Overschot op begroting 1977 provincie Zeeland niet meer dan schijn Gestorven vogels reden bord Botulisme" aan Zoete Gracht G.S. VERWACHTEN NOG VERMINDERING AANTAL NIEUWBOUW WONINGEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT In wezen tekort van ruim drie-en-een-halve ton STRO ALS BIJVOER Vrije kampeerders moeten weg Zoute Gracht is dood GRACHT IS VIES Vijfduizend bonnen" Automobielbedrijf W. G. Isfa Zoon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 augustus 1976 132slc jaargang Nr. 21943 WAARIN OPGENOMEN REDAKjjE. advertenties en bezorging (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, ha 2 onder de rubriek „Agenda", akteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. (1797 - 1889) ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (tlm 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Historie van gestolen schilderij f 364.987,- waarbij dan nog geen re kening is gehouden met een raming voor onvoorziene uitgaven die zich in de loop van het begrotingsjaar zullen aandienen. ZIERIKZEE, 11-8. De ontwerp-bégroting van de pro vinciale inkomsten en uitgaven voor 1977 vertoont een overschot aan middelen van f 85.113,—. „Dit is evenwel niet meer dan schijn, omdat bij de raming van de uitgaven nog geen rekening is gehouden met een aantal posten, waarover provinciale staten nog een beslissing nemen moeten," aldus gedeputeerde staten van Zeeland in de geleidebrief tot de begroting. Deze posten betreffen: verhoging van de raming van de post presen tiegelden voor statenleden, als ge volg van het aanhangige voorstel om deze te verhogen van f 130,- tot f 180,- per dag en corresponderende verhogingen voor commissie- en af delingsvergaderingen (f 50.000,-); verhoging subsidie voor het E.T.I., (f 103.550,-)verhoging subsidie Op- bouworgaan Stichting Zeeland, (f 166.550,-); verhoging diverse pos ten in de culturele sector waarvoor ï-eeds principe toezeggingen zijn ge daan, (f 75.000,-); verhoging subsi die voor de Zeeuwse muziekschool, (f 55.000,-); in totaal belopen deze posten een bedrag groot f 450.100,-. Tekort Een en ander komt er dus op neer, aldus ged. staten, dat de begroting in wezen een tekort aangeeft van Volkshuisvesting en bouwnijverheid Z1E1UKZEE, 11-8. „Langzamerhand begint zich een evenwicht af te teke nen in de behoefte aan woonruimte en het aantal beschikbaar komende woningen". Dit merken gedeputeerde staten op in de geleidebrief tot de begroting van de inkomsten en uitgaven van de provincie Zeeland voor 1977. 1971 tot en met 1975 toe van 3499 tot 5965,hetgeen resp. 3,4 en 5 procent van de voorraad woonhuizen in die jaren uitmaakte. Andere koers G.S. wijzen er op dat naast het geen zich in kwantitatieve zin met de woningvoorraad voordoet, ook in kwalitatief opzicht een enigszins veranderde koers zichtbaar wordt. „De mogelijkheden tot stads- en dorpsvernieuwing worden voortdu rend uitgediept en krijgen een groeiende aandacht ook van de ge meentebesturen. Ook wordt er meer en meer gestreefd naar een grotere afwisseling in, de nieuwbouw, waar bij het kostenaspekt slechts moei zaam als remmende faktor kan wor den overwonnen", aldus g.s. De verwachtingen voor de komen de jaren zijn: nog enige verminde ring van het aantal nieuw te bou wen woningen; een groter aandeel van de vernieuwbouw; een meer af gewisseld patroon in de nieuw be schikbaar komende woningen. KAAPSTAD. Donderdag' zijn drie negers door de politie doodgescho ten bij nieuwe ongeregeldheden in de buurt van Kaapstad. SEROOSKERKE, 12-8. Duitse en Nederlandse kampeergasten die op een mini-camping staan in Seroos- kerke op Walcheren hebben donder dag van de gemeente Veere in een brief de aanzegging gekregen zich van het terrein van boer Melis te verwijderen. BROUWERSHAVEN. Veehouder Van der Velde moet zijn aan de Rampweg bij Brouwershaven gra zende koeien een portie stro bijvoe ren, wegens gebrek aan gras langs de dijk. Ook hier perikelen als ge volg van de droogte. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MILAAN. Italiaanse specialisten in de Mangiagelli-kliniek in Milaan willen vanochtend (vrijdagochtend) voor het eerst abortus plegen op enkele zwangere vrouwen. Volgens g.s. is de leegstand in ge reedgekomen woningen te verwaar lozen, behalve in enkele complexen hoogbouw flats in Middelburg en Terneuzen, die reeds geruime tijd geleden zijn gereedgekomen. Het aandeel van de slechte wo ningen in de woningvoorraad daalt gestaag, zij 't wellicht in een nog te langzaam tempo. De woningverbe tering gaat hierbij een steeds be langrijker lol spelen. Bij de in de laatste jaren in uitvoering genomen woningen vindt, aldus g.s., een op vallende verschuiving plaats van de huur- naar de dn eigen gezit be woonde huizen. Bedroeg in 1971 het percentage huurwoningen van het aantal in uitvoering genomen wo ningen nog 73, in 1975 was dit ge daald tot 47. Het aandeel van de huurwoningen in de totale voorraad woonhuizen steeg in die periode nog van 48,7 tot 50,5 procent. Na het topjaar 1972, waarin 4758 nieuwe woningen be schikbaar kwamen,-daalde dit aan tal voortdurend tot 3483 dn 1975. Het zal vermoedelijk dalen tot omstreeks 3300 woningen in 1976. Doordat de vermindering van het aantal aan de voorraad woonhuizen onttrokken woningen echter afnam - ondermeer door een geringere overgang naai de sektor tweede woningen - daalde de groei van de voorraad voor per manente bewoning aangehouden woningen minder snel. Het aantal tweede woningen nam echter van 55 ZIERIKZEE, 13-8. Het vinden van enkele dode kok meeuwen in dé Zoete gracht, is aanleiding geweest voorlopig een hord „Botulisme" aan deze gracht te plaatsen. Men hoopt dat van deze waarschuwing een preventieve werking zal uitgaan, zodat volwassenen en vooral kinderen ver van dit water zullen blijven. Hoewel zeer waarschijnlijk, is het nog niet geheel zeker dat de doods oorzaak van de jonge kokmeeuwen werkelijk botulisme is. De dieren zjjn voor een nader onderzoek op gestuurd naar het Centraal Dierge neeskundig Instituut te Rotterdam. Hier zal worden nagegaan of de vogels inderdaad door aantasting van botulisme zijn doodgegaan en zo ja door welke vorm van botulis me. Zolang hieromtrent geen volle dige zekerheid bestaat heeft men het noodzakelijk geacht het publiek te waarschuwen niet in aanraking te komen met het vieze, slechte water van de Zoete Gracht. Samenwerking De heer J. J. Doeswijk, hoofd van de Plantsoenendienst, deelt mede dat "gehandeld wordt in samenwer king met de Hengelsportvereniging „Oosterschelde". Tevens worden kontakten onderhouden met het Provinciaal Bestuur. Voor de vissen in de Zoele Gracht levert de huidige situatie nauwe lijks enig risico op. Enkele weken geleden stierven vele vissen door Oosterland - Telefoon (01114) 1495 ZIERIKZEE. De Brakke Gracht te Zierikzee. waarop nog een snerend riool, geeft door de sterk gedaalde waterstand, ijn weinig opwekkende inhoud en geur prijs. Langs de hoor den is het soms niet te Iwrden en het zou een goede .zaak zijn, als ook dit deel van de grachtengordel eens werd gekuist. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Ranger/Rover. Dit nummer bestaat uit 12 pagina'* Men moet aan karakterfouten wennen, net als aan onaan trekkelijke gezichten. Schopenhauer gebrek aan zuurstof dn het water, maar daar is thans enige verande ring in gekomen. In de vroege morgenuren wil het echter nog wel eens voorkomen dat men een vis letterlijk naar lucht ziet happen. Vooral 's morgens vroeg blijkt het zuurstofgehalte aanmer kelijk lager te zijn dan op andere momenten. De toestand in de Zoute Gracht is thans zo, dat het water in het ge heel geen zuurstof meer bevat. Er komen daar dan ook geen vissen voor. Dit heeft dan weer tot gevolg dat hier ook minder watervogels neerstrijken. Ander weer Slechts een geheel ander weertype zal enige verandering in de situatie kunnen brengen, maar zolang zon nig, droog en warm weer wordt verwacht, zal de toestand naet ver beteren. 55 DEN HAAG, 13-8. De politie heeft in het hele land in de periode van 31 mei tot en met 4 juli plus minus 5000 processen-verbaal opgemaakt we gens verkeersgevaarlijk gedrag. Verder werd tijdens deze vijf dagen nog eens plus minus 4500 keer een proces-verbaal opgemaakt wegens een bijkomstige overtreding. Verwachting tot zaterdagavond: Aanhoudend zomers Droog en zonnig; zwakke tot matige wind tussen noord en oost; vannacht hier en daar mistbanken en minima rond 13 graden; maxima circa 24 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 6 tot 14. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 26 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rónd de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 14 aug. Zon op 5.22, onder 20.06 Maan op 21.27, onder 10.25 15 aug. Zon op 5.23, onder 20.04 Maan op 21.51, onder 11.29 16 aug. Zon op 5.25, onder 20.02 Maan op 22.18, onder 12.32 Laatste kwartier: 18 aug. (1.13) HOOG- EN LAAGWATER 14 aug. 5.54 18.02 11.15 23.44 15 aug. 6.23 18.29 11.52 16 aug. 6.54 19.03 0.21 12.32 Doodtij: 20 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-8. Het K.N.M. deelt mee: in het huidige weerbeeld zal er voor morgen maar weinig veran deren. Het hogedrukgebied boven Skandinavië, dat een uitloper heeft in de richting van dc Britse eilan den, handhaaft zich. Het zorgt bij ons voor een zwakke noordoostelijke stroming, waarin de temperaturen zaterdag tot zomerse waarden kun nen oplopen. Het blijft zonnig cn de kans op een bui is vrij klein. Boven West-Rusland en Polen aanwezige wolkenvelden trekken in de zwakke bovenstroming in de richting van Duitsland, maar zullen zaterdag het weer boven onze omgeving niet kunnen beïnvloeden. Langs de noordwestflank van het hoog trek ken depressies van het westelijk deel van de oceaan via IJsland naar het zeegebied1 tussen Groenland en Noord-Noorwegen. Fronten ervan bereikte gisteren nog juist Schot land en plaatselijk viel daar wat regen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1