het gewapend verzet. Voor deskundige les in guer rilla hoepen de zwarte Zuid-Afrika nen niet ver te reizen. uit het buitenland BONN. De Westduitse regering heeft de centrale bank van de bonds republiek gemachtigd met de Ita liaanse regering te onderhandelen over verlenging van een krediet van twee miljard dollar met gouddekking dat 5 september vervalt, zo is woens dag meegedeeld na afloop van kabi netsberaad in Bonn waaraan ook Bundesbank-president Karl Klasen deelnam. LONDEN. Een aantal internatio naal bekende schrijvers heeft de Sowjetrussische leiders een telegram gestuurd waarin zij aandringen op onmiddellijke vrijlating van de 33- jarige Rus Wladimir Boekovsky, die in de Sowjet-Unie gevangen wordt gehouden en wiens gezondheidstoe stand slecht zou zijn. BELFAST. De politie in Belfast heeft drie Ieren aangehouden die zich in een woning in deze stad had den verschanst en daar een oude man als gijzelaar vasthielden. NAIROBI. De 38-jarige Brit Gra ham Clegg, die bijna een maand ge leden in Oeganda was verdwenen, is door de Oegandese autoriteiten naai de Franse ambassadeur in Kampala gestuurd, zo heeft deze meegedeeld. MADRID. In totaal 209 Spaanse politieke gevangenen, onder wie ver scheidene die wegens terrorisme ver oordeeld. waren, zijn tot nu toe vrij gelaten onder de koninklijke amnes tie van 30 juli, aldus cijfers die door het ministerie van justitie in Madrid zijn bekendgemaakt. AMSTERDAM, 26-8. Zonder enig ceremonieel is donderdagmorgen in het. R.A.I.-gebouw in Amsterdam de Firato, het grootste evenement in ons land op het gebied van radio- tele visie, afspeelapparatuur, antenne-in stallaties, grammofoonplaten, ban den,, cassettes, vakliteratuur en tijd schriften geopend. De expositie, die op de openingsdag alleen toeganke lijk was voor handelaren, zal tot en met 5 september geopend blijven. AMSTERDAM. Een aantal Amster damse vrouwen, verenigd in een co mité tegen prijsverhogingen, heeft geprotesteerd tegen de hogere prij zen, die een aantal Amsterdamse winkelbedrijven sinds kort aankondi gen in verband met de verwachte b.t.w.-verhoging van twee procent op 1 oktober aanstaande. HAARLEM. De politierechter in Haarlem heeft de 49-jarige huis vrouw A. B. uit Eindhoven veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee maanden, waarvan één maand voorwaardelijk wegens invoer op Schiphol van 50 kilogram hasjiesj uit Marokko. ZANDVOORT. De Stichting Mon diaal Alternatief uit Zandvoort, die al jaren strijd voert tegen de massa le vogelslachtingen in Italië, heeft deze week opnieuw een petitie toe gezonden aan het Europese parle ment en de Raad van Europa met het verzoek de Europese Commissie tot de orde te roepen, die een voor de stichting zeer teleurstellende ontwerp-richtlijn heeft opgesteld. AMSTERDAM. In Amsterdam blij ken de welig tierende verwilderde duiven ondanks bestrijding met vangnet en „pil" nog steeds veel overlast te bezorgen. Vooral de laat ste tijd komen uit verschillende buurent weer een groot aantal klach ten bij de gemeente binnen. DEN HAAG. In de christendemo cratische fracties leven nogal wat be zwaren tegen het sterk centralisti sche karakter van de verzorgings structuur in het primair en secun dair onderwijs, zoals die onderwijs minister Van Kemenade voor ogen staat. GRONINGEN. De vereniging van hogere politie-functionarissen in Ne derland heeft zich in een voorlopige verklaring gedistancieerd van de kri tiek die dertien collega's van hen hebben geuit tegen het politie-optre- den in Zuid-Afrika. DEN HAAG. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werd in het tweede kwartaal van dit jaar voor consumptiedoeleinden 979 min gld aan krediet verstrekt in de vorm van geldleningen en afbetalïngskre- dieten. Dat was 115 min gulden meer dan in het eerste kwartaal. EMMEN-ARNHEM. Gezien de voortdurende slechte gang van za ken bij de chemische vezelactivitei ten van de AKZO onderneming Enka-Glanzstof en in het bijzonder van de polyamideafdelingen, heeft de Enka-directie besloten het aantal ar beidsplaatsen bij Enka-Emmen in de loop van de tijd met 100 te vermin deren. DEN HAAG. Sinds het begin van de huidige droogteperiode is de af voer van de Maas geleidelijk gedaald. Volgens het ministerie van verkeer en waterstaat voert de Maas bij Maastricht onvoldoende water aan om het Julianakanaal en de Zuidwil lemsvaart voldoende te voeden. PUTTE. In het Brabantse Putte is donderdagavond een overkoepelende aktiegroep voor milieubehoud in het westen van Noord-Brabant, Oost- Vlaanderen en de Antwerpse agglo meratie opgericht. Het is de bedoe ling dat deze groep een samenwer kingsverband gaat vormen voor. alle locale milieugroepen in dat gebied, zoals de milieugroep Zundert en de aktiegroep Baalhoekkanaal. UTRECHT. De Utrechtse politie maakt zich zorgen over groepen ver slaafden aan heroïne, die zich ophou den in het winkelcentrum Hoog Ca- tharijne. Tegelijkertijd staat zij ech ter machteloos om werkelijk iets aan het probleem van de heroïneversla ving te doen. DEN HAAG. Staatssecretaris Hen driks laat een aanvullend onderzoek verrichten naar de vergiftigingsramp in Tiel, eind juli van 'dit jaar ont staan doordat bij een chemisch be drijf lozing van schadelijke stoffen had plaatsgevonden. ROTTERDAM. Op het congres van de internationale vereniging van wa terleidingbedrijven (I.W.S.A.), dat van 13 tot en met 16 september a.s. in de R.A.I. in Amsterdam wordt ge houden, zal een speciale zitting wor den gewijd aan de Rijn. UTRECHT. Het besluit van de re gering om de BTW-verhoging per 1 oktober (van 16 naar 18 procent) niet uit te stellen is voor de Fede ratie Nederlandse Vakbeweging (FNV) „de zoveelste teleurstelling". Het betekent dat steeds zwaardere lasten op de schouders van de werk nemers worden gelegd, aldus de FNV donderdag in een verklaring. WATERINGEN. Een nog onbeken de man heeft in het begin van deze week in het water langs de Holle watering in de gemeente Wateringen het lijkje gevonden van een pas ge boren baby. UTRECHT. De Nederlandse fede ratie voor bejaardenbeleid en de jong oud trust ter bevordering van een ononderbroken levensloop heb ben een map met gespreksstof uitge bracht over „ouder worden in een samenleving waarin het verleden heeft afgedaan en alleen de toekomst telt". Wat biedt de BEELDBUIS MAANDAG 30 AUGUSTUS NED. I: Om zeven uur gaal de NCRV-avond van start met de tv- film Jij moet,kiezen Ewout, van de filmer Klaas Rusticus. Deze film laat een zestienjarige jongen zien die een manier vindt om elk week einde heen en weer te reizen tussen Wassenaar en een Joegoslavisch dorpje. Vervolgens gaat het doek op voor het Franse blijspel Soubrette. Petra Laseur, Ramses Shaffy, Mary Dresselhuys, John Remmelts, Jan Teulings e.a, allen twaalf jaar jon ger dan ze anno 1976 zijn, geven ge stalte aan de personen in dit aller aardigste stuk, waarin de verwikke lingen zich in een snel tempo opsta pelen. En dit is het gevolg van het feit dat zich als een zeer rijk man voordoende Amerikaan zijn zoon wil later trouwen met de dochter van een inderdaad wel schatrijke landgenoot. De eerste Amerikaan staat aan de rand van een faillisse ment, maar laat daarvan niets blij ken aan de buitenwereld. Het hu welijk van zijn zoon moet hem uit de financiële problemen helpen. Persoonsverivisselingen leiden tot allerlei komische situaties. Zo wordt het Franse vriendinnetje van zoon lief aangezien voor een kamermeis je, waarop de butler zijn oog laat vallen. Na het journaal een afleve ring The Collaborators. Een bank roof in een drukke winkelstraat wordt geleid door een psychopati- sche misdadiger. De bendeleider maakt in de bank enkele gijzelaars. Detective Jin Brewer wil de plaats van de gijzelaars innemen. Hierna volgt de vijfde aflevering van de serie Roken? zo kom je eraf. De NCRV besluit met een optreden van het Urker mannenkoor Halleluhjah. NED. II: De vooravond heeft de TROS gereserveerd voor de natuur film Aan de rand van de afgrond. Een filmteam bezocht in Ethiopië een gebied waar nog zeldzame vo- Een reeks inbraken in La ren, Blarricum en omgeving zet het hele Gooi op stelten. De politie heeft geen enkel aanknopingspunt, omdat de dader valse sporen nalaat. Wie is het en waarom doet hij dat? Voor u dit alles te weten komt in ons nieuwe feuille ton krijgt u eerst de levens geschiedenis van Gijs Bol te horen. De jongeman, die het slachtoffer is van de Tweede Wereldoorlog, omdat hij na de bevrijding geen vak kent. Als asisstent van een beroepsgoo chelaar kan Gijs enkel profi teren van zijn vingervlugheid en dat brengt hem in konflikt met de justitie. Als 'hij later een aardige vrouw krijgt en een goede baan heeft, staakt hij het zakkenrollen. Maar er komen nieuwe omstandighe den in zijn leven, die hem zijns inziens noodzaken op nieuw van het rechte pad af te wijken. Dat gaat lang goed, maar „De jacht is altijd open" en voor de tweede keer loopt Gijs tegen de lamp. Met als gevolg: de gevangenis. Is zijn leven verwoest? En dat van zijn vrouw en kind? Zal ze hem nu aan zijn lot overlaten. Van dit originele, boeiende feuilleton, waarmee wij van daag een aanvang maken, zult u geen vervolg willen missen, omdat het begin al zo spannend is en de spanning^ tot het laatste blijft. Wij zijn ervan overtuigd, dat u ons nieuwe feuilleton met meer dan gewone belangstelling zult volgen. Redaktie 1 „Behalve wanneer je zwaar geluk hebt 'in het «leven - maar dat heeft ons soort mensen doorgaans ook al niet - bestaat de kans, dat je de dans ontspringt. En anders zul je er reke ning mee moeten houden, dat je eens pech zult hebben met alle ge volgen van dien. En dan hangt het maar af van de stemming der heren achter de 'groene tafel, of je pech lang dan wel kort gehonoreerd wordt''. Aan deze woorden moest Gijs Bol denken, toen hij die eerste middag en avond in de kale cel van het po li tiebureau aan de Stadhouderskade zat. Hij was net in de Van Wou- straat uit de tram «gestapt, toen hij vrijwel meteen een hand op zijn schouder voelde. Hoewel Gijs ge leerd had zich onder alle omstan digheden te beheersen, kreeg hij toch één sekonde een schok. Hij draaide zich om en keek in het strakke gezicht van een „stille". Ik bén er bij.' flitste het door hem heen. Maar desondanks had hij zich zelf weer geheel onder controle, toen hij, wenkbrauwen fronsend vroeg: „Wat moet dat?" „Dat je de pisang bent, meester," antwoordde de ander in onvervalst Amsterdams dialekt. Een hand kwam uit de zak en in de holte lag een penning. „Politie". Loop maar voor me uit en die kantDe man wees in de richting van de Stadhou derskade. „En houd je handen op je rug. Geen flauwekul, he? Ik kan hard lopen en dn het uiterste geval schiet dk, begrepen?'" Gijs Bol begreep het heel duide lijk. Zo goed, dat hij automatisch zijn handen op de rug ineen stren gelde en zich omdraaide. Langzaam begaf hij zich in de aangegeven richting en hij hoorde aan de voet stappen, dat de rechercheur vlak gels en andere dieren leven, maar door de bergbewoners in hun be staan ivorden bedreigd. Na het journaal gaat de nieuwe serie Switch van start. De hoofdpersonen in deze reeks zijn een ex-politieman en de ex-veroordeelde Peter Ryan gespeeld door Robert Wagner) met wie hij samen een detectivebureau begint. In de eerste aflevering ver momt dit tweetal zich als FBI-aqej)- ten en als leden van een goksyndi- caat om het bewijs te leveren dat een bekende inbreker niets met een diamantroof te maken heeft. Tot tien uur een muzikaal programma rond de zanger Jack Jersey. Met als achtergrond de Spaanse kust ver tolkt deze zanger een aantal beken de nummers. Tot slot van het TROS-programma het tweede deel van de Bob Hope's jubileumshow. Behalve Bop Hope zelf treden in dit tweede deel ook weer zeer veel ar tiesten op, zoals Nathalie Wood, Petula Clarck, Anry-Margret, Steve MacQueen, David Niven, Elke Som- mer, Raquel Welch, Sammy Davis jr., Tony Bennet, Aretha Franklin en Ray Charles. MAANDAG 30 AUGUSTUS NED. 1: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Informatie Suriname; 18.55 Nieuws; 19.05 Jij moet kiezen Ewout; 19.45 NCRV-TV van toen; 21.35 Journaal; 21.50 The Collabora tors; 22.40 Roken? zo kom je d'r r>an af; 22.55 Het Urker mannenkoor; 23.05 Symbiose; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Nieuws; 19.05 Aan de rand, van de afgrond; 20.00 Journaal; 20:25 Switch; 21.35 The best of Jack Jersey; 22.00 Aktua TV; 22.45 Bob Hopes jubileumshow; 23.25 Jour naal. DINSDAG 31 AUGUSTUS NED. I: KRO's Wereldcircus bijt de spits af van het avondprogram ma. Er valt een groot aantal stunts te bewonderen. Zo zijn daar grond- akrobatiek, trapezewerk een tram- poline-akt, Liefhebbers van een kwis zitten daarna goed bij het pro gramma Voor een briefkaart op de eerste rang. Filmjockey Bob Bouma heeft vanavond als zijn gast de to neelspeler en filmregisseur Fons Rademakers, van wie onlangs de film Max Havelaar is uitgekomen. Een interessant onderdeel van deze avond is de Engelse dokumentaire La Trinidad Valencera dat in 1587 bij Sicilië door Spanjaarden werd gemaakt en tot oorlogsschip omge bouwd. Als een van de grootste söhepen in de Spaanse Armada voer achter hem liep. De tram was inmiddels al weer verder gereden en misschien had geen mens er erg in gehad, dat op dit moment iemand gearresteerd werd. Bij de kade kreeg hij bevel links om te gaan en twee minuten later zat hij op het politiebureau. Daar werden zijn zakken geleegd en daaruit kwamen onder meer twee portemonnees met geld. De wacht hebbende agent keek eens naar de rechercheur, want deze laatste knik te tevreden. „We hebben 'm, de zak kenroller van de tram. Ik ben tien dagen bezig geweest, maar nu heb ik hem op heterdaad betrapt. Op lijn 4 van het Rembrandtsplein af. Zo, en vertel me nu maar eens. wie je bent. Het verhoor was spoedig afgelo pen, want er was immers niets meer te ontkennen? Daarna had men hem, wat men in het politic jargon noemt: voorlopig opgeborgen. En wat dit betekende, wist Gijs Bol opperbest: twee of drie dagen hier en dan naar de Weteringschans. Daar een paar maandjes, misschien drie met als slotapotheose de recht zaak. Op zakken rollen staat een jaar of vier maximum. Als hij ge luk had, kwam hij er misschien met één jaar af. En als hij alles bekende en deemoedig was, kreeg hij het voorarrest er ook wel af. Zo was het immers ook altijd met ome Giep ge gaan? Ome Giep was gehaaid, zei den ze. En als jongen had hij dat niet zo goed begrepen. Maar zelfs een gehaaide heeft wel eens een te genvaller. Ja, van oom Giep had Gijs de cr- ste lessen «gehad in het wetenschap pelijk werk: goochelen. Want daar mee was het eigenlijk begonnen. Oom Giep, die bij de burgelijke stand bekend stond als Gerrit Troost dit schip een jaar later naar Enge land in de strijd tegen protestantse Engelsen en rebelse Nederlanden, Voor de kust van Ierland werd het schip tot zinken gebracht. Vijf jaar geleden stuitten leden van een Noordierse duïkersklub op hel wrak. De film geeft een boeiend beeld van het enorme werk het schip te lichten. Na het journaal een aflevering van de westernserie Gunsmoke. Na een bankoverval kan een boer niet in het bezit-van het geld komen dal hij hard nodig heeft om een nieuwe boerderij te kopen. Nood breekt wetten, zegt men, en daarom besluit de boer tot een daad die hem wel eens duur kan komen te staan. NED. II: Gerard van den Berg meldt zich om zeven uur met Zo va der, zo zoon, waarin o.a. Ted de Braak, Lous Haasdijk en Dore Smit zich verdiepen in bepaalde familie banden. Een humoristisch half uur tje levert een nieuwe aflevering van Hogan's Herpes. Uit het kamp zal een belangrijk onderdeel van een geheime radiozender worden ge smokkeld. Verder gebeurd er nog iets met een ontsnapte chimpansee. Het journaal wordt gevolgd door de politieserie Sutherland grijpt in. Bij een stuntvlucht overlijdt de eige naar van een klein sportvliegtuig. Het blijkt dat de man tot deze vlucht wordt uitgedaagd door ie mand die erg ingenomen is met zijn dood. In de reeks terugblikken op het NCRV-tv verleden wordt een reportage getoond die 16 jaar gele den voor het eerst op de buis te zien was. Deze reportage, getiteld Het besluit, bevat het verhaal van een Nederlander die met vrouw en kin deren naar Canada emigreerde. Na de aktualiteiten van Hier en Nu le vert de NCRV voor de laatste maal een bijdrage in de aktie: Stop het roken. De dagsluiting wordt ver zorgd door ds. Hof uit Amsterdam. DINSDAG 31 AUGUSTUS NED. I: 10.45 en 14.00 Schooltele visie; 1S.45 Informatie Spanjaarden; 18.55 Nieuws; 19.05 Wereldcircus; 19.45 Filmquiz; 20.40 La Trinadad Valencera; 21.35 Journaal; 21.50 Gunsmoke; 22.40 De noodkist, het juweel van Maastricht; 23.00 Jour naal. NED. II: 18.45 Ti-Ta-To^enaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Zo vader, zo zoon. 19.30 Hogan Heroes. 20.00 Journaal; 20.25 Sutherland grijpt in; 21.15 NCRV-TV van toen; 22.10 Hier en Nu; 22.35 Roken? zo kom je d'r van af; 22.50 Tot Besluit; 22.55 Den Haag vandaag; 23.10 Journaal. door GERRIE BOS was zijn overbuurman in de Rusten burgerstraat. Uit zijn kinderjaren herinnerde Gijs zich, dat er perio den waren, waarin hij ome Giep da gelijks zag. Hij was een gemoede lijke dikkerd, die altijd vol grappen zat en op wie alle kinderen in de buurt dol waren, want ome Gieps zakken bleken onuitputtelijk te zijn wat de snoepvoorraden betrof en menig kind werd door hem getrac- teerd, Gijs niet het minst. Vader had wel eens verteld, dat ome Giep in zijn jonge jaren een bekende goochelaar was geweest. Professor Trostini noemde hij zich toen; dat was zo de gewoonte onder altisten van zijn slag. Niet enkel in Nederland was hij opgetreden, zelfs daarbuiten. En hij was toch een van de besten in het vak. Maar plotseling was hij afgezakt tot een ordinaire zakkenroller met het «gevolg, dat hij al gauw een keer in zijn kraag werd gepakt en opge sloten. Dat waren de perioden, waarin ome Giep niet in de Rusten burgerstraat verscheen; waarin zijn vrouw aanvankelijk een paar dagen met rode randen om haar ogen op straat liep. De mensen zeiden dan; „Ome Giep zit weer eens voor schut'' Pas veel later had Gijs de betekenis van deze uitdrukking verstaan. Dat wilde zeggen, dat ome Giep in de ge vangenis zat. Want goochelen mocht heus wel, als je het maar niet deed in andermans zakken. Dan heette het geen goochelen meer, maar zak ken rollen. Na korter of langere tijd ver scheen ome Giep opnieuw in de buurt, opnieuw de zakken vol lek kers, waarvan de jeugd terdege pro fiteerde. (wordt vervolgd) ZIER1KZEF.. Bij de familie J. Ravia in de Schuttershof straatwordt een muur ran het huis bedekt door een Passiebloem-plant. De plant komt be trekkelijk weinig in Nederland in bloei en zelden tot vrucht zetting, maar de Zierikzeese draagt Ihons fraaie vruchten en bloemen. Ook nlieeer een gevolg van de tropische zomer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7