I iSport en wedótrijdetx-, j Uitstekend geslaagd „Onderdak"-toernooi te Zierikzee Winst voor Bruse Boys bij Nieuwe Tonge: 5-2 STREEKNIEUWS ERIC DE NOORMAN 5 De ondersteuning van invalide kinderen INGEZONDEN STUKKEN BADMINTON ZIERIKZEE. 21'22-8. J.l. 21 en 22 augustus werd in de sporthal „On- derdak'' alhier het grote jaarlijkse Onderdak badmintontournooi voor de 5e maal verspeeld onder auspi ciën van de B.C. „Zierikzee". Sedert de totstandkoming van de sporthalkombinatie „Onderdak' werd onderleiding van het echtpaar Wieringa - destijds beiden bestuui-s- leden van de badmintenklub Zierik zee - getracht om de badminton- sport alhier wat meer bekendheid te geven in de vorm van het jaarlijks organiseren van een toernooi, waar bij ook de hoogste klassen verte genwoordigd zouden zijn. Bovendien was de gedachte om het toernooi te organiseren vóór de start van de landelijke kompetitie, zodat het tournooi een goede bezetting tege moet zou gaan. Veel belangstelling Nu het toernooi voor de 5e keer is verspeeld kan zonder meer gekon- kludeerd worden dat het een over weldigende belangstelling geniet. Ieder jaar steeds meer deelnemers en prominente figuren waren het resultaat van de inspanningen van het wedstrijdkomité onder leiding van het echtpaar Wieringa. Het toernooi is momenteel het grootst en best bezette toernooi van Zeeland. Er wordt maar liefst in 4 klassen gespeeld te weten: a. X-klasse: Dit zijn rekreatiespe- lers en beginnende kompetitiespe lers. b. C.-klasse: Kompetitiespelers lagere klassen. c. B-klasse: Hogere kompetitie spelers welke aan de landelijke kompetitie deelnemen. d. A 2-klasse: Spelers welke uit komen in de le klas van de Neder landse Badmintonbond. Het afgelopen 5e toernooi omvatte maar liefst 180 deelnemers - een dertigtal moest worden geweigerd in verband met tijdnood - en er zijn maar liefst 230 partijen verspeeld. Prijzen Een duidelijk verheugde heer Wie- dammen Harm Wiersma wereldkampioen AMSTERDAM, 25-8. Harm Wiers ma 'is woensdag wereldkampioen dammen geworden. Hij had dn de laatste ronde voldoende aan één punt en kwam na 33 minuten en 25 zetten remise overeen met de Con- golees Nimby. De Nederlander kwam daarmee op een totaal van 28 pun ten, Tsjecolev en Clerc kunnen aan een maximum van 27 komen. KORFBAL Oefenduel All Ready Op zaterdag 28 augustus wordt te Noordwelle een oefenduel All Ready gehouden, volgens onderstaand schema. Sen. All Ready I-Noad I aanv. 13.00 uur; sen. All Ready II-Noad II aanv. 15.00 uur. Jun. All Ready Jun.-Togo Jun. aanv. 10.45 uur. Adsp. All Ready A I-Togo A II, aanv. 9.30 uur. Pup. All Ready P I-Togo P I 9.30 uur; pup. All Ready P Il-Togo P II 10.45 uur. zaalvoetbal V.v. „Brogum" naar Goes Zaterdag doet v.v. „Brogum" mee aan een zaalvoetbaltournooi te Goes. Dit toernooi dat al jaren wordt ge organiseerd door F.C. Bevelanden is ter ere van zijn oud-voorzitter de heer C. Jobse. Aan dit ,C. Jobse zaalvoetbaltoernooi doen alleen voet- balklubs mee, die niet uit de regio Goes komen, o.a. V.V. „Philips", V.C. „Pechiney", F.C. „Bevenlanders" en V.V. „Brogum". V.V. „Brogum" dat deze keer Schouwen-Duiveland ver tegenwoordigt in dit toernooi zal zijn eerste wedstrijd spelen om 12.30 uur in de sporthal van Goes. ringa kon na afloop de „originele" prijzen aan de desbetreffende win naars en winnaressen uitdelen, waarbij hij het bestuur van Onder dak, de beheerders, het Rode Kruis en de spelers dank bracht voor hun sportieve prestaties. Ook de hoofd- scheidsrechter en bondsafgevaardig- de deelden in de sportieve dank, waarbij iedereeen een attentie in ontvangst nam. Het organisatie- komité welke behalve het echtpaar Wieringa bestondt uit mej. Hanse, mej. C. Kort en de heren Vuyk, Schimmelpenninck en v. d. Zande hebben bergen werk en voorberei ding aan het toernooi gehad. Zij al len - kunnen terugzien op een ge slaagd toernooi. duivensport P.V. „De Reisduif" Sint Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland op 21 augustus jl. vanuit Orleans. In concours waren 108 duiven. Ze werden gelost om 6.30 uur met noordoostenwind. De afstand bedroeg 450 km. De snelheid van de eerste duif was 928.59 m/m. Aankomst. 14.34.36. De snelheid van de laatste duif was 578.09 m/m. Aankomst 19.27.36. J. Verwijs en zn. 1, 2, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 21, 23, 24, 25; gebr. Fonteijne 3, 17; A. W. Beurkens en zn. 4, 19; A. Faasse 6, 9, 20; K. de Frel 10, 18; J. C. Verwijs 11; L. Reijngoudt 13; A. v. d. Est 16, 22; A. Verwijs 26. SCHAKEN T.O.G. begint kompetities Schaakvereniging T.O.G. gaat vrijdagavond 27 augustus weer van start waarmee de huishoudelijke kompetities weer beginnen. De schaakvereniging houdt de weke lijkse samenkomsten in het „Durps- 'uus" aan de Greveldngenstraat. Nieuwe leden of belangstellenden in deze sport zijn van harte welkom. De Bruse schaakvereniging is momenteel een bloeiende en leven dige vereniging wat wel blijkt uit het feit dat hij het aanstaande sei zoen met twee groepen zal gaan deelnemen aan de Zeeuwse schaak kompetitie. Gedurende enkele jaren speelt T.O.G. I mee in de Zeeuwse schaakkompetitie waarbij nu T.O.G. II kan worden gevoegd wat tot zeer grote vreugde van spelers en be stuur is. HANDBOOGSCHIETEN Uitslag korpswedstrijden in Zeeuwse sporthal Zaterdag j.l. werden de distrikts- korps wedstrijden handboogschieten gehouden in de Zeeuwse sporthal. Deelgenomen werd door 6 zestallen. De organisatie was weer in handen van „St. Sebastiaan" Yerseke. Ge schoten werd op 12 banen. Wedstrijd leider was de heer W. C. Broer. Aantal pijlen: 50 per schutter. Eerste klasse: St. Sebastiaan, 2563 punten. Tweede klasse: 1. „Zodiak", Zierik zee; 2. „St. Sebastiaan II, Yerseke; 3. „d'Eendracht I", Vlissingen. Derde klasse: 1. „TOG", Zierikzee; 2. „d'Eendracht II", Vlissingen. De winnende zestallen gaan deel nemen aan de landelijke kampioen schappen op 19 september. MARKTBERICHTEN GOES, 24-8. Beursbericht Markt Goes. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon en franko leveringsplaats. Tarwe, ba sis 16 procent, f 44,75 per 100 kg; brouwgerst, basis 16 procent, f 48,50 per 100 kg, maximaal 20 procent uit val; zware haver f 41,75 per 100 kg; groene erwten f 66,50 per 100 kg; schokkers f 81,00 per 100 kg; capu- cijners f 100,00 per 100 kg. Exklu- sief b.t.w. In de dinsdagavond gespeelde oe fenwedstrijd tegen Nieuwe Tonge heeft Bruse Boys de Flakkeesc klub In eigen omgeving met 5-2 weten te kloppen. Voor de rust was het een gel ij k- opgaande strijd welke NTVV met een 2-1 voorsprong kon afsluiten. De thuisklub wist de leiding te nemen (1-0) waarna Frans de Oude uit een vrije trap de stand op 1-1 bracht, waarna de thuisklub er in slaagde de le speelhelft met voor sprong (2-1) af te sluiten. Na de rust sprak de betere kondi- tie van de Boys duidelijke taal. Uit een vrije trap wist Eddy Schild de balans weer in evenwicht te bren gen (2-2). Bruse Boys ging hierna door. Uit een igoed voor doel ge plaatste hoekschop gaf Frans de Oude zijn klub met een kopbal een voorsprong (2-3). Uit een pass van Frans de Oude zorgde Wim Geluk voor 2-4 waarna kort voor tijd Wim Geluk hoog boven de verdedigers uitspringend een op links genomen hoekschop fraai inkopte (2-5). Zatetdagmiddag (15.30 uur) speelt Bruse Boys te Kerkwerve tegen WIK Aardappelen Bintje, vejdsgewas. direklc leve ring af bedrijf f 45,00 tot t' 60,00 per 100 kg. Voederaardappelen af sor- teerinriehting f 10,00 per 100 kg. Ex- klusief b.t.w. I Uien Zaai- en plantulen, onafgefjtaart op auto geleverd 30-40 cent per kg 28 mm en opw. Exklusief b.t.w. Vlas Ongerepeid, op auto geleverd van 35-47 cent per kg voor goede kwali teit. Afwijkende partijen 25-34 cent per kg. Exklusief b.t.w. Hooi en stro Weidehooi tot f 415,00 per 1000 kg; gerstestro f 230,00 per 1000 kg; lar- westro 1' 180,00 per 1000 kg; haver- stro f 210,00 per 1000 kg; schokker stro f 250,00 per 1000 kg; erwtenstro (kleine groene) f 300,00 per 1000 kg. Exklusief b.t.w. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 25-8. Aanvoer to taal 9968, waarvan 2815 runderen, 99 graskalveren, 111 vette kalveren, 3441 nuchtere kalveren, 2626 scha pen, 100 geiten, 773 slacht varkens, 3 lopers en 1635 slachlrunderen. Prijzen per stuk: Melk- en kal koeien f 1275-f 2450; guiste koeien f 925-f 1450; kalfvaarzen, roodbont f 1525-f 2375, zwartbont f 1325- f 2050; klamvaarzen f 1275-f 1650; guiste vaarzen f 1075-f 1425; pinken 1' 800-f 1100; graskalvercn f 450- f 725; nuchtere kalveren voor fok en mesterij, roQdbont, f 345-f 525; zwartbont f 310-f 480; weideschapen f 90-f 130; lammeren f 75-f 120. Prijzen per kg: Stieren le f 6,60- f 7,10, 2e f 6,25-f 6,50; vaarzen le 1' 5,95-f 6,55, 2e f 5,35-f 5,85; koeien le f 5,75-f 6,35, 2e f 4,85-f 5,60, 3e f 4,60-f 4,80; worstkoeien f 3,70- f 4,50; vette kalveren le f 5,40-1' 9,60, 2e f 5,10-f 5,35, 3e f 4,85-f 5,10; nuchtere slachtkalveren f 1,45- f 1,70; slachtzeugen le f 2,62-f 2,67, 2e f 2,55-f 2,60, 3e f 2,45-f 2,50; slachtvarkens f 2,80-f 3,00. Prijzen per stuk: Vette schapen f 110-f 170 en vette lammeren f 115- f 165. LAND- EN TUINBOUW De aardappeloogst DEN HAAG, 25-8, Landbouw-mi- nister Vah dei- Stee verwacht, dat de aardappel-opbrengst dit jaar ligt op 'het niveau van 1975, maar onge veer 3ÖO.QOO ton lager zal zijn dan de opbrengst in de jaren 1971-1974. Deze cijfers heeft hij woensdag aan de landbouwcommisie uit de Tweede Kamer meegedeeld. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Winterswijk: A. D. H. Huysman, Purmer; te Katwijk aan Zee: W. van Gorsel, Ridderkerk. Bedankt voor Nieuw-Lekkerland: J. P. Verkade, Montfoort; voor Ze venbergen: G. Bos, Terheijde (Z.-H.). Gereformeerde Kerken Beroepen te Voorburg (als gods dienstleraar aan de Chr. Scholenge meenschap): T. J. Hagen, aldaar v/h Reformed Churches of Austra lia, die dit beroep heeft, aangeno men. Aangenomen naar Joure drs. H. Dijkstra, Surhuisterveen. Rektifikatie: Beroepen te Marum: W. Feenstra, Urk, die dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Bruchterveld: H. Scholte, Rotterdam-Zuid. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Aalsmeer: P. N. Rib- bers, Den Haag. Tweetal te 's-Gravendeel: G. Bij kerk, Enschede-Oost en Chr. Ver- hage, 's-Gravenhage-Centrum. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Borssele: A. Bac, Boskoop. RECHTSZAKEN Koe mishandeld HAARLEM, 25-8. Wegens mishan deling van een koe op de veemarkt in Purmerend en tijdens vervoer naar het slachthuis in Haarlem heeft de politierechter te Haarlem de 24- jarige veewagenchauffeur W. H. van der H. 'uit Velsen een boete opge-' legd van f 250,en een voorwaarde lijke gévangepisstraf van .één.week. Getuigen die de veemarkt bezocht hadden vertelden de rechter woens dag hoe de koe geschopt was tegen de. kop en; ook hoe het dier geduwd was een in een wagen waarin al acht koeien en enkele paarden stonden. De officier van justitie deelde mee datop-, het Haarlemse slachthuis' ge constateerd was dat'de koe aan de R.oten "gewond was en hersenletsel had- Ook waren paarden bebloed. De officier iioemde de mishandeling bui tengewoon ernstig maar hield er re kening mee dat het. feit in juni van het vórige jaar is gepleegd en daar- na.-geen klachten meer zijn binnen gekomen. financiën en economie Bondsspaarbanken ih juli AMSTERDAM, 26-8. De bonds- spaarbanken hebben in juli een spaaroverschot geboekt van f 36 min tegen f .82 min in dezelfde maand van 1975. Hiermede kwam het spaaroverschot over de eerste zeven maanden op f 567 min tegen f 469 in dé overeenkomstige periode van vorig jaar. Het totaal van de aan de Bond- spaarbanken toevertrouwde midde len (inclusief spaargelden) daalde in juli met f 3 min tegen een stijging met f 47 min in juli 1975. In de eerste zeven maanden van dit jaar werd f 764 min meer ingelegd dan terugbetaald tegen f 594 min in hetzelfde tijdvak van 1975. UTRECHT, 25-8. Studerende kin deren van 18 tot 27 jaar cud die in valide worden krijgen geen uitke ring via de Algemene Arbeidsonge-1 schiktheidswet (A.A.W.) omdat de Tweede Kamer het wetsontwerp op een hoogst merkwaardige wijze heeft behandeld. Dat schrijft de Kabo-Post, het blad van de KABO (Katholieke Bond van Perseneel in onder meer de Gezondheidszorg) van deze week. De KABO had al eerder bij bestu dering een lacune in het AAW- wetsontwerp ontdekt en daarover in het centraal georganiseerd overleg in ambtenarenzaken aan de bel ge trokken. Via een nota van wijziging Werd daarop de Kamer ingelicht over het hiaat in het wetsontwerp. „Maar noch de uit de vakbeweging voortgekomen staatssekretaris Mer- tens (ex-voorzitter NKV), noch de Tweede Kamer hebben er een prin cipiële zaak van gemaakt hetgeen ons rechtgevoel niet bevredigt," al dus de KABO. In het kamerdebat is door een aantal leden wel gewezen op de rechtsongelijkheid die voor invalide kinderen tussen de 18 en 27 jaar kan optreden. r/n Kwari voor het hart" MIDDELBURG. 25-8. In Middel burg is woensdag het startsein ge geven voor de aktie ,,'n kwart voor het hart". Het is een grootscheepse geldinzamelingsaktie voor de Zeeuwse jeugdige hai-tpatiënten. Met de opbrengst van deze aktie, die de Hartstichting in samenwerking met de Zeeuwse Nutspaarbank or ganiseert, wiii men zoveel mogelijk Zeeuwse jongelui met aangeboren hartafwijkingen op vakantie naar de Hartenark in Bilthoven sturen. Suggestie aan Lions Club Zierikzee Langs deze weg zou ik de Lions club Zierikzee de volgende suggestie aan de hand willen doen teneinde een overigens zeer goed gestarte aktie uit het slob te helpen. Geef toe dat het voormalige plan n.l. het stichten van een asiel in Zie rikzee achteraf een minder goed plan blijkt te zijn en maak er geen eeuwig slepende statuskwestie van want daar zijn onze dieren uiteindelijk niet mee gebaat en u heeft er derhalve het recht niet toe om op een dus danige manier met ons geld om te springen. Verdeel de pot zo snel mogelijk over de pensions van Kerkwerve, Nieuwerkerk en Bruinisse verdelen aangezien deze pensions, naar ik meen te mogen veronderstellen ge negen zijn ook asielwerkzaamheden te verrichten. Als u dit zou willen doen zijn de dieren geholpen want daar ging en gaat het toch uiteindelijk om. J. FABER. Elkerzeeseweg 16, Scharendijke. AMSTERDAM. De Nederlander Wiersma werd wereldkampioen dammen. Reeds dinsdag werd dit re sultaat verwacht, maar het werd woensdag, toen hij remise speelde tegen een Senegalese speler. Had Wiersma zijn partij tegen Gendler- man (r.) gewonnen, dan was het kampioenschap hem een dag eerder ten deel gevallen. Maar het liep toch allemaal goed af. VOOR DE VROUW U kunt niet alles weten! APPELMOES ZONDER SUIKER maakt u van half om zure en zoete appelen. De zoete appelen moeten eerst gekookt worden. Naderhand voegt u de zure erbij. MOET U EEN EI KLOPPEN, maak de kom, waarin u dit doet, eerst nat, het geklopte ei zal niet meer voor de helft aan de zijkanten- kleven. ALS DE MAYONAISE maar niet dik wordt, voegen we er een lepel, heet water aan toe (de lepel van te voren even in het hete water houden). NIET TEGEN DE MUUR.' Als u een gloednieuw 'huis betrekt plaats clan uw meubels niet pal tegen cle muur, doch op minstens 15 cm afstand. BRUINE VINGERS, ontstaan door het schillen van fruit, uien enz., kunt u schoonmaken met een stukje citroen. Goed wrijven. VERF WAAROP EEN VELLETJE IS GEKOMEN, kunt u zeven door een stukje kaasdoek. Eerst de verf goed omroeren. SMEER DE DRUPPELTJES VITA MINE, die uw huiskat moet in nemen, op z'n pootje en u hebt geen moeite de druppeltjes naar binnen te krijgen. ITALIAANSE SLA kunt u maken v>an macaroni, worteltjes, bloem kool, komkommer, tomaal, een uitje, wat augurkjes en een ei. Dit alles fijn snijden. Verder een sausje maken van wat olijfolie, azijn, suiker, zout, oregano en basilicum. De gekookte macaroni door het groentemengsel doen. Een paar stukjes augurk, ei en tomaat achterhouden om ie gar neren. Als u het erg lekker wilt maken legt u er ook wat zwarte olijven op. De gouden droom 40. Na geruime tijd in snel tempo te hebben gereden, geeft de gids eensklaps een schreeuw en wijst voor zich uit. Duidelijk is Erwins ge stalte te herkennen, die met zijn mannen langs het strand loopt. Eric en de zijnen wor den echter niet opgemerkt en zij besluiten door te rijden, tot ze het groepje vóór komen. Zwijgzaam en met strak gezicht zit Eric te paard. Als ze op de geschikte plaats zijn aan gekomen, geeft hij bevel, te wachten. „Ik ga alleen," zegt hij, dan daalt hij de heuvel af recht op zijn zoon toe. die verrast stil staat en ongelovig naar de naderende rui ter kijkt. Even later staat Eric tegenover Erwin. die hem verbaasd aanstaart. „Zo." zegt Eric met snijdende stem. „daar is de heldhaftige jongeling! Een stervende mak ker alleen achterlatend.' Nu weet ge niets in te brengen," vervolgt hij tot de knaap, die hom verbouwereerd aangaapt, ..maar anders hebt ge genoeg praatjes! Schande en verdriet brengt gc over uw arme moeder en dat wil koning spelen. Wel, kom maar op en vecht voor je koninkrijk!" Erwin staat met een gezicht, alsof hij een vreemd spooksel ziel, zijn vader aan te kijken en weet niet wat hij er van moet denken. Sta melend brengt hij uit„Vechten, met u vader? Dat. dat kan niet, dat is niet goed. dat kan ik niet doen!" Nog voor hij geheel is uitgesproken, klinkt cr een harde klap en ligt de jongen met een totaal verwezen uitdrukking op het gezicht ter aarde. „Trek je zwaard cn kom moe." snauwt de Noorman zijn zoon toe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5