S.C.Z. gereed met kultureel programma seizoen 1976/1977 Deelnemers zeilweek ontvangen op stadhuis van smalstad ,^jjdeMelki^ Melkyoghurt hele liter DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vouwblad straks in de bus ZIERIKZEE IN HET LICHT In kader Grevelingenweken Geldig t/m zaterdag /augustus. De bosbranden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 augustus 1976 132ste jaargang Nr. 21938 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes, zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/b Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20, per jaar f 81,00. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advert»i»tiegyTijs-•3A^ent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Regeling kamperen in Zeeland zelfde wijze kunnen worden gepro longeerd. Er is dus ook weer de be kende - en wel tot traditie gewor den - verscheidenheid. Volgende week Abonnementshouders van Schou- wen-Duiveland met name worden er op attent gemaakt, dat het druk werk eerst volgende week aan hen wordt verstuurd. Men behoeft dus naar aanleiding van dit artikel niet onmiddellijk „paniekerig" te reage ren. Er is voor aanmelding nog alle tijd en men kan wachten tot de „spullen" in de brievenbus komen. Aanvullende zaken en maandpro- grammeringen, al of niet aangevuld met extra's, plus voorstellingen van andei'e instellingen („Ziejook" b.v.) komen, als gebruikelijk weer in de zgn. „UIT"-krant, Gewezen werd nog eens op het landelijke unieke van de S.C.Z. en zelfs van de Z.V.U., die elders plaatselijk gebonden is. Programma Althans wat de abonnementsvoor stellingen betreft kan het volgende worden medegedeeld: Zaterdag 9 oktober: „Der Vogel- handler", operette van Carl Zeiler, gebracht door de hoofdstad Operet te. Vrijdag 22 oktober: „Samen", een programma verzorgd door Louis ZIERIKZEE. toeristen nog Avonds willen de al eens verdwenen van Dijk en zanger Jules de Corle. -ï» zÜn> maar ze doen daar niet. zo ver standig aan, want als de oude ge- (Vervolg pag. 3) bouwen in het schijnwerper licht staan, valt er heel wat, te genieten van de aldus beschenen oude schoonheidFoto: de Mol in het avondzonnetje (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Jasperina de Jong met nieuw programma. ZIERIKZEE, 4-8. Het seizoensprogramma 1976/1977 van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland is uit met - in het totaalpakket yan vouwbladen, die de abonne mentshouders hereiken - een extra editie voor Sehou- wen-Duiveland. „We staan weer aan de vooravond van het nieuwe seizoen", zo werd op een te Middelburg gehouden persconferentie gezegd. Vandaar. Gewezen werd nog eens op de programmering door de werkgroepen, het- geen inhoudt dat de regio's inspraak hebben b\j de samenstelling der pro gramma's. Op deze wyze ontstaat een zo groot mogelijk divertissiteit, zoveel mogelijk afgestemd ook op de verlangens van het publiek. Geput is uit de keus van gesubsidieerde gezelschappen en de vrije produkties. Aanvullend komen nog concerten (Zeeuws Orkest) cn de koffieconcerten. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Het tragische van het oud zijn, is dat men jong is. Oscar Wilde REN ESSE. Tijdens de in de zomer zo langzamerhand traditionele week markt kan men pas goed zien hoe druk het momenteel in Renesse is. En vooral als het weer niet zo ge schikt is voor strandbezoek is het op de markt een toer om aan de beurt te komen, 't Is dan schuifelen ge blazen. Voor de toeristen is de markt dan toch een prettige afwisseling, voor de marktkooplui een lucratief evenement. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Uit de regio's - en dus ook van Schouwen-Duiveland uit - zijn dui delijk omlijnde wensen kenbaar ge maakt, maar niet alle konden wor den gehonoreerd. Met talrijke fak- toren dient rekening te worden ge houden, vooral ook de inhuurprijzen in het totaalkader van de kulturele S.C.Z.-manifestaties. Exakte cijfers over de belangstel ling in het vorig seizoen zijn nog niet op kaart gebracht, maar in ie der geval was het seizoen zo gun stig, dat de voorstellingen kwanti tatief en kwalitatief op vrijwel de- BROUWERSHAVEN, 4-8. Woensdagmiddag werden in (1e voorzaal van het stadhuis te Brouwershaven door het gemeentebestuur de deelnemers(sters) aan de deze week te houden zeilwedstrijden ontvangen. Deze solo-week wordt gehouden in het kader van de Grevelingenweken 1976 en omvatten het Open Nederlands Kampioenschap en de World-Cup en wordt georganiseerd door de Nederlandse Solo-Klasse-organisatie, de Kon. Watersportvereniging „De Kaag" en de watersportvereniging „Brouwers haven". een prachtig gias en een vaantje aangeboden. Vei-volgens richtte de burgemeester zich in het Engels tot de buitenlandse gasten, waarna er gelegenheid was om het fraaie stad huis te bezichtigen. Een zeilei-s-diner in „De Blauwe Keet" te Oostei'land besloot de fees telijke dag. Advertentie Burgemeester A. P. Schouwenaar verwelkomde het grote gezelschap zeilers „in een klein stadje met een rijke historie, vooi'al wat de scheep vaart betreft." De burgemeester schetste de historie en noemde hier bij de totstandkoming van de Nieuwe Watei*weg een gi*ote klap voor de Smalstad. Er volgde toen voor de be volking een pover bestaan in de landbouw en visserij. Toch is Brouwershaven er na de afsluiting van de Grevelingen in mei 1970 met rasse schreden op vooruit gegaan. De gemeente is thans gesitueerd aan een fantastisch binnenmeer met ruim 11.000 ha water, een prachtig natuurgebied, gelegen als een oase tussen de industriegebieden Rijn mond en België. De wedstrijdzeilers zullen zeker appi'eciëren dat dit na tuurgebied behouden zal blijven. De burgemeester gaf een uitge breid overzicht van de restauratie van het prachtige stadhuis, dat thans weer funktioneel is gemaakt om er in te werken aan een nieuwe toe komst voor Brouwershaven met het verleden-aspect „water". Verheugend is het te noemen, dut er vele buitenlandse zeilers meedoen. De wedstrijden verlopen ondanks enige kortsluitinkjes naar wens. De genen die niet moesten zeilen heb ben inmiddels diverse spelen uitge voerd zoals kussengevechten boven water, koekhappen enz. Hoogtepunt was de voetbalmatch tussen een elftal van zeilers en van de jeugdafdeling Watersportvereni ging Brouwershaven. Dankwoorden De voorzitter van de deelnemende zeilverenigingen dankte het gemeen tebestuur voor de joviale ontvangst cn overhandigde burgemeester Schouwenaar als herinnering een fraaie maquette voor het stadhuis. De leider van de jeugdafdeling Brou wershaven, de heer J. C. A. Koster mocht voor zijn grote medewerking eveneens een maquette in ontvangst nemen. De voetballers kregen allen 1.08 ARNHEM, 4-8. De zich voor jour nalist uitgevende Duitser, die heeft bekend verantwoordelijk te zijn voor de grote bosbrand begin juli bij Stroe en voor enkele kleinere bran den in Apeldoorn. Barneveld en Geesteren (bij Tubbergen), wordt ook verhoord over zijn mogelijke rol bij de grote bosbrand bij Arnhem. Op woensdag 7 juli ging ten noorden van de stad bijna 400 hectare na tuurschoon in vlammen op. Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Droog weer met zonnige pei'ioden. zwakke tot matige westelijke wind, minimumtemperatui-en omstreeks 13 graden, maxima van 19 graden aan zee tot 24 graden in het zuidoosten van het land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 5 tot 15. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 22 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 2 graden en voor zaterdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 aug. Zon op 5.09, onder 20.21 Maan op 17.39, onder 1.26 7 aug. Zon op 5.11, onder 20.19 Maan op 18.04, onder 2.28 Volle maan: 10 augustus. HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 6 aug. 11.55 5.16 18.05 7 aug. 0.39 13.11 6.33 19.14 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 5-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied, waarvan het centrum donderdagmorgen dicht bij zuidwest-Ieiiand lag, trekt lang zaam in onze richting en zal ook vrijdag het weer in ons land beheer sen. De lucht in het hogedrukgebied is in de onderste lagen van de atmos feer vrij vochtig, maar de daarmee samenhangende wolkenvelden waren donderdag al te dun om neerslag te kunnen geven en nemen nog verder in dikte en uitgestrektheid af. Vrijdag zullen er zonnige perio den zijn met iéts hogere middaglem- peraturen. De depressie-activiteit speelt zich op noordelijke breedten af. IJsland. Schotland cn Scandinavië hebben onbestendig weer. Rond de Middel landse Zee is het droog, zonnig en warm.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1