Rotterdamse Conny Geurders werd winnares Miss-verkiezing Chr. Gem. Zangver. V.Z.O.S: en Oosterlands Fanfare geven concert Zierikzeese jongelui hadden fijne Hatfield-vakantie Franse baroktuin Zierikzee VOORRONDE LEG0-B0UWWEDSTRIJD VOOR KINDEREN VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Zeeuws rep resent ante 197(» STREEKNIEUWS Oude dame bijt politieman ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE O Dcudci'd&g 12 augustus 1976 Nr. 21942 3 BRUINISSE, 11-8. Zeeland heeft sinds woensdagavond een representaiite. De dame die zich Miss Aipiadelta 1976 mag noemen is de 18-jarige Conny Geurders uit Rotterdam. Volgens de voorzitter van de jury, Willem Duys, ontving z(j deze onder scheiding wegens haar zeer fotogenieke uiterlijk en haar grote persoonlijk heid. Htf. vergeleek de Rotterdamse Conny met de Franse vedette ZiZi Jeanmaire. Het belangrijkste voor de jury was, volgens Duys, niet geweest het hebben van de ideale maten en verdere opmerkelijke zaken, die door de natuur worden geschonken. Gelet was vooral op het hebben van persoonlijkheid en hoe de meisjes zich manifesteerden. Het frêle figuurtje van Conny Geurders bleek het meest aan deze eisen tè voldoen. Zij liet 19 meer of minder teleurgestelde meisjes ach ter zich en mocht als hoofdprijs een zeilboot ter waarde van f 3,5 duizend in ontvangst nemen. Op de tweede plaats eindigde de uit Hulst afkom stige Marijke van Poelje. Willem Duys noemde haar een geweldig Zeeuws meisje, dat deze provincie helemaal uitstraalt. Uit waardering voor het behalen van deze tweede plaats mag zij twee volledig ver zorgde vakantieweken doorbrengen op Aquadelta. Op de derde plaats eindigde de door vele heren waar schijnlijk als winnares getipte Hen- ny Pieck uit Rotterdam. Willem Duys noemde haar het meisje met het opvallendste figuur, een meisje waar een man naar omkijkt. Zij ontving een geheel verzorgde vakan tieweek op Aquadelta. Dit alles vond plaats in de boten- loods van het rekreatiecentrum Aquadelta in samenwerking met het Publiciteitsbureau Zeeland Promo tions. De jury, die haar taak bijzonder serieus opvatte, bestond zoals ge zegd uit voorzitter Willem Duys, de zangeres Thérèse Steinmetz en de direktrice van Hostess Service Ne derland Jacky van de Berkt. Dit is een bureau dat meisjes uitzendt om bij evenementen en manifestaties representatieve gastvrouwelijke ta ken te verrichten. Programma De aankomst van de jury in de jachthaven per Hoovercraft, kon 't doorgaan, daar het varende voer tuig 's middags door een drijfas was gezakt. Een andere programmawij ziging die het talrijke publiek werd voorgeschoteld was het optreden van het duo Barbara en Bas. Het kwam in de plaats van de eerder aangekondigde Conny Vink. Barba ra en Bas, die thans aardig wat be kendheid beginnen te krijgen, wis ten de zaal met enkele vrolijke lied jes goed te amuseren. Grote waardering mag opgebracht worden voor de nog altijd charman te en zeer deskundige presentatrice Karin Kraaykamp, die als gast vrouw optrad. Zij introduceerde de deelnemende missen en had met elk van. hen een kort gesprekje. In de eerste ronde manifesteerde de meis jes zich in sportief tenue en kon ie der zich een eerste oordeel vormen. Bikini-ronde Een oordeel dat in de tweede ron de best eens kon veranderen, toen de meisjes zich in een tanga ver toonden. Een tanga is een mini-bi kini, waarin duidelijk niet alle meisjes zich even happy voelden. Overigens moet een dergelijke miss verkiezing ook wel een klap in het gezicht zijn van de voorvechtsters van vrouwenemancipatie. Het is immers haast ondenkbaar dat het ooit nog eens zal komen tot een mis ter Aquadelta verkiezing, hoewel presentatrice Karin Kraaykamp daar wel sterk op aandrong. Nou die tan ga-ronde dus viel bij de meeste aan wezigen zeer goed in de smaak, te meer daar sommige meisjes de moed hadden ook nog een dansje weg te geven. Zeeland Promotions Tussen al het „missen''-gedoe in had Karin Kraaykamp een gesprek je met Fred van Caem, manager van het publiciteitsbureau Zeeland Pro motions. Hij vertelde het een en an der over de aktiviteiten van dit per 1 januari 1976 opgerichte bureau. Eén van de belangrijkste dingen die tot stand waren gekomen is de start van een rekreatiekrant. Fred van Caem vond Zeeland een mooi va kantieland, dat het dubbel en dwars waard is om te promoten.. Reeds in het begin had Zeeland Promotions een miss-verkiezing in gedachten gehad en men was blij met het in- tiatief van Aquadelta een dergelijk evenement te organiseren. Tot slot vertelde Fred van Caem iets over de plannen een volauto matische ski-baan te ontwikkelen. Dit wordt een nieuwe methode om te waterskiën, waarbij geen speed boten nodig z\jn. Een programmapunt, dat met wat meer bekendheid best aardig had kunnen zijn, maar nu eigenlijk gro tendeels in het water viel was de talentenjacht van Gerrit den Bra- ber. Radio- en t.v. presentator, o.a. bekend van het vroegere talenten jachtprogramma „Nieuwe Oogst". Gerrit den Braber was op zoek naar nieuw talent en had een paar na men opgekregen van mensen, die Uniek samenspel OOSTERLAND, 11-8. Op zaterdag avond 14 augustus a.s. zal te Oóster- land een uniek muzikaal evenement worden geboden dat nog nimmer hier heeft plaats gevonden in het dorp. De Chr. Gemengde Zangvereni ging „Vooruitgang Zij Ons Streven", bestaande uit ongeveer 70 zangeres sen en zangers, zal onder leiding van de directeur, de heer C. J. den Dek ker, een concert verzorgen, samen met de plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare", bestaande uit ongeveer 45. leden. Uit enige repeti ties van de beide grote verenigingen, gehouden in de „conferentiekamer", bleek dat hier een mooi harmonisch concert uit voortkomen kan. De uit te voeren werken, waar onder klas sieken, kwamen bijzonder goed tot hun recht. Het concert dat in de bui tenlucht gehouden wordt als de weersgesteldheid zulks toelaat, zal plaats hebben op het trainingsveld bij het sportterrein ..De Sacle", de z.g. „Ijsbaan", bereikbaar vanaf de Sint Joostdijk (zie agenda). Het ging wel niet om de figuurtjes, maar een rondje bikini moest toch ia el. Misschien geen stijlfout, maar wel dat de bloemen ingepakt loer den aangeboden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) wel iets op het toneel wilden doen. Gezegd moet worden dat een. mtime- akt van Joop Mulder uit Bruinisse en het verdienstelijke piano-spel van Maarten Bruines uit Zierikzee het aardig deden, maar voor de rest was dit programma-onderdeel nauwe lijks het aankijken waard. Gelukwensen De spanning steeg inmiddels ten top, want de jury kwam terug op het podium gereed om haar oordeel bekend te maken. Even later ston den de genoemde meisjes, die de plaatsen 1, 2 en 3 kregen toebedeeld, op het toneel om de gelukwensen in ontvangst te nemen. Wat zegt de totaal overrompelde winnares er zelf van?: „Ik had ge lezen dat hier een miss-verk/iezing \vas, ik deed mee voor de lol en had er niet op gerekend te winnen". Ccnny Geurders volgde na de MAVO een mannequin-opleiding, ze is werkzaam in de boetiek „Hippety Mode" in Rotterdam en ze maakt haar eigen kleren. Ze denkt voldoen de tijd te hebben om haar represen tatieve taak als Miss Aquadelta 1976 te vervullen. Last but not least werd aan deze avond muzikale medewerking ver leend door de uitstekende jazz-for- matie „The Swinging Society". ZIERIKZEE Auto gestolen In de nacht van woensdag 11 op dqnderdag 12 augustus werd uit de Grevelingenstraat een rode Fiat, type 124, kenteken 13-53-SV (bouw jaar 1971) gestolen. De auto is ei gendom van G. A. F. v. D„ wonende in de Keetenstraat. De heer D. had zijn auto woensdagavond in de Gre velingenstraat geparkeerd. De wa gen stond afgesloten, het kenteken bewijs lag in de auto. Diefstal fooienpot In de nacht van maandag 9 op dinsdag 10 augustus werd ingebro ken bij garage Braai. De daders verschaften zich toegang door een ruit van een kanteldeur aan het Kerkhof NZ stuk te slaan. De die ven doorzochten een bureau. Zij vonden een plastik spaarvarken, de fooienpot van het personeel, scheur den het spaarvarken open en ont vreemden een fors bedrag. De tech nische recherche heeft handschoen sporen van de daders gevonden. BURGH/HAAMSTEDE Afd. Ned. Ver. v. Huisvrouwen Op donderdag 19 augustus maakt de afdeling van 1 de Ned. Ver. v. Huisvrouwen in de Burghse school, een begin met een te houden naai- kursus. Voor tijd: zie agenda. KERKU'ERVE Luchtfoto's Door het luchtvaartbedrijf Slag boom te Middelburg zijn eind april een tweetal luchtfoto's van Kerk- werve gemaakt. Deze foto's zijn te koop. De foto's zijn te bezichtigen vanaf maandag 16 augustus ten huize van de fam. D. Ringelberg. Weelweg 2. De grootte van de foto's is 20 x 30 cm en ze zijn in kleur. NOORDGOITWE Afd. Ned. Plattelandsvrouwen De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, maakt op donderdag 19 augus tus een uitstapje naar de toonzaal van de fa. Louwerse de Priester te Middelburg. Daarna wordt een be zoek gebracht aan de familie Moer- mond-Mol te Westkapel le. ZON NEM AIRE Optreden Boerenkapel Zaterdagavond zal de boerenkapel „De Gruttepikkers", na veel optre dens elders, weer een optreden op eigen dorp verzorgen. De aanvang van het optreden is op het breedveld (zie agenda). Al met al een uurtje volop gezelligheid in Zonnemaire. DREISCHOR Oud-papieraktie „Crescendo" De muziekvereniging „Crescendo" houdt zaterdagmorgen a.s. weer een langs op het dorp als in de polder. Gehoopt wordt, dat alles tijdig en gebonden gereed staat, opdat dit een vlotverloop bespoedigt. NIEUWERKERR Bakkers-vakanties Nu de'grootste drukte wat achter de rug is, gaan de bakkers van Nieu- werkerk ook vakantie houden. Zo zal bakkerij H. ten Hove van 16 t/m 28 augustus gesloten zijn. Bakkerij gebr, Clarisse is gesloten van 6 t/m 18 september. Allerlei aktiviteiten De basisscholen en de kleuterscho len zijn weer begonnen, evenals het zwembad „Dol-fijn" en de sport verenigingen, allemaal na weken van rust. OOSTERLAND Aanpassing woonhuis Molenweg 4 Het kapitale woonhuis Molenweg 4, onlangs verlaten door de fam. M. Stam, is door deze verkocht aan de heer G. van der Laan uit Middelhar- nis. De nieuwe eigenaar is thans druk bezig het woonhuisinterièur een ander aanzien te geven en aan te passen aan de huidige bouwtrant. Dit woonhuis werd omstreeks 1910 gebouwd voor rekening van de fa milie Jan Bouman-Labrijn. De heer Bouman was toen rustend landbou wer en woondè op de boerderij „Boumanslust", waar later de fami lie Van Westen woonde, en nog woont'. Na het overlijden van de heer Bouman werd het woonhuis in 1917 eigendom van de heer M. van As, eveneens een rentenierende land bouwer, waarna ook de heer L. Stöüten Joh.z., eveneens boer in ruste, bewoner van Molenweg 4 werd. Later woonde ook de familie Adr. Dorst-Verhoek nog enige jaren in het huis en nu laatstelijk de fam. M. Stam, welke onlangs verhuisde naar het pand Molenweg 63, enige jaren bewoond door de heer J. L. Edelschaap, die naar Oude Tonge op Flakkee vertrok. Gekostumeerde voetbalwedstrijd Door de familie Adr. Dorst, eige naar van het cafetaria „Neffen d'Euïe" alhier, wordt een gekostu meerde voetbalwedstrijd georgani seerd die op vrijdagavond 13 augus tus zal plaats vinden op het trai ningsveld bij het sportterrein „De Saële" genaamd „De Ijsbaan". De deelnemende elftallen bestaan uit willekeurige dames en heren in de leeftijd van ongeveer 20 tot 25 jaar. Zij vertrekken op deze avond om kwart voor zeven n.m. vanaf het cafetaria „Neffen d'Eule", voorafge gaan door de muziekvereniging „Oos terlands Fanfare", onder leiding van de directeur, de heer Jaap Capelle. Als de weersgesteldheid meewerkt belooft het wel een gezellige match te worden. De baten van deze avond stelt de heer Dorst beschikbaar voor de kas van onze plaatselijke sport vereniging „Duiveland". BRUINISSE Auto botste met brommer Dinsdagmiddag omstreeks zes uur kwamen op de Deestraat een perso nenauto bestuurd door de heer C. D. uit Sirjansland in aanrijding met een bromfiets die bestuurd werd door de heer J. van T. uit Bruinisse. Terug uit Engeland ZIERIKZEE, 10-8. Een groep van vijftien meisjes en jongens, leerlingen van de R.S.G. Próf. Zeeman en de Chr. Mavo hebben een tvveevveekse reis er op zitten naar de Engelse „twinning"-stad Hatfield, waar zij heerlijke dagen doorbrachten. De reis werd gemaakt per Olau-line van Viissingen uit naar Scheerness. Vandaar per trein naar Londen, waar de jongelui met parti- kuliere auto's naar de gastgezinnen werden overgebracht. De Engelse gastheren bleken een uitgebreid programma te hebben voorbereid. Bezoeken werden o.m. gebracht aan Windsor Castle, het. Hatfield House, terwijl een boottoch tje over de Thames werd gemaakt. Te Londen zag men de Houses ol' Parliaments en de aflossing van de wacht. No'ot apart was een be zoek aan het maritiem museum. Ook werd in de loop van het verblijf Wo- burn Abbey bezocht en St. Albans. Een verrassing was een bezoek aan de kust, aan „Little Holland", zoals dat heet. Droog bleek het wel in Engeland. Men had het daar ook nog nooit zó meegemaakt. Voor buiten-aktivitei- ten was dat uiteraard heel prettig. In een klein dorpje buiten Hat field, werd een barbecue gehouden, aangeboden door de bevolking. Elk der kinderen kreeg tot slot een heel kostbare ballpoint kado. De aktiviteiten gingen voorname lijk uit van Hatfield, tot één plaats verbonden - gelijk bekend - met Welwyna Garden City. Hatfield kan ook wat^ meer doen, daar het over een soort goed gesubsidieerde wijk raad beschikt, waaruit dergelijke ak tiviteiten worden betaald'. De avon den brachten de jongelui doorgaans door in het klubhuis van een wijk- sportveld, waar - samen met de En gelse jongelui - allerlei 'spelletjes werden gedaan. Maandag j.l. keer den de reizigers(sters) weer terug te Zierikzee via dezelfde route. Beide voertuigen liepen hierbij eni ge lichte schade op, maar persoon lijk letsel bleef achterwege. De aan rijding ontstond doordat de brom fiets uit een slop' kwam gereden en waarschijnlijk de auto te laat op merkte. SINT PHILIPSLAND SGP stelt intrekking van bestemmingsplan voor De vier leden tellende S.G.P.- fraktie die de meerderheid vormt in de gemeenteraad van St. Philipsland heeft aan de raad een schrijven doen toekomen, waarin wordt voorge steld het eerder aangenomen be stemmingsplan „De Krabbenkreek" vóór de bouw van zomerwoningen in te trekken. De fraktie wil zich distaneiëren van de rekreatieve ontwikkeling die men eerder voor St. Philipsland had gedacht, nu de aanleg van een jachthaven, die men al enkele malen heeft afgestemd, wellicht langs an dere weg zal worden verwezenlijkt, omdat hier ook het Polderbestuur in gekend wordt. Tussen de gedachte jachthaven en het zomerhuizenterrein ligt de kom van de gemeente en men vreest - vooral op zondag - verstoring van de rust wanneer beide objekten zullen worden aangelegd. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Je ideale gezinsbank Jeugdsparen 10 premie RENESSE: Centrum - woensdag'9.00-11.30 uur. BRUSSEL, lt-8. Een oude dame uit het Belgische Eroi stond, toen zij bij een diefstal in een warenhuis op heterdaad werd betrapt, met de mond vol tanden. Dat duurde echter niet lang, want woedend over het feit dat de dienst doende politieman haar wilde mee nemen toen zij met haar „koopwa ren" het pand wilde verlaten zonder de kassa aan te doen, beet zij de handhaver van de wet in de kuit, waarbij zij echter haar kunstgebit verloor. (Vervolg van pag. 1) Een kleine oase in een wijdere om geving, die - hoe kan het anders - ook steeds drukker wordt. „Eerste cijfertje" Van Felius heeft het altijd alle maal alleen gedaan en nu - als bij een kilometerteller van een auto - het eerste cijfertje in de leeftijdsin- dikatie weer eens is veranderd, vond hij het tijd het toch wat kalmer aan te doen. Zijn kennissenkring had daar alle begrip voor en schonk hem - dat moet er hier dan maar bij - op zijn 60ste jaardag een fraaie zonne wijzer. In het hartje van de nieuwe tuin een piece de milieu, dat de aan dacht trekt. Antiek doopvont Er is nog iets heel aparts in deze tuin: een bodemvondst zou men bij na zeggen. Jarenlang 2at ten dele in de grote een ronde pot, die - na önt- graving - een stellig zeer oud, antiek doopvont blijkt te zijn. Stadsarchi varis W. H. Keikes komt „het ding" nog eens bekijken, maar er zijn al amateur-historici, die van een uniek bezit spreken. Het doopvont zou ge staan kunnen hebben in een middel eeuwse Zierikzeese kloosterkapel bij voorbeeld, maar dit zijn voorlopig gissingen. Er staat nu een palmboom in en wie de tuin bekijkt, kan er niet omheen. Grondverkoop Minder gelukkig is de heer Van Felius voorlopig met perikelen rond de verkoop van een deel van zijn grondbezit (800 m2), destijds deel uit makend van de kweektuin. De ge meente had belangstelling voor die grond om er bejaardenhuizen op te bouwen. Maar dat is niet doorgegaan. Komparanten konden het over de prijs niet eens worden, zodat de grond werd verkocht aan een parti- kulier, die ongeveer het dubbele bood. Bedoelde partikulicr krijgt nu ech ter nog geen bouwvergunning en - zeg maar - teleurstelling dus tussen Paardenstraat en 's Heer Arend - straat, maar dat is „all in the game" dachten wjj. Voorlopig is er de baroktuin en - al zouden we niet. worden uitgeno digd - we hopen er nog eens te zit ten, als de herfstzon wat gefilterd licht laat spelen over deze schone omgeving, gezeten op de witte (ook alweer Franse) tuinbank, die de noordkant van de tuin in stijl mar keert. Tuin van Van Felius, een wondermooi plekje Zierikzee. Mooie prijzen voor twee leeftijdsgroepen ZIERIKZEE. 12-8. In het kader van dc nationale Lego bouwwedstrijd 1976 organiseert Vcrhage's Specl- gocdhuis ccn voorronde, waarin deelnemers niet alfeen aantrekke lijke prjjzen kunnen winnen, maar zich tevens kunnen plaatsen voor een landelijke finale welke later dit jaar in Amsterdam wordt gehouden. In geheel Nederland worden 200 voor ronde georganiseerd. Deelname aan de voorronde van de Lego bouwwedstrijd staat open voor jongens en meisjes van 3 tot en met 12 jaar. Om ook de jongere kinde ren een kans te geven op het winnen van een prijs en mogelijke afvaardi ging naar de landelijke finale, zijn twee leeftijdsgroepen ingesteld: 3 t/m 7 en 8 t/m 12 jaar. In beide kategorieën worden een eerste, tweede en derde prijs be schikbaar gesteld, beslaande uit Le go geschenkdozen. Beide eerste prijs winnaars plaatsen zich voor de lan delijke finale. Jongens en meisjes die aan de wedstrijd deelnemen zijn vrij in het kiezen van een onderwerp dal thuis, en zonder hulp. gebouwd dient te worden. Van heden, donderdag 12 augus tus, tot en met donderdag 26 augus tus a.s. kunnen de bouwwerken in geleverd worden b\j Verhage's Speelgoedhuis. Btf de beoordeling zal vooral gelet warden op het idee. fantasie en uitvoering. In dc jury hebben zitting de heren Vaarzon Morel, hoofd openbare ba sisschool 't Kofschip, Co de Vos. gra fisch ontwerper, mevr. M. de Lange, schilderes en mej. M. v. d. Bijl, re- daktie-assistente en lerares. Voor Schouwen-Duiveland wordt dc wed strijd georganiseerd door de heer J. Lindhout van Verhage's Speelgoed huis. Bekroonde werkstukken wor den tentoongesteld in de etalage. De landelijke finale van deze na tionale bouwwedstrijd voor dc kin deren vindt plaats in de herfstva kantie, op donderdag 21 oktober a.s. in het RAI-congresccntrum te Am sterdam. Op deze feestelijke en at- traktieve dag worden 400 finalisten met hun begeleiders verwacht uit het gehele land. De eerste prijswinnaars in de lan delijke finale krijgen een twee-daags bezoek aangeboden aan het familie park Legoland in Billund, Denemar ken. Tijdens de reis, welke gemaakt wordt met een direktievliegtuig van het bedrijf, kunnen de winnaars zich laten vergezellen door een familie lid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3