LO V.V.V.-voorzitter pleit voor funktionele kernrestauratie BRANDWEERWAGEN VAN HAAMSTEDE LIEP VAST IN GREPPEL TE RENESSE Renesse Bejaarden van Noordwelle bezochten Brabant beleefde wedstrijd ringsteken op terrein bij „De Laone" HANDELSDRUKWERK KliSasaBKHBH^ iNUTSSPAARBANK.. STREEKNIEUWS Hinder van het verkeer Seizoens=slotfeest Brouwershaven „CON AMORF/' TE NOORDGOUWE Doden op de weg Buit bij overval DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandag 9 augustus 1976 Nri 21949 Een uitgebreide keuze uil vele modellenboeken. van klein lol grool en van zwarl lol in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER Voor het V.V.V.-kantoor, waar men de kinderen inmiddels had voorzien van kleurige lampionnen, werden enige pittige marsen geblazen. Hierna zette de stoet zich in beweging via de jachthaven naar de loswal, waartegenover op het stuk droog gelegen gedeelte een groot kampvuur werd ontstoken. Mede door de afgewerkte olie en autobanden werd het een aardig fikje, nauwlettend in de gaten ge houden door de brandweer. Cres cendo blies er lustig op los. Toen het vuur ging doven werden de honder den aanwezigen via de geluidsinstal latie van het havenkantoor toege sproken door de V.V.V.-voorzitter de heer L. A. M. Bruel. Hij achtte het moment nu gekomen om een kort praatje te houden bij „de haard". „We zijn momenteel büna aan liet eind gekomen van een zeer geslaagd toeristenseizoen en hebben kunnen zien hoe dat er in Brouwershaven toegaat. In zjjn eigen stijl, vry so ber. maar toch plezierig laat Brou wershaven zien wat het lieeft." „Watersport en stadsschoon dat zijn de zaken waar we het hier van moeten hebben. De ontwikkeling van de watersport zet goed door en loopt gesmeerd. Opmerkingen Daarom wil ik nog een paar op merkingen plaatsen over het stads gezicht, speciaal voor de kern Brou wershaven, opmerkingen welke zui ver mijn persoonlijke mening vertol ken zonder de pretentie de wijsheid in pacht te hebben. rle ideale gezinsbank hypotheken ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur. Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur. West: Scheldestraat, dinsdag 9.00-10.30 uur. Laten we eens kritisch rondkijken en genieten van de fraaie dingen die we hebben, maar onthouden wat er lelijk is. Bepaal dan of het u wat waard is om dat te verbeteren. Naar mijn mening moet er een kollektieve verantwördetijkheid groeien voor de kern, wat natuurlijk ook voor de an- Dankwoorden De heer Bruel dankte tenslotte de vele medewerkers die spontaan heb ben geholpen het seizoen weer te doen slagen, inzonderheid de mu ziekvereniging. Hij riep alle gasten een hratelijk tot weerziens toe voor volgens jaar. In optocht ging het hierna mét de ontstoken lampionnen wat een sprookjesachtig gezicht op leverde terug naar het Marktplein, waar de muziek een populair con cert verzorgde. ZIERIKZEE Fiets gesloopt Donderdagavond werd een fiets, die in het Korte Groendal stond, ge- deeltelijk gesloopt. Het slot werd ontvreemd en de jasbeschermer en de bel werden vernield. De fiets werd later op het Kraanplein terug gevonden. Wasgoed van lijn gehaald Een groepje van zes jeugdige per sonen in de leeftijd van 11 en 12 jaar haalde in de Keetenstraat wasgoed van een droogmolen en gooide dit in de tuin. Eerder op de avond had het zelfde groepje fietsstepjes van een kinderzitje van een fiets gesloopt. Aanrijding Zaterdag ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op kruis punt „De Tol". Een personenwagen bestuurd door H. L. B. uit Rotter dam, komende van de Zeelandbrug verleende geen voarrang aan een auto bestuurd door F. d. W. uit Pa- pendrecht. Laatstgenoemde wagen kwam vanaf het verkeersplein en reed op de linkerweghelft. Beide auto's raakten beschadigd. Lantaarn gestolen In de nacht van zaterdag 7 op zon dag 8 augustus werd in Wevershoek een stallantaarn ontvreemd. De lan taarn was bevestigd op een kontai- ner. Moeilijkheden in bistro Enkele leden van voetbalclub ESDO uit 's-Gravenhage maakten zondagavond moeilijkheden in bistro ,,'t Schuitje". De klub had zondag middag een wedstrijd gespeeld tegen de voetbalklub Zierikzee. De leden van ESDO gedroegen zich naar de zin van de eigenaar van de bistro veel te luidruchtig. Op zijn verzoek om de zaak te verlaten, ontstonden moeilijkheden. Er vielen enkele klap pen en er werd enige schade aange richt. Inbraak werkkeet In de nacht van zondag 8 op maandag 9 augustus werd ingebro ken- in een werkkeet in de Kok meeuwstraat in Plan West. Er ver dwenen vijf hangsloten met sleutels. Er werd voor ongeveer f 10,ge stolen terwijl voor f 100,schade werd aangericht. De politie heeft het vermoeden dat de inbraak is ge pleegd door een aantal jeugdige personen. BURGH HAAMSTEDE Bloemenverkoop De gehouden bloemverkoping op het Daleboutspark, ten bate van het geestelijk gehandicapte kind op Schouwen-Duiveland, heeft de mooie som van f 361,60 netto opge bracht. Een dankwpord komt toe aan de eigenaar-verkoper en de ko pers. RENESSE Brassband concerteerde in kerk Vorige week werd in de geheel ge vulde hervormde kerk van Renesse een bijzondere dienst verzorgd dooi de Brassband Excelsior uit Kloetin- ge. De avond werd geopend door de heer J. H. Blom, die de vele belang stellenden en de muzikanten van harte verwelkomde. Daarna was het de beurt aan de RENESSE, 7-8. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur ontstond brand in het poldergebied tegenover camping „Eureka" aan de Hoogenboomlaan. Vermoedelijk weer door onvoorzich tigheid met vuur had het kurkdroge gras vlam gevat. Gelukkig was het brandweerkorps uit Renesse snel ter plaatse en al spoedig was men het vuur de baas, hoewel toch zo'n 200 m2 poldergebied verbrandde. Druk verkeer De brandweer uit Haamstede, die ook spoedig met een wagen arriveer de ondervond zeer veel hinder van het op de smalle Hoogenboomlaan drukke verkeer. Mede daardoor be landde deze wagen na een lichte uit wijkmanoeuvre met het linker voor wiel in een langs de weg lopende greppel waar hij tenslotte door de jeep van de rijkspolitie werd uitge trokken. Intussen had men de brand reeds zo ver onder controle dat assis tentie niet meer nodig was. Het is echter wèl zo dat, indien het hier een grotere brand was geweest, de brandweer onnodig veel tyd zou hebben verspeeld, wat weer zou heb ben kunnen leiden tot zeer onaange name situaties. Politie-auto heeft de gestrande Haamsteedse brandweerwagen uit de greppel getrokken. Een politie man^ op de n'.blank get ft aan dat de aktie geslaagd is. De brand was echter al geblust. (Foto: Zierikzeescho Nieuwsbods) BROUWERSHAVEN, 7-8. Op feestelijke wijze is za- terdagavond te Brouwershaven het toeristeiiseizoen af gesloten door de V.V.V. oor dit jaarlijkse evenement bestond een flinke belangstelling, vooral van de zijde der toeristen. De muziekvereniging „Crescendo" uit Dreiselior marcheerde om acht uur, voorafgegaan dooi de drumband, de Smalstad binnen. dere kernen geldt, dat er een wil is om te restaureren. Alleen dan zal Brouwershaven meer toeristen trek ken. We slaan dan twee vliegen in één klap n.l. voor de Brouwenaren zelf is het prettig om in een funk- tioneel gerestaureerde kern te wo nen en we trekken meer toeristen aan. We moeten niet vergeten dat de gemiddelde toerist een fraai geheel wil zien en niet enkele apart staande leuke dingen. De kern Brouwersha ven is mooi. maar kan nog veel mooier." VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN NOORDGOUWE. Veel draaide zater dag, tijdens het feest bij gelegenheid van het 600-jarig bestaan van Noordgouwe, om de muziekvereni ging „Con Amore", hier in aktie, ge stoken in boerenkleding. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) brassband onder leiding van Ko den Toonder. Voor ieder nummer van het programma zorgde de heer J. H. Blom voor een korte uitleg. Het zeer geslaagde programma be vatte o.a. de ouverture Wilhelm Teil van Rossini en Parafrase Abend Ge- sang van Ruh. Ook Fantasia on Bri tish Airs van Barsotti viel bijzonder bij het publiek in de smaak. De wereldkampioen cornettist Wim van Boven excelleerde in de solo II bacio van Arditi. Aan het eind van het optreden werden de muzikanten van Excel sior en hun dirigent beloond met een staande ovatie, waarop het korps nog een toegift gaf. Volgende week woensdagavond 11 augustus wordt de reeks bijzondere diensten in de hervormde kerk van Renesse besloten met een orgelcon cert door Bram Beekman. SCHARENDIJKE Lampionoptocht en optreden showbands V.V.V. Scharendijke organiseert donderdagavond 12 augustus a.s. een lampionoptocht, die zal vertrekken vanaf het parkeerterrein aan de Dijkstraat. Medewerking verlenen het trompetterkorps „Juliana" met majorettenpeloton en de junioren band Johan Friso, uit Middelburg. OOSTERLAND Vechtende Surinamers Zondagmiddag waakten enkele Surinamers slaags op de Brede Zandweg nabij de Zeedijk. De poli tie maakte een einde aan het ge vecht. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Indonesische troepen hebben op Oost-Timor het dorp Kribas volledig platgebrand als wraakoefening voor het verzet van de guerrillastrijders van het Freti lin, de beweging die de onafhanke lijke republiek Oost-Timor heeft uitgeroepen. Dat verzet resulteerde in de laatste week van juli in het sneuvelen van 119 Indonesische mi litairen en het neerschieten van vijf Indonesische helikopters. DEN HAAG. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelyke orde ning heeft de gemeentebesturen op de hoogte gebracht van een verruim de subsidieregeling voor woonruimte voor alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens. NOORDWELLE, 7-8, De bejaar den van Noordwelle hebben zater dag met een toerwagen van firma Van Oeveren een reisje naar Bra bant gemaakt. Bij de aanvang van de toeht sprak mevrouw E. Hoogen- boom-Dalebout bij het verzamel punt in het „dorpshuisje" een wel komstwoord. De reis ging via Goeree-Overflak- kee richting Ridderkerk, waarbij de bus echter in een vijf km. lange file voor de Heinenoordtunnel terecht kwam. De meeste bejaarden hadden nooit eerder „file" gereden, maar deze „kennismaking" kostte zeker veertig minuten- tijd. Na de' eerste stop in Ridderkerk ging het langs rivieren en molens via Gorinchem richting Breda, waarbij in Ooster hout werd gepauzeerd. Daarna ging het op Willemstad aan en daar werd men verwacht voor een aperitief en het gezamenlijk diner. Na de goed geslaagde maaltijd vertrok het ge zelschap weer richting Noordwelle waar men om negen uur weer arri veerde. UTRECHT. Het prijsindexcijfer over de periode midden juni-midden juli valt de federatie Nederlandse vakbeweging niet tegen. Een woord voerder van de F.N.V. wees er vrij dag echter op, dat in het cijfer de stijging van de prijzen van groenten en andere levensmiddelen in de tweede helft van juli niet tot uit drukking komt. WEERT. Er bestaan plannen om binnen afzienbare tijd aan het Sinl Jans Gasthuis in Weert een pijnpo- ldkliniek te verbinden voor patiën ten, wier pijnen alleen door verdo ving bestreden kunnen worden. ARNHEM. In de nacht van zondag op maandag heeft de Arnhemse po litie vier jongemannen van 20 tot 31 jaar uit Arnhem en omgeving aan gehouden, die ervan worden ver dacht zondagavond laat betrokken te zijn geweest bij een inbraak in een juwelierszaak in Arnhem. VUGHT. Uit de gevangenis Nieuw- Vosseveld in Vught zijn zaterdag twee gevangenen ontsnapt. De 22-ja- rige M. K. uit St. Willebrord en de 21-jarige P. de J. uit Sprundel zijn volgens de directie over de omhei ning geklommen. De politie in de omgeving' van de gevangenis is ge waarschuwd. ROTTERDAM. De 23-jarige Rot terdamse taxichauffeur D. J. Wil- laard is in de nacht van vrijdag op zaterdag door twee passagiers over vallen en beroofd van f 400. Dc chauffeur had de twee mannen op gepikt op rijksweg 13 ter hoogte van Delft. Namens het comité dankte de heer J. C. Hendnikse de chauffeur de heer Tuinman en- mevr. Hendrikse- Bouman van het Rode Kruis Schou wen-Westhoek, die een bloemetje in ontvangst mocht nemen. Namens de bejaarden bedankte de heer M. C. Moermond de chauffeur, het Ro de Kruis en het comité. ZEELAND, 8-8. Een verkeerson geluk in de Noordbrabantse ge meente Zeeland heeft in de nacht van zaterdag op zondag het leven gekost van de 19-jarige militair A. Flohr uit Gemert en zijn even oude vriendin J. Ivits uit Odiliapeel. Drie mensen moesten met ernstige ver wondingen worden opgenomen in Sint Radboudziekenhuis in Nijme gen. De vijf hadden gezeten in een auto die door nog niet opgehelderde oorzaak met hoge snelheid op de Boekelsedijk in "Zeeland tegen een boom botste. AMSTERDAM, 7-8. Drie mannen hebben zaterdagavond door een ge wapende overval op een pompsta tion aan de Westerdoksdijk in Am sterdam ruim zevenduizend gulden buit gemaakt. Het drietal, volgens de politie vermoedelijk Noord-Afri kanen, kwam de zaak binnen op het moment dat de beheerder, de 35- jarige J. P. Brunei, de dagrecette in de kluis wilde bergen. Na de roof verdwenen de mannen met een ge stolen auto, waarin een vierde man aan het stuur zat. Advertentie Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Slencil - offset en boekdruk RENESSE. 5-8. Donderdagmiddag 5 augustus werd op het parkeerter rein bij sportveld „De Laone" te Re nesse een wedstrijd ringsteken te paard georganiseerd door dc plaatse lijke V.V.V. Renesse Vooruit. Aan dc strjjd werd deelgenomen door zo'n twintig paarden en vijftien pony's met hun berijders en berijdsters. De geluidswagen werd bediend door de heer Bremer en de ring- waehters waren de heren Kriens. v. Voskuilen en Hengel. Ondanks het fraaie strandweer waren toch nog ongeveer 150 belang stellenden aanwezig die de strijd met belangstelling volgden. Het programma verliep zeer vlot en tot het laatste moment bleef de spanning er in. wat het schouwspel voor het publiek des te boeiender maakte. Om verschillende prijzen moest worden gekampt. Dc jurie bestond uit de heer Dale bout en mevrouw A. M. Dalebout. Aan het eind van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door burgemeester H. P. Everwijn. Hij vond het plezierig dat ook dit jaar het ringsteken weer was georgani seerd en hij dankte alle medewer kenden. Wisselbeker De eerste prijs werd gewonnen door Riet v. d. Hoek. De prijs be stond uit een door dc gemeente be schikbaar gestelde wisselbeker en een beker van de V.V.V. Do tweede prijs, een beker beschikbaar gesteld door de heer Hoogerhuis, werd ge wonnen door Coen Jachtman. Connie v. d. Hoek werd derde. Frank Jacht man vierde, Alfred Bakker vijfde. Jeanel Mevboom zesde. mevr. Bors- boom won de zevende prijs, Jolanda van de Berg de achtste. Marjolein in 't Veld de negende en de tiende prijs tenslotte ging naar André Cossé.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3