Bij herziening streekplan gevolgen beslissingen Oosterschelde en Grevelingenbekken betrekken G.S. in geleidebricf: STREEKNIEUWS MJTSSPAARBAM.. BEETJE SYMBOLIEK Zeiler verdronken ra DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK ra Zeeuwse vissers willen geen Nederlandse Kotterbond ZIERIKZUF.SC1IE NIEUWSBODE «i Mainda? 16 augustus 1976 Nr. 21944 3 lil de geleidebricf tot de begroting van de provinciale inkomsten' en uitgaven voor 1977 herinneren Getl. Staten aan de nota Westhoek Schou wen die onlangs door provinciale staten van Zeeland werd behandeld. De resultaten hiervan hebben ertoe geleid, dat een herziening van het streekplan Schouwen-Duiveland - zoals bekend - noodzakelijk is. „Bij deze herziening wensen wij echter ook te betrekken de gevolgen van de beslissingen van de rijks overheid inzake de Oosierschelde- kwestie en de Inrichtingsscheis Grevelingenbekken". aldus G.S. in de geleidebr'.ef aan de staten van Zeeland. Nu de hoofdbeslissing over de wij ze van afsluiten van de Oosterschel de zeker is, kunnen echter nog lang niet alle konsekwenties direkt wor den vastgesteld, aldus G.S. Zo het vooral voor de infrastructuur in de Westhoek van Schouwen-Duiveland en op Noord-Beveland en Walcheren van groot belang zijn welk gewicht aan de over de pijlerdam aan te leg gen weg zal worden toegekend. Naar het zich thans laat aanzien zal in elk geval rekening worden gehou den met de mogelijkheid van een weg met 2 maal 2 rijsroken. Volksdanskursus Schouwen-Duiveland In samenwerking met de Neder landse Volksdans Vereniging orga niseert de Stichting Jeugd Schou wen-Duiveland te Zierikzee een kur sus internationale volksdansen. De cursus zal gegéven worden op tien maandagavonden en wel op de volgende data: 20 en 27 september; 4, 11. 18 en 25 oktober en 1. 8. 15 en 22 november. De kursus zal onder leiding staan van mevrouw Rie Zijlstra uit Spijkenisse, docente van de NEVO. De volksdansavonden worden gehouden in het klubhuis ..De Lichtboei" van het Leger des Heils in de Poststraat. Aanmeldin- Advertentie Een dergelijke weg zal onvermij delijk gevolgen hebben voor de aanliggende gebieden, aldus G.S. gen dienen voor 15 september te ge schieden bij de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland, jeugdwerk- leider Gabri de Groot. In totaal zul le/. dertig deelnemers en deelneem sters aan de kursus kunnen deelne men. ZVU-jaarprogramma Het ZVU-jaarprogramma met de intekenlijsten voor het evenemen tenprogramma kan morgen (dins dag) bij alle ZVU-leden via de postbestelling in huis worden ver wacht. Mocht dit niet bij alle leden het geval zijn dan kan nader worden geïnformeerd via telefoonnummer (01110) 2102. ZIERIKZEE de ideale gezinsbank Spaargiro- verkeer met dagafschrift BP.IIINISSE: Kerkplein, maandag 9.00-12.30 Lijst gevonden voorwerpen Hieronder volgt een lyst van ge vonden voorwerpen, waarover ten politiburele (Groepskommandant Uijkspolitie-Zierikzee) inlichtingen zijn te bekomen. Wit fietspompje, merk N.K.F.; ba- gagerekje; blauw-groene sjaal; plas tic zak inh.: zwembenodigdhéden; kralen portemonnee, inh. f 1,40; scha kel armbandje met naam Anton; ring met 5 sleutels; gele hondenhalsband met entpenning no.: 488648; afneem bare balk-achtevverlichting met ken teken 07-43 TK; blauw jongensjack; bruine portemonnee met foto's; snoer bloedkoralen; badtas met zwemkle- ding; zwarte padvindersportemonnee inh. 0,45; zwarte slipper (rechts); f ietssleutel; muntbiljet van f 5,00; hei'enbril; vat stookolie; doublé da meshorloge met dito rekband, merk Siban; zwarte portemonnee, zonder inhoud; bos sleutels in etui; grijs bruine damessjaal; donker bl. kin- dercapé; 4 nylon fuiken; autosleutels v. Citroën personenauto; gele hon denhalsband met pl.no. 488610; me daille avondvierdaagse, cyf 6/7; 1 paar witte rubberlaarsjes; kralen portemonnee, inh. f 0,40; badlaken, bl.groen geblokt; lederen bal; zonne bril met met. montuur; blauwe da meshandschoen (rechts); ring met 3 sleutels. Noord-Ierse kinderen Wij vernemen dat de groep Noord- Ierse kinderen niet op donderdag 26, maar op woensdag 25 augustus op Schouwen-Duiveland hoopt te arriveren. De groep blijft drie weken en een omvangrijk programma is inmidels opgesteld. Na hun vertrek zullen de gastgezinnen en de leden van het komité op 17 september per bus naar Bussum reizen, om centraal te figu reren in een life-tv-uitzending die be-ocgt aanvullende gelden voor het werk van het landelijk komité Hulp Noord-Ierse kinderen in te zamelen. Achtervolging na ruzie In één cler café's te Zierikzee onl- stond ruzie tussen de woonwagenfa milie Van P. en het echtpaar P. li- te Zierikzee. Hierbij werden rake klappen uitgedeeld. Later ontstond er op het Kraanplein een wild-west achtervolging met een auto, waarbij getracht werd de familie R. om ver te rijden. Toen de gemoederen enigs zins gesust bleken te zijn, vertrok de familie Van P. naar het woonwa genkamp. Een uur later werden cle ruiten van de woning van het echt paar R. vernield. Door de politie zijn beveiligende maatregelen genomen en is een onderzoek ingesteld. Auto alleen op stap Doordat C. B. te R. vergeten was zijn geparkeerde auto aan de Gou- weveerse zeedijk op de handrem te zetten, belandde dit voertuig in een droge sloot. Hierbij ontstond lichte materiële schade. Botsing rotonde Zaterdagmorgen omstreeks 10.30 uur vond op de rotonde een kop- staart-botsing plaats. Deze werd veroorzaakt doordat J. IJ. v. d. V. te R. onverwacht stopte op de rotonde. De achter hem rijdende D. O. te Z. kon niet meer op tijd remmen en botste tegen de rechter achterzijde van zijn voorganger. Bij deze botsing ontstond lichte materiële schade. Afscheid bij Gemeentewerken Tijdens een bijeenkomst in de trouwzaal van het stadhuis, zal op dondei'dag 26 augustus afscheid worden genomen van de heer A. Roskam, werknemer in algemene dienst. De heer Roskam gaat met vervroegd pensioen. HAAMSTEDE Diefstal opgelost De rijkspolitie van de groep Wes- terschouwen heeft in de afgelopen week de diefstal van de portemon nee van mevr. K. Z. te Vlaaz'dingen op de Kloosterweg te Haamstede met de inhoud van f 300,(de da ders vroegen om een tientje te wis selen) en de poging tot diefstal van de las van mer. V. te Renesse weten op te helderen. In beide gevallen bleken dezelfde daders aan het werk te zijn geweest. Donderdag avond werden de 19-jarige H. H, uil Rotterdam en de 16-jarige Roosen- daaler C. M. aangehouden. Na aan vankelijk te hebben ontkend vielen zij door de mand en legden zij een volledige bekentenis af. Van hel geld was niets meer aanwezig. Auto's botsten Bij het achteruitrijden met zijn auto op het parkeerterrein aan de Ring te Haamstede ramde de heer I. D. M. te Zierikzee de auto van de heer J. H. H. te Rotterdam. Beide auto's liepen hierbij lichte schade op. Slotavond dia-voorstelling De bekende dia-voorstelling „De banken zijn hard" zal voor de laat ste maal dit seizoen vertoond worden op woensdagavond 18 augustus in de Hervormde kerk. RENESSE Aanrijding Zondag 15 augustus vond op de Stoof weg te Renesse een aanrijding plaats tussen een personenauto, be'- stuurd door G. J. B. te Rotterdam en een motor bestuurd door R. I. te Schardenberge (D.B.R.) B. wilde - rijdend op de Stoofweg richting Re- nesse - links af de Lage Zoom op slaan, sorteerde voor, maar sloeg af op het moment dat hij werd inge haald door I. Een botsing ontstond, waardoor beide voertuigen vrij ern stig werden beschadigd. Auto kontra motor Zondagavond rond 10.00 uur vond op een kruising Kabbelaarsweg- Vroonweg een botsing plqats tussen een personenauto, bestuurd door E. A. S. te'Rotterdam en een motor, be stuurd door F. W. S. te Wiliick (D. B.R.). De auto wilde vanaf de Rab belaars weg, de Vroonweg oversteken toen de motorrijder, naderde uit de richting Renesse. De motorrijder kwam ten val. Dokter Slenger ver leende eerste hulp, waarna F. W. S. naar camping v. d. Repe aan de Loane werd overgebracht. Beide voertuigen liepen ernstige schade op. Auto reed in Hoop" uit Stellendam gaf een zeer geslaagd concert op de muziektent. Verschillende muzieknummers wer den op bekwame wijze gespeeld. Het was dan ook voor muziekliefhebbers (ook van verschillende omringende plaatsen) een waar genot zo'n korps uit een andere streek te horen. De belangstelling mag gerust goed zijn te noemen. Het is dan ook te hopen dat voor het najaar aanbreekt nog meer concerten op de tent zullen worden geboden. Chr. Gem. Zangvereniging Te Nieuwerkerk beginnen donder dag 19 augustus de repetities van de Chr. Gem. Zangvereniging. Enkele weken eerder wilde men al begin nen, maar er bleken nog veel absen ten in verband met de vakantie. Alle leden en belangstellenden worden op genoemde datum verwacht in ..Rehoboth". Afd. gymnastiek S.K.N.W.K. Heden (maandag 16 augustus) gaat de afdeling gymnastiek van de S.K.N.W.K. weer beginnen, na de vakantie-rustperiode. Het bestuur rekent op aller medewerking, ter wijl nieuwe leden hartelijk welkom zijn. Voor tijd; zie agenda. Begin zondag-school Op zondag 22 augustus a.s. begint het werk van de zondagsschool weer. Nu de vakanties achter de rug zijn, worden alle kinderen weer ge vraagd te komen. 'W °P geparkeerde trailer Door een beoordelingsfout reed de automobilist M. B. uit Aken za terdagavond op het eind van de Laone inplaats van linksaf het par keerterrein op van hotel Zeerust. Hij ramde hierbij een trailer met een hierop geplaatste zeilboot waarbij de mast van de boot via de voorruit door het dak ging. De auto van de Duitser en de trailer liepen hierbij zware schade op. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Aangereden paard moest worden afgemaakt Zaterdag werd te Renesse een rij paard van de heer H. B. te Renesse aangereden door de automobilist L. J. E. te Ellemeet waarbij het paard een gebroken achterbeen en wonden over het lijf kreeg. Door zijn ver wondingen moest het dier door de dierenarts M. K. Buth uit. Haamste de worden afgemaakt, waarna het werd afgevoerd voor een nood- slachting. Een lefje trapnee, het betekent niets. Nog geen einde, nog geen nieuw begin, maar toch is het een beetje symboliek, net als te vroeg kleurend blad tinn de bomen. Het seizoen is iyn laatste stadium ingegaan. Ook aan deze lange, irnrm? zomer komt eens een eind. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK Muziek in de tent Het was zaterdagavond op de Kerkring te Nieuwerkerk weer eens gezellig druk. Het fanfarecorps „De BRUINISSE Mannen verkochten „zilveren cassettes" •Woensdag heeft de rijkspolitie van Bruinisse twee mannen, vader en zoon V. afkomstig uit Harderwijk, aangehouden. De mannen hadden maandag j.l. in Bruinisse en omge ving en ook in Oosterland gevent met op zilver lijkende cassettes. Deze cassettes bestonden evenwel in 't ge heel niet uit zilver. Vader en zoon V. dienden zich bij de mensen aan als Duits sprekende handelaren. Naar wij vernemen heeft het tweetal hier en daar succes gehad, omdat een aantal cassettes aan de man (vrouw) kon worden gebracht! De politie heeft intussen proces-verbaal opge maakt. Omdat het echter niet uitgesloten is dat de mannen opnieuw zullen proberen op Schouwen-Duiveland hun slag te slaan wil de politie niet nalaten hiervoor duidelijk te waar schuwen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ARNHEM. Bij het chemisch bedrijf Ciago aan de Westervoortsedijk in Arnhem is bij een bedrijfsstoring een hoeveelheid gas ontsnapt. Bij het los maken van een verstopt reactorvat ontsnapte een gasmengsel, dat in het reactorgebouw bleef hangen. AMSTERDAM. Wanneer de infla tie niet kan worden teruggedrongen zal op den duur aan een devaluatie van de gulden niet zijn te ontkomen, zo hebben enkele leden van de raad van bestuur van de Amrobank don derdag gezegd in een toelichting op de halfjaarcijfers van de bank. AMSTERDAM. Terwijl de Neder landse loeroperators klagen over de teruggang, die het vliegvakantie- verkeer op Spanje te zien heeft ge geven - sommige toeroperators spre ken van 20 procent - blijkt dot hel toerisme naar Griekenland dit jaar enorm is toegenomen. DEN HAAG. Volgens dr. H. Bij kerk, hoofd afdeling infectieziekten van de geneeskundige hoofdinspectie op het ministerie van volksgezond heid, is lassakoorts een ernstige ziek te. waarvan men behoorlijk ziek kan zijn. maar is het risico van besmet ting betrekkelijk klein. DEN HAAG. De Haagse politic heft dit weekeinde in een huis aan de Naaldwyksestraat In de residentie zestien schilderijen gevonden, af komstig van ccn eind 1974 gepleegde diefstal by een Haagse sehilderyen- restauratcur. Ook vond de politie in het pand ccn party aardewerk en porselein. De herkomst crj an is nog niet duidelijk. BERGEN (N.-H.), 16-8. Na een uit voerige zoekactie heeft de reddings boot Ubbo uit Egmond aan Zee maandagmorgen omstreeks vijf uur het stoffelijk overschot geborgen van de 26-jarige Wilhelmus Schotten uil Bergen. Hij was zondag met de 21- jarige Jan Lakeman en dè 22-jarige A. Rothier, eveneens beiden uit Ber gen gaan zeilen, toen hun boot om streeks zes uur zondagavond enkele kilometers voor de kust voor Schoor! kapseisde en het drietal overboord sloeg. Ongeveer twee uur later be reikte de totaal uitgeputte Lakeman zwemmend de kust van Schoorl, ter wijl Rothier korte tijd daarna die van Bergen wist te bereiken. Tarantula als huisdier MIAMI, FLORIDA, 14-8. De tarantulaspln is, althans in de Amerikaanse staat Florida, huisdier aan het worden, naast de vertrouwder honden en katten kanaries en goudvis sen. Volgens Edward Bush, eige naar van een van de vele win kels in Miami die in dieren handelen, kunnen zich- tussen de grote, harige en gevreesde spinnesoort en zijnbaas ban den van vriendschap en begrip ontwikkelen. Mevrouw Carmen Costa, be diende in een vari deze wiiir kels, zegt dat de Tarantula weliswaar niet de aanhanke lijkheid toont die een hond eigen is, maar dat hun ge woonten en levenswijze uiter mate leerzaam zijn voor wie zich de moeite neemt ze te be studeren. Een gelukkige eigenaar kan op deze manier bijvoorbeeld getuige zijn van de wijze waar op de kleine tarantula een muis doodt en opeet. DEN HAAG. Volgens de interna tionale arbeidsorganisatie (I.L.O.) komen over de hele .wereld jaarlijks 100.000 mensen om het leven bij het werken met gevaarlijke stoffen in de industrie. In de hooggeïndustriali- seerde landen gaan vier lot vijfmaal zoveel meer werkdagen verloren door ongelukken in de industrie dan door staking. DEN HAAG. De socialist Patijn wil van minister Westerterp verne men of het waar is dat het Neder lands economisch instituut metaal moeheid heeft geconstateerd aan de binnenkort le vervangen bannhoek- brug bij Sliedrecbl. MAASTRICHT. Meer dan een der de deel van alle Limburgse leerlin gen die dit jaar het voortgezet on derwijs hebben verlaten, is werkloos. 9.000 van de ruim 25.000. Gedepu teerde Staten van Limburg hebben dit op wragen van het statenlid J. Hoen meegedeeld. ZIERIKZEE. De stedelijke brand weer kwam in aktie voor een brand in een bijgebouiv van de fabriek van Smit Bolnes. Hoewel veel brand baars hierin lag opgeslagen, wist men door snel ingrijpen erger te voorko men. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHIEDAM. Tien jongelui, die de Schiedamse politie heeft gearres teerd in verband met de rellen van de laatste avonden, zijn voor de of ficier van justitie in Rotterdam ge leid. Zij blijven in arrest. Zij zullen zich woensdag 18 augustus in snel recht voor de politiei echter in Rot terdam moeten verantwoorden. Advertentie Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uii vele modellenboeken. van klein tol groot en van zwart tot in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER VISSER1JBERICHTEN BRESKENS, 14-8. De Zeeuwse visserü wil niet meewerken aan de oprichting van een Kotterbond waarin alle Nederlandse kottervis- sers verenigd zullen 7,ijn. aldus de voorzitter van de Zeeuwse vereni ging voor visserübelangen (Zevibcl). drs. A. L. Lockefccr. De oprichting van een dergelijke bond zou betekenen dat bepaalde historische organisaties uitgehold worden. Een Nederlandse kotter bond acht de heer Lockcfeer abso luut niet noodzakelijk, omdat alle vissersverenigingen van Nederland in de stichting van de Nederlandse Visserij, het overkoepelend orgaan van de Nederlandse Visserij ver enigd zijn. De heer Lockefeer zei dit zaterdag tijdens de vergadering van Zevibel in Breskens ter gelegenheid van de visserijfeesten die daar ge houden werden. Straffen In zijn openingstoespraak deed de heer Lockefeer een felle aanval op het lot uitvoer leggen van de straf fen. die een gevolg zijn van de pro- cessen-verbaal welke na dé over schrijding van de vangstbeperkende maatregelen van het afgelopen jaar aan do vissers werden uitgedeeld. De Nederlandse Visserij is bijzonder boos over dit gebaar, zo zei de heer Lockefeer. temeer daar het Europese Hof pas dit jaar een uitspraak heeft gedaan over de rechtsgeldigheid van de opgelegde quoteringsmantregelon. De heer Lockefeer zei ook ie hopen dat er nu eindelijk eensluidende prijsmaatregelen zouden worden uitgevaardigd in de EEG. Zoals het nu gaat lijkt de EEG meer een ve. - deelhuis dan een gemeenschap, zei hij. Ieder land probeert zyn eigen vis- scry door middel van steun en prijs maatregelen te helpen, maar dan wel zodanig dat er van één lyn trekken geen sprake is. I)it is voor ons een onaanvaardbare zaak. zo stelde de heer Lockefeer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3