SYMBOLISCHE AFSLUITING VAN SEIZOEN TE RENESSE Zierikzee - nog niet in goede doen - speelde tegen Poortugaal ERIC DE NOORMAN Geslaagde lanipionoptoch TOTO Voor 50 jaar RENESSE, 21-8. Zaterdagavond vond in Renesse de symbolische af sluiting plaats van het toeristensei zoen door middel van een lampion optocht. Advertentie NUTSSPAARBANK fle ideale gezinsbank! Groei spaar- bewijzen aan toonder OOSTERLAND Koninginneplein - maandag 11.00-12.00 uur Helaas kon het geplande kampvuur niet dooi'gaan omdat men het niet verantwoord achtte in verband met de heersende droogte, en het daarmee gepaard gaande brandgevaar. Nu bleef het bij de lampionoptocht, waaraan overigens een enorm aantal kinderen en volwassen deelnam. De optocht ging overigens zo'n 20 minuten te laat van start, omdat, vier van de zes lampen die de muzikan ten van „Luctor et Emergo" moeten bijlichten, dienst weigerden. Om tien voor negen gingmen tenslötte met drie lampen van "start. Gelukkig ga ven die voldoende licht en zo trok de stoet, voorafgegaan door het fan farekorps van Renesse. Bij het dorps huis werd tenslotte halt gfehouden, waarna men nog geruime tijd kinde ren met. hun brandende lampions door Renesse zag wandelen. ZIERIKZEE. De luinbouwvereni- fjiny „Schouwen-Duiveland" houdt op 11 augustus, 1 en 2 september een tentoonstelling van fruit, groenten en bloemen in de sociëteit „Ons Ge noegen". Deze expositie heeft ten doel te doen zien, wal door samen werking op ons eiland op tuinbouw gebied kan worden bereikt. NOORDWELLE. Ook de gemeente raad van deze plaats besloot tot aan neming van hel voorstel van het be stuur der vereniging Ziekenhuis voor Schouwen-Duiveland", tol over name van het ziekenhuis door alle gemeenten op het eiland. ZIERIKZEE. De rekening der ge meente over 1925, aanwijzende in ontvang 317350,64 en in uitgaaf 300805,11 en sluitend mei een goed slot van f 16.545,53, werd in handen ener commissie van onderzoek ge steld. ZIERIKZEE. De firma A. H. co houdt gedurende de maadd septem ber een reclamecampagne met twee gratis-dagen. De twee geluksdata zijn vastgesteld en in verzegelde enveloppen gedeponeerd ten Icaniore van ons blacl. ZIERIKZEE. De firma R. P. H. op de Melkmarkt heeft aan zijn loinkel- pui een transparant reclamebord la ten aanbrengen, 'l welk des avonds door middel van gaslicht duidelijk laten uitkomen „De gerookte zalm". RENESSE. Door b. en w. dezer ge meente in de gelegenheid gesteld, gaf de firma B. te R. een demonstratie met een motorbrandspuit. BRUINISSE. Naar aanleiding van een schrijven van de commissaris der koningin, inzake de verhoging van de jaarwedde der veldwachters, werd in de gemeenteraad met 4 tegen 3 stemmen besloten het salaris met f 100,voor iedere veldwachter te verhogen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BILTHOVEN. Bij de Bilthovense bonthandelaar Ch. Chiotakis is, naar zaterdag bekend is geworden, don derdagavond voor ruim een miljoen aan kunst en antiek gestolen. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor volgens de politie. VEENENDAAL. Een miljoenen- verlies bij Hollandia Tricotage fa briek gaat leiden tot het ontslag van bijna 70 werknemers in de bedrijven te Veenendaal en Winterswijk. Het ontslag wordt door de directie een gevolg genoemd van een omvangrijk reorganisatieplan. UTRECHT. Het textiel- en con fectiebedrijf J. Zeeman uit Alphen a/d Rijn zal het in ernstige finan ciële moeilijkheden verkerende be drijf Gazan en Wega BV (kleding) gedeeltelijk overnemen. Gazan en Wega BV heeft 36 kledingwinkels verspreid over het hele land met in totaal 156 werknemers. Aan de on derneming is vorige maand uitstel van betaling verleend. HEERLEN. Twee personeelsleden van de Heerlense firma Rouppe van der Voort, de 27-jarige A. A. M. M. van G. uit Urmond en de 29-jarige A. H. K. uit Elsloo zijn zaterdag door het dak van een loods van hun be drijf aan de Sittarderweg in Heerlen gezakt en ernstig gewond. Zij maak ten een val van circa 6 meter. VENLO. Ongeveer tweehonderd van de vierhonderd soldaten van de Frederik Hendrik kazerne in Venlo hebben vrijdag de middagmaaltijd geweigerd uit protest tegen de slech te kwaliteit van het. voedsel de laat ste weken. AMSTERDAM. De Nederlandsche Bank heeft volgens wisselmakelaars ongeveer 175 miljoen Duitse marken moeten verkopen om te voorkomen dat deze munteenheid zou uitstijgen boven het officiële interventiepla fond van f 106,57. ASSEN) De 43-jarige timmerman T. Klasen. en zijn 40-jarige vrouw G. Klasen-Middelkamp zijn laat bij een verkeersongeluk in hun woon plaats Vaïthermond (Drenthe) om het leven gekomen. De heer Klasen reed met zijn vrouw achterop de fiets die werd geschept door een achterop ko mende auto. ROTTERDAM. Hef eerste schip van medio verleden jaar door I.H.C. Holland ontvangen opdracht voor de bouw van twee sleepzuigers voor Brazilië wordt 27 augustus te water gelaten. Het schip heeft een laad- ruiminhoud van 4000 m*. VLISSINGEN. Het lossen van Amerikaans legermateriaal in de ha ven van Vlissingen verloopt zo voor spoedig, dat de militaire operatie vanuit Zeeland waarschijnlijk drie dagen eerder dan verwacht kan wor den afgesloten. AMSTERDAM. Een groep van on geveer 250 jonge Zuidmolukkers heeft zaterdagmiddag in het centrum van Amsterdam een demonstratieop tocht gehouden uit protest tegen de inlijving van Oost-Timor door Indo-" nesië. HOENSBROEK. Een nog onbeken de man is vrijdagmiddag met een door hem gestolen auto van een ju welier aan de markt in Hoensbroek door de gesloten garage gereden en spoorloos verdwenen. DEN HAAG. Een Nederlander van Poolse afkomst, de 53-jarige Janek Szarec uit Beilen (Drente), is enige dagen geleden in Polen gear resteerd. WERKEND AM^ De Nederlandse aardoliêmaatschappij heeft de minis ter. van economische zaken vergun ning gevraagd om in het droge .noor delijke deel van de Biesbosch naar aardolie te mogen boren. VENHUIZEN. Een felle uitslaande brand heeft zaterdagmiddag èeii I I lil complex van ongeveer twaalf lo'od- sen van het bloembollenexportbedrijf Gebr. Langedijk in Venhuizen geheel in as gelegd. Toto no. 34 juist, ingevuld: 2-2-1 -2-1-1-3-1-3-3-3-1-3. Het aantal deelnemers aan toto nr. 34 bedroeg 160.474, die voor een in leg zorgden van 503.093 gulden. Het prijzenbedrag is f 279.867,- waarvan voor de le prijs (incl. jackpot) f 136.486,-, 2e prijs f 59.742,-, 3e prijs f 83.639,-. OSS. Bij de juwelier Meinhardt in Oss is zondagochtend voor een waai de van vele tienduizenden guldens aan juwelen uit de etalage gestolen. Twee etalageruiten werden ingesla gen, waarna de buit. voor het :grijpén lag. De winnende getallen van lotto no. 34 zijn: 2 - 5 - 27 - 28 - 36 - 37, res. getal 39. Het. aantal deelnemers aan lotto no. 34 bedroeg 722.531, die voor een inleg zorgden van f 2.910.436 gulden. Het prijzenbedrag is f i.496.526,-. le prijs (incl.' jackpot) f 597.929,-, 2e prijs f 138.246,-, 3e prijs f 2Ö7.369,-, 4e prijs f 276.4.91,-, 5e prijs f 276.491,- Na zes gespeelde oefenwedstrij den is men bij Zierikzee nog geen stap verder gekomen dan in de eerste oefenwedstrijd tegen Wilhel- mina. Tegen de matig spelende 4e klasser Poortugaal traden de rood zwarten, mede door allerlei oorza ken, weer met een team binnen de lijnen dat allerminst representatief mag worden geapht om met sukses haar kansen in de 3e klas te gaan verdedigen. Belangrijker dan op de 2-2 eind stand af te gaan, dank zij het duo Koster-Verkaart, zal het zijn het vertoonde spel eens nader onder de loupe te nemen. Zonder meer zal men dan vast moeten stellen dat men ondanks alle goede pogingen met het spelen van oefenwedstrij den nog geen stap verder is geko men. Voor een speler als Jan Lie- vense moet het beslist een afknap per zijn om tot de ontdekking te ko men dat hij nu spelers in zijn om geving ontdekt die over heel wat minder kwaliteit beschikken dan bij zijn oude vereniging Brouwersha ven. De verdediging zoals die in het treffen met Poortugaal binnen de lijnen kwam hing als los zand aan elkaar. Dat de eerste helft al niet met een beslissende achterstand werd afgesloten had het meer te danken aan de onproduktiviteit van de aanvallers van de bezoekers dan aan eigen kwaliteiten. Nu bleef de schade tot twee doelpunten, uit evenveel verdedigingsfouten be perkt. Naar 0-1 In de 20e minuut verspeelde aan de linkerzijlijn v. d. Sarfde geheel onnodig de bal waardoor Portugaal de aanval kon overnemen en scoren (0-1). Vijf minuten voor de rust gaf Sluiter de bal op een presenteer blaadje aan een aanvaller van Por tugaal die geen enkele moeite had om Stoutjesdijk voor de tweede maal het nakijken te geven (0-2). Gesteund door de wind kwam De gouden droom 2g-3?fe^. 38. Svein legt in korte woorden aan de hoofd man en zijn metgezellen uit wat de reden is van Eric's ontsteltenis. De mensen zijn vol medeleven, doch daar er hier verder niets voor hem te doen valt, neemt Eric afscheid van hen en begeeft zich met zijn makkers op de terug weg. Somber en mismoedig lopen zij voort en Eric's gedachten gaan uit naar eigen ellende en naar do,zorg hoe dit aan Winonah te ver tellen. Ook Ccndrach's woorden dringen zich In zijn herinnering op: „Laat de jeugd het le ven uit haar dromen, het ontwaken kan slechts lering zijn". Maar dit. Nadat zij ongeveer een half uur hebben ge lopen, horen zij een kreet en omkijkend zien zij een hereden krijger, hun - gebaren ma kend - achterop komen. Ais de man binnen gehoorafstand is, roept hij hijgend: ..Kom mee. snel". Het blijkt een der inwoners van de neder zetting te zijn en hij vertelt hoe hun mannen een stervende Noor hebben gevonden cn naar de nederzetting gebracht. ..Wij dachten dat hel wellicht een van de krijgers van uw zoon was". Haastig volgen zij de man en vinden de hoofdman geknield bij het lichaam van de stervende. Bij hun nadering kijkt de hoofdman op en zegt: „Hij is dood. Hij hoeft iets over uw zoon verteld, dat wij nog met moeite konden ver staan. Zoals wij hel begrijpen, had uw zoon genoeg van de bende rovers en is met zijn mannen de heuvels in gevlucht. Daar moesten zij de slervende op zijn eigen dringend verzoek achterlaten en zo vonden onze mensen hem. Uw zoon is dapper, heer. Hij heeft gezworen zijn eer te zullen zuiveren door een gevecht met Hake, om de doden te wreken en wil daarbij overwinnen of sterven. Hij is in zuide lijke richting vertrokken om Hake op te van gen". Bij dit bericht verdwijnt Eric's aanvanke lijke vreugde over het in leven zijn van zijn zoon als sneeuw voor de zon. ..Dit is dan toch hot einde", denkt hij verbitterd. Want bij een gevecht bij Hake is Erwin ten dode opge schreven. Zierikzee wat meer aan aanvallen toe. Nadat de scheidsrechter zich eerst nog genoodzaakt zag om van beide teams een spelers het verder medespelen te ontzeggen kon Zie rikzee in de I8e minuut uit een strafschop van Kees Verkaart de achterstand tot 1-2 terug brengen. Vier minuten later was de balans in evenwicht toen na goed voorbe reidend werk van Adrie Koster de vrijstaand Kees Verkaart onhoud baar inschoot. Zierikzee kreeg hier na nog de beste kansen, maar ge scoord werd er niet meer. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Op zaterdag 14 augustus werd meegevlogen aan de wedvlucht Na tionaal Parkestone (Eng.). Hieraan namen 120 duiven van het eiland deel, 104 hiervan deden mee aan het eilandconcours. De afstand varieer de van plaats tot plaats nl. van 186 lot 198 km. Gelost te 8.00 uur met N.O. wind (tegen). Aankomst eerste duif 11.26 en laatste prijs te 12.52 uur. J. J. de Jonge, Zierikzee 1: J. Ju- melet, Bruinisse, 2, 8, 9; Jac. Dek ker, Zierikzee, 3, 10. 15, 21; C. Ber- revoets en zn., Zierikzee, 4; M. Gies- kes, Zierikzee, 5, 17, 22: Komb. v. d. Maas, Ouwerkerk, 6, 7, 16, 19; W. Blom, Schuddebeurs 11; Knop-Stou- ten, Oosterland, 12, 14; L. Fonteine, Dreischor 13; Feleus-Westenbrugge, Zierikzee, 18, 23; gebr. De Jonge, Bruinisse, 20, 25, 26; L. Koster, Zierikzee, 24. Compiègne werd gespeeld op 15 augustus. Afstand 260 km deelname 197 jonge duiven, die gelost werden om 6.30 uur. Te 11.05 uur arriveer de de eerste en te 12.11 uur waren de prijzen verdiend. H. G. Merié en zn. 1, 2, 3, 4, 5, 7, 15, 17, 20, 36, 40, 43, 47, 48, 50; Noordijk-Hoek 6, 9, 18, 24,33, 41, 46; J. W. Blom 8, 34, 37; C. Ber- revoets en zn. 10; W. Blom 11, 12, 14, 21, 23, 31, 35, 38, 39, 49; M. Gieskes 13, 45; H. v. d. Linde 16, 30, 42; R. Stoutjesdijk 19, 22, 25, 27, 28, 29, 32, 44; Westveer-Hartman 26. Donderdag 26 augus'tus inmanden voor Parkestone nu Provinciaal en bondsconcours, tevens 2e stervlucht, van 17.45 tot 19.15 uur. Vrijdag 27 augustus inmanden voor Beaumetz, 3e stervlucht van 17.45 tot 19.00 uur. Klokstellen 20.00 uur voor Parkestone. KORFBAL All Ready I zwak op Aniino-series All Ready I dat op een toernooi altijd goed voor de dag komt, is daar zaterdag zeker niet in geslaagd. On gemotiveerd spel was daar de oor zaak van. All Ready haalde dan ook maar drie punten uit vier wedstrij den'. Reeds in de eerste wedstrijd tegen Blauw Wit ging het fout. Wel kon een 2-0 achterstand worden wegge werkt, maar uiteindelijk werd met 5-3 verloren. Tegen Animo II een goed verdedigend All Ready. In de derde wedstrijd kwam AU Ready met 1-0 voor tegen ONDO, maar de laatste won met 3-1. Tegen TOGO lukte het welAll Ready won met 3-2. PAARDENSPORT Pony-concours-hippique te Biervliet Zaterdag werd te Biervliet een concours-hippique gehouden om het clubkampioenschap van Zeeland voor pony's. Het terrein hiervoor werd be schikbaar gesteld door het Beheer- schap Recreatiegebied „De Braak man". Aan dit clubkampioenschap namen zes ponyclubs deel. Evenals vorige jaren behaalde de bekende ponyclub „De Kleppertjes" te Axel het kam pioenschap van Zeeland. Daar de ponyclub van „De Schouwse Ruiters" niet beschikte over een pony-achttal, namen zij deel aan de rubriek dres- suurproef klasse L voor viertallen pony's. Zij behaalden in dit nummer onder leiding van hun instructrice mej. C. Koopman de eerste prijs. Xn de rubriek individuele dressuurproef klasse L won Margo Goudswaard met Sheba de tweede prijs. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Kinderdijk: H. Veld huizen, Wapenveld. Bedankt voor Krimpen aan de Lek: M. Verduin. Brakel. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Vineland (Ontario, Canada): J. van Amstel, Enschede- West; te Hamilton (Ontario. Cana da): J. Westerink, Nunspeel. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Lelystad: J. Mijnders, Ridderkerk. Afrikaanse naam voor Christus? LOESAKA, 21-8. „De Afrikaanse kerken moeten een echte Afrikaan se naam voor Jezus Christus beden ken, omdat de huidige naam te veel doet denken aan de onderdrukkers van het zwarte volk en aan de Wes terse kuituur, die door vreemde missionarissen en zendelingen op het Afrikaanse continent is inge voerd". Dit voorstel is geopperd op het congres voor Centraal Afrika van dc Verenigde Methodistische Kerk, dat op het ogenblik in Zambia bij een is. De indiener is dr. Zvomoen- dita Koerewa. administratief sekre- taris van de Rhodesische nationalis tische leider bisschop Abel Moezo- rewa. FINANCIËN FN ECONOMIE Rabobanken in juli UTRECHT, 21-8. De toevertrouwde gelden bij de Rabobankorganisalie blijven een gunstig beeld vertonen. De totale middelengroei beliep in juli 1976 f 197 miljoen, te vergelijken met f 140 miljoen in 1975 en f 22 miljoen in de overeenkomstige maand in 1974. In de eerste zeven maanden van dit jaar vertoonden de middelen een toeneming met 1' 3. 676 miljoen, te vergelijken met f 2.767 miljoen in 1975 x f 2.071 miljoen in 1974. Gulden vaster, mark en dollar lager op wisselmarkt AMSTERDAM, 21-8. De koers van de Nederlandse gulden is bij aan vang van de handel op de Amster damse wisselmarkt bij tamelijk kal me handel gestegen ten opzichte van de Duitse mark en de Amerikaanse dollar. Deze situatie was het gevolg van de discontoverhoging (de twee de binnen een week) door de Ne derlandsche Bank, aldus geldkrin- gen. De vaste stemming voor de gul den werd hoofdzakelijk toegeschre ven aan een afwachtende houding van de handelaren in de ochtend uren. De vraag naar Duitse marken nam iets af en de mark werd verhandeld op f 106,40 tegen f 106,57, het offi ciële interventie-plafond, waarop de centrale bank donderdag nog 220 min marken moest verkopen om te voorkomen dat de prijs boven dit plafond zou uitstijgen. De dollar opende op f 2,6760 (slot donderdag: f 2,6310-f 2.6320). De verhoging van de tarieven van de centrale bank ds volgens geld- kringen een geldmarkttecbnische maatregel, bedoeld om de leningen van de handelsbanken bij de cen trale bank (die nu duurder zijn ge worden) af te remmen, zonder al te veel invloed te hebben op buiten landse valuta's Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 25 AUGUSTUS NED. I: De A.V.R.O. verzorgt van middag het kijkgebeuren. Dit doet zij met de Amerikaanse film Het ko ninkrijk van de humor, welke film een zowel interessant als vrolijk beeld geeft van de ontwikkelingen in de komische film. Verder is te ver wachten de korte film Orgels op loie- len, waarin diverse facetten van het draaiorgel worden belicht. Het avondprogramma van de VARA be gint meteen goed. Om zeven uur reeds gaat liet doek op voor de Ame rikaanse speelfilm Het parelsnoer van regisseur Frank Borzage. In deze speelfilm schittertMarlène Dietrich, alleen wel veertig jaar jonger dan nu. Haar tegenspeler is de akteur Garry Cooper. Het verhaal gaat over een vrouw die in Parijs een kostbaar parelcollier heeft gestolen, en de man die zij in eerste instantie tracht te misbruiken om dit sieraad over de grens te smokkelen. Zij laat namelijk op de Sp~anse grens het collier in de zak van de man, een Amerikaanse ingc.tieur, glijden. Tot het journaal vervolgens het tweede deel van de thrillerserie De Pop van Francis Durbridge. Een foto in een etalage krijgt een bijzondere betekenis en Peter, ferug in Londen, treft in het bad een drijvende pop aan. Het res tant van de t.v.-avond komt voor re kening van de N.O.S. Dat betekent eerst de parlementaire rubriek Den Haag Vandaag, gevolgd door Pano- ramiek en tenslotte Studio Sport met o.m. een reportage van de vandaag verreden etappe in de Ronde van Ne derland voor profs. NED. II: De V.O.O. schiet om half negen uit de startblokken met het overzicht van het hitwezen. De tien hoogst genot eerde platen uit de Vero nica top-40 komen aan bod. Daarna een aflevering van de serie Starsky en Hutch. Een snoepwinkel blijkt, bij een inbraak een dekmantel le zijn voor malafide financiële praktijken. Het volgende kwartier wordt onder de noemer Veronica aktueel besteed aan aktuele informatie. Vervolgens kan men kijken naar de Vlaamse speelfilm De Loteling. Het boek waarop deze film is gebaseerd, is een van de honderd romans die de Vlaamse auteur Hendrik Conscience het licht heeft doen zien. Het boek beschrijft de sociale aspekten in een tijdperk dat gekenmerkt wordt door maatschappelijk onrecht en mense lijke verdrukking. De hoofdpersoon is een simpele boerenjongen die zich vrijloot voor militaire dienst, maar als plaatsvervanger van de zoon van een rijke heer toch in het mensont erende kazerneleven terecht komt. Voordat deze zender de lucht, uit gaat, brengt Veronica's agenda nog een opsomming van gebeurtenissen in de komende drie weken, In de vooravond is de zender voor de IKON. In dc rubriek Jouw wereld, mijn wereld een film over het kon- flikt tussen een marinekommandant en zijn zoon. Daarna de rubriek Kenmerk met informatie over kerk en samenleving. WOENSDAG 25 AUGUSTUS NED. 1: 15.30 Het koninkrijk van de humor; 16.45 Orgels op wielen; 17.15 Schooltelevisie; 18.30 Tcleac; 18.45 Vcrkeers(p)licht; 18.55 Nieuws; 19.05 Het parelsnoer; 20.35 De pop; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag van daag; 22.05 Panoramiek; 22.35 Studio sport; 23.15 Journaal23.20 Roken? Zo kom je ervan af. NED. II: 18.45 Ti-ia-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Jouw wereld, mijn wereld19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 Socutcra; 20.30 Over zicht top 10; 20.40 Starsky Hutch; 21.30 Veronica actueel; 21.45 De lote ling; 23.28 Veronica's agenda; 23-30 Journaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5