„Taptoe Bru '76" werd groot, welluidend succes Twee sportvissers gevonden na uren zoeken op Roggeplaat wijnfeesten in Altenahr Zeeuws Coördinatie-orgaan levert commentaar op voorstel G.S. inzake provinciale milieu-raad Muzikaal gebeuren vond plaats te Burgh-Haamstede Aktiviteiten dramatische expressie groep „The Fish" Nieuwerkerk „R.P. 5" overvaart zeiljacht: vrouw omgekomen Spel van klank, licht en kleur ivcin oever en STREEKNIEUWS Zoekaktie op Grevelingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag as augustus isr6 Nr. 2194» 3 BRUINISSE. Burgemeester T. C. Hekman overhandigt een exemplaar van de gemeentevlug aan de Beatrix-band te Hilversum. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 21-8. Klank, licht en kleur stonden za terdagavond centraal op het sportveld, toen daar voor de zesde maal „Taptoe Bru '76" werd gehouden. Aan dit stilaan traditie geworden muzikale spektakel werk- ten maar liefst vier korpsen mee, met een bezetting van ongeveer driehonderd man. Voordat de taptoe begon maakten alle korpsen eerst een rondgang door de gemeente, waarmee de bevolking een voorproefje kreeg van hetgeen die avond op het sportterrein gebo den zou worden. Advertentie rclsburo per luxe touringcar: 3 dagen naar de prijs voll. verzorgd: 205,— p.p. van 29-31 oktober a.s. (nog een beperkt aantal plaatsen) De „Beatrix" band uit Hilversum werd door burgemeester en wet houders op het gemeentehuis ont vangen waarbij door burgemeester Hekman officieel de Bruse vlag aan de wandel wacht yan ^eze band werd overhandigd 'die deze gedu rende hun optreden te Bruinisse meedroeg. De tamboer maitre van de Beatrixband overhandigde me vrouw Hekman een langspeelplaat met muziek van hun band. Daarna gaf het korps nog een prachtige se- rena weg waarna zij de rondgang door de gemeente vervolgde. Terwijl dc korpsen nog muzikale noten in dc gemeente rondstrooiden, stelden in die tussentijd de léden van gymnastiekvereniging „Kwiek" zich op voor een turndemonstratie. Onderleiding van trainer de heer J. Kosters en trainster mej. Elly de Waal presenteerden de jeugdleden en wat gevorderde leden van „Kwiek" een langemat en mini trampoline nummer. Daarna voegden nog twee groepen meisjes zich erbij en traden vervol gens gezamenlijk op in een muzikale oefening. De meisjes van „Kwiek" die een aardig stukje turndemon stratie te zien gaven met een muzi kaal nummer werden met een warm applaus beloond. ZIERIKZEE, 151-8. I)c Slichting Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Natuur-, Landschaps- cn Milieube scherming heeft het college van ge deputeerde staten cn dc leden van provinciale staten van Zeeland een schrijven doen toekomen, waarin commentaar geleverd wordt op het voorstel van gedeputeerde staten in. zake de instelling van een Provin ciale tl aad voor het Milieu. Dit voorstel zal in dc vergadering van provinciate staten van 17 septem ber aanstaande ter discussie worden gesteld. In de eerste plaats, zo blijkt uit het commentaar, is het Stichtings bestuur van oordeel dat ged. stoten aan de categorale groep, die de be langen .van natuur, landschap ën mtileli vertegenwoordigt, een nume riek zeer karige plaats is toebedacht. Namelijk: één van de 15 leden. De Stichting wijst e: op cn loont aan dat in Overlegorganen van andere provincies dp belangen van nutuur, landschap cn milieu veel doeltref fender zijn vertegenwoordigd dan in de door gedeputeerde staten van Zeeland voorgestelde Raad. Verder meent het Coördinatie-or gaan dat zijn vertegenwoordigers in dc Raad volledige verantwoordings plicht naar hun achterban dienen te hebben. Reden tot verwondering heeft gegeven dat bij de lijst van adviseurs niet zijn opgenomen de nutuurbesehermingsconsulent van het ministerie van c.r.m.. dc regio nale inspekteur van dc Ver. tot Be houd van Natuurmonumenten, het Delta Instituut van hydrobiologisch onderzoek en de Deltadienst, van Rijkswaterstaat, (in het bijzonder de afdeling Milieuonderzoek). Het Codidlnatie-orgaën is bök von 'm i rleel fiat de commissie en w ei k;;roepen niet door ged. sinten maar door de Raad zelf moeten worden benoemd. Vier korpsen Daarna begon de show vol klank en kleur met de opening waarbij al le vier de korpsen het veld betra den t.w. Tamboers en trompetter korps „Ahoy" uit Rotterdam, drum fanfare „Beatrixband" uit Hilver sum, showband „Wilhelmus" uit Sliedrecht en „Nu met Hope/Oefe ning en Uitspanning" uit Bruinisse/ Nieuwerkerk. Het eerste korps dat zijn show weg gaf was „Wilhelmus" uit Sliedrecht. Dit korps bestaat uit circa 50 leden en is het showorkest van het tamboer en pijperkorps „Wilhelmus" met in totaal 150 leden verdeeld over drie korpsen. De showband „Wilhelmus" die zijn show zonder tamboer maitre presenteert heeft al vele suksessen geboekt bij taptoe s, muzikale show festivals en dergelijke. Zij is ook ai enkele malen opgetreden in het Rotterdamse Feyenoordstadion bij belangrijke voetbalwedstrijden en zijn niet onbekend in België en Frankrijk. Het tweede korps dat voor het voetlicht trad was van eigen bodem t.w. „Nu met Hope/ Oefening en Uitspanning". Onder leiding van dirigent de heer A. Ra- dewalt en tamboermaitre^de heer J. van Putte gaf ook dit korps eèn show die het aanzien waard was. Het ma jorettenummer onderleiding van Connie Dekker was ook zeer mooi en stal veler harten vooral gezien de zeer jeugdige leeftijd van dit pe loton. „Ahoy" Rotterdam Het tamboers en trompetterkorps „Ahoy" uit Rotterdam dat vaak te zien is op televisie tijdens de pauze van een voetbalwedstrijd betrad vervolgens op een bijzondere wijze het veld. nl. hardlopend. Dit korps dat dit jaar een en twintig jaar be staat bleek goed voor een prachtige muzikale show. Voor de twee de maal tijdens de taptoe kwam het showkorps „Wilhelmus" naar voren ditmaal met een Russische show. Gestoken in kleurige Russische kle ding gaf het een pittige ritmische show te zien met daarbij bekende Russische dansen. Een band die vooral in het oog loopt door haar voortvarendheid op het gebied van show is de „Beatrixband" uit Hil versum die dan ook een zeer leven dige en pittige show te zien gaf. De ze band behaalde op het jongstleden gehouden wereld muziëk concours in Kerkrade het nationale show- kampioenschap. In het kader van een culturele uitwisseling is de „Beatrixband" vorig jaar drie weken op tournee geweest naar Canada. Het interna tionale niveau kreëg daar gestalte toen zy een van de grootste Cana dese showtournooien won. Voor de finale traden alle korpsen tegelyk op het veld en lieten tot slot nog eenmaal hun muzikale prestaties horen.' Griekse geschiedenis, waarna ook de in de middeleeuwen gebruikte leger steden werden toegelicht. Verder kwamen aan de orde de historische stijlbedden uit Frankrijk en de meer eigen Marker en Hindeloper bed wanden. niet als bijzonderheid hel Marker huwelijks-praalbed. Na de pauze werd de interssante lezing toe gelicht met dia's van vele soorten bedden uit de loop der eeuwen. Ver der werden dia's vertoond van de ge houden jaarvergadering. Na het zin gen van Gez. 197 vers 1 en 2 sloot mevr. Lokker deze leerzame avond met dankgebed. NOORDWELLE Vaart schoongemaakt Zaterdalgmorgen jl. hebben enige inwoners van Noordwelle op eigen initiatief de vaart langs de Oude Slootweg schoongemaakt. Door de droogte van de laatste tijd was de v art namelijk in een stinkende modderpoel veranderd. BRIJDOKPE Ontruiming huis Door de grote droogte en de daar mee samenhangende lage grondwa terstand is bij enkele woningen te Brijdorpe verzakking en scheurvor ming opgetreden. De gebreken aan de woning van de heer d. W. bleken dermate ernsbig, dat de woning moest worden ontruimd. BROUWERSHAVEN Geslaagd Onze stadgenote mej. M. Smalheer slaagde dezer dagen voor het diplo ma ziekenverzorgster. Mej. Smalheer kreeg haar opleiding aan het ver pleegtehuis „Ter Valcke" te Goes. NIEUWERKERK Inbraak gemeentehuis In de nacht van zondag 22 op maandag 23 augustus werd ingebro ken in het gemeentehuis te Nieuwer kerk. De daders verschaften zich toe gang door aan de achterzijde een raam te forceren. Er werd niets ont vreemd. Vermoedelijk werden alle bureaus doorzocht naar de sleutel van de kluis. Van de daders ont breekt tot nu toe elk spoor. Zendings-avond In de Geref, Kerk aan de Oost straat te Nieuwerkerk zal op don derdagavond 2 september a.s. een zendings-avond worden gehouden. Zendings-zuster, Margreet v/d Ma- rel met verlof in ons land zal spre ken over het veelzijdig zendings werk. Een zanggroep zal deze avond medewerking verlenen. TEXEL. De echtgenote van staats secretaris Meijer van CRM heeft op Texel het nieuwe schip gedoopt dat de- inspectie natuurbehoud van staatsbosbeheer inzet voor de be scherming van het westelijk gedeel te van het Waddengebied. DURGU-II AAMSTEDE, 21-8. Te Durgh-IIaamstede, dat nog volop door liet fraaie zomerse weer in de vakantiesfeer is, presenteerden de muziekvereniging „Concordia" uit Ouddorp en dc Kon. muziekvereni ging „Witte van Haejnsfede" zater dagmiddag een muzikaal program ma. Gestart werd met een rondgang van beide gezelschappen waarbij de route van Concordia door Haamste de ging en van de Witte van Haem- stede door Burgh. De drumband van Witte van Haemstede presenteerde zich hier bij voor de eerste maal aan hel pu bliek in het nieuwe uniform wat mei lichtblauwe jasjes en marine blauwe broeken uitstekend geslaagd mag worden genoemd. Na de rondgang door Haamslede betrad Concordia als eerste de mu ziektent op de Ring te Haamstede voor het geven van een concert, waarna het de beurt was aan Witte van Haemstede. Het geheel, dat uit stekend geslaagd mag worden ge noemd, werd afgesloten met een gezamelijk optreden. NIEUWERKERK, 23-8. In Nieu werkerk gaat dc Dramatische Ex- pressiegroep „The Fish" weer van start met nieuwe aktiviteiten. De eerste avond vindt plaats op vrijdag 27 augustus aanstaande in gebouw „Rehoboth'' aan de Ooststraat. Alle belangstellenden en uiter aard ook nieuwe leden zijn deze avond van harte welkom. (Zie ook de agenda). „The Fish" houdt ove rigens drie maal achtereen - op vrij dagavond - „open huis" voor alle belangstellenden, dat wil dus zeg gen op vrijdag 27 augustus, vrijdag 3 en vrijdag 10 september. De be doeling is op deze avonden via to- neelaktlviitéiten uitdrukking aan gevoelens te geven. Demonstraties Uit de groep „The Fish" zijn enige mensen voortgekomen die op feest avonden cabaret verzongen. Verder wordt een toneelstuk in studie ge nomen. Zoals bekend voerde de groep af gelopen seizoen een wagenspel op. Dit spel werd o.a. in Middelburg met succes uitgevoerd. Verder was The Fish'' aktief rondom St. Nico- laas en op Koninginnedag. Op aanvraag geeft de groep een demonstratie dramatische expres sie; de leiding heeft Nelleke van Houdt. Contactadres: da. A. de Fey- ter te Nieuwerkerk. AMSTERDAM. De officier van justitie bij de rechtbank in Amster dam, mr. F. H. von Meijenfeldt, heeft wegens doodslag tegen de 27-jarige uit Hongkong afkomstige Chinees Sze LamL. zes jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De officier achtte bewezen dat de Chinees op 22 april van dit jaar in de binnen Bantam- merslraal zijn 38-jarige landgenoot Ho Yee Kee opzettelijk met revol verschoten om het leven had ge bracht. BRUINISSE, 20-8. Een boot van de Zeeuwse Rijkspolitie te water, de R.P. 5, heeft vrijdagmiddag op het Grevelingenmeer een zeiljacht uit Eindhoven overvaren. Eén van de vier opvarenden van het zeiljacht is verdronken. Het slachtoffer van het vrijdag op het Grevelingenmeer door een Rijkspolitieboot overvaren zeiljacht is de 48-jarïge mevrouw Alida E. Glimmerveen-Verhoeven uit Eind hoven. Een van de andere opvaren den: blijkt met een .schouder frak- tuur naar het ziekenhuis in Zierik- zee te zijn overgebracht. Na de aanvaring is het zeilbootje, de Alley-Cat en eigendom van de man van het slachtoffer, gezonken, zo heeft de Rijkspolitie te water in Dordrecht zaterdagochtend meege deeld. Zaterdag zou men proberen het bootje te lichten, waarna wellicht de toedracht van het ongeluk be kend wordt, verklaarde de woord voerder van de Rijkspolitie te water in Dordrecht nog desgevraagd. Tot nu toe tast men over de oorzaak nog in het duister. ZIEK1KZEE Brandje Zondag ontstond een begin van brand op het terrein van Werkvoor zieningsschap „De Zuidhoek". Het brandje ontstond doordat jongens met vuur speelden op een kurkdroge grond. Het vuur kon worden gedoofd zonder dat de brandweer in aktie behoefde te komen. Caravan te hoog Zaterdagmiddag wilde de heer B. uit Zierikzee met zijn auto, waar achter een caravan gekoppeld zat, het parkeerterrein van de Mossel boomgaard oprijden. De caravan bleek echter te hoog om onder de buis, die aan de ingang van het ter rein staat, door te kunnen. De cara van werd zwaar en de buis werd licht beschadigd. Auto gestolen en teruggevonden Zaterdagavond omstreeks 23.15 uur werd op het Kraanplein de auto van J. J. V. te Zierikzee gestolen. Om kwart over drie 's nachts werd de wagen met vier lege banden te ruggevonden in de Paardestraat. Het kentekenbewijs was ontvreemd. Het Zierikzeese Kamerkoor Het Zierikzeese Kamerkoor heeft dc repetities weer hervat. Als hoofd werk staat op het programma voor hel komende seizoen een werk van Purccll, nl. Didas en Aeneas. Ook nu wordt weer samengewerkt met het Kamerorkest „Intertexta" uit Rotterdam, met welke het laatste concert succesvol werd uitgevoerd. In verband hiermede is er nog plaats voor bassen en tenoren. De re petities worden gehouden in het Pa rochiecentrum Mosselstraat. Voor tijd zie agenda. Vergadering N.C.V.B. Woensdag j.l. vond de eerste sa menkomst van de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. in het nieuwe sei zoen plaats. Na opening van dc bij eenkomst door de presidente me vrouw Van Opijnen-Brouwer op dc gebruikelijke wijze en afhandeling van het huishoudelijk gedeelte werd door mevrouw R. Lokker-Meijc- ring een lezing gehouden over het onderwerp „De geschiedenis van het bed". Zij gaf hierbij een beschrijving van het lied van de vroege oudheid cn van dc fraai ingelegde en gebeeld houwde bedden uit de Egyptische en BURGHSLUIS, 21-8. Twee sport vissers, de 50-jarige G. N. uit Dus- seldorf (Did.) en de 45-jarige J. M. W. uit Zwyndrecht zyn zondagmid dag na een zoekaktie van uren op dc Roggeplaat teruggevonden. Bei den hadden daar de nacht doorge bracht nadat hun buitenboordmotor had geweigerd. Zy werden zondag middag om half één door dc Jan Leis ongedeerd aan wal gebracht. De twee sportvissers waren zater dagmiddag om 4 uur vertrokken vanaf het strand te Renesse. Zij zouden op makreel gaan vissen en zouden slechts een paar uur weg blijven. Toen zij echter maar niet terugkwamen werd alarm geslagen en voeren de reddingsboten uit Burghsluis en Ouddorp uit om heen te zoeken. Zij bleken vooralsnog on vindbaar en de reddingsboten keer den dan ook 's nachts om half drie onvemchterzake terug. Zondagmor gen: om half acht werd de zoekaktie voortgezet waarbij behalve de red dingsboten ook de R.P. 18 en een marinevliegtuig van de basis Val kenburg was betrokken. Bovendien waren radio Vlissingen en radio Seheveningen gewaarschuwd. De beide mannen werden tenslotte on gedeerd door de R.P. 18 op de Rog geplaat aangetroffen. Bij onderzoek bleek dat hun 74 m lange polyesterbootjc stuurloos was igeworden doordat dc buiten boordmotor weigerde. Bovendien waren ei geen roeiriemen aan boord térwij] middelen waarmee men eventuele redders op hen altent had kunnen maken ook niet aanwezig waren. Een levensgevaarlijk avon tuur dus dat dankzij veel geluk en de intensieve zoekaktie toch nog goed afliep. De geredden holen de speedboot te Burghsluis uil hel water. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3