HET VERLEDEN VAN OPA LANGEREIS Libanon leert de Palestijnen weer dat ze alleen staan Het openbaar vervoer De koffieprijzen Gelderse boeren willen bclere (droogte)hulp Moord uit jaloezie 7 BLIK DOOR HET WERELD Droogte schadelijk voor groenteproduktie Droogtekatastrofe in Limburg Automatisch mobilofoonverkeer „EEN BRUG TE VER" Rijnwater nog slechter Minder kleurentelevisie in noord-Nederland Wat biedt de BEELDBUIS ZIERIKZEESOIE NIEUWSBODE Donderdag 26 augustus 1976 Nr. 21U5Ü Om het Libanese drama eens en voor altijd te beëindigen moet de Arabische Liga ingrijpen. Dat heeft vooral president Sadat van Egypte al herhaaldelijk gezegd en niemand spreekt hem eigenlijk tegen, zelfs de Syriërs niet wier bemoeienis met de strijd vooral heeft geleid tot het roe pen om ingrijpen door de Liga. Bij zoveel eensgezindheid zou men den ken dat het een werkje van enkele dagen was om de Liga bijeen te la ten komen, maatregelen te nemen en ze onverwijld uit te voeren. Dat het toch tot vrijwel geen ge zamenlijke Arabische actie komt is tekenend voor de situatie. Wel heeft Sadat nu gemeld dat hij met de Saoedische koning Chaled overeen stemming had bereikt over de ma nier waarop de burgeroorlog be slecht zou worden en dat hun plan nen uitgevoerd konden worden zo dra een Arabische top daarmee ak koord was gegaan. Een top waarvoor ook secretaris-generaal Riad de le den van de Liga oproept. En die er ook wel zal komen, maar dan toch niet eerder dan nadat de Palestijnen in Libanon helemaal verslagen zijn. Want die zijn iveer het kind van de rekening. Ongetwijfeld heeft het feit dat de Palestijnen in Libanon actie ver konden ageren tegen Israël dan waar ook in de Arabische wereld er toe bijgedragen dat de strijd losbarst te. Maar ook zonder dat waren er binnen de Libanese samenleving al spanningen genoeg om het tot een uitbarsting te laten komen. Een uit barsting waar de Palestijnen niet buiten konden blijven - slechts bij een moslim-linkse overwinning kon den zij hopen hun strijd tegen Israël voort te kunnen zetten waaraan een bewind van christen-rechts een ein de wilde maken. ZUTPHEN, 25-8. Dit jaar zal het ministerie van verkeer en water staat ongeveer 1.5 miljard gulden steken in het draaiende houden van het openbaar vervoer. In 1977 zal daar nog 250 miljoen gulden bijko men, aldus minister Westerterp bjj de opening van een nieuwe brug over de IJssel bij Zutphen. Over het streekvervoer zei hij, dat het noodzakelijk is dat het voorzie ningsniveau en de frequentie waar nodig aangepast worden aan dc ac tuele vraag. „Wij kunnen het ons niet veroorloven jaar in jaar uit bussen rond te laten rijden met slechts enkele pasagiers aan boord'', aldus de minister. Volgens hem is er veel misver stand gerezen over de zogenaamde „tienpersonenmaatstaf". Hij zei dat het nooit zijn bedoeling is geweest, die maatstaf als een harde norm te hanteren. „Het is geen valbijl, maar wel een rood sein. Is er geregeld minder dan tien mensen in een bus zitten, moet zo'n situatie onder de doep worden genomen", zo zei de heer Westerterp. (Dc nieuwe norm zou 4 a 5 perso nen zjjn. Red.). LUXEMBURG, 25-8. De aanhou dende droogte in Europa heeft een schadelijke invloed op de omvang van dc produkt/c van groente in de voornaamste tuinbouwgebieden van de Europese Economische Gemeen schap, zo heeft het statistische bu reau van de gemeenschappen in Luxemburg vastgesteld. De oogst van de zomergroenten zal in elk ge val kleiner zijn dan verleden jaar en als de droogte nog langer duurt zal ook de produktie van najaarsgroen ten tegenvallen. DEN HAAG. 25-8. Het Konsumen- ten Kontakt, waarin de vakcentra les, de VARA. de Gezinsraad en de Vereniging van Huisvrouwen sa menwerken, zegt, na gereken met invoerprijzen en wereldmarktnote- ringen. nog steeds niet te geloven, dat de recente kofficprijsverhogin- gen juist en redelijk zijn geweest. Dat de Syriërs - zelf van hun mos lim-beginselen en linkse signatuur geen geheim makend - toch meer de den om rechts en christenen te hel pen kunnen de Palestijnen gevoeg lijk opvatten als een Syrische actie tegen hen. Zoals Egypte de Palestijn se vechtlust geen enkele kans geeft, Jordanië de Palestijnen verjoeg, Sy rië hen inkapselde in het eigen leger zodat ze geen enkel eigen initiatief konden ontwikkelen, zo is het nu de tijd om heil in Libanon buiten ge vecht te stellen. En dit is niet iets wat slechts de Syriërs als nuttig en nodig beschouwen omdat de Palestij nen alleen maar lastig zijn in elk politiek spel, maar uiteraard zijn Egypte, Jordanië en eigenlijk haast alle Arabische landen het daarmee roerend eens. Ook koning Chaled heeft aan hen geen boodschap; hij zal wellicht als goed moslim wensen dat de heilige plaatsen in Jeruzalem onder beheer van een mohamme daanse heerser komen, maar dat wil niet zeggen dat dit per se een Pa lestijnse president moet zijn - koning Hoessein is wat hem betreft ook pri ma geschikt of zelfs beter. Tweedeling De Arabische vredesmacht in Li banon is een lachertje. Ze zou niets kunnen uitrichten. Maar anders is het met de Syriërs. Die hebben wel iswaar niet voldoende troepen ter plaatse om met ijzeren vuist de rust te herstellen, maar het is zeker dat als zij de falangistische legertjes hadden willen beletten om bijvoor beeld het kamp Tel al Zaatar te ver overen ze dit ook hadden kunnen doen. Maar de Syriërs vonden het wel goed zo als de Palestijnen be halve deze militaire nederlaag ook een morele opstopper van belang te verduren kregen. Toch zal de Arabische top inder daad nu wel eens bijeenkomen, maar dat is dan minder vanwege dë Pa lestijnen als om de tweedeling van Libanon die steeds feller wordt be pleit door de voormannen van de rechtse christenen. Door de militaire operaties van de laatste tijd begint zich inderdaad ook al iets af te teke nen van een christelijk gebied en een links-moslimgebied. Dit echter is een consequentie van het rustig laten voortduren van de burgeroorlog die onder de Arabische heersers minder voldoening opwekt. Er is ook teveel gebeurd aan wreedheden over en weer om nog te denken aan een her stel van de oude toestand waarin de diverse religieuze gezindten van het land volgens een bepaalde sleutel de macht verdeelden. In dit opzicht is een definitieve splijting van Lbanon in twee desnoods federatief samen- werwende staten nog niet zo onlo- PURMEREND. Bij een verkeers- kontrole gehouden door de rijks- en gemeentepolitie, de rijksver- keersinspektie en de belastingdienst zijn dinsdagmorgen in en rond Pur- merend 91 automobilisten aange houden die geen wegenbelasting hadden betaald. DEN HAAG. Na het storten van een borgsom heeft de Nederlander van Poolse afkomst, de 58-jarige Janek Szarzec uit het Drentse Bei- len Polen mogen verlaten, zo heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken dinsdag in Den Haag bevestigd. ROTTERDAM. De Nederlandse justitie gaat de exploitanten van illegale gokhuizen harder aanpak ken. Binnenkort zal een landelijk beleid in werking treden, waardoor er meer eenheid komt in de vervol ging en een groot aantal gokhuizen gesloten zal worden. EDE. Volgens de direkteur van het gemeentelijk bosbedrijf in Ede is bij een brand ongeveer zeventig ha bosr en ander natuurgebied ver loren gegaan. Ongeveer tweehon derd militairen hielpen bij de na blussing. DEN HAAG. De politie in Den Haag heeft in de nacht de 44-jarige werkloze Hagenaar J. C. R. aange houden, die ervan wordt verdacht dat hij zijn zoon heeft geslagen met een ijzeren staaf. ROERMOND, 25-8. De gevolgen van de aanhoudende droogte zijn voor de boeren dn Limburg zonder meer katastrofaal. Dit zei een woordvoerder van de Limburgse Land- en Tuinbouw Bond. Hij noemde de sdtuatde in deze provincie speciaal op de zandgronden van Midden- en Noord-Limburg plus het aangrenzend gebied van Oost-Bra bant ernstiger dan elders in Neder land. In Zuid-Limburg ds de toe stand wel kritiek maai' niet zo alar merend, aangezien de lössgrond iets vochthoudend is. DEN HAAG, 25-8. De PTT zal volgend jaar een, began maken met de automatisering van het openbare mobilofoonverkeer. Het „rijdend" telefoneren, dat op het ogenblik door ruim 2500 aange slotenen op het openbare mobilo foonnet in praktijk wordt gebracht, zal door allerlei technische voorzie ningen even snel en. gemakkelijk kunnen verlopen als bij een gewoon telefoongesprek. Aldus de persdienst r van de PTT. Als alles volgens plan verloopt, zullen in 1978 de eerste 500 automo bilisten van het nieuwe systeem gebruik kunnen maken en in 1982 ongeveer 2500. Maar juist door die machtsdeling tussen Moslims en christenen kon Li- bonin zij het in een uitzonderlijke positie nog altijd gerekend worden tot de Arabische wereld waarin het met zijn banken en handslhuizen ook een speciale nuttige rol vervulde. Door een tweedeling zouden de Ara bische landen naast Israël nog een tweede vreemd brugyehoofd op het Arabisch trottoir zien ontstaan. En dit is iets wat men slecht verdraagt Als Sadat en Chaled iets uitgedok terd hébben over Libanon is de kan groot dat ze minder gedacht aan de Palestijnen - al gedenken ze die met de mond natuurlijk steeds - maar meer oog hebben gehad op de dreiging van een tweedeling. ROTTERDAM, 25-8. De kwaliteit van het Rijnwater, dat vorig jaar in vergelijking mot de voorgaande ja ren een verbetering vertoonde, is dit jaar weer verslechterd. De Rijnkom missie Waterleidingbedrijven vreest, dat bij een verdere verbetering van de ekonomische situatie in Europa de oude, bedenkelijke toestand van de Rijn gehandhaafd blijft. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Tien procent van de sportbeoefenaren heeft medische hulp nodig. Als men hun aantal in ons land op drie miljoen schat, moeten er jaarlijks naar aanleiding van hun sportbeoefening 300.000 naar de dokter, en dat betekent dat de ongeveer 4000 huisartsen gemid deld elke weck vijftien sportblessu res te behandelen krijgen. ARNHEM, 25-8. Dc ingang gezet te projecten voor ruwvocderwln- ning in Flevoland en dc hulp die dc rijks en provinciale overheid in uitzicht hebben gesteld zijn niet voldoende voor dc met droogte kampende boeren. ..Op veel bedrijven (reden liqui diteitsmoeilijkheden op. Er moet fi nanciële hulp worden geboden. Dat zou op dezelfde wijze kunnen als destijds voor de toen door de uver- DEVENTER. Geen Engels vliegveld in september 1944, maar de akteur Dirk Bogarde als generaal Browning, kommandant van de geallieerde luchtlandingstroepen bij Arnhem in 1944, bij enkele zweefvliegtuigen, die in de film worden gebruikt. Het was generaal Browning, die in 1944 de angstige vraag stelde of men met de operatie Market Garden" niet „een brug te ver was gegaan", een vraag waaraan de film zijn naam dankt. vloed i-gc regen getroffen Zeeuwse boeren 'is (gebeurd. De normale rijksgroepsregeling voor zelfstandi gen werkt veel te langzaam. Er moet een noodmaatregel worden getrof fen, bijvoorbeeld in de vorm van een toeslag per hectare", aldus drs. E. Broewkhuis. secretaris van de Gelderse Christelijke Boeren- en TuindersbontJ. De CBTB-socrelaris in Gelderland heeft deze zienswijze aan bet lan delijk bestuur kenbaar gemaakt. ROME, 25-8. De 43-jarige Sicili- aan Rosario Scebba heeft zijn 38- jarige vrouw en moeder van twaalf kinderen uit jaloezie om het leven gebracht. De daad werd gepleegd in de nacht van dinsdag op woensdag in Nave, een dorp bij Brescia in Noord - Italië, waarheen het gezin twaalf jaar geleden was verhuisd. Scebba verdacht zijn vrouw ervan hem met de vriend van hun 16-jari- ge dochter te bedriegen. AMSTERDAM, 25-8. Noord-Ne derlanders bezitten veel minder kleuren-tv's en stereo-apparatuur dan hun landgenoten elders. De flinke groei in het afgelopen jaar in het bezit van kleuren-tv's en ge luidsapparatuur als stereo-radio's, taperecorders, draaitafels, boxen en versterkers heeft daar geen veran dering in gebracht. Volgens een dit voorjaar door de Nederlandse stichting voor statistiek gehouden enquête bezit, momenteel bijna 40 procent van de Nederlandse bevolking een kleurentelevisie. Vo rig jaar was dat aantal nog 30 pro cent. In het zuiden van het land staan per hoofd van de bevolking de meeste kleuren-tv's. In die streek zei 46 procent van de ondervraagden een dergelijk toestel in huis te heb ben. Noord-Nederland kwam er wat dit betreft „bekaaid" af. Daar heeft slechts 29 procent een kleuren-tv. In Oost- en West-Nederland zijn die percentages respektievelijk 35 en 40 procent. ZATERDAG 28 AUGUSTUS NED. I: Dc NCRV geeft om zeven uur het startschol voor hel spekta kelstuk Spel zonder grenzen, waar voor ditmaal plaats van handeling is het Westduitse Bad Bergentheim. De negen stadia in het mensenleven vormen het thema van dit spel waaraan voor Nederland wordt deelgenomen door een team uit het Zeeuwse Valkenisse. In het voet spoor der ontdekkers wordt deze maal de aandacht gericht op Jedi ah Smith, die in 1826 van de oost kust van dc V.S. dwars door het land naar de westkust trok. Hij (27 jaar) maakte hiermee geschiedenis, omdat hij als eerste een tot dan on overwinnelijke gebergte bedwong en tegelijkertijd het zu'idpad door de Rocky Mountain ontdekte. Na het journaal volgt een nieuwe afleve ring van The Collaborators. Ver volgens wordt door de NCRV de po gingen voortgezet om het Neder landse volk van het roken af te brengen! Hans Sleeuwenhoek pre senteert de vierde aflevering van Roken zo kom je eraf. Het viool/ho boconcert in c kl. t. van J. S. Bach besluit dit NCRV-programma en- wordt uitgevoerd door de violist Franzjosef Maier en de hoboïst Hel mut Hucke, begeleid door het Duits Kamerorkest Collegium Aureum. Om kwart voor elf komt de NOS de kijkers nog informeren over twee sportonder werpen: de ronde van Nederland voor profs en de Neder landse zivemkampioenschappen. Het middagprogramma bestaat uit drie onderdelen. Om half vier de show- film Wonder Man, met o.a. de ko miek Danny Kaye. Daarna voor de allerkleinsten Paul en de poezen, en tenslotte De avonturen van Konny en zijn vriendjes. NED. II: De KRO begint om ze ven uur haar programma met de Flintstones. Pebles en Bambam tonen hun kwaliteiten als tiener sterren. Uit de natuurserie De -won dere wereld onder water de afleve ring De waaier van Venus. De we- feld onder water lussen de koraal riffen lijkt op een sprookjestuin. Na de kerkelijke rubriek t Zand en hel journaal volgt een aflevering van de westernserie Alias Smith en Jones. De twee vrijbuiters beleven ditmaal een avontuur in de wereld van de paardenraces. Er is ook sprake van een mooie, jonge vrouw. Een half uur Britse humor komt vervolgens van de Norman Wisdom Show. De komiek Norman Wisdom, bekend uit talloze heerlijke kolder films, tot zich op zijn best, samen met zijn gasten Rod Hull en Emu en de Ladybirds. Na een klein half uur aktualiteiten van de rubriek Brand punt weer een aflevering uit de se rie Graham Greene-verhalen. De hoofdfiguren in dit verhaal zijn twee mensen die in de avond van hun leven gekweld worden door eenzaamheid. Bij toeval ontmoeten ze elkaar in een park, ze wisselen ervaringen uit en beseffen dat ze te oud en te bevreesd zijn om op hun leeftijd nog een grote stap te wa gen. ZATERDAG 28 AUGUSTUS NED. I: 15.30 Nieuws; 15.32 Won der man; 17.05 Paul en de poezen; 17.20 Konny en zijn vrienden; 18.30 Tele ac; 18.45 Informatie Turken; 18.55 Nieuws; 19.05 Spel zonder grenzen; 20.40 In het voetspoor der ontdekkers; 21.35 Journaal; 21.50 The collaborators; 22.35 Roken? zo kom je d'r van af; 22.50 Viool/hobo concert van Baóh; 23.00 NCRV-TV van toen; 23.35 Journaal; 23.40 Ron de van Nederland; 23.50 Ned. Kam pioenschappen zwemmen. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 The Flintstones; 19.30 De wondere wereld onder wa ter; 19.50 't Zand 33; 20.00 Journaal; 20.25 Alias Smith and Jones; 21.15 Gouden zeezwaluw 1976; 21.45 Brandpunt; 22.10 Graham Greene; 23.00 Journaal. ZONDAG 29 AUGUSTUS NED. I: De liefhebbers van auto races dienen zich tegen twee uuir vanmiddag voor de beeldbuis te scharen. In een rechtstreekse repor tage komt de Grand Prix van Ne derland, op het circuit van Zand- voort, op hel scherm. Vervolgens hel derde deel van de jeugdserie De jongen met de gouden broek. Uil de serie Paradijs der dieren vervolgens een aflevering over vochtige eilan den in een dor en droog land. Na de voetbaluitslagen vanv Frits van Tu- renhout komt de IKON met een kerkdienst vanuit Dronten. Avon tuur, chansons, sport en informatie zijn de ingrediënten van het avond programma van de TROS. De rij wordt, geopend door de man van zes miljoen. Een geldtransport wordt overvallen. Bij de buit bevindt zich ook een codeboek van de Ameri kaanse marine dat op de internatio nale markt veel geld zal kunnen opleveren. Bij achten begint het Ga la van het Franse chanson. Martine Bijl stelt de artiesten aan het pu bliek voor: Charles Aznavour, Ju liette Gréco, Frida Boccara, Hugues Aufray en de greop 11 était une fois. TROS-sport besteedt aandacht aan een hockeytournooi dat georgani seerd werd ter gelegenheid van het 70-jarige jubileum van de Haagse hockeyverenignig HGC. Een Aktua Special rondt deze TROS-avoncl af. Aktua-medewerker Henri Schoup heeft een gesprek met de voormali ge Engelse premier Edward Heath. De 60-jarige vrijgezel Heath, zoon van een dienstbode en een tuinman, is behalve een raspolitikus ook een begenadigd musikus. NED. II: 'Reeds om tien voor half zeven komt dit net in de lucht. Dit houdt verband met de Nederlandse kampioenschappen zwemmen. Na Woord voor woord en Ti-Ta-Tove naar komt de NOS met een nieuwe aflevering van de vrolijke jeugd serie De kinderen van nummer 47A. Ontevredendheid is troef onder het jeugdig volkje en dat leidt tot ver schillende ruzietjes. StiLdio Sport vult de volgende 75 minuten met samenvattingen en verslagen van sportgebeurtenissen in dit weekein de Rond half negen gaat het doek op voor het derde deel vaii de infor matieve serie Mannen en microben. De schijnwerper wordt gericht op de wetenschapsman Louis Pasteur, die tot bij de rechter strijd moet le veren om te bewijzen dat zijn vaccin veilig is. Uit de serie De dossiers brengt de NOS tenslotte het eerste deel van een dokumentaire over Moise Tsjombe. Tsjombe was de sterke man, na de onafhankelijk heidsverklaring van Belgische Con go. Maar troepen van de V.N. be streden hem en dat leidde tot zijn verbanning naar Spanje. ZONDAG 29 AUGUSTUS NED. I: 13.55 Grand Prix van Ne derland; 15.45 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 De jongeren met de gouden broek16.27 Paradijs der dieren 16.55 Toto; 17.00 Kerkdienst; 17.45 De Wilde Ganzen; 18.15 Teleac; 18.55 lnformutie Turken; 19.00 Nieuws; 19.05 De man van zes mil joen: 19.55 Gala van het Franse ëhanson;. 21.05 Sport; 21.40 Aktua Special; 22.10 Journaal. NED. II: 18.20 Ned. kampioen schappen zwemmen; 18.40 Woord voor woord; 18.45 Ti-Ta-Tovenaar; 18.5,0 De kinderen van nummer 47A; 19.15 Studio Sport; 20.30 Mannen en microben; 21.30 Nieuws; 21.35 De dossiers; 22.25 Journaal. 69 Jacob Langereis was nu rood aan gelopen. „Wie voor de donder bent u? Waar bemoeit u zich mee? Met Welk recht mengt u zich in mijn za ken?" „Het zijn intussen ook mijn zaken geworden, meneer, want ik ben Pie- ter Knap. De broer van Liesbeth, die niet meer teruggekomen is; de zwa ger van Ben. De oom van Bennie in Australië. Ik was getuige, toen de akte omtrent Bennie's afkomst werd opgemaakt, begrijpt u? Daarna ben ik tijdig ondergedoken, want ik ben ook een Jood. Ik heb Liesbeth en Ben nog gelegenheid kunnen geven om eveneens onder te duiken, maar ze misten beiden de moed. Jammer luitenant Meijer was een fijne vent: hij was dol op mijn zuster en zij op hem." „Ik heb u zeker wel eens ontmoet, wnnt uw gezicht, komt. me bekend voor." Mijn vader en ik kwamen wel eens ten huize van de familie Meijer; we deden zaken met Meijer senior. U hebt mijn vader één keer daar gezien mij tweemaal. De laatste keer enkele weken voor de oorlog uitbrak. Ik had een oogje op Ellie: ze gaf uiteindelijk de voorkeur aan u. Toen uw huwe lijksaankondiging een feit was, heb ik gezworen, dat ik me eenmaal op u zou wreken. Jaren heb ik op dit uur moeten wachten, meneer Lange reis. Nu zult u ervaren, dat het kwaad altijd zichzelf straft Voor Jacob Langereis is nu de maat vol. Hij komt overeind, zijn gezicht zo mogelijk nog roder. Met zijn hand wijst hij naar de deur. „Eruit jij! Laat dat jong maar eens proberen of hij aan mijn geld kan komen! Ieder een kan zich wel uitgeven voor erf genaam, dat zal dan altijd nog bewe zen moeten worden. Geen cent krijgt hij, versta je? Geen cent! Ik heb ook nog een advokaat en reken er op, dat ik zal vechten!" Dc man was overeind gekomen. Hij lachte nog even, voor hij de deur knop omdraaide, waarna hij ver dween. In de gang had hij zichzelf weer teruggevonden. Terwijl hij naar zijn eigen kamers liep, grinnikte hij in zichzelf. „Hoe heb ik 't allemaal verzonnen!" zei hij zacht tot zichzelf. „Al klopte het meeste wel, de laatste stunt gaf toch wel de doorslag." Nog maals lachte hij, maar nu was het een wrange lach. Jammer, dat Ben en Liesbeth, in verband met de on zekere toestand van die dagen, geen kinderen wilden, zolang er geen en kele zekerheid was. Anders zou dit mooi gepast hebben in dit hele re laas. Do man was nog niet voldoen de geïntimideerd; hij is in dit op zicht een keiharde. Pas toen ik met die vermeende stamhouder op de proppen kwam, vertoonde hij zich eindelijk in zijn ware gedaante. Twen uur laler loopt zuster Rob- bertsen binnen bij Piot Knap, die in een andere, eenvoudiger vleugel, zijn door HENK VAN HEESWIJK kamers had. „Meneer Knap.... was u vanmoi'gen niet op bezoek bij opa Langereis? U hebt daar immers kof fie gedronken?" Piet Knap, die rustig in een luie stoel zit te lezen legt het boek opzij en knikt. „Zeker, zuster. Hoezo?" „Hoe lang bent u, nadat ik de kof fie op zijn kamer bracht, nog bij hem gebleven?" Piet Knap doet of hij nadenkt. „Dat zal een half uurtje later geweest zijn, neem ik aan. Ik heb natuurlijk niet op mijn horloge gekeken. Hij zei dat hij nog T een en ander te doen had. En dat was een beleefde hint aan mijn adres om te verdwijnen. Hij lachte fijntjes. Zuster Robbertsen kijkt de man in de stoel onderzoekend aan. „Had u een woordenwisseling mei opa Lan gereis?" Grote verbazing op het gezicht van dc. „Welnee, waarom zouden we? Achteraf bleek, dat we elkaar nog van vroeger kenden, zuster. We heb ben beiden in de oorlogsjaren in het verzet gezeten, begrijpt u? Ik wat meer aktief dan hij. We bleken ei genlijk oude kennissen te zijn. Maar waarom vraagt u dit allemaal?" „Opa Langereis heeft een attaque gehad. Hij is helemaal verlamd. Wal zielig, he? Zo vlak na zijn vijf en tachtigste verjaardag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7