Afdelingskomité van UNICEF wil er „hard" tegen aan gaan M.s. „Prins Willem Alexander" komt op 31 augustus Welfare-middag in ex-basisschool te Oosterland Plattelandsdames Noordgouwe naar Westkapelle NUTSSPAARBANK.. Aktie op Schouwen -Duiveland TWEEPERSOONS-SURF ING RENESSE Laatste reis in seizoen STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE vruda* a augyatus 1970 Nr. 21951 De leden van de C.P.B. kwamen voor de eerste keer in het nieuwe seizoen bijeen in het Hervormd Advertentie Verenigingsgebouw in het Vrije te.' Zierikzee. Wegens ziekte van de presidente w;as de leiding in.handen van de vice-presiderxtè mevrouw J.: W. Flikweert-Rijksen. Zij opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Daarna volgde de schiftlezing uit Lukas 10. Hierover hield zij een meditatie met als thema: „Eén ding is nodig". Verder werden allen, gasten zowel als leden, hartelijk welkom geheten, in het bijzonder mej. G. bij de Vaate uit Qoes, lera res bij de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelaride.' Zij d'd- monstreerde het bloemschikken. Eerst werden twee stukjes door haar vervaardigd, waarbij zij de dames liet zien hoe het wel en hoe het niet moet. de ideale «ezinsbank Persoonlijke leningen DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00— 12.00 uur. Voorzitter van het Nederlands komité van de Unicef is de kommis- saris van de Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. Het Wereldkinder fonds geeft materiaalsteun aan ge zondheids- en onderwijsprogram ma's ten behoeve van kinderen in ontwikkelingslanden. De Unicef bestaat op 1 december van dit jaar dertig jaar. Het zal de komende ja ren veel geld nodig hebben om zijn werk voor de kinderen in ontwikke lingslanden te kunnen doen. Door het kopen van wenskaarten, agen da's, postpapier enz. kan men daar een belangrijk steentje aan bijdra gen. RENESSE, 25-8. Een van de water sporten, die momenteel het meest in opkomst is, is wel het windsurfen. Vooral dit jaar was de verkoop van de éénpersoons surf-planken enorm. Men kon dan ook op de Zeeuwse meren al volop enthousiaste be oefenaars van deze sport in aktie zien en zelfs werden dit jaar al kampioenschappen gehouden. De tweepersoons surfplank is echter veel minder bekend. Het was dan ook deze week een att-raktie voor de strandbezoekers een dergelijke plankin aktie te zien. Twee Duit sers met overigens veel ervaring toonden aan dal men ook bij een flinke wind zelfs op zee deze sport lean beoefenen. Zij begaven zich ver in zee waarbij zij nogal eens om sloegen en de kijkers op hel strand hun adem inhielden. Maar door hun ervarenheid redden de mannen het steeds weer en vooral als zij na hun tocht met flinke vaart het strand weer opschoven was dat een fasci nerend gezicht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Veertig- dames present OOSTERLAND, 27-8. Op initiatief van de Welfarewerk-leidster mevrouw W. van der Maas-van 't Hoff en onder auspiciën van de afdeling Duiveland van het Ned. Rode Kruis werd deze week in een lokaal van de voormalige basis school aan de Groene Poort een Welfaremiddag gehouden. Konlaktavond CJ.V. Zondagavond 29 augustus gaat de C.J.V. „Obadja" weer van start met hun wekelijkse kontaktavonden, welke gehouden worden in het Ne derlands Hervormd Verenigingsge bouw aan de Deestraat. Nieuwe le den zowel meisjes als jongens van boven de vijftien jaar zijn van har te welkom. Bouwvergunningen Over het tweede kwartaal zijn 12 bouwvergunningen afgegeven met een totale bouwsom van 10 miljoen één honderd duizend gulden. Hier onder bevinden zich de bouw van twee permanente en vier honderd vyftig rekreatie woningen. De ove rige vergunningen hebben in hoofd-» zaak betrekking op de verbetering van oud woningbezit. Aanbesteding postkantoor De bouw van het nieuwe post kantoor aan de Grevelingenstraat zal onderhands worden aanbesteed op donderdag 16 september a.s. te tien uur in ,,'t Durps'uus" te Brui- nisse. Dit kantoor komt te staan naast het nieuw te stichten gemeen tehuis waarin tevens de huisvesting van de gekombineerde Technische Dienst kring Bruinisse en Midden- schouwen wordt opgenomen. Deze middag was bedoeld als toe lichting op een te starten basiscursus voor het Welfarewerk in samenwer king met de afdelingen Brouwers haven, Westhoek van Schouwen en Dirksland. Een veertigtal dames was op deze bijeenkomst aanwezig even als de heer S. W. A. Laurense, be stuurslid van de afdeling Duiveland. Als spreekster trad op mejuffrouw Ruijigrok uit Middelburg. Zij gaf een uitvoerige uiteenzetting over de taak van de Welfarewerkster. Spreekster legde vooral de nadruk op het belang van het huisbezoek aan zieken en gehandicapten, zodat dezen niet vervreemden. Handwerken Een tweede taak is deze mensen allerlei zaken betreffende handwer ken e.d. aan te leren. Belangrijke aspekten van het welfarewerk zijn verder: hulpverlening bij kollektes voor het Rode Kruis, verkoopakties van het Welfarewerk, assistentie bij het bezoek van het patiënlenschip „Henri Dunant" enz. Een 20-tal dames gaf zich op om deze cursus te volgen. De cursus loopt van 7 september tot. 16 novem ber. Elke dinsdagmiddag wordt les gegeven in de voormalige school aan de Groene Poort. Na afloop van de cursus gaan de dames enige tijd in stage, om hiermede de studie af te ronden. Daarna ontvangen zij een legitimatiebewijs alsmede het insigne van het Rode Kruis. Zodoende kunnen na afloop van de kursus in het a.s. voorjaar de verschillende afdelingsteams van het welfarewerk weer wat aangevuld worden. Na de pauze werden de dames zelf aan het werk gezet. Met behulp van zelf meegebracht materiaal werden vele mooie stukjes vervaardigt, waarbij mej. Bij de Vaate aanwij zingen en toelichting gaf. Door al deze bloemenvariaties verkreeg de zaal een erg feestelijk aanzien. Aan het eind van deze leerzame avond dankte de presidente mej. Bij de Vaate hartelijk voor haar duidelijke voorlichting en overhan digde haar een doosje bonbons. Meegedeeld werd nog dat de vol gende vergadering gehouden zal worden op 29 september. Spreekster is dan mevrouw M. Vrijland-Leen- houts uit Borsele Onderwerp „De zin van het leven". Na het .zingen van Gezang 148 vers 1 werd de avond met dankge bed besloten. HAAMSTEDE N.C.V.B.-afdeling naar Antwerpen De N.C.V.B. opende het nieuwe seizoen met een busreis naar Ant werpen. De busreis ging over Krui- ningen-Perkpolder en in Antwerpen werd het Rubenshuis bezichtigd, 's Middags werd een havenrond- vaart gemaakt. Terugkerend door Brabant wérd het diner gebruikt in ,,De Caisson" te Kapelle. Ondanks de warmte werd het een mooie dag. SCHARENDIJKE Oud papier Ten behoeve van S.V. „Z.S.C." wordt zaterdag 28 augustus a.s. weer oud papier opgehaald. Gebundeld gereed gezet bevordert, een snelle af voer. KERKWERVE Heropening café Heden (vrijdag)-avond wordt het bekende café Kerkwerve weer ge opend. Maandenlange arbeid is hier aan voorafgegaan, met als doel ver betering en verfraaiing van het café, dat nu weer open kan voor het pu bliek. De restauratie en herinrichting hebben goede resultaten gehad. NIEUWERKERK Bloemscbikcufsus Op woensdag 1 september a.s. wordt in „Ons Dorpshuis" te Nieu- werkerk een bloemschikcursus ge houden. Deze leerzame cursus wordt geor ganiseerd door de afdeling Duiveland van de Plattelandsvrouwenbond. Bouwaktiviteiten Te Nieuwerkerk wordt momenteel hard gewerkt in de bouwsektor. In middels is het aantal huizen dat de Deltastraat vol maakt, klaargekomen. Ook in het plan „Gaanderse" staan weer enkele woningen op stapel. Deze staan in de Burgemeester van Eetenstraat. Al met al breidt deze zo mooie nieuwe wijk zich steeds verder uit en gaat een kompleet geheel worden. Inmiddels kunnen ook daar de kin deren naar hartelust zich vermaken. Ook daar is voor gezoi'gd. BRUINISSE Kollekte Kinderzorg Voor Kinderzorg werd in het tweede kwai-taal van 1976 een be drag van f 316,62 bijeen gekollelt- teerd. De volgende meisjes en jon gens hebben dit bedrag opgehaald: Connie Jobse f 27,35; Jeannettc Sehraver en Fenny Ottens f 21,36; Mai'garet de Korte f 27,85; Hennyde Koning f 28,50; Cecs Otte f 40,30; Hannie Kleppe f 22,70; Petra Okker- se f 62,23; Annemieke Verkamman f 20,30; Cora de Ronde en Fran- cien Padmos f 38,13; Ans Plug f 27,.90. Een viertal jongelui hebben dit nu voor de laatste keer gedaan, omdat zij van school gaan verande ren, zij zijn Hannie Kleppe, Henny de Koning, Francien Padmos en Cees Otte. Paspoorten ïn de periode van mei t m augus tus van dit jaar zijn honderd vijf en twi nt.ig paspooi*ten aangevraagd. In diezelfde periode in 1975 bedroeg dit aantal honderd vijftien, in 1974 een on negentig en in 1973 twee en negentig. Vergadering gemeenteraad De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad met meer dan der tig agendapunten zal woi-den gehou den op vrijdag 24 september. ZIERIKZEE, 27-8. Op dinsdag 31 augustus bezoekt het nis. „Prins WiIIem-Alexander" voor de laatste maal in dit seizoen de haven van Zierikzee. Aan boord bevinden zich 60 bewoners van het R.K. Verpleeghuis „St. Elisabeth" te Delden. Door de Afd. Jeugdzaken en Re kreatie werd inmiddels onderstaand programma gereed gemaakt. 6.50 uur n.m.: Een welkomstgroet wordt .gesproken .namens het Rode Kruis en de gemeente Zierikzee. 7.00 uur n.m.: Een vrolijk vokaal optreden met liedjes van toen en nu door zangeres mevr. C. Kort-van Meurs uit Renesse. 7.30 uur n.m.: Een attentie wordt aangeboden door zusters van het R.K. Verpleeg- en vex-zergingstehuis Corneliastichting. Daarna pauze. 7.50 uur n.m.: Op nieuw een vro- lijk vokaal optreden met liedjes van toen en nu door zangeres mevr. C. Kort-van Meurs uit Renesse. 8.20 uur n.m.: Pauze. 8.30 uur n.m.: Vrolijk concert dooi de Boerenkapcl „De G/uttepikkers" uit Zonnemaire onder leiding van de heer J. Stoel. Het m.s. „Prins Willem-Alexander". NOORDGOUWE, 24-8. Vorige week maakte de afdeling „Noord- gouwe en e.o. ,van de Ned; Bond van Plattelandsvrouwen een uitstapje naar Middelburg en Westkapelle. Om één uur stapten 31 dames in een bus, die gereed stond op het par keerterrein aan „De Val". Eerste reisdoel was de showroom van de fa. Lóuwerse en de Priester in Middelburg. Daar werden de da mes welkom geheten en eerst een kop koffie aangeboden. Na een kort inleidend praatje werd het gezel schap in twee groepen verdeeld. Er was heel wat te zien op sanitair ge bied en over elke keuken of badka mer werd wat verteld. De vice-pre- sidente mevr. Heringa dankte de bei de heren die hen rondgeleid hadden en bood hun Qen kleine attentie aan. Naar Westkapelle Na een korte busrit kwamen de da mes vervolgens aan bij de ambts woning van de burgemeester van Westkapelle. Hier werden allen hai-telijk wel kom geheten door de heer en mevr. Moermond, die verheugd waren zo veel bekenden tegelijk te ontmoeten. Op het terras werd koffie met cake gepresenteerd. Burgemeester Moermond vertelde in het kort enkele bijzonderheden van Westkapelle. Onder het genot van een glaasje werd nog een poosje gezellig gebabbeld. Mevr. Heringa bood mevrouw Moermond een mooie bloem en de heer Moermond een fles wijn aan en bedankte hun heel har telijk voor de gastvrije ontvangst. Na een mooie bustocht door Wal cheren bereikte de bus via de Zee- landbrug (vanuit de bus was er een prachtig uitzicht op de Oosterschel- de) weer de Schouwse bodem. Aan „De Val" stapten alle dames weer in hun eigen auto's op weg naar huis. ZIERIKZEE, 26-8. Na een jarenlang ontbreken is er op Schouwen-Dili vel and weer een afdelingskomité van de Unicef, het We re ld kinderfonds van de Verenigde Naties. Initiatiefneemsters voor de totstandkoming van dit komité zijn de dames M. E. de Looff-Passenier en D. Jongebreur-Folmer, beiden te Zierikzee. Vo rig jaar december maakten deze dames een start met dit werk. Vol enthou siasme werd gezocht naar vrijwilligers in de gehele regio om Unicef wens kaarten, agenda's en bouwplaten aan de man te brengen. Met een beperkt aantal medewerkers wisten zij toen in veertien dagen tijd, geestdriftig te werk gaand, een bedrag van f 4500,- bij elkaar te krijgen. Naar aanleiding van de landelijke Unicef-aktie, die op woensdag 8 september a.s. zal starten, zal het komité Schouwen-Duiveland in de komende weken wat meer naar bui ten gaan treden. Op 8 september zal onder de beurs een infox-matiestand worden inge richt, waar inlichtingen omtrent het Unicef-wei'k worden verstrekt. Op deze zelfde dag zullen de leerlingen van de zesde klas van de Theo Tijssenschool, uitgedost als sand wich men, balonnen met het UNI- CEF-embleem verkopen. Bazar verkopen ten bate van de Unicef. Een ieder .die zich hiervoor beschik baar wil stellen, kan kontakt op ne men met bovengenoemde dames (te lefoonnummers (01110) 3461 en (01110) 4142). Vrijwilligers kunnen zich aan het publiek kenbaar ma ken door middel van een raambiljet. Zeelands kommissaris' De dames De Looff en Jongebreur hebben veel vertrouwen in de ko mende Unicef-aktie en -hopen vele X'eakties van vrijwilligers te ont vangen. Vooruitlopend óp de. akite zal een achttal zesde-klassers op woensdag 1 september een bazar organiseren in de speeltuin in plan Malta. De enthousiaste leerlingen hopen op een. goede verkoop, die uiteraard geheel ten goede zal komen aan het zo belangi'ijke Unicef-wei'k. De dames De Looff en Jongebreur hebben zich inmiddels kunnen ver zekeren van de medewerking van ongeveer veertig vrijwilligers ver deeld over de gehele regio. Dit aantal is echter nog lang niet toereikend. Vrijwilliger zijn wil zeggen een voorraadje wenskaarten, agenda's, mapjes postpapier enz. in huis te nemen en dit trachten te ZIERIKZEE Kontaktavond U.V.V.-afdeling De U.V.V.-afdeling houdt een U.V.V.-kontaktavond op dinsdag 31 augustus in het R.K.-centrum aan de Mosselstraat. Bloemschikavond Chr, Plattelandsvrouwenbond Een fraaie afbeelding op een van de talrijke kaarten, die tijdens de komende aktie ten bate van het Wereldkinderfoncls zullen worden verkocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3