HET VERLEDEN VAN OPA LANGEREIS VS wantrouwen de Sjah wat betreft hii kan doen met de wapens die ze hem moeten leyeren Bouw zit te springen om jonge vakbekwame bouwvakkers Omzwaai in Zuid-Afrika? Hotelratten bestelen Arabieren Onderwijstelevisie voor kleuters Uilgestorven sleden en hopeloos volle stranden in Italië BLIK DOOR HET WERELD Zuiniger aardgasketel Oudheidkundige vondst 4 Wat moet de sjah van Per zip met al die wapens? Dat is een vraag waarop de Amerikaanse senaat eigenlijk geen bemoedigend ant woord weet. Met ongenoegen consta teren de senatoren dat ze langzamer hand krankzinnige hoeveelheden mo dern oorlogstuig nd'ar Perzië zijn verkocht, waaronder nogal wat wa pens die alleen bruikbaar zijn als het bedienend personeel bekwaam heden heeft die men onder de Per zen niet kan verwachten. Dat bete kent dat de V.S. niet alleen wapens hebben geleverd maar dat boven dien de sjah - die niet op een dollar hoeft te kijken dankzij de olie - vrij wat experts heeft geïmporteerd om die wapens te bedienen. Dat zijn of ficieel burgers maar ze zijn er wel degelijk vanwege hun militaire des kundigheid. Waar de senaat zich ongerust over maakt is dat de sjah wel eens iets zou kunnen ondernemen met zijn le ger waardoor dan automatisch de V.S. op zijn minst half verantwoor delijk gesteld kunnen worden. Dit op zich is al psychologisch onaange naam, maar daarbij komt dat de V.S. zich ook niet kunnen permitteren hun handen af te trekken van een eventuele Perzische militaire expe ditie. De sjah is hun voornaamste en krachtigste vriend in dit gebied die ze wel verplicht zijn te steunen. Ook als wat hij onderneemt de V.S. aller minst aajistaat. Eu dat benauwt de senatoren die zich afvragen of het wel zo verstandig is geweest inder tijd te beloven dat de sjah volop Amerikaanse wapens gelevérd kon krijgen. Dat gebeurde op een mo ment dat men nog niet kon weten dat door vermeerderde olie-inkom sten deze wapenaankopen zo kolos saal zouden worden. Vanuit het standpunt van de sjah is het niet zo onlogisch dat hij mili tair krachtiger wenst te worden. Zijn land is afhankelijk van de olie voor inkomsten en die olie moet ook ver voerd kunnen worden, via wat hij de Perzische Golf noemt en de Arabi sche landen de Arabische Golf. Dit spel met namen tekent al de situatie. De sjah wenst zeker te zijn van het zeeverkeer en niet te hoeven vrezen dat de Arabische landen hem door de doorgang te blokkeren tot iets dwingen toaar hijzelf geen zin in heeft. Een kwestie waarbij geen pro blemen waren zolang Engeland in deze wateren de rol van politieagent vervulde, maar de Britten zijn daar mee opgehouden, enerzijds omdat het een dure zaak was maar anderzijds ook omdat ze geen zin hadden even tueel in ruzies betrokken té worden. Op macht uit De kansen op ruzie zijn niet zo ge ring want de eerzucht van de sjah de sterke man van dit gebied te wor den kan makkelijk stuiten op de weerzin van bijvoorbeeld het nqgal rode Irak om de zwakke man te zijn. Voorzover de sjah het zelf kan op knappen zal het de Amerkianen een zorg zijn hoe hij handelt om macht te verwerven. Maar in hoeverre kan hij het af zonder dat Amerikanen hem militair helpen - als burger weliswaar, maar wie gelooft dat? En UTRECHT. 12-8. Rheem Neder land BV (Bergum) heeft donderdag in Utrecht een nieuwe centrale ver warmingsketel gepresenteerd, waar mee op het aardgasverbruik onge veer elf procent kan worden be spaard. Bij de presentatie waren vertegenwoordigers aanwezig van de Nederlandse Gasunie en van het gasinstituut, die het nieuwe ont werp „revolutionair" noemden. De besparing wordt bereikt door- da't ook de warmte van de rookgas sen wordt gebruikt. Die worden na melijk. voor ze door de schoorsteen verdwijnen, eerst langs een extra warmtewisselaar geleid en zo met het circulatiewater voor de radia toren in aanraking gebracht. hoezeer de V.S. ook de olie uit Per zië op prijs stellen, ze zijn er niet op gesteld dat er ooit eens strijd los brandt tussen Pérzlë en een Arabi sch land waarbij Amerikanen aan de Perzische kant betrokken zijn. De Arabische vriendschap is meer waard. Wat de Amerikanen nog meer be ducht maakt -is het feit dat de sjah druk bezig is zijn land te vóórzien ydn kerncentrales. Wat obk beteke nen gaat dat deze centrales terwijl ze stroom leveren in de reactoren grondstoffen produceren waarvan eventueel kernwapens gemaakt kun nen xvorden. En de sjah js bijzonder erop gebrand dat' hij als soeverein heerser zelf uitmaakt wat er gebeurt en dat dus niet voorwaarden worden gesteld wat hij met de bijprodukten van zijn kerncentrales moet doen. Zoals hij voor zijn moderne wapens de voor bediening nodige experts kan huren met zijn dollarovcrvloed, zo kan hij ook de geleerden importeren die eventueel zijn plutonium tot een bom verwerken, zoals ook India op eigen kracht kon doen doordat Cana da geen regeling trof over de pro- dukten van geleverde kerncentrales. De sjah is zo duidelijk op macht uit dat de V.S. het maar half ver trouwen wat hij kan doen zodat ze het liefst niet verder meewerken machtsmiddelen te verschaffen. Aan de andere kant hebben ze zijn vriendschap te hard nodig om zich te kunnen permitteren hem tegen zich in het harnas te jagen door een weigering hem wapens te leveren. Washington zit daarmee onaange naam in de klem. Flitseiij- uit het buitenland DAMASCUS. Een woordvoerder van het Syrische ministerie van binnenlandse zaken heeft yrijjdag bekendgemaakt dat de grens 'met Libanon voor onbepaalde tijd ge sloten is. Er wérd voor dc maatre gel geert verklaring gegeven. Het is de eerste keer dat Damascus tot de ze aktie overgaaf tijdens de nu zes tien maanden pmlp burgeroorlog in buurland Libanop. SEOEL. De Zuidkoreaanse rege ring heeft in verband met de komen de nationale feestdag een grote am nestie afgekondigd. Ruim 3.300 gé- vangenen in de 28 gevarigenissen van het land zullen van dé amnestie pro fiteren en voorwaardelijk op vrije voet gesteld \vorden. MILAAN. Italiaanse artsen in de Mangiagelli-kliniek in Milaap heb ben vrijdagmorgen bij drie vrouwen abortus gepleegd die vermoedelijk besmetting hebben opgelopen met het: gifgas dat vorige maand in Se- veso uit een fabriek ontsnapte. MOMBASA, KENIA. President Ju lius Nyerère van Tanzania is aange komen in Mombasa voor besprekin gen met president Jomo Kenyatta. van Kenia over - naar alle waar schijnlijkheid - de moeilijkheden binnen de Oostai'rikagemeenschap, de economische vereniging van hun landen met Oeganda. BEIROET. In Beiroet zijn talrijke christenen ontvoerd. Dit gebeurde in het westelijke deel van de Libanese hoofdstad, waar over het algemeen linkse groeperingen en Palestijnen het voor het zeggen hebben. TOKIO. Het openbaar ministerie in Tokio heeft maandag oud-pre mier Kakoeei Tanaka officieel er van beschuldigd een bedrag van 500 miljoen yen (bijna 4,5 miljoen gul den) als steekpenningen van de Am- erikaase vliegtuigfabriek Lockheed te hebben aanvaard. TEL AVIV. Kruideniers in hel Is raël zijn maandag een staking van drie dagen begonnen uit protest te gen dc per 1 juli ingevoerde belas ting op dc toegevoegde waarde, of wel b.t.w. Zfó verzetten zich tevens tegen het overheidsvoorschrift dat zjj een boekhouding moeten voeren. UTHECTIT, 12-8. „We zitten te gillen om jongens in dc bouw, maar niemand wil er meer in, omdat ze in Den Haag zeggen dat er geen werk meer is in de bouw'". Dc ouders van jongens, die van de Technische school komen, „zeggen nu tegen^ hun jongens: alles best, maar jij gaat niet in de bouw. Daar bij komt ook nog 's een keer dat al le goeie vaklui uit de bouw verdwij nen naar overheids- of scml-ovér- heidsbedrijven omdat ze daar meer zekerheid krijgen. Hei is echt schrikbarend", aldus dc heer W. Eland, secretaris van de Regionale Opleidingscommissie Bouwnijver heid (R.O.C.) in Utrecht. DB R.O.C. In de R.O.C. bitten vertegenwoor digers van de werkgevers, werkne mers, liet gewestelijk arbeidsbureau, leraren en dc stichting vakoplei ding bouwnijverheid. Naast de te geringe aanwas in de bouw is een belangrijk probleem volgens de heer Eland dat de leerlingen die vandaag -de-dag van de lagere technische school komen niet vakbekwaam zijn. ..De algemene vorming heeft dc overhand gekregen en -wat ze leren op bouwgebied is van alles wat en net te weinig om daarmee in de bouw uil de voeten te kunnen", al dus Eland. „Wij willen echt niet te rug naar de technische opleiding van tien Jaar geleden toen helemaal niets aan dc algemene vorming werd gedaan, maar nu kunnen die Jongens niet eens mei beitel of zaag omgaan, laat slaan dat ze een beitel kunnen slijpen", zo voegt hii eraan toe. SEOEL. In Zuid-Korea zijn min stens 37 mensen gedood en 18 ver moedelijk om het leven gekomen door stortregen die grondverschui- vingenn tot gevolg bad, zo heeft dé politie zondag bekedgemaakl. NIEUW DELHI. De Indiase pre mier, Indira Gandhi, heeft zondag Ier gelegenheid van de 29e verjaar dag van India's onafhankelijkheid gezegd dat het land sterker dan ooit is geworden sinds afgelopen jaar de noodtoestand is uitgeroepen. In de traditionele onafhankelijkheidsdag rode wees de premier_op de 'grote economische vooruitgang tijdens de 13 maanden oude noodtoestand. VALENCIA. Op een camping in Valencia in Spanje heelt de politie 380 kilo hasj gevonden, begraven in de grond, zo is zaterdag van officië le zijde bekedgemaakt. BEIROET. Drie dagen na de val van het Palestijnse kamp Tal Al Zaatar duurt de burgeroorlog in Li banon met onverminderde hevig heid voort. ALEXANDRIE. In een trein op het station van de Egyptische stda Alexandrië is zaterdag een bom onl- profl. Zeven tot acht mensen wer den gedood en ongeveer vijftig ge wond. NASHVILLE, Tennessee. Voor zitter Mao Tse-Toeng van dc volks republiek China ademt nog wel, maar hij is de gevangene van zijn entourage en hij lean in feite al als dcod worde beschouwd, zo ver klaarde zaterdag de ambassadeur van Taiwan in de Verenigde Stalen, James C. H. Shen. JOHANNESBURG, 16-8. De rege ring van Zuid-Afrika denkt het mid del te hebben gevonden voor de on tevredenheid van de Afrikanen in de steden door de vorming van een zwarte middenklasse voor te slaan. Dat hebben enkele ministers in de afgelopen dagen tijdens een pro vinciaal congres van de nationale (regerings)partij in Durban ver klaard. „Als wij er nieta in slagen een sterke middenklasse onder de zwar ten te vormen, zullen wij ernstige problemen hebben", aldus de minis ter van defensie, P. Botha an de mi nister van'politie en justitie, Jimmy Kruger, zei het mogelijk nog har der: „wij zullen de zwarte man alle belangrijke dingen in zijn leven ge ven, zodat hij gelooft in ons en in de politiek van geseheiden ontwik keling en tot zichzelf kan zeggen: als ik dat krijg als gevolg van die politiek en uit die handen, dan. ben ik tevreden". „Het is een feit dat een gelukkig mens geen communist kan worden", zo voegde minister Kruger er aan toe. CANNES, 15-8. Een hotelrat heeft het afgelopen weekeinde 400.000 franc gestolen uit de hotelkamer van de Koeweitse olieminister Ab- del-Moettaleb el Kazini. De minister vertoefde in een hotel in Cannes. Vorige week was de Koeweitse zakenman Mohammed el Moellah het slachtoffer van hotelratten. Toen hij in het sjieke hotel Dorchester in Londen logeerde werd hij 20.000 pond sterling lichter gemaakt. Het hotel is kortelings overgenomen door een groed Arabische hotelex ploitanten. BELGRADO, 13-8. Nabij Skoplje, de hoofdplaats van de Joegoslavische deelstaat Macedonië, zijn onlangs de overblijfselen gevonden van een stad die mogelijk de eerste nederzetting was, die de Byzantijnse keizer Justi- nianus (527-565) heeft gesticht. Volgens de Joegoslavische pers komt de vondst overeen met de be schrijving van de Griekse historicus Procopius. Het gaat om een rechthoe kige nederzetting, omgeven door een muur die op sommige plaatsen drie meter dik is. De stad die op drie ter rassen ligt, telt ongeveer 60 drie-, vier- en vijfhoekige torens, verschei dene poorten, talrijke gebouwen en een wateraanvoer- en afvoerstelsel. Ook „Nessie" in Japan? SAPPORO, 1 l-S. Oak hm heeft zijn „Monster van Loch Ness", een mysterieus dier dat volgens oeroude legenden zijn woonplaats heeft onder de waterspiegel van het Kutchu- ro-meer. ongeveer 250 kilo meter ten westen van Sappo ro. De overlevering kreeg woensdag nieuw voedsel, toen het dagblad „Hokkaido Shim- bun" een foto publiceerde waarop men het vage. M-vot- mige silhouet van dat mon ster zou zien. De plaat is gemaakt met de telelens door een 35-jarige toerist, llidcki Sfiza. Hij zou volgens dc krant, nog negen nadere foto's van. het „inon- ster" hebben gemaakt. BORN. Schlager-festival organisator Harry Thomas (l) kreeg uit handen van Dennie Christian, de eerste festival 1976-plaat. In hel midden tv-pre- sentatrice Willy Dobbe. DEN HAAG, 12-8. Ervaringen van vorig jaar hebben de Stichting Ne derlandse Onderwijs Televisie (N.O. T.) doen besluiten het komende, schooljaar een afzonderlijke onder- wij stele visieserie uit te brengen voor kleuters. De acht programma's wor den, verspreid over het hele school jaar, uitgezonden. Vorig jaar werden ervaringen op gedaan met de serie „Spelraam", die öök voor de oudste groep kleuters was bestemd, evenals de reeks „Die ren om je heen". De kleuterleidsters reageerden enthousiast; ongeveer duizend kleuterscholen volgden de -programma's. De nieuwe serie is getiteld „Zie zo". Ze is de eerste die specifiek be doeld is voor de kleuters die naar school gaan. Dc N.O.T. heeft meegedeeld dat gepoogd wordt zoveel mogelijk as pecten uit het kleuteronderwijs in de serie een plaats te geven. De on derwerpen van de programma's staan los van elkaar. De kleuters kunnen meespelen. ROME, 15-8. Uitgestorven steden en hopeloos volle stranden tekenden dit jongste weekend het beeld in Ita lië, waar de vrye dag „Ferragosto" (15 augustus) traditioneel de belang rijkste uitstapjesdag van het hele jaar is. In de verlaten steden staat het le ven stil. Buitenlandse toeristen moe ten dikwijls'lang naar een geopend restaurant zoeken. De meeste winkels lieten al eerder de luiken neer. Wie een biefstuk zoekt, wordt - naar het dagblad „Messaggerro" schrijft - een „schatzoeker". Wie r;" v -V" - plotseling ziek wordt, kan moeilijk een arts vinden. De ziekenhuizen kla gen er over dat de mensen nu bij de geringste ziekte naar het zieken huis komen. Ondanks het wat onbestendige weer is in Italië bovendien de va kantie losgebarsten. In de vakantie- oorden is er nauwelijks nog een plaats vrij. De enigen die nu hun belangrijkste werktijd hebben zijn dc inbrekers. In de stille steden, waarin slechts een nooddienst van de politie is achter gebleven. hebben /.ij gemakkelijk spel. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 15 AUGUSTUS NED. I: De V.A.R.A. heeft vuur de middaguren een aantrekkelijk pro gramma opgesteld. In een aflevering van de serie Paper moon wordt Moze op helerdaad betrapt als hij een truc met vals geld wil uithalen. Vervol gens een kort grappig filmpje over het bakken van brood. Na een Pool se dokumentairc over het ontwaken van de natuur uit een diepe winter slaap volgt een aflevering van Klaar- tje Tip en Ballhasar. Voordat hel vrolijke De film van Ome Willem de lucht in gaat is er nog een film over een drietal Chimpansees, dal al vanaf de geboorte in een dierentuin in München woont. Een kleine twee uur is op deze zender gereserveerd voor de Amerikaanse t.v.-fïlm Hel is goed om te leven, gebaseerd op dc gelijknamige autobiografie van Roy Cam pattella, waarin cleze voormalige Amerikaanse top-honkballer vertelt hoe het hem is vergaan na een ern stig auto-ongeluk in 1958. Na aan vankelijk van top tot leen verlpmd te zijn geweest, is CampaneUa thans weer redelijk in staat zich te bewe gen. Eren doordringend als het boek is de film. Na het journaal van half hen gaal de A.V.R.O. op de muzikale loer. Dut gebeurt met een show van Paul Simon, de ene helft van het duo Simon en Garfunkel. Paul Simon zingt een groot aantal min of meer bekende songs. Hij is niet helemaal verstoken van het gezelschap van zijn vakbroeder Arthur Garfunkel. want via een enorm t.v.-scherm ont vangt Simon Garfunkel in zijn show. Grote gast in deze show is de mond- accordeonist Jean Tools Thielemans. Hel programma wordt besloten met een uitzending van Panoramiek over de gebeurtenissen op de Republikein se Conventie in de V.S. NED. II: In Jouw wereld, mijn we reld van de l.K.O.N. een flimisch tweeluik. Hel verhaal gaal over een commandant van een oorlogsbodem die in conflict komt met zijn zeven tienjarige zoon die van al het oor logsgeweld niets wil welen. Na de rubriek Kenmerk, het N.O.S.-jour naal en een kort filmpje van de Stichting Socutera (over een forel- lenkwekerij in Peru) begint de E.O. haar avondprogramma met De Wal tons. Voor de Waltons gaat de zon eindelijk weer schijnen na een don kere periode. John richt de houthan del Waltons en zoon op, en een eer ste contract laat niet lang op zich wachten. In Muziek Motief eèn op treden van de Amerikaanse Minis try-gospelgroup The Imperials, een gezelschap zangers en zangeressen dat de geestelijke muziek dient. In de hand van de meester wordt een portret gegeven van Cornelius Fania- ni, een van de twee kunstenaars die onlangs in de kerk van Maassluis een expositie hielden. Voor de E.O. het scherm verlaat met de rubriek Ten slotte, brengt ze nog de dokumentai- re Jungle Pilot. Dit al eerder uitge zonden programma gaat over een zo genaamd instituut waar bush-piloten worden opgeleidvoor vervoer van personen en voedsel naar afgelegen gebieden. WOENSDAG 18 AUGUSTUS NED. I: 15.30 Papermoou; 15.55 Taarten; 16.08 Langs weiden, meren en rivieren16.28 Klaartje Tip eu Balthasar; 16.32 Chimpansee-kinde ren; 16.58 De film van Ome Willem; 18.30 Teleac; 18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot ge west; 19.50 het is goed om te levpn; 21.35 Journaal; 21.50 Paul Simon special; 22.40 panoramiek; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Ti-ta-tovenaar; 18.55 Nieuws; 19.05 Jouw wereld mijn we reld: 19.30 Kenmerk20.00 Journaal; 20.25 Socutera: 20.30 Dc Waltons; 21.20 Muziek motief special: 21.55 De hand van de meester22.15 Jung le piloot: 22.40 Tenslotte: 22.45 Jour naal. s u s: 63 Globaal bekeken is hij tevreden over alles. Over zijn charmante schoondochter Ingrid, die haar man twee kinderen heeft geschonken: een zoon en een dochter. Der traditie ge trouw heet de jongen Jacob. Laat ons hopen, dat hij te zijner tijd op zijn beurt de supervisie over de be drijven van zijn vader kan overne men. Het enige, dat een beetje als een dissonant in het geheel klinkt is het aantal kleinkinderen. Hij heeft er maar vier. waarvan twee. die hij. zo als hij dat indertijd spottend noem de. „met de klompen aan" thuis kreeg: Pim en Miènlje. Verder zijn er uit het huwelijk van Greet en Kees Windhouwer geen kinderen ge boren. Ze willen het niet. Waarom.' Er zijn toch twee kinderen? Boven dien achten ze het niet verantwoord in deze tijd. Tja. dat is t>ok een filo sofie. En moet je daar respect voor hebben? Hij weet het niet. Met Antje en Evert is 1k> weer. anders. Antje wil dolgraag kinderen, maar ze zal waarschijnlijk nooit moeder worden. Ze heeft een aantal vrouwenartsen af gelopen, in bin nen- en buitenland, maar overal met hetzelfde negatieve resultaat. Al zegt men het niet inct zoveel woorden: waarschijnlijk is ze volkomen on- vruchlbaar. Het kan raar lopen m het leven Greet kan waarschijnlijk wel kinde ren krijgen, maar wil ze niet; Antje daarentegen snakt er naar en kan ze niet krijgen. Dat is zo een van 's le vens verdrietigheden Na een uitstekende naehlrvi:-! is opa Lange reis dc .volgende morgen weer bijtijds op en laaf zich het ont bijt,-dat hij op zijn kamer geserveerd krijgt, goed smaken. Hijis een- lek kerbek. mag gelukkig alles hebben en laat zich daarom verwennen. Zus ter Robbertsen. die hem het ontbijt brengt als ze vroege dienst heeft, strijkt hem even over zijn hoofd. „Fijne dag gehad, gisteren?" vraagt ze. Jacob knijpt even een oog dicht. „En hoe. Fietje. Enfin, dat heb je zelf gezien. Wat een belangstelling, he?" Ent re nous noemt hij de verpleegster bij haar voornaam, maar in het bij zijn van derden zegt hij altijd vor melijk: zuster Robbertsen. Ze leunt tegen de tafel cn kijkt toe. hoe hij zijn ei begint te pellen. ..Uw levensverhaal vond ik "machtig interessant. Misschien heb ik wat gemist, omdat ik oen paar keer weg geroepen werd. maar alles sa mén was het een boeiende weergave". Hij knikt. „Leuk. dat je ervan ge noten hebt. Fietje. M'n geheugen, voor wat betreft dingen uit het ver re verleden, is nog uitstekend Maar dingen van tegenwoordig kan ik niet meer onthouden. Eigenaardig, vind je niet?" „Het is verklaarbaar", legt zo rus tig uit. ..Het oude zit als het ware vastgeroest in de herinnering; hel nieuwe kun je niet meer behoorlijk bevatten. Opbergen in een van dc hersencellen. Dat is helemaal niet erg. Bil sommige mensen begint dit al In hun vijftiger jaren. Dan mag u niet mopperen". ..Ik heb 't natuurlijk niet zelf in de hand. maar voorlopig wil ik wel bij lokenen voor vijf jaar. Wat denk je. Fietje. haal ik elft?" Z° komt overeind «n knipoogt lachend. Aan mij zal bét'niét lig- n opa. We helpen ie wel Ik moet verder;-eet ze lekker!" Dal'Iaatstc doel Jacob! Op zijn ge- door HENK VAN JHEESWIJK mak. Het ochtendblad ligt op een stoel. Zuster Fietje heeft het mee naar binnen genomen. Dat komt straks wel. Daar heeft hij tot koffie tijd allo gelegenheid voor. Het leven is toch wel prettig. Als hij' om half tien zijn krant zit te lezen, gaat het belletje. Dut is dus een vreemde, want de zusters mo gen allemaal „met de deur in huis vallen", zoals hij dat gekscherend heeft bepaald. Dat gebel is maar flauwekul. Loop naar binnen en als ik soms in m'n ondergoed sta. schrik dan maar niet. want moeders mooiste ben ik eigenlijk nooit geweest. Ja. hij is een humorist. Altijd op gewekt en vriendelijk voor iedereen Maar degene, die gebeld heeft, moet een vreemde zijn. Wie kon hem no dig hebben op dit vroege uur? Als Jacob de deur heeft geopend, staat daar die man van gistermiddag Hij herinnert zich nog. dat deze man gevraagd heeft, of hij daarna nog wel eens wal van Trijntje Vehpik heeft gehoord. Wie Is deze man? Zijn ge zicht komt hem bekend voor. Maar toch De man voor de deuropening buigt even en glimlacht. „Meneer Latigc- reis. mag ik verder komen? Ik wou namelijk nog even inhaken op uw levensverhaal, dat u gisteren vertel de. Is dat mogelijk?" leis in de blik van de man is dwin gend. Het staat Jacob niet aan, maar automatisch dat hij een paar stap pen terug. Tenslotte is hij altijd gast vrij geweest, ook vaak ten opzichte van mensen, die hij helemaal niet sympathiek vond. En deze man wan trouwt hij. IntuïtieI. Ik'ken hem. weet hij nu. Maar waarvan? (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4