Noordgouwe zette feest zeshonderd jaar in teken „Con Amore" Zomer van 1976 voor Schouwen's Westhoek zeker een „top"-seizoen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Alleen de ballon deed het niet VESTING VAN ZAND BÊf „Sleep-Inn" Renesse voor jongeren alleen maar noodoplossing som ■SoMSSKr Oeganda en Kenia NIEUWSBODE Maandag 9 augustus 1976 132ste jaargang Nr. 21940 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 31 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Ook Brouwsloot toer is t ensei zoen ai NOORDGOUWE - Zonder de kwalifikatie „pompeus" te gebruiken, is Noordgouwe zaterdag er in geslaagd een opgewekt en gezellig feest te maken ter gelegen heid van het 600-jarig bestaan. Het programma bood enkele interessante punten, die heel wat publiek trok ken. Vooral een succes werd een rommelmarkt, waarop interessante spulletjes werden aangeboden. Vrijdag avond reeds werd het feest geopend door Brouwers havens burgemeester A. P. Scliouwenaar. De eerste burger sprak in de schuur van de heer A. C. Dalebout, waar een bazar werd gehouden ten bate van het instrumentenfonds van de muziek vereniging „Con Amore". Natuurlijk opende de burgemeester graag dit feest, al zei hij toch enige moeite te hebben met de kombinatie: viering 600-jarig bestaan en de geldinzameling voor het fonds. De heer Schouwenaar: „Dit zijn twee grootheden, die moeilijk onder één noemer gebracht kunnen wor den, maar men zou een kniesoor zijn om er over te vallen. Hij vond toch dat „Con Amore" het besist waard is dat er 'n dergelijk festijn op touw werd gezet om de nodige middelen voor de aanschaf van nieuwe instrumenten bij elkaar te krijgen. Spreker zei grote bewon dering te hebben voor een muziek gezelschap dat uit zo'n kleine ge meenschap weet voort te komen. De burgemeester vertelde dat hy vrijdagmorgen pas de vergunning voor dit fèfest bad getekend en over handigde bij deze de schriftelijke toestemming van het gemeentebe stuur aan de voorzitter van het feestkomité de heer P. v. Hattum. De heer Schouwenaar merkte daarbij op dat de heer Van Hattum hem nu nog f 1,60 schuldig was voor de verstrekking van deze vergun ning. Tot slot wenste hij de bevolking gezellige dagen toe en opende het feest met een eerste ronde aan het rad van avontuur. Welkome cheque Onverwachte verrassing voor het muziekgezelschap „Con Amore" was later op de avond de aanbieding van een chèque van f 1.000,door de heer G. Velders, voorzitter van de Lionsclub Schouwen-Duiveland. Rommelmarkt Duidelijk een feest dus mede in het teken van „Con Amore", dat heel wat steun nodig heeft. De opbrengst van de rommelmarkt was ook voor dit goede doel bestemd. Interessante „spulletjes" waren - als gemeld - op deze rommelmarkt aanwezig. Tussen allerlei snuisterijen stak soms iets goeds. Zo was er een koper van de eetborden, die tussen een stapel, een kollektie zeer waardevolle Ragout borden aantrof, met ingebakken Am sterdamse motieven. Diens dag was in ieder geval goed. Veel meer pech hadden; de orga nisatoren met de pogingen tot het oplaten van een hete lucht-ballon. Het bleef by pogingen, want de ste vige wind zaterdagmiddag belette het uitvoeren van de plannen. Ook een tweede poging (zaterdag avond) werd geen succes. Met bal lonnen wil er kennelijk nogal eens iets aan de hand zijn. Kopen op de rommelmarkt intussen betekende ook kijken naar al het feestgewoel aan de inlooproute naar 't dorp waar alle festiviteiten zich afspeelden. Het oorspronkelijk voornemen het feest aan de Ring te concentreren, werd losgelaten in verband met een sterfgeval. Een oogje wagen aan het pottenbakken kon ook en uiteraard was er van alles voor de ,blikkesemt' (poffertjes en mosselen). Het moes ten wel öf poffertjes öf mosselen zijn, want als kombinatie is het na tuurlijk minder geschikt. Ringsteken Om de nodi'ge divertiss'iteit in het programma te krijgen, waren ook „De Schouwse Ruiters" present, waardoor het landelijk karakter van het feest werd versterkt. Het werd een fijne partij ringsteken op een terrein aan de Pauwstraat. Als men dit onderdeel nog als een degelijk programmanummer wil aanmerken, is daar zeker geen bezwaar tegen. Echt op de lollige toer ging het tydens een gekostumeerde korfbal wedstrijd, door twee twaalftallen, respectievelijk van de camping „De Stern" en speler (sters) van Noord- gouwe. De camping-mensen wonnen de on-serieuse wedstrijd, die meer ge lach dan sportieve topprestaties op leverde. Belangrijk uiteraard was deze dag' de muzikale bijdrage van „Con Amore', waar veel- om draaide. Dat gold ook 's avonds tijlle'ns een sprookjesachtige lampioenoptocht als deksel op de feestvreugdepot; be doeld voor iedereen, maar de (klei nere) jeugd had natuurlijk het leeuwenaandeel. Al met al een memorabele dag voor Noordgouwe, dat een drukte beleefde die ter plaatse echt wel tot de uitzondering behoort. WESTERSCHOUWEN, 7-8. De Nederlanders die dit jaar hun vakantieverblijf dicht hij huis hebben ge zocht, hadden niet te mopperen over gebrek aan zonne- uren. Met recht kan immers van de zomer 1976 gezegd worden dat hij „lang en heet" was. Vandaag (maandag) beginnen vrijwel overal in Nederland de basisscholen weer. Het betekent het einde van veel vakantiegenoegens. De meeste gasten hebben het dit jaar uitzonderlijk goed getroffen. Het weer was hen zeer welgezind, want het was vrijwel zonder uitzondering zonnebaden geblazen op het prachtige West er schouwse strand. Dat is nu voor velen weer achter de rug, maar niet voor de Duitse vakantiegangers die nog tot eind augustus vrfj hebben. Het betekent dat het Duits op het strand nu overheerst, (Foto) Nog een zonnig plaatje van een oer-Hollandse bezigheid. Bij het opkomen van het water worden vestingen gebouwd en de strijd tegen het water in het klein gevoerd met altijd hetzelfde resultaat. De zee wint, overspoelt alles en laat bij eb geen spoor meer achter. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) De zomer is nog niet voorbij maar wat Schouwen-Duiveland betreft kan nu reeds worden gesproken van een „top"-seizoen. Het voorseizoen is beslist niet slecht geweest maar het kan natuurlijk altijd nog wel be ter, aldus enige campinghouders. Vanaf het begin van de bouwvak vakantie was elke camping bomvol. Het woordje „vol" is een goed teken voor de campinghouder, maar soms een obsessie voor de mensen van de V.V.V.'s die in dat geval aan vele „gelukzoekers" duidelijk „nee" moe ten verkopen. Met een beetje geluk, doorzettings vermogen en veel gezoek en gevraag lukt het de meesten dan nog wel er gens een plaatsje te versieren, terwijl de minder gelukkigen zich met een plaatsje in het achterland tevreden moeten stellen. Voor de jeugd ligt het in de mees te gevallen wat gunstiger, maar dat wil nog niet zeggen dat de jongeren niets te maken hebben met de pro blematiek van bezette campings: zij wc:don Immers dikwtfls als eersten geweerd. Dat wordt dan in veel ge vallen opgelost met een slaapplaats- je in de auto of anders in de duinen of „zo maar" in het houtgewas. „Sleep-Inn" noodoplossing Opmerkelijk is dat velen één van deze mogelijkheden verkiezen boven een verblijf in de „Sleep-Inn" aan de Rampweg. Overigens betekent dit niet dat deze slaapgelegenheid voor jongeren te klagen heeft over gebrek aan belangstelling. Toch is het in de „Sleep-Inn" bepaald geen „rozegeur en maneschijn", want voor veel jon geren is het een noodsprong om een dak boven het hoofd te hebben, ter wijl anderen er het avontuur zoe ken. Uit de verhalen van tijdelijke bewoners en bezoekers blijkt wel, dat dit nu niet de aangewezen plaats is voor de jeugd om een aangename en zorgeloze vakantie door te bren gen. Volgens betrouwbare en gezag hebbende bron zou de „Sleep-Inn", als partikulieren deze zouden run nen, in dat geval zelfs spoedig geslo ten worden. Ondanks alle goede be doelingen zijn bijv. de slaapgelegen heden, toilet- en wasgelegenheden van een peil dat ver ligt beneden het aanvaardbare gemiddelde. Eigen lijk is het. enige positieve punt dal jongeren voor een bijzonder billijke prijs een dak boven het hoofd en een maaltijd kunnen krijgen. Vast, staat: de „Sleep-Inn" vormt beslist geen „parel" in de toeristische sektor van de Westhoek, integendeel zelfs een bijdrage aan een zeker niet gunstig gegeven. De problemen zijn overigens bekend, óók bij de ge meenteraad van Westerschouwen. Enige raadsleden spraken eerder al hun bezorgdheid uit over de akko- modatie waaraan in feite nog steeds geen verbeteringen zijn aangebracht. Dc kassa's in dc Westhoek rinke len nu al vele weken onafgebroken De rommelmarkt te Noordgouwe werd zaterdag een uitstekend succes (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een kans steekt vaak in het mom van hard werken en wordt daardoor niet bemerkt. door maar aan dit jeugd-probleem is wezenlijk nog niets veranderd omdat het ontbreekt aan financiën om er werkelyk iets goeds en fijns voor de trekkende en verblij vende jeugd van te maken Het is jammer, maar niettemin de harde waarheid. Toch zou het mogelijk moeten zijn om met alle betrokkenen iets be hoorlijks voor de jeugd tot stand te brengen. Gezien hun uitlatingen hebben alle raadsleden en wethou ders wel eens een bezoekje aan de „Sleep-Inn" gebracht. De hoop is dan misschien ook gewettigd dat binnen afzienbare tijd eens spijkers met koppen zullen worden geslagen. Het lijkt dat er maar twee mogelijkhe den zijn: sluiting van de „Sleep-Inn" omdat de huidige situatie niet langer verantwoord is, óf een radikale ver- belering tot stand brengen is samen werking met de verantwoordelijke instanties. Dan kan ook eindelijk voor de ouders de mogelijkheid wor den geschapen om hun kinderen met een gerust hart naar de „Sleep-Inn" te laten gaan. NAIROBI, 7-8. Oeganda en Kenia, de Oostafrikaanse buurlanden die de afgelopen weken dreigend tegen over elkaar stonden, gaan hun be trekkingen normaliseren. Na drie daags overleg in Nairobi is vrijdag besloten dat de twee landen hun troepen langs de grens zullen terug trekken en dat Oeganda zijn schul den aan Kenia zal voldoen. Verwachting tot dinsdagavond: Zomers Droog en zonnig; meest matige noord oostelijke wind; minima ongeveer 12 graden, maximumtemperaturen mor gen van 22 tot 28 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 6 tot 14. Min.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 24 gr. Kans op een droge periode van min stens 24 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 aug. Zon op 5.15, onder 20.14 Maan op 19.58, onder 5.56 Volle maan: 10 aug. (0.44) HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 10 aug. 3.30 15.46 9.01 21.29 Springtij: 12 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 9-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van het zeegebied ten zuid westen van Ierland over de Britse eilanden naar Skandinavië heeft zich in het afgelopen etmaal vooral boven het Noordzeegebied versterkt. Met noordoostelijke wind wordt thans droge lucht uit Duitsland aangevoerd waarin maar weinig bewolking voor komt, hierdoor kan, onder invloed van de zonneschijn de temperatuur in het binnenland tot zomerse waar den oplopen. Boven Frankrijk be vindt zich een vlak lagedrukgebied dat plaatselijk onweer teweeg brengt. Omdat het lagedrukgebied langzaam naar het oosten trekt, moeten de on weerskansen bij ons als zeer gering geacht worden. Wel zal door het wegtrekken van deze storing de wind bij ons afnemen. Ook zondag vielen er in Frankrijk flinke onweersbuien. In St. Etiënne b.v. viel 43 mm regen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1